Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Calibra72 válasza F.B.I. (#11400) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Igen ,erre gyanakodtunk.

(#11402) iknight


iknight
senior tag

Uraim segitségre lenne szükségem!
A gépemben meghalt az alaplap(nem kapcsolt be a gép, se kép se hang, semmi nem volt), kicserélték garanciában, hazahoztam, összeraktam, és mikor megpróbáltam bekapcoslni idáig jutott a dologgal:

Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11403) CoolMan válasza iknight (#11402) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ahogy nézem a képet a memóriáig el sem jut. Tehát szerintem a memóriáknál lesz valami gond. Vedd ki őket és csak 1db modult tegyél bele felváltva.
Meg egy BIOS reset-et nyomj neki.

[ Szerkesztve ]

(#11404) iknight válasza CoolMan (#11403) üzenetére


iknight
senior tag

Kipróbáltam a memóriák csereberélését, mindkét modult külön külön, de úgysem megy tovább. Kivettem a bios elemet az sem használt, valami egyéb ötlet?
Plusz kis adalék, hogy igy hagyytam hosszabb ideig, és lekapcsolta magát.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11405) CoolMan válasza iknight (#11404) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A tápod rendben van? A procit jól raktad össze, nem görbült el tüske véletlenül, pasztát tettél a proci és a hűtő közé? Vedd ki a VGA-t és dugd az alaplapi integráltra a monitort.
Végső esetben vedd ki a lapot a házból és csak a proci, és memória legyen rádugva más ne és próbáld így indítani.

[ Szerkesztve ]

(#11406) iknight válasza CoolMan (#11405) üzenetére


iknight
senior tag

A tápom elvileg igen, mikor az alaplap tönkrement az is esélyes volt, és megnézték azt mondták jó. A proci jól van benne, nincs elgörbülve tüske, kivettem azt is és vissza és ugya naz, paszta van rajta ami gyárilag volt, Alaplapi vga nincsne benne.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11407) CoolMan válasza iknight (#11406) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kivetted a lapot, lehúztál róla mindent? Így már próbáltad indítani?
Azt a gyári pasztát ajánlott lecserélni. :K Akkor már csak másik memóriával és/vagy VGA-val kellene megnézni, mert már csak ez maradt.

(#11408) iknight válasza CoolMan (#11407) üzenetére


iknight
senior tag

Vga nélkül próbáltam ,de integrált vga nélkül sok értelme nincs.
A merevlemez van még rádugva, meg egy usb-s memóriakártya olvasó, ezek nem sok probélmát okozhatnak, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11409) CoolMan válasza iknight (#11408) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

De okozhatnak! Azért kértelek, hogy húzzál le mindent. Tehát akkor csak a proci, egy memória modul és a VGA maradjon. Minden mást húzzál le a lapról. (sata/IDE kábelt, HDD/ODD tápcsatlakozót is meg minden usb-s kütyüt)

(#11410) iknight


iknight
senior tag

Kiprábáltam úgy hogy csak alaplap, memória, processzor és vga, minden mást lehúztam , és úgyis ugyan ezt produkálja.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11411) CoolMan válasza iknight (#11410) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az egeret és a billt is lehúztad?

szerk:(#11412) iknight: Akkor már sok ötletem nincsen. Még azt tedd meg, hogy kiveszed a házból az alaplapot és az asztalon próbálod indítani, hátha valami zárlatos. De ha így sem megy akkor én lehet vissza vinném az alaplapot. Amúgy csipogó van a lapon, nem ad valamilyen hangjelzést?

