Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) grunge válasza mrkyelo (#299) üzenetére


grunge
addikt

lehet letiltaná a másik hangkarit is. talán valami átalakitó segithet :F

159 SW 1.9 jtdm <3

(#302) szab0729


szab0729
tag

Üdv!

1 gyors véleményre lenne szükségem, hét elején felraktam az FSX "demóját" kipróbálni és igen nagy kedvet kaptam a repülős szimulátorokhoz, viszont 2 nap + néhány széllökés után ott voltam, hogy ez jobban érdekel minthogy 1 Wingman Formula Force GP-vel irányítsam(a billentyűs rudder kezelésről nem is beszélve, párszor már a földön feladtam emiatt...) és akkor már a "teljes" verziót is megvenném IL 2 1946-ból(10Öró Steamen sztem simán megérné). Átnéztem rengeteg tesztet, youtube videót, vásárlói véleményeket, apróhírdetéseket + új árakat és 2 joy maradt versenyben. Az egyik egy zöld ledes(korábbi széria, állíítólag a piros ledes updatelt verzió bombabiztosabb) Sidewinder FFB 2(nagyon jókat olvastam róla, jó középtartás "értelmes" force feedback és strapabíróság jellemzi, viszont nincs driver de állítólag automatán felrakja magát win7-re, viszont a további állíthatóság elveszik. Ilyen lenne most használtan 5k-ért.
Másik a Thrustmaster t.16000-es 11k-ért újonnan, nincs force feedback, viszont a Hall Effectes érzékelő megbízhatónak és pontosnak tűnik + amit wikipedian olvastam, hogy kis túlzással örök életű, tehát mechanikus alkatrészek súrlódásából származó kopás nem léphet fel, mivel nem használ mechanikus alkatrészeket az érzékeléshez. + felrakja magát automatán a gépre, nem kell kalibrálni sem, viszont nincs FFB. + van gari és gyári támogatás.
Szerintetek melyik éri meg?

[ Szerkesztve ]

(#303) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Üdv!

Tudom hogy ez nem gamepados topic, de mivel rokontéma, és ez talán látogatottabb remélem nem baj ha itt is érdeklődök.
Szeretnék venni egy gamepad-ot a PC-mhez, ehhez kérnék tanácsot. 2002-óta vagyok Playstation2 tulaj, ezért le kell szögeznem, hogy sztem a PS2 irányítója a Best, én nagyon kedvelem, ezért valami hasonlót keresek. Igények: két analóg kar, lehetőleg olyan elrendezésben mint a Dual Shock controllereken, és nagyon igényes kidolgozás. A rezgés, stb. nem kiemelten fontos, mivel szoftveresen nincs megoldva PC-n nem hinném hogy túl sok mindennel kecsegtetne. A wireless sem fontos, de nem baj ha olyan.

A tapasztalatok alapján mit ajánlanátok? A legfontosabb hogy kényelmes, igényes irányító legyen jó analóg karokkal, és remek pc-s támogatással (vagyis ne legyen szenvedés üzembe helyezni, játékokkal összelőni). A középre helyezett két kar nem kritérium, ha tudtok olyat ami nem ilyen de nagyon jó.
GTA4, Resi5, Mass Effect és ehhez hasonló játékokhoz használnám.

Előre is thx.

(#304) grunge válasza szab0729 (#302) üzenetére


grunge
addikt

zöld és piros led-es FFB2-vel is volt dolgom (most piros van), mindkettő nagyon jó! eddig még nem találkoztam olyan joy-al, aminek ennyire jó lett volna a center-e...a force-rol meg nemigazán lehet beszélni, ki kell próbálni:) win7 alatt tökéletesen működik minden, valami szoftom van pistához, de sohasem használtam. nincs rá szükség.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#305) tuzhuszar


tuzhuszar
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Joystickot repülőzésre. Mit ajánlotok? Eddig ezeket nézegettem, de nem tudok választani, hogy melyik jobb, roszabb, stb, mit tud?
http://www.ipon.hu/webshop/product/saitek_cyborg_evo_stick/26835
Erről a kérdésem, hogy ennek csavarható forgásirányba a botkormánya? Na meg, van-e benne Force feedback mert erről a "stick" féléről nemigazán találtam infót.
Akkor a másik:
http://www.ipon.hu/webshop/product/genius_f_33d/29541
A kérdés ennél is ugyanaz, de hogyha nem csavarható, akkor hogy van megoldva?(ha megvan egyáltalán)
http://www.ipon.hu/webshop/product/logitech_wingman_attack_3/14145
http://www.ipon.hu/webshop/product/logitech_wingman_extreme_3d_pro/14146

Ezek közül szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni? Esetleg tudtok ajánlani valamit ami jobb lenne?
Köszi előre is!
Üdv

(#306) grunge válasza tuzhuszar (#305) üzenetére


grunge
addikt

Hali!

