Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) IstvánLászló válasza pellesmartin (#48348) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A leég a géped vagy akármi ilyesmi, eszt hogy és hogyan kell értenem és értenünk, mert ilyet én még nem is hallottam???
Ha lehetne bővebb infót is kapni hogy mire is gondolsz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48352) IstvánLászló válasza Darth_Revan (#48350) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia! Darth_Revan
Olvastam a bloggodat és tetszet is grat érte...

Szerintem 2x8Gb 2 oldalas modulok ugyanúgy teljesítenek még benchmarkban is, de csak egyforma órajelű és időzítésű 1 oldalas 4x4Gb ram modulok is.
A megnevezésük rövidítése 2 oldalas moduloknak: DD és 1 oldalas moduloknak: SS , alaplapok könyvében is leírják a gyártok hogy melyik ram hogyan használható.
Ennyit tudok hirtelen segíteni most neked....
Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48353) pellesmartin válasza IstvánLászló (#48351) üzenetére


pellesmartin
tag

Lehet engem tudakoltak félre,de azt mondták nekem,hogy ha két eltérő ramot akarok dualba használni,meg se próbáljam mert a legrosszabb esetben leég a gép,de ha nem is ég le tuti hogy nem fog működni dualba.

(#48354) IstvánLászló válasza pellesmartin (#48353) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem ez a infó nem áll meg, hogy ha két eltérő ramot akarok dualba használni, meg se próbáljad mert a legrosszabb esetben leég a géped ez vicces....
A lényeg nem fog működni dualba ez igaz is lehet valóban, de kárt nem csinál.
A saját véleményem és tapasztalatom alapján állítom és mondom is most neked.....
Remélem segítettem ezzel a hozzászólásommal neked is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48355) Dzsee326


Dzsee326
tag

Sziasztok,
Remélem lehet egy hülye kérdésem. Volt a gépemben 2x4 GB ram dual channelben, ma vettem helyette 2x8-at, de win7 szerint nem használható belőle csak 8 GB. Megnéztem AIDA-ban látszik mind a 2 modul, de ott is csak 8-at ír összesnek. Ugyanazokba a slotokba tettem, mint ahol az előzőek voltak. Én ronthattam el valamit?

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48356) IstvánLászló válasza Dzsee326 (#48355) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Alaplapod supportján mit írnak hány Gb rammot kezel maximum...

(#48327) Erre a Hsz-re valaki tudna mondani valamit, köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48357) pellesmartin válasza IstvánLászló (#48354) üzenetére


pellesmartin
tag

Rendben köszönöm!

(#48358) Dzsee326 válasza IstvánLászló (#48356) üzenetére


Dzsee326
tag

A könyve szerint 32GB, az Asrock honlap szerint 64 GB :D Egyébként win7 ultimate 64 bit van fent, szóval kéne tudnia. Azóta néztem bios-ban is, ott is látszik a 16 GB...

(#48359) IstvánLászló válasza pellesmartin (#48357) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szívesen máskor is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48360) barni1122 válasza Dzsee326 (#48358) üzenetére


barni1122
tag

Esetleg nézd meg, nincs-e limitálva a memória mennyisége: futtatás-msconfig-rendszerindítás-speciális-maximális memória.

(#48361) IstvánLászló válasza Dzsee326 (#48358) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A könyv az könyv más a valóságos gyakorlat sajnos.....
Egyébként w 7 ulti 64 bit van igen látnia kéne, de alaplap win alatt nem látja.
Ha gondolod bobj űzit mert hosszú menetnek látszik a gondolod..
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48362) Dzsee326 válasza barni1122 (#48360) üzenetére


Dzsee326
tag

Nincs...

Elképzelhető, hogy egy os újratelepítés megoldaná a dolgot? Már úgyis esedékes lenne lassan. Bár laptopon is találkoztam hasonlóval. Raktak rá 32 bites win7-et, és akkor csak 3,5-öt látott a 6 GB-ból, én újraraktam 64 bitesre, de az is csak 5,5 GB-ot...

