Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) hulp01 válasza Vesa (#850) üzenetére


hulp01
senior tag

DCS-hez, meg szerintem valamilyen polgári repülőgépes szimulátort is ki fogok próbálni. Űrszim egyelőre nincs tervben.

(#852) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!
Szeretnék a War Thunder játékhoz egy nem túl drága joysickot.

(#853) TESCO-Zsömle válasza Csacse (#852) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Thrustmaster T16000

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#854) Darko


Darko
senior tag

Sziasztok!
Én is szándékozok venni egy joystickot pc=re, erről mi a véleményetek?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#855) Vesa válasza Darko (#854) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Vállalható!
Ez a VKB Gladiator Mk.II license alapján készül, csak az eredetin fémből van a ház.

A tudomány a valóság költészete!

(#856) Darko válasza Vesa (#855) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi, megrendeltem, bízom benne, hogy nem marad nagyon le minőségben tőle.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#857) Vesa válasza Darko (#856) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Óvatosan csomagold ki. :) Akkor van rá 14 napod, hogy teszteld. Ha nem jön be, élsz az elállási jogoddal!

A tudomány a valóság költészete!

(#858) pocok28


pocok28
tag

Sziasztok!

Beruháztam egy Thrustmaster T.16000M Flight Pack-be.
Kormány gázkar és pedálok.

A nagy problémám az, hogy nem tudom beállítani az Il-2 Sturmovik BoS-ban.
Ha mozgatom a gázkart akkor a csűrőlapokat is mozgatja. :W
A Thrustmaster oldaláról letöltött beállításokkal sem működik.
Valaki tudna segíteni?

Előre is hálásan köszönöm!

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#859) Vesa válasza pocok28 (#858) üzenetére


Vesa
Topikgazda

IL-2-n belül kellene próbálkozni a konfigolással, de nem ismerem jol a programot sajnos. Ott a csűrőt nem lehet kulon állítani?

A tudomány a valóság költészete!

(#860) hulp01 válasza pocok28 (#858) üzenetére


hulp01
senior tag

Ha majd lesz már bővebb tapasztalatod a cuccal (mármint a flight pack-kel), akkor írnál róla véleményt.

(#861) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!A mai napon vettem egy Thrustmaster Hotas X joy-t ,és van vele probléma.Sajnos valamiért nem adja rà a 100% throttle-t.Esetleg valakinek van ilyen,és tudna segíteni nekem?Köszönöm a segítséget.

(#862) Vesa válasza theballa32 (#861) üzenetére


Vesa
Topikgazda

? Mármint hol nem adja rá? Kalibráltad? A kalibrációs menüben nem tudsz 100%-ra menni vele, vagy valamilyen konkrét játékban?

A tudomány a valóság költészete!

(#863) theballa32 válasza Vesa (#862) üzenetére


theballa32
tag

A Thrustmaster program azt mutatja,hogy csak kb negyedig van a gàz,de a kar középen van.A fenti állàsban csak 75%-ig megy.
[link]
Elnézést a gyenge videó miatt

[ Szerkesztve ]

(#864) Vesa válasza theballa32 (#863) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Próbáld meg a windows-ban kalibrálni: Keresőbe írd be: joy.cpl, majd Enter, ott pedig Properties.

A tudomány a valóság költészete!

(#865) theballa32 válasza Vesa (#864) üzenetére


theballa32
tag

Holnap megnézem,remélem ez a baja.Köszönöm a segítséget

(#866) theballa32 válasza Vesa (#864) üzenetére


theballa32
tag

Sajnos nem tudok semmit állítani ott.Letöltöttem a Thrustmaster calibration tools-t,de ott pont nem adja be a gázkar tengelyt.