[ Szerkesztve ]

(#11412) iknight válasza CoolMan (#11411) üzenetére


iknight
senior tag

Igen, még az előlapi usb, és az előlapi audiócsatalkozót is. Merevlemezből is kihúztam a tápkábelt, mindent.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11413) iknight válasza CoolMan (#11411) üzenetére


iknight
senior tag

Nem ad semmi hangjelzést, kiveszem a lapot, mert úgiys ki kell... Köszönöm a segitséget :R

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11414) Trebron09 válasza iknight (#11413) üzenetére


Trebron09
őstag

biost resetelted?
(proci nélkül próbáld beindítani a lapot)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11415) iknight válasza Trebron09 (#11414) üzenetére


iknight
senior tag

Belépni nem tudok a biosba, mert döglött az egész bejön az a kép és semmi. A bios elemet vettem ki pár percre, az ne melég?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11416) Trebron09 válasza iknight (#11415) üzenetére


Trebron09
őstag

így csináld:
[link]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11417) iknight válasza Trebron09 (#11416) üzenetére


iknight
senior tag

Megcsináltam mindent amit mondtál, úgy ahogy mondtad, de semmi változás nem történt sajnos... ÚGYhogy holnap megyek vissza a lappal.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11418) iknight válasza Trebron09 (#11416) üzenetére


iknight
senior tag

Megcsináltam mindent amit mondtál, úgy ahogy mondtad, de semmi változás nem történt sajnos... ÚGYhogy holnap megyek vissza a lappal.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11419) Trebron09 válasza iknight (#11418) üzenetére


Trebron09
őstag

szerintem vidd a procit is... azzal nézzék meg

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11420) iknight válasza Trebron09 (#11419) üzenetére


iknight
senior tag

Viszek mindent, válogassanak :D
Bár szerintem a lap lesz rosz, mert addig működött minden amig az el nem romlott...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#11421) SchumiBácsi

Halli all!

Nem teljesen idevág, de lehet párnap és nem induló gép lesz a most még érdekesen induló gépemből... szóval:

Vadonatúj 2hetes számítógép eddig kifogástalanul működött.
Tegnap/ma és szerintem holnap is érdekes módon indul el.

Bekapcsolást követően a masina elindul, de a monitor sötét marad majd ~10mp eltelte után teljesen kikapcsol. Újabb ~10mp eltelte után bekapcsol és elindul normálisan.

Mi okozza ezt? Boltot kérdeztem ők elmondták többek között hogy a BIOS friss (frissítették), és hogy ilyen elindulás bármilyen gépen alkalomadtán előfordulhat: ún. "hideg boot"...

Kicsit pörgettem az agyamat és eszembe jutott hogy régebbi gépeim is indultak el így de tényleg csak egy évbe 1-2× talán

Alkalomadtán ez most 2nap zsinórban? Mit gondoltok erről a hibáról?

A gép teljesítménye egyébként betöltést követően változatlanul jó.
Áramellátás kifogástalan, szünetmentes és túlfeszvédelmek aktívak, tehát a villamos hálózat rendben.

Hirtelen bevillant hogy 2012 a dátum de gondolom nem emiatt vackol bekapcsolásnál :D de érdekes, hogy 2011-ben semmi baja nem volt.

előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11422) Trebron09 válasza SchumiBácsi (#11421) üzenetére


Trebron09
őstag

Vadonatúj 2hetes számítógép..
Pontosan milyen gép?

..tehát a villamos hálózat rendben.
Az lehet, de ha nem megfelelő minőségű a tápod akkor semmire se mész vele.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11423) SchumiBácsi válasza Trebron09 (#11422) üzenetére

Hali! Táp is
vadiúj: Enermax Pro 82+ 625w.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11424) SchumiBácsi válasza Trebron09 (#11422) üzenetére

Na hali újra, reggel mobilról írtam elég volt a tápot beírni vele :D

Alkatrészek, egyik minőségibb mint a másik, Prohardver ajánlás alapján állt össze az egész, csupán a tápot méreteztem erősebbre.

