Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) BloodRay válasza Szulita28 (#6750) üzenetére


BloodRay
veterán

Sima torx bitfejes csavarhúzókészlet kell csak. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6752) Szulita28 válasza BloodRay (#6751) üzenetére


Szulita28
senior tag

És mi az algoritmus?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6753) jookomak válasza Szulita28 (#6752) üzenetére


jookomak
őstag

Tekered... :P

(#6754) Szulita28 válasza jookomak (#6753) üzenetére


Szulita28
senior tag

Mit? És meddig? És attól hogy fog középre állni a hegye, ha a befogást tekered? :B

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6755) BloodRay válasza Szulita28 (#6752) üzenetére


BloodRay
veterán

Penge rögzítőcsavarját kilazít - panelen a penge felőli rögzítőcsavarokat kilazít azon az oldalon amerre el van tolódva középről a penge hegye - pengét valamivel kiékeled úgy hogy az ellentétes oldalra nyomódjon a hegy - penge rögzítőcsavarját visszatekered szorosra - panelcsavarokat visszatekered - éket kiveszed - voila. A penge rögzítőcsavarjával még finoman tudod majd ezután állítani a pozíciót ha túlságosan elment az ellenkező irányba.
:))

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6756) Szulita28 válasza BloodRay (#6755) üzenetére


Szulita28
senior tag

:R :R :R

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6757) lugosi válasza Laby (#6745) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem te nem a képen látható késsel járnál a legjobban arra amit leírtál. A linken látható kés egy klasszikus rugóskés, elsősorban szúrásra kidolgozva.
Amore neked kell, az opinel valószínűleg jobb választás lenne, de egy csomó más kés is.

(#6758) lemmy71 válasza Laby (#6745) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy előttem is írták az általad linkelt "kés" egyáltalán nem evésre meg túrázásra való :N
5 ezres keretnél valami ilyesmit keresnék az általad elképzelt használatra, ezzel vidáman megtudsz kenni egy májkrémes kenyeret és szerintem csukló méretű husáng is hasogatható vele :D
Nekem is van gyöngyház nyelű rugós bicskám, a kilencvenes évek elején csináltattam, a Gyulai Herceg mesterrel de enni nem igazán lehet vele :DDD Piszkos Fred, a kapitány olvasása után, éreztem késztetést egy ilyen bicska után :DDD

(#6759) Fred23 válasza lemmy71 (#6758) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most, hogy mondod, vágyat érzek én is egy gyöngyház markolatú edc-re. Rejtő összest olvastam, Fred is vagyok -mondjuk fürödni szoktam.

(#6760) petipetya válasza lugosi (#6737) üzenetére


petipetya
nagyúr

youtube
Ő az. A zsák súlya 22.6 kg, amit nyilván én sem emelnék le csak úgy bal kézzel a hüvelyk és mutatóujjam közé fogva a sarkát :) De azért fel lehet állítani, vagy össze lehet ráncolni valahol az anyagot, hogy meg lehessen kezdeni a vágást anélkül, hogy a kövekhez érjen az él. Szerintem nem azon a pár percen múlik a meló többi része. Persze ettől még vonzanak a videói.

"nincs rá lezsóidő"

(#6761) petipetya válasza peestike (#6740) üzenetére


petipetya
nagyúr

Forró ecetes vízben is szokták áztatni pár percig a pengét, amitől szép sötét bevonat keletkezik rajta.

"nincs rá lezsóidő"

(#6762) peestike válasza petipetya (#6761) üzenetére


peestike
senior tag

Már utánanéztem az ilyen trükköknek is, hogy miket lehet eljátszani a pengével. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6763) petipetya válasza peestike (#6762) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak ezt ismertem. Miket találtál? Lehet ismét meghozza a kedvemet egy filléres carbon Opinelhez, hogy kipróbáljam ezeket (a Mora Classic 2-vel mégsem kísérleteznék elsőre).

"nincs rá lezsóidő"

(#6764) petipetya válasza BloodRay (#6755) üzenetére


petipetya
nagyúr

A pivothoz még annyit tennék hozzá, hogy első körben megkeresem az ideális pontot, amikor a penge nem lötyög semelyik irányban, emellett puhán siklik, majd kb. 10 alkalommal kinyitom és becsukom. Ha utána sem lötyög, akkor még egy hajszálnyit lehet húzni a csavaron - ha ekkor is ugyanolyan könnyen mozog a mechanika, készen is van (ilyenkor lehet hagyni 24 órát száradni a kék csavarrögzítőt). Így egy normál mértékű feszegetés után sem fog fellazulni.