(#867) repvez válasza theballa32 (#861) üzenetére


repvez
addikt

[link]

Nézd meg ezzel a progival, hogy hogyan jelzi ki az elmozdulást hátha kierül, hogy mi a gond, és talán a kalibrálásban is segit

(#868) theballa32 válasza repvez (#867) üzenetére


theballa32
tag

[link]
Sajnos itt is ez a helyzet,hogy a gázkar csak kb 75% ad.A középállás már eleve mínuszban van. Szerintem ez garancia lesz,vagy visszakérem a pénzt
Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#869) Vesa válasza theballa32 (#868) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Esetleg ha még gariztatás előtt van rá módod, próbáld ki egy másik gépen is. Ha ott is ezt produkálja, akkor gar!

A tudomány a valóság költészete!

(#870) theballa32 válasza Vesa (#869) üzenetére


theballa32
tag

Még van rá gari,mert tegnap vettem!Az eladó mondta,hogy visszautalja a pénzt!

(#871) Vesa válasza theballa32 (#870) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem bolti vétel? Mert akkor még 14napod lenne visszaküldeni. Ha kéz alól jött, akkor valóban jobb, ha nem kísérletezel tovább vele.

A tudomány a valóság költészete!

(#872) theballa32 válasza Vesa (#871) üzenetére


theballa32
tag

Webshopnàl vettem.Még azt nem tudom,hogy a pénz kell-e vissza,vagy garanciàztassam.Most eléggé csalódott vagyok,lehet hogy nem is kell màsik

(#873) Vesa válasza theballa32 (#872) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Azért egy hibából -ami bármilyen eszköznél előfordulhat-, ne ítélj meg egy komplett terméket. Legtöbb embernek ilyen típus van, mert ez a legolcsóbb HOTAS, és ha nem is ez képviseli a csúcsminőséget -nyilván-, ilyen hiba nem szokott előfordulni, nem is emlékszem, hogy akár itt, akár konkrét játékok topikjaiban olvastam volna hasonlót. Ebben az árkategóriában nem nagyon van más. A következő lépcsőfok 40k körül indul, utána meg a csillagos ég, minőségtől függően. De repülő/űrszimulátorhoz ez is rengeteget hozzá tud tenni élményben egy egér/bill kombóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#874) theballa32 válasza Vesa (#873) üzenetére


theballa32
tag

Igazad van,csak az a baj,hogy a postázgatás miatt a végén ez is 40 lesz.Mert garancia esetén a postázás az én költségem.Már így 30 000Ft-nél fog tartani.Sajnos Szegeden nem tudok venni sehol.

(#875) Vesa válasza theballa32 (#874) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Azt hogy/hol sikerült annyiért venni?
Itt pl. 23k, mondjuk futárral legyen 25k.
Ha MPL-el visszaküldöd, az 1200Ft plusz, még mindig "csak" 26 körül lennél.
Hol vesztegették a tiedet 35k körül?

A tudomány a valóság költészete!

(#876) theballa32 válasza Vesa (#875) üzenetére


theballa32
tag

Rosszul fogalmaztam.Én erre a garanciàlis ügyintézére gondoltam.26 000+2000 posta.Most vissza a cégnek,és onnan megint vissza.Visszakérem a pénzt,és amit te linkeltél,ott megrendelem.Ezt az üzletet nem adta ki az àrukereső.Köszönöm a segítséget.

(#877) Vesa válasza theballa32 (#876) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szívesen!
Majd indormálj kérlek, hogy az új rendben van-e!

A tudomány a valóság költészete!

(#878) meri


meri
aktív tag

Akit érdekel: amazon.de-n a Saitek / Logitech X56 Rhino most 139 euro, azaz az eredeti ár feléért kapható.

uff

(#879) Vesa válasza meri (#878) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Thanks!!! :C Be is zsákoltam egyet!

A tudomány a valóság költészete!

(#880) bot1978 válasza Vesa (#879) üzenetére


bot1978
senior tag

Hello, ED topicban, írtál.
Na, tessék, meghoztam a szerencsédet. És mit cserélsz éppen le? ;] Az sem lehet rossz.

