Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Mukucs válasza MK VII (#49340) üzenetére


Mukucs
senior tag

Frissítettem az alaplai drivereket, most így áll a dolog.:

http://imgur.com/j0N6APV

Kezd iszonyatosan bosszantani, hogy semmit nem csinálok a gépen és ez van, randomra..

Egy Youtube vidi megy a kép "alatt". :F

(#49352) MK VII válasza Mukucs (#49338) üzenetére


MK VII
veterán

X...
Tegyél fel win8.1-gyet. Igaz nálam sosem csinálta ezt a 10, de én is likvidáltam a gépemről. Majd egyszer, ha lesz alkalmas videókártyám meg DX12-es játékok akkor visszateszem, de addig biztos nem..

[ Szerkesztve ]

(#49353) Mukucs válasza MK VII (#49352) üzenetére


Mukucs
senior tag

Még körbekérdezek pár helyen, mert megszerettem a Win10-et, de azért köszi mindent! :R

(#49354) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

Létezik olyan hogy egy 1600 Mhz-es ram órajele visszaállítódik 1333 Mhz-re? 2db 8GB-os Kingston HyperX Beast XMP (DDR3,1600Mhz,CL9) ram van a gépembe de a bios-ba csak 1333Mhz-et ír a gép.
Miért van ez?

(#49355) MK VII válasza Guresz (#49354) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
JEDEC szabvány szerint 1333mhz-esek a ramjaid. XMP módban tudod az 1600mhz-cet belőni. Persze függ attól is, hogy milyen a lapod és a procid.

(#49356) Guresz válasza MK VII (#49355) üzenetére


Guresz
tag

Köszönöm!
Gondolom akkor ezt az XMP-s módot is a Bios-ban kell keresnem. Asus Z97-AR alaplapom van i7-4790k-s procival.

(#49357) MK VII válasza Guresz (#49356) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.
A bios-ban a memória beállításoknál találod. Profil 1-gyet kell kiválasztanod.

[ Szerkesztve ]

(#49358) Guresz válasza MK VII (#49357) üzenetére


Guresz
tag

Köszi szépen! :)

(#49359) SigmaW


SigmaW
tag

sziasztok, adott Asus p5b alaplap, legfrissebb bios, es meglevo 4gb rambol 3at lat, windows kiirja hogy 4gb de 3 hasznalhato, bootolaskor is 3-at ir a gep, mi lehet? 64bites windows, es 9800gt tehat nem integralt gpu, vagy tiltsam is le az integraltat? (4x1gb es 2/2 azonos tipus parban)
jah nincs is benne integralt gpu, akkor foleg nem ertem

Rendszergizda :)

(#49360) mzso


mzso
veterán

Memóriát mivel érdemes tesztelni, ami lehetőleg el is menti az adatokat.
Nem sebesség teszt meg ilyen hülyeségek érdekelnek. Hanem a memória hibás vagy hibátlan működése.

Néztem memtestet ami az Linux Mint-tel jön. De az elég sz@r. Örökké fut és számomra használhatatlanul kiad címeket amik hibáznak, és azokat is hamar elnyomják a további hibák.
(Ezek a hibák mondjuk nem számítanak mert mint észrevettem az alaplap automatán túl húzta a ramokat ahogy kivettem pár modult próbaképp...)

Valami hasznosabb eszköz kéne.

(#49361) fer válasza SigmaW (#49359) üzenetére


fer
őstag

Már volt róla szó régebben is, ezt próbáld meg:

Futtatás/msconfig

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49362) Kreto


Kreto
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék jelenlegi rendszerembe ramot bővíteni. De mint kiderült teljesen sügér vagyok a témában és a segítségeteket szeretném kérni.

Jelenleg egy ilyen öregecske alaplapom van: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3487#ov (GA-EP45T-UD3LR)

és szeretném megtudni hogy milyen ram működne vele. Legalább 8 gigára gondoltam a mostani 4 helyett.

Ismerősömtől kölcsön kaptam egy Kingston DDR3 8GB 1866 CL10 HyperX Fury-t de sajnos nem működött.

Előre is köszönöm a tanácsokat konkrét linkeknek pedig még jobban örülnék :)
Szép napot!

(#49363) slick-adam


slick-adam
aktív tag

sziasztok!

uj gepet raktam össze (MSI Z170A Krait Gamin 3X alaplap + 6600K).
memoria: 2x8GB Corsair LXP DDR-3000

BIOS-ban mindent auto-n hagyva, XMP-t aktivalva vagy be se indul a gep, vagy el-elmegy a kep, vibral, ... stb

atraktam 2666-ra a profilt, igy rendben müködik.

valamit probalgattam meg tegnap, aztan ma vettem eszre, hogy profil 2666-on van tovabbra is, de a feszültseget 1.25-n hagytam (auto 1.35-re rakja) es tökeletesen megy igyis.

gondoltam megnezem mi van ha 3000Hz-re rakom, de <1.35v-ra is egyuttal.

