Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) #10726912 válasza Devil84 (#12748) üzenetére


#10726912
törölt tag

VGA, azon a monitor, egy memória CPU és próbálgasd. Cserélgetheted a memóriát is, ha van mivel. HDD ODD nem kell rá. amiből tudsz csere darabot szerezni, azt egyesével próbáld kicserélni. A legjobb az lenne, ha csak az alaplap maradna nem cserélt.. :U
richie900812: Azt is lehet. A lényeg, hogy ne feszüljön a próbáknál a vezeték.

(#12752) CoolMan válasza Richard! (#12750) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Vedd ki a házból a lapot és próbáld az asztalon indítani, ne legyen rádugva semmi csak a proci, ram, vga.

(#12753) Richard! válasza CoolMan (#12752) üzenetére


Richard!
addikt

majd éjjel megpróbálom.most vár a meló.köszi szépen mindenkinek!Üdv :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#12754) tbesze válasza #10726912 (#12747) üzenetére


tbesze
tag

Köszi. Én is erre jutottam. Kint az asztalon is, míg másik lapok egy procival is kicsipogják a gondot, addig ez teljesen néma vele. Ez van sajna. :(

(#12755) CoolMan válasza tbesze (#12754) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt még megnézheted, hogy a prociról leveszed a hűtőt (proci marad a lapban) elindítod a gépet, a kezed ráteszed a procira és nézed, hogy melegszik-e, mert ha nem akkor szinte biztos, hogy a lap a rossz.

(#12756) tbesze válasza CoolMan (#12755) üzenetére


tbesze
tag

Néztem, langyosodik. Egyszerűen érthetetlen számomra hogy miért nem indul. :U

(#12757) CoolMan válasza tbesze (#12756) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor még mindig nem biztos, hogy az alaplap.....egyenlőre nem tudom, hogy mi a baja.

(#12758) tbesze válasza CoolMan (#12757) üzenetére


tbesze
tag

Esetleg még egyszer a típusa: GIGABYTE GA-M51GM-S2G.
Bios gépkönyv szerint: AWARD Modular BIOS v.6.00PG.
Esetleg ennek bios-nak van valami ilyen jellegű sajátossága? :F

(#12759) Trebron09


Trebron09
őstag

Nekem nem válaszoltok? :O

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#12760) #10726912 válasza Trebron09 (#12759) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem nagyon tudunk szerintem válaszolni...
Az alaplapot megbízható helyről vetted. A tápegység elindítja a másik lapot.
Maradt a CPU... :U
Mondhatom, hogy kb úgy csináltál magadtól mindent, mint ahogy én (meg szerintem más is) csináltunk volna. (ha tudod, vedd dicséretnek :R )
Másik CPU megrövidítené a találgatást...
CPU és a lap között az össze férhetetlenség biztosan kizárt?
Ha igen, akkor CPU a gyanúsított.
tbesze: A 3800 és a 4800 különböző BIOS jelzésekkel van (F2, F8) Nem tudom, mi a jelzése az alap BIOS-nak :U
Azt sem tudom, mi az a CPU, amit alapból lekezel...olyan, mintha az alaplap nem kezelné le a CPU-kat.
Van egy régi Asrock alaplapom. Abba tettem egy videó kártyát, nem indult el vele. Néztem: BIOS frissítés kéne hozzá! :W
Szóval már semmin sem csodálkoznék...

[ Szerkesztve ]

(#12761) tbesze válasza #10726912 (#12760) üzenetére


tbesze
tag

A gépkönyvében sem találok az F.. billentyű parancsokon kívül Ilyenre utalást. De a 4600+ -al ment az előző gazdájánál. Nálunk meg az 5000+ és a 3800+ meg nem tetszik neki? :(

[ Szerkesztve ]

(#12762) szisziway


szisziway
csendes tag

üdv!