Egyik sem force-os. Azok jóval drágábbak lennének. A logi 3d-re rá van irva hogy csavarható, a többinél szerintem nem ez a helyzet, talán még a genius..:F
Láttam a boltnál még a genius metal strike-ot is. jó nagy rugó van a bot alján, biztos jót tesz a centernek:) ez sem force-os, de már rezeg.
Igazán top force-os joy a Microsoft Wingman Force Feedback 2. már nem gyártják, de használtan lehet még találni jó áron. Nekem is ilyen van, nagyon tetszik:) Optikai elven működik, nem vacak mikrokapcsolókkal álá logitech (gari-gari).
Reklámot félre téve láttam hogy a linkelt joy-ok mellett van a boltban 17ezerért saitek x-52 is. ez nem is oylan rég még 25-35 ezerbe került, és eléggé profi. Ha komoylan akarsz szimulátorozni, jó vétel :K
Logitech-ből semmiképp se vedd meg a force-os kivitelt, az nagyon rossz. megbizhatatlan, pontatlan. szimulátorozni alkalmatlan, pórul jártam vele. az extreme 3d jónak néz ki, de nem tudom..
10 ezer környékén én saitek cyborg valamely tagját venném. Azokról sok jót olvastam már.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#307) tuzhuszar válasza grunge (#306) üzenetére


tuzhuszar
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Akkor amit először linkeltem, azt érdemes lenne venni?
http://www.ipon.hu/webshop/product/saitek_cyborg_evo_stick/26835
viszont ha nem csavarható a joy, akkor hogy van megoldva a rudder, vagy nemtudom, hogy hívják, az a hátsó kis függőleges leapát, amin a hátsó kiskerék is van?
Ennek a gyártó honlapján nem igazán találtam leírását. http://www.saitek.com/uk/prod/joysticks.htm
Na meg még, hogy ezen van mindenféle dolog, tolóerő(potméteres és nem ilyen nyomkodós gomb), nézetváltó, stb?
Genius F-33D elvileg FFB -s, de kkor gondolom, olyan is 4700Ft -ért, nem?
http://www.genius.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=V%E1s%E1rt%E9r&id=00000024&csoportid=00000005
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#308) tuzhuszar válasza grunge (#306) üzenetére


tuzhuszar
csendes tag

http://www.thetechlounge.com/article/182-3/Saitek-Cyborg-Evo-Wireless-Joystick/
Ezena honlapon ahola beállításról van kép, ott van rudder is.

(#309) grunge válasza tuzhuszar (#307) üzenetére


grunge
addikt

a cyborg evo tudja a twist-et. ha nincs ráirva valamely joyra ez a funkcio, akkor sehogy sincs megoldva az oldalkormány mozgatása:) nézetváltó és egyéb cuccok megtalálhatóak rajta.
A geniussal nem volt még dolgom, nem tudom miylen lehet az a force feedback 5ezerért. az első linkben az szerepelt hogy vibration. ez a kettő nagyon nem ugyan az.
Mekkora amúgy az ingerküszöb? mennyit vagy hajlandó kiadni egy joy-ért?

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#310) tuzhuszar válasza grunge (#309) üzenetére


tuzhuszar
csendes tag

őő, a twist az micsoda? :D az a rudder?
ingerküszöb háát... max 10, de inkább 6 környéke

(#311) violator74


violator74
csendes tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem! Egy sajnálatos baleset miatt a bal kezemen elvesztettem 3 ujjam felét. Mivel nagyon régóta játszom call of dutyval, ezért szeretném folytatni, de nem tudom, a leírt probléma miaítt. A kérdésem a következő:

-Milyen megoldást tudnátok javasolni a WASD gombok használata helyett?
-Gamepadot nem tudtam rálőni a controllsban mert nem ismeri fel
-joystickom nincsen, de addig nem is vennék, amíg nem tudom biztosan, hogy működnek ezek a gombok.
-és még annyi, hogy az egyik barátom látott, olyan joystickot,ami billentyűzet 4 (WASD) gombjára szerelhető, de azóta sem találok sehol ilyet, se én se ő......
:F

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni nekem ebben, mert nekem csak ez(volt) a kikapcsolódás....

