Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) pzkpfwiii


pzkpfwiii
csendes tag

Reméltem, hogy megúszom szervíz nélkül. Én magam pedig nem értek igazából a hardverhez, úgyhogy csak az marad. Kösz a segítséget srácok, ha megoldódik, jelentem.

(#11552) Mapecho2


Mapecho2
csendes tag

Eredeti windows. Leszedtem az Ultimate-t és ráraktam a Basic-et. Ez gond nélkül fut, csak hát nem egy pro...

(#11553) Calibra72 válasza Mapecho2 (#11552) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Elég az,utána úgyis azt telepítesz rá amit akarsz.

(#11554) dfdfdf válasza CoolMan (#11549) üzenetére


dfdfdf
őstag

de elem nélkül se indult el? mert úgy minden lap bekapcsolt eddig ami jó...

(#11555) CoolMan válasza dfdfdf (#11554) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Elem nélkül nem néztem, de elem csere után indult.

(#11556) dfdfdf válasza CoolMan (#11555) üzenetére


dfdfdf
őstag

én mit írtam hogyha kiveszed az elemet akkor a lemerült, zárlatos elem miatti nem indulást kiküszöbölöd.

(#11557) seyboy


seyboy
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a gondom hogy vettem egy Asrock 890FX Deluxe5 alaplapot de bootolás közbe A3-as hibakódot ír később pedig átvált A6-ra. A monitor nem kapcsol be és a BIOS ba sem tudok belépni. Mi lehet a gond?

(#11558) CoolMan válasza seyboy (#11557) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Leírnád a gép többi alkatrészét is? Próbálj meg egy BIOS resetet.

(#11559) seyboy


seyboy
csendes tag

config: processzor: AMD Phenom II X4 Black Edition 980 3.7GHz
videókártya: Sapphire HD6950 2GB
hdd: Western Digital 2TB SATA II WD20EURS

(#11560) CoolMan válasza seyboy (#11559) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A videó kártyára rádugtad mind a kettő tápcsatlakozót? Milyen táppal hajtod a rendszert?

(#11561) #10726912 válasza Wind-Storm (#11533) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igaz :R , nem tudom miért így írtam :O Mindegyik slotbant akartam írni, mint már oly sokszor :W

(#11562) Wind-Storm válasza #10726912 (#11561) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DDD

(#11563) pincehely


pincehely
addikt

Sziasztok!
A következő a probléma, amelynek megoldásához sajnos már kevésnek bizonyulok.
A story: volt egy X58-as rendszerem egy 920-al. Ehhez vettem egy giga gtx570OC rev.1 vga-t.
A táp egy cm gx.650, ami elvben 6xx w.ot le tud adni az egy darab 12V- os ágon.
Olyat csinált a gép, hogy indításnál felpörög a vga-n az összes venti, és nem ad jelet, a bios sípszó szerint nincs vga a rendszerben. Próbálgattam mindent, de hol elindult, hol nem. Hol játék közben újraindult, hol nem. Egyéb dolgok miatt, és mert amúgy is cserélni akartam(alaplapra gyanakodtam), eladtam a fél konfigot(kivéve PSU, vga), és cseréltem egy Asrock extreme 3 gen 3 deszkára, +2600k processzorra.
A hiba ugyan úgy jelentkezett.
Ekkor elvittem a vga-t gariba, amit tegnap ki is cseréltek, ám nem ugyanolyanra, hanem rev2-es 570-re.(rövidebb a nyák, és az eddigi 6+8 pines pcie csatlakozók helyett, 2db 6+6-os kell neki) Tehát fix, hogy másik, tökéletesen új vga-t kaptam.
1 napig hibátlan volt, majd ma megint elszállt, és nem kapcsolt be a gép, mint annak előtte a másik vga-val, és a másik konfiggal. (egyébként mindent újan vettem most, iponból)
egyébként mivel van a prociban IGP, ezért ha oda dugom a monitort, akkor a gép elindul, és működik, csak a rendszer nem látja az 570-et.(közben az süvít 100%-os venti fordulaton).
Majd kihúzom-bedugom 8X a gépet, vagy biost resetelek, vagy épp most lehúztam egy vinyót, majd visszadugtam, és elindul a gép, mintha semmi sem történt volna.
Furmark fut akármeddig, a kártya a 60 fokot sem éri el, és semmi gond.
Szóval nem tudom, hogy mire gyanakodjak. Szóval mindent kicseréltem, csak a tápot nem, de azt meg nem tudom elképzelni, hogy az hol jó, hol nem. Mert amikor a vga nem működik a gép akkor is elindul.
azt sem hiszem, hogy ez a táp kevés lenne a konfigomnak.
Valami ötlet?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11564) Wind-Storm válasza pincehely (#11563) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Erősen tápgyanús a történet.
Az adatlapodon sem szerepel, nem lehet valami fényes darab.
Típusa?

