Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) repvez


repvez
addikt

A képen nem a linkelt grip van , hanem a VBK MCG markolata.
[link]

November 1-től elörendelhető 140$-ért és a TM Hotas Cougar alapra lehet rátenni, de van saját alapja is amit külön lehet megvenni.
Teljes fém mechanikával csapágyazva és Hall senzoros digitális potméterekkel ami kb annyit jelent, hogy örök élet+1 nap.

(#802) BoB válasza repvez (#801) üzenetére


BoB
veterán

"A képen nem a linkelt grip van , hanem a VBK MCG markolata."

Ezt nem igazán tudom értelmezni, az MCG markolat képét raktam be és linkeltem. Esetleg valami mást olvastál valahol?

És egyébként egyáltalán nem a TM bázisokhoz készült, de azokra is rá lehet rakni átalakítóval.

Árakat még nem tudni a te linked észak amerikai, az árak ott eltérőek. Itt januártól lehet majd rendelni előreláthatólag.

Vesa: kellene valami jó throttle, mert a mostani TM sz@r.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#803) repvez válasza BoB (#802) üzenetére


repvez
addikt

Tesco zsömle linkjére irtam, hogy az nem ugyan az mint amit te linkeltél.

Attöl, hogy nem a TM-hez gyártótták még használható hozzá. és attól, hogy észak amerikában lévő link attól gondolom még szállit ide is ha rendelsz igaz, hogy +vám meg áfa, de nem kell januárt megvárni már ha valakinek kell.

(#804) BoB válasza repvez (#803) üzenetére


BoB
veterán

Persze én is írtam hogy használható.

Nem szállítanak ide onnan. Csak úgy tudsz rendelni úgy hogy valami külső félt veszel igénybe, aki ilyet vállal (amcsi címre rendelsz és a cég továbbküldi). Nem éri meg ebben az esetben, ráadásul sokkal szarakodósabb, főleg garanciázás esetén.

Itt azért késik egyébként mert ide a legkörülményesebb behozni nekik.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#805) TESCO-Zsömle válasza repvez (#803) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont azért linkeltem, mert nem ugyanaz. Ugyanazt minek linkelném mégegyszer?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#806) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Milyen Joystick ajánlott repüléshez? War thunderhez kéne, esetleg később más repülős játékokhoz szeretném a közeljövőben.

Használt is lehet de csak garival.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#807) Vesa válasza laskr99 (#806) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Pénztárca függő. Mindenképpen HOTAS-t javaslok ha komolyabban gondolod. Belépőszintű HOTAS a T-Flight HOTAS X.
Jó lehet még a T16000M FCS HOTAS (ez hall szenzoros)
Kicsit drágábban a Saitek X52Pro (újabban Logitech). Jelenleg a csúcsot képviseli a A TH HOTAS Warthog.

Ha sima stick kell, akkor mondjuk ebben érdemes gondolkodni...

A tudomány a valóság költészete!

(#808) laskr99 válasza Vesa (#807) üzenetére


laskr99
addikt

Szerintem a sima stick jobb lenne.Az a Trustmaster tetszik, köszönöm :R .Sose volt joystickom, bal kézzel használhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#809) Vesa válasza laskr99 (#808) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez a TH amit linkeltem azért jó, mert mágneses szenzorral szerelt és nem potis, vagyis sokkal pontosabb és strapabíróbb!

Bal kezes használatban nincs tapasztalatom, vegyél kézbe egyet valahol, mondjuk egy MM-ben, ott mindig van kipakolva 2-3db. Esélyes, hogy nem lesz a legkényelmesebb, mert zömében jobb kézre vannak kialakítva.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#810) BoB válasza laskr99 (#808) üzenetére


BoB
veterán

A TM 16000 átszerelhető balkezesre.

A TM hotas warthog csak az átlag gémereknek csúcs, amúgy az igazi csúcskategória jóval messzebb van, ilyen pl a Pro Flight Trainer Puma.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#811) Vesa válasza BoB (#810) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A Puma egy High End rendszer, de kötve hiszem, hogy a kolléga ilyesmit keresne. Ráadásul kifejezetten célhardver, speciálisan helikopterszimekhez.

Az átlagos "asztali" megoldások között a Warthog a csúcs még mindig.

