Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) fulton válasza repvez (#899) üzenetére


fulton
addikt

Hm berendeltem inkább a gázkaros változatot, mert utólag meg fogom bánni ahogy ismerem magam.
Azt szeretném kérdezni: nincs valahol egy gombkiosztás DCS World játékhoz a T16000 + gázkar kombóhoz?

Illetve, jól tudom össze lehet valahogy őket kötni hogy csak 1 usb portot foglaljon a gépen? (ha igen milyen kábel kell hozzá, külön kell e megvenni vagy kapok hozzá)
Külön érkezik a gázkar és a joy.

(#902) Vesa válasza fulton (#901) üzenetére


Vesa
Topikgazda

DCS-hez itt nézz körbe esetleg

A tudomány a valóság költészete!

(#903) fulton válasza Vesa (#902) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#904) BoB válasza fulton (#901) üzenetére


BoB
veterán

Nem lehet összekötni, nem kapsz hozzá.

Ha csak egy portot akarsz használni sima usb hub-ot ugyanúgy használhatsz mint bármi máshoz.

Egyébként a gázkar elég szar, nekem nagyon nem tetszik. Mondjuk a semmitől jobb az tény és elég olcsó.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#905) mprez


mprez
újonc

Üdv mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni, mert bár órákig nézegettem különféle oldalakat, és itt is jópár oldalt végigolvastam, egy kérdésben nem lettem okosabb.
Nemrég ui. rábukkantam az ED-ra, és győzött a nosztalgia, commander lettem. Viszont igen jó lenne egy jól működő joy az élmény teljességéhez. Először az általatok leírtak alapján egy Thrustmaster T.16000M FCS-ban gondolkodtam, 34e-ért egész jónak tűnik, és egy ismerősöm is használja - és dícséri. Viszont sokkal jobban tetszik a Saitek x52
https://www.alza.hu/saitek-x52-flight-control-system-d4671727.htm?o=2
amire rá is tudnám talán beszélni magam, viszont nem találom azt az infot, hogy az x52 hall szenzorral műxik -e, vagy sem. A gyártói oldalon sem találtam. Azt tudom, hogy hall szenzorosat szeretnék.
Szóval tudja valaki esetleg, hogy az x52 az -e? Van tapasztalatotok, hogy x52, vagy inkább T.16000M?
Köszönettel várom a választ! :-)

(#906) Vesa válasza mprez (#905) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Sima x52 nem tudom, de a Pro verzió az magnetic system. Egyébként ha teheted, a Pro-t vedd meg. Itt jobb áron megkapod, mint a simát Alzanál.

Melyik jobb témában maximum szubjektív véleményem van, mert mindkettő jó ebben az árkategóriában. Nekem sokáig volt X52 Pro és nagyon elégedett voltam vele. A gázkar jó, bár kicsit modoltam rajta.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#907) bot1978 válasza Vesa (#906) üzenetére


bot1978
senior tag

Elkezdett ropogni a Hotas X. Néztem robbantott képet a neten.
Az alapján ha a sok csavaros gyűrűt veszem csak le a gumit fel lehet emelni a joy aljáig, a kérdés hogy úgy hozzá lehet annyira férni, hogy megkenjem? (Még garis 2 évig emiatt nem esem neki, de ha csak ennyi akkor… van itthon szilikon, zsír és spray formában is)

(#908) Vesa válasza bot1978 (#907) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Konkrét kérdésre passz...de itt inkább az a kérdés, hogy meg tudod-e oldani a leszedést garivesztés nélkül, mert ha úgy érzed igen, akkor tkp. nincs vesztenivalód, max. nem lesz jobb. Sajnos ez a konstrukció több ponton is képes nyikorogni.

A tudomány a valóság költészete!

(#909) mprez


mprez
újonc

Köszönöm a választ. A helyzet az, hogy egyrészt az x52 valamiért már ránézésre nagyon tetszik, a pro meg nem (bár tudom, kocsit sem szabad szerelemből venni, ez joyra is igaz lehet), másrészt ezt találtam:
http://www.bluechip.hu/termek/saitek-x52-flight-control-system
ami viszont jóval olcsóbb - csak kérdés, hogy vajon miért...
Szóval még egyszer köszönöm. És még meditálok rá.

