Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) PROTRON válasza koko52 (#58699) üzenetére


PROTRON
addikt

Lehet bennem van a hiba, de a válaszod alapján nem egészen olvastad el amit a kolléga írt.
A laptopjának a felépítése hogy alapból rá van integrálva 4 gb 2400-as ram, meg van 1 db szabad slot.
Amit írsz, az volt az eredeti állapot, amihez képest szeretett volna bővíteni, tehát hogy "akkor nyertél volna, ha 4-gb-ot veszel" rész nem nyert, mert annyi volt benne eredetileg, 3200-as ram.

Amúgy mivel a BIOS-a azt írja hogy 12GB 2400-as ramja van, ez azt jelenti hogy a 2x4 GB határig Dual channelben működik nem?
Csak akkor fog visszaesni a sebesség ha már az utolsó 4 GB-ot tölti fel.
Egyébként nem hiszem hogy laptop esetén bármit is tudna állítani a biosban ramokkal kapcsolatban.

Továbbá az volt még a kérdés hogy 2400 vs 2666 közti különbséget mennyire fogja érezni átlagos felhasználás mellett?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58702) koko52 válasza PROTRON (#58701) üzenetére


koko52
veterán

Jól értelmeztem.
Az a 4+8 és dualt-ír az fake. Teszteltem, valahol a single és dual sebesség között mozog, mert random írja a RAM-ot. Nem úgy, mint két poharat mintha megtöltenénk vízzel.
A kérdés kell-e neki 12? Mert a 2x4 bőven jó egy nem játékos laptopra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58703) PROTRON válasza koko52 (#58702) üzenetére


PROTRON
addikt

Arra reflektáltam hogy alapból 2x4 GB-ja van abban a laptopban.
Mert Te azt írtad hogy "Igazán akkor nyertél volna, ha 4-GB-ot veszel". Ezt nem tudja venni, mert alapból az van.
Csak az egyik 2400-as integrálva, tehát még csak cserélni sem tudja, a másik 3200-as az amit cserélni tud.

A ramok tényleges sebességével kapcsolatban köszi a tapasztalatot, régebben én is úgy tudtam, de mint ha itt a topicban a másik fajta működést olvastam volna valaki szintén tapasztalttól, de akkor valamit benéztem.
Pontosabban a randomitás az ami a kulcs, ha az nem lenne akkor a másik álláspont nyerne. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58704) koko52 válasza PROTRON (#58703) üzenetére


koko52
veterán

Basszus, most nézem, valóban 2x4-e volt :B
Akkor viszont azért érez visszaesést mert bukta a valós DC-t. Nem a RAM sebesség csökkenést érzi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58705) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
A konfig: MSI MAG B550 TOMAHAWK lap, Ryzen 3900x és Crucial 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix ram. A régóta fennálló problémám, hogy maximális terhelés alatt teljesen változó időn belül újraidul a gép. Próbáltam különböző módokon feszelni a procit, de a pár perctől az egy-két óráig, előbb utóbb mindig újraidult. Csak full proci terhelés alatt teszi (Aida cpu-fpu stressz vagy pedig kripto-miner program). A ram tesztek (Aida ram stressz, illetve wwenigma által küldött TestMem5) nem vezettek eredményre, rendben lefutottak 3600-as gyári xmp profil rambeállítással.
Végül a biosban a teljesen alap gyári beállításokkal, xmp nélkül 2666Mhz-en futtatva a ramot, végre stabil. Mit tudnék tenni? Kicsit fáj, hogy majd 1000Mhz-cel alá van lőve a képességeinek, de ha xmp-re rakom, akkor teljes terhelés alatt megint random újraidulgat a gép...

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#58706) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!
Ti milyennek látjátok ezeket a beállításokat amit javasol a Dram calculator?

