Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) plaschil válasza TESCO-Zsömle (#400) üzenetére


plaschil
aktív tag

Azért gondoltam rá hogy csatlakoztatom, mert pl. sok nintendo játékot lehet PC-n játszani, gondoltam van ennek a tv-s játéknak is valami átirata PC-re, és akkor lehetne jókat szórakozni és felidézni a gyerekkoromat egy kicsit. :))

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#402) zozz12


zozz12
tag

Sziasztok!
Szeretnék már végre belekezdeni a virtuális repülésbe, szimulátorozásba, ezért be kéne szereznem valami viszonylag jó joystickot, olcsón. Én a Logitech Extrem 3D Pro -ra gondoltam. (bár azt sajnálom, hogy nem mindkét oldalán van kéztámasz) Milyen tapasztalatok vannak vele? Érdemes megvenni? Használtan 4-5k körüli összegért láttam. Vagy mit ajánlotok helyette?

:R

(#403) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy joystickot BF3-hoz.

1.

2.

Ezeket néztem. Véleményt valaki? Más ajánlatokat is szívesen fogadok.

üdv.
kertsa

[ Szerkesztve ]

(#404) zozz12 válasza kertsa (#403) üzenetére


zozz12
tag

Üdv!
Bár annyira nem vagyok ismeretes a joystick témába, szerintem inkább a Logitech -et vedd. Eleve az a Genius baromi gagyi kinézetű. Logitech -en belül pedig érdemes volna elgondolkodnod a Extrem 3D Pro -n, mint nekem. Nézz szét az apróhirdetések közt is!

(#405) TESCO-Zsömle válasza kertsa (#403) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én ezek között nézelődnék: Saitek Cyborg

A ST már 10 évvel ezelőtt olyan joystick-okat gyártott, ami minőségben még ma is odaveri a mezőny zömét.

Mondom ezt úgy, hogy egy ősöreg Logitech WingMax Extreme Digital 3D tulaja vagyok...

Ha tehetném, beruháznék egy Cyborg-X-re (aka. F.L.Y. 5 aka. PS38)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#406) csibe1 válasza kertsa (#403) üzenetére


csibe1
addikt

Saitek Aviator,ez se lehet rossz.
Én is innen a ph-ról vettem egy Cyborg 3D USB-t,és megy BF3 alatt,
de van vele pár gond,mert ha rajt a gépen a joystick akkor úgy éledek,hogy lövök egyet,
a pisztolyra váltáskor mindig,a soflamba állandóan belép vagy nem tudok az elsődleges fegyverrel lőni.
Ez amiatt lehet,hogy a Win7 tette fel a drivert vagy a beállításokkal nem okés valami?

Eddig nem nagyon láttam hozzá x64 drivert,a Saitek oldalán Xp és 2000 driver van fent.
Érdemes rendesen bekalibrálni a windowsban,különben nem működik rendesen a játékban.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#407) TESCO-Zsömle válasza csibe1 (#406) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Aviator se rossz, csak az elrendezése...

A gázkarok iszonyú szar helyen vannak a kapcsolók fényében. Meg ugye kapcsolók... Nem gombok... Ez inkább szimulátorozni jó, mintsem BF3-ba akciózni. Oda inkább gombok kellenének, mint fix állású kapcsolók...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#408) kertsa válasza zozz12 (#404) üzenetére


kertsa
senior tag

Az egyik haveromnál porosodott egy Extrem 3D Pro. Kölcsönkértem tesztelésre, és hozzátette, hogy eladó :DD 3x használta... Mondanom sem kell, hogy makulátlan állapotban van :K

(#409) csibe1


csibe1
addikt

Ezt a drivert találtam a Saitek oldalán Win2000-hez.Ez jó lehet Win7x64-hez?

Találtam Cyborg X-et,de csak a pixmániánál.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#410) zozz12 válasza kertsa (#408) üzenetére


zozz12
tag

És jó? nem jó? Mik a tapasztalataid?

