Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) pincehely válasza BigBlackDog (#11600) üzenetére


pincehely
addikt

Micsoda irónia! :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11602) krisztian7 válasza #10726912 (#11591) üzenetére


krisztian7
tag

A tápegységet megnéztem biztos jó, lehet hogy valami véletlenül rövidrezárta az alaplapot? most vettem mindent a géphez. visszaviszem gariba? ha esetleg rövidzár tette tönkre az alaplapot akkor azt kicserélik??

(#11603) Wind-Storm válasza energymen (#11599) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ujjból rampár, nem semmi :C

(#11604) Wind-Storm válasza krisztian7 (#11602) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nincs kizárva.
Ha rájönnek, hogy te okoztad a halálát, úgy visszavágják, hogy a fejeden koppan...

(#11605) energymen válasza BigBlackDog (#11600) üzenetére


energymen
tag

Nem tom :D
Pedig zsír ujjjjj volt.2 napja

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#11606) krisztian7 válasza Wind-Storm (#11604) üzenetére


krisztian7
tag

pedig figyeltem a távtartókra is, meg nem az első gép amit összeszereltem :O

(#11607) Wind-Storm válasza krisztian7 (#11606) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nézd át te is az alaplapot, ha nem látsz rajta sehol sem égési nyomokat, akkor valószínűleg másnak sem lesz kifogása a cseréje ellen, ha tényleg rossz.

[ Szerkesztve ]

(#11608) atti1848 válasza petrelli86 (#11584) üzenetére


atti1848
senior tag

Ma kivettem a procit a lapból és így sincs semmi, semmi hang vagy valami.Ugyan úgy villog a monitor ledje.

Ha nincs a lapban proci mit kellene tapasztalnom?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11609) Wind-Storm válasza atti1848 (#11608) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pont ezt, amit te is leírtál.

(#11610) atti1848 válasza Wind-Storm (#11609) üzenetére


atti1848
senior tag

Az előbb beletettem a processzort csak magában és semmi melegedést nem tapasztaltam.Elindítottam a gépet, majd hozzányúltam és tartottam rajta a kezem,de semmi, ugyan olyan hideg.

Akkor vajon mi lehet? A lappal van a gond?Mert az ezelőtti gazdája azt mondta,hogy neki ment egy 2.4 celeronnal.De elvileg nem támogatja a 2.4 celeront, akkor neki hogy működött?

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11611) pincehely válasza atti1848 (#11610) üzenetére


pincehely
addikt

Sehogy! Átvert!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11612) krisztian7 válasza Wind-Storm (#11607) üzenetére


krisztian7
tag

Nincsen rajta semmilyen égési nyom, nem füstölt, nem büdös :F 3* átnéztem hogy jól kötöttem-e be a kábeleket. Majd kiderül, mert visszaviszem a szervízbe. :W

(#11613) Wind-Storm válasza atti1848 (#11610) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Lehet, hogy átvert, mint azt az előttem szóló is írta.
Esetleg alaplaphibára gyanakodhatunk.
Én eleve nem vettem volna ilyen lapot amiről semmit sem tudok, vagy alig...
Esetleg még egy másik procival megpróbálhatnád amit esélyes, hogy támogat.

Amúgy hűtőborda nélkül tartottad a procin az ujjad és úgy volt jéghideg?

[ Szerkesztve ]

(#11614) atti1848 válasza Wind-Storm (#11613) üzenetére


atti1848
senior tag

Igen.Nem volt rajta hűtőborda és hideg volt.Egy Fokot nem melegedett.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11615) #10726912 válasza atti1848 (#11614) üzenetére


#10726912
törölt tag

Két eset lehetséges, egyik se megnyugtató a számodra.
1: Elindulna azzal a CPU-val, de rossz az alaplap.
2: Nem ismeri fel a lapod a procit, így viszont kell kerítened egy CPU-t, ami szerepel az alaplap CPU suport list-jén.
Van egy harmadik lehetőséged is (elviszed a lapot meg a cpu-t az eladónak és letolod a torkán), de nem akarok felbujtó lenni :U :U :D
krisztian7: Szólj majd, hogy mi lett a történet vége.
pincehely : :DDD Megérdemelné az ilyen eladó, hogy meghágja egy szekérnyi kanmajom :W

[ Szerkesztve ]

(#11616) pincehely válasza #10726912 (#11615) üzenetére


pincehely
addikt

3. Kuka kinyit, beledob, megnyugszik! Kukát lenyomni az eladó torkán.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11617) atti1848 válasza #10726912 (#11615) üzenetére


atti1848
senior tag

:Y :Y :Y :DD

Most próbálok beszerezni egy másik CPU-t,de ezt már úgy hogy lesem,hogy támogatja-e egyáltalán a lap és ha sikerül egyet szereznem, kipróbálom és ha azzal sem megy na akkor megyek a régi gazdájához. :C :C :R :W :W

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11618) Wind-Storm válasza atti1848 (#11617) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hol is van a lista a lapod által támogatott procikról?