(#881) Vesa válasza bot1978 (#880) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem cserélem le a sajátomat, nekem ez van. Fiamnak lesz, neki jelenleg X52 Pro van, de már régen szeretne egy X56-ot.

Szóval eredeti kérdéseidre válaszolva: Nem túl sok joy/hotas/rudder pedál van jelenleg, amivel érdemes foglalkozni. Vannak persze rettenetes gagyi vackok is, de szerencsére nem sok.
HOTAS-nál belépő szint a Thrustmaster Hotas X vagy 4, ez potis és hajlamos a nyikorgásra. Használati értékét nem igazán befolyásolja, kezdésnek teljesen vállalható.
Lénygesen drágább a TH T.16000, ebből van külön stick, van HOTAS, és van komplett szett pedállal. Ez már HALL szenzoros, a gázkar csúszósínes.

Saitekből (már Logitech) az X52Pro van, a fent említett X56.

Legjobbak meg ezek
Virpil (itt a gázkar még érkezőben)
TH Warthog
VKB (ehhez mondjuk nincs gázkar külön)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#882) bot1978 válasza Vesa (#881) üzenetére


bot1978
senior tag

Ehhez képest, ami neked belépő szint az hol áll? Alatta, felette?
Ha jól értem az enyémből kivették a motorokat és műterhelés nélkül lett belőle ez: [link]
Az FF verzió meg kifutott. Biztos kevesen támogatták és emiatt nem fogyott. Szóval árképzésben újonnan olyan 15-20 között van most egy az enyémhez hasonló új, vagy ezek csak külsőre olyanok és közben teljesen megváltozott belül minden?

A Thrustmaster Hotas X praktikusabbnak tűnik Elite-hez, csak elbizonytalanít, hogy alatta tud maradni árban a Loginak úgy, hogy még gázkar is van hozzá. Azért ez a Logitech se egy nagy dobás. Nagyon csendes az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#883) Vesa válasza bot1978 (#882) üzenetére


Vesa
Topikgazda

FF kvázi kiment a divatból, legalább is, joy-ok terén. Egyetlen HOTAS létezett az utóbbi időben ami tudta, az se volt a vezérlők csúcsa, bár mellette szólt,hogy ezért az árért volt bene pedál is. (Logitech G940) De már ez is kifutott,nem gyártják.

Az általad linkelt Logi nem HOTAS, így nem igazán lehet összevetni az általam linkeltekkel. Ez egy sima stick, amin bár van egy kicsi gázvezérlő is, de azt komolyabb szimulátorozási szándékkal nem ajánlom, max. ha nincs keret egy normálisabbra.

A Logitech Extreme 3D 15k körül megy, annyit szerintem nem ér meg. Akkor már sokkal inkább a TH T.16000M sima sticket javaslom, az csak 2-3db ezressel drágább. Ha viszont komolyabban gondolod a szimezést, akkor mindenképpen HOTAS, külön, rendes gázkarral!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#884) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#879) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rendeltem egyet én is, de csak 1€-t vontak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#885) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#884) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezt hogy érted? A 139Ojróból, vagy az eredeti árból?

A tudomány a valóság költészete!

(#886) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#885) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A számlámról. Ennyiről jött sms.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#887) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#886) üzenetére


Vesa
Topikgazda

:D Az év vétele lesz!

A tudomány a valóság költészete!

(#888) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#887) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs még feldolgozva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#889) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#888) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Annyi baj legyen... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#890) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#889) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na, most vonták az egészet az 1€-n felül...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#891) bot1978 válasza Vesa (#883) üzenetére


bot1978
senior tag

Közben rájöttem, hogy az Elite-ben a fejmozgásommal véletlenül megnyitom a kommunikációs panelt és oda írja az „S” betűket 1-2 másodpercig hiába kapom el a fejem és mindez akkor amikor éppen csökkenteni szeretném az „S”-el a tolóerőt. Az 1-2 másodperc miatt, amíg az "S" gombot szövegnek veszi és nem vezérlőgombnak nyilván elhibázom. Szóval nem is a billel van a bajom, hanem a comms panellel. Észre sem vettem, most tűnt fel egy landolásnál, hogy tele van „S”-el meg „W”-vel.
Lehet megleszek gázkar nélkül is.
Csak ezt kell valahogy letiltani, hogy ne nyíljon meg, ha arra nézek.

