Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#698) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Egyébként el tudnék képzelni egy olyan progit mint az Elite, csak repszimben. Bejárható lenne a teljes Föld (mint FSX-ben), az összes reptérrel és lehetne venni mindenféle repülőket a célnak megfelelően. Vadászokat légi csatákra, konfliktus zónákba küldetéseket csinálni, lehetne vállalni teherszállítást nagy batárokkal, vagy akár kémkedést egy SR-71-el. :-) A lehetőségek száma végtelen, csak senki nem fogja megcsinálni...

A tudomány a valóság költészete!

(#702) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#701) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Soha ne mond, hogy soha. Minél jobban kitágítod a világot, annál nagyobb lesz a piaca és annál kevésbé lesz unható. StarCitizen -szvsz- az egyik legjobb példa. Már ha megelőlegezzük a bizalmat, hogy valaha is elkészül olyannak, amilyennek megálmodták. Nem kell n+1 bolygó, a föld is irdatlan nagy lehetne, ha lemodelleznék 1:1-ben, vagy akár csak 1:10-ben. Rakni bele FPS-részt, hogy a konfliktus-zónákba a harcosok gyalogosan is lazulhassanak, és kész. Mások meg reptethetnek turistákat hidroplánnal a Bahamákon...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#703) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

A Logitech felvásárolta a Saiteket 13M$-ért a MadCatz-től. :Y

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#704) -ZeeZee- válasza CAB85 (#676) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Vettem egy Hotas X-et, de elkezdett nyikorogni a joy. Hogyan lehetne ezt megszüntetni? Tudnál segíteni?

(#705) CAB85 válasza -ZeeZee- (#704) üzenetére


CAB85
tag

A youtube-on láttam utólag, hogy mások hogy oldották meg. Nekem annyi elegendő volt, hogy a kb nyolc csavaros gyűrűt leszereltem, és alatta kitisztítottam, és picit megkentem. De sokaknak nem ilyen egyszerű, mert a szerkezet belseje hajlamos nyikorogni. Engem speciel nem zavart, de éjszaka van időm játszani, és a barátnőm nemtudott volna aludni :-)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#706) -ZeeZee- válasza CAB85 (#705) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, hasonló okok miatt szeretném én is halkítani. Utána keresek YT-on.

(#707) Vesa válasza -ZeeZee- (#706) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Típus "hiba", illetve kellemetlenség! Csak szétszedéssel orvosolható sajnos.

A tudomány a valóság költészete!

(#708) #48967168 válasza Vesa (#700) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a linket! :)

(#709) TeeBee73 válasza Vesa (#697) üzenetére


TeeBee73
addikt

A Strike Commander-ről se feledkezzünk meg. ;)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#710) Vesa válasza TeeBee73 (#709) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Azt is mennyit toltam anno! :) csak az nem volt azert egy HC szimulátor, de igy is nagyon jo szórakozás volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#711) BoB válasza baphomet (#690) üzenetére


BoB
veterán

"A VKB Gladiatorral való kísérteties hasonlóság nem a véletlen műve. :) Ez annak az EU piacra szánt verziója."

Ez érdekes, ugyanis a VKB hivatalos Európai forgalmazója a VKB FSC Europe: [link] Ez valami licenszes téma lehet, nem az "igazi".

Vesa: "ma már sehol nincsenek a régi nagy nevek, ez a műfaj a 90-es években élte fénykorát"

Hogy mi? Flanker 1.0 1996-ból ismerős? Hát a 2, 2.5? Lock On Flaming Cliffs? Ez nem tűnt el, ugyanis ezt hívják ma úgy hogy DCS by Eagle Dynamics. Még mindig jelen töretlenül.

