Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#650) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Egyetértek a VR kapcsán. Ez az orosz rendszer arra kiváló lenne, bár en nem igazán szeretem ha a gázkar ilyen közel van a stickhez. Monitornal nekem kényelmetlen, de VR sisakban jó lehet.

A tudomány a valóság költészete!

(#652) Mrgyergyo


Mrgyergyo
tag

Sziasztok

Hotas vasarlas előtt allok es mivel nincs 70k-m egy x52 prora ezet a TH Hotas xet neztem, de lattam hogy van mar Hotas 4 is... Na most a kerdes hogy a plusz 6ezres felar csak annyi lenne, hogy a Hotas 4 mar ps4hez is jó meg nem piros ha nem kek vagy van valami mas is? Erről nem tudtok valamit? A valaszt köszönöm :)

(#653) Vesa válasza Mrgyergyo (#652) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Tudtommal csak az a különbség (a kék színt leszámítva), hogy PS4-hez is jó, míg a régi PS3 kompatibilis volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#654) BoB válasza TESCO-Zsömle (#650) üzenetére


BoB
veterán

DCS-hez keresek most joyt, a mostani Saitek Cyborg elég gagyi. Persze játszogatni jó, de valami komolyabb jó lenne. Aztán megtaláltam ezt az orosz cuccot full fémből.

Most megvárom ennek mennyi lesz az ára. Valakinek van infója mikor fog megjelenni?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#655) Vesa válasza BoB (#654) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Megmondani előre,hogy mikorra jelenik meg, szinte lehetetlen. Amennyiben sürgős a dolog, érdemesebb lenne körülnézned a már kapható vackok között, sok verzió mondjuk nincs. Saitek és TM a választék, ha HOTAS kell.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#656) TESCO-Zsömle válasza BoB (#654) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elvileg 2016 Q2, de az .ár elmúlt.

Viszont az idézett menetrendben minden már megjelent termék késett 1-2 Q-t:

Gladiator – Q4 2015
Gladiator Pro – Early Q1 2016
Gunfighter Mk.1 – Q1 2016
KG12 Grip – Q2 2016
Gladiator Plus – Q2 2016
Gladiator Pro Plus – Q2 2016

az: A másik gond, hogy egy fia európai boltot nem találtam, ahol az új Gladiátorokat még lehetne vásárolni. Az még úgy necces, hogy az USA-ba exportált készletből importáljunk...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#657) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#656) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Első ránézésre -és másodikra is-, nagyon kevés a gomb a HOTAS-on. Továbbá nem túl impozáns, hogy a honlapon szinte semmi infó nincs az érkező cuccokról, vagy ami van, az el van dugva és úgy kell keresgélni. A termékek fele már sold out, ezt sem értem, akkor minek van még feltéve??

A tudomány a valóság költészete!

(#658) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#657) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gladiator-okról se volt. Alapvetően ez nem játékra van, hanem kőkemény sim-re. Azoknak meg ott a dashboard.

A termékek azért sold out, mert nagyobb az igény, mint a termelés. Előrendeléseket vesznek fel. Már az usák oldalon, az európai egyáltalán nincs frissítve, ott semmi sincs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#659) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#658) üzenetére


Vesa
Topikgazda

POntosan milyen szimhez szánják? Vadászrep. cockpit építőknek? Egyébként ez a stick valamilyen harci gépnek a replikája, mint pl. a TM-nél az F16, F22 volt, vagy most a Warthog?

A tudomány a valóság költészete!

(#660) BoB válasza Vesa (#659) üzenetére


BoB
veterán

Nekem DCS-hez kellene.

Ruszki klónja annak a kormányszervnek ami BF109-ben, FW190-ben volt. Ruszkiknál meg a Yak-9, La-7, MiG-15-ben.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#661) Vesa válasza BoB (#660) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Warthog miért nem jó? Jelenleg az a Top (ez az orosz cucc is bíztató, de kevéssé ismert és még nem elérhető, áráról nekem nincs infóm, de biztos nem lesz olcsó).

Olcsóbb szegmensben még mindig a Saitek X52 Pro HOTAS a legjobb vétel, újonnan kb. 60eFt, használtan kifogható 40-ért. Bár nemrég volt aprón egy komplett Warthog 70k-ért, az best buy volt annyiért.

A tudomány a valóság költészete!