(#411) kertsa válasza zozz12 (#410) üzenetére


kertsa
senior tag

Hogy jó-e? Igen. Nagyon jó. Utoljára Commodore64-hez használtam joy-t :DDD Azóta csak egér és billentyű. Viszont ez a cucc kiváló a BF3-hoz. 2 napomba telt míg beállítottam és 6 óra gyakorlás után megkaptam az első "szívhez szóló" üzenetet chatbe és a mellé járó bannt a szerverről :B Nem értem :U

(#412) Locutus válasza kertsa (#411) üzenetére


Locutus
veterán

Fasza joystick, csak elrettentőek a netes vélemények róla, hogy pár hét, vagy hónapnál többet nem húzott senkinél. Csak úgy, mint az újfajta Saitek Cyborg-ok.
Én most vettem egy Thrustmaster T.16000M-et, szintén BF3-hoz, kiváncsi leszek.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#413) kertsa


kertsa
senior tag

Olyat csinál a joy, hogy ha játszok vele 5-10 percet, akkor a "z" tengely vagy az "y" tengely csak félig érzékel. Ha újraindítom a gépet, akkor megjavul. És kezdődik előröl :F Mi lehet a gond?

(#414) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Hello,
battlefield 3-hoz keresek valamilyen joystick-ot, először gamepad-ra gondoltam de azzal nehezebb lenne a célzás jet-ekben.
Max. 10ezer forintig és működjön win7 64bit alatt.
Eddig a Logitech Extreme 3D Pro-t és Genius Metalstrike-ot néztem. Utóbbiból 2 verzió van, a drágábbikban van vibration feedback (igen, és nem force feedback), ez fontos, vagy mire jó? Csak mert ha nem túl szükséges akkor az olcsóbbat venném.

[ Szerkesztve ]

(#415) Locutus válasza Tweaky (#414) üzenetére


Locutus
veterán

A célzás jó joystickkal is nehezebb mint egérrel :) Csak a manőverezés lesz jobb tőle.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#416) Tweaky válasza Locutus (#415) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Nehezebb mint egérrel? Ez meglep, de nem baj gyakorlás majd megteszi a dolgát, csak nem tudom milyet vegyek és drágát sem szeretnék... Mennyire fontosak ezek a feedback dolgok?
Egérrel nagyon fárasztó állandóan forogni meg kerülgetni... Meg azt hogy is hívják, hurok? Nah azt nagyon sz*r csinálni mert folyamatosan elölről hátra kell húznom az egeret illetve ugyan ez van ha fordulni akarok és így sokkal nagyobb ívben sikerül csak
Jah még van egy lehetőség.... Joystick és Gamepad helyett Razer Nostromo és azon van egy kis 8 irányú joystick amit nagyujjal érsz el szóval azzal manőverezhetnék de mellette az egeret is tudom használni szóval célozni / lőni is könnyű

[ Szerkesztve ]

(#417) Locutus válasza Tweaky (#416) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem fasság a feedback. Én nem adnék plusz pénzt rá.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#418) Tweaky válasza Locutus (#417) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Oké, és [erről] mit gondolsz? Ez az amit az előbb írtam, igaz kicsit drágább viszont ugye akkor ezzel mozgok is, ha irni akarok akkor kell a billentyűzet amúgy nem. És kényelmes is

(#419) TESCO-Zsömle válasza Tweaky (#418) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az egy sima d-pad. Nem analóg, csak bele van szúrva egy ilyen gomba. De kivehető.

Ilyenem van. Illetve az "előd". Belkin Nostromo n52te. Am ugyanaz a kettő...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#420) Tweaky válasza TESCO-Zsömle (#419) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Jó de attól még ha beállítom akkor simán használhatom a jet irányításához? Csak a fordulásokkal van problémám....