Időben:
Su-27 Flanker: Released April 30, 1996
Su-27 Flanker: Squadron Commander's Edition: Released 1997
Flanker 2.0: Released 1999
Flanker 2.5: Released March 26, 2002
Lock On: Modern Air Combat
LockOn: Flaming Cliffs
LockOn: Gold
LockOn: Flaming Cliffs 2
LockOn: Platinum
DCS World

Más:

Levelet hozott a posta :P

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#712) TESCO-Zsömle válasza BoB (#711) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jöhetnének már a Gladiator Plus-szal... Eszi az oldalam a kíváncsiság...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#713) BoB válasza TESCO-Zsömle (#712) üzenetére


BoB
veterán

Engem nem érdekel, egyrészt a ww2 grip miatt, másrészt nem lesz szétszedhető.

Viszont: jön modern gripes joy, és gázkar is :K

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#714) TESCO-Zsömle válasza BoB (#713) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mikor? Hol?

Nekem majd StarCitizen-re kellene valami, de tartok a Saitek-től, most meg, hogy bagóért megvette a Logi, még nagyobb kérdőjel a márka.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#715) BoB válasza TESCO-Zsömle (#714) üzenetére


BoB
veterán

A mikor-t még nem tudni, csak annyit hogy lesz. Szerintem jövőre valamikor. A hol-t nem értem.

Saitek szvsz nem jó. Nem lehet precíz mozgást csinálni az miatt ahogy meg van oldva a joy középre rugózása. Nekem most egy F.L.Y. 5 van, abban ugyanígy van megoldva, és utálom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#716) TESCO-Zsömle válasza BoB (#715) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát hol. Nem sok helyen kapni VBK cuccokat.

Örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#717) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Ismertek esetleg olyan embert vagy üzletet aki foglalkozik mondjuk microsoft xbox 360 vezetékes kontroller javításával?

Köszönöm.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#718) BoB válasza TESCO-Zsömle (#716) üzenetére


BoB
veterán

Már linkeltem a hivatalos eu forgalmazót, onnan tudsz rendelni. Én is onnan rendeltem, a teljes eu-ba szállítanak.

Majd megnézem mennyi volt a szállítás díja. Több csomag esetén is változatlan, úgy jobban megéri.

Ha boltra gondolsz ahova besétálsz, olyat szerintem nem fogsz találni, legalábbis én nem tudok.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#719) BoB válasza BoB (#711) üzenetére


BoB
veterán

Pár kép a VKB T-rudder MK IV.-ről:

Teljesen fém az egész (alu + acél), csak az RJ-45 csatlakozó és a mikrokontroller nem az.

Kiváló minőségű. Sehol nincs a műanyag műanyagon csúszik témára jellemző akadozás. Nagyon precíz, finoman jár. Az érintés mentes mágneses szenzor és előbbi tulajdonságoknak köszönhetően szvsz örök élet +1 év.

Nem "rendes" repülős pedál ami előre-hátra mozog, hanem amolyan hagyományos pedál, az alábbi képen lehet látni hogy fordul. Ennek köszönhetően még akkor sem mozogna sehova, ha nem lenne csúszásgátló a talpain. Felesleges rögzíteni, nincs rá szükség.

Volt még egy kis dobozka a csomagban, kíváncsi voltam mi az. Kulcstartó. Ki találja ki mit formál? :)

TESCO-Zsömle: 19EUR volt a postaköltség, ami magába foglalja a biztosítást is.

Ui.: ha valakit érdekel, van egy Saitek Pro Flight rudder pedal-om eladó :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#720) TESCO-Zsömle válasza BoB (#719) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elsőre azt gondoltam gránát füle, de a mérete, a grip és a tengely miatt azt mondanám, hogy egy IRL vadászgép botkormányáról a tűz-gomb másolata.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#721) BoB válasza TESCO-Zsömle (#720) üzenetére


BoB
veterán

Ja, a Gladiator Joy-on használt KG12 grip (ami RL WW2 német grip volt) tűzgombjának másolata. Kis reklám a joy-nak, hátha olyat is rendel az ember, ügyes :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#722) TESCO-Zsömle válasza BoB (#721) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én agyalok rajta, de nem tudom mennyire lenne jó arra, amit én szeretnék. Lehet jobban járok alsóbb kategóriás cuccok modolásával. Full egyedin nem merek gondolkodni, mert annyit nem értek az elektronikához és a programozáshoz, pedig jó lenne...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#723) BoB válasza TESCO-Zsömle (#722) üzenetére