Az általam játszott játékok: Call of duty2-4-5

(#312) grunge válasza tuzhuszar (#310) üzenetére


grunge
addikt

jaja a twist a rudder. de akár táncnak is nevezhetjük:) 6-10 között valamely cyborg-ot nézd meg szerintem.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#313) tuzhuszar válasza grunge (#312) üzenetére


tuzhuszar
csendes tag

http://www.ipon.hu/webshop/product/saitek_cyborg_evo_stick/26835
Ezt néztem. Van valami más különbség ezek a cyborg EVOk közt azon, hogy van WIreless -es, Force feedbackes meg ez az alap kábeles?

(#314) grunge válasza tuzhuszar (#313) üzenetére


grunge
addikt

pontosan az a különbség amit leirtál. ha erről van szó iponéknál, akkor tud mindent, ami kell.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#315) tuzhuszar válasza grunge (#314) üzenetére


tuzhuszar
csendes tag

Szerintem a Stick akkor pont ez a sima vezetékes akar lenni. Lényegében azért kérdeztem, mert én sem tudom, de ha nincs másféle Cyborg EVO akkor csak az lesz :D

Egy kis off: Milyen jó repülő szimulátorok vannak PC -re, amikkel érdemes foglalkozni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#316) Tubai


Tubai
csendes tag

Hali,

tud valaki olyan joystick-ot, amivel lehet Call Of Duty 2-t játszani? Mert egy ismerősöm egy baleset miatt nem tudja használni a billentyűzet játékra. Igazság szerint az oldalra mozgást kéne kiváltani valahogy. Vkinek valami ötlet? :F

(#317) wednesday válasza Tubai (#316) üzenetére


wednesday
őstag

Töröm a fejem, de semmi ötlet nem jut eszembe. :( :(
Egyáltalán nem tudja/tudod a bal kezét/kezedet használni? violator74-nak is felteszem a kérdést, gondolom róla van szó. :(

Oldalazást talán valamiféle pedállal meg lehetne oldani, csak hogy ez működjön a játékban is nem tudom. De elvileg jobbra balra való oldalazást talán ki lehetne váltani lábbal(jobb és bal láb). De nem hiszem, hogy ilyen eszköz van, és működik egy COD-nál. Valami házi barkácsolással talán, átalakítani billentyűzetet nem tudom :F ...full nem értek hozzá

[ Szerkesztve ]

(#318) grunge válasza tuzhuszar (#315) üzenetére


grunge
addikt

attól függ melyik műfaj érdekel. én második vh-zok, il-2 sturmovik '46. :K

159 SW 1.9 jtdm <3

(#319) violator74 válasza wednesday (#317) üzenetére


violator74
csendes tag

A gamepadot tudom használni, mivel a hüvelyk ujjam ép, ezzel meg bármilyren mozgást tudok gamepaddal csinálni, nekem az a fő gondom, hogy a gamepadot nem tudom felismertetni a játékkal (call of duty), pedig 2 is van....

[ Szerkesztve ]

(#320) tuzhuszar válasza grunge (#318) üzenetére


tuzhuszar
csendes tag

hát az is érdekel, sőt az a játék már meg is van, de lényegében inkább az olyasmik érdekelnének mint pl egy kis repülővel, (pl. cessna) elrepülgetek főként európában, legfőképp magyarországon de akár bármerre.

[ Szerkesztve ]

(#321) wednesday válasza violator74 (#319) üzenetére


wednesday
őstag

Értem, neked akkor valami hibrid megoldás lenne jó, ha jól gondolom. Bal hüvelyk ujjal lehetne mozogni egy gamepad vagy Joy-jal és jobb kéznek maradhatna az egér.
Ha nem támogatott a gamepad használata, akkor viszont nem tudom, hogy lehetne kivitelezni. Lehet,hogy neten van valami buherálás hozzá, bár én most nem találtam semmit se. :(

(#322) grunge válasza tuzhuszar (#320) üzenetére


grunge
addikt

akkor a flight simulator valamelyik verziója!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#323) violator74 válasza wednesday (#321) üzenetére


violator74
csendes tag

Köszi szépen.

(#324) grunge válasza violator74 (#323) üzenetére


grunge
addikt

csatlakozom az előtte mirtakhoz, keresgélj valami buherálást hozzá. amúgy fps-hez nem tudom mennyire jó megoldás akár egy joy is...cs-nél próbáltam régen, háát nem jött be. talán pad-el más lesz a szitu.

