Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) core i7 válasza fer (#49400) üzenetére


core i7
addikt

3x4 Tripla Chanel

(#49402) fer válasza Walter_White (#49399) üzenetére


fer
őstag

Mennie kell a ramoknak, a képen alul ott van telepítve 12gb

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49403) core i7 válasza Walter_White (#49399) üzenetére


core i7
addikt

x58 biosban hol találom ezt a memory remapot?

(#49404) Walter_White válasza Walter_White (#49399) üzenetére


Walter_White
senior tag

A fentit kiegészitem:
Memory Low Gap and it is in Frequency/Voltage Control -> Memory Feature - Memory Low Gap.
Nagyon Remap gyanus

(#49405) fer válasza core i7 (#49403) üzenetére


fer
őstag

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49406) core i7 válasza Walter_White (#49404) üzenetére


core i7
addikt

Auto alatt meg olyanok vannak ,hogy 3G 2G 1.5G 0.5G

(#49407) Walter_White válasza core i7 (#49406) üzenetére


Walter_White
senior tag

Disabledre lehetőség nincs? Anno nekem pont ugyan ilyen problemam volt, de egy 775ös rendszerrel, amiben 4GB ramom volt, mellé tettem +2-t és a 6ot a Bios látta, de a Windows csak 3,x valamennyit, és akkor utánaolvastam és ezt irták Remap, de nekem ott Enabled és Disabled volt de már nem tudom melyikre állitottam vagy vagy alapon volt. Elrontani nem fogod tudni. Probald először a legkisebbtöl felfele haladva. Ha ujratelepites után a Windows ezeket csinálja akkor az tuti hogy Biosban nem stimmel valami. Ha egyikkel sem jó, akkor CMOS reset.

(Illetve a Memory Feature-ben mik vannak még?)

[ Szerkesztve ]

(#49408) core i7 válasza Walter_White (#49407) üzenetére


core i7
addikt

Akármit csinálok semmi a cmos reset se jött be :( :( :(

[ Szerkesztve ]

(#49409) Walter_White válasza core i7 (#49408) üzenetére


Walter_White
senior tag

Na ez a legérdekesebb probléma, főleg ugy hogy szűz winnél is ezt csinálja, informatika az ahol a lehetetlen is lehetséges :D
Memoriafeszültségek rendben?
Időzitések?
Külön külön probáld a memoriákat a jelenlegi slotokban Azt hiszem ott ugy vannak A1-A2-B1-B2-C1-C2
Probáld azt ami most az A1ben van vagy A2-ben az önmagában is megy-e ugyan abban a Slotban és igy tovább.

(#49410) core i7 válasza Walter_White (#49409) üzenetére


core i7
addikt



Annyi ,hogy az utsó ramnak a sorszáma eltárő + nem XMP mint a többi valamint 1.5V de ez mindíg is így volt most vettem egy uj gépházat átpakoltam és ezt csinálja azóta

Pedig felcseréltem mert az utsó ram volt az 1slotban de most az 5-ösbe cseréltem át így is semmi

[ Szerkesztve ]

(#49411) fer válasza core i7 (#49410) üzenetére


fer
őstag

Mi a két háznak a tipusa? Akkor nem volt rambővítés? Egyszerre került bele a 3X4?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49412) core i7 válasza fer (#49411) üzenetére


core i7
addikt

Sharkoon Mask (a régi) & Thermaltake Supressor F31 (az új)

De csak az utsó ramot szedtem ki átszereléskor ,hogy odaférjek az alaplap tápkábeléhez

(#49413) fer válasza core i7 (#49412) üzenetére


fer
őstag

Akkor most a biosba be van kapcsolva az XMP? És azt próbáltad, az első slotba a különc ramot, megnézed az msconfigot pipa ki restart újra megnézed hogy tényleg nincs-e pipa, ha nincs akkor egyesével a másik ramokat! Ha egy ramnál újraindítás után is újr ott a pipa, akkor már nem tudom! Esetleg nem köthettél be valamit az új házról ami a régin nem volt?, bár ennek szerintem már semmi jelentősége, de sosem lehet tudni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49414) Walter_White válasza core i7 (#49410) üzenetére


Walter_White
senior tag

Hát egyre érdekesebb. Ez lehet hülyeség de ki tudja ESETLEG nem huztál jobban rá egy csavart a ram slotok környékén? Én inkább azért is néznék hardveresen szét hardverből indulok ki nem szoftverből mert aztmondtad hogy telepitettél Windowst is teljes telepitéssel, formattal igaz?
Jah és sehol ne használj XMP-t Manuálisan löjj be mindent, amik a memon vannak ráirva időzitéseket is, leheta Bios be van hülyülve, bár CMOS reset után annak is resetelődnie kellene

Vagy ne foglalkozz most a Triple Chanellel. Rakd be egymás mellé a memoriákat, ugy mit produkál?