(#11565) pincehely válasza Wind-Storm (#11564) üzenetére


pincehely
addikt

Coolermaster GX 650(d3), enchance béllel.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11566) Wind-Storm válasza pincehely (#11565) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ismeretlen számomra ez a bél, illetve a tápra még ránézni sem jó a perforált rácskialakításával.
Lehet, hogy kevés lesz a gépnek.
Szerintem inkább nézz valami FSP vagy Seasonic beles táp után aztán egy olyannal próbáld ki, hogy mit művel.

(#11567) pincehely válasza Wind-Storm (#11566) üzenetére


pincehely
addikt

" tápra még ránézni sem jó a perforált rácskialakításával."-Kifejtenéd ezt bővebben?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11568) Wind-Storm válasza pincehely (#11567) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nagyon spórolós gagyi kinézetet kelt, a bónusz turbulenciáról meg már nem is beszélve amit ez a „rácstípus" okoz. :U
Szóval ez a kialakítás leginkább a nem minőségi tápokra jellemző...

[ Szerkesztve ]

(#11569) #10726912 válasza pincehely (#11567) üzenetére


#10726912
törölt tag

A tápegységed jó, ha 70%-át leadja stabilan a ráírt adatokhoz képest (de az se lehetetlen, hogy csak 60%!) és azt sem valószínű, hogy stabilan tudja.. :U Ha utána számolsz, mindjárt leesik a teljesítménye 420 watt köré. Az meg mindjárt magyarázat a géped viselkedésére...
Cseréld le egy FSP-re, vagy hasonlóan márkás tápegységre, ha már a géped jó teljesítményű, a tápra nem szabad sajnálni a pénzt. A teljesítmény mellé védelemmel ellátott tápegységed lesz extraként, ha jól választasz...
Van egyébként fórum, ahol megmondják, milyet és mekkorát keress. Itt kérdezz, vagy nézelődj.[link]

[ Szerkesztve ]

(#11570) pincehely válasza #10726912 (#11569) üzenetére


pincehely
addikt

Ez a tápegység 80+-os, így nem hiszem, hogy 70, vagy 60 %-ról beszélhetünk.
Ugyan olyan védelem van benne, mint az FSP-kben.
Szóval ez nem egy rossz tápegység az biztos.
És azt főleg nem mondanám, hogy a CM nem márka.
De holnap jön egy FSP Aurum, meglátjuk azzal mi lesz a stájsz!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11571) pincehely válasza #10726912 (#11569) üzenetére


pincehely
addikt

Na most épp jó a gépecske.

Egyszerre futtattam 10 percen keresztül prime95-t, és furmark burn tesztet 1600X1200-ban.
Nem hasalt el.
Mondjuk kipakoltam mindent a házból az asztalra!
Szerintem ha a táp teljesítménye lenne a kevés, akkor ilyenkor kéne neki restartolni, nem pedig induláskor, vagy terheletlen állapotban, mondjuk internetezés közben.

de még mindig lövésem sincs, hogy mi lehet a gondja.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11572) #10726912 válasza pincehely (#11571) üzenetére


#10726912
törölt tag

Olvasgattam közben a tápegységekről, van a CM-nek is ajánlott darabja, de sok van olyan, ami a FEEL, stb mintájára készült. Ha megy az FSP próbára, akkor meg úgyis kiderül..
Az asztalra kipakolva mindig indul?

(#11573) Calibra72 válasza pincehely (#11570) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A 80+ jelöli a hatásfokot, legalábbis a táp új korában.Ez ugye annyit tesz,hogy 230V-on mondjuk 100W teljesítményt vesz fel a hálózatból, akkor a kimeneten több mint 80W-ot tudsz kivenni.
Szerintem Tiger.huhhhh kolléga arra gondolt, hogy a 650W-os táp jó ha lead valójában nem tudja leadni a 650W-ot, hanem csak egy bizonyos százalékát. És ez sajnos így igaz.
Lehet hogy csak a hirtelen lökésekre, mint pl. a beindítás, zuhan össze a táp. A tartósabb igénybevételt viszont bírja.

