Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Icewind válasza MK VII (#49700) üzenetére


Icewind
aktív tag

köszi a választ!
utánaolvasva az xmp-nek nyugtató hogy még az intel honlapján is fentvan... de az kevésbé hogy fórumokba azt is irják, hogy "though it does not guarantee stability"... sosem tunningoltam szal nem vagyok túl jártas a témában, elgondolkodtató hogy megéri-e egyáltalán 2133nál magasabb ramot venni bár azért 1000mhz jelentős különbségnek tűnik... tulajdonképp nem is értem hova gyártják őket ha csak ilyen "specko" módon lehet használni, ennyire le lennének maradva a processzorok? esetleg egy 2800mhz ram megbízhatóbb lenne, vagy 2133 fölött már mindegy, az extrém túlhajtást leszámítva?
ritkán veszek új gépet, hosszútávú stabil rendszert szeretnék, ezért nem szívesen kísérleteznék, de ugyanezen hosszútáv miatt lenne érdemes az erősebb ram...

[ Szerkesztve ]

(#49702) MK VII válasza Icewind (#49701) üzenetére


MK VII
veterán

A processzor gyártók gyakorlatilag bebiztosítják magukat a 2133mhz-es tesztelt határral.. Tudják ők is, hogy kezelik a 4000mhz-es ramokat is a processzorjaik, de biztonsági okokból nem adják ezt az értéket meg..
2133mhz fölött tuningnak számít minden ergo nem garantált, de 99,9%-ban szépen működik minden a 2133mhz-es határ felett is megfelelő lapban.
Ha hosszútávra tervezel akkor érdemes magasabb mhz-es ramot venned eleve.
Ha úgy döntesz, hogy maradsz a 2133mhz-es ramnál akkor viszont a Z-s lap is kb felesleges számodra a non-K proci mellé.

Én a helyedben egy 3000mhz-es kitet céloznék meg CL15-ös késleltetéssel.. Valami Corsair vagy G-Skill TridentZ esetleg HyperX Predator. Pénztárcádhoz mérten.

(#49703) Icewind válasza MK VII (#49702) üzenetére


Icewind
aktív tag

azt hiszem akkor megpróbálkozok egy 3000-3200mhz körüli memóval... :K van valami különbség hogy 2x vagy 4x bontva kiadás válasszak, jobb valamiért?
ramokból a gskill lett szimpatikus, a TridentZ vagy a RipjawsV - elvileg a Trident a "prémiumabb" bár a specifikációk ugyanazok... valahol azt olvastam csak a hűtőborda a különbség.

(#49704) MK VII válasza Icewind (#49703) üzenetére


MK VII
veterán

2 modulos kitet vegyél mindenképp és TridentZ-t, ha G.Skill.

(#49705) kupecke válasza MK VII (#49700) üzenetére


kupecke
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Az ASROCK FM2A88X EXTREME6+ alaplap angol nyelvű leírása már optimistábbnak tűnik (sajnos nem tudok angolul), a memóriánál többek között ezt írja: "...Supports DDR3 2600+(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866/...non-ECC...DDR3 2600+ is only supported with two DIMMs...".
Ez az alaplap bő 3 éves konstrukció, akkor még 2600 MHz lehetett a plafon?
Én 2 db 8 GB-os 2400 MHz-esként forgalmazott modulra gondoltam, ez még emberi áron beszerezhetőnek tűnik.
4 egyforma 8 GB-os ECC RAM meg sem kottyant neki, a "non-ECC" megfogalmazásból arra következtessek, hogy ilyenkor az ECC funkció nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#49706) MK VII válasza kupecke (#49705) üzenetére