A masina paraméterei:

Alaplap: ASUS P8P67 LE R3.0
Processzor: Intel Core i5-2500K 3.30GHz BOX
Hűtés: Be quiet! Dark Rock Advance C1
Memória: Corsair Vengeance KIT 8GB 1600MHz (2x4GB) CMZ8GX3M2A1600C9
Optikai: Plextor PX-L890SA fekete
VGA: ASUS GTX570 1280MB DDR5
Táp: Enermax Pro82+ II 625W
Ház: Enermax Luxuray 3190-BS
UPS: MGE Pulsar Ellipse ASR 1000 USB DIN 600watt
Ventilátorvezérlés: Előlapi Panel Scythe Kaze Server 5,25

Auido: Creative Sound Blaster Recon3D bulk
- ez később rakodik bele, most Audigy2 van

Egyéb cuccok bár ez sztem nem befolyásolja már de leírom azért xd

Egér: Logitech G500 Laser Gaming Mouse
Billentyűzet: Ideazon Merc Gaming
Kártyaolvasó: Scythe Kama Panel 3

Na ezek vannak most benne, érdekesmód ma bekapcsolt normálisan, bár boot-olásnál elgondolkodhatott, de nem állt le legalább.

Idevágó megjegyzés talán hogy a BIOS-ban 3lehetőség szerint használhatom a gépet:
"Zöld", mint energiatakarékos, "Kék" mint normál, "Piros" mint teljesítmény.
Amikor lejött a gép 2napig pirosban ment, aztán megfontolásból visszavettem zöldre, némileg lassabb is lett de inkább tartson tovább... Ez az érdekes bekapcsolósdi zöld módban keletkezett... tegnap átraktam Kék, azaz normál módba, most elindult normálisan.

Mit javasoltok?

Aida64 szerint "Zöld" módban is felteszi terheléskor 3.41GHz-re a CPU-t.
Kékben / Pirosban 3.5GHz is előfordul.
Mindhárom mód üresjáratban visszakapcsol egészen 1.6GHz-re
Ne foglalkozzak vele, és tegyem "Pirosba" megint?
Vagy hagyjam "Kékben" ? Nem lesz sok a kékhalál kékbe? xd

A hőfokok kifogástalanok, 35fok környékén jár a CPU ha meg van hajcolva, stabil 40-45fok, teljesen kikapcsolt ventilátorral (egyszer próbáltam ki teszt kedvéért) is max 55-60fok(!)
Alaplap 33fokos, GPU 32fokos. HDD-k 35fok környékén jobban használva 38-40fok.

Egyébként a boltban minden szempontból letesztelték, BIOS-t frissítettek.
Szállításnál ugyan volt egy kis gubanc, eltörött a VGA rögzítő pecke, de megoldottam, ki nem eshet ez nem gond.

Nemcsak tőled bárkitől kérdem.
Üdv / előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11425) Calibra72 válasza SchumiBácsi (#11424) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Használd csak piros, esetleg kék módban,főleg ha játszol a gépen.

Húúúú mekkora kedvencem volt a névadód /még most is az/ :) Soha nem hagytam ki egy versenyt vagy edzést sem :)

(#11426) SchumiBácsi válasza Calibra72 (#11425) üzenetére

Hali.

Köszi :D

Perpill kékben fut, gyorsabb picit és rendesen bootol, úgyis hagyom.

Amúgy ehhez az anomáliához hozzátennék annyit hogy amikor lekapcsolom a gépet, utána teljesen megszüntetem az áramot. Beszéltem boltossal erről és elöljáróban annyit mondott hogy lehet nem fogom áramtalanítani többet ha azt akarom hogy ez a probléma megszűnjön.

Valaki homályosítson fel mert ezt én nem, fogom fel, 5éve áramtalanítom a masinát, egyse szórakozott ennyire.

üdv.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11427) Calibra72 válasza SchumiBácsi (#11426) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Igen, az én Gigabyte P35-DS4-em is elindítás után 2 mp.múlva leállítja magát,és újraindul. De csak akkor,ha a hosszabbítót /amiből táplálva van/ lekapcsolom éjszakára.
Délután hazaérek, hosszabbító bekapcs, gép bekapcs, és egyszer leállítja magát, majd újraindul.
Ez természetes folyamat egyes lapoknál.