[ Szerkesztve ]

(#11574) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egy olyan gondom támadt,hogy ma összeraktam egy gépet.Egy QDI superb 4fx-6a alaplap, 2.4 Celeron CPU, GeForce 5200 VGA, 128 Mb DDR1 RAM, 80Gb Seagate HDD van benne.Elindul minden felpörög,de képet nem ad, csak villog a monitoron a led.A monitor tuti jó,mert a laptoppal megy.Próbáltam másik videokártyát bele tenni,de azzal sincs semmi.A memóriát kiveszem még csak nem is pittyeg.

Mi lehet a gond.Akitől vettem a lapot és VGA-t azt mondta,hogy működő gépből lettek kivéve.Úgy hogy mielőtt ráfognám,hogy rossz, előtte próbálkozok hátha nálam van a hiba..

Segítséget előre köszönöm.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11575) pincehely válasza Calibra72 (#11573) üzenetére


pincehely
addikt

Persze, tudom, hogy mit jelet a hatásfok.
De kétlem, hogy a konfigom 500W felett venne fel bármikor is!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11576) Spet válasza atti1848 (#11574) üzenetére


Spet
addikt

Nem tudom,hogy csináltál-e CMOS resetet első indítás előtt, de ha nem akkor érdemes azzal kezdeni. Akkor meg kéne tudni, hogy a lapod támogatja-e a CPU-dat (FSB+cache méret), mert amit linkeltél oldalt ott nem sok derül ki a lapról.

Tápod márkáját le tudnád írni?

Viszont nekem gyanús, hogy a lap nem ad ki semmilyen hangjelzést ha nincs benne memória, vagy bármi más.

Szerk.: Közben megleltem igaz spanyol ha jól nézem, de így is több az információ a lapodról. KATT

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11577) atti1848 válasza Spet (#11576) üzenetére


atti1848
senior tag

A lap márkája QDI .Persze lehagytam,hogy egy 300W Codegen táp volt benne.Most bele próbáltam egy másik codegen tápot,de azzal sincs semmi.elvileg támogatja 800MHz FSB-ig és a proci 533-s.

A linkben egy kép van a lap dobozáról és tulajdonságáról.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11578) atti1848 válasza Spet (#11576) üzenetére


atti1848
senior tag

Akkor ezek szerint nekem Celeron 2.4 -s procim van.Azzal nem fog működni?

és egy Asrock P4i45gv s478 lapban menne a proci?

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11579) Spet válasza atti1848 (#11578) üzenetére


Spet
addikt

Az oldal szerint amit én találtam, nem, Még annyit tudsz csinálni, hogy valakitől kérsz kölcsön egy kisebb celeront vagy pentium procit és azzal leteszteled. E mellett természetesen ne a közönségnyertes codegány tápot alkalmazzál :U

Szerk.: Lásd CPU támogatás lista. természetesen van olyan, hogy elindul a listán nem szereplő processzorral, csak nem érdemes kísérletezni vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11580) atti1848 válasza Spet (#11579) üzenetére


atti1848
senior tag

Most írta az alaplap ezelőtti gazdája,hogy neki ment egy 2.4 GHz-s procival a QDI alaplap.

itt van egy felsorolás amit árul a csávóka és ott van egy 2.4-s cpu.Asszem az enyém is ilyen.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11581) Spet válasza atti1848 (#11580) üzenetére


Spet
addikt

Az asrock lap támogatja az a CPU-t de a QDI lapban nem hiszek (saját vélemény!). Kellett volna kérni egy képet a lapról, a benne lévő processzor együtt, hogy működik (pl AIDA nevű programot lescreenelni).

Még ennyit nézz meg, hogy nincs-e púpos kondi a lapon vagy égési sérülés rajta.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11582) atti1848 válasza Spet (#11581) üzenetére


atti1848
senior tag

Igazad van,de én sem néztem utána,hogy támogatja-e azt a cpu-t ami nekem van, úgy hogy nem az eladó a hibás, ha működik az alaplap.Most próbálom a CMOS Reset-t, hátha.

Nincs semmi sérülés,égés.Minden kondi ok, ezt még a vételkor megnéztem.Nem tudom,hogy sikerül e beindítani,de ha nem akkor maradt az eladás.

Köszönöm az eddigi segítséget. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11583) atti1848 válasza atti1848 (#11582) üzenetére


atti1848
senior tag

És mi van ha megpróbálom elindítani a gépen CPU nélkül?Nem fog meghalni a lap?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11584) petrelli86 válasza atti1848 (#11583) üzenetére


petrelli86
aktív tag

semmi nem fog történni..