(#910) BoB válasza mprez (#909) üzenetére


BoB
veterán

Akkor már inkább :[link]

link gombot meg használd légyszíves

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#911) Vesa válasza mprez (#909) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez kb. a reális ára a simának...tehát nincs benne semmi "gázos".
A kinézet persze szubjektív, ehhez nem tudok hozzászólni. A Pro mindenesetre a javított verzió és sajnos nem véletlenül volt rá szükség. ( pl. a Pro-ban 2db rugó van a centerezésnek, míg az alapverzióban csak 1, Hall szenzorból a Pro-ban szintén kettő van axisonként, míg az alapban csak 1. A HAT switchek a Pro-nál fémből vannak, a másiknál műanyagból stb. stb.)

Minden tekintetben jobb minőség a Pro, de ha nincs rá keret, akkor a sima se elvetendő, ezért is írtam, hogy akkor vedd, ha teheted!

A tudomány a valóság költészete!

(#912) Vesa válasza BoB (#910) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Aquaéknál van némi zavar az erőben, mert a dobozos képen a sima X52 van, a termékfotón meg a Pro.

A tudomány a valóság költészete!

(#913) BoB válasza Vesa (#912) üzenetére


BoB
veterán

Láttam én is, de a PRO van kiírva.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#914) bot1978 válasza Vesa (#908) üzenetére


bot1978
senior tag

Igazából nem nyikorog, hanem ropog a tövénél, amikor csak picit mozdítok rajta. Lehet érezni ahogy letapad egymáson két felület, amiből hang alapján minimum az egyik műanyag. Emiatt attól tartok, hogy ki fog kopni. Ha meg már kotyogni fog arra pont semmit nem ér majd a gari, de akkor már kenhetem.

Lehet, hogy hülyeség. Nem tudom pontosan mi is kopik ilyenkor. Egyelőre nem kotyog. Letekertem az ellenállást minimumra, úgy sem kotyog, de ugyanúgy ropog. Használtan vettem, most lesz egy éves. Az alján a fekete csavarfejek... háááát :U nyakamat nem tenném fel rá, hogy még nem volt szétszedve

(#915) Vesa válasza BoB (#913) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Akkor nagyon jó az ár, ennyit röhögve megér. Más kérdés, hogy én azért rákérdeznék vásárlás előtt, mert láttunk már olyat, hogy Warthog throttle-t hirdettek occsóér, aztán vásárlást követően meg egy T.16000 FCS gázkarja volt a csomagban.

A tudomány a valóság költészete!

(#916) Vesa válasza bot1978 (#914) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ennél a típusnál a felhsznált merev műanyag eleve képes mindenféle zajt produkálni, ezzel nem sokat lehet tenni, a működést nem befolyásolja. A mechanika -mivel az is műanyagokra épül-, szintén hajlamos a hangkeltésre, ráadásul legendásan szarul van kenve gyárilag. Azért írtam, hogy ha nem zavar a garivesztés vagy meg tudod oldani a leszedést látható nyomok nélkül, akkor egy próbát mindenképpen megér, mert simán lehet, hogy zaj a belső szerkezeten kívülről jön, amit lehet orvosolni kenéssel. Ha mégsem ott zajong, akkor meg tök mindegy, mert szét kéne szedni az egészet.

A tudomány a valóság költészete!

(#917) bot1978 válasza Vesa (#916) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha valaki kérdezné kevés a hely, hogy zsírral odaférj. Be tudtam fújni, de az híg, sokáig nem tart, szóval megkenni nem lehet így. Szét kell szedni teljesen.

.

[ Szerkesztve ]

(#918) Vesa válasza bot1978 (#917) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Köszönjük az infót! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#919) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Megjött a Thrustmaster T16000 FCS kar, ez ilyen nehezen mozog?
Rendesen merev.. fog ez enyhülni?

