Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) BloodRay válasza koxx (#6400) üzenetére


BloodRay
veterán

Az is csinos darab és ugye már M390.
Kisebb méretben nekem a Fox Suru és a Kizer Assassin jön be nagyon. Ha meg kifejezetten olcsó kell, akkor a Civivi Elementum.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6402) lugosi válasza koxx (#6389) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jól néz ki. Nem látom igazán jól a képet, mobilon vagyok; ez konvex?

(#6403) koxx válasza lugosi (#6402) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt írja az oldalán

"A skandivex él egy olyan házasság, amely két rettenetesen jó éltípust egyesít, a konvex és a skandináv élt."

(#6404) petipetya válasza koxx (#6403) üzenetére


petipetya
nagyúr

Magyarul az élszalag konvex, míg a penge skandináv leélezést kapott :)

"nincs rá lezsóidő"

(#6405) lugosi válasza koxx (#6403) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez érdekesen hangzik, kiváncsi vagyok milyen lesz a gyakorlatban. Majd írd már be milyen ha elkezded használni.

(#6406) gyapo11


gyapo11
Topikgazda

Megérkezett a nakiri, hagymát aprítottam vele, jó. A gyári él is elég jó, nem nyúltam hozzá. A 20 centis séfkéshez képest annyi különbséget lehet találni, hogy majdnem egyenes az éle míg a séfkésé fölkanyarodik a hegyhez, amiatt a séfkés markolatát kicsit jobban meg kell emelni amikor a hegye lent van a deszkán. A másik pedig az élszög, homorú a levezető él, és kb. 15 fokos de lehet hogy 10 oldalanként. Baromi éles tud így lenni, viszont puhább anyagok vágására ajánlott, zöldségek, gyümölcsök, húsok. Farhát szétcsapása nem ajánlott.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#6407) petipetya válasza BloodRay (#6399) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerinted milyen áron lehet majd kapni Ausztriában vagy Németországban? Neked melyik pengetípus jön be? A QSP Penquin-es pozitv tapasztalatok miatt alapvetően a Shark Foot is nyerő lehetne, de biztonsági játékosként inkább a Clip Point verziót választanám.

Azt vártam, hogy felrobban tőle a youtube, ahogy anno a Banter Knife esetén is, de pár videót leszámítva alig van róla valami.

"nincs rá lezsóidő"

(#6408) BloodRay válasza petipetya (#6407) üzenetére


BloodRay
veterán

Metal Complex és Bearded Gear is csináltak róla beharangozó videót. Azért nincs még sok róluk mert a most hétvégén tartott Blade Show-n mutatják be hivatalosan ezeket. :)
150$ lesz elvileg az ára, én ennek megfelelő € -val számolnék az európai forgalmazóknál.
Nekem a Clip point formája tetszik, de most berendeltem egy szép Viper Sakura konyhakést és az új Work Sharp élezőt, úgyhogy lehet júliusig kitartok. :DDD
Vagy nem ha gyorsan elviszik a nyári gumikat... :))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6409) petipetya válasza BloodRay (#6408) üzenetére


petipetya
nagyúr

Bearder Gear már ki is tolta az új videóját róla, igaz ezt nem nevezném tesztnek, csak egy előzetes bemutatónak.

Mindenesetre Demko jelenléte a Blade Show-n pozitív dolog (nem tudom, a korábbiakon kint volt-e): youtube
Itt éppen azt mondja, hogy 250 pound súlyt bírt ki az akasztós teszten (jó sok ilyen található a Cold Steel csatornáján, imédom ezeket), ez átváltva 113 kg. Pontosan nem tudom, hogy maximum annyit tartott meg, vagy annál már beletört a mechanizmus.

Hogy ez mennyire erős, azt a Cold Steel Grik alapján tudom belőni. Lynn Thompson itt éppen azt mondja, hogy 100 lb-t még megtartott a bicska, ez átszámítva 45 kg. Nem tűnik valami soknak, de a Delica 4-et a kezembe véve az sokkalta gyengébbnek tűnik, például az ilyen hegyre/élre merőleges erőhatásoknál (youtube) elhasalna a Spyderco. Pedig a Grik belsejében nincsenek acél merevítések: 5295-ös poszt.

Száz szónak is egy a vége (a nőknél egy szónak is száz a vége :) ), a Grik bicskámhoz viszonyítva a kb. kétszer olyan erős Demko AD 20.5 remek ár/érték arányban megalkotott bicska, ami biztosan nem hagy cserben a mindennapokban. Talán csinálnak majd belőle titán markolatú, hiperszuper acéllal felszerelt változatot is a kés sznobok számára, de nekem jobban bejön a jelenlegi anyaghasználata.