(#421) TESCO-Zsömle válasza Tweaky (#420) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Persze, de semmivel se lesz több vagy jobb, mint pl a WASD...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#422) Tweaky válasza TESCO-Zsömle (#421) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Itt nem wasd ről van szó... Ha Joystick-ot használok attól még bal kézzel használnom kell a billentyűzetet.
Hanem arról hogy ha ott a Razer Nostromo akkor ugye azon is ugyan úgy beállíthatom a wasd mozgást (eddig ez semmivel sem másabb mint billentyűzeten) és ott az a kis joystick amit használhatok a jetben mozgáshoz ( az egeret, joystickot helyettesíti ) aztán ha már jó helyen vagyok akkor az egérrel könnyen célozhatok.
Mert ugye egérrel rohadt nehéz jet-et vezetni olyan értelemben hogy pl megcsinálni egy hurkot vagy 180 fokban megfordulni stb... ezekhez folyamatosan elölről hátra kell húznum az egeret és ezt ismételni...
A kis joystick-al meg könnyű fel/le/jobbra/balra dőlni
A wasd játékban a gyorsítás/lassítás illetve jobbra/balra kanyarodás (és nem dőlés) + az egérrel tudsz dőlni vagy a nyilakkal de az kb lehetetlen hogy úgy célozz

(#423) Al Capone


Al Capone
tag

Hello!

Mi a véleményetek a Saitek Cyborg EVO Wireless-ről? Abszolút kezdő vagyok a témában. Mint többeknek előttem, nekem is a Battlefield 3 repülők/helik irányításához kellene.

Mennyire megbízható, jó minőségű, strapabíró? Találtam egy alig használtat egy tizesért. Mit szóltok hozzá?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv

(#424) Locutus válasza Al Capone (#423) üzenetére


Locutus
veterán

A jelzőkből amit felsoroltál, kb egyik se illik rá :) Olvasgass amazonon, meg itt ott véleményeket...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#425) Al Capone válasza Locutus (#424) üzenetére


Al Capone
tag

Ohh. Hát ez nem jó hír.. De köszi a felvilágosítást!

Viszont akkor további segítséget kérnék. :) Angol tudásom sajnos nem kielégítő, így maradnak a magyar fórumok, de itt sem találtam sok véleményt. Bár még sok oldalt nem olvastam át, de ahogy nézem, ezelőtt volt egy kis pangás.

Nade a lényeg, hogy tudnál akkor javasolni vmit, hogy milyen irányba induljak el? Vagy vki más esetleg? Nincsenek nagy igényeim, nem kell hiper-szuper multifunkciós vagy akármi. Csak BF3-ra kell, meg majd talán World of Airplanes-re kell. Viszont szeretnék viszonylag jó minőséget, ami inkább azt jelentse, hogy tartós legyen. Nem szeretném, ha pár hónapos repülés után szétmenne vmilyen irányítója, vagy akármi.

10-et, max 15-öt rászánnék. Szóval vmi jó tipp? :)

(#426) Locutus válasza Al Capone (#425) üzenetére


Locutus
veterán

Ha a tartósság a fő szempont, akkor állítólag a Thrustmaster a legjobb.
Nekem még csak pár hete van meg a T.16000M, szóval a magam részéről csak annyit mondanék, hogy eddig bevált BF3-ban. Bár tökéletes majd csak akkor lesz, ha lesz BF3-ban deadzone setting.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#427) Locutus válasza Locutus (#426) üzenetére


Locutus
veterán

Hopp, a mai patchben jön :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#428) TESCO-Zsömle válasza Al Capone (#423) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én 10k-ért Saitek Cyborg-X-et (aka. F.L.Y.5 aka. PS38) keresnék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#429) Locutus válasza TESCO-Zsömle (#428) üzenetére


Locutus
veterán

Meg pár tartalék 2-es gombot hozzá, ahogy a review-ket olvasom :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#430) Al Capone


Al Capone
tag

Hehe. Én olvasni nem tudtam, de láttam Youtube videókon, hogy azzal a gombbal van vmi..

