Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) TESCO-Zsömle válasza brd (#500) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Wireless egerem van, és nem kellett drivert telepítenem hozzá. Ráadásul nem egy ilyen útszéli tucat, hanem Razer Mamba, ami azért nem terem minden bokorban... És mégis megy magától, már a Win telepítés alatt is működik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#502) Acsi


Acsi
aktív tag

Köszi a tanácsokat!!! Utánajárok :)

(#503) mclaren777


mclaren777
senior tag

Úgy általában milyen típusú játékok azok, amelyeket jobb Joystick-al játszani, mint az egér+bill. kombóval?

Miket lehet kb. hasonló jól kezelni vele?

És mik a kerülendő játéktípusok?

(#504) SenorGrande válasza mclaren777 (#503) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Légijármű szimulátorok. Másra nem igazán jók.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#505) Tacsika válasza SenorGrande (#504) üzenetére


Tacsika
aktív tag

+1

Bár volt egyszer egy játék: Cadaver azt jobb volt joy-al játszani.

(#506) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!

Drága öcsém kinézte magának a Extreme 3D Pro Joystick -ot Battlefield3-hoz.
Jót mosolyogtam rajta, mert minek, de ha már vesz, akkor ez megfelelő? vagy van jobb ebben az árban?

(#507) TESCO-Zsömle válasza Geri8 (#506) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jót mosolyogtam rajta, mert minek

Repülőt/helikoptert vezetni kényelmesebb, mint az egér...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#508) Geri8 válasza TESCO-Zsömle (#507) üzenetére


Geri8
tag

jó-jó, de annyit azért nem hősködik repgéppel, szóval neki fölös, úgy értem :)

De a kérdésre, ha van tapasztalatod, megoszthatod :R

(#509) Sharks


Sharks
tag

Sziasztok,

hát ha itt érdekelhet valakit:

[link]

:)

(#510) dragonborn


dragonborn
tag

Sziasztok.karira megleptem magam egy géppel,bf3at vettem hozzá,csak xbox joyjal nem tudom irányitani.probáltam->options->key... De csak kitöröltem mindent,ugyhogy elöször azt kellene visszaállitanom,utána a joyt.tudna vki segiteni.előre is kösz

(#511) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Szeretnék venni egy játékvezérlőt, csak még nem igazán döntöttem el, hogy mit is... így most körbenkérdeznék...

Milyen jó árú/jó minőségű Joy-t ajánlotok? Amihez alap lenne a használata az a Take on hellicopters, és utódai, de lehet, hogy más is becsúszna...
(nem is tudom, hogy egy kép és egy ár alapján mit várjak neten nézelődve..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#512) ledgeri válasza ledgeri (#511) üzenetére


ledgeri
nagyúr

.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#513) cheatergs


cheatergs
senior tag

Na, másfél évvel ezelőtt feledésbe merült a joystick az elhalálozott Logitech Cordless 2.4 helyettesítésére, viszont most megint felfedezve az X3: Albion Prelude-ot - vele az egérrel bénán működó automata célzást - szükségessé vált egy.

Bár szívesen vennék drágább Logit, mivel piszkosul szerettem kézben tartani, a Cordless gyorsan amortizálódó mechanikája útját állja ennek, karöltve a kétszer akkora árral, mint amennyiért én vettem sok-sok éve. Pénzhiány miatt le kell mondanom az ff-ről is, hiába szeretném kipróbálni.

Úgyhogy két választottam maradt, a Thrustmaster T.Flight Stick X és a Genius Metalstrike 3D (nem vibrációs/ff-es). Utóbbi két ezressel olcsóbb. Ha valakinek tapasztalata van velük, szívesen veszem (meg más is), ha megosztja. Válasz híján szerintem bepróbálom a Geniust.

Mindig minden mindegy

(#514) Pazolini


Pazolini
senior tag

Kedves Kollégák!

ASUS xonar DX2 hangkártyámnak van egy MIDI-s kiegészítője, s ehhez szeretnék egy adapterrel gameportos joystickot kötni:
ASUS Xonar>MIDI DIN kieg. kártya>DIN elosztó (IN/OUT)>Midi2GamePort Adapter>SaitekCyborg joystick

A fizikai kapcsolat sztem oké, de win7 nem ismeri fel. Nem hinném, hogy játékos kiegészítőkkel nem működik eleve a dolog, csak és kizárólag "hangos" MIDI-s eszközökkel... Régebben a hangkarik rendelkeztek gameporttal. :B

HELP me, pls! :R

(#515) conus


conus
csendes tag

Üdv! PS3- on szertnék Apache Air assault játszani. Tudna valaki valamilyen korrekt Joystick-ot ajánlani hozzá?