-1.25v-on bekapcsolt, 2szer elment röviden a kep W10-ben, de mukodni latszott
-1.3v-on bekapcsolt, 1-szer villant, azota megy tökeletesen, AIDA64 teszt fut mar egy ideje (kesöbb atrakom majd egy komolyabbra, pl x264)

szoval OC kezdö vagyok. normalis ez, hogy pont alacsonyabb feszültseggel stabilabb a memoria? nem ugy van, hogy felfele kell tolni, ha nem tuti? Corsair is 1.35-ön tesztelte.

elöre is köszi!

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#49364) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan tudom kiszámolni a RAM-ok ciklusidejét? :)
Előre is köszönöm

(#49365) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!
Ha van egy alaplap ami 1333Mhz DDR3 ramokat támogat( OC 1600MHZ,)
akkor ha veszek bele 1600mhz DDR3 ramokat akkor is rendben fog működni,csak visszaveszi őket 1333MHZ-re,,,jól tudom?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#49366) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Egy ASUS H97M-Plus lapban van 2x4 Gb Corsair Vengeance ram, ami magas hűtőbordás. Szeretnék mellé tenni még 2x4 Gb-ot, de a proci hűtő ventije alatt már nem fér el a ram bordája. Kicsit feljebb tudom tenni a ventit, de akkor értelem szerűen a hűtőteljesítmény csökken. Az lenne a kérdésem, hogy feltétlen ugyanolyan típusú ramot kell a másik csatornába is tenni, vagy vehetnék akár egy low profile-t is, ami elfér a venti alatt? Nem okozhat galibát, ha különbözőek, dual channel működni fog?
A választ előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#49367) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Nem rég vettem egy N5010-es laptopba 8GB hyperx memóriát. (tudom a notebook és a ram kényes dolog)
Sajnos a win7 viszont nem is bootolt be vele, de mielőtt kicserélném azért kíváncsi lennék a véleményetekre, mert a bios felismerte, jól beállította és live ubuntu is simán működött vele. Viszont amikor rámentem, hogy a win a hardverváltozás miatt konfigolja magát kiakadt és elkezdett a laptop sípolni. Őszintén szólva még nem találkoztam ilyennel.

Egyébként azért lenne fontos tudnom, mert úgy is újratenném a rendszert, így ha csak a Windows kínlódik vele és az újratelepítés megoldja nem viszem vissza. Munka miatt viszont a tervezettel ellentétbe nem tudom elkezdeni a telepítést a 14 napos határidőm meg lejár.

Esetleg Memtest86-al adjak neki?

[ Szerkesztve ]

(#49368) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Adatlapomon lévő gépemmel ez volt a gondom, majd újra előjött. Tanácsra ment memtest reggelig. Ram hiba kizárható?

Köszi!

(#49369) Gengi


Gengi
senior tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem. Eladtam egy Kingston memóriát , amit frissen vettem ki a gépemből. Átadtam a vevőnek, aki megfogta és berakta a zsebébe a memóriát majd elkocsikázott vele. Már mikor megnézte akkor láttam, hogy megfogta a csatlakozót...
11 nap múlva ír, hogy nem indúl a memória. Ha nem volnék ennyire jólelkű instant leszarnám az ilyen embereket. De idegesít.

A tünet tehát: Bedugja a gépébe és nem indúl el a gép. Kipróbálták már három másik notebookban is ott sem indúlt.

Ha nem indúl a gép, akkor ott tápellátási hiba van ? Vagy lehet más probléma is?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#49370) fer válasza Gengi (#49369) üzenetére


fer
őstag

Ha nálad működött, akkor ott gondatlanság lesz a háttérben, ráadásul 11 nap eltelt, ez több mint elég arra, hogy azt mond: sajnálom! A csatlakozó megfogás, meg nem elég ahhoz, hogy ne működjön!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49371) batman. válasza Gengi (#49369) üzenetére


batman.
senior tag

"Átadtam a vevőnek, aki megfogta és berakta a zsebébe a memóriát majd elkocsikázott vele. Már mikor megnézte akkor láttam, hogy megfogta a csatlakozót..."
Egyrészt nálad is lehetett volna egy antisztatikus zacsi, vagy legalább egy papírzsepi. :U De az, hogy a vevő zsebre tette,.... hát ez valószínüleg felment téged. A csatlakozó megfogása nem vészes, letörlöd és kész.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#49372) Gengi válasza batman. (#49371) üzenetére