Egyébként a Saitek jobban tetszik külsőre. Ahogy néztem árban kb. ugyan ott vannak a Pixmanianál. Mit lehet tudni erről a gomb problémáról? Vagy esetleg van vmilyen összehasonlító külföldi oldalakon?

És a Deadzone állításnak mi a lényege a BF-nél? :U

(#431) TESCO-Zsömle válasza Locutus (#429) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy gombot ki lehet cserélni, de a Thrustmaster bumfordi formájával nem lehet mit kezdeni... Azt nem gyúrod át úgy, hogy neked legyen jó...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#432) Al Capone válasza TESCO-Zsömle (#431) üzenetére


Al Capone
tag

Na ja, viszont talán egy lényegesebb kérdés, hogy oké, hogy ki lehet cserélni a gombot, azzal nincs is gondom. DE lehet kapni vhol csak külön olyan gombot? Vagy bármilyen más alkatrészt?
Mert ha tönkremegy netán, és nem tudok sehol beszerezni olyan gombot, akkor ott vagyok ahol a part szakad, mert egy gombért nem veszem meg megint ugyan azt a joy-t, viszont dühítene a dolog, szóval előbb-utóbb egy másikat kell vegyek. És hát az a 2-es gomb pont olyan helyen van, amit gyakran használna az ember sztem.

Mindemellett még mindig az tetszik jobban, de tartok ettől a gomb problémától. Szóval erre vmi megoldás? :)

Ja egyébként rájöttem, hogy a gomb problémás videót az Evo-ról láttam. De még mindig nem tudom, hogy mi a helyet az X gombjaival. :)

(#433) Locutus válasza Al Capone (#432) üzenetére


Locutus
veterán

Dehogy lehet kapni, küldözgetheted vissza garanciába.

Egyébként nem értem mi bumfordi a thrustmasteren? Tökéletesen kézre áll, és legalább masszív. A logitechekre egy csomó panasz van, hogy pár hét / hónap után nem áll központba többet, erremegy, arramegy, a cyborg meg silány minőség.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#434) TESCO-Zsömle válasza Al Capone (#432) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt az a kérdés, hogy a műanyag megy-e tönkre, vagy a mikrokapcsoló, amit nyom.

Ha a műanyag, az cumi. Mikrokapcsolóból lehet szerezni tartalékot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#435) Locutus válasza TESCO-Zsömle (#434) üzenetére


Locutus
veterán

Azt írják, hogy a fejen lévő gombok rögzítése szar. Szóval a műanyaggal van a gond.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#436) TESCO-Zsömle válasza Locutus (#435) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De ha tényleg csak a rögzítés xar, akkor adnak neki egy csöpp ragasztót és el van intézve.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#437) Locutus válasza TESCO-Zsömle (#436) üzenetére


Locutus
veterán

Kérdés, hogy utána mire lesz még jó :) Levélnehezéknek elég drága.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#438) TESCO-Zsömle válasza Locutus (#437) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudod az a kulcs, hogy a ragasztót nem az USB-be kell önteni, és akkor ugyanolyan jól működik majd, mint előtte. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#439) Al Capone


Al Capone
tag

Értem. Hát mindketten jó érveket hoztok fel. De ez a gomb dolog még mindig bosszant.. :S Az viszont pozitívum, hogy a Thrustmasterre azt írtad Locutus, hogy masszív. Nem vagyok egy ideges játékos, nem rángatom az egeret sem, de fontos hogy masszív, erős legyen.