Ez a Safe verzió, tényleg menni fog ez elsőre? Nekem kicsit túlzásnak tűnik, kell ennyi feszültség?
Ram: Crucial Ballistix Black 2x8GB 3600Mhz (16-18-18-38) --> Micron E-Die (C9BKV)
Köszi

The Truth Is Out There --->

(#58707) ProviG


ProviG
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Új konfigot szeretnék építeni, utoljára ilyet még a DDR-3 világában tettem, akkor sem egyedül :)
Amiben gondolkodom
i7-10700k + MSI MPG Z490 Gaming Edge Wifi+ MSI 3070 Gaming X Trio
Intel oldalán a memória specifikációnál annyi szerepel, hogy "DDR4-2933"
[link]
Az alaplapnál pedig szintén ezt látom, mint legmagasabb érték 2933(JEDEC), illetve OC-ban egészen 5000-ig.
[link]

A konfig célja játék lenne, 32GB RAM-ra gondoltam (2*16GB Kit). Ami elsőre optimális választásnak tűnt, az a Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4 2666MHz CL13 (HX426C13PB3K2/32 , alaplap által támogatott listában szerepel). Mit gondoltok erről a RAM-ról? Jó választás lenne? Esetleg valami buktató, amire nem figyeltem, vagy egy sokkal jobb választás?

Előre is köszönöm!

(#58708) Pho3n1X


Pho3n1X
újonc

Szia. Amennyire én tudom, "Z"-s alaplaba bele lehet rakni az általad emlitett 5000 MHz-es csodát is, ha minden igaz, BIOS-ban kell csak XMP-re állitani, és elvileg menni is fog azon a frekin; de erre ne vegyél mérget, talán valaki okosabb mindjárt meg is cáfol. Egyébként én koppra ugyanezt a RAM-ot fogom holnap átvenni, amit te irsz, csak 16 GB-ot. Nem rossz cucc szerintem, lehet hogy lassabb, de az időzitése miatt jó választás lehet.
Amúgy ha topikon belül lenyitod az összefoglalót legfelül, van egy kis táblázat is MHz és CL.. szerint. Nekem annyi lejött, hogy minél magasabb órajel minél kisebb időzités mellett.
Én azért veszem ezt a predatort, mert nekem nem éri meg a "Z"-s lap.

(#58709) PROTRON válasza ProviG (#58707) üzenetére


PROTRON
addikt

+1 szavazat amellett hogy ez egy jó lehetőség.
De jönnek majd profik, hátha van valakinek a tarsolyában még jobb. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58710) Dlite


Dlite
tag

Sziasztok. Kis segítséget szereték kérni. Van egy B365 M Aorus Elite alaplapom 16Gb RAM-mal. Ma megjött a megrendelt +16Gb RAM. Ha beleteszem nem indul el a gép. Egy SLOT működik ha abba bármelyik RAM-ot beleteszem rendesen elindul a rendszer 16 GB-tal. Ha bármelyik másik SLOT-ot használom - akár eggyel is - nem indul. BIOS-ban lenne letíltva? Köszi a segítséget.

RTX2060 I5-9500

(#58711) Dlite


Dlite
tag

Tehát olyan, mintha a négy slotból csak az az egy működne, amiben most az 1 db 16 Gb-os RAM van... (Nem tudom már szerkeszteni az előző hozzászólásom. )

RTX2060 I5-9500

(#58712) ProviG válasza Pho3n1X (#58708) üzenetére


ProviG
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen az infókat! :)
Igen, nézegettem az általad említett táblázatot és árban kb a CL15 3000MHz volt azonos szinten, ekkor segített a táblázat dönteni, hogy ha minimálisan is, de a CL13 2666 MHz jobb döntés lenne :) Plusz megnyugtató, hogy te is ebből választottál :D

#58709 Köszi PROTRON a megerősítést :)