Nyilván ajánlgathatnék én is pl. polgári repszimekhez komplett cockpitet és Boeing yoke + throttle vezérlőket sokezer euro-ért, de aki már ilyet keres, az nem itt fog kérdezőskdni, hogy mit vegyen első körben...

A tudomány a valóság költészete!

(#812) BoB válasza Vesa (#811) üzenetére


BoB
veterán

Én akkor sem emlegetném csúcsnak, még ha az átlag ember nem is lát messzebb. A linkelt terméket is használják átlagos emberek, PC-hez készült csak az a különbség hogy a nyugati fizetésből ez kitelik hobbira.

Nálam csúcs már eleve nem lehet egy olyan joy aminek műanyag a gimbal-ja.

Csak a TM magasztalása veri ki nálam a biztosítékot, holott szerintem egyáltalán nem olyan jók. Kb mint a coolermaster, amiért mindenki odavan a hangzatos nevéért, holott más ugyanazt olcsóbban vagy ugyanannyi pénzért jobb minőséget kínál esetenként.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#813) Vesa válasza BoB (#812) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Csak a TM magasztalása veri ki nálam a biztosítékot, holott szerintem egyáltalán nem olyan jók."

Absolute nem magasztalom a TM-et, egyszerűen azt gondolom (illetve ezek a tények), hogy könnyen elérhető formában (értsd: itthon is kapható, stabil gyártótól, garanciális szempontból egyszerűen kezelhető), asztali, kvázi "konzumer" kivitelben nincs jobb a piacon. Ez nem jelenti azt, hogy nem létezik sokkal profibb, de azokkal nem igazán lehet hasonlítani, mert alma lenne körtével.

Ahogy az előbbi példámban említettem, ha valaki FSX-hez vagy Xplane-hez keresne yoke-ot, és nyilvánvalóan nem home cockpitet akar építeni, csak néha repülgetni szeretne, akkor annak sem a fent linkelt vér profi replikát emlegetném, mert minek? Ajánlanám a CH Eclipse-t, esetleg a Saitek Pro Flight Cessna Yoke-ot aztán kész.

"Kb mint a coolermaster, amiért mindenki odavan a hangzatos nevéért, holott más ugyanazt olcsóbban vagy ugyanannyi pénzért jobb minőséget kínál esetenként."

Csakhogy a Warthoggal szemben nincs ilyen termék jelenleg! A Puma körökkel drágább, eleve Helikopterhez való, nem asztali kivitel, és még sorolhatnám. Egyszerűen nem abban a ligában játszik, amiben a Warthog van.
Ott nagyjából semmi nincs. Az oroszok is évek óta csak ígérgetik a Throttle-t és a HOTAS verziót, de sehol semmi. Szóval nem jó a Cooler Master-es hasonlat sajnos...

"csak az a különbség hogy a nyugati fizetésből ez kitelik hobbira."

Nem csak ez a különbség. Nekem lenne pénzem pl. egy Puma-ra, de így sem cserélném le a Warthog-ot, és nem azért, mert TM rajongó vagyok, hanem mert nem játszom Helikopter szimekkel, és elhelyezni sem tudnám rendesen sehol. Ellenben bármikor lecserélném egy azonos kategóriás -tehát asztalra szerelhető, HOTAS rendszerű-, full fém kivitelű verzióra, ha létezne ilyen, hasonló árkategóriában. De jelenleg nem létezik...

A tudomány a valóság költészete!

(#814) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#813) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A korábban általam linkelt virpil-nek van fémmechanikás HOTAS-a és árban sem vészes egy Warthog-hoz képest.

Nagyon sajnálom, hogy a MadCatz/Saitek beadta a kulcsot, mert kíváncsi lettem volna az X65 alapjaira gyúrt StarCitizen HOTAS-ra.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#815) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#814) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezek is jó cuccok valóban, már nézegettem én is sokszor. De a MongoosT-50 alapvetően vadászgépekhez van tervezve, "két láb közötti" elhelyezéssel. A mount-ja is egyértelműen erre a célra készült, bár rakható oldalra is (egyébként ezzel már régóta szemezgetek, lehet be is szerzek egyet). Én meg főleg űrszimezek, esetleg polgári repszim. Viszont ez is az a típusú profi kategória, ami alapvetően fix installt igényel, nem pakolgatható olyan egyszerűen, mint a Warthog.