Adott egy asztali gép, Asus p5ld2, 2gb rammal, meg 250-es vinyóval, beindul a rendszer, (friss telepítés), majd kékhalállal megfagy.

HDD: 1
Kékhalál log: 1

Képeket mellékeltem, kérem aki tudja mi lehet a hiba forrása, milyen alkatrésztől van ez, írjon pü-t vagy ide írjon, mindegy, csak sürgősen meg kéne oldani a problémát. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12763) CoolMan válasza szisziway (#12762) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor sürgősen futtass egy memória tesztet ezzel mert szerintem memória hiba.

(#12761) tbesze: Igen mennie kellene azoknak a prociknak is, de a kérdés az, hogy most melyik bios van a lapban, mert nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#12764) Hunork válasza szisziway (#12762) üzenetére


Hunork
veterán

Gép egyéb alkatrészei?
Kábeleket húzd le, tedd vissza. Tedd másik Sata aljzatba a konnektort.
Próbáltad Csökkentett módban is?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12765) szisziway válasza Hunork (#12764) üzenetére


szisziway
csendes tag

csökkentett módban még nem próbáltam, memtest86 még nem ment le, de szerény véleményem szerint nem memória hiba.

(#12766) tbesze válasza CoolMan (#12763) üzenetére


tbesze
tag

Az amelyikkel a 4600+ ment. De ezt honnét lehetne megtudni? Csak úgy ha menne a gép?

(#12767) CoolMan válasza tbesze (#12766) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg a CPU Support listából [link] csakhogy a 4600+ ból is van kétféle steppinges proci és mindegyikhez más bios van.

(#12765) szisziway: Egy vagy két memória modulod van? Mert ha kettő akkor egyesével is meg kellene próbálni, másik slotban is.

(#12768) Hunork: Ez így ebben a formában nem igaz. Van amikor csak a legutolsó tesztnél hibázik az utolsó másodpercben, de olyan is sokszor előfordult már, hogy csak 3-4 óra múlva hibázott a ram. :U

[ Szerkesztve ]

(#12768) Hunork válasza szisziway (#12765) üzenetére


Hunork
veterán

Ha memória, akkor a Memtest 30 percen belül kiírja az Errors sorban. Nekem, mikor volt, 5 perc után már nem 0 volt ott az érték...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12769) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, akadt egy kis gondom. ( kicsit kakuk tojás, a gép az indul, de ...)
Reggel bekapcs, használom, de érzem hogy valami nem okés. Nem sokkal késöbb kékhalál. A gép nem volt szerelve, a kékhalál teljesen ranondom jön elö van hogy csak net de van hogy játék közben, van hogy egyből, van hogy fél óra is "kell" neki. Azóta szétszedtem az egészet majd össze raktam, de továbbra is fenn áll.

Az élet nem habostorta.

(#12770) Gyufaaa válasza toldy (#12769) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Driver frissítésed nem volt? :U

(#12771) szisziway válasza Hunork (#12768) üzenetére


szisziway
csendes tag

A notebookomon lefuttattam egy memtestet, kb 40mp után kidobott egy hibát szép piros betükkel, pedig semmi baja nincs a masinának...

(#12772) CoolMan válasza toldy (#12769) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Reggel bekapcs, használom, de érzem hogy valami nem okés." :) Ezt bővebben is kifejtenéd?
Elsőnek, ha van tuning tegyél vissza mindent alapra. Mostanában lett új program vagy driver telepítve?
Majd futtass légy szíves memória tesztet meg a HDD-t is ellenőrizzed mondjuk a HDSentinel-el.

(#12773) CoolMan válasza szisziway (#12771) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Sőt olyan is van, hogy nem dob hibát a teszt és mégsem jó a gép de másik rammal meg tökéletes.

