Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) MK VII válasza HF77 (#48749) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
A notebookod memória specifikációja mit ír? Milyen kell bele? PC3L? Ha igen akkor az L végződés azt jelenti, hogy Low Voltage, tehát alacsony feszültségű ram kell bele.. Nem 1,5 V-os hanem 1,35V-os.

(#48750) PioDVD
Milyen alaplapod van? Milyen memóriát szeretnél bele?
Nem feltétlenül kell röghöz kötötten kell a kompatibilitási listából választani.

[ Szerkesztve ]

(#48752) Almalito


Almalito
csendes tag

Miért ugrálhat a DRAM freq? Másodpercenként ugrál 823.9 és 824.3 között. Ez normális, biztonságos?

(#48753) PioDVD válasza MK VII (#48751) üzenetére


PioDVD
senior tag

Asus a4m785td-v-evo. Sajnos a komptabilitási listája nincs frissítve.
4x1 gb Kingston KVR1333D3N9 van benne, ezzel megy hibátlanul. 2x4 gb-os Kingston HyperX Furry-t (1600 mhz) próbáltam, teljesen halott vele a gép.
Ezen az oldalon sok memória fel van sorolva, mint ami jó, de valaki beleírta azt is, ami nálam megbukott, ezek után nem tudom, mennyire megbízható az oldal. Persze az is lehet, hogy határeset a memória és egyik alaplapban elmegy, a másikban meg nem. Bár mivel a bios sem jön be nálam, gyanús, hogy ez így nem határeset.

A Crucial-nál találtam egyedül tisztességes kompatibilitás listát, azért gondoltam rá.

Amúgy 8 gb a cél, lehetőleg 2x4, bár éppen lehet 1x8 is, jó lenne 1600-as (vagy több, de nem lételem), most 1.5 v-os van benne, hirtelen nem tudom, meddig tudnék lemenni a bios-ban. Meg újabb szempont, ami most jött elő többeknél, hogy lássa/használja is a rendszer: többen panaszkodnak, hogy hiába van benne több ram és látja is a rendszer, valahová "eltűnik" az erőforrás-figyelő szerint.

Nekem az a cél, hogy a megnyitott (most éppen 29...) böngésző fül memóriaigényét nagyjából kielégítsem, mert most folyamatos vinyótekerés áldozata vagyok. Ha most nem is, 2-3 hónap múlva akár kicserélhetném az egész belét a gépnek, de nem játszok, nincs szükségem nagyobb teljesítményre, egyedül a ram növelése lenne fontos.

(#48754) mzso


mzso
veterán

Az normális, hogy a BIOS 960MHz-et mutat a memória sebességre, míg a CPU-Z csak 480MHz-et?

(#48755) MK VII válasza mzso (#48754) üzenetére


MK VII
veterán

Teljesen normális...
480x2=960

(#48756) mzso válasza MK VII (#48755) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!
Számolni tudok amúgy. De az is lehetett volna, hogy fele olyan gyorsan megy a kelleténél.
Amúgy miért mutat 480-at 960 helyett?

(#48757) MK VII válasza PioDVD (#48753) üzenetére


MK VII
veterán

Egy ilyen kit szerintem működne a lapodban.

(#48756) mzso
A nevében is benne van: (Double Data Rate)= Dupla sebességű adatátvitel.

[ Szerkesztve ]

(#48758) PioDVD válasza MK VII (#48757) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz! Nem volt egyszerű azonosítani (a Crucial honlapján a saját hosszú azonosítójukra nem lehet keresni, vagy legalábbis a keresőjük nem dobta ki), de végül csak feltűnt Ipon-nál a hivatkozás a memóriára és ott már rá lehetett keresni az alaplapra. Valóban jónak írja, csak mennyire lehet készpénznek venni? Gondolom, nem próbálgatják bele a ram-okat a világ összes régi alaplapjába, hanem chipset meg ki tudja mi alapján bekerül a kompatibilitási listába. Tapasztalata esetleg valakinek?