"nincs rá lezsóidő"

(#6765) BloodRay válasza petipetya (#6764) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, ez nem árthat. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6766) dzsi23 válasza peestike (#6740) üzenetére


dzsi23
addikt

Hamar beszerezték, mert elvileg már raktáron van. :)

Amúgy az ilyen 5-10 munkanapos termékeknél érdemes rendelés előtt rákérdezni, hogy tényleg be tudják-e szerezni? :U

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6767) lugosi válasza petipetya (#6760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen ez egy kicsit akkor feltehetően “freak show” is, hogy nini micsoda drága kés és milyen durva dolgokat csinálok vele.

(#6768) BloodRay válasza dzsi23 (#6766) üzenetére


BloodRay
veterán

Mindenképpen szerintem. :K
Korrektek szerintem, de egy éven bellül 3 rendelésem vissza lett mondva, amire előzőleg nem kérdeztem rá.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6769) dzsi23 válasza BloodRay (#6768) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi, csörgök. :R

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6770) lugosi válasza BloodRay (#6768) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Korrektnek tartom őket én is, de nekem is volt több visszamondott rendelésem hogy az adott termék jelenleg nem elérhető. Ezt el is fogadtam mert utána le is került a webshopból. Mindezzel együtt az a véleményem a Bladeshopról hogy ha minden hazai webshop ilyen lenne akkor sokkal többet rendelnék itthonról.

(#6771) peestike válasza petipetya (#6763) üzenetére


peestike
senior tag

Sima almaecetes áztatás, vagy akár egy akármilyen savanyúság levében áztatás. Mustárral mintát "rajzolhatsz" rá. Ecet+mustár+citromlé keveréke sűrűn, aztán gyufaszállal mehet a művészet a pengére. 20 perc várakozás után lehet megcsodálni. :)
Opinel nyelére is van mod bőven, ha elkapna a gépszíj :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6772) peestike válasza dzsi23 (#6766) üzenetére


peestike
senior tag

Tegnap, 12:34kor kaptam levelet, hogy csomagolják, meg is lepődtem. Ma már viszi isa gls a munkahelyre, majd hétfőn kiderül, hogy milyen. :)
Ma szabin vagyok...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6773) BloodRay válasza lugosi (#6770) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, én is csak azért írom, hogy érdemes lehet kontaktálni őket, hogy ne élje bele magát az ember valamibe ami amúgy lehet mégse elérhető. :)
Én is ha lehet tőlük rendelek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6774) dzsi23 válasza lugosi (#6770) üzenetére


dzsi23
addikt

Hááát remélem, hogy be tudják szerezni, amit kinéztem, mert rajtuk kívül csak usából lenne, ahonnan ugyan maga a kés még áfával is megérné, de jóval több a szállítási idő, mint itt a beszerzési idő, és a szállítás is olyan drága, hogy nem éri meg 1 dolgot rendelni. Bár a másik kiszemeltem szintén usából rendelhető (az viszont csak onnan), de nem akarok most 2-t venni. :)

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6775) lugosi válasza dzsi23 (#6774) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bosszantó amúgy amikor nézem a youtube videókban, hogy igen ez vagy az a kés árkategóriájában milyen szuper, megnézem ott 80 usd, itthon meg 65-70 ezer Ft, vagy amazonról 140-150 eur. Nem tudom, hogy személyi futár hozza őket egyesével táskában, vagy mi lehet, de ilyen drága egyszerűen nem lehet a szállítás + a kereskedő haszna se.

(#6776) BloodRay válasza lugosi (#6775) üzenetére


BloodRay
veterán

Ismerős... És akkor mennyi olyan is van amelyik még csak nem is szállít USA-n kívülre... :O

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6777) petipetya


petipetya
nagyúr

Bladeshop - 3 rendelésem volt tőlük:
- Byrd Robin 2: perfekt
- Delica 4: a kiszemelt szín a honlappal ellentétben nem volt raktáron, amit hamar jeleztek nekem, és e-mailben pikk-pakk lezongoráztuk, hogy melyiket kérem helyette. Borotvaélesen jött, de volt egy alig érezhető chip a pengén, egyszóval valaki kipróbálta a postázás előtt ezt a bicskát, vagy eleve egy visszaküldött termék volt utólagos ellenőrzés nélkül. Két húzással kiszedtem az élből, jobb lett mint újkorában, de akkor is rossz szájízt hagyott a dolog. Nem szóltam miatta, mert nagyon akartam a Delicát, és meg tudtam oldani.
- Vegyes rendelés, melyben volt egy Cold Steel Kudu Lite is. Egyáltalán nem volt éles, azzal is nekem kellett foglalkoznom.