(#12774) Hunork válasza toldy (#12769) üzenetére


Hunork
veterán

Milyen oprendszer?
Elég sokféle fajtája van a hibának, de az alap az driver hiba/frissítés:
XP:[link]
[link]

Frissítés, driver-csere volt mostanában? (nézd át a frissítési előzményeket)
Engedélyezve van a rendszer-visszaállítás?
Ha igen, próbálj egy olyan időpontra állítani, mikor nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12775) #10726912 válasza tbesze (#12766) üzenetére


#10726912
törölt tag

A 4600+-osoknál F2 és F4 es BIOS van. A 3800+osnál F10, az 5000+-nál F2-8-11-14! Mivel nem megy a 3800 és az 5000-es CPU így valószínűnek tartom, hogy a BIOS F2-es vagy F4-esre van frissítve, a nálad lévő CPU-k viszont a frissebb BIOS-okkal tudnának üzemelni.
Kérd el a 4600-as CPU-t egy BIOS frissítés erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#12776) toldy


toldy
őstag

Szóval,
- Valami nem stim: többször is azt vettem észre hogy eddig rövid ideig tartó folyamatok mintha több időbbe telne. Pl lasabban nyiltam az alkalmazások, valamint másoltam 15gb és alig lehetett a gépet használni.

- Az os win7 hp 64bit

- Driver csre nem volt, frissítés is csak a Microsoft Security Esential volt.

- Elkezdtem memtesztelni, és eddig nagyon lapgyanús a dolog. Nagyon úgy fest hogy az egyik ramslot nem okés. Már mind a kettó ramon lefutott egy = gyors win féle memtest) és okés. Kiakartam próbálni hogy mind 2 ram a lapban van, de csak folyamatosan újraindulgatott.

- Tuning nics, de alulfesz az igen. Most csinálok egy biosresetet és a feszeket nembántom,kíváncsi vagyok így is szívózik-e.

Az élet nem habostorta.

(#12777) CoolMan válasza toldy (#12776) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben javasolhatom, akkor ne a wines memtesztet használd hanem ezt vagy ezt.

(#12778) Trebron09 válasza #10726912 (#12760) üzenetére


Trebron09
őstag

Most próbáltam ki a cuccot egy FSP APN 350W-os másik táppal, azzal is ugyanez a helyzet... (10 óra CMOS clear után, elem nélkül volt eddig) szerintem proci hiba lesz, csak kérdés, hogy így hogy most beletettem az MSI új lapba azt tönkretette-e? :( :U

Szerintetek? :F

És a procit hogy tudom gariztatni? Mármint, úgy kicserélik a cuccot, hogy egy máshol vett lap "tette tönkre" ?
Az előző tulajnak szintén egy i3 550-es proci volt benne csak azt lecserélte i7 860-ra (mind a kettővel jól ment az MSI lap).

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#12779) toldy válasza CoolMan (#12777) üzenetére


toldy
őstag

A helyzet az hogy tök mindegy miovel tesztelek. Ugyanis ha a külső slotba bármelyik modult berakom ( legyen a másik üres vagy foglalt) a gép folyamatosan csak újra indul.
Bios reset sem segített rajta. :(
Zsír, úgy tűnik a lapot vihetem garba, ráadásul tuti hogy nem lesz cserelap ( már ha szerintük is hibás). Giga h55n-usb3, pedig mennyire szeretem ezt a lapot. :O :W

Az élet nem habostorta.

(#12780) Trebron09 válasza toldy (#12779) üzenetére


Trebron09
őstag

Foxconn gyártmányú a proci foglalatod? Nézd meg, hogy a proci minden érintkezője jól érintkezik. ( Az érintkező közepén egy kis benyomódást kell láznod mindegyiken, ha valamelyiken nincs semmi akkor az a hiba, mivel ugye ezekben már a prociban van a memóriavezérlő).
A memóriafoglalatot gondolom már megnézted és fizikailag rendben van, sehol égés stb. nincs.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#12781) #10726912 válasza Trebron09 (#12778) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kicsit passz...meg kell próbálni, tagadj mindent, te jól használtad a procit (végül is ez történt).. :U
Megsülve nincs, sérülés nincs rajta, egyszer csak nem működött. Nincs leírva, hogy csak a tőlük vett alaplapban meghibásodott hardverekre vonatkozik a garancia.
Varrjanak rá gombot, ha tudnak :)
Nem tudom, hogy vissza felé mennyire tud meghibásodást okozni...(azaz a lap sérülhet-e a rossz CPU miatt).