De mindettől függetlenül kösz, hogy rám szántad az időt! Már kezdtem lemondani a ram-bővítésről, mert boltos ismerősöm meg használtcuccos másik is azt mondta, extra szopás megfelelőt találni, egyikük sem vállalta, hogy megküzdjön a feladattal.

(#48759) PioDVD


PioDVD
senior tag

Ez esetleg mond neked valamit? A kérdés az volt, hogy Kingston kvr13n9S8/4 nem jó az alaplapba és a Kingston support ezt írta:
"We do have KVR1333D3N9/4G listed as compatible for your mobo. In short, both parts have the same general specifications DDR3, 1333Mhz, CL9, and 1.5V but there is a key difference the part you bought is Single Rank and what is recommended is Dual Ranked. Simplest explanation here is that the part you bought is made with chips that are too large for your mobo to read so swapping parts will resolve this issue."
Ha tudnám, mi a single rank és doubla rank, akkor talán lehetne szűkíteni a kört.

(#48760) MK VII válasza PioDVD (#48759) üzenetére


MK VII
veterán

A lényeg, hogy az egyoldalas modulokon amiken csak egyik oldalt találhatóak chipek azokkal lehet gondja a lapnak.. Olyan modulokra nagyobb kapacitású chipeket tesznek amiket a régebbi lapok nem feltétlenül tudnak kezelni..
Ergo olyan memória kell neked aminek mind a két oldalán vannak chipek..
Viszont ez sem mindig van így.
Egy régi 775-ös lapom kezeli szépen a 4GB-os egyoldalas DDR3-as modulokat is...
Ha még nem rendeltél memóriát akkor lehet érdemesebb lenne régebbi kiteket nézni aprón. Én is onnan vettem 3 hete egy 2x4GB-os kétoldalas Samsung kitet egy régi gépbe.. Csodálatosan kezeli.
Illetve csinálhatod azt is, hogy megrendeled a Curcial kitet és, ha esetleg nem működne akkor 14 nap mulva indoklás nélkül visszaküldheted és vagy másikat kérsz vagy a pénzt..

(#48761) PioDVD válasza MK VII (#48760) üzenetére


PioDVD
senior tag

Erre gondoltam, de úgy rémlett, hogy azt one side és two (vagy double) side néven írják.

Használt olyan téren rosszabb, hogy ha megveszem és nem jó, nem fogja visszavenni az eladó, főleg levelezéssel nem. Mi kis falunkban meg nem sokan árulnak. :)

Úgy néz ki, megpróbálom, amit Te ajánlottál, csak az Aqua-tól. Ott csak kb. 2 e ft-ot bukok, ha mégsem jó. Az nem tiszta, hogy náluk van garancia 30+ szolgáltatás, de az csak bontatlan cuccra érvényes, a rendes, 14 napos viszont arra vonatkozik, hogy ha bármiért nem felel meg az elvárásoknak a vásárolt áru - ehhez nyilván ki kell bontatni, aminek nyoma marad. Elvileg egyértelmű, hogy kibontom, nem jó, visszaküldhetem, de jó lenne valaki tapasztalata, ha nincs, akkor előre tisztázni.

(#48762) azka79 válasza PioDVD (#48761) üzenetére


azka79
aktív tag

Én egy hónapja mentem végig a memória kálváriámon, a vízes áruház nekem nagyon korrekt volt. Vissza vették (többször is) a modulokat. Csak ajánlani tudom. Arra kértek óvatosan bontsam ki a memória modult dobozát. Természetesen mikor visszavittem átnézték nincs e sérülés vagy bármi a terméken. Szerintem nagyon korrektek.

(#48763) HF77


HF77
senior tag

üdv
szerintetek van értelme ennek..?
2 slot
egyikben 2gb ..másikban 4gb
most 2gb és 1gb van benne..! ezt bővíteném 6gb-ra

köszönöm!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#48764) PioDVD válasza azka79 (#48762) üzenetére


PioDVD
senior tag

Általában jót olvasok róluk, bár egy tv-vel volt vevőszopatás rendesen.