BoB
veterán

Ha kimondottan űrszimhez keresel, akkor a Saitek X-56 jó lehet, nemrég néztem egy youtube értékelést amolyan egy hónap múlva fajtát. A csávó szerint a + kis analóg kar amit nagyujjal tudsz mozgatni, game changer (űrszimben). Itt a link: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#724) LordAxwell válasza LordAxwell (#717) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ebben senki sem tud segíteni? :(

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#725) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#726) loscsaba86


loscsaba86
újonc

Sziasztok!

Jelenleg ezt a joystickot használom a Red Bull Air Race játékánál, de az az érzésem, hogy ismerkedésnek oké ez a modell, de ennél ide precízebb szerkezet kellene.Tehát most ez a jelenlegi jostickom:

[link] >>> Thrustmaster USB Joystick

És nemrég az alábbi joystickot szemeltem ki, mert elég jókat olvasni róla. Precíz (HEART technológia), ár-érték arány nagyon jó, és állítólag lehet állítani, hogy mennyire legyen erős az ellenállás, stb. Íme:

[link] >>> Thrustmaster T.16000M Joystick

Vagy esetleg van más tippetek, hogy ezeken kívül mi lenne esetleg még jó / jobb választás?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv.: Csaba

[ Szerkesztve ]

(#727) CAB85 válasza loscsaba86 (#726) üzenetére


CAB85
tag

Szia.

Én az Elite-nél beleszerettem a Hotas-ba, messze nagyobb élményt ad az irányításhoz, a játékhoz számomra.
Ennek az elődját használom:

http://www.thrustmaster.com/en_UK/products/tflight-hotas-4

De most az új darabbal szemezek :))

http://www.thrustmaster.com/en_UK/products/t16000m-fcs-hotas

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#728) TESCO-Zsömle válasza CAB85 (#727) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Más kérdés, hogy űrrepülésre a HOSAS is érdekes alternatíva lehet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#729) Vesa válasza loscsaba86 (#726) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szerintem ha repszimezést komolyan veszed, akkor csak és kizárólag HOTAS!
Az általad kiszemelt TM nem rossz technológiát képvisel, de nincs külön gázkarja így ide kevés lesz. A külön gázkar amellett, hogy nagyszerű játékélményt nyújt, sokkal precízebb tolóerővezérlést tesz lehetővé, ami végsősoron az egyik legfontosabb paraméter a szimulátorokban. Egy éles harcban, ahol gőzerővel, gyorsan és pontosan kell tartani az ellent, vagy éppen lefordulni róla ha te vagy az üldözött, rengeteget számít az, hogy a fordulókat milyen ütemben vagy képes megcsinálni. HOTAS-nál nem létezik jobb vezérlő erre a célra.
Belépő szint a TM HOTAS 4, vagy a régebbi HOTAS X. Őrületes minőségre ne számíts ezért az árért, de teljesen jól használható és kiválóan működik. Maximum kissé nyikorog néha a műanyagok miatt.
De még így is inkább ez, mint egyetlen stick!

A tudomány a valóság költészete!

(#730) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Üdv mindenkinek!