(#920) BoB válasza fulton (#919) üzenetére


BoB
veterán

Kar alatt a joy-t érted? Nekem nem mozog nehezen.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#921) fulton válasza BoB (#920) üzenetére


fulton
addikt

Hát nem tetszik, k nagy a holt játéka középen, és olyan aránytalanul nehéz kibillenteni középről, ugyan akkor a közép állás közelében behuzza a kezem szinte. Nincs olyan hasonló kaliberü bot ami finomabban jár és nincs vagy kevesebb holt tere van középen? nem lehet finoman irányítani mert erős ellenhatás van (ahhoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#922) Vesa válasza fulton (#921) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha nem jön be, küldd vissza, 14 napig megteheted (feltéve, hogy neten rendelted).
A jobb stick-ek ellenállása nagyobb, mivel a centerező mechanizmus komolyabb, több rúgóstagból áll, aminél természetszerűleg masszívabb erőhatást igényel a kimozdítás. A T.16000 nem a világcsúcs ebből a szempontból, de a jobbak közé tartozik consumer vonalon.

Ha igazán profit szeretnél, akkor nézz körül itt. Csak itt az árak is mások lesznek.
De egy ilyen Virpil mechanikához is kell némi erő.

A tudomány a valóság költészete!

(#923) BoB válasza fulton (#921) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem nekünk nem ugyanolyan joy-unk van :D

Én semmi ilyet amit írtál nem tapasztaltam, holtjáték konkrétan zéró. Ez a középső kibillenés sincs.

Szerintem a tiéd defektes (nem vicc).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#924) fulton válasza BoB (#923) üzenetére


fulton
addikt

Nem jól fogalmaztam Nincs olyan hogy nem érzékel...
Csak a közép állása merev feszes és jóval konnyebben odahuppan.. kisebb ellenállása van mint amikor már ki mozdítom és mozgatom a kart. Ezzel az a baj hogy nem tudok lineárisan egyenletesen mozogni mert a közepénél egyszerűen konnyen beesik a közép állásba a kar...behúzza a kezem vagy hogy irjam.
Magyarán ha jobb oldalról bal oldalra finoman lineárisan akarom át forgatni a joystickot a közepénél tuti hogy meg siklik a kezem..

Ez vajon milyen lehet? : Logitech WingMan Force 3D Pro

[ Szerkesztve ]

(#925) fulton válasza Vesa (#922) üzenetére


fulton
addikt

Azzal épl semmi bajom hogy nehezebb csak lenne egyenletes az erő amit ki kell fejteni mert például még egyszer mondom ha közép állás felé haladok akkor ott semmi nincs..ugyértve megszünik az ellenallas. Olyan nincs amiben van force feedback?

(#926) Vesa válasza fulton (#925) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Persze, hogy "megszűnik" az ellenállás, mivel a középpontban a rugók sem feszülnek úgy, éppen ez a lényege, különben nem állna be a mechanika középre és össze-vissza lötyögne az egész. Az más kérdés, hogy ennek mértéke nem szokott zavarni senkit, minimális a különbség a center és a végállások között. Tehát most így látatlanban nem lehet eldönteni, hogy nálad ez a konkrét termék hibájából fakad, vagy alapból nem érzed még a joy-t!

Az a Logi amit írsz, ehhez képes kanyarban sincs!
FFB-s joy-ok nincsenek már, vagy ha mégis, azok 99%-ka gagyi kategória. Nem ajánlottak!
Esetleg nézz be valahova ahol van másféle joy (pl. Saitek X52/Pro), és próbáld ki, hátha jobban bejön neked.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#927) fulton válasza fulton (#925) üzenetére


fulton
addikt

Mm a kart egész megszoktam, hozzá állt a kezem erőben, de ez a tolókar szerintem teljesen felesleges annyiért. Küldöm vissza. Mivel külön rendeltem őket. A kart megtartom.
Nekem tökéletesen megfelel alul az a kis gáz kar.

[ Szerkesztve ]

(#928) Vesa válasza fulton (#927) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Pedig a kar lényeges az élmény szempontjából, bár nem tudom, milyen programmal használod. Azért jó egy külön gázkar, mert azzal precízen lehet vezérelni a gázt, ahogyan egyébként a valódi repülőgépekben is teszik. Harc esetén nem mindegy. Causal játéknál persze tök mindegy, ott javarészt full gázt adnak és kész. Szimulátornál viszont nem mindegy. De nyilván te tudod, te döntesz!