(#48363) Speedhs válasza Speedhs (#48349) üzenetére


Speedhs
őstag

Erre valaki?

(#48364) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok! valaki már találkozott ilyen hiba jelenséggel?

Adott 4x2GB DDR3 (2000Mhz)Kingston memória. Ha a lapba bele van rakva a ram, tök mindegy hogy az összes vagy egy darab.. nem indul egyszerűen a lap, nem kapcsol be. van egy 2gigás 1333mhz memória azzal simán megy a dolog. 2 lappal lett kipróbálva, és a hibajelenség ugyanaz.. ilyenkor mi a teendő? mind a 4db memória halott? :o

(#48365) IstvánLászló válasza Dzsee326 (#48362) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Dobtam üzit még vagyok 10-percig mert mennem kell.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48366) Frenky89


Frenky89
őstag

Egy i7-3770 és egy P8Z68V-LE kombóhoz szeretnék 16GB RAM-ot.
Mivel nem hiszem, hogy találnék olyan Kingmax-okat, amilyenek most vannak, hogy menjen a 4×4GB-os felállás, így inkább a 2×8-ra lőnék. Továbbá mivel a szinte egy árban vannak az 1333-1600-1866 verziók, így egy olyan 1866-osra gondoltam, ami 1333-on is viszonylag jó időzítéseket tud (pl. HyperX Fury), hogy ha esetleg beüt a ménkű, akkor se szívjak a magasabb MHz, gyengébb időzítés miatt.

Ez nagyjából okés gondolatmenet, vagy van valami, amit nem vettem számításba?

(#48367) robogo81 válasza xenonboy13 (#48364) üzenetére


robogo81
aktív tag

Milyen lapod van?
Támogatja azt a frekvenciát?
Lehet egy cmos reset ráférne,de ezek csak tippek

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#48368) xenonboy13 válasza robogo81 (#48367) üzenetére


xenonboy13
tag

N68-GS4 FX. 1866mhz-t támogat a lap. Elvileg a lap beállítja magának a frekit, és el kéne hogy induljon, max annyi hogy nem ad képet. De az már önmagában furcsa, hogy el sem indul, nem pörögnek a ventik. Hiába nyomogatom a bekapcs gombot mint egy őrült :O :C Két alaplapon lett tesztelve, és ugyanaz jön elő. Minden esetre furcsa dolog ez így. De 1333mhz rammal viszont indulnak

(#48369) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Vásárolni szeretnék 2×8GB RAM-ot a gigabyte b85m-d3h és i5 4570 egységhez.A kérdésem az lenne,hogy manapság melyek az ajánlott gyártók?Ha tudnátok küldeni pár alternatívát,alacsonyabb és magasabb árkategóriát azt megköszönném,még nem néztem ki semmi konkrétat eddig Kingstonok voltak a gépben.Előre is köszönöm.

(#48370) gaga101


gaga101
csendes tag

Sziasztok! most raktam össze az új gépemet és még annyira nem vagyok járatos a click bios5-ben.
A problémám az lenne,hogy a lap ugye csak 2133MHz-s ramot kezel de lehet nagyobbat is bele rakni csak ahhoz már tuningolni kell hogy a ram valódi órajelét elérd. Na most amit vettem az egy 2400MHz-s modulpár, hogy tudnám ezt beállítani biosban hogy ezen a frekin menjen?
A segítséget előre is köszi.

(#48371) blu79 válasza gaga101 (#48370) üzenetére


blu79
addikt

Szia, nem írtad milyen lapod, a biosban az xmp profilt ha betöltöd mit mutat?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#48372) gaga101 válasza blu79 (#48371) üzenetére


gaga101
csendes tag

Bocsi. MSI H170 GAMING M3 ha az xmp be van kapcsolva akkor is csak 2133MHZ-en megy.

(#48373) demmer123


demmer123
őstag

3000 mhz és 3200mhz között mi a különbség ? Észrevehető? Gyorsabb lesz a gép+200mhz-től?