Játékvezérlők iránti vonzalmam :)) és a témában fellelhető viszonylag kevés infó miatt gondoltam megosztok néhány tapasztalatot:

A minap vásároltam egy Speedlink Airrow joystick-ot, tudom hogy a név sokakat elriaszt, nyilván nem véletlenül. Én is szívtam a fogamat a 30ezres vételár kipengetésénél, de nem mondhatnám, hogy nem azt kaptam, ami ennyi pénzért jár. Nem az első joystick-om, legutóbb egy X-52 volt, az nyilván egy komolyabb szerkezet, de szerintem ez a termék ügyesen lett pozícionálva, ennyi pénzért ugyanis szinte semmi nincs, vagy jóval olcsóbb terméket találunk, vagy jóval drágábbat. Masszív konstrukció, egész nehéz talppal, jó a hall sensor a potik helyett, precíz, érzékeny, jól reagál. A bot nekem személy szerint pici, jó lenne rá még 2 centi pluszba, ugyanakkor az ergonómiával nincs különösebb baj, és nekem kifejezetten tetszett, hogy alapból meg van csavarva kicsit balra, egész kényelmes. Fekete leves, és a legfeketébb leves bizony, hogy némelyik gomb minősége a legbazáribb joy-okat idézi, nem fér a fejembe, hogy egy ilyen árú terméknél ezt hogy gondolták, de fontos kiemelni, hogy 2-3 gombról van szó összesen, a többi egész vállalható. A tűzgomb nagyon jó visszajelzést ad, nagyon simán jár, de azt gondolom, hogy talán picit túl könnyű meghúzni, azon kívül eszméletlenül hangos! Nagyjából ennyi, egyelőre csak néhány óra ArmA került bele, ha időm engedi, megpróbálok valami komolyabbat is.

Remélem hasznos volt valakinek.

(#731) Vesa válasza This_is_Ice (#730) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nincs ezzel a joy-al gond de almát hasonlítasz körtéhez, amikor az X52-vel veted ösze az árat. Az X52 ugye HOTAS, tehát külön gázkar jár hozzá, melyen további számos gomb van. A Speedlink pedig csak stick. Ha lenne mellé gázkar, gyanítom X52 árban lenne.
Ezzel együtt, jó játékot és kitartó tesztelést a továbbiakhoz! :-)

A tudomány a valóság költészete!

(#732) This_is_Ice válasza Vesa (#731) üzenetére


This_is_Ice
tag

Azt el tudom képzelni, hogy ha hotas lenne, akkor ezt x-52 árban mérnék, ezért is gondolom, hogy nagyon jó helyre lett ez a joystick belőve. Egyébként persze, hogy alma-körte, viszont maga a stick szerintem kifejezetten versenyképes a középkategóriában.

(#733) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Saitek X52-m. A joy részén levő burkolat elkezdett eszméletlen mód ragadni...
Valami csúszásgátló anyag lehet rajta, de hogy mitől lett ilyen, azt nem tudom.. Eddig nem volt vele gond, de most ilyen ragadós, undorító állagot vett fel. Mintha koszos lenne, de nem az. Találkozott már valaki ilyen problémával? Esetleg ötlet a megoldásra?
Mondjuk csúszni tényleg nem csúszik :D
Köszönöm!

(#734) This_is_Ice válasza Gaborka30 (#733) üzenetére


This_is_Ice
tag

Sok féle tisztítószer ki tudja kezdeni azt a borítást, mert kén tartalmú a gumi bevonat. Enyhe szappanos víz talán segíthet picit, de nincs rá garancia.

(#735) Gaborka30 válasza This_is_Ice (#734) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszi. Valószínűleg valami ilyen történhetett, hogy megpróbáltam letörölgetni (vagy az asszony :D ) és kikezdte.. Fene megeszi...

[ Szerkesztve ]

(#736) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A WT repülős részével szeretnék játszani kicsit komolyabban, real/sim módban.
Jobbára a tankos részét toltam eddig.
Billentyűzet felejtős, körülményes.
Ezért gondoltam egy komolyabb játékvezérlőre.
Első blikkre használtan Saitek X-65F-et találtam.
Árban megfelelne, viszont nem ismerem a buktatóit a repülős játékvezérlőknek.

Minden segítséget megköszönök és ha ihatsz szeszt, Bp-n a vendégem vagy :DDD

Shadow&Dust.....