A Virpil Throttle meg csak képen létezik (Out of Stock), ahogy az lenni szokott. Videót sem találtam róla egyelőre. Kép alapján ígéretes darab, nem is drága. Bár eléggé hátul van a kar, így nem tudom, mennyire lehet kényelmes hosszabb távon.

Van még a Gladiator MKII, de az nekem szimplán nem tetszik, és ahhoz sincs gázkar még mindig.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#816) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#815) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jah, néztem, hogy a Gladiator Plus projektet elkaszálták, pedig még beszéltük is itt anno, hogy az még VR-hoz is jó lenne, mert nagy, tagolt beviteli eszközök voltak rajta, hatalmas görgők, gombok és fogantyúk, amiket csukott szemmel is egyszerű betanulni.

Logitech meg nem tudom most milyen állásponton van a Saitek-kel, mert bár az akcizíció egy éve végbement, semmi új termék nem jelent meg egyok oldalon sem, ami a közös keresztmetszetbe esne... Tavaly, még a MC alatt kidobták az X56-ost, ami egy átcimkézett X55 volt és azóta semmi. A "News" szekció is egy vicc, az utolsó bejegyzés 2015 November. Az oldaluk valamennyi terméknél átirányít a "Logitech G"-re.

Finoman szólva is hullaszag van a HOTAS piacon...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#817) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#816) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Végleg el is kaszálták? Akkor azért nincs róla semmi, én meg azt hittem, a fejlesztés halad lassan. Pedig ha valamikor, akkor most van HOTAS szezon, jó 20éve nem volt ilyen kereslet ilyen eszközökre, ami persze most elsősorban az űrszimek feltámadásának köszönhető, de ez lényegtelen.
Úgyhogy nem értem, miért nem lép rá valaki erre a vonalra, mert piaci rés az bőven van...

A Logitech-nek szerintem csak portfólió bővítéas miatt volt szüksége a Saitek-re, és mert nevetséges áron jutott hozzá. De én sem látok semmi új fejlesztést. Átcímkézték a Saitek vezérlőket és ennyi.

A tudomány a valóság költészete!

(#818) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#817) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hivatalosan "postponed", vagyis elhalasztották, de tekintettel, hogy ez a cucc 2 évvel ezelőtti "fejlesztés", amiről 1 éve semmi új hír, szvsz keresztet lehet rá vetni...

Az egy dolog, de attól még a Saitek csinálhatna valamit a babérokon üldögélés helyett... Bár pont nekik nincs okuk rá, hisz van a palettájukon HOTAS meg amatőr szim-cuccok.

Thrustmaster megint nem fog semmit csinálni, mert Warthog mellé minek, bár náluk ugye ott 30 és 130k közt tátong egy igen komoly űr a termékpalettán...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#819) BoB válasza Vesa (#813) üzenetére


BoB
veterán

Na jó esetleg így igen hogy "rendes" boltban lehet kapni, meg a VKB nem árul throttle-t, a Virpil meg érkezik. De ezek klasszisokkal jobbak szvsz.

Az én következő projektem egy Virpil throttle (Adjustable Idle and Afterburner Detents, azért ez odabasz), majd VKB gladiator 2 + MCG. Azon gondolkozok hogy megrendeljem-e most a gladiatort, mert akkor biztos kapok, viszont ha megvárom az MCG-t akkor kevesebb a postaköltség, de lehet nem lesz gladiator :))

A legjobb lenne amúgy két láb közé olyan "hosszabító karral", de sajnos nem tudom rögzíteni :(
Úhogy marad az asztalra való.

TESCO-Zsömle: Saitek nem is hiányzik, az is volt és a center mechanizmusa konkrétan az őrületbe kergetett. Legszívesebben kettétörtem volna néha :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#820) TESCO-Zsömle válasza BoB (#819) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, én se szeretem ezeket a rugó+alátét megoldásokat. Viszont jóformán alig szim-ezek, így számomra kissé overkill-nek tűnik egy HOSAS/HOTAS 100+k-ért. És ahogy mondatm... 30 és 130 közt nincs más, csak a Saitek...

VBK, Virpil meg még drágább, mire kiépíted és fix hely kell neki.

Ezért lett volna jó nekem (is) a Gladiator Plus... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#821) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#820) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Saitek volt a középkategória, hibákkal ugyan, de használható, én x52 Pro-ban utaztam egy darabig, aztán szerettem volna egy Rhino-t is, de olvasgatva a véleményeket inkább letettem róla és akkor jött a varacskos...