[ Szerkesztve ]

(#49415) core i7 válasza Walter_White (#49414) üzenetére


core i7
addikt

Ha ráhuzok erősebben egy csavart az miért gond? Egyébként adtak hozzá ilyen ragacsos izét amit ráttem a csavar alá ilyen védőt

(#49416) Walter_White válasza core i7 (#49415) üzenetére


Walter_White
senior tag

Ha annyira rá van huzva a csavar (bár az inkább extrém körülmények között "ne sajnáljuk még jobban csavarjuk rögzüljön" van) előfordulhat hogy a nyák megfeszül jobban a kelleténel, az is tud ám anomáliákat okozni. Az a védő nemhiszem hogy bármit is okozna, de felesleges mert pont ugy vannak kialakitva a csavarhelyek a lapon, hogy nem teszik szükségessé. szvsz

(#49417) core i7 válasza Walter_White (#49416) üzenetére


core i7
addikt

Akkor megpróbálom 1 esével berakni slotonként mégegyszer

(#49418) core i7


core i7
addikt

Sikerült végül csináltam memóigazgatás után egy msconfigot és jó köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#49419) core i7


core i7
addikt

Nem gondoltam volna ,hogy sorba kell rakni...
Még annyit tudnátok segíteni ,hogy 1600Mhz-es ek ramjaim de 1333Mhz-en mennek mert ez a rendszer ennyit támogat ,hogy lehetne megcsinálni 1600-ra sokat Valamint ha megcsinálnám sokat melegedne a nagyobb órajeltől? Megérné gyorsabb lenne?

(#49420) fer válasza core i7 (#49418) üzenetére


fer
őstag

:D

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49421) core i7 válasza fer (#49420) üzenetére


core i7
addikt

Köszönöm a segítséget tényleg :R

(#49422) Walter_White válasza core i7 (#49419) üzenetére


Walter_White
senior tag

Na akkor sikerült végül, ennek nagyon örülök :),
Keress egy olyat a Biosban hogy DRAM Frequency ott lesznek lehetőségek, de az 1600hoz nem akarok hülyeséget mondani annál a platformnál 1.5V talán, a maximalis megengedett, itt még ugy tudom figyelni kellett nagyon arra hogy mekkora a fesz, ne lépd tul, mert meg kellett legyen a memoria meg a (proci IMC)- (?) között a 0,5V(?) de ez a platform kimaradt igy télleg nem szeretnék hülyeséget mondani

[ Szerkesztve ]

(#49423) core i7 válasza Walter_White (#49422) üzenetére


core i7
addikt

Mind1 akkor inkább nem szórakozok vele már ez is nagyon jó ,hogy meglett

(#49424) kasa85 válasza kasa85 (#49384) üzenetére


kasa85
őstag

:U :U

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49425) Walter_White válasza kasa85 (#49424) üzenetére


Walter_White
senior tag

[1]
2

ha stabil és jól működik, akkor nem lesz vele hosszabb távon baj.

(#49426) kasa85 válasza Walter_White (#49425) üzenetére


kasa85
őstag

Úgy oldottam meg,hogy meg néztem az 1,5 V osat a 8x2 gigásat mennyi a megengedhető max fesz.
Az 1.65V os 2x4 est tudom mindjárt linkelem milyen időzítéseken használni!
1.55V ra be állítottam a két ramot.
Az időzítést be állítottam,és 1600 ra fel tornásztam.
Azóta megy nem fagyott a Memtest,és a Windows memória tesztelője.
2x futtattam le a tesztet.

T1 időzítés. Nem 1.5V hanem 1.55V csak a progi a ram időzítését mutatja.
Be kereteztem pirossan mely az ami a bioszban be van lőve.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49427) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Először csak egy kérdésem lenne, és ha arra jött válasz utána mehet a többi.

A ram tuningnak van értelme, vagy van szemmel látható javulás ha ezzel szórakozik az ember esetleg untig elég az XMP és kész?
Most próbálkoztam egy sort de már +10-20Mhz-cel is behaltak a játékok, nemhogy többtől, ilyen ramról lenne szó.