(#662) BoB válasza Vesa (#661) üzenetére


BoB
veterán

A warthog nem lesz az igazi space sim (star citizen)-re ha minden igaz. Én még nem játszottam abszolút vele, de az új Saitek X56-ra azért szereltek még pár kis analóg joyt mert itt már több síkon kell irányítani.

A Saitek X56 meg azért nem jó mert műanyag. És például centerline problémák vannak vele, ami nekem is van a Cyborg-omon.

Ez az orosz cucc meg már rég kapható, csak a legújabb hotas-os nem még. A pro változat full fém és a precizitása meg a tartóssága ver mindent kb. (a warthog-ot is, amiben csak egy-két dolog fém)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#663) Vesa válasza BoB (#662) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Előbb DCS-hez kerestél, ahhoz a Warthog ideális. SC-hez nem biztos, bár én Elite-hez jelenleg is ezt használom és semmi probléma nincs vele. Más kérdés, hogy valóban ez inkább repszimekhez jó. Igazából nem nagyon látok olyat, ami mindenhez megfelelő, ennél az orosz megoldásnál eleve nem tetszik, hogy egyben van a throttle a stick-el, nálam ez például élből kizáró tényező mert a keyboard két végére teszem a vezérlőket, így szoktam meg és így kényelmes. A Warthogon sincs elég gomb és űrszimhez általában felesleges a szeparált throttle (ellenben pl. FSX-ben iszonyú jó!), de úgy nézem, ezen az oroszon sincs elég kapcsoló. Általában mindenképpen kell a billentyűzet is egy komolyabb szimhez, mert annyi funkció van, hogy mindent nem lehet rátenni a joy-ra. X3 űrszimhez pl. anno full felkonfigoltam az X52 Pro-t és még így is állandóan használnom kellett a billentyűzetet, pedig az X52-n elég sok gomb van.
Úgyhogy nincs tökéletes rendszer sajnos, ami mindenhez jó. Star Citizenhez lehet beszerzek megint egy X52-t, azon nincs szeparált throttle, cserébe van olyan poti, amivel a Z tengely mentén tudok le/felszállni helyből.

Engem az, hogy fém, annyira nem mpzgat meg. TM-től mai napig megvan a még DOS-os F16FLCS HOTAS rendszerem pedállal együtt, full műanyag és analóg a lelkem, de 20évig úgy szolgált ki, hogy mai napig hibátlanul működik. Persze a warthog más tészta, még akkor is, ha ebben is van műanyag itt-ott.

A tudomány a valóság költészete!

(#664) BoB válasza Vesa (#663) üzenetére


BoB
veterán

DCS-hez kell most, a jövőben meg star Citizen-hez, mivel az még nem jelent meg azzal még nem játszok. De ha már jó drágán veszek valamit akkor alap hogy gondolok erre.

Nem hiszem hogy a Gladiator Plus ne lenne majd szétszedhető. Elég hülyén nézne ki ha csak egyben lehetne használni mert én is a billentyűzetet akarom középre.

Nálam akkor is előnyben van a fém a műanyaggal szemben. Ment már tönkre igaz gagyi Genius joy, meg ami most van elég pontatlan. Nem tudom milyen lehet egy warthog, de nekem visszás hogy ennyi pénzért nem tudták fémből csinálni (azaz lehúzzák a népet).

A gombok mennyiségétől nem félek, ott a keyboard. Úgysem ez lesz a Star citizen-nél a visszatartó erő, hanem a 6DoF miatt szükség van + 4 tengelyre. Amit az X52 nem ad meg, csak az új X56.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#665) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Logitech Extreme 3D Pro-ról?

Szeretnék repülős játékokkal játszani, War Thunder, meg hasonlókat próbálnék ki.
Nem szeretném a leggagyibb Joystick-ot megvenni, de túl drágát sem, mert nem tudom mennyire fogom élvezni hosszútávon.

Ha van más alternatíva 10-15 ezer forint környékén, akkor légyszíves ne tartsátok magatokban. Minden segítségnek, és ötletnek örülök.