Gengi
senior tag

Egy fehér boríték volt nállam. Amiből kivette, hogy megnézze, mondtam hogy adom szívesen hozzá azt is, de nem kérte. Mert ő 14 éve ebben dolgozik.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#49373) batman. válasza Gengi (#49372) üzenetére


batman.
senior tag

Zsebre tette, a minimális védelemre sem volt szüksége, 11 nap telt el. Akinek nem elég egy hét, hogy ellenőrizzen egy alkatrészt, az szóljon, hogy később ellenőrzi. Én nem venném vissza. Soha nem jutna eszembe, hogy egy ramot csomagolás nélkül akár vadi új ruházat zsebébe tegyek. :N Az hogy valaki saját elmondása szerint 14 éve "informatikus" az nem jelenti azt, hogy az ő hibájából semmi nem megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#49374) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Na hello!
Nemrég írtam, hogy rosszalkodik az új kingston HyperX Fury modulom. Visszavittem gariztatni, most mondták, hogy zárlatos lett, remélem holnap már mehetek érte. Szerintetek mitől válhat egy ram zárlatossá?(ha csak alapból nem volt már az)

[ Szerkesztve ]

(#49375) oldbone'76


oldbone'76
tag

Sziasztok, kéne egy kis segítség. Van egy ilyen modul a kezemben: SAM 4g/1333/2568 UL. Nincs módom gépbe tenni. A kérdés: ez vajon alacsony feszes, vagy normál feszes? (google nem hozott érdemi infot)

Laci

(#49376) winhate válasza Nagytoll (#49374) üzenetére


winhate
őstag

Ez jó reklám a Fury nak :)

Erősen gondolkodtam én is hogy veszek fury t főleg hogy óccsóért adják most.
Most már nem biztos hogy ezt a fajtat vennem meg.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#49377) oldbone'76 válasza oldbone'76 (#49375) üzenetére


oldbone'76
tag

Már tárgytalan, nem alacsonyfeszes.

(#49378) MK VII válasza winhate (#49376) üzenetére


MK VII
veterán

HyperX-ből Savage az ajánlott.. Sokszor le lett írva ebben a topikban is.. Fury-kat én személy szerint max irodai gépbe tenném vele.. Persze az, hogy zárlatos lett az a Savage-val is megtörténhet.
DDR4-ben már jobbak a Fury-k is. DDR3-asban inkább kerülném őket.

[ Szerkesztve ]

(#49379) matyi012345


matyi012345
őstag

Üdv mindenkinek!

Gyors kérdésem lenne. [link] Az alábbi linken lévő ram megfelel skylake-hez? Tudom, hogy csak DDR3L és DDR4 jó hozzá és ez sima DDR3, viszont a fesz csak 1.35V a normál 1.5 helyett, ugyanúgy mint a DDR3L-nél.

Köszönöm előre is.

(#49380) MK VII válasza matyi012345 (#49379) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Ha DDR3-as lapod van és valóban 1,35V-os akkor használhatod benne.

(#49381) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Adott egy gigabyte ga-ep-45-ds3 lap. Abban most van 3gb memória es egy win 7 64bit.
A kérdés az volna,hogy vennék bele 4gb ddr2 memóriát . Mostanság lassu kissé . Lesz érzékelhető változás?
Az a baj.hogy céges gép es nagyon sok minden van rajta többek közt banki utalást programok is .
Így el lehetne tolni a teljes cserét .
Köszönöm.

(#49382) winhate válasza MK VII (#49378) üzenetére


winhate
őstag

Savage miert jobb?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#49383) ANOka


ANOka
őstag

Szervusztok!

Van egy régi alaplapom (ASUS M4A88TD-V EVO/USB3), benne 4 maggal üzemelő Phenom II proci.
Tegnap vettem memória bővítés céljából 1 db HyperX Predator HX324C11PB3K2/16 (2x8GB) RAM-ot.

Mit és hogyan állítsak be a az alaplap BIOS-ában, hogy ki tudjam hozni legalább a RAM gyári specifikációját?

Ez még nem UEFI-s lap, az XMP profilokat nem ismeri. A tunninggal nem foglalkoztam, mivel számomra megfelelt, ha az eszközök hozták a gyári specifikációjukat. Itt is az lenne a cél.

Előre is köszönöm, ha kapok segítséget / használható linke(ke)t!