MK VII
veterán

2400mhz CL10 G.Skill TridentX van a legjobb áron és a legjobb paraméterekkel, ha 2400mhz-es ramot keresel.
Bőven elég szerintem egy DDR3-as gépbe a 2400mhz..
ECC ramok szerver ramok.. Képesek javítani az 1 bites hibákat. Ilyen memóriákkal ritkábban fordul elő, memóriahiba miatti fagyás vagy kék halál. Ezért teszik szerver gépekbe, mert ott fontos, hogy ne történjenek ilyen gondok. Processzornak illetve az alaplapnak tudnia kell kezelni ezeknek a memóriáknak ezt a funkcióját. A jelenlegi lapod, hogy felismerte és tudtad használni benne az ECC ramot az jó dolog, csak a processzor nem tudja kezelni a hibajavítási funkciót, szóval gyakorlatilag mintha sima memóriák lettek volna a gépedben..
A non-ECC ramokban egyáltalán nincs ilyen hibajavítási funkció.

[ Szerkesztve ]

(#49707) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Tegnap megvettem az új ramokat: [link]

Szépen be is raktam őket: slot 1 be a kisebb, slot 2 be az egyel nagyobb sorozatszámu modult.

Első körben nem volt be kapcsolva az XMP így 1333 mhz en futottak, bekapcsolás után már 1600 on.
Ezt követően felraktam a cpuz-t, hogy megnézzem megy-e a dc. Channel #-nál kiirta, hogy dual. Ez eddig oké is.

Alatta viszont a DC Mode és az NB Frequency üres.
Továbbá SSD van a gépben és azt vettem észre mintha 1-2 másodperccel tovább tartana a win 8.1 betöltése.

Ezek összefügghetnek ?
Miért üresek a DC Mode és NB Frequency mezők?
Melyik a jobb 2*64 vagy 1*128 bit és ezt hol tudom megnézni?

konfig:

-Intel Core i5 3GHz dobozos Socket 1155 i5-3330 /BX80637i53330/
-Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap
-120GB Kingston SSD SATA3 2.5" meghajtó + 7mm adapter (SV300S37A/120G)
-1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C 7200rpm SATAII 32MB cache winchester (HDS721010CLA332)
-Sapphire Radeon HD7770 1GB GDDR5 GHz Edition /11201-17-20G/
-Chieftec 500W Smart tápegység (GPS500A8) dobozos

Ha hazaértem esetleg tudok képet is bevágni a cpuz ről.

Köszi előre is a helpet.

(#49708) MK VII válasza Elamaas (#49707) üzenetére


MK VII
veterán

AIDA64-ben egy memória sebesség mérést csinálj és tedd be ide a képet.

[ Szerkesztve ]

(#49709) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy FURY Memory Black - 16GB Kit*(2x8GB) - DDR3 1866MHz CL10 kit-et. Az alaplapom viszont csak 1600Mhz-ig kezeli a ramokat. Fel is ismerte a ramokat és időzítésnek 9-9-9-24 1.5V-ot állítot be. A Kingston honlapján viszont 9-10-9-26 szerepel. Most átállítottam a Kingston által megadottra.
Kérdésem az lenne hogy melyik beállítást használjam? Köszi

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#49710) MK VII válasza duronx (#49709) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
XMP módot állítsd be a BIOS-ban Profile 1-re, illetve arra ami az 1866mhz CL10, ha lehet. Ha nem engedi akkor manuálisan lődd be neki az 1600mhz 9-10-9-26-ot 1,5V-on. Illetve, ha alap esetben 1600mhz 9-9-9-24-et állított be 1,5V-ra akkor hagyd azon. Jó az.

(#49711) Elamaas válasza MK VII (#49708) üzenetére


Elamaas
tag

Hello!

Csináltam pár print screent a cpuz vel és aida 64 el.

Mi a véleményed ? Ez így normális?

Az általam beképzelt 1-2 secel megnövekedett win töltési idő miért lehet? Esetleg meg kellene cserélni a slotokba a memoriákat?

Köszönettel,

(#49712) MK VII válasza Elamaas (#49711) üzenetére


MK VII
veterán

Teljesen jól működik.. Ahogy kell... Dual-chanel és 1600mhz CL9..
Ez így tökéletes.
Nem tudom miért lehet, hogy úgy érzed, hogy lassabb a windows töltési idő.. Szerintem nem a memóriákhoz van köze.