Köszi előre is! :R

Paranormal Cocktivity

(#49428) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv.

Ha van 2*4gb hyperx Fury 2400-as Ddr4 ramom és rakok mellé ugyan ilyen hyperxet csak 2133as memóriát egy olyan alaplapba ami egyébként is csak 2133at támogat. Semmi problémám nem lesz belőle? Duál chanel továbbra is megmarad?

(#49429) fer válasza pethYeti (#49428) üzenetére


fer
őstag

Elvileg igen!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#49430) Jorus válasza cyberkind (#49427) üzenetére


Jorus
nagyúr

Felesleges ilyesmire időt pazarolni, ha csak nem tesztekre és benchekre gyúrsz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49431) kasa85


kasa85
őstag

Srácok melyiket használjam ?
Windows 10 memória diagnosztikát.
Memtestet ?
A memtest bűn lassú.
A Windowsé lement 4x egymás után akkor ezek szerint stabil a ram,és hibátlan ? :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49432) Jorus válasza kasa85 (#49431) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindegy, de használj olyan alkalmazásokat is tesztelésre, amit úgy egyébként használni szoktál. A játékok is megfelelnek stab tesztnek - illetve láttunk már sok olyan esetet is, amikor a memtest alatt betonstabil RAM-beállítás összedőlt játék alatt simán.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#49433) kasa85 válasza Jorus (#49432) üzenetére


kasa85
őstag

Dead Rising 3 exe hibával leállt.
Rengeteg zombit ki nyírtam,és akkor keletkezett ez.
Most fel peccseltem.
Egyenlőre nincs baj.
Na meg nem mondjuk ki a nevét verziója van meg.
Most nincs vele gond.
Auto ra raktam,és XMP re a bioszban a ram időzítést.
A feszültséget 1.56V ra.
Egyenlőre stabil.Tom Clancy's The Division egyszer sem fagyott ki.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49434) Walter_White


Walter_White
senior tag

RAM-teszt, nálam nagyon bevált: Memtest 1 órán át. 1 Pass-ig.
Utána Windowsbol: Prime95 legújabb változatban Thread: itt megadod a proci szálakat.
Min FFTSize: 2048, MafFFTSize: 4096, Minutes 5, Memory Use itt megadod majdhogynem a teljes Memoriádat, úgy hogy legalább 97%-ban foglalva legyen.
Ha ez fut minimum fél órán át, utána mehet egy AIDA64 Mem Stress az is fél órán át, utána Mehet a játék, de nagy valószinüséggel teljesen stabil lesz.

Nálam ez mind mind alap inkább több progival megnézem, akár az egész rendszert is, mint 1-el és várjak a játékra, hogy most egy random helyen kifagy stb, ami lehet akár a játék hibája is. közben meg stabil a gép.

[ Szerkesztve ]

(#49435) kasa85 válasza Walter_White (#49434) üzenetére


kasa85
őstag

Leszedtem egy Windows memtestet.
Nos bemásolom ide amit írtam.

Lenyomtam a tesztet időnként ki be kapcsolt a monitor.
A kártyámon elsötétült a logó is.
160% értem el 21 gigát terheltem le hagytam az oprendszernek nehogy össze omoljon.
0 error volt mindegyik.
Nem talált hibát.

MSI A kikapcsolatam.
Avast vírusírtót kikapcsoltam.
Stabilan lefutott nem kapcsolt ki a képernyő!

Link

Memtest volt egész éjszaka ment.
Ami vicc volt pass 2 ig jutott el,de nem jelzet hibát.
24giga van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49436) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Adott 4 x 4GB KIT Corsair Vengeance memória! az egyik KIT tökéletesen működik hiba nélkül, a másik pedig nem hajlandó működni a gépemben. Legaranciáztattam az általam hibásnak vélt szettet amit pár hónapja újként vásároltam boltban, vagyis csak próbáltam volna. A szerviz egy héten át nyúzta mindennel és állításuk szerint a memória szett tökéletes. Hazahoztam nem hajlandó működni.
Persze memória slot hiba "lehetne" a megoldás, de a korábbi szett mindegyik slotban tökéletesen üzemel akár hova rakom, végig teszteltem.

Nem tudok egyszerűen rájönni mi lehet. Milyen inkompatibilitás lehet ez?
A két memória KIT teljesen ugyan az direkt azonosat vettem, pár hónapig tökéletes volt utána kész vége (nálam).