[ Szerkesztve ]

(#49384) kasa85


kasa85
őstag

Ide is bemásolom amúgy sziasztok :)

Sziasztok.
Asus Maximus V Formula Alaplapban van 4 memória.
2 ő 2 ő különböző,de mind kettő 1600 as DDR 3 mas.
Dual Chanelben megy progi is ki írta elfogadta.
Az egyik páros 8GB a másik 4GB.
1333MHz re le vettem mert a 4GB páros 1.56V stabil 1600 on elméletileg 1.65 V kell neki.
1333MHz ben jó neki a 1,5V is mivel a mársik páros a 2x8GB 1.5V os.
Újabb ram.
Szóval a gépben 1.5V megy mint kettő Dual Chanelben 2x4GB 2x8GB 4 Ram 24 GB tesz ki.
9.9.9.27. T1 az időzítése szerencsémre.
Érdekelne használhatom így a gépet ?
Nem lesz gond?
Le írom a két ram típusát :)

2x8GB : Kingston HyperX KHX1600C9D3/8GX

2X4GB : Kingston DDR3 8GB/1600 KIT HyperX Genesis (KHX1600C9D3X2K2/8GX)
Segítségeteket előre is köszönöm :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49385) core i7


core i7
addikt

Sziasztok az lenne a problémám ,hogy van 12GB ramom amit felis ismer a gép de melette (használható 7,99GB) tehát 8 használható Nos raktam fel már Win10 x64-et Win7 x64 3x is újraraktam a gépet az eredmény ugyanaz ez mitől lehet?

(#49386) fer válasza core i7 (#49385) üzenetére


fer
őstag

Kicsit olvass vissza!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49387) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok ha egy MSI Z170A GAMING M3 alaplapba amibe i5 6500 van rakok 4x4 gb 3000 mhz-s memóriát
akkor az fog működni 3000 mhz-n?

(#49388) core i7 válasza fer (#49386) üzenetére


core i7
addikt

Megpróbáltam már az msconfigost de semmi vissza nulázza ha le OK-ozzom a procit érdekes módon nem...


(#49389) fer válasza core i7 (#49388) üzenetére


fer
őstag

Így nem jó, vedd ki a pipát majd OK, és jónak kell lennie!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49390) fer válasza Sn4k388 (#49387) üzenetére


fer
őstag

Z-s lapban elvileg mennie kéne, ha nem akkor beállítod a Profilt a bios-ba!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49391) core i7 válasza fer (#49389) üzenetére


core i7
addikt

Sajna nem jó :(

(#49392) fer válasza core i7 (#49391) üzenetére


fer
őstag

Bent marad a pipa? Rendszergazdaként vagy bejelentkezve?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49393) core i7 válasza fer (#49392) üzenetére


core i7
addikt

kitudom venni de ugyse használható több
keresgéltem én googlen de általában olyanoknál van ez akinek 32bites a rendszere de nekem 64 meg akkor ennyit se látna

[ Szerkesztve ]

(#49394) fer válasza core i7 (#49393) üzenetére


fer
őstag

És utána újra is indítottad?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49395) core i7 válasza fer (#49394) üzenetére


core i7
addikt

Igen
Az a vicc a ramokat felismeri (még kiis szedtem lefujtam visszaraktam őket) de csak ennyi hazsnálhtó se integrált vga-m sincs

[ Szerkesztve ]

(#49396) core i7 válasza core i7 (#49395) üzenetére


core i7
addikt

Ezekszerint senki nem tudja? Gondolom a foglalat csak nem hibás ha felismeri?

(#49397) fer válasza core i7 (#49396) üzenetére


fer
őstag

A bios látja mindet?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49398) core i7 válasza fer (#49397) üzenetére


core i7
addikt

Ezt találtam valami hardverek számára fentartott a 4GB ez micsoda?

Hiába probálom msconfigot rendszergazdába akárhogy semmi

[ Szerkesztve ]

(#49399) Walter_White válasza core i7 (#49398) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia. Külön külön mennek a Ramok a jelenlegi Slotokban?
Ha igen. Akkor egy CMOS-t neki. És MSDN-ről leszedett Win 10 x64,teljes telepitéssel, ugy hogy minden más le van huzva a gépről.
Müködni kell. Esetleg Biosban lehetne keresni meg egy olyat hogy Memory Remap, és ott variálni

[ Szerkesztve ]

(#49400) fer válasza core i7 (#49398) üzenetére


fer
őstag

Most hány ram van a gépben? 2X4 + 2X2? Ha ramot bővítettél, akkor kapcsold ki a gépet és amiket utoljára tettél be szedd ki! Indits, majd a fenti msconfig pipa kivesz restart, ha jó akkor mehet be a többi ram! Ha nem jó próbáld meg egyesével berakni minden újraindításnál csak egyet és mindegyiknél megnézni az msconfig-ot!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.