(#516) Geo-tin


Geo-tin
csendes tag

sziasztok, joysticket szeretnék venni BF3-hoz, viszont nem tudom hogy milyet. logitech force 3D-n gondolkodtam...jethez és helihez szerintetetek tökéletes lenne?

Csak PÜ-ben érdeklődj! (Nyíregyháza-Debrecen)

(#517) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
Látom eléggé el van halva a topic, de hátha olvassa még valaki szaki :)
Kb fél éve vettem egy sima X52-est, de csak mostanra jutottam el odaáig hogy komolyabban elővegyem, belemélyedjek. Első körben iszonyat nehéz volt hozzá drivert szerezni/telepíteni (win 7 64bit), szinte két napom csak erre ment rá mivel hivatalos oldalon bsznak hozzá való működő drivert tenni.
Most hogy úgy ahogy működik, a problémám az vele hogy nagyon érzékeny. Elsőre valami light-os űrmókát akartam vele tolni, név szerint Freespace első részével. Játszhatatlanul túl érzékeny egy ponton túl az X Y tengely. Próbáltam profilt kreálni hozzá, mivel találtam erre vonatkozó beállítást a MadCat-es Profil Editor-ban de mikor elmentem a profilt, bemásolom a helyére és aktiválnám a tálcáról, olyasmit dob ki hibaként hogy az eszköz nem profilozható.
Más módja nincs annak hogy az érzékenységet állítsam a karban?

(#518) Sharks válasza Aethel (#517) üzenetére


Sharks
tag

Elvileg normálisabb játékoknál tudod állítani a játék menüjében is! ;) 'Axis" beállításokat keress (általában advanced controlls-ban található).

(#519) pehaa


pehaa
tag

Hali!

Egy playstation 2 joystick megfelelő átalakítóval működne pc-n?

(#520) seederking


seederking
őstag

Üdv

Erről a joy-ról van véleménye/tapasztalata valakinek?
Mortal-hoz venném meg mert billencsel elég gázos.

(#521) aAron_


aAron_
őstag

sziasztok!

vélemények a Saitek Cyborg V.1 Stick-ről? árban elég kellemes

What is your ikigai?

(#522) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!

Nektek már volt olyan hogy a joystick mintha beakadt volna egy irányba és az istennek nem akar normálisan működni?
Rendeltem egy Mad Catz Fly 5-öt, megjött minden jó volt és egyszer csak ez történt.

Válaszokat előre is köszönöm szépen!
Üdv!

(#523) cheatergs válasza Acsi (#522) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nekem az a joy haldoklását vetítette előre. Logitech Cordlessem így kezdte megadni magát, pár alkalommal később pedig kimúlt. Esetleg még a deadzone-nal érdemes próbálkozni, illetve az újrakalibrálással.

Mindig minden mindegy

(#524) Acsi válasza cheatergs (#523) üzenetére


Acsi
aktív tag

Szerencsére sikerült megoldani. Visszacserélték
Azért kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#525) bolhalovas


bolhalovas
csendes tag

Hali!
Engem az érdekelne, hogy ezek a joyok hány tengelyt tudnak használni?
[link1]
[link2]

(#526) vaakuum


vaakuum
addikt

Saitek tulajoktól kérdezem, hogy X52-eshez járt-e imbusz-kulcs? Elég sokat volt idle a cucc (valamiért úgy rémlik, hogy a botban volt neki hely kialakítva, és oda volt beszúrva, de az este össze -vissza forgattam, és nem találtam rajta dsehol.)
Elég régóta van meg, de nem találok hozzá kulcsot, pedig a potikat lehet kicsit "kifertőtleníteném" alkohollal, meg a mágnesekre is ránéznék, hátha tudnék finomítani a pozíciójukon, mert a középállása nem pont közép sajnos.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#527) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Elég hülye kérdés, találtam a szekrény alján (tényleg) egy Genius F23 joystick-ot. Milyen játékokat lehet vele érdemben játszani? :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#528) cheatergs válasza nonsen5e (#527) üzenetére


cheatergs
senior tag

Elvileg a legtöbb szimulátor felismeri a joyokat (pláne az ilyen alap cuccokat. Nálam még egyes TPS-ek is), szóval, ha a Winben kalibráltad, akkor nagy eséllyel felajánlja mindenhol.
Mondjuk sok "joy" nincs az F23-ban. Jobban utáltam anno, mint utolsóként a Metalstrike 3D-t.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#529) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nekem BF4-hez kellene joy. Volt egy Speedlink Cougar Flightstick, ami a célnak megfelelt, de én barom kidobtam. Most meg már nem lehet kapni.