(#58713) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok
Lehet nem jó helyre írok a problémámmal(ha nem legyetek szivesek megadni melyik fórumba kell).Olyat produkál a gépem,hogy meg volt nyitva az edge,böngésztem rajta semmi kül-egyszercsak az erőforrás figyelőben felment a ramhasználat 80% fölé-aztán a monitor elsötétült(hangjelzést nem hallottam az alaplapról)a gép nem kapcsolt ki,de hiába nyomtam bármi gombot nem csinált semmit,csak úgy lett jó,hogy bekapcs gomb hosszan-kikapcsolt majd újra bekapcs.Azt szeretném kérdezni egy hozzáértőtöl,hogy ez mitől lehet??
2x4 GB DDR3 ram van benne
Gondolkoztam már ujjabb gépen,de ezt leszámítva nekem elég ez a gép
Köszi a választ

(#58714) Submarine válasza petya2012 (#58713) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali! Ez inkább bármi lehet géphiba. Ha a rammal van gond az instant kékhalál.
[mi baja a gépemnek topic]
monitor-vga-alaplap, az első kérdés hogy hányszor csinálta, de ide már ne is válaszold meg, inkább a másikba másold be az egészet

(#58715) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ugye DDR4 (és elődeinél) alaptézis, hogy full ugyanolyan modulok mennek párban rendesen.

a jelenlegi esetem (amivel még nem találkoztam eddig), ugyanolyan típusú modulok, TED48G3200C22-S01 (x2) külön csomagolásban vásárolva, a chipeken 1 betű eltérés van, az egyiken 2035K, másikon 2037K, a hosszú számsor, T4D10248MT-32 ugyanaz mindegyik modulon és chipen is.
ez a minimális eltérés jelenthet problémát? kipróbálni még nem tudom egy ideig.... :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58716) PROTRON válasza Mr.Csizmás (#58715) üzenetére


PROTRON
addikt

Üdv,

Kihagytad hogy notebook ramokról kérdezel, továbbá a teljes képhez tudni illik hogy AMD gépek valamivel kényesebbek, de nem írtad hogy olyanod van-e
Az általad idézett alaptézis a hülyebiztos megoldás, de azért a technológia fejlődésével rugalmasabbá váltak a ram kezelések.
Alapesetben inkább már az a kivétel, hogy a random modulok nem működnek együtt, de rengetegszer kiderül hogy eleve az alaplap volt épp mindenre is hisztis.
Szóval próba szerencse, 99% hogy nem lesz gondod.
De azért van 1% hogy épp másik eresztésből kapta a ram modul a csippeket. Nekem is a 2 külön vásárolt kitem esetében az egyiken samsung csipek vannak, a másikon hynix gyártóé, pedig ugyanaz a sorozatszám...ilyen szállítmány érkezett a gyárba és a gyártó válasza hogy random.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58717) Mr.Csizmás válasza PROTRON (#58716) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R btw sodimm-et hasznal nemelyik barebone, sfx gep is, nalam egy asrock a300m lesz az alanya.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58719) koko52 válasza Dlite (#58710) üzenetére


koko52
veterán

Cmos clear?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58720) koko52 válasza ProviG (#58707) üzenetére


koko52
veterán

Mivel Z-s a lap én 3200-3600 cl16-ot tennék bele. Későbbi eladáskor jobb áron elmegy, mert az userek 80%-a nem foglalkozik a cl-el csak a HZ-el :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58721) Jake5 válasza koko52 (#58720) üzenetére


Jake5
csendes újonc

köszönöm szépen! :) :R

(#58722) koko52 válasza Jake5 (#58721) üzenetére


koko52
veterán

Balistix 3200 cl 16 megy 4000+on :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58723) aradebil2 válasza koko52 (#58722) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ez igaz a 3000MHz/CL15-ös Ballistix Blackre is (elvileg ugyanakkora sebesség)? Semmit nem találok a neten róla , mindenki a 3200/CL16osokat nyuzza. Most készülök első memória tuningomra :D

(#58724) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv

Lehetséges, hogy a gskill gyárilag nem teszteli és próbálj a memóriáját?
Ismerősömnek van egy 3200as aegis kitje. 1 éve szpik a kékhalálokkal és az összeomlásokkal. Futtattam vele tesztet, memóriára gyanakodva. A 2 modulból külön külön nem volt hiba, a 2 együtt hibát adott. Eltelt pár hónap még így, tegnap levetettem a gyári időzítésekkel a 3200ról 3000-re a frekit. Elvileg letolta az éjszakát hiba nélkül, nem omlott össze semmi. (3200mhz gyárilag 1.349v-on ment, amikor mutatta)

Nálam pedig a 3000mhz-s megy 3200-on, és 1.37v-on és az MSI lap által ajánlott try it opciók közül az egyikkel. Kicsit másabb időzítés, hibátlan.