"nincs rá lezsóidő"

(#6410) BloodRay válasza petipetya (#6409) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, ár/érték-ben nagyon jónak tűnik, biztosan beszerzek majd egyet, csak kérdés milyen sorrendben jönnek majd az új darabok. :B
Sokszor győz a szivem az eszem felett mostanában a késeknél. :DDD
Tegnapiak:

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6411) lugosi válasza BloodRay (#6410) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp ma mikor végeztem az élezéssel, azon gondolkoztam el, hogy amennyi késem-bicskám van, valószínű öregkoromra se kopnak el annyira, hogy újat kelljen venni helyettük, annyira bevásároltam az elmúlt években.

(#6412) MittuDomain_ válasza lugosi (#6411) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Késem talán 10-12db, de zseblámpám? Alsó hangon 50... :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6413) BloodRay válasza lugosi (#6411) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem vagy egyedül. :K
Teljesem őszintén bevallom bárkinek, hogy nem azért veszek már késeket mert szükségem van rájuk, hanem mert tetszenek valami miatt.

MittuDomain_ - > Az is szép.
Engem épp a héten bosszantott fel, hogy a különlegesebb Olight-ok természetesen csak USA-ban kaphatók... Hazai forgalmazó szerint meg csak a feketéket viszik itthon... Persze ha csak az van, hogy vinnének már mást... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6414) FBLLMAG válasza MittuDomain_ (#6412) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Vagyunk így páran. :D

Szerszámkésem (fogók): 9 db
Bicskám: 20+ db
Lámpám / fejlámpám / lámpásom: 50+ db

Pedig már csak bicskával kajálok, a lámpát sem kapcsolom fel esténként. :D

(#6415) koxx válasza FBLLMAG (#6414) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi a sz.rt csináltok ti 50db lámpával? :D nálam van egy régi nagy elemes Maglite meg egy kisebb Led Lenser, az ML-t be se kapcsoltam 3 éve.

(#6416) FBLLMAG válasza koxx (#6415) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azt mint a bicskákkal, szerszámkésekkel. Erre ez a jó, arra az a jó. Napi hurcolásra, pláne nyáron, pl pici, könnyű kés, lámpa dukál. ;)

(#6417) gyapo11 válasza koxx (#6415) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Jó kérdés, nyilván nem világítunk több tíz lámpával, legalábbis nem egyszerre. :)
Találtam egy videót a yt-on, kb. 20 japán konyhakés használatát mutatta be a csaj. Na az is túl van tolva, 3-4 még OK de a 20 az fölösleges.
Szerintem lámpából se indokolt háromnál több, thrower, edc, kulcstartó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#6418) MittuDomain_ válasza koxx (#6415) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az 50 túlzás szerintem is, de 10-et elég simán meg lehet indokolni: kocsiba elemes: Zanflare F2, önvédelemnek Convoy L6 (meg minden másra is), kempingezni lámpás, távolra thrower, közelre flood lámpa, kulcstartóra minilámpa, UV lámpa ha valami extrát kell keresni, ill. takarításhoz, fejlámpák mindenre is: csak futni kis könnyű: elég ha látszom, esetleg tudjon más színt is, komolyabb kiránduláshoz rendes, szerelni pipalámpa talpmágnessel. Aztán barlangászni, esti kiránduláshoz... stb-stb, szóval a 10 lazán és észszerűen összejön.
Aztán a biciklilámpák is.
Jól végiggondolva még 15 is indokolható. :D

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6419) petipetya válasza petipetya (#6409) üzenetére


petipetya
nagyúr

Cold Steel Mini Recon 1
youtube

Szinte ugyanaz az anyaghasználat, mint a Demko AD 20.5 esetén, szintén remek zárszerkezet, perfekt méret. Ezt figyelemmel fogom kísérni :C

"nincs rá lezsóidő"

(#6420) BloodRay válasza petipetya (#6419) üzenetére


BloodRay
veterán

Masszív darabnak tűnik, de csak nyitópecke van és hátsó záras. :N Ez tényleg csak anyagokban hasonlít a Demko-ra.
Számomra unalmas. Ettől még korrekt persze.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6421) dzsi23


dzsi23
addikt

Sziasztok! A lamnia.com mennyire ajánlott?