X52-t végül szét is szedtem, mert volt benne az a hülyeség, hogy a két végálláshoz betettek egy "nehezítést", de olyan elmebeteg módon, hogy inkább volt idegesítő mint célravezető. Szétszedtem és kihajítottam belőle azt a kis rugós műanyag vackot, ami ezért a "csodás" funkcióért felelt. Utána úgy járt a throttle mint vajban a kés.
A szoftvere is ócska volt, ennek ellenére én szerettem. Kényelmes volt a stick és a gázkar is, ráadásul nagyon emlékeztetett az ősrégi legendás TM F16 FLCS-emre még a 90-es évekből amit imádtam, főleg a gázkar miatt. Csakhát a mechanika nem túl acélos minősége okán, iodővel váltanom kellett.

TM-et nem tudom azok viszik-e akik az alapításkor, de iszonyatosan az jön le, hogy szarnak az egészre. A weblapjukat is képtelenek a kor szintjére hozni, 98-ban voltak ilyen honlapok kb. A termékekről is süt a spórolás, az egész olyan igénytelen lett, -lelketlen, ha szabad ezt mondani- pedig anno nem így volt. Lehet, már ez is Kínai kézen van? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#822) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#821) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

TH 99 óta egy rancia cégcsoport tagja, de ennyi. Nem volt olyan rapszódikus útjuk, mint "szegény" svájciaknak...

Sajnálom, mert már az sem volt ideális, hogy egyedül ők képviseltették magukat a középkategóriában. A MadCatz-féle minőségi mélyrepüléssel ez a szegmens teljes egészében kuka lett, és a TM-en is kezd meglátszani, hogy azért veszik, mert adott kategóriában nincs alternatíva.

Hiába volna ott a VBK Gladiator, ha nem lehet kapni és gézkar ahhoz sincs.

Nagyon kéne az a Gladiator Plus... Rettenetesen... De a simából se tudnak annyit termelni, amennyi kéne, ebből, ami mégnagyobb piacot fed le, még esélytelenebb lenne... :O

Lehet ezért is halasztották a dolgot. Negatívabb lenne a visszhangja, ha végre lenne egy ilyen termék, de sehol nem lehetne kapni. Bár mondjuk pont a VBK esetében ez a motiváció is erősen megkérdőjelezhető, elvégre nem egy jól ismert világcégről van szó. Aki hozzájuk eljut, az már tudja mit keres és mi az ára.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#823) repvez


repvez
addikt

Talán az is hozzájárult a joystikok ilyen mértékü hiányának, hogy elég könnyen és olcsón lehet olyan vezérlő paneleket beszerezni amiből joystikot lehet gyártani házilag.
Igy a régi , de használható joyokat ujra csatasorba lehet tenni vagy saját izlés szerint késziteni egyet. Ha még azt is hozzávesszük, hogy a 3d nyomtatás is elérhető igy bármilyen markolatot vagy mechanikát legyárthat/legyártathat valaki magának.

A potmétert is ki lelehtet váltani már Hall szenzorra vagy olyan chipre mint a WH-ban van, igy teljesen időtállóvá váltak, emiatt senki nem cseréli olyan sürün a jól bevált vezérlőjét.
A másik adalék, hogy a repszimek is kihalófélben vannak a piacon komolynak tekinthető szimulátor, 3-4 ha van a felhasználói közösség meg egyre jobban kopik ki igy csökken az érdeklődés.
A DCS térképét és moduljait több évig fejlesztik és mégcsak alfa vagy béta állapotba van.

régebben meg évente jött ki egy komplett uj játék.

(#824) Vesa válasza repvez (#823) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én nem hinném, hogy ez kimuatatható hatással lenne az eladásokra. Tőlem sem áll távol a barkács, de meg sem fordult a fejemben, hogy magam gányoljak össze valamit. Az emberek jelentős része -már akik pont HOTAS-t is keresnek-, szintén nem fognak ilyesmivel bíbelődni. Ez egy nagyon szűk réteg.
Persze a Home Cockpit építők között többen vannak, akik maguk készítenek kontrollert, de már ott sem mindennapos, nem véletlenül tud megélni annyi profi gyártó, akik kizárólag a profi replikákra szakosodtak.
Szóval szerintem ennek semmi köze az eladásokhoz.