Köszönöm! :)

(#666) CAB85 válasza Laby (#665) üzenetére


CAB85
tag

Én inkább a Thrustmaster Hotas X -et ajánlanám, nagyjából belefér a keretbe amit írtál, és élményben sokkal többet nyújt. Én az Elite-hez használom, és nagyon bevált. Kényelmesebb, több gomb, és a tolóerő szabályzó miatt sokkal nagyobb élmény. Ár / érték aránya is jó, páran írják, hogy a 4-es 5-ös gomb a gyenge pontja, de nekem és pár ismerősömnek nem jelentkezett ilyen gondja

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#667) Vesa válasza Laby (#665) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Jó a logi, ha csak arcade repkedsz. Stabil, tűrhető a kar, viszonylag precíz, van egy külön kis throttle karja is es nem is drága (foleg ha kifogsz egy alig használtat féláron aprón).
A TM Hotas X is jó, külön gazkar ami komolyabb élmény, de erre inkabb akkor van szükség, ha komolyabb szimekkel repkedsz. Minőségre nagyjából azonosak, a TM persze többet tud, de több helyet foglal. Van akinél ez is szempont.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#668) Laby válasza CAB85 (#666) üzenetére


Laby
senior tag

(#667) Vesa
(#666) CAB85

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget!
Sokat gondolkodtam, végül a TM mellett döntöttem, meg is rendeltem. Remélem imádni fogom. :)

(#669) [hun] warhea


[hun] warhea
tag

Sziasztok! Warthog melle milyen ruddert ajanlotok?

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#670) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok Saitek MadCatz F.L.Y.5 a Z tengely meghülyült és folyamatosan jobbra fordulna. Ha jól olvastam ezt egy kábel okozza a talpban, ha ezt kiveszem bármilyen "szimpla" réz kábellel helyettesíthetem ? 3 éves, a gari már nem játszik.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#671) TESCO-Zsömle válasza Micsurin (#670) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen.

sz: Nyilván a vastagságának közelítenie kell.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#672) Micsurin válasza TESCO-Zsömle (#671) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Rendben köszönöm! :R

Nem kellet másik kábel elég hosszú volt a végéből vágtam csak le és forrasztottam vissza. De sajnos nem segített, csökkentette a jelenséget, de még mindig elforgok... szóval csere lesz. Közbe Elite.D topikban meg is lett diskurálva, hogy Hotas X lesz valószínűleg mert jók vele a tapasztalások, arról van valami véleményed? (Nagy igénybevételnek van kitéve nálam, napi több órát nyúzom akár.)

Esetleg 10-18 közt szimpla kar ami hasonló mint a F.L.Y.5 ? (gázkarok+Z tengely)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#673) TESCO-Zsömle válasza Micsurin (#672) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

20k alatti szegmens olyan is. Nem szabad csodát várni.

Hotas-X nem rossz, de minden pontján visszaköszön az olcsóság. Persze alternatívája nincs, a következő már az X52, aztán a Rhino...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#674) Micsurin válasza TESCO-Zsömle (#673) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Rendben köszönöm, jelenleg nem szánok rá többet.
Egy Rhino tervben lesz, de most van ami jóval fontosabb. :) De arra, hogy kikapcsoljak és csak szórakozzak, arra egy Hotas X is elég lesz, és ezek szerint azon kívül, hogy érezni, hogy olcsó mondhatni ajánlott példány. Köszönöm!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#675) [hun] warhea válasza TESCO-Zsömle (#673) üzenetére


[hun] warhea
tag

Micsurin: Nekem volt egy x55 es tropa lett egy even belul. Ismerek meg vagy 3 magyar sracot akinek hasonlo problemai adodtak (ossze vissza nyomkodta a gombokat aztan teljesen meghalt vagy a gazkar vagy a stick). En senkinek sem ajanlom. Az x52rol nem hallottam ilyet.

A kialakitas kritikan aluli az anyagfelhasznalas is. Nyikorog csikorog mint oreganyam hintaszeke.

[ Szerkesztve ]

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#676) CAB85 válasza Micsurin (#672) üzenetére


CAB85
tag

Nekem Hotas X nagyon jól szolgál ED-ben. Nekem kényelmes, és bőven elég arra amire én használom. Bár hozzáteszem, hogy nemvagyok egy fanatikus szimulátor rajongó. Egyszer beruházok egy X52-re, de az nem most lesz. Egyetlen nyűgje az volt, hogy nyikorogni kezdett pár hónap után. Ezt egy öt perces kis munkával meglehet oldani. Egyébként jól muzsikál. :))

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#677) Micsurin válasza CAB85 (#676) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#678) Vesa válasza Micsurin (#677) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Hotas X-et egyszer próbáltam, kicsit nyikorgós valoban, de nekem nagyobb gondot okozott, hogy szétszedve a vezerlot, nem fért be közéjük a billentyűzet, nem volt elég hosszú a kábel. Lehet, hogy ez billentyűzet függő is, nem tudom. Hotas-nal ez sokaknál kizáró ok lehet, ezért írom le.