(#6422) petipetya válasza dzsi23 (#6421) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem már jött onnan bicska, EU-ból adták fel, országhatáron belül pedig a GLS hozta a szokásos értesítéssel, módosítási lehetőséggel stb. Nem volt lassabb, mint némelyik hazai rendelés. Egyszóval minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6423) dzsi23 válasza petipetya (#6422) üzenetére


dzsi23
addikt

:R

(#6424) petipetya válasza BloodRay (#6420) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nyilván a kettő közül a Demko-t választanám, ám idehaza nagyobb eséllyel kapom majd meg a Cold Steelt, emellett meg is fogott ez a Mini Recon 1.

"nincs rá lezsóidő"

(#6425) BloodRay válasza petipetya (#6424) üzenetére


BloodRay
veterán

Megértelek, teljesen szubjektív véleményem volt, hogy én a Demko-t venném a zár miatt elsődlegesen. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6426) petipetya válasza BloodRay (#6425) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze, a Shark Lockhoz képest csak egy backlock, de egy Spyderco backlockhoz képest már Tri-Ad Lock :)

"nincs rá lezsóidő"

(#6427) BloodRay válasza petipetya (#6426) üzenetére


BloodRay
veterán

Mondjuk ebben is van valami. :D
Én bajom, hogy jobban szeretem a fidget faktoros darabokat. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6428) snipr


snipr
aktív tag

Sziasztok!

Olcsóbb túrakést keresek - semmi komoly elvárás, kb csak legyen benne a hátizsákban, ha esetleg kellene. Valószínűleg leggyakrabban gombák tönkjét vágom majd vele, esetleg szalonnázáshoz nyárs készítése, nagy ritkán elejtett vad nyúzása. (oké belátom ez utóbbi kicsit kilóg - erre lehet külön kés lesz)

Kb ezek közt vacillálok: (de nem vagyok makacs elfogadok bármilyen ajánlást)
Mora Companyon HD (stainless vagy carbon?!)
Mora Outdoor 2000
Mora Kansbol

Köszömöm!

(#6429) lemmy71 válasza snipr (#6428) üzenetére


lemmy71
őstag

Én most egy Schrade SCHF36 -ra vetettem szemet, nem nagy és árban sincs túllőve. Ráadásul a mai gyártásúak jobbak mint az elődei, 2015 -ben az év túra kése volt, szóval ezzel nem lősz annyira mellé, plusz törés esetén cseréli a gyártó :K Itt van egy kis sztori a pengéről.

(#6430) petipetya válasza snipr (#6428) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha elég a 2.5 mm, akkor az Outdoor 2000-et venném a kombinált penge miatt, kérdés persze miként tudnám megélezni idővel. A Kansbol esetén nem tetszik zsinórfurat a markolat végén.

Ha pedig a 3.2 mm pengevastagság kellene, akkor a Companion HD-t venném.

Szigorúan csak az általad említett késekből válogattam, és csak a személyes prefereniám alapján.

"nincs rá lezsóidő"

(#6431) snipr válasza petipetya (#6430) üzenetére


snipr
aktív tag

Köszi!

Kettő kérdés merült fel bennem: egyik, hogy mihez kellene a 3.2mm? (vagy megfordítva, mire elég a 2.5?... igazából fát nem valószínű, hogy hasogatok vele, illetve oldal irányban sem hiszem, hogy nagy terhelést kéne elviseljen nálam).

Másik kérdés, hogy szénacél, vagy rozsdamentes a preferált? (Van szénacélom, egy Opinel No 7. eddig nincs vele probléma - az él karbantartása 1200papírral egérpadon, van egyébként 200/600/1000 Haidu kövem is, de azokon egyelőre olcsó kínai késekkel gyakorlok) - bár ha Outdoor 2000 lesz a befutó ez a kérdés nem releváns, ha jól láttam csak a Companion HD-ből van szénacél változat.

lemmy71

Köszi neked is a tippet, nekem kicsit túl taktikai / önvédelmi kinézete van, nem annyira szimpatikus :|

[ Szerkesztve ]

(#6432) petipetya válasza BloodRay (#6427) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hasznos funkció tud lenni, például a minap tesóm kerékpárjának kibontásakor a Delica 4 is kényelmes volt: folyamatosan nyitni és csukni kellett fél kézzel odafigyelés nélkül. Egy Demko 20.5-el ez még inkább élmény lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6433) BloodRay válasza petipetya (#6432) üzenetére