Mit érdemes venni manapság ilyen koca használatra, amit azért nem vágok falhoz, mert rosszabb, mint a bill.+egér?

Előre is köszi.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#530) zsoika válasza Dark Archon (#529) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Én most vettem BF3 hoz egy Saitek CyborgX F.L.Y 5 Flight Stick joy-t használtan itt a PH-n. Iszonyat jó, de szerintem eleinte sokkal nehezebb vele célozni mint egér+bill. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy irányítani meg könnyebb a repülőt....gondolok itt a nagy fordulókra amikor húzni-rakni-húzni kell az egeret. Remélem gyorsan megszokom, de ha neked már volt és rááll a kezed akkor rendben lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#531) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Játékon kívül tudom máshoz használni a joystickom?

(#532) Exodius


Exodius
őstag

Üdv mindenkinek!

War Thunder-hez kéne valami jó joystick. Én Genius MaxFighter F-17-et néztem ki mint beugró, de sokan lehúzták, hogy késve reagál a dolgokra és az anyagminősége sem az igazi. Tudtok valamit ajánlani 6K körül vagy olcsóbban? Metalstrike 3D? :)

[ Szerkesztve ]

(#533) cheatergs válasza Exodius (#532) üzenetére


cheatergs
senior tag

A Metalstrike csikorog, fárasztó tartani, sok erőt igényel a mozgatása, gagyi anyaghasználatú, hosszirányú tengelye alig forgatható, egy-két gomb pocsék helyen van.

Logitech Attack drága, hamar tönkremegy, hiába kényelmes és precíz.

Én a Thrustmasterrel még bepróbálkozok, ha nem jön be, feladom, h találok értelmes joyt értelmes áron.

Mindig minden mindegy

(#534) Exodius válasza cheatergs (#533) üzenetére


Exodius
őstag

Az igen...ezen is látszik, hogy eléggé halott a piac. :O

(#535) cheatergs válasza Exodius (#534) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az ezredforduló után kezdtek eltünedezni a joyok, ffb-s már csak többtucat ropiért beszerezhető félprofi szinttől indul.

Alternatíva használtan keresgélni megkímélt optikai joyokat (pl. Sidewinder).

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#536) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, ha kijön a Star Citizen és egyéb nyalánkságok akkor szeretnék majd beruházni egy komolyabb beviteli eszközre, ami kényelmessé teszi a repülést, lehetőleg minden hasonló játékkal kompatibilis és könnyű konfigurálni.
Olyan 10-20k környékén gondolkodtam, javítsatok ki ha esetleg kevésnek tartjátok ezt az összeget, én úgy gondolom hogy ha gamer egér és billentyűzet van ennyiért akkor kapok joyt is :)

Ja és remélem jó helyen vagyok, ha mégsem kérlek tereljetek át a megfelelő topikba :D

[ Szerkesztve ]

(#537) repvez


repvez
addikt

Valakinek van ötlete, hogy miből vagy hogyan lehetne lehetőleg fém joystick mechanikát késziteni?

Tehát 2 tengely mentén kottyanás és akadás nélkül lehessen mozgatni és a forgástengelyre rá lehessen a potmétert szerkeszteni vagy legalább egy 5mm-es furatot késziteni , hogy egy mágnest be lehessen fogatni a Hall szenzornak.

Bármilyen megoldás, ötlet érkekelne amit házi körülmények között könnyen kivitelezhető. a kardántengely csiklója majdnem jó csak tul nagy.Lehetőleg a méret a szügségesnél ne legyen nagyobb

[ Szerkesztve ]

(#538) SenorGrande válasza repvez (#537) üzenetére


SenorGrande
senior tag

"csiklója"? ;] :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#539) TESCO-Zsömle válasza repvez (#537) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy érted, hogy miből? Nyilván fából nem, csak valami fémből. Akkor meg acél vagy alu. Én egy műanyag joy mechanikájának másolását javaslom, csak kicsit felnagyítva, lehetőleg cserélhető csapágyakkal megoldva.