(#737) Vesa válasza conqver (#736) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez egy jó kis HOTAS, fém kialakítás, hardveresen is rendben van az árához képest. A gázkar nem a legjobban sikerült darab, összehasonlítva más, hasonló termékekkel.
Szoftveres oldalról vannak hiányosságai, de ez egyszerűbb játéknál nem zavaró, kevéssé lényeges. Esetleg 3rd programmal jobban kihasználható. Ha jó áron van, mindenképp megéri!

A tudomány a valóság költészete!

(#738) Emirates777


Emirates777
tag

Sziasztok! Akinek esetleg van/lesz HOTAS Warthog eladó az érdekelne minden mennyiségben.
Előre is köszönöm!
DCS-A10C moduljához és Star Citizenhez szeretném használni.

(#739) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Ezzel vakinek tapasztalata?

[link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#740) CAB85 válasza petymeg (#739) üzenetére


CAB85
tag

Szia.

Személyes tapasztalatom nincs, egy ismerősöm használ ilyet (nemtudom, hogy pontosan ugyanez-e, de nagyon hasonló) Miután kipróbálta nálam a Thrustmaster T.Flight Hotast-t rögtön cserélt erre. Kényelmesebb, több gomb, finomabb. Az övét Pl. nem lehetett különválasztani. A Thrustmaster ebből a szempontból sokkal kényelmesebb, nem közvetlenül egymás melett van a ét irányító. Igaz, valamivel drágább.

De ha úgy érzed, hogy a fenti különbségek neked nem számítanak, akkor válaszd azt. Az ismerősömnél átlagos használat mellett ma is állja a sarat. Lepasszolta a tesójának, még ma is megy.

Én meg elkövettem azt a hibát, hogy kipróbáltam egy Saitek X52-őt és egy X55-öt :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#741) Vesa válasza CAB85 (#740) üzenetére


Vesa
Topikgazda

És még nem próbáltál Warthog-ot!? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#742) CAB85 válasza Vesa (#741) üzenetére


CAB85
tag

DE! :DD

De az nekem már túl masszív, és sajnos drága.
Csak az Elite Dangerous igényli, illetve BF4-ben megpróbálkoztam az irányítással, de inkább a földön harcolok. ED-hez meg nekem bevált a Thrustmaster, de jöl jönne pár gomb még, így majd egyszer az X52 lesz a befutó, ha Amazonon kifogok valami akciót :)

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#743) petymeg válasza CAB85 (#740) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi.

Megnéztem a TM Hotas X-et, 15k körül van, elküldtem azt a Jézuskának, hátha meglep vele. Érdekes módon a Hotas 4, ami minimálisan tér el (kék, ahol amaz piros) meg 20 k felett van.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#744) CAB85 válasza petymeg (#743) üzenetére


CAB85
tag

Valamit mókoltak rajta, az enyém nem kék, jó PC-hez meg PS valamihez... Lehet hogy a kék máshoz is jó. Nemtudom mi a különbség a kettő között

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#745) TESCO-Zsömle válasza petymeg (#743) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

PS4 kompatibilis. Innen a szín is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#746) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Meghalt a joystickem (logitech extreme 3d pro) a kèrdèsem annyi lenne, hogy ebben az árkategóriában mit èrdemes venni?Thrustmaster T-16000M,Logitech extreme 3d pro vagy Mad Catz Cyborg V1 Flight Stick ez a 3 lenne a kiszemelt melyik a legjobb? Csak bf4-ben használnám őket.

(#747) Venyera7


Venyera7
senior tag

Illetve annyit mèg hogy melyik a legpontosabb?

(#748) BoB válasza Venyera7 (#746) üzenetére


BoB
veterán

Thrustmaster T-16000M

Ebben mágneses szenzor van, a másik kettőben hagyományos potenciométer. Pontosabb, tartósabb.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#749) Vesa válasza Venyera7 (#746) üzenetére


Vesa
Topikgazda

T-16000M

A tudomány a valóság költészete!

(#750) Venyera7


Venyera7
senior tag

Köszi srácok a gyors választ! Rendelem is. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.