Szerk.: A joy-on lévő kar is jó, csak ne felejtsd el, hogy a külön gázkarnak nagyobb az útja, finomabban állítható, másrészt tele van plusz gombokkal, ami egy szimulátornál megnt csak jól jön (nem kell állandóan a billentyűzettel szarakodni, sok funkciót elérhetsz a vezérlőkről).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#929) fulton válasza Vesa (#928) üzenetére


fulton
addikt

Hát igen de 24000 Ft ot nem ér nekem. Majd egy fana kormány szett lesz év végén inkább. Replüléshez elég a joy. Egész frankó de mégszokni kell.

(#930) BoB válasza Vesa (#928) üzenetére


BoB
veterán

Pont ezért szar ez a Thrustmaster-es gázkar, mert nem lehet precízen szabályozni a "gázt".

Túl nagy az ellenállása, ragad az egész és ha csak finoman akarod mozgatni darabosan teszi. Repülőn még elmegy, ott nem kell akkora finomkodás. Legalábbis nekem, nem nagyon repülök alakzatban.

De helikopteren ha alig akarsz növelni vagy csökkenteni a kollektíven, nem fog menni mert odébbugrik. Agyf@szt kapok mindig amikor helikopterrel kellene föld felett lebegni + gyengéden letenni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#931) fulton válasza BoB (#930) üzenetére


fulton
addikt

Hogy tudom én beállítani a joy gázkarát pl DCS ben? addig eljutottam hogy a gáz Up ra bejön egy panel ahol a joy gombok közzül kell választani. De mégis hogy, melyik az? vagy külső progiban kell?

(#932) Vesa válasza BoB (#930) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ehhez a típushoz még nem volt szerencsém a gyakorlatban, vagyis hiszek neked! :) Viszont elég sok egyéb karhoz már igen, és mindegyik precízebb volt, mint bármilyen kis stickre integrált mini gázkar.
Itt ugye most arról volt szó, hogy a külön gázkar a mini gázkarhoz képest milyen. Ahhoz képest vélhetően még így is precízebb, az más kérdés, hogy egy másik HOTAS karhoz képest mennyire jó.

A tudomány a valóság költészete!

(#933) BoB válasza fulton (#931) üzenetére


BoB
veterán

Csak axis-hoz tudod hozzárendelni. "Axis commands" lenyíló legyen kiválasztva és azok között tudsz válogatni. Repülőknél thrust, heliknél collective.

Dupla klikk rajta, és csak megmozgatod.

Vesa: na jó hát annál lehet jobb, de leginkább csak az extra gombok miatt :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#934) fulton válasza BoB (#933) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm szépen sikerült. :R Most már működik mint gázkar.
Visszatérve, Értem hogy Mondjátok több gomb van a tolo karon de teljesen jól működik igy is. Sőt nekem valahogy stabilitást ad hogy közel van egymáshoz a két kezem akár két kézzel is meg tudom fogni a kormányt. Nagyon baba kezdem élvezni. Most már csak meg kell tanulni mi micsoda főleg a lényegi részeket.

[ Szerkesztve ]

(#935) BoB válasza fulton (#934) üzenetére


BoB
veterán

DCS-el most kezdtél el játszani? Melyik gépek?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#936) fulton válasza BoB (#935) üzenetére


fulton
addikt

Ahham. De amikor van időm tanulgatom YouTube ról.
D51 , f 15C van meg. De totál zold vagyok még.

(#937) Vesa


Vesa
Topikgazda

Akadnak azért minőségi problémák Virpiléknél. Bár ez csak egy "tartalék" műanyag, de azért mégis...Később még sorjás csavarok is látszanak. Van még hova fejlődni.

A tudomány a valóság költészete!

(#938) Vesa


Vesa
Topikgazda

Egy ilyen RX Vipert viszont egyszer be fogok szereni (csak jó drága).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#939) bot1978


bot1978
senior tag

Ok, most már azt hiszem mondhatjuk, hogy rákaptam az Elite-re. Nagy nehezen script-el felkonfigoltam és a héten már csak egy nap volt, amikor nem nyomtam.