(#49713) Elamaas válasza MK VII (#49712) üzenetére


Elamaas
tag

Akkor lehet csak én képzelem be. :)
Köszönöm a helpet.
Joéjt! :)

(#49714) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Az adatlapomon lévő konfighoz keresek 16Gb-os RAM-ot, a jelenlegi 8Gb-ot szeretném leváltani csak a CPU hűtő miatt csak 2 modult tudok berakni a gépbe így le kell cserélnem a jelenlegieket. Érdeklődni szeretnék, hogy ez: CORSAIR 16GB Dominator Platinum DDR3 2400MHz CL11 KIT megfelelne-e a célnak vagy esetleg olcsóbban is ki tudnék jönni?

(#49715) duronx válasza MK VII (#49710) üzenetére


duronx
senior tag

Az XMP módot nem enged állítani, amikor odakattintok csak disabled opció van. nem is értem.
Auto.n pedig 9.9.9.24-et állít be. Hagyom ezen. köszi a választ :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#49716) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Erre a laptopos kérdésemre tudnátok választ írni? Elolvastam ez itteni bevezető infót és az alapján úgy gondolom, érezhetően gyorsulna a rendszerem a DC által. Jól gondolom? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#49717) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Jelenleg Kingston 2x4GB DDR4 2133MHz-es ramok vannak a gépemben. Ehhez most szeretnék vásárolni még egy ugyanilyen 2x4-es kitet, így 8 helyett 16 giga ram lenne. Ugyanaz a márka, órajel stb.

Kérdésem pusztán csak annyi lenne, hogy jelenthet-e problémát az, hogy CPU-Z szerint a jelenlegi RAM-ok KHX2133C14D4/4G típusszámúak, amelyeket pedig most lehet kapni, azok HX421C14FBK2/8 típusszámmal vannak jelölve?

Elméletileg minden ugyanaz, vagy talán mégsem?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#49718) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Crucial Ballistix Sport XT milyen minőséget képvisel? 2x4GB Kingston Hyperx Fury-t cserélném az említett márka 2x8GB-os moduljára.
Köszi!

(#49719) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Véleményt kell mondanom valakinek azzal kapcsolatban, hogy egy meglévő (2x2 GB Dual Channel-es) gépet felbővítsen-e egy adott 4 GB-os modullal.

Konkrétumok:
A gép egy Fujitsu Esprimo P700 T E90+.
Alaplap: Fujitsu D3061-A1
Proci: i3 2120
Meglévő RAM: 2 x 2 GB Samsung 667 MHz, DC-ben.

CPU-Z screenshotokat kértem az illetőtől.
CPU
Alaplap
Memory
SPD-Slot2
SPD-Slot4

Árulok egy 1 db-os 4GB Kingmax DDR3 1333 MHz-es RAM-ot, amely típusa FLFF65F-D8KQ9 BAF, és azt kérdezik tőlem, hogy a fenti gépet érdemes-e felbővíteni ezzel az 1 db Kingmax memóriával?

Az világos számomra, hogy a Kingmax kompatibilis a géppel és működne is benne. Csak a Dual Channel elromlása miatt megéri-e neki, azt nem tudom. Hogyan működne együtt a két típusú RAM, az eredmény rosszabb lesz? Vagy nem észrevehető?
Tudnátok segíteni? Nem akarok rásózni senkire olyat, amivel nem lesz előbbre, nekem nem ér annyit.

Köszönet!

(#49720) Imike20


Imike20
senior tag

Sziasztok!

Következőben kellene a segítségetek! GIGABYTE Alaplapba mi lenne a max Mhz Memoria amit bele lehetne tenni .... ? 1866MHz van írva de van 2000Mhz is ez max húzással lehetne..?

Második kérdés érdemes váltani 1600Mhz-ről 1866Mhz-re.. ?

Köszönöm előre is!