Hiányolom a minőségellenőrzést a postázás előtt.

"nincs rá lezsóidő"

(#6778) lugosi válasza petipetya (#6777) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Hiányolom a minőségellenőrzést a postázás előtt."

Ezzel kapcsolatos problémám egyébként nekem is volt, de nem akkora hogy visszaküldjem.

(#6779) Fred23


Fred23
nagyúr

-kniland.hu
-bladeshop.hu
-euro-kes.hu
-knifestock.hu
-lamnia.com
-extrametal.hu
-kesvadasz.hu
-ezkes.hu
-kesekollok.hu
-kesvilag.hu

Top3 belőlük? Van köztük nem ajánlott? Esetleg kihagytam valami fontosat?

(#6780) dzsi23 válasza lugosi (#6778) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem nyugtattok meg. :D

#6779 Fred23:
Ez eddigi egyetlen késemet (Elmentum) knifestock-ról rendeltem (ott volt a legolcsóbb, és még abból is lejött 10%), az teljesen rendben volt.

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6781) petipetya válasza Fred23 (#6779) üzenetére


petipetya
nagyúr

- zboss: raktáron lévő cuccra megrendelés után azt mondta, hogy nincs és rám akart erőltetni egy drágább verziót, mindezek ellenére az eredeti még 2-3 hét múlva is elérhetőnek látszott az oldalon (innen nem is próbálok többet rendelni)
- extrametal: általában nincs raktáron a cucc, szóval hanyagolom
- kniland, knifestock, lamnia, kesekollok, kesvilag: max. 1 vagy 2 megrendelés volt ezektől, de mindig-minden rendben volt, a cucc pedig perfekt volt

"nincs rá lezsóidő"

(#6782) DemonDani


DemonDani
addikt

Hasitasiban hord valaki bármilyen kést? Kíváncsi lennék, milyen forma az ajánlott bele, ami nem bassza szét a belső vízálló réteget, és könnyen bele is csusszan teló meg iratok mellé.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6783) Donki Hóte válasza Fred23 (#6779) üzenetére


Donki Hóte
veterán

kesekollok-ról és az extrametal-ról már rendeltem, minden OK volt. A többivel nincs tapasztalatom.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6784) petipetya válasza DemonDani (#6782) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs övtáskám, de az alábbiakat venném figyelembe:
- a clip legyen lecsavarozva a bicskáról, így ez a fémdarab nem karcolja odabent az anyagot, bőr tárcát, kártyákat stb.
- legyen könnyű, mert akkor nem csúszkál ide-oda
- ne legyenek rajta eldolgozatlan élek és sarkok, hanem legyen minden szépen lekerekítve
- a micarta markolat kevésbé dörzsöli ki a többi cuccot és a belső borítást, mint egy textúrált FRN
- ha van egy külön tok, akkor abba bármilyen bicskát tehetsz (feltéve ha belefér) - talán ez a legjobb megoldás
Hirtelen ennyi jut eszembe.

"nincs rá lezsóidő"

(#6785) peestike válasza DemonDani (#6782) üzenetére


peestike
senior tag

Én egy ilyen övtáskában hordom hátul ezt a kis sanrenmu 717-et. Ez már a 3. övtáska, amelyiket megjárja, eddig nem okozott gondot.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6786) csibe1 válasza peestike (#6740) üzenetére


csibe1
addikt

Tetszik a zár megoldása, jól néz ki, és nincs is vészes ára. :) :K
Így ránézésre érdemes lehet lekezelni valamivel a markolatot, hogy ne szivárogjon bele a nedvesség.
Írhatnál majd a tapasztalataidról pár hetes használat után.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#6787) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

CPM S30V vagy 154CM acél. :U

A Charge piros markolatú változatára vágyom. A régebbi már megvan. Vajon annyira jobb. :U

[ Szerkesztve ]

(#6788) Fred23 válasza Donki Hóte (#6783) üzenetére


Fred23
nagyúr

& dzsi23 & petipetya:
Köszik!
A kínálatot is érdemes nézni, nem ua. mindenütt. Van olyan kés, ami csak itt vagy ott kapható, vagyis fontos, hogy megbízható legyen a hely.