(#11428) SchumiBácsi válasza Calibra72 (#11427) üzenetére

Gigabyte P35-DS4??

lól, igaz hogy nekem Gigabyte EP35-DS4 volt, de ilyet 4év alatt talán ha egyszer csinált.
Berosálok mindjárt...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11429) Trebron09


Trebron09
őstag

Igen én is mindig áramtalanítok és így indul a P35-ös asus (p5k/epu), de csak ha tuning van alapon nem csinálja ezt.
(Gondolom ez nem tesz jót a HDD-k nek sem, mondjuk annyit szokott "várni" a gép amíg a ventilátorok meg nem állnak, talán az idő alatt nem pörög fel annyira.)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11430) #10726912


#10726912
törölt tag

Nekem egy Asus deluxe lap művelt ilyet néha (még a p4-esről van szó), de nagyon ritkán.
Miért jó a teljes áramtalanítás? :U

(#11431) SchumiBácsi válasza Trebron09 (#11429) üzenetére

HDD-nek ez marhára nem használ... eleve kétszer kapcsol be. 1perc alatt

10mp-ig megy, és történik a semmi a HDD ekkorra már szinte teljesen felpörög, utána rögtön leállít, mer ugye leáll aztán 5másodperc elteltével újból indít, ami röhejesen kevés, hogy teljesen megálljon, néha kikapcsoláskor odateszem a fülemet, és van egy jellegzetes hangja amit akkor ad ki ha már teljesen megállt. Tapasztalat, hogy legalább 10mp kell hogy biztonságosan leálljon egy HDD...

Azért áramtalanítom mert, feszültség alatt néha halk zizegés zúgás hallatszik, minden gépemnél volt hallható valami, és irritál :D Új gépnél sokkal erősebb zajt lehet hallani félpercig, kikapcsolás után, még nem határoltam be honnét jön, ezt még valahogy kiderítem. Nem dübörgés, oda kell hajolni és akkor rendesen hallani.

Igen mióta átraktam normál módba nem csinálja (még), de vicces hogy 2hétig takarékos módban ment és nemvolt semmi baja aztán előjött... látszik hogy korszerű a technika :DD

üdv néktekˇˇ

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11432) Calibra72 válasza Trebron09 (#11429) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Öööö igen, a tuningról megfeledkeztem :)
Mondjuk az én lapom el sem indítja a ventiket,mert indítás után rögtön le is áll , majd újraindul,és csak 2-3 másodperc múlva indul pl. a procihűtő. Persze csak ha áramtalanítom a gépet.

(#11433) Calibra72 válasza SchumiBácsi (#11431) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A tápegységből hallhatsz hangokat, ugyanis a gép leállítása után a táp egy része tovább működik.Kapcsoló üzemű tápoknál szinte természetes hogy van egy kis hangja a nagyfreki miatt :)

Tiger.huhhhh: Az áramtalanítás azért jó, mert energiatakarékos :) és biztonságos.
Javítottam már sok tápot,és láttam már eldurranni szikrát szórni nyugalmi állapotban lévő tá pegységeket. Ha mint pl. nálam szőnyegen van a gép leszerelt oldalakkal, akkor főleg az alsó /12 centis/ ventis tápból igen méretes szikrák tudnak a szőnyegre hullani :) Nem szeretnék arra hazajönni, hogy a tűzoltók épp vizet fecskendeznek be a szobába.
Eszem ágába sem jutna hogy mint pl. az unokaöcsém elmenjek németbe,és a gépét bekapcsolva hagyjam :N

[ Szerkesztve ]

(#11434) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok! Segítség kellene...

Gép:
ASUS P5K Premium
Q6600
2x2Gb ram
Gigabyte GTX460 SE
3 db vinyó - 1 rendszer + adattárolás
Win 7 64bit

30-án mikor kikapcsoltam a gépem minden OK volt...
Ma este értem haza kapcsolnám be és ez fogad:

eljut a bejelentkezésig, beírom a jelszót kiírja a köszöntést, azután újraindul a gép el se jut az asztal betöltéséig...
Csökkentett módban elindul, akkor nincs gond... most is így írok...

Mi a sz.r lehet???