Ekkora lenne a szórás a ramok között?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#58725) PROTRON válasza Mr.Csizmás (#58717) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez így igaz, nekem is a mini-itx konfigomban sodimm ramok vannak, mondjuk én tabletnek építem össze hordozni. :D

Egész jó kis gépnek tűnik amit írsz, a topicban többször olvastam hogy a korai generációs zen procik esetén szintén bejátszott némi hiszti a rammal kapcsolatban, hogy az most proci vagy alaplap oldalról ahhoz én nem értek.
De ha még azt is megírod, akkor lehet hogy még közelebbi választ kapsz, de ha frissebb generációs procival használod, akkor ez már elég modern alaplapnak tűnik hogy nem lesz gondod a ramokkal.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58726) Mr.Csizmás válasza PROTRON (#58725) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

3400g megy bele, az a támogatott teteje. a 4xxxG-ket nem támogatja az A300 jelen állás szerint :( (amúgy emagon húztam be szemtelenül olcsón 43k-ért "újracsomagolt" valójában csak felnyitott, sértetlen cuccosként)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#58727) Templar


Templar
újonc

Üdv. Olyan kérdésem lenne ,hogy szerintetetek két különböző kit/2*4/*2,tehát 16 gb ddr3.
Működhet velük az oc?Bocs ha már volt a kérdes.

(#58728) jeni válasza Templar (#58727) üzenetére


jeni
félisten

A két legkisebb közös értéket fogja elfogadni OC alapon.

(#58729) aradebil2 válasza aradebil2 (#58723) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hát egyelőre jó nagy fail lett a memória tuning próbálkozásom (Crucial Ballistix Black (BL2K8G30C15U4B)). Valaki tudna tippet adni?
MSI Try out!-tal próbáltam felpumpolni az alap (XMP) 3000 MHz 15-16-16-35-69/1.35 V -ről 3000CL14, 3333CL15 és 3400CL16-ra, de be se bootolt egyikkel sem. Ha manuálisan csak az órajelet feltoltam 3200-ra, akkor minden látszólag működött (picit játszottam is vele), de OCCT 10 mp-nként dobálta az errorokat. 3400-nál már az Aida BSOD-t dobott.
A feszkót egyelőre nem mertem emelni (3600CL16 1.4 V lett volna a kövi lépés az MSI Try out ban). Mit csinálok rosszul? Vagy csak kifogtam egy szarul tuningolható, bontott RAM-ot Eshoptól? :D

(#58730) koko52 válasza aradebil2 (#58729) üzenetére


koko52
veterán

kifogtam egy szarul tuningolható, bontott RAM-ot Eshoptól? - :K keringett ott egy aegis is, ami nem ment xmp-n, talán 5-6 alkalommal ment vissza, a végén már majdnem ingyen adták.
Az 1.4 3600 vl16 mehet nyugodtan.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58731) fudi2002 válasza aradebil2 (#58729) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Semmi baj a rammoddal, nem árt érteni a tuninghoz, ennyi :) Nem ráerőltetni egy bdie profilt egy micron ramra..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58732) aradebil2 válasza fudi2002 (#58731) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ezért írtam ide, mert segítséget kérek, és tanulni szeretnék. Pl. honnan kéne tudnom, hogy az alaplap által felajánlott profilok B-die-ra vannak optimalizálva vagy sem? Ha jól értem amit velősen sikerült itt megfogalmaznod.