Ehhez hasonló fogazott pengés kés legálisan hordható méretben van esetleg valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

(#6789) dzsi23


dzsi23
addikt

Lécci, világosítsatok fel, mire jó a zöld nyíllal jelzett alkatrész, és mit jelez a kék nyíllal jelzett ikon. :)

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6790) jookomak válasza Fred23 (#6788) üzenetére


jookomak
őstag

Spyderconak vannak félig fogazott pengéi, delica tuti, de talán para3 is. Mellesleg szerintem a victorinox fogta fel legjobban, hogy jobb, ha a penge eleje van cakkozva, nem a töve. Így még faragni is lehet vele.

dzsi23: azt hiszem biztonsági zár. Betekerve vagy benyomva nem tudod kinyitni.

[ Szerkesztve ]

(#6791) h.zoltan válasza dzsi23 (#6789) üzenetére


h.zoltan
csendes újonc

Az ikonnal még nem találkoztam, de maga az alkatrész a "túlnyitást" hivatott megakadályozni. Nekem a Kershaw Cryo-n van ilyen. Itt egy részletesebb leírás róla. Azt ugyan nem tudom, hogy ez valami védett, Hinderer szabadalom-e, de én még csak Rick Hinderer késeken láttam (design by vagy saját nevén forgalmazott).

(#6792) dzsi23 válasza h.zoltan (#6791) üzenetére


dzsi23
addikt

Az lesz az, köszi! :K Úgy látom, még moddolni is szokás.

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6793) Digitalpimp válasza dzsi23 (#6789) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem az ikon a védőszemüveg használatára hívja fel a figyelmet szétszerelés esetén.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6794) Donki Hóte válasza h.zoltan (#6791) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek szerint a Hinderer gyártja a Milwaukeenek a késeket?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6795) dzsi23 válasza Digitalpimp (#6793) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehetséges. :K Bár sehol sem írják, hogy rugós lenne, anélkül meg talán nem nagyon pattognak az alkatrészek. :)

Egyéb:
"Flip opening with bearing system: can be opened with 1 hand only" [link]
"Csapágyazott pattintós nyitás: csak 2 kézzel csukható össze" [link]

Vagy a fordítás fogott ki valakin, vagy a frame lock használata volt túl bonyolult, de az összes magyar oldalon így szerepel. :D

Seiko SRPK27K1 eladó!

(#6796) BloodRay válasza Donki Hóte (#6794) üzenetére


BloodRay
veterán

Az ég adta világon semmi közük hozzá szeritnem. :DDD
Amúgy ez tényleg egy relatív egyszerű megoldás, arra, hogy a frame lock a penge becsukásakor ne "nyíljon túl", plusz elvileg masszívabb lesz tőle a zár. Legalábbis a Hinderer féle Lock Bar Stabilizer erre lett fejlesztve.

dzsi23 - > Lehet az csak egy jelzés, hogy ha védőszemüveget veszel nem megy a szemedbe a támadó madarak csőre. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6797) peestike válasza csibe1 (#6786) üzenetére


peestike
senior tag

A fának adtam a mai nap ásványi olajat, színe szebb lett, remélem a víz ellen is jó valamire.
Majd megírom, hogy milyen lesz. Viszont, ha csak evéshez kellene főleg, akkor a 9 centis penge szerintem jobb választás.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6798) h.zoltan válasza Donki Hóte (#6794) üzenetére


h.zoltan
csendes újonc

A "designed by Hinderer" kések nem túl drágák a Kershaw-nál sem, így simán lehet hogy a Milwaukee-nak is eladott pár tervet, esetleg a szabadalmak használatának jogait. A Milwaukee nem egy nagy játékos a rendes kések világában, így szerintem esélyes, hogy a késeket sem házon belül tervezték és inkább biztosra mentek. Több helyen is patented-ként emlegetik ezt a megoldást, bár én a konkrét Hinderer szabadalmat nem találtam meg, de ha ez igaz akkor esélyes, hogy egy Hinderer design ez is. Viszont a gyártást már vélhetőleg a Milwaukee intézte, ahhoz semmi köze.

(#6799) h.zoltan válasza peestike (#6797) üzenetére


h.zoltan
csendes újonc

A fa rész kezelése erősen ajánlott szerintem is, én jobb híján illatmentes, jojobaolaj-alapú szakállolajat hásználtam :K.

(#6800) pulutodurumo válasza h.zoltan (#6799) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Gyógyszertár, egy-két deci paraffin olaj nem drága.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.