(#11435) Calibra72 válasza cecil (#11434) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szia!
Próbáld meg elindítani pl. Digiwizz Minipe cd-vel. Ez tulajdonképpen egy bootolható cd-re telepített xp.
Ha azzal működik rendesen,akkor lehet hogy csak a win sz..ta össze magát :)
Megpróbálhatod csökkentett módban leszedni pl.a video ...stb drivereket is.
Üdv!

(#11436) SchumiBácsi válasza Calibra72 (#11433) üzenetére

Nahjam, régen nekem egy 550wattos egység úgy távozott, hogy kikapcsolt állapotban visszajött az áramszolgáltatás, de a táp nem bírta ki azt a hévet (gondolom feszültséglökés/tüske) ahogy visszaadták, és nem kapcsolt be többé-.-

Ettől régebben meg olyan is volt hogy másnap megyek és megy a gép pedig tudom hogy kikapcsoltam előző nap, és senki nem volt otthon aki bekapcsolhatta volna :D

Na de summázva most azért kapcsolom mert tényleg takarékoskodok, és biztonság is van.

Csak ha így vackol a boot legalább ne indítana rá teljesen 10mp-re, hanem tényleg jobb volna ha 2mp néma_dilemma és úgy indítana...

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11437) #10726912 válasza Calibra72 (#11433) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kicsit kasu vagyok, én nem hallom néha a ventillátorokat se :DDD
Szikrák? :Y Jó tudni :R :((( Még jó, hogy van biztosítás a lakásra...HMHM! Esetleg nem lenne eladó darabod a tüzijátékos tápegységből?? ;] :C Kb mennyi a fogyasztása a gépnek, ha készenlétben van?

[ Szerkesztve ]

(#11438) SchumiBácsi válasza #10726912 (#11437) üzenetére

Hali!

Több watt is lehet de nem az a lényeg, hanem hogy ha meghibásodik a túlfeszvédelem, attól kezdve kikapcsolt állapotban is ugyanúgy sebezhető.

Régen vagy 5-6éve volt egy FSP 550wattos táp, kifogástalanul működött. Aztán délelőtt jött egy áramszünet kikapcsolt/készenléti állapotban, majd amikor visszatért a táp ment. Gondolom benyelt egy kis lökést... Szerencse a szerencsétlenségben hogy egyáltalán nem lehetett bekapcsolni a gépet, de ugyanúgy el is indulhatott volna aztán pukkadozva még 1-2dolog mehetett volna később...

Egyébként már megoldódott a probléma, mert mióta normál módban hajtom, talán pár másodperccel hosszabb idő telik el a bootolás kezdéséig, de legalább nem kapcsolja ki.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11439) Calibra72 válasza #10726912 (#11437) üzenetére


Calibra72
aktív tag

5 watt körül fogyaszthat .Ez nem sok, persze ha úgy nézzük hogy egy év alatt mennyit fogyaszt , akkor az már sok lehet.Tegyük fel,napi 24 órából 20 órát pihen a gép,4 órát üzemel.Ha 5W-os készenléti fogyasztással számolunk,akkor az napi 100W-ra jön ki.Évente pedig 36500W-ra,vagyis 36,5 KW-ra. Ha hozzávesszük a tv stb. készenléti felvételét, évente simán kijön egy havi villanyszámla :)

(#11440) hernor02 válasza Calibra72 (#11439) üzenetére


hernor02
tag

Ezt jó tudni, korrekt levezetés! Az elosztón lévő áramtalanító gomb kapcsolása ezekszerint kifizetődő?

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#11441) #10726912 válasza hernor02 (#11440) üzenetére


#10726912
törölt tag

Valóban szép levezetés, :R érte, de vedd hozzá azt is, amit mellette írt: a tv, stb készenléte is fogyaszt. Ha ezek mellé hozzá teszed az eljegesedett hűtőket, a fel-le kapcsolgatott energia takarékos izzókat, meg a bedugva hagyott telefon töltőket, még több is kijöhet. De az 5 watt is mindenképp sok :W Én nem szeretem fel-le kapcsolgatni a gép elosztóját, meg a felsorolt dolgokra ügyelni, inkább úgy gondolok erre az évi akár 30K-s + kiadásra, hogy "csak havi 2500 péz" :B :P csak... :O :O :O