Házilag felejtsd el, hacsak nem rejtegetsz egy fémmegmunkálásra kihegyezett műhelyt otthon. Precíziós mechanikát fémből, házilag barkácsolni, ráadásul olcsón... Annak az esélye, hogy valami más olyan mechanikát találj, ami teljességgel alkalmas, szinte zéró.

De ha a kardáncsukló jó, akkor miért nem keresel kisebbet? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#540) repvez válasza TESCO-Zsömle (#539) üzenetére


repvez
addikt

ugy értettem, hogy olyan szerkezetet alkotni ,tervezni vagy olyan tervet találni amit le lehetne gyártatni.
Műszaki rajzóló végzettségem is van igy meg tudnám tervezni ha lenne egy olyan amit egyszerüen le lehet gyártani akár egy esztergával is,de nem is a mechanikai résszel vannak a nagy gondjaim hanem hogy a potmétert vagy a HALL szenzort hogy fogassam fel a tengelyekre, hogy ne zavarjon semmit és stabilan álljon.
Mert az elektronika viszont nem az erőséggem.

Ki vagyok éhezve , Baj? :D

[ Szerkesztve ]

(#541) TESCO-Zsömle válasza repvez (#540) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Veszel egy sima, mezei joy-t, és megcsináltatod a belét fémből, némi módosítással. Done.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#542) repvez válasza TESCO-Zsömle (#541) üzenetére


repvez
addikt

A legtöbb mostani joy belseje 3D nyomtatóval készül és nem lehet szészedni .A logitechek legalábis amit szétszedtem ilyen volt.
Tehát ha lemásolom külön az alkatrészeit akkor nem tudom összerakni ,mert nem lehet a helyükre forgatni.

(#543) TESCO-Zsömle válasza repvez (#542) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bárcsak elolvasnád, amit írok, mert így nincs értelme... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#544) repvez válasza TESCO-Zsömle (#543) üzenetére


repvez
addikt

Elolvastam,de attól még nem lettem okosabb .Konkrétabb dolgok érdekelnének amiből ötleteket lehet meriteni.

Már próbáltam ezt az utat is, hog ylemásolom és kis modositással ,csakhogy az a kis modositás pont azt eredményezi, hogy már nem fog jó lenni az eredeti elgondolásba.
Gondolok itt, hogy csapágyazva lennének a tengelyek, ahhoz csapágyház kell, azt hogy fogatod bele olyan kis méretben nem a leegyszerübb megvalósitani, még terv szintjén sem nemhogy legyártani.Föleg nem egy egyszerű gépeken.
Hameg már profi céggel csináltatokm az olyan árat kér amiből már uj joyt is lehet venni , akár többet is.

(#545) TESCO-Zsömle válasza repvez (#544) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezért is mondtam, hogy felejtős. ;)

Keress egy kis méretű kardánt. Ha RC-autókba van 5mm-es kardáncsukló, kell találnod a te méretedben is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#546) repvez válasza TESCO-Zsömle (#545) üzenetére


repvez
addikt

Hát igen vagy a legjobb még a gömbcsukló lenne,csak annál is hova fogatom fel a X, Y tengelyhez tartozó potikat.

(#547) TESCO-Zsömle válasza repvez (#546) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudsz programozni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#548) repvez válasza TESCO-Zsömle (#547) üzenetére


repvez
addikt

Egyszer próbáltam,de beláttam ez nem az én sportom.
Bár attól függ hogy mit kell és menynire bonyolult, ha jól dokumentálva le van isva és csak modositani kell az talán menne.

(#549) TESCO-Zsömle válasza repvez (#548) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert akkor fognád a gömbcsuklót, és raknál mellé egy optikai szenzort, ami az egereken is van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#550) repvez válasza TESCO-Zsömle (#549) üzenetére


repvez
addikt

Hall effect szenzorra gondoltam né is megoldani,de ahhoz is kell mágne, hogy elforduljon a tengely mentén.

Amugy ha lineáris jelet kap mint egy potméter akkor ahhoz már megvan a panel amivel a PC-re lehet kötni,csak a fizikai elhelyezkedéssel vagyok gondba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.