(#58733) arabus válasza aradebil2 (#58732) üzenetére


arabus
addikt

1.4V-ot adj neki és 18-19-19-39-64 trfc 711 körül.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#58734) fudi2002 válasza aradebil2 (#58732) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

[link]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58735) Brekkk válasza fudi2002 (#58731) üzenetére


Brekkk
senior tag

Az Én RAM-om is Ballistix E-DIE és 1,35 V-on teljesen stabil ezekkel a beállításokkal.
3733 CL 16-on.

Aradebil2 kollega Intel vonalon van.

[ Szerkesztve ]

(#58736) aradebil2 válasza fudi2002 (#58734) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszönöm, LGA1200-on vagyok, és ha jól olvastam (pl itt) akkor ezek a Zenes timingok/kiindulási pontok nem használhatók 1/1 Intelen igaz?

(#58737) fudi2002 válasza aradebil2 (#58736) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Igen, de a memvezérlő két fesz értékét ki kell tapasztalnod.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58738) fudi2002 válasza Brekkk (#58735) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Gdm offal próbálkozz, ez így nem művészet :D
[link] Mondjuk szétcsavartam a subokat, és kell neki 1.45v de megyen.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58739) Brekkk válasza fudi2002 (#58738) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem ez így elég. Nem hajom ki a szemét jobban 😀
A prociban is maradt tartalék r5 3600 4.2 ac. 1,14 volton. Ram is menne többet. De ìgy mar elég gyors, hogy nap 12-14 órában számoljon.

(#58740) fudi2002 válasza Brekkk (#58739) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

De a gdm on tud furcsaságokat művelni, nagyon nem javasolt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58741) Brekkk válasza fudi2002 (#58740) üzenetére


Brekkk
senior tag

Milyen furcsaságokat? Én nem vettem észre semmi anomáliát.

(#58742) fudi2002 válasza Brekkk (#58741) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Mikrolagok, a valóságban mikor terhelve van a ram, nagyon belassul a valós sebessége, ez a cucc menet közben variál a sebességgel. Bench alatt nem látod, de valóságban lassabb.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58743) keke69


keke69
őstag

Sziasztok Guruk!
Sajnos nem találok olyan ramot ami jelenleg a gépemben van [link]
Találtam itt az aprón hansonlót [link] ddr3 első sor.
Azt szeretném kérdezni, hogy ezek fognak menni együtt, vagy pedig teljesen egyforma kellene bele?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#58744) Corsa02 válasza fudi2002 (#58742) üzenetére


Corsa02
őstag

Ez a Power Down Mode-ra is érvényes?

The Truth Is Out There --->

(#58745) Brekkk válasza fudi2002 (#58742) üzenetére


Brekkk
senior tag

Szerencsére nincs mikrolaggom.
Arra nagyon háklis vagyok. Ha lenne akkor már széttúrtam volna a gépet, hogy mitől van.
De majd megpróbálom valamikor a GDM off-ot.

(#58746) fudi2002 válasza Corsa02 (#58744) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Elvileg az üresjáratban veszi vissza a feszt, én ki szoktam azt is. Tudtommal teljesítménybe nem igen, kis latencybe szól bele. A gdm biztos lerontja a teljesítményt. Nem véletlen, hogy ami stabil gdm on pl 1.4v, annak 1t gdf offhoz simán kellhet 1.45v+. Nem szoktuk javasolni a használatát.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58747) jattila48


jattila48
aktív tag

egy adott frekveciára és késleltetésre hitelesített ramot lehet alacsonyabb frekvencián, de kisebb késleltetéssel használni? Pl. 3200Mhz cl16 helyett 2800Mhz cl14-gyel?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#58748) fudi2002 válasza jattila48 (#58747) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Persze.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#58749) jattila48 válasza fudi2002 (#58748) üzenetére


jattila48
aktív tag

És ez jelent valami teljesítmény változást? Hogy éri meg inkább használni?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#58750) fudi2002 válasza jattila48 (#58749) üzenetére


fudi2002
Topikgazda

Általában kb ugyanazt hozza, ryzennél viszont az infinity fabric miatt előnyben van a magasabb freki.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.