Azért érdekelt a dolog, mert pl. a Kingston egy műanyag dobozban van, ami a cimkével van leragasztva. Azt értelemszerűen nem lehet úgy kibontani, hogy a címkét ne vágjam át. Más kérdés, hogy ahol vettem a Furry-t, ott eleve már a boltban úgy adták ide, lehet, gyári szám vagy valami miatt ki kellett bontaniuk. De rákérdeztem email-ben és azt írták, visszaküldhetem.

Még futok egy kört, hátha Debrecenben lenne raktáron valahol (bár szinte biztos, hogy nincs, félelmetesen szegényes a választék a nem mainstream cuccokból az ország második legnagyobb városában...), mert sikerült pont' a 4 napos ünnep előtt találni ram-ot...

És persze kösz neked is!

(#48765) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

2x8gb dd3 1600-as hyperx fury memóriákat megéri húzni? Bármilyen észrevehető változás lesz tőle a rendszer gyorsulását tekintve?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#48766) MK VII válasza azka79 (#48762) üzenetére


MK VII
veterán

Igazából azért nem veszteség egyáltalán, ha bontottat visszaküldöd, mert egy komplett gép építéséhez fel tudja használni.
Szoktam én is vásárolni Aqua-ból. Évente 4x-5x. Teljesen elégedett vagyok velük.

(#48765) bisiz
Megpróbálhatod húzni, de a Fury széria az a széria ami pont nem komálja a tuningot..
Amennyire fel fogod tudni esetleg húzni az nem éri meg a bizonytalanságot, mert sebességben nem hoz annyit.
Én hagynám úgy ahogy most van.

[ Szerkesztve ]

(#48767) krystman


krystman
őstag

Szerintetek 6GB többet ér, singlébe mint 4GB dual Chanelbe? Már sok mindent néztem róla, de állítólag játékok alatt nem annyira jön ki a kettő közti különbség.

(#48768) kukulec


kukulec
őstag

helló, van egy hyper ddr4 2666 cl13 memóriám. azt írja ki a rendszer, hogy a 8gb-ból csak 6,95 használható. miért?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#48769) rambustibi


rambustibi
őstag

Többször felmerült már, hogy van-e jelentős sebességváltozás a single, dual, quad channel memória között?
Nem kicsi.
Nálam ez a különbség:
Single channel:

Quad channel:

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#48770) Joei


Joei
újonc

Halihó , tudna nekem valaki segíteni a problémámmal ?

(#48746) Joei

Köszi előre is

(#48771) HF77 válasza MK VII (#48751) üzenetére


HF77
senior tag

PC3-as van benne...akkor a PC3L nem ok.?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#48772) Jester01 válasza rambustibi (#48769) üzenetére


Jester01
veterán

De sosem ez volt a kérdés, mert ez nyilvánvaló. Hanem az, hogy ennek van-e bármi gyakorlati jelentősége.

Mondjuk az érdekes, hogy az L3 cache miért változott.

Jester

(#48773) mzso válasza Joei (#48746) üzenetére


mzso
veterán

Valamiért nem bírja dual-channelben az alaplap?
Próbáltad már másik két slotban?
Mindkét modult kipróbáltad magában? Elég ha az egyik hibás...

Az hogy a windows kékhalálozik sokat nem jelent. Olyan mint a csecsemő sírás. Így jelzi ha valami baja van, mert mást nem tud. :DDD
Mondjuk ha leírnád milyen hibaüzenettel kékhalálozik valaki biztos tudna mondani valami okosat.
De ha visszaállítottad a BIOS-t akkor lehet ugyanaz a probléma mint nálam legutóbb, és kikapcsoltad az AHCI-t. Ha bekapcsolt AHCI-val telepítetted akkor csak úgy bootol, ha kikapcsolttal akkor fordítva.