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#49721) Viperator válasza Imike20 (#49720) üzenetére


Viperator
őstag

A 2000-es tuningolva lehet. Abba max 1866 mehet. Nem érdemes váltani, nem fogod észrevenni a sebességkülönbséget a gyakorlatban.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#49722) Imike20 válasza Viperator (#49721) üzenetére


Imike20
senior tag

És ha szimplán bővíteni szeretném akkor 16GB-ra, jelenleg 8GB van benne akkor vegyek 2x4GB ami párba van és akkor menni fog Dualban.. ?

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#49723) Viperator válasza Imike20 (#49722) üzenetére


Viperator
őstag

Persze menni fog, ugyanazt a fajtát érdemes venni. Vagy eladod a meglévőt és veszel 2x8GB-t.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#49724) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Használt ramot készülök venni (Corsair Vengeance Pro 1866 16 Gb kit) és az érdekelne, hogy a windows beépített memóriadiagnosztikája elegendő-e a teszteléshez, vagy mindenképp memtest ajánlott?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#49725) batagy válasza batagy (#49719) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

Erre valaki?
Ennyire ostobaságot kérdeztem?
:R

(#49726) kupecke válasza MK VII (#49706) üzenetére


kupecke
csendes tag

Köszönöm a választ!
-4000 Ft-ért és +5 év garanciáért érdemes lenne elcsábulnom egy CL11-es ADATA vonatkozásában? Két nagyon hasonló példány jelent meg egy weboldalon, amikor a G,Skill TridentX-et kerestem: AX3U2400W8G11-DGV és AX3U2400W8G11-DMV névre hallgatnak.

(#49727) SZG7


SZG7
újonc

Sziasztok,

Egy AMD ASUS M2N alaplapba 2db 1GB-os Kingmax DDR2 800 modul (KLDD48F-A8KB5) mellé vettem még 2x1GB (KLDD48F-B8KY6) Kingmax DDR2 800 modult. Az a problémám, hogy a látszólagos hasonlóság ellenére BIOS Auto beállítások mellett a memóriák egyáltalán nem működnek együtt.

Az új modulok valamivel régebbiek lehetnek, 400 MHz-re a régi modulokra 5-5-5-18, az újra 6-6-6-18 ciklust ír a CPU-Z. De igazából 400-on együtt egyiknél sem volt stabil (boot képernyőnél vagy később befagyott). Jobb híján kézzel beírtam 5-5-5-15-öt, frekvenciának pedig Auto beállítást hagytam, így stabilan működik dual módban is, de ha jól értem csak 300 MHz-en

Mellékeltem a képet, ez 300 vagy 600 MHz?

Sebességben számít a gyakorlatban, hogy 600 MHz 5-5-5-15 vagy 800 MHz 6-6-6-18 ciklussal?

A teljesen Auto BIOS beállítás nem működik, random értékekkel pedig nem akarok tovább próbálkozni. Milyen BIOS beállításokkal lehet még érdemes kipróbálni?


Köszi szépen előre is!

(#49728) morfondőr


morfondőr
őstag

HELP!
Használtan beszereztem egy Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866 Mhz kit-et. Asus H97M-Plus lapom van, és ha a memória sebességét 1866 Mhz-re állítom, akkor nem hajlandó elindulni. 1333 Mhz-en és 1600 Mhz-en látszólag stabil (még nem volt időm hosszasan tesztelni). Utána olvasgattam, hogy a chipset nem tud 1600 Mhz feletti frekit kezelni, viszont a bios-ban bőven lehet feljebb is állítani. Kipróbáltam az XMP profilt is (#1), minden auto, kivéve a frekvenciát 1866-ra állítottam és úgy sem indult a gép.
Kérdésem, hogy valóban ne is próbálkozzak, mert a lap nem fog 1600 fölé engedni, vagy esetleg ram hibára is lehet gyanakodni? (eddig sima corsair vengeance 2x4 Gb 1600 memók voltak benne)
A segítséget előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#49729) Anubis_9 válasza morfondőr (#49728) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát szerintem, ha a lapod user manual-ja azt írja, hogy 1600 Mhz a max, akkor szerintem felesleges próbálkozni a magasabb órajellel. Szerintem.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#49730) morfondőr válasza Anubis_9 (#49729) üzenetére


morfondőr
őstag

Azt írja, hogy XMP-vel lehet használni 1600 Mhz-nél többet, de nincs részletes leírás, hogy hogyan. Több helyen viszont azt írják, hogy a H97 nem támogat magasabb frekvenciát. :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#49731) Departed válasza Departed (#49679) üzenetére