(#892) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#883) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kis addendum:

FF -ha jól tudom- főleg technikai okokból halt ki, azon túl, hogy nem tudott olyan plusz inputot adni, mint a kormányoknál, ahol a megcsúszást és az út egyenetlenségeit lehet vele szimulálni. Egy komolyabb sim-ben még csak-csak, de ott is esetlegesen, harc közben meg senki sem azt akarta érezni, hogy balra húz a botkormány.

De a nagyobbik baj a technikai része. Nehéz volt ilyen kis méretben megfelelő felbontást és pozícionálást elérni, ráadásul minél inkább növelted az erőt és a precizitást, annál jobban terhelted a mechanikus alkatrészeket, nőtt a kopás, csökkent az élettartam.

Ha megnézed a mai nem FF-es megoldások közül a legstrababíróbbak mind relatíve nagy és kb faék egyszerűségű mechanikával bírnak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#893) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#892) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igazad lehet.
Én sosem szerettem, egyetlen őskori MS Sidewinder FF Pro-m volt még valamikor 1997-98 környékén, az is csak pár hétig, de gyorsan meg is szabadultam tőle, bár ebben az is közrejátszott, hogy akkor már vagy két éve aktívan hotas-oltam életem első TM F16 FLCS-ével, amiben bár nem volt FF, de a külön gázkar már akkor megvett kilóra (azóta sem tudok elszakadni tőle), sokkal nagyobb élményt nyújtott mint a kvázi össze-vissza rezgő FF.

A tudomány a valóság költészete!

(#894) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#893) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tökéletesen meg tudom érten, és látod, én is beleugrottem ebbe, pedig a Saitek-féle centerezőt ki nem állhatom. De kevesebbe kerül, mint egy TM16k pack, úgyhogy...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#895) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Itt járt Mátyás a DHL és hozott negy félreérthetetlen csomagot. Mivel nem ajándékként kértem nem vitték túlzásba a csomagolást, lényegében a gyári dobozra ráragasztották a menlevelet és viszlát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#896) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#895) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nekem még nem jott meg:(

A tudomány a valóság költészete!

(#897) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#896) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Biztos nem expressz kiszállítást kértél. Az ingyenesre nekem 28-03-at írt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#898) fulton


fulton
addikt

Sziasztok.

1)Szerintetek melyik a jobb a Trustm T16000 FCS vagy a régi (zöld) T16000M.?

2)Valamint azt szeretném kérdezni ezeken a joyokon alul vam egy kis csuszkás poti, arra a gázkar funkcióját is rá lehet tenni(ergo h az legyen a gázkar, vagy ehhez mimdenképp kell a HOTAS verzió karja?

3) Miért jobb azzal gázt adni ...?

(#899) repvez válasza fulton (#898) üzenetére


repvez
addikt

Az a csuszkás poti pont a gázkarnak van alapból, ha nincs külön gázkarod, ugyhogy tudod használni arra, de akár másra is csak beállitás kérdése.
A külön gázkar meg sokkal kényelmesebb használni nincs egymáson a két kezed ami zavarna, meg több gombot tudsz használni és sokkal pontosabban tudod adagolni a gázt mivel nagyobb uton mozgatod

(#900) Vesa válasza repvez (#899) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A 3. szerintem arra vonatkozott, hogy alapvetően miért jó egy karral gázt adni...
Erre annyit válaszolnék, hogy azért, mert azzal fokozatmentesen és precízen tudsz tolóerőt szabályozni!

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.