Egyébként ugye az új van, hogy ha csak egy kicsit mozdítom a joy-t, akkor a repülő is csak kicsit mozog? Remélem érthető, szóval ha nem akarok hirtelen irányváltásokat, akkor ugye érzékeli a játék, hogy csak egy kicsit döntöttem meg vmelyik irányba a kart?
Plusz pll. a BF3-ban lehet használni a gázkart? Mert nem láttam még a játékban, hogy kiírná, hogy mennyivel megyek, holott lehet, hogy én lassabban akarnék menni. :)

(#440) TESCO-Zsömle válasza Al Capone (#439) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyébként ugye az új van, hogy ha csak egy kicsit mozdítom a joy-t, akkor a repülő is csak kicsit mozog?

Ez az analóg kontrollerek lényege. :D Ha az adott játék támogatja, akkor igen. Ez érvényes a gázkarra is.

Kis jóindulattal még átjárás is van. Pl analóg bevitelre is rakhatsz digitális funkciót. Nálam pl a csavaráson volt az index TDU2-ben.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#441) Locutus válasza Al Capone (#439) üzenetére


Locutus
veterán

Na, kipróbáltam BF3-mat ma, most hogy már lehet állítani joy senset. Feltoltam maxra, és szétbasztam mindenkit a thrustmasterrel :)

Amúgy igen, gázkar, csavarás, meg mind a 18 vagy mennyi gomb... azt bindelsz rájuk amit akarsz BF3-ban.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#442) Al Capone


Al Capone
tag

Köszönöm a válaszokat uraim! :) Azt hiszem minden lényeges dolgot megtudtam, mostmár csak a döntés maradt.

Ja még annyi, hogy mind a két terméket csak a Pixmania-ban lehet megrendelni igaz? Én legalábbis máshol nem láttam. Nem túlzottan örülök a Pixmania-nak, hallottam már fura dolgokat róluk, dehát ez van.

(#443) TESCO-Zsömle válasza Al Capone (#442) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rendelheted Amazon-ról is. ;] :P

Egyébként Saitek van máshol is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#444) PIT888


PIT888
tag

Jó estét Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni joy ügyben! legfőképpen BF3-hoz használnám, valamint hasonló játékokhoz a jövőben. Logitech freedom-ban vagy Force 3D Pro-ban gondolkodom, de igazából nem vagyok otthon a témában. Ezek megfelelhetnek a célra, bírják a strapát stb.? Vagy fölösleges akár ennyi pénzt is elverni rájuk? :D :R

„Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!” ~ Blöff

(#445) Tweaky válasza Al Capone (#442) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Pixmániából ne, nagyon sok negatív visszajelzést olvastam. Én semmiképpen sem venném onnan....

(#446) PIT888


PIT888
tag

Ááá írtani szeretnék én is BF3-ban, valami jót ajánljatok plz és a napokban már rendelném is! :DD Ez a FFB egyébként mit takar és játék közben, hogyan jön ki? nagyon amatőr vagyok tényleg a témában :Y :R

„Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!” ~ Blöff

(#447) TESCO-Zsömle válasza PIT888 (#446) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

ForceFeedBack (Erővisszajelzés/-visszacsatolás). És azt takarja, hogy motor rángatja a kezedben a cuccot annak függvényében, hogy miként tenné ezt a való életben hogy miként van ez a funkció leprogramozva a játékban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#448) PIT888


PIT888
tag

Köszi a felvilágosítást! Kicsit utánanéztem a logitech cumoknak, hát lehet egy Extreme 3D Pro vásárlással próbálkozom. Pozitiv véleményeket hallottam róla és nem is FFB-s. Majd kiderül mennyire lesz jó vele játszani. :))

„Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!” ~ Blöff

(#449) Locutus válasza PIT888 (#448) üzenetére


Locutus
veterán

Még itt a topikban is van negatív róla, ráadásul még csak visszalapozni se kell... elején jó, aztán elég gyorsan elromlik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#450) Al Capone válasza Locutus (#441) üzenetére


Al Capone
tag

Locutus: annyit kérdeznék már csak, hogy Te honnan rendelted a Thrustmastert? Remélem nem Pixmaniától.. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.