A játékokkal kapcsolatban már egyetértek, a repülés szimulátorozás kiment a divatból. A 90-es években volt ez sláger, azóta alig jön ki valami, vagy ha ki is jön, azok nagyrésze arcade gyerekjáték.

Most is csak az űrszimulátorok ismételt térhódítása lendítette fel a keresletet, konkrétan szerintem csak az Elite miatt önmagában jelentősen megugrott a HOTAS eladás.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#825) repvez válasza Vesa (#824) üzenetére


repvez
addikt

Nem is arra értettem, hogy eladásra állnak rá akik nekiállnak barkácsolni, hanem egyénileg csak saját magának.
Mert minden normális szimes forumnak van egy olyan szekciója ami ezzel foglalkozik.
Persze ebbe az árkád és egyéb ürszimulátoros közösség nem tartozik bele, de aki realisztikus szimekkel játszik , az majdnem , hogy rá van kényszeritve erre, hogy maga oldja meg, pont amiatt, mert nincs gyártó aki megfelelő minőségű és tudású terméket gyártana, igy az őskorbol megmaradt replikákat ujitják fel a használók vagy készitik el 3d nyomtatóval vagy cnc gépekkel.

Az ardunió és egyéb panelok eladásából ,meg nem lehet következtetni, hogy ki mire használja, de a legtöbb joynak ez az alapja. én is egy régi F16FLCS/tqs hotast modositottam USB re vele, mert nem fogok 100k-t kiadni egy perifériáért.
Mint ahogy az árkádosoknak és az ürszimulátorosoknak is eléggé overkill.
ÉS számukra nincs is igény a realisztikus kinézetre vagy a egyéb funkciókra ami egy normális szimhez elvárt.

(#826) Vesa válasza repvez (#825) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Nem is arra értettem, hogy eladásra állnak rá akik nekiállnak barkácsolni, hanem egyénileg csak saját magának."

Én is erről beszéltem... ;)
Nem életszerű, hogy emberek tömegei olyan mennyiségben álljanak neki 3D tervezni/nyomtatni, meg régi joy-okat szerelgetni, ami érezhetően visszavetné a nagy gyártók eladásait.

Az olyan gyártók mint a Thrustmaster, Logitech, Saitek stb.nem a hardcore szimesekből élnek, eddig sem azokból éltek. Az átlag játékosnak elég egy sima joy, esetleg egy közepes minőségű HOTAS. A cockpit építők sem kénytelenek maguk barkácsolni. Ez igaz volt még pár éve, de ma már olyan komoly cuccok vannak profi minőségben kulcsrakészen, hogy néha csak nézek ki a fejemből, hova fejlődött ez a terület is. Más kérdés, hogy persze vannak, akik kifejezetten az építés öröme miatt ennek ellenére maguk készítik el az egészet, de ők még kevesebben vannak, mivel ehhez mechanikai és elektronikai tudás egyaránt szükséges, nem beszélve a vonatkozó szerszámok és egyéb eszközök meglétéről.

..mert nem fogok 100k-t kiadni egy perifériáért...

Ez világos, de nem a szegénynek számító magyar piacból kell leképezni a teljes területet. Szerencsésebb országokban nem probléma még ennél lényegesen többet is áldozni egy hobbira.

Szóval szerintem elbeszélünk egymás mellett. Mindketten tudjuk, hogy létezik egy hardcore közösség akiknek az itt tárgyalt kommersz vezérlők kevésnek bizonyulnak, de azt már másként látjuk, hogy emiatt lett volna keresletcsökkenés a HOTAS és egyéb vezérlőkre a kommersz piacon.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#827) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Napok óta követem az itteni eszmecserét a Joy -okkal kapcsolatban. Elég érdekes pro ás kontra vélemények vannak.
Bevallom én egy "alfabenga" (by Evolúció) vagyok a modernebb vezérlőkben. az első amit igazán nyúztam az a Quick Shot volt. Azután kaptam a nagy "vezérlőt" az F15E Tallon -t. valami fantasztikus volt. X-Wing, TIE Fighter .t játszani vele. Több profil, Programozható gombok, precíz pozicionálás. Mostanság semmi hasonlót nem találok.
Jelen pillanatban a Saitek Cyborg Evo amit nyúzok, de nem bírja, bírják a kiképzést. főleg az első és a bal első "tűzvezérlő" gombok adják meg magukat. :(
gondolkoztam, hogy a Thrustmaster Hotas Warthog Flight Stick -ot is ki kellene ehhez a játékhoz próbálni.
Van itt tapasztalata valakinek ebben? használta ehhez a játékhoz? mennyire bírja a gyűrődést egy durvább "űrszim" csatában a gyorsabb irányváltásokat?