BloodRay
veterán

Pontosan. :)
Ráadásul legjobbak számomra azok a zárak amik amellett hogy egykezesek, még fogásváltásra sincs szükség, hogy ne legyen a penge útjában ujj.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6434) peestike


peestike
senior tag

Még az utolsó kínai alis rendelési hullámban, így a tuti fix áfa előtt megérkezett időben egy kizer gemini micarta. Dobozból kivéve is teljesen rendben van, viszont egy hangyakukinyi olajjal a csapágyakon már hibátlan.
Kézbeillő, de madzagból valamit kötök a végére, kicsit hosszabb legyen a fogás rajta. . :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6435) MittuDomain_ válasza peestike (#6434) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hűűűű.
Mennyi volt Aliról? A Kizereket szeretem. :B
Egyébként az ujjvédőt kivéve hasonlít a ZT0235-re.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6436) peestike válasza MittuDomain_ (#6435) üzenetére


peestike
senior tag

59,78 usd volt kuponnal, 17704 huf volt akkor az árfolyam.
ez a Ray Laconico Jasmine Folder az alapja, ahogy írják is.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6437) dzsi23


dzsi23
addikt

Hogy ne csak az óra topikba "szemeteljek"... :D

(#6438) BloodRay válasza dzsi23 (#6437) üzenetére


BloodRay
veterán

Helyes kis Elementum. Jól megy a tekihez. :K
Hozzám most annyi cucc van érkezőben, hogy egy időre tényleg le kéne állnom. :DDD Plusz lehet kicsit szanálni kell majd a készletet. Valahogy a Sebenzában mindig elbizonytalanodok, hogy szeretem e, kell e... :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6439) petipetya válasza peestike (#6436) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon jó bicskának tűnik, a beszerzési ára pedig fenomenális a hazaihoz viszonyítva :C

"nincs rá lezsóidő"

(#6440) petipetya válasza dzsi23 (#6437) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Világ proletárjai, egyesüljetek!"

"nincs rá lezsóidő"

(#6441) koxx válasza BloodRay (#6438) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kesbuzerianal mar csak az ora a veszelyesebb :DDD

(#6442) peestike


peestike
senior tag

Tetszenek ezek a civivi-k, nézegettem én is egy darabig, aztán a d2 miatt lemondtam róla.
N690 anyagú pengém még nem volt, így jött a kizer, márkából már a 3. Viszont ez a gemini volt a legdrágább.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6443) MittuDomain_ válasza koxx (#6441) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A lámpák sem piskóta, nekem elhiheted.

De a hifi-kávé vonal még innen is egy másik univerzum.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6444) peestike válasza MittuDomain_ (#6443) üzenetére


peestike
senior tag

a lámpáknak sikerült megálljt parancsolni sikeresen.
a kávé is megállt a kotyogónál, csendesebb, mint az elektromos gépek, gyerek mellett ez is szempont panelban.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6446) koxx válasza MittuDomain_ (#6443) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen a kv kimaradt valóban, abban benne vagyok szóval tudom... :))

(#6447) BloodRay válasza koxx (#6441) üzenetére


BloodRay
veterán

Együtt a legdurvább. :DDD
Órákkal én egyelőre megvagyok, majd ha elérhető lesz egy GPS-es, max 41mm kn Astron EU-ban, akkor még az kell majd, de amúgy ami még vagyott az már horror ár és tudom,hogy túlzottan félteném.
Sajnos (vagy végre) a késeknél csak most kezdek oda jutni, hogy nagyjából meglesznek amiket mindenképp szerettem volna, ami meg még kellene (póki Shaman és flytanium markolatok) azt nem kapni... :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6448) petipetya válasza #46372352 (#6445) üzenetére


petipetya
nagyúr

Seiko SUR269P1
21mm-es szíj való hozzá (ez a RAF 20mm), akár konkrét linket is szívesen fogadok.

"nincs rá lezsóidő"

(#6449) realist


realist
őstag

Kizer lieb kést szeretnék rendelni, nem rendeltem meg időben ali-ról és már nem érkezne be a júliusi adó módosítások előtt. Tudtok esetkeg olyan kínai webshopot ahol van EU raktáron vagy egyéb beszerzési forrást? BS-t kérdeztem, nekik kb augusztusban lenne.

[ Szerkesztve ]

(#6450) peestike válasza realist (#6449) üzenetére


peestike
senior tag

Akár még megérkezhet időben kínából is, nekem 17 napot futott a holland posta. 05.12 volt a rendelés, 14-én feladták, 31én átvettem. Magyar árakhoz képest szerintem áfával+postai díjjal is jobban jársz.
Korábban szóbakerült a lamnia.com, ez lehet megfelelő.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.