Departed
őstag

Keresgéltem kicsit neten a problémámmal kapcsolatban, és ezt találtam AMD FX processzor memória támogatásáról:

Erről tudtatok? 4*2GB 2000-res egyforma modul van a lapomban és eszerint le kell állítanom 1333-ra hogy a négy együtt működjön dual channel-ben gond nélkül. Ez kicsit hervasztónak tűnik. :U

(#49732) MK VII válasza morfondőr (#49724) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
memtest86-tal érdemes a memóriákat tesztelni..

(#49719) batagy
Szia.
Lehet bővíteni a 4GB rammal azt a gépet pluszban. Annyi, hogy nem valószínű, hogy dual-chanel mód működni fog. Ha netezni, filmezni használja a gépet akkor nem fog észrevenni kb semmit a lassulásból.

(#49726) kupecke
Ha fontosabb neked 4000 forint egy ekkora tételnél akkor spórolhatsz. CL10-CL11 közt 2400mhz-nél nem sok különbség van.
Amit írtam a G.Skillel kapcsolatban, hogy alacsonyabb feszültségen is megy mint 1,65V az inkább mérvadó.
Veheted az ADATA kitet is.

(#49727) SZG7
Valószínűleg tényleg nem komálja egymást a két modul.
Ha 600MHZ CL5-ös késleltetéssel mennek hibátlanul akkor úgy kell használni. Ezeknél a régebbi hardvereknél akármi lehet. Annyit még próbálj meg, hogy manuálisan állítod be neki a 800MHZ CL6-os időzítést. A CL5-ös elvileg tudja, a CL6-ot azon a feszültségen.

(#49728) morfondőr
Üdv.
1600mhz felett csak Z-s lapokban lehet járatni a ramokat.
A lapod korlátoz be.

(#49731) Departed
Ezen nem kell meglepődni.. Sok lap nem tudja magasabb mhz-en kezelni a négy modult, mint amit a lap bír.
Nem véletlenül szajkózzuk mindenkinek, hogy max 2 modul legyen a gépben, mert úgy lehet elérni a maximális sebességet.
Vannak lapok amik 4 modul esetén is tudják a magasabb frekvenciát, de azok prémium lapok.
Sokaknak van gondjuk 4 modullal nem csak neked.

(#49733) Departed válasza MK VII (#49732) üzenetére


Departed
őstag

Hát köszi, azt hittem ez nem rakétatudomány a 21-edik században hogy ha van 4 slot akkor azt lehessen is használni normálisan. :U

Furcsa csak az volt hogy 8GB szépen látszik mindenhol, mégis 4GB használaton túlhaladva körül jött néha az üzenet hogy "elfogy a memória zárj be ezt meg azt". Szóval hogy ez a probléma így jelenik meg, nem pedig mondjuk átállna 1333-ra aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#49734) morfondőr válasza MK VII (#49732) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszi a választ!
Éjjel több, mint 8 órát ment a memtest, hiba nélkül, reggel kikapcsoltam a gépet, majd később vissza és nem indult el a windows, többször újra kellett indítani, mire észhez tért. Ha a memtest nem ad hibát, akkor kizárható a ramhiba? Mióta tegnap betettem az új ramokat furcsaságokat produkál a gép. Lehet csak véletlen egybeesés és más gondom van?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#49735) fer válasza morfondőr (#49734) üzenetére


fer
őstag

A memtest még nem garancia, egy játék, vagy telepítés közben is elszállhat, épp ezért ezek a legjobb tesztek!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49736) winters123


winters123
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Kezem ügyébe került egy 1866 MHz-es 1.5v-os DDR3-as RAM, viszont az én non K-s i7 CPU-m csak 1600 MHz-t képes lekezelni.
Emiatt sajnos az XMP profilt sem tudom betölteni, egyből hibát jelez bootoláskor.