(#48774) PioDVD


PioDVD
senior tag

Megrendeltem a Crucial memóriát, majd megírom, igaz-e a kompatibilitási táblázatuk. Először megörültem, hogy +300 ft-ért van szombati kiszállítás, csodáltam is, aztán megtaláltam, hogy csak nagyobb városokba. Úgyhogy várok türelemmel szerdáig. :)

Egyébként a Crucial mennyire "jó"? Az ssd-i mintha jóval olcsóbbak lennének, mint a Kingston/Samsung, bár nagyon nem jártam utána ennek, csak feltűnt az 500 megás ára.

(#48775) TechN7ne válasza PioDVD (#48774) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon jó, tökéletess.

(#48776) Chaser


Chaser
titán

ddr3 sodimm téma

a 1,5V-os ddr3 modulok 1rx8 esetén csak sandybe jók és ivybe nem?

az 1,35V-os ddrl modulok ivy és haswellbe jók, előző genesekbe nem?
tesztelgettem most sandy gépben, mennek, de 1,5V-ot ír aida, ez bajos lehet hosszú távon?
ivy gépem most nincs

szerk: illetve
2rx8 oldalanként 8 chip, 2 oldal
1rx8, oldalanként 4 chip, 2 oldal

r arra vonatkozna, 1 v 2 sor chip van a modulon? mert úgyis oké a matek

de láttam olyat is ami csak 1 oldalas, akkor azt mivel jelölik?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48777) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Sziasztok , egy ram összeférhetőségi kérdésem lenne.
Ami adott : alaplap : asus p6t lga 1366 os , 6 memória hellyel. Van benne jelenleg 6gb ram(3x gb khx1600c9d3k3/6gx) , szeretném egy kicsit bővíteni ,mert nem bizonyult elégnek , és , az a kérdésem lenne , hogy ha belerakok 2x4 gb ramot , ugyanúgy kingston , az órajele is egyezik , igaz nem hyper-x hanem genesis , akkor az mennyire borítaná meg a tri chanel működését? Ez két kérdésre bomlik , jó e , ha egy memória modul helye kimarad , azaz inkább keressek a fennmaradó egy helyre ramot , a másik kérdés , hogy zavar e az valamit , hogy az egyik csatornán 2 gb os modulok , a másikban 4 gb os modulok vannak.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat
Szép estét :)

(#48778) kisvonti válasza kisvonti (#48777) üzenetére


kisvonti
csendes tag

Kiegészíteném a kérdést , hogy mi lenne ha , bele raknék 2x4gb és 1x2gb ramot , a jelenleg üres 3 helyre , a meglévő 3x2 gb mellé?
Várom a válaszokat :)
Szép estét

(#48779) MK VII válasza HF77 (#48771) üzenetére


MK VII
veterán

PC3-asba sima 1,5V-os memóriát tegyél igen.
Vannak olyan notebookok amiben annak ellenére, hogy 1,5V-os memóriát igényelnek, működnek az 1,35-ösök is, de erre nem szabad alapozni..
Főleg notebooknál jobb a gyári értékekre hagyatkozni.

(#48780) HF77 válasza MK VII (#48779) üzenetére


HF77
senior tag

köszönöm!!
:R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#48781) failed


failed
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. A helyzet az, hogy adott egy Gigabyte 870A-USB3L alaplap egy amd ph2 x4 955be-vel. Eddig HyperX Blue ramok voltak benne 2x2gb@1600mhz.
Vettem egy HX324C11SRK2/8-as rampárt. Viszont mivel az amd nem xmp-s így nekem kellene varázsolni valamit, hogy menjenek is a ramok 2400-on. Több helyen olvastam, hogy a 2400-at kisajtolni nem egyszerű feladat, és elég sok szotyizást igényel, így én beérném a 2100-as felállással is.