X52-őt néha ki lehet fogni használtan de jó állapotban fel áron, esetleg érdemes azt is megfontolni. X52-ből a PRO verzió lényegesen jobb választás!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#679) CAB85 válasza Vesa (#678) üzenetére


CAB85
tag

Nekem egy gigabyte aivia befért közé pont, a mostani xtrfy k2 rgb mégkisebb, úgyhogy nekem sosem volt ilyen gondom szerencsére. Egyedül a nyikorgás... de az meg könnyen orvosolható, ráadásul nem mindenkinél jelentkezik... Az X52 nagyon vonzz... De jófogáson most 45 ezer használtan, nemár... akkormár inkább ebay, gyakran az új kerül annyiba

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#680) Vesa válasza CAB85 (#679) üzenetére


Vesa
Topikgazda

X52 Pro 60e felett van újonnan. Az megér 40-et használtan, feltéve persze, ha jó állapotban van. A simáert viszont sok ennyi.

A tudomány a valóság költészete!

(#681) CAB85 válasza Vesa (#680) üzenetére


CAB85
tag

Akkor már inkább e-bay :( figyelni kell, de kijön az új ennyiért sokszor, még szállítási költséggel együtt is. Bár egy ilyen ajánlatra várni kell, és nemtart sokáig. Utoljára tavasszal láttam. Leis csúsztam róla

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#682) Vesa válasza CAB85 (#681) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igen, ez itthoni ár. Kintről ki lehet fogni olcsóbban is. En sokáig nyúztam egy Pro-t es most meg a fiamnál is megy mar egy ideje, es meg bírja.

A tudomány a valóság költészete!

(#683) CAB85 válasza Vesa (#682) üzenetére


CAB85
tag

Ez a célom nekem is, időnként nézem a kinti oldalakat, hátha van valami kihagyhatatlan ajánlat. De nem sürgős, remekül elvagyok a kis Hotas X-emmel. De folyamatosan ott motoszkál az X52 Pro. Csak E:D-hez használnám, de nagyon tetszik. Előbb utóbb landol nálam egy. Ha feltűnik használtan egy jóáron akkor onnan, ha nem, akkor marad az e-bay :))

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#684) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

itt is kérdezek, mivel HA -n nem sok esélyem vagyon. Saitek Cyborg Evo -hoz keresek alkatrészeket. jelen pillanatban az első tűzgomb tört el. :( Netán, esetleg, csak-csak valami úton módon lenne olyan egyén, akinek van nem használható hibás joy -a, de az első tűzgombja épp, akkor dobna rám egy privit?
hálás lennék. :) most nem tudok SW TF -el játszani. :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#685) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Üdvözlet a klubban, egy HOTAS 4 tulajként. Még ismerkedem, MS Sidewinder FFB-ről váltottam. Egyelőre még a "hub@mmeg'" érzés van rajtam. :))

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#686) Vesa válasza TeeBee73 (#685) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Milyen HOTAS?

A tudomány a valóság költészete!

(#687) TeeBee73 válasza Vesa (#686) üzenetére


TeeBee73
addikt

Thrustmaster T.Flight HOTAS 4.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#688) Vesa válasza TeeBee73 (#687) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ja igen, ez váltotta a HOTAS X-et. MIhez használod? Tapasztalatok?

A tudomány a valóság költészete!

(#689) TeeBee73 válasza Vesa (#688) üzenetére


TeeBee73
addikt

Egyelőre csak a WarThunderrel próbáltam ki idő híján, majd ha hazakerül, ED és FS X alatt lesz használatban.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#690) baphomet


baphomet
senior tag

Még ebben a hónapban érkezik egy újabb játékos a szegényes joystick piacra:
Speedlink AIRROW

A VKB Gladiatorral való kísérteties hasonlóság nem a véletlen műve. :) Ez annak az EU piacra szánt verziója. Némi butítással: a Z tengelyen nem MaRS szenzorok vannak, a firmware is kevesebbet tud, és nem lehet hozzá egyéb VKB eszközöket csatolni. Német webshopokban 90EUR-ért lehet előrendelni, de szerintem ez kapható lesz itthon is.