Ennek utána, hogy hivatalosan is ráfüggtem a témára be kéne újítanom egy komoly(abb) joy-t, de okosba, mert skót vagyok erősen.

Szóval ha befutna valaki, akinek ez már annyira dilije, hogy már warthog-ot akar, vagy bárkinél leszerel egy olyan újonnan 40k körüli hotas és így elérhetővé válik használtan féláron akkor írjatok már rám pls
kokov.kolko@gmail.com

Ahogy nézem az aprót a Hotax X-em két év garral nem lesz nehéz eladni, szóval bármikor érdekelne valami jóféle...

[ Szerkesztve ]

(#940) TESCO-Zsömle válasza bot1978 (#939) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

újonnan 40k körüli hotas

Na ez az, ami nem létezik. HotasX után a következő lépcsőfok az x52 60-70 körül, aztán az x56 90, majd jön a warthog.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#941) Vesa válasza bot1978 (#939) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Használt x52 Pro-ra van esély ennyiért.

A tudomány a valóság költészete!

(#942) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#941) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

20k-ért? Kötve hiszem...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#943) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#942) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem 40k volt a cél? Sorry, akkor félreértettem valamit...

A tudomány a valóság költészete!

(#944) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#943) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy újonnan 40k körülit keres használtan féláron.

Mondjuk jófogáson hónapokon át fent volt egy hirdetés, miszerint műszakilag kifogástalan állapotú Hotas Warthog-ot venne 30k-ért...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#945) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#944) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Akkor esetleg maximum a sima x52 jöhetne szóba, de 20k körül azt sem sűrűn lehet kifogni. Néha felbukkan itt hardveraprón is, 30k magasságában.

30-ért Warthog, és még legyen kvázi szalonállapotban?? Vannak furcsa emberek, furcsa elképzelésekkel.
..

A tudomány a valóság költészete!

(#946) bot1978 válasza Vesa (#941) üzenetére


bot1978
senior tag

Igen, ebből 35-ért már odaadják az újat, itthon nincs rajta gari és akkor egy kicsit engedni kell, használt is... satöbbi, hát jó. Igen.

Nehét megmondani kép alapján mennyire "vak barát" ez a típus. (Fejemen a Rift) Picit lehetne nagyobb a kínálat. Ez az X52 olyan...Ergonómiával sokat nem foglalkoztak .

(#947) Vesa válasza bot1978 (#946) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem jol gondolkodsz. Ez a Hotas itthon 55-65k, bárhol. A használt piaci árát ehhez kell viszonyítani illetve a gyakorlati kínálathoz. Sem hardveraprón, sem máshol nem láttam még itthon x52 Pro-t 20-25k körül, maximum ha lestrapált volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#948) TESCO-Zsömle válasza bot1978 (#946) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Idehaza használtan 40.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#949) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#948) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Így van, most is van 1 az aprón 40-ért, bár leírás alapján az nem is 100-as, van valami kis hibája.

A tudomány a valóság költészete!

(#950) bot1978 válasza TESCO-Zsömle (#948) üzenetére


bot1978
senior tag

Tényleg? És el is viszik? Nemár, ennyire durva a helyzet? Hirdetni lehet 40-ért, csak mennyi a vége, azért azt nem látod, mennyiért kel el.
Azért más se hülyébb, mint én. Nem érteném. 5k körül van a posta németből, 40-ből simán kijön az új még akció nélkül is.
Láttam akciósan 35 helyett 26-ért újat csak már out of volt a készlet. Jó, mondjuk az lehet kamu is. Neten nem mindig igaz az ilyesmi, de 30-35 között azért nem egyet találni újat németben.
Miért venne használtat 40-ért? Nincs PayPal-ja a hardveraprós vevőnek? Már ennyire elment mindenki az országból, hogy már itt is csak ilyen nagyon peremvidéki emberek vásárolnak?

Ne már, ha ez tényleg így megy rendelek egyet. Ha semmit nem bukok rajta végül is miért ne... de ha nem viszik el a hajatokra kenem :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.