(#11619) atti1848 válasza Wind-Storm (#11618) üzenetére


atti1848
senior tag

Itt lenne egy kis segítség, amit talált az egyik kolega tegnap.

De amúgy rendes a srác akitől vettem,mert írt és valamit csinálunk,hogy jó legyen nekem is és neki is.Lehet ideadja a procit ami benne volt(2,4 celeron) az enyémért(2,4 Celeron) vagy valamit nem is tudom.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11620) Wind-Storm válasza atti1848 (#11619) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pontos típusok híján elég nagyvonalú a lista, de próba szerencse...

(#11621) Spet válasza Wind-Storm (#11620) üzenetére


Spet
addikt

Bevallom így sem volt egyszerű megtalálni ezt a leírást a lapról (számomra eléggé noname mint lap, hivatalos oldalukon meg már csak rammal foglalkoznak).
atti1848: Cserét viszont egy az egyben nem ajánlom, mert a végén még azzal is rosszul jársz. Inkább itt kéne élősszőr körbe érdeklődni, hogy nem-e ad valaki kölcsön egy procit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11622) atti1848 válasza Spet (#11621) üzenetére


atti1848
senior tag

Megoldottuk a problémát.A srác akitől vettem a lapot ma adott helyette egy Gigabyte lapot. Ezzel működik eddig.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#11623) Adam333


Adam333
tag

Sziasztok!

Most volt alaplap cserém, mert az MSI 785gm-E51-em elromlott, és egy asrock 880gm-le az új lap. Eddig minden működik, kivéve a játékok. Elindítok egy gamet, pár secig megy, majd újraindul a gép. Eddig mindennél ez van. Az IGP-re gyanakszom. Tudtok segíteni, mi lehet a megoldás?

(#11624) CoolMan válasza Adam333 (#11623) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Gondolom nem az IGP-vel játszól, ha az adatlapodon lévő kártyával akkor nézd meg, hogy nem-e melegszik, mert ez olyan melegedés gyanús tünet.

(#11625) Calibra72 válasza Adam333 (#11623) üzenetére


Calibra72
aktív tag

És a Windows-t alaplap csere után újratelepítetted?

(#11626) ashketchum


ashketchum
csendes tag

Hello!
Lenne 2 db Kingmax DDR2 800MHZ ramom 1 GB mindkettő, eddig működött együtt mindkettő de ma reggel újra akartam rakni a gépem és nem kapcsolt be újra indítás után.
Először nem tudtam miért nem kapcsol be de utána ki próbáltam úgy h kivettem egyesével a ramokat és megnéztem külön külön mennek-e és láss csodát mentek külön külön xd
Szóval nem tudom mi történt de az biztos h mind a 2 ram slot jó az alaplapon.
Kérlek benneteket segítsetek :D

Gép adatok:
Proci: E1500 2.20 GHz
Alaplap: Gigabyte G31M-ES2L
Ramok:2x1 gb kingmax 800mhz ddr2
Videokártya:HD4670 1 gb ddr3
Táp: Asszem a márkája M-Tech (házhoz volt alapból) 420W

(#11627) Calibra72 válasza ashketchum (#11626) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szia!
Reseteld a biost!
Ha ez sem hoz megoldást,megpróbálhatnád a ramok frekvenciáját lejjebb venni,vagy az időzítéseket nagyobbra tenni. Valószínűleg a dualchanel -el van baja, single módban működik.

(#11628) CoolMan válasza ashketchum (#11626) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Meg a biztonság kedvéért memtest-et futtassál létszíves párban és egyesével is. memtest86+

(#11629) ashketchum válasza CoolMan (#11628) üzenetére


ashketchum
csendes tag

Már megvan a hiba :D
Az egyik ram elszállt :\
Az egyik ram működik mind 2 slotban, de a másik egyikben sem :\

(#11630) ashketchum válasza ashketchum (#11629) üzenetére


ashketchum
csendes tag

Amúgy nem tudom mert volt egy pillanat h külön betettem a másik ramot és bekapcsolt a gép, utána betettem megint egyszerre mindkettőt és nem volt jó.
Utána megint külön külön és akkor már csak az egyik működött :\

(#11631) Calibra72 válasza ashketchum (#11630) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Tudod, ami elromolhat, az el is romlik.....................
Gondolom BGA a modul...............

(#11632) #10726912 válasza ashketchum (#11630) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kipróbálhatsz még annyit, hogy a hibás ram érintkezőit alaposan megtisztítod.