tudom, nem vagyok valami komolyan vehető, de nekem még mindig az SW Szimek a csúcsok. :))

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#828) TESCO-Zsömle válasza Darkness (#827) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha már rászánsz annyit, szerintem inkább VBK vagy Virpil. Tartósabb, strapabíróbb. Cserébe valamihez rögzíteni kell. Ha egyszerűen akarod megoldani és fontos a mobilitás, akkor másolod a Thrustmaster-t és egy közeli lemezmegmunkáló szakitól rendelsz egy 200*200-as 4-6mm vastag acéllemezt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#829) Darkness válasza TESCO-Zsömle (#828) üzenetére


Darkness
aktív tag

rögzítenem nincsen mihez. egy asztal, egy élet. :) ezen van minden. mobilitás kell, mert van mikor dolgoznom is kell. :) nem szeretném közben a Joy -t kerülgetni. :)
fogom, kitolom balra, nem zavar. majd mikor kell, magam elé teszem és tolok egy-két mission -t. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#830) Vesa válasza Darkness (#829) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nekem Warthog-om van, és továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a helyén kezelve ez egy teljesen jól használható cucc. Ha nem kell Hotas, tehát a külön gázkar nem fontos neked, akkor valóban érdemes elgondolkodni a kolléga által ajánlott vezérlőkön is. Technológiai szempontból jobbak, főleg a full fém mechanika miatt.

Nálam ezek nem jöhettek szóba, mert nincs hozzájuk gázkar, illetve a Gladiator nekem nem tetszik, a stick-je valamiért irritál. Ez is lehet szempont, elvégre azt fogdosom és azt bámulom elég sokat.
A Virpil már más tészta, arra én is beneveznék, lehet, hogy a stick-et egyszer le is cserélem majd arra. De a Warthog gázkarjával nekem semmi bajom nincs. Szigorúan élvezeti szempontból a stick-el sincs, de kétségtelen, hogy ebben azért van némi műanyag... :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#831) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#830) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Warthog-gal nekem az a bajok, hogy casual-ra sok a 130k, folyamatos intenzív igénybevétel mellett meg 1, max 2 évet bír a gimbal és 200$ egy új, ha nem akarsz kókányolni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#832) Darkness válasza Vesa (#830) üzenetére


Darkness
aktív tag

uhh... nem könnyítetted meg a dolgomat. :)
gázkar nem kell. vagy valamelyik gombra ráprogramozom, vagy úgy is közel a bill. és azon használom. Bár nem igazán szoktam... :) "féket csak a gyengék használnak" :)
lényegében az ellenállása (TF -el egy N-B Fregatt ellen nagyon megviseli a manőverezés miatt) és a precizitás (távolról kis mozgással pontosan célra állni) számít. az előzőket megnézve, azért $400 nem kis pénz. :)
lehet, hogy nagyobb elánnal kell majd gyűjtenem a lóvét, hogy egy igazán masszív vezérlőbe belefektessek.
(csak a csajom nehogy megtudja). :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#833) repvez


repvez
addikt

esetleg azolcsobb kategóriában még ezek az ajánlottak:
[link]
[link]

Az elöbbi ugyan azt a csipet használja mint a warthog, tegát a precizitás hasonló,
A másik meg ugyan olyan mechanikát használ mint a virpil csak műanyagból.

(#834) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#831) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én 110-ért vettem, az is elég sok ez tény. De ugye nincs más a piacon sajnos, az X52 Pro-t meg már váltanom kellett. Azzal maximálisan egyetértek, hogy a fém gimbal nem vethető össze egy műanyaggal, de az élettartammal kapcsolatban nekem nincsenek ilyen rossz tapasztalataim.

Az 1996 környékén vásárolt TM F16 FLCS-em mai napig megvan és hibátlanul működik! Még pozicionálási probléma sincs vele, pedig ez még ugye analóg is ráadásul, potis a lelkem. Tulajdonképpen a Game Portja miatt kellett cserélnem, bár kétségtelen, hogy azóta azért lényegesen precízebb vezérlők vannak már. De a műanyagok ellenére nem tört el, nem esett szét, pedig kapott terhelést rendesen az évtizedek alatt.