(#691) Vesa válasza baphomet (#690) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Jónak tűnik! Fém test, Hall szenzor...stb.
Kíváncsi leszek a tapasztalatokra, bár engem sajnos nem érint majd a gyakorlatban, mert nincs HOTAS verzió belőle (bár akkor se nagyon érintene, hacsak nem ugorja meg körökkel a Warthogom képességeit).
De mondjuk egy X52 Pro árszintjén bőven lenne keresnivalója, ha van eszük, készítenek egy Hotas verziót is. Mivel manapság döntően az űrszimek adják a vásárlók javarészét, ahhoz meg éppen a külön gázkar az, ami leginkább fontos (egyebek mellett persze)!

A tudomány a valóság költészete!

(#692) baphomet válasza Vesa (#691) üzenetére


baphomet
senior tag

Elképzelése már van a VKB-nek. De, hogy ebből lesz-e, és mikor valami, és kapható lesz-e egyáltalán?

(#693) TESCO-Zsömle válasza baphomet (#692) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ütemterv szerint idén Q2-ben jött volna, de a Gladiátorok is késtek 1-2 negyedévet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#694) Vesa válasza baphomet (#692) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igen ezt ismerem, nemrég tárgyaltuk itt ki. Felemás érzéseim voltak a kép alapján, de persze ennyiből nem lehet konkrét következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#695) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#694) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Minden a minőségen fog múlni, mert azt szűk marokkal mérik 70k alatt.

sz: Meg persze az elérhetőségen, mert VBK nem arról híres, hogy minden sarkon kapni... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#696) #48967168


#48967168
törölt tag

Évtizedes álmom vált valóra, és sikerült nagyon kedvező feltételekkel szereznem egy Thrustmaster HOTAS Warthog szettet! :)

Ugyanakkor azt látom hogy repszimek meg tetszhalott állapotban vannak manapság, legalább is a IL2 és a DCS World kivételével nem nagyon találtam mást... :(

Ti mivel használjátok a Joystick-jaitokat? Mivel érdemes manapság gyötörni?

(#697) Vesa válasza #48967168 (#696) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Üdv a klubban, nekem is varacskos van! ;-)

Én mondjuk harci szimekkel már nem nagyon játszom, jelenleg főként az Elite Dangerous és az MS FSX-hez használom napi szinten, néha még az X3 űrszimhez.

DCS-t mondják sokan, hogy jó, de nincs vele túl sok gyakorlati tapasztalatom.
Sajnos ma már sehol nincsenek a régi nagy nevek, ez a műfaj a 90-es években élte fénykorát, akkoriban toltam még én is harci szimekkel (Falcon 4.0, EF2000, Jane's F15, Wing Commanderek stb.)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#698) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#697) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Űrszimek is visszqtértek, repszimekkel is meg lehetne csinálni, csak kéne alá rittyenteni egy sandbox világot, hogy többről szóljon a pjszta repkedésnél, mert ma már egyik műfaj sem él meg pusztán abból, ami. Kellenek az extra funkciók, eventek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#699) #48967168 válasza Vesa (#697) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi! :)

Tényleg meglepő ez a pangás, sokkal pezsgőbb közösségre számítottam.

Ha a Warthog beállításaival kapcsolatban kutakodnék hol érdemes körbenézni? Leszedtem a TM oldaláról az IL2 profilt, de pont a Flaps-eket nem kezeli, holott lenne rá dedikált gomb, meg van pár zavaró apróság egyébként is. A DCS-meg nem is szerepel benne, pedig ott a throttle a beállíthatatlan számomra.

(#700) Vesa válasza #48967168 (#699) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én csak egyedileg konfigolom az enyémet, mert az előre generált profilokkal mindig volt valami gondom (nem ott volt egy funkció ahol nekem kézre esik, vagy ahol én megszoktam).

Alapvetően fórumokban lehet megtalálni kész profilokat, DCS kapcsán is érdemes elnézni a hivatalos fórumra.
Pl. itt is van egy Warthog Profile DCS-hez

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.