(#11442) Calibra72 válasza hernor02 (#11440) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Hogy kinek éri meg kikapcsolgatni az elosztót, azt mindenki döntse el maga :)
Én legfőképp a biztonság miatt kapcsolok le mindent, lehet hogy ez már a foglalkozásomból adódó paranoia így 40 felé :D

(#11443) cecil válasza Calibra72 (#11435) üzenetére


cecil
aktív tag

Nem jutottam el az XP próbáig, mert tegnap már be sem kapcsolt a gép...
Mármint felpörög és 3 mp után mindig újraindul...még boot képernyőig se jut el.

Állítólag volt a házban áramszünet míg nem voltam itthon, szerintem hazavágta a tápot...
Olyan mintha nem lenne elég kakaó az induláshoz.

Amikor lehúztam a 3-ból 2 HDD-t meg az ODD-t, 2 percig bírta...

(#11444) Calibra72 válasza cecil (#11443) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Kellene szerezned egy masik tapot probara.

(#11445) cecil válasza Calibra72 (#11444) üzenetére


cecil
aktív tag

vettem új tápot most minden fasza!! Tuti hazavágta az áramszünet...

(#11446) Calibra72 válasza cecil (#11445) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Valószínűleg már amúgy is a végét járta a tápod,ez csak az utolsó döfés volt :)

(#11447) otapi


otapi
tag

Sziasztok!
en is bealltam a sorba,a gepem nem indul:
abszolut semmi csipogas, de meg odaid sem jut el a bios hogy a billentyuzetet megvillogtassa. A ventik es a winchik viszont rendesen porognek, es a reset power gombokra is reagal a gep.
Jobb hijan elvittem egy szervizbe, deritsek ki mi a hibas; azt mondtak vegul hogy az alaplap (Asus p5d 775.es sockettel es egy P4 procival) a hibas.
No, beszereztem egy masik 775-es lapot (MSI P45 NEO-F). Az eredmeny ugyanaz:semmi csipogas.
Szoval a kerdes: okozhatja ezt a proci hibaja? Vagy megis taphiba (noha a szerviz elmeletileg lecsekkolta azt)? Ket alaplapnak nem hinnem hogy ugyanolyan jellegu hibaja lenne.

(#11448) Calibra72 válasza otapi (#11447) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szia!
Lehet rossz a proci, de szerencsére az ritka mint a fehér holló :)
Biost reseteld,csak 1 memóriamodul maradjon a lapban,és a VGA.Sata,ide kábeleket is húzd le a lapról, csak a tápot hagyd rajta,meg persze a hangszórót., power gombot, stb.
Bios reset után hallasz a hangszóróból valamilyen hangjelzést?

(#11449) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Sziasztok!
Mikor bekapcsolom a gépet se kép se hang, szóval sípszó sem, csak felpörögnek a ventilátorok. kb a 2. vagy a 3. indítási kísérletre kapcsol be a monitor és hangzik el a post folyamat utáni sípszó. (Csak az után, hogy furcsa hangot hallok magas frekvencián, kb mintha egy elektromos motor elindulna) A hiba költözés után lépett fel (maga a gép a kamionon volt a saját eredeti dobozában hungarocell távtartókkal kibélelve) miután normálisan bekapcsol, nincs is vele újraindítási probléma. Viszont néha, nem ismeri fel a PATA csatlakozású hardware-eket. Szóval nem tudom, hogy a Táp hibája, vagy az alaplapé.. vagy éppen mindkettőé? Sajnos nincs cserealkatrészem, hogy kiszűrjem a hibát. Hátha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata.

Üdv.: Gyula

(#11450) otapi válasza Calibra72 (#11448) üzenetére


otapi
tag

Csak egy ramot es a procit hagytam rajta, nomeg a powert es speakert: fel perces bios reset utan sincs semmi valtozas. Meg elemet is csereltem benne,hatha :(
Proci nelkul (tehat ha kiveszem belole) amugy kellene csinalnia valamit az alaplapnak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.