Első soron az a problémám, hogy nem tudom biosban miket kellene átállítanom, és mire. próbáltam olyan értékeket összeállítani, hogy a processzort ne húzzam fel 4.2ghz-re, mert nincs rá szükségem. (rendben, hogy a 212 evo elvinné, de most ez nem lényeg.) De ha nem reklamált közvetlenül indítás után, akkor windows bejelentkezéskor halt le a gép. Próbáltam auto frekivel, próbáltam manuálisan megadni 1,5V-ot... ééés.

éééés... Ami először szemet szúrt: mintha túl kevés lehetőségem lenne a biosban. 200-500 között tudok választani [ti tudjátok mit](fsb?), és 8x a legmagasabb szorzó. az időzítéseknél is lehetetlen értékek vannak. Amik az XMP profilban meg vannak adva értékek, azokat nem is tudom kiválasztani, mert egyszerűen nincsenek a listában.

Szóval, tudom, hogy nem tűnök túl hozzáértőnek - nem is vagyok az. De azért ha valaki elmondja mit mire állítsak, akkor meg fogom tudni csinálni.

F4-es bios van most, minap frissítettem.

köszönet :B

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#48782) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

2 különböző márkájú, de azonos tulajdonságú memória KIT-et
(DDR3, 1866 MHz, CL9, Intel Z87 alaplapban) lehet használni egymás mellett?

Például:
2 db Patriot Viper III 4 GB DDR3 1866 MHz CL9 memó
+
2 db Corsair Vengeance 4 GB DDR3 1866MHz CL9 memó

Működnek-e együtt :F

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#48783) TechN7ne válasza KisApám (#48782) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

2x 2gb kit,semmi gond nincs azzal, időzítés és a mhz is stimmel gond nélkül menniük kell.

(#48784) KisApám válasza TechN7ne (#48783) üzenetére


KisApám
addikt

4x4 GB lenne benne, 2x2 db különböző márkájú, de azonos frekijű, késleltetésű és meretű memóriával.
Reménykedem benne, hogy tényleg menni fog.

Max. a boltban rákérdezem a cseregarira, hogy ha nem megy a gépben, cserélik-e 3 napon belül (helyszíni vásárlásnál, ha jól tudom ez van).
Vagy megveszem neten keresztül és akkor elvileg több időm van...

VAGY a 2x4 GB mellé bemenne-e 2x8 GB???

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#48785) TechN7ne válasza KisApám (#48784) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Persze hogy menne, az a lényeg hogy megvannak a párok, 2db dual channel páros lessz benne.

(#48786) Chaser válasza KisApám (#48784) üzenetére


Chaser
titán

nincs csere, csak ha a bolt rábólint, személyesnél 3 nap hiba esetén él, inkompatibilitás nem az, de értelmes bolt nyilván cseréli másra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48787) PioDVD válasza TechN7ne (#48783) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ennyire biztos nem lennék benne, hogy mást ne mondjak, ott a single/double rank, mint nálam. Meg úgy egyáltalán, ami nálam nem ment, az a net-es gyűjtés alapján másnak igen.

Úgy pontos a válasz, szerintem, hogy nem kötelező egy márkának, teljesen ugyanolyannak lenni a 2 párnak, de a működés a belerakáskor derül ki.

(Meg még ott van az is, mikor 1 pár megy, 2 pár meg nem, pedig mind jó és elvileg kezelné az alaplap egyszerre az összeset.)

(#48788) morgonc83


morgonc83
tag

sziasztok! Lenne egy technikai kérdésem. Adott egy laptop videokártya ati x1600 128mb ddr2 memoval.Összesen 8 memoria chip hellyel amiből 4 foglalt 32mb chipenként. Lehetséges-e hogy egy hyperx ddr2 memoria modulról amin 128mb-os chipek vannak hogy kicseréljem a videokártya chipjeit plusz az üres helyre is , így ezáltal lenne egy 1gb-os videokártya.megoldható?