(#48374) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Mai nap beszereltem egy Gigabyte 880GMA-usb3 lapba 2x4gb ddr3 2133mhz-s ADATA ramot.
Erről van szó:
AX3U2133W4G10-DR
CL 10-11-11-30
1,65V

A lapom csak 1866mhz ramot tud kezelni. Most beleraktam a ramokat és átállította magát ehhez a rampárhoz.

A kérdésem, hogy minden jól van beállítva, vagy kell valamit módosítanom? (biost reseteltem defaultra)

http://kephost.com/images/2016/01/23/ramok.jpg
http://kephost.com/images/2016/01/23/ramok2.jpg

A válaszokat előre is köszönöm!

(#48375) firstman3333 válasza demmer123 (#48373) üzenetére


firstman3333
tag

Hali!
Dehogy lesz! Szinte semmit nem fogsz észre venni,néhány pontot jelent tesztekben,meg esetleg 3-4 fps-t játékok alatt.Ez csak 6-7%-os emelés,minél nagyobb az alap órajeled,annál többet kell emelni hogy észrevehető legyen.3000-nél én azt mondanám,hogy olyan 4-500-tól kezdődik az alap.
Egyébként milyen proci?

[ Szerkesztve ]

(#48376) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Hamarosan cserélném a meglévő memóriáimat 2x8Gb-ra. A jelenlegiek 1.5volt-osak, szeretnék gyorsabb memóriákat vásárolni ha már az alaplap támogatja. Vehetek a haswell mellé 1.6volt-os RAM-okat? Ahogy nézegettem a 2400Mhz-es memóriák általában 1.6volt-al párosulnak.

Köszi előre is!

(#48377) IstvánLászló válasza Krisz1441 (#48376) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem igen jó lesz és mennie kell.......

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#48378) Speedhs válasza Speedhs (#48374) üzenetére


Speedhs
őstag

Jó kihalt a fórum. :(

(#48379) barni1122 válasza Speedhs (#48374) üzenetére


barni1122
tag

XMP-t be kellene kapcsolni BIOSban mert most csak 1333-on megy a ram.

(#48380) Speedhs válasza barni1122 (#48379) üzenetére


Speedhs
őstag

Bioson belül nem találok XMP beállítást. M.b intelligent tweaker van. Azon belül lehet játszani mindenfélével.

[link]

Itt felraktam a memória szorzót maximumra=(x8.00) Így kaptam 1600Mhz-t.
Majd az 1866Mhz közelébe kerültem az FSB 200-ról való emelésével..1864Mhz-re állítottam be.

Így a phenom II x4 960T 3495Mhz-n megy. (Mondjuk az everest néha 3900Mhz-t mutat..)

(#48381) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Elképzelhető olyan, hogy a memóriára a cetli amire ráírják, a méretet rossz van rakva?
Egy Kingmax és egy Crucial 2Gb-os ram van a gépbe legalábbis ez van rájuk írva. Viszont a bios-ba is mintha 2 és 4 Gb-ot mutatna, ráadásul más tesztelés során is mintha 6Gb-ot láttam volna kiírva. Hol a legtutibb ha megnézem?
Ha különbözik a kettő, végül is eddig is ment, de javallott azonosra cserélni?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#48382) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy szerintetek érdemes 2x4Gb DDR3 ramot 2x8Gb-ra cserélni?
Internetezésre és játékokra van használva a gép. Vagy nem érdemes bajlódni az eladással és vásárlással, mert 4-5 évig elég lesz mindenhez? Akkor szerintem úgy is cserélni kell a gépet és akkor már DDR4-es lesz.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#48383) sanzi89


sanzi89
addikt

Tud valaki valami okosat az eBay-en, elég olcsón árult AMD Only ramokról? Egyáltalán mi ez, hogy AMD Only? Találtam egy teóriát neten - sőt, sok fórumban olvasni, hogy egyes Intel lapokban is mennek a ramok:

1) An industry standard DDR2 module must ship with an SPD chip to be compliant. (SPD = serial presence detect)
2) The SPD chip contains JEDEC information which identifies the RAM module to the PC bios .
3) The SPD chip may also include additional information to help the BIOS configure optimal memory settings.
4) Intel call this extra information XMP
5) AMD call this extra information EPP
6) If the PC bios cannot understand EPP or XMP is falls back to the JEDEC information.
7) All PC bios systems can understand JEDEC, irrespective of what other config data is on the SPD chip.
7) So, an industry standard DDR2 module could in theory contain JEDEC, XMP and EPP configuration data.
8) Which means (in theory) any DDR2 PC bios that can at least recognize the installed DDR2 module. (compatible ram timings or not)
9) It is an entirely separate issue if the RAM module timing specs are incompatible.(i.e. CL4 RAM in a "CL6 only" PC)

Example 1:
I own an Intel PC that needs CL5 ram modules. I purchase an "AMD" CL5 ram module and install it. BIOS cannot read the AMD EPP info on the SPD but can recognize the CL5 timing info in the JEDEC data table. PC BIOS auto configures for the AMD ram module and boots normally.

Example 2:
I own an AMD PC that needs CL6 ram modules. I purchase an "INTEL" CL6 ram module and install it. BIOS cannot read the INTEL XMP info on the SPD but can recognize the CL6 timing info in JEDEC data table. PC BIOS auto configures for the AMD ram module and boots normally.

Example 3:
I own an INTEL PC that needs CL6 ram modules. I purchase an "AMD" CL4 ram module and install it. INTEL BIOS cannot read the AMD EPP info on the SPD but can recognize the CL4 timing info in JEDEC data table. PC BIOS recognizes module timings as incompatible an refuses to boot.

Továbbá itt makognak valamilyen High Density ramokról, amiről életeben most hallottam először, továbbá random belelapoztam pár alaplap manual-jában, és egy mukkanás sincs erről.

Az egész kérdés úgy merült fel, hogy van egy HP Data Vault X510-es "bigyóm", amiben gyárilag 1 ram foglalat van, amien egy 2GB-os DDR2 csücsül, ezt szeretném 4GB-ra növelni. Elvileg ilyen típusú ramot fogad a gép:

PC2-6400 unbuffered DDR2 non-ECC 800MHz

Az egyik tulaj írta neten, hogy egy Kingston KVR800D2N6/4G-vel bővítette, de ha eBay-en rákeresek, akkor amit találok ezen típus alatt, az AMD Only...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48384) rudibá82 válasza sanzi89 (#48383) üzenetére


rudibá82
csendes tag

Szia! Azzal óvatosan! Én is "hozzájutottam" ilyen ramhoz,elvileg szerver ram...4x4gb(Modul neve SK Hynix HYMP125U64CP8-S6) ez is amd only,hát vettem hozzá lapot,ma790x-ud4p,kaptam procit is. (amd quad core phenom 2 x4) És a jó Istennek sem hajlandó működni!!!Kettő darab működik csak külön slotokban 1-4,a ramok nem hibásak,mind tökéletes,és még sem....Mindenféle variációt próbáltam már freki emelés,írtam az azonnali kérdésekre is,de nem lettem okosabb...Nem akarom elvenni a kedved,de nagyon meg kell nézni,kompatibilitást,stb...

(#48385) firstman3333 válasza sanzi89 (#48383) üzenetére


firstman3333
tag

Legjobb tudásom szerint az AMD only ramok olyan címzést használnak,amit az inteles lapok egyszerűen nem bírnak kezelni.Ezek a tulajdonságok eltérnek a szabványtól,így nem mondom hogy nincs olyan inteles lap ami le bírja kezelni,de igen kicsi rá az esély.Sokan beleugrottak már a nagy méret miatt ebbe a cipőbe sajnos.
Ja és elvileg nem csak szerver ramok.