1600 MHz-en viszont működik a RAM, egyből erre áll be magától is, csak így a timing és CL rosszabb, mint amire tervezték.

A kérdésem:
Ha 1600 MHz és az 1.5v megtartása mellett fogom magam és a BIOS-ban átírogatom a timing-ot és a CL-t arra, amit egyébként tudna a RAM 1866 MHz mellett, akkor az mennyire lehet probléma RAM működése szempontjából? Ez overclock-nak, vagy underclock-nak számít? Kell aggódnom az élettartama miatt ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

(#49737) MK VII válasza winters123 (#49736) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nem a processzorod korlátoz hanem a lapod. Milyen lapban van a processzor? H-s? B-s?
Z-s lapban menne 1866mhz-et is a ram.

Semmi hátrányod egyébként nincs abból, ha "csak" 1600-on mennek a ramok.
Beállítod kézzel az 1600-at aztán a hozzá tartozó késleltetéseket a BIOS-ban és kész.
AIDA64-ben vagy a memória honlapján meg tudod nézni, hogy milyen késleltetések tartoznak az 1600mhz-hez és azt állítod be. Nem a 1866mhz-hez tartozót.

(#49738) winters123 válasza MK VII (#49737) üzenetére


winters123
tag

Szia!

Köszi a választ.
Z68-as alaplapom van (Gigabyte Z68-UD3H-B3).
Elvileg 2133-at is vinnie kéne (ezért is mertem 1866-ot venni), de amikor betettem a RAM-ot, és az XMP-t is rátettem, akkor rögtön azzal fogadott a gép, hogy "The system has experienced boot failures because of overclocking or changes in voltage. Latest settings in BIOS may not coincide with current H/W states". Majd magától visszaállította magát 1600-ra. Próbáltam manuálisan beállítani mindent, de azt sem szerette.

Próbáltam utána olvasni, és azt láttam, hogy valószínűleg a CPU lehetett az oka, mert az nem képes 1600-nál nagyobbat kezelni alapból. Overclockolni persze lehetne, csak az enyém meg pont nem olyan (non K-s).

De akkor lehet, hogy mégsem a CPU a gond?

A RAM egyébként egy Klevv Neo Creative 2x8 GB 1.5v-os DDR3 1866 MHz-es memória.

[ Szerkesztve ]

(#49739) MK VII válasza winters123 (#49738) üzenetére


MK VII
veterán

Tehát, ha manuálisan beállítod neki az 1866mhz-et és az ahhoz tartozó időzítéseket akkor is megkapod azt a hiba üzit?
Hmm...
Akkor lehet, hogy tényleg a procid korlátoz...
Érdekes mindenesetre..
Ha van lehetőséged, kipróbálhatnád a memóriákat egy másik gépben, hogy mennek-e ott 1866-ot.
Ha meg végképp nem megy akkor sem vesztesz kb semmit, hogy 1600-on mennek..

(#49740) winters123 válasza MK VII (#49739) üzenetére


winters123
tag

Így van.
Teszek egy próbát másik gépben majd. Jó tudni mindenesetre, hogy nem vesztek sokat. Plusz pár év múlva úgyis esedékes lesz a proci vásárlás. Legalább a RAM-ban is lesz némi tartalék még.

Köszi a segítséget még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#49741) draco31


draco31
veterán

Hello!

Lehet volt már korábban, de nem találok rá egyértelmű választ. RAM vásárlásnál mit számít az, hogy Inteles a gépem vagy AMD-s? Sok hirdetésnél láttam már, hogy csak AMD-hez való stb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#49742) 1m1s


1m1s
tag

Helló!

Van egy Ilyen memóriám, és szeretnék mellé még 8 gb-ot vásárolni.Kérdésem, hogyEzzel a memóriával rendesen működne Dual Chanel-ben?