A Warthogom most lesz 2 éves, ezt is nyúzom elég sokat, semmi baja. Nem látok a jövőbe, lehet, hogy holnap szétesik, de egyelőre hibátlanul teszi a dolgát, semmi jelét nem mutatja az elhasználódásnak. Mondjuk én vigyázok a vezérlőimre, nem dobálom ide-oda és ha nem használom, le is vannak takarva.
Az 1-2 év satrapabírás szerintem nagyon borulátó kijelentés, persze nem mindegy, hol és hogyan használják. Egy nyilvános szimulátorban talán nem bírja sokáig, de otthonra alsó hangon adok neki 10évet, ha nem töübbet.

A tudomány a valóság költészete!

(#835) Vesa válasza Darkness (#832) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"féket csak a gyengék használnak"

Hátöööö...egy jobb szimulátorban éppen a gázvezérlés az, ami nélkül gyakorlatilag esélyed nincs. Fullra tolt gázzal nem lehet manőverezni, ha egy minimális fizika le van programozva a játékban és a flight modellben.

Repvez kolléga által javasolt T.16000 HOTAS is jó választás, az fele annyiból kijön mint a Warthog stick-je, és nem egy rossz vezérlő hétköznapi játékhoz!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#836) Darkness válasza Vesa (#835) üzenetére


Darkness
aktív tag

"féket csak a gyengék használnak" némi iróniát próbáltam becsempészni, hogy nekem nem fontos a gázkar, mivel írtam bill. ről is meg tudom oldani.

Egy 1994 -ben kiadott űrszimben, nem sok valóságos fizika van. :) max az ütközések, talán. :)

megnézem tüzetesebben, de így elsőre, kicsit kevés gomb van a stick felső részén...

köszi

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#837) BoB válasza Darkness (#836) üzenetére


BoB
veterán

Meglep hogy még ma is van valaki aki játszik a Tie-fighter-el :D . Annak idején az egyik kedvenc játékom volt, rengeteget nyomtam vele. Sokkal jobban tetszett mint az x-wing-ek.

Valami Genius joy-al toltam már nem emlékszem a típusra, de ilyesmin nézett ki:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#838) Vesa válasza BoB (#837) üzenetére


Vesa
Topikgazda

De még mennyit toltam én is anno! :) észre sem vettem , es átjátszottam vele az éjszakát. Örök klasszikus. Pár éve feltettem, de nem indult el DOS emulatorral sem. Aztán valahogy megis sikerült, de hangot nem tudtam kicsikarni belőle. Talan azóta van ez a GOG-os verzió, azzal már gondolom nincs ilyen probléma.

A tudomány a valóság költészete!

(#839) Darkness válasza Vesa (#838) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen van GOG -os változata. Win 10 X64 -en is fut. Azzal nyomulok én is. Annyi hibája van, hogy a 3D Hardware -t nem szabad beállítani, mert akkor eldobja magát a program. Ja és 4:3 a megjelenítése. :)
Nagy moncsin jól néz ki. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#840) Vesa válasza Darkness (#839) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Na akkor lehet, futok egy kört vele és nosztalgiázom egyet.

A tudomány a valóság költészete!

(#841) Darkness válasza Vesa (#840) üzenetére


Darkness
aktív tag

Siker? :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#842) Vesa válasza Darkness (#841) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Még nem volt rá időm sajnos, de hétvégére be van tervezve. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#843) Darkness válasza Vesa (#842) üzenetére


Darkness
aktív tag

:) azért írd meg, milyen volt és melyik Joy -al játszottad. :)
érdekelne, hogy akiknek komolyabb vezérlője van, és veszi a fáradságot, kedvet, kíváncsiságot, és benevez egy tesztre és leírja a tapasztalatát eme két játékról, megköszönném.
a két játék a GOG.com, vagy a Steam -on is megtalálható. SW X-Wing és SW TIE Fighter...

köszönöm... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#844) Vesa válasza Darkness (#843) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Xwing nincs meg, de a Tie Fighter SE igen, azzal mindenképpen futok egy pár kört, már csak nosztalgiából is. :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#845) Vesa


Vesa
Topikgazda

Urak!