"""In case you did not know, the memory controller inside AMD's CPUs supports addressing of 11-bit columns while using 16K page size. In comparison, standard memory controllers on the market support 10-bit columns with 8K page size. In addition, AM2's controller can support as many as 2048 individual entries if a page size is 16Kbits, allowing the controller to stay longer on the same page.""""

[ Szerkesztve ]

(#48386) kriszwells válasza kriszwells (#48381) üzenetére


kriszwells
aktív tag


Szóval, ha itt is ezt írja, akkor tényleg 6GB ram van a gépben? 2+4GB

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#48387) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Csak egy kérdésem lenne... 2*8GB vagy 4*4GB, bővíteni akarok. Több gépben, mind 4db slottal rendelkezik. Ja és DDR3.

Még egy ;)
Van egy ilyen kitem, még új nekem MSI Z87Mpower lapban van Corsair 8 GB DDR3 XMS3 CMX8GX3M2A2000C9 KIT
Az a baj hogy I3 procival van (1150) és alapból 2000Mhz-en megy 1.65V-al.
Na már most ugye nekem 1.5V és 1600Mhz kellene a proci miatt. De nem igazán tudom beállítani.
Be lehet ilyen értékekre lőni vagy esélytelen, mert akkor inkább eladom. Levettem 1600Mhz-re de akkor olyan időzítések jöttek ki, hogy csak néztem, valami 11-11-2...
Ha nem lehet belőni akkor inkább eladom valami tuningosnak..
Köszönöm! :R

(#48388) ot93 válasza sepsi0 (#48387) üzenetére


ot93
senior tag

Mármint hogyan szeretnéd beállítani? 1,5V, 1600, 9-9-9-24 ???

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#48389) sepsi0 válasza ot93 (#48388) üzenetére


sepsi0
őstag

Pont így :R
Nem vettem volna én ilyen hiper ramot, de adták a tuninglaphoz..... így ez van.
2*8GB vagy 4*4GB melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#48390) MK VII válasza dewil666 (#48382) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv..
Feleslegesen bővítenél.. Semmi előnyöd nem származna belőle..

(#48387) sepsi0
2x8gb az jobb a processzor szempontjából mint a 4x4gb..
Egyébként miért akarod levenni a frekvenciát és az időzítést? Lassabb lesz a memóriád..
Miért kéne neked a processzor miatt 1,5V és 1600mhz?
Ne foglalkozz a gyári adatokkal... A Haswell processzorok akár 1,9V-ig is szépen tudják működtetni a memóriákat. Butaságot csinálnál, ha visszavennéd a teljesítményét..

[ Szerkesztve ]

(#48391) sepsi0 válasza MK VII (#48390) üzenetére


sepsi0
őstag

Akkor most tanultam ujjat....
Nem úgy van 1150-nél, hogy 1.5V +/-10%, mert hosszú távon károsítja a processzor memória vezérlőjét?
I3 4160 mellett van :B a fiam gépében, a proci nem 1600Mhz-ig kezeli a memóriát?
Most lehet láma vagyok, de eddig így tudtam.... gondoltam a nagyobb órajel vagy AMD-hez vagy tuninghoz kell....
Akkor maradjon 2000Mhz-en 1.65V mellet és nem lesz semmi baja a procinak?

[ Szerkesztve ]

(#48392) MK VII válasza sepsi0 (#48391) üzenetére


MK VII
veterán

Semmi baja nem lesz a processzornak az 1,65V-on üzemelő memóriától. Az még a bőven belefér kategória.. Én is úgy használom 2133mhz-en CL10-ben az 1600mhz-es CL9-es ramjaimat 1,64V-on.
Igen azért 1,9V az már a nagyon tuning kategória tehát hosszútávon nem előnyös használni, de lehet.
A gyári adatok mindig iránymutatóak csak.. Egy tuning lapban mint például a tied nyugodtan lehet magasabb frekvencián és feszültségen üzemeltetni a memóriákat.
Gondolj bele, hogy, ha csak a gyári adatok szerint lehetne összeállítani gépeket.. Akkor minek gyártanának 2400-2600-3000mhz-es memóriákat?. Sőt most már DDR4-es 4400mhz-esek is vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#48393) sepsi0 válasza MK VII (#48392) üzenetére


sepsi0
őstag

Uram, köszönöm a kimerítő választ! :R

(#48394) dewil666 válasza MK VII (#48390) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm! Akkor elvetem a bővítés lehetőségét!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#48395) laychi válasza sepsi0 (#48387) üzenetére


laychi
veterán

Szia

Haswell proci mellé mehet nyugodtan 1,65V-os ram.
[link]