(#12782) CoolMan válasza toldy (#12779) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, akkor az tényleg gáz. Amúgy szó nélkül cserélni kell (vagy javítják ha lehet) gariba az alaplapot.

(#12783) Trebron09 válasza #10726912 (#12781) üzenetére


Trebron09
őstag

Hát tagadnom nincs mit, mert rendesen használtam 1 órás linx + 3Dmarkok mentek le vele 4Ghz-en (gyári fesszel), ennyi volt, utána vissza is tettem alapra a rendszert és csak később halt meg az ECS lap amikor már alapon ment minden. :U

Igazad van ilyen tényleg nincs leírva.
[link] :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#12784) toldy válasza Trebron09 (#12780) üzenetére


toldy
őstag

Nem tudom, most néztem és lokus ( vagy mia fene van ráírva, nem elfelejtettem :W ).
A ram foglalatot néztem elöbb is, most is, nem látok semmi. A az alaplapot alul-fülül átnéztem, de nem találtam semmi rendelleneset. A procit is kikaptam, úgy láttam minden tüske érintkezik. nagyon úgy tűnik hogy lap hiba, sajna nincs csak 2x2gb ramom, így nem tudom kipróbálni egy másikkal, is, hátha.

Az élet nem habostorta.

(#12785) Trebron09 válasza toldy (#12784) üzenetére


Trebron09
őstag

Lotes lesz az :K

Akkor sajna alaplap hiba lesz sz.tem is, a baj az amit írtál, hogy az LGA1156 nagyon ki van halva.. én is örültem, hogy tudtam egy jó lapot venni mostanában. :U

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#12786) Mindgame


Mindgame
csendes tag

Sziasztok! tudna nekem valaki segíteni?
Van egy gépem amit most pakoltam össze, de nem akar elindulni.
bekapcsolom, megy 1-2 mp ig aztán kikapcsol, majd bekapcsol magától 2-3 mp múlva.
A probléma egyik fele hogy nincs monitorom, hanem a tv-re kötném viszont nem kap jelet a tv és nem látok semmit.
A probléma másik fele ez a kikapcsolás bekapcsolás gond.
Ezek a cuccok vannak benne:
Asus maximus gene IV-Z GEN3
intel core i7 2600k 3,4 ghz
Sapphire radeon HD 6870 1gb ddr5
corsair vengeance 16 GB KIT 1600 mhz
és a táp egy chieftec 500w amiről azt mondták hogy elbírja ezt a konfigot..

szerintetek mi lehet a probléma? és a tv-re hogy tudom kirakni a képet, ha nincs monitorom?

előre is köszi!

(#12787) CoolMan válasza Mindgame (#12786) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Elsőnek nyomj egy BIOS resetet, majd vedd ki a memóriákat és csak egyet hagyj benne. Ellenőrizd, hogy minden tápcsatlakozó a helyén van, a VGA-n is nézd meg.
Milyen kábellal van összekötve a gép a TV-el? Milyen TV?

[ Szerkesztve ]

(#12788) Mindgame válasza CoolMan (#12787) üzenetére


Mindgame
csendes tag

nem tudok BIOS resetet nyomni mert nem látok semmit a képen. nincs monitorom a tv-t pedig nem ismeri fel.
HDMI kábellel van összekötve, egy LG 106 cm LCD, mindenhol minden be van dugva, ellenőriztem.

és egy 500W os táp elég ehez a konfighoz?