(#48789) kukulec


kukulec
őstag

helló, van egy hyper ddr4 2666 cl13 memóriám. azt írja ki a rendszer, hogy a 8gb-ból csak 6,95 használható. miért?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#48790) weri válasza kukulec (#48789) üzenetére


weri
senior tag

Lehet biosban az igp-nek adtal 1gb-ot :d Ha van igp-d, ha nincs akkor nem tudom.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#48791) morgonc83


morgonc83
tag

Valaki aki hozzáértő, válaszolna a feltett kérdésemre.Előre is köszönöm!

(#48792) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Valaki esetleg erre? Nagy segítség lenne. Köszönöm

(#48793) Algatros


Algatros
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy elment az áram a házamból ( a gép közben ment) majd 2-3 perc múlva visszajött de azóta nem kapcsol be a gép. Fekete képernyő van, se a bios se semmi nem jön be, viszont az alaplapomon világít egy led pirosan (DRAM). Szóval valószínűleg a RAM-mal van gond? Egyáltalán az áram kimaradás eredménye ez?

(#48794) TechN7ne válasza Algatros (#48793) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Lehet a tápegységed hazavágta az egész géped, milyen táp van benne?

[ Szerkesztve ]

(#48795) failed válasza TechN7ne (#48794) üzenetére


failed
tag

úgy el szoktam szomorodni az ilyen párbeszédek láttán :( :U

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#48796) Algatros válasza TechN7ne (#48794) üzenetére


Algatros
csendes tag

Corsair 750W
Holnap egyik havernál elkezdem tesztelgetni a komponenseket... remélem nem halt be minden.

(#48797) UFO1


UFO1
senior tag

Létezik olyan hogy a Xeon 5460 proci miatt sem az EVEREST sem a vezérlőpult → rendszernél nem írja ki a dual chanal-t? CPUZ sem!? :F
A DDR3-as RAM KIT-ben lett véve régebben ki is írta csak nem figyeltem még ezzel a procival.
A BIOS (frissítés nem volt azóta) kiírja a D.C.-t és az AIDA64-nél is 128bit a memóriabusz szélessége. :R

[ Szerkesztve ]

(#48798) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen :Samsung M471B5173QH0-YK0
mellé mennyire lenne jó választás egy ilyen: Crucial CT51264BF160BJ
vagy egy ilyen: Kingston KVR16LS11/4.

Egy Asus N550JK-ba lenne amit eredetileg a legelső Samsung rammal szereltek. Szerettem volna ha ugyanilyet találok hozzá de sajnos már sehol sem kapni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#48799) GamerLaci123


GamerLaci123
tag

Sziasztok!
Adott egy ASRock G31M-GS alaplap 775-ös foglalattal és 2db RAM foglalattal. A lapban jelenleg 2x2gb RAM van amiből szeretnék többet kihozni. Esetleg tudok venni egy db 4gb-s modult és mellérakni? (most 2db Nanya DDR2-800-as RAm van benne ami Aida szerint 400Mhz-n ketyeg) Keresgéltem aprón meg össze-vissza 4gb-s modulokat de láttam olyat hogy "Csak AMD-s rendszerekhez". Szóval nekem nem is lehetne 4gb-s modult a foglalatba rakni az Inteles rendszer miatt? Valami ötlet hogyan bővíthetném?
Előre is köszi! :)

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#48800) orangutan4


orangutan4
tag

Üdv, adott egy viszonylag régi gép win 8.1/10 64x el. Benne 4gb ram van. A windowsban látom a 4gb ramot, de azt írja, h 1gb " hardverek számára fenntartva". (A gép indtásakor meg simán csak 3gb ot ír ki az összefoglaló ablakon.) Ha 1gb ram-ot kiveszek, akkor ez az érték csökken, és kb 3gb lesz a használható továbbra is. Már sok helyen kerestem ,de nem találtam erre megoldást, de máshol is előjön ez a probláma. Esetleg tud valaki segíteni, hogy mi kéne ahhoz, h 4gb ot tudjak használni? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.