(#49743) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Supermicro X8SAX lapban használok 2 db Corsair CML8GX3M2A1600C9 kitet.

Mivel járok jobban 4x4GB dual channelben vagy 3x4GB triple channelben?

Illetve egy X58 chipset-es, 6 ram foglalattal rendelkező lapba hogy érdemes betenni 4 modult (DIMM1A...DIMM3B)?
Említett lap esetében:

Ha rossz topic kérlek irányítsatok át a megfelelő helyre

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#49744) MK VII válasza 1m1s (#49742) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Én ezzel vagy ezzel társítanám inkább a már meglévőt. :K

(#49741) draco31
Szia.
DDR2-es érában voltak olyan modulok amik AMD-s gépben indultak csak el. Pár Inteles lap támogatta ezeket a ramokat, de nem jellemző.
Amihez oda van írva, hogy AMD-s akkor azt inkább AMD-s gépbe kell venni.
A többi amihez nincs külön jelölve, hogy AMD-hez az mehet Intelbe.

(#49743) AXisBOLD
Nem rossz topik.
Teheted 2x4-es kitenként.
1-es 2-es slotba tedd és a 3-as 4-es slotba. Elvileg így mennie kell a dual-chanelnek.
BIOS-ben lesz egyébként szerintem opció az állítására, hogy dual-ban menjenek. Illetve valószínűleg a lap automatikusan átáll dual-chanel-re-

[ Szerkesztve ]

(#49745) 1m1s válasza MK VII (#49744) üzenetére


1m1s
tag

Hali!

Köszi a segítséget, viszont láttam hogy 1600mhz-es memóriát ajánlottál.Bios-ban megnéztem hogy jól emlékszem e és ennél feljebb nem tudom állítani a frekvenciát.
Haver is azt mondja hogy 1600mhz-esnek kell lennie a memóriámnak.Akkor most hol lehet a hiba? :)

(Bocsánat a kép minőségéért.)

[ Szerkesztve ]

(#49746) AXisBOLD válasza MK VII (#49744) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

köszi.

1-2-3-4 slot alatt 1A-1B-2A-2B -t érted?

lap manualja egyébként azt írja, hogy fel kell tölteni a DIMM*A-t és utána a B-t, máskülönben nem bootol be
ami mondjuk meg nem igaz, mert elindult így (1A-1B-2A-2B)...

biost majd még megnézem.

Win alatt van arra app, hogy megmutassa milyen channel-ben mennek? SIW-ben nem látom vagy nem találom

szerk.: aha, CPU-Z, Memory-nál dual channelt ír, SPD-nél Ranks alatt slot 1-3 single, slot 2-4 dual :F most hogy van akkor?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#49747) 1m1s válasza MK VII (#49744) üzenetére


1m1s
tag

Közben keresgéltem, és az I5 2400 procival nem támogatott az 1600 mhz. Mindenesetre berendeltem az általad ajánlottak közül az egyiket, remélem jó lesz. :) Köszi a segítséged!

(#49748) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#49746) üzenetére


AXisBOLD
addikt

érdekes, fentebb említett sorrenddel nem ad képet, csak mikor már a Windows bejelentkezésnél tart...

Aurea mediocritas

(#49749) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#49748) üzenetére


AXisBOLD
addikt

tárgytalan, az a VGA sajátossága, a másodlagos megjelenítőn jön be a bios kép

viszont most megcseréltem a ramokat:
1A
2A
3A
1B slotokban van és most triple-nek írja:

ugyan itt az SPD/Ranks-nál a single, dual mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#49750) SamS20


SamS20
senior tag

üdv
jelenleg 2x4 gb corsair vengeance cl9-es kit található a gépemben.
upgrade-n gondolkodtam, viszont sajnos a CPU hűtő miatt nem fér be a 2x4 már a gépbe.

amennyiben vásárolok egy 8gb-os modult ami cl10-es, mennyire lesz "rossz" a gépnek ?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.