(#12789) FrozenThrone válasza Mindgame (#12788) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

500W elég neki. Csak egy darab ramot hagyjál a gépben, a többit szedd ki, nézd meg hogy így el -e indul.

BIOS resethez be se kell kapcsolni a géped. Az alaplapodon alul van egy piros gomb amire az van írva hogy start, ez mellett találsz egy olyan gombot hogy reset, ezt kéne megnyomni pár másodpercig hogy resetelődjön a biosod.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#12790) LYRI válasza #10726912 (#12670) üzenetére


LYRI
tag

Szia! Most is megtörtént első indításra. Azóta nem, hogy összeszereltem múltkor. Elindulnak a ventik és a táp és nem történik semmi. Reset gomb után minden jó.

(#12791) Richard!


Richard!
addikt

nos...szétszedve megy.vga,proci,1 ill 2 rammal is.de összerakva semmi :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#12792) Devil84 válasza #10726912 (#12751) üzenetére


Devil84
tag

Sajnos csere tápot még nem sikerült szereznem, így csak a 2db memória modul, HDD, ODD cserélgetésével tudtam próbálkozni. Az össze lehetséges variációt végig próbáltam, és láss csodát 1,5-2 órányi újra próbálgatás során egyszer se jött elő a probléma. :F Viszont amikor megmozdítottam a gépet a tesztelgetés végén, egyből kiesett a tápcsatlakozó (ugye külső tápos). Lehetséges lenne, hogy bizonyos kontatkt hiba miatt nem indílna újra, de normálisan működne?

Neuroanatómiai károsodás zavarja a retikuláris aktiválási rendszeremet :)

(#12793) #10726912 válasza LYRI (#12790) üzenetére


#10726912
törölt tag

A ventilátorok rajta vannak? Azok nélkül nincs ilyen problémád? Ha így van, akkor a ventiket külön tápegységről (elég egy kis trafó is) kéne meghajtani...valószínűleg a tápegység nem tud megfelelő feszültséget (és talán ampert sem) leadni az indításkor az alaplapnak.

(#12794) CoolMan válasza Richard! (#12791) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor ott a házban van valami baki. Az alaplapi csavarok rendben a helyükön vannak, nincs pluszban egy ott felejtett? Próbáld úgy, hogy nem dugod rá az alaplapra az előlapi USB-s kütyüket lehet, hogy zárlatos.

(#12792) Devil84: Igen, nagyon könnyen megtörténhet. Próbáld valahogy fixálni azt a táp csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#12795) #10726912 válasza CoolMan (#12794) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld úgy, hogy nem dugod rá az alaplapra az előlapi USB-s kütyüket lehet, hogy zárlatos.
Megint valami, amire ritkán gondol az ember :C :R

(#12796) CoolMan válasza #10726912 (#12795) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ja, ne is mond, jó párszor meg sz......k azok a vackok, főleg minőségi "óccsó" házaknál. :DDD

(#12797) Richard! válasza CoolMan (#12796) üzenetére


Richard!
addikt

sztem a sharkoon vaya elég jó kis ház.mindenki ezt ajánlja a milyen gépet vegyek topicba...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#12798) CoolMan válasza Richard! (#12797) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Persze, igazad van én nem is a házat szóltam le,(bocs ha így jött le neked) hanem próbálok segíteni. Azt azért te is elismered, hogy bármelyik háznál lehet gyári hibás alkatrész. :U
Semeddig nem tart kipróbálnod és ha úgy sem jó, akkor majd próbálkozunk mással.

(#12799) Richard! válasza CoolMan (#12798) üzenetére


Richard!
addikt

nincs gond :) nna most elindult,de a monitor nem kap jelet...
Igen,elismerem :U :R

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#12800) CoolMan válasza Richard! (#12799) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Aha akkor írd le légy szíves, hogy mit csináltál, hogy elindult. Mert információ híján nagyon nehéz táv segíteni. (amúgy sem egyszerű látatlanba gépet javítani :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.