Elvállaltam a topikgazda szerepkört itt, annak érdekében, hogy meg lehessen csinálni egy rendes téma összefoglalót, mert már ráférne a topikra.
Ha bárkinek lenne rá érkezése, hogy írást eszközöljön a témában, kérem keressetek meg priviben. Esetleg Tesco-Zsömle és Bob kollégákat kérdezném, hogy lenne-e kedvetek/időtök egy kicsit bővebben írni a profibb eszközökről (VKB, Virpil stb.), amit aztán betehetnénk az összefoglalóba? Alapvetőbb, kommerszebb vezérlőkről (TM, Saitek stb.) már elkezdtem összeszedni és megcsinálni az anyagokat, de ettől függetlenül ide is jöhet még szakmai anyag.

Ha bárkit érdekelne a dolog, kérem privátban jelezzétek!

A tudomány a valóság költészete!

(#846) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#845) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Velem az a baj, hogy saját tapasztalatom nincs. A legkomolyabb cucc, ami valaha nálam járt, egy defektes X65-ös volt. Csak olvasgatok a témában, mert valami kéne majd StarCitizen-re. Sajnos a Logitech-Saitek akcizíció óta a SC-HOTAS-nak kb annyi, pedig az pont egy X65 alapú fullos cucc lett volna. A próbából vett HOTAS-X rettenetesen undorítóan gagyi volt. :((( Persze azért a pénzért teljesen rendben van, de akkor is. Viszont mikor megjelent az a pár renderelt/3D-nyomtatott kép a Gladiator Plus-ról, az volt minden reményem, míg el nem kaszálták. Kisebbség vagyoo, aki nem feltétlenül elégszik meg a konvencionális dolgokkal, ha létezik alternatíva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#847) BoB válasza TESCO-Zsömle (#846) üzenetére


BoB
veterán

Nekem sem volt/van ki tudja mennyi kontrollerem, de ezt a fórumot nagyjából így 3-an szoktuk nézegetni és egy olyan embernek akinek fogalma nincs mit vegyen tudunk ajánlatokat adni. Nyilván nem profi módon, de ha lesz valaki aki hozzáfér több kontrollerhez amiket ki is tud próbálni megosztja a tapasztalatait aztán annak megfelelően módosítunk.

Valahol neki kell kezdeni, lehet írni ársávokba ajánlatokat, meg faq szerű dolgokat pl. mi az a HALL szenzor, vagy linkelni. Miondjárt előrébb lesz egy idetévedő még így is :K

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#848) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#846) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Semmi gond, csak egy ötlet volt, de akár javaslatok szintjén is besegíthetsz, persze szigorúan csak ha van kedv! :)
Mindenesetre ne is OFF-oljunk itt ezzel, privizzünk inkább ha aktuál!

A tudomány a valóság költészete!

(#849) hulp01


hulp01
senior tag

Sziasztok! Egyre inkább érlelődik bennem egy újabb joystick beszerzésének gondolata. Régebben sokat játszottam egy Logitech vezeték nélküli joy-jal, amin már volt külön gázkar, de az egész cucc még nem HOTAS volt. Csak egy joystick és a talapzatán egy kicsi gázkar. Akkoriban ez is elég volt, meg azért is választottam, mert a joy csavarásával lehetett az oldalkormányt is vezérelni. Na ezt aztán később megbántam, mert (főleg) balra előre tolva a botkormányt mindig csavarni is sikerült, mert ebben a pocícióban nem volt elég nagy az ellenállása a véletlen mozgatást megakadályozandó. Egy idő után már rohadtul idegesítő volt.
Szóval most beszereznék egy HOTAS rendszert, és ezt néztem ki az itteni ajánlások alapján. Ez annyival több, hogy van hozzá pedál is. A kérdésem az lenne, hogy használ-e ilyet valaki itt (magát a pedált, mert a többiről már írtatok véleményt)? És ha igen, akkor mik a tapasztalatok. Német amazont olvasgatva eléggé jók az általános vélemények.

(#850) Vesa válasza hulp01 (#849) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezt a pedált nem használtam, nincs vele tapasztalatom. Alumínium csúszósínes, nagyon rossz nem lehet (de nyilván nem ér fel egy full fém profi cucchoz).
54k-ért mindenesetre én jó vételnek tartom (még ha részben műanyag is), sokat nem veszíthetsz vele, főleg ha online rendeled meg. Nem tetszik, visszaküldöd, van rá 14napod.

Mihez akarod használni? Repszim? Űrszim? Utóbbihoz a pedál nem passzol, de pl. FSX-hez szuper.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.