Ha tudnátok segíteni megköszönném. :R

Új: Amit a korábbi KIT mellé vettem.
Régi: Ami már megvolt 2 x 4GB.
Típus: Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#49437) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

2x4gb (DDR3 1600) ram van most a gépemben.Szeretném kibővíteni még 8 gigával.
A kérdésem,hogy dual channelben működjön vehetek más márkát fajtát a régi kettő mellé?
vagy adjam el a ramokat és vegyek 2x8gb-ot? 4x4 gb rossz megoldás?
Köszi ha valaki tud segíteni :)

(#49438) patesz


patesz
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Egymásik topikból irányítottak át ide. A következő kérdésem, problémám lenne:

RAM bővítés történt a laptopomban és gondoltam egy Memtest lefutattása ajánlott lehet.
Nem hibaként de egy ilyen megjegyzést kaptam:

RAM may be vulnerable to high frequency row hammer bit flips.

Ez pontosan mit jelent?
(Sajnos a nagyon alap angol nyelvtudásom nem segített az angol oldalak tartalmának megértésében...)
2X 8 GB 1600 Mhz Kingston kártyákról van szó.

Előre is köszönöm a segítséget

(#49439) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A Kingston HyperX Genesis ramoknál a szín csak a külső borításban különbözik, vagy a fontosabb paraméterek is eltérnek? Tehát 2x4 Gb szürkéhez hozzátehetek 2x4 Gb kéket/pirosat/akármit?

(#49440) core i7


core i7
addikt

Sziasztok tényleg kitudja nyírni az 1.65 V -os ram a CPU memória kezelőjét vgy vezérlőjét? Ho lehet kikapcsolni az XMP-t? Ja és lelehet ellenőrizni valahogy a CPU memo vezérlőt nincs e baja? (egy Gulftown tulaj)

(#49441) kasa85 válasza core i7 (#49440) üzenetére


kasa85
őstag

Elég a DDR Ran feszt Manual ra állítani.
Max 1.60V feszt adni.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49442) core i7 válasza kasa85 (#49441) üzenetére


core i7
addikt

Az megtudom nézni lett-e baja a meóvezérlőnek? vagy akkor nem működne? vagy lehet ezután baj?

(#49443) kasa85 válasza core i7 (#49442) üzenetére


kasa85
őstag

Nincs baja kékhalált kapnánl folyamatosan. !

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49444) core i7 válasza kasa85 (#49443) üzenetére


core i7
addikt

Gondolom akkor már nem is lesz nem találom a dram-os cuccot

[ Szerkesztve ]

(#49445) kasa85 válasza core i7 (#49444) üzenetére


kasa85
őstag

Nem lesz.
Amúgy nagyon sokan Auton hagyták,és a lap fel feszelte 1.65V ra.
Nem volt vele gond max azoknak akik 4.8GHz en járatták a procijukat.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49446) core i7 válasza kasa85 (#49445) üzenetére


core i7
addikt

áá én nekem 3,7 a turbo ramok is csak 1333Mhz-en mennek inkább legyen hosszú élet 10Fpssel kevesebb de sokáig éljen :)

[ Szerkesztve ]

(#49447) kasa85 válasza core i7 (#49446) üzenetére


kasa85
őstag

Áhh még annyival sem kevesebb.
Nagyon minimális csak programba jön ki a különbség.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#49448) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!
Ha van egy alaplap ami 1333Mhz DDR3 ramokat támogat( OC 1600MHZ,)
akkor ha veszek bele 1600mhz DDR3 ramokat akkor is rendben fog működni,csak visszaveszi őket 1333MHZ-re,,,jól tudom? érdemes az 1600mhz-t venni vagy maradjon a 1333mhz?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#49449) MK VII válasza silvergod (#49448) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Attól függ milyen lap és milyen processzor mellé tennéd az 1600-as ramokat.
A processzorban van a memóriavezérlő szóval, ha a lap bírja az 1600-at akár OC-val akkor mennie kell. Laptól függ, de BIOS-ban tudsz állítani a memóriának 1333mhz-nél magasabb frekvenciát is.

(#49450) silvergod válasza MK VII (#49449) üzenetére


silvergod
őstag

a lap az egy MSI 790GX-G65 [ilyen]
a proci egy Phenom II X4 965 ugy tudom ez csak 1333mhz vezérel..

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.