Wind-Storm: magyarul, semmi nem fog történni, az alaplap nem fog tőle elhalni az tuti:D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#11585) Wind-Storm válasza petrelli86 (#11584) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elindulni még elindulhat a lap, csak mintha rossz lenne a proci és nincs hangjelzés se semmi pl.

[ Szerkesztve ]

(#11586) #10726912 válasza Wind-Storm (#11585) üzenetére


#10726912
törölt tag

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#11587) petrelli86 válasza #10726912 (#11586) üzenetére


petrelli86
aktív tag

én úgy tudom, cpu nélkül nincs hang, mert az adja az utasítást a hangjelzésre, de nem biztos, nem szokásom proci nélkül gépet indítani :DD
egyáltalán miért is van erre szükség? :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#11588) Trebron09 válasza Trebron09 (#11096) üzenetére


Trebron09
őstag

Megkérdeztem hogy áll a gariztatás és ezt kaptam válaszként:

Kedves Norbert !

A terméket javítják valóban hibás volt, a következő hét elejére várjuk mi is. Köszönjük Türelmét.

Hát igen ezt mondta mindenki és én is erre tippeltem elsőre. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11589) #10726912 válasza petrelli86 (#11587) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem most próbáltam így indítani a gépet, ezért töröltem ki, amit írtam. Nem emlékszem már rá, mit is csinál ilyenkor :B
Azért lehet erre szükség, hogy megnézze valaki az alaplapját, hogy mire hajlandó reagálni, ebből vonva le következtetést a hiba jellegére (CPU, memória, VGA hiányra mit reagál a lap).

(#11590) krisztian7


krisztian7
tag

Az miért lehet, hogy összeszereltem egy gépet és ha beszeretném kapcsolni akkor csak a power led ég, még a ventik se müködnek??

(#11591) #10726912 válasza krisztian7 (#11590) üzenetére


#10726912
törölt tag

A tápegység jó? Másik géppel működik? A CPU tápját (ha van) rádugtad a lapra? Ha ezek rendben vannak, csinálj BIOS retest, aztán próba.

(#11592) energymen


energymen
tag

Sziasztok
Következő lenne a problémám
Win7 64bit a rendszer,legujjab bios
és a hiba

Pár fórumot el olvastam de semmi,miért nem indulhat????

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#11593) Trebron09 válasza energymen (#11592) üzenetére


Trebron09
őstag

futtatás -> msconfig -> rendszerindítás -> win7 -> speciális beállítások -> maximális memória

itt állítsd be a 16Gb-ot... ha így sem jó akkor passz.. lehet újra akkor tenni a rendszert :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11594) energymen válasza Trebron09 (#11593) üzenetére


energymen
tag

Nem Lett Jó,de köszi

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#11595) BigBlackDog válasza energymen (#11594) üzenetére


BigBlackDog
veterán

BIOSban nincs valami korlátozás?

(#11596) energymen válasza BigBlackDog (#11595) üzenetére


energymen
tag

Elvileg nincsen.
De ha minden igaz rájöttem a hibára.
Nem kezeli a memoriát(legalább is a listája szerint)
De hogy lehet a 21 sz.-ban ilyen probléma

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#11597) BigBlackDog válasza energymen (#11596) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nézd meg külön-külön 1-1 pár memóriamodullal. Akkor biztos kiderül, hogy melyiket kezeli, vagy nem kezeli.

(#11598) pincehely válasza energymen (#11596) üzenetére


pincehely
addikt

2 különboző modul-párt használsz.
Nem biztos, hogy az egyiknek elegendő a feszültség, az adott órajel/időzítés párosításhoz.
Szerintem vedd vissza 1066-ra az órajelet, és legyenek auton az időzítések, és adj neki annyi feszültséget, amennyit az intel maximálisan enged a te platformodon.
Ha így sem lesz jó, akkor írj, és prbálunk mást.
Ha jó, akkor meg elkezdjük emelni az órajelet! :DDD
Hajrá ;]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11599) energymen válasza pincehely (#11598) üzenetére


energymen
tag

Közben meg oldodott a probléma.
Az ujj ram párt nem szereti egyáltalán,elsem indítja ha az a kettő van benne.

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#11600) BigBlackDog válasza energymen (#11599) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi történt az ujjaddal??!! :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.