(#48390) MK VII Hogy született meg nálad ez az 1,9V-os Ram feszültségről felállítót elméleted?

(#48396) MK VII válasza laychi (#48395) üzenetére


MK VII
veterán

Gondoltam alálövök a 2,15-nek azért.

Igen tudom ez már a nagyon tuning kategória szóval természetesen nem ajánlom csak megnyugtattam a kérdezőt, hogy 1,65-nél még messze nem lesz semmi baja a processzornak.

[ Szerkesztve ]

(#48397) laychi válasza MK VII (#48396) üzenetére


laychi
veterán

Extreme overclocking kategória,elméleti maximumok,de ott jobb oldalt írja is,hogy nem minden DIMM-ben

(#48398) MK VII válasza laychi (#48397) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.
A Haswell topikban írtam is, hogy nem minden esetben...

(#48399) ot93 válasza sepsi0 (#48391) üzenetére


ot93
senior tag

hát ha így szeretnéd beállítani ahogy írtam, akkor csupán ezeket az értékeket beállítod bios-ban és más dolgod nincs... annyi esetleg, hogy leteszteled, hogy jól mennek-e a ramok... (pl. játékban vagy tesztprogrammal)
nekem egyébként cl10 1600 1,5v ramom van, ami hivatalosan 1333-on tud cl9-et, de én 1600-on is be tudtam állítani a cl9-et 1,5v mellett... majd lehet lejjebb is teszem, próbálgatom meddig lehet lemenni (cl8, cl7 stb) :)
egyébként én is úgy tudtam, hogy a nagyobb frekvenciás ramok amd apu-hoz kellenek meg ugye tuninghoz, de az szerintem sosem egészséges az alkatrészeknek (hosszú távon), hiszen tuning. :D Mondjuk nekem ivy bridge van, ez még lehet érzékenyebb a dram fesz-re, de itt azt ajánlották, hogy ha tudom, 1,5-re rakjam :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#48400) garfield545


garfield545
tag

Memória ürítési gondok

MSI Z170a Gaming 5
Intel Core i5-6600
Kingston 4x4GB DDR4 2660MHz
MSI GTX 970 GAMING 4G
A-Data 256GB SATA3 Premier Pro SP920
FSP AURUM GOLD 500 80+ Gold
szépen össze is raktam nincs velük szerintem semmi baj minden driver program redist ami megfelelő működéshez kell felrakva VISZONT adódott egy iszonyat nagy problémám amire nem találok megoldást amint elkezdek letölteni torrentel vagy steammel netán originnnel vagy csak a böngészővel nagyobb fájlt bizonyos idö után a rendszer memóriám telítődik és összeomlik újraindul ilyen volt pl a GTA V ami 60 giga 2 részletben kellet töltenem mert mind a 16 giga memória megtelt szeretném kérni a nagyérdeműk hozzáértés prohardveres pc-s brigád hozzáértés segítségét mert így elégég selejtes megjegyzésként írnám hogy a rendszer 9x lett újrafelvétele előszór 64 bites Windows utána 32 es utána 64 es frissítsek nélkül és ugyan a variációk win7-8-8.1-10 el mégis fenált a probléma nagyon örülnék a segítségnek totál megvagyok lőve napok óta bújom a netet még semmi használhatót nem találtam
előre is köszönöm a segítséget

UI szimpla filmeknél is fagy a gép mert meg teliik a memo és nem ürít

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.