(#11633) petrelli86 válasza ashketchum (#11630) üzenetére


petrelli86
aktív tag

hülyén hangzik de, fogj egy radírt és radírozd végig a ramslotokat frankón fényesre, nekem volt már hogy segített, de az is lehet hogy csak a két ram nem szereti egymást..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#11634) CoolMan válasza petrelli86 (#11633) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

hmmm, inkább egy alkoholos papírzsepi finomabb módszer szvsz. :)

(#11635) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Meg egy kis kontakt spray a slotokba :)

(#11636) tuvics13


tuvics13
csendes tag

Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Az asztali gép kb 3 éves, amiben proci elszállt és ráégett az alaplapra - így cserélve lett! (gari lejárta után 2010 proci+alaplap)
A videókari is elszállt nyárra (2011 videókártya csere)

Most ott tartok, hogy a gépem folyamatosan kifagy - nem ismeri fel az olvasót, újraindítás után telepítő lemezt kér. Van, hogy az újrahúzás segít, de volt, hogy nem! (ez utánaolvasással winyó hibát sejtet)
Mellékelem a stabilitás teszt Screen-jét:
[link]
Mit tudok csinálni? Mi lehet a gond? (túl sok alkatrész szállt el, rövid idő alatt, mind a garancia lejárata után)

Jelenlegi konfig (zárójelben a régi):
Alaplap: AMD64 ASrock AliveXfire eSata DDR2 (AMD64 Gigabyte MA78GM-S2H)
CPU: AMD Athlon II X2 245 SAM3 (AMD Ahlon64 x2 5600+ SAM2)
VGA: ASUS EN210 512MB PCIE Silent (Inno3d GF8600GT 512MB PCIE)
RAM: DDR II 2x1GB 1066 (eredeti)
HDD: 320GB WD 7200 Sata II 16 MB (eredeti)
DVD: RW Pioneer IDE (eredeti)

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat!

(#11637) CoolMan válasza tuvics13 (#11636) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben futtatni kellene memtest-et memtest majd ellenőrizd a HDD-t ezzel. Milyen tápod van mert azt nem írtad?
A stabilitás tesztet azért több mint 7 percig kellene futtatni, legalább 1-2 órát.

[ Szerkesztve ]

(#11638) Wind-Storm válasza tuvics13 (#11636) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A proci hűtőjére rá kéne nézni mert valami nagyon nem stimmel a hőfokok alapján, biztos rosszul fekszik fel vagy kevés a hőpaszta...
Milyen táp van a gépben? mert az is fontos...

(#11639) tuvics13


tuvics13
csendes tag

Bocs, lemaradt:S
A házikója Colorsit :

Adatai: ATX 12V P4 - 420W
EN60950 és 230VAC 10A (50~60 Hz)
[link]
ilyen!

az alábbi tippeket ettől független csinálhatom? (csak mert az első proci kisülésénél minden játék közben sípolt a gép, újraindult, valamint stab. tesztnél 2-3 perc után 100 fokra is felment a párom gépének procija)
Most ennél normálisabb a helyzet, bár az én gépem nem ennyire problémás... Konkrétan minden csere érett szinte!

(#11640) Wind-Storm válasza tuvics13 (#11639) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hirtelen ahogy ránéztem, nézem milyen Corsair ez. :DD
Ezt a tápot úgy vágnám ki a gépből ahogy van...
Ha használható(bb) gépet akarsz, akkor csináld meg...

(#11641) Trebron09 válasza tuvics13 (#11639) üzenetére


Trebron09
őstag

A procin milyen hűtő van, Te szerelted fel? Szerezz rá egy CoolerMaster Hyper TX3-at minimum a tápot pedig ahogy előttem is írták bal váll fölött...egy FSP 350W-os tápot vagy chieftec-et nézz.

szerk: valamint 1-2 12cm-es venti sem ártana a gépházba minum 1 ami befúj elől és 1 ami kiviszi felül vagy hátul a levegőt, hogy a huzat meglegyen, mert ha ez most ilyen akkor nyáron a 38fokba mindened meg fog sülni az tuti

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11642) ashketchum válasza Calibra72 (#11635) üzenetére


ashketchum
csendes tag

Szarrá fújtam B-55 el a slotokat de akkor se volt semmi xd
megpróbálom ezt a radírozós trükköt meg az alkoholos pzs-t :D

(#11643) ashketchum válasza petrelli86 (#11633) üzenetére


ashketchum
csendes tag

amúgy eddig ment mind kettő tökéletesen egymás mellett :K

(#11644) #10726912 válasza tuvics13 (#11639) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akármilyen tápegységed van, a CPU hőfoka nagyon sok. Nézd meg a pasztázást (ha túl sok, az is lehet gond), azt is nézd meg, hogy a hűtőpaszta csak a proci alatt van, vagy jutott belőle máshová is?
A colorsit nem túl bíztató darab, de a processzor hűtése fontosabb. Amíg nem tudsz megfelelő hűtést tenni rá, addig a ház oldalát ne tedd fel. Az olcsó és hatékony CPU hűtésre is van kétféle mód:
Kivágod a ház oldalát a CPU magasságában és beteszel egy 12 centis (pl táphűtő) ventilátort.
Vagy szintén kivágod a a ház oldalát ugyanott és becsövezed: azaz a ház és a CPU hűtő közé teszel egy csövet(akár a 160grammos cigis doboz hengere is jó), úgy, hogy a CPU hűtője csak külső levegőt tudjon beszívni.
Ha a procid így melegszik, akkor melegszik (7 perc alatt 80 fok rengeteg), akkor valószínűleg meleg van az egész házban is, ami miatt melegszik a memória, VGA, lapkakészlet, azaz minden. A HDD is pl. A ház teljes hűtésére tegyél egy ventilátort a gép elejébe a HDD alá (így a HDD már hűtve lesz), egy másikat meg tegyél ezzel szemben a házad hátsó oldalára. Mindkettő (ha a CPU-val szembe is teszel, akkor mindhárom) ventilátor befelé fújja a levegőt. A tápegységed ventilátora kifelé szívja a levegőt a ház tetején, így kialakul a levegő csere.
Egy ventilátor boltban új 1k.
De amíg nem teszel valamit a melegedés ellen, addig ne legyen fent a ház oldala, mert bárminek a túlmelegedése okozhat zűrt az üzemeltetésnél!
Hogy mi cserés és mi nem, azt csak csere darabokkal tudod megnézni (másik memória, másik VGA) A HDD is hibázhat pl memóriák hibája miatt.
Ha több memóriád is van, egyesével próbáld ki őket.
Sok sikert, jelezz, ha van valami fejlemény.
ashketchum: Addig tisztítsd a memóriák érintkezőit, amíg tökéletesen ki nem fényesednek. Ha megnézed a még nem tisztított darabot, látni fogod, hogy be vannak oxidálódva, és van rajtuk egy fényes karcolás...na annyin érintkezik szegény. Ha a a kivét-berakás után nem oda esik az érintkező, máris megvan a baj... :U
A kontaktspray sem árt a slotokba, mint írták is, de emellett ha végeztél a tisztításokkal, 5-10* tedd be és vedd ki a memóriákat és mindig próbáld megmozgatni őket. Ha szerencséd van, megéled a haldokló darab is..

[ Szerkesztve ]

(#11645) CoolMan válasza ashketchum (#11643) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na ja.....de semmi nem tart örökké. :)
A szerkesztés gombot létszíves használjad.

(#11646) ashketchum válasza CoolMan (#11645) üzenetére


ashketchum
csendes tag

légy szíves ne úgy írd a légy szívest, hogy létszíves xd

(#11647) CoolMan válasza ashketchum (#11646) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, elnézést. Te meg légy szíves az off hozzászólást tedd off hozzászólásba. :P

(#11648) ashketchum válasza CoolMan (#11634) üzenetére


ashketchum
csendes tag

AZ ESZEM MEGÁLL xD Az alkoholos papír zsepivel való tisztítgatás bejött!
: OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Kössz!!!!KÖSSSZ!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#11649) CoolMan válasza ashketchum (#11648) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na örülök, memória tesztet azért a biztonság kedvéért futtass légy szíves. :)

(#11650) Calibra72 válasza tuvics13 (#11636) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A tápod color sit :) Le kellene cserélni.
A procid túl meleg, azért sípol az alaplapod, és szvsz fagyásaid is azért vannak.
Ha megbizonyosodtál arról hogy a hűtőd rendesen illeszkedik és működik, a paszta nincs kiszáradva, illetve nincs túlzottan sok a procin, akkor még egy dolog lehet.
Sajnos AMD prociknál előfordul hogy az üzemben amikor felteszik a proci kupakját, túl kevés vagy éppen semennyi pasztát sem raknak a magra. Találkoztam már ilyennel, sőt, van is egy ilyen procim. Szerencsétlen processzor csak fűt a kupak alatt, de a kupaknak nem tudja leadni a hőt.Ezért akárhogy is hűtod a kupakot, a proci nem igazán fog lehülni.Olyan is előfordul AMD-nél, hogy a kupak nincs síkban,ha feltesszük a hűtőt a procira, a kettő közé be lehet dugni a 0,5 mm-es hézagmérőt :)
Ezekre a hibákra orvosság a kupaktalanítás. Ha levágtad a kupakot, nem muszáj visszatenni pasztázás után,de így viszont vigyázni kell a hűtés felrakásánál, nehogy lesarkazd a procit.
Kupak nélkül néhány fokkal hűvösebb lesz a processzorod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.