(#294) [oWn]f4te: most vettem rá magam, hogy kipróbáljam. még el is prüntyögnék vele, ah normálisan be lehetne konfigolni joy-ra. de ez hihetelen ócskán van megoldva...ezért is kár, pedig van f14 és mig 21, stb stb...

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#325) wapee


wapee
tag

Hi

Saitek Cyborg X Pixmanian kivül lehet kapni vhol?
Van esetleg valakinek?

Üdv

(#326) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Hello! Nem próbálta vki, hogy az X-wing Collector megy USB-s joystickkel? Win7 van...

(#327) grunge válasza gilfoyle (#326) üzenetére


grunge
addikt

nemnem. win7 RC 64-bitet használok, és minden faja rajta. sztem evvel sem lesz gond. próbát megér. már ez is jobban megy nálam mint xp....joyomat is frankón felismeri.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#328) coolgirl


coolgirl
csendes tag

Sziasztok!

Joystickot szeretnék venni (kezdő pilóta vagyok FSX-hez kell) milyen szempontokat érdemes figyelembe venni vásárlásnál (hány gomb legyen rajta, milyen funkciókkal rendelkezzen stb.)? :B
Valami olcsóbb kategóriában gondolkodom, mivel a Logitechről azt írtátok, hogy nem annyira jó a Saitek Cyborg Evo-t néztem ki magamnak: http://www.aqua.hu/saitek-cyborg-evo-stick-joystick-59048.html
Van valakinek ezzel valami tapasztalata?

Ha többet szánnék rá (kb 20 ezer alatt), akkor milyen joy-t ajánlanátok?

Előre is köszi! :D

(#329) hejesírásó válasza coolgirl (#328) üzenetére


hejesírásó
senior tag

teszt8k körüli áron jó vétel.

(#330) wapee válasza wapee (#325) üzenetére


wapee
tag

Esetleg valakit érdekel vettünk egy ilyet. Elég profi cuccnak tűnik.

(#331) coolgirl válasza hejesírásó (#329) üzenetére


coolgirl
csendes tag

Na én is megvettem a Saitec Cyborg Evo-t nagyon jó cuccnak tűnik, mondjuk még csak 1 órát tudtam használni de nagyon zsíros volt. :DD :DD

(#332) szeko


szeko
csendes tag

Sziasztok, nekem egy speedlink strike sl 6535-ös joy-om van, és az nfs shift-hez szeretném beállítani, de sajnos nem tudom, és nem jövök rá hogy kell! ha valaki tud segíteni, kérem segítsen,
köszönöm

(#333) grunge válasza coolgirl (#331) üzenetére


grunge
addikt

jó cucc is az:) megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#334) #74459392


#74459392
törölt tag

Hello!
Segítségeteket szeretném kérni. Ide írom mert nem találtam más megfelelő helyet neki itt a fórumon.
Kaptam egy pár Manta Dual Shock 3 (MM819) gamepadot. Windows 7-el használom, és a probléma az, hogy egyik játékban sem működik a rezgés. FIFA10, PES2010 ben minden tudok irányítani, menüt is. NFS Shiftben, meg Dirt2 ben meg kizárólag csak a versenyeket, a menüt sehogysem.
Drivert nem találtam hozzá, nem is adtak, szóval nem tudom, hogyan lehet orvosolni ezeket a problémákat.

Előre is kösz a segítséget!
üdv, kayaman

(#335) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv! Van egy Logitech Extreme 3D Pro joystickom. Gari már nincs rá sajnos. A gond az, hogy balra húz. Általában. A Test Page-en elengedett állásban a kis célkereszt balra ugrik. Néha megáll középen és remeg. Esetleg jobbra, de az nagyon ritka. A balrahúzás mértéke mindig változik , olyan -40 és -50 fok között lehet. Helpet előre is köszi. Fontos lenne :O

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#336) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok!
A blazing angels-t bizonyára ismeritek.
Nálam nem akar működni a joystick, egy két irányt észlel, de semmi egyéb.
Egy Saitek st-30 asom van (nem nevetni! :D)
Várom az ötleteket, tapasztalatokat!
Üdvicsek!

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#337) zazahoho


zazahoho
őstag

üdv!

olvasgattam itt,hogy nem ajánlott vétel a logitech (poti miatt)
azt kérdezném ,hogy ha esetleg van köztük jó konstrukció azt írjátok már meg .
:R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#338) zazahoho


zazahoho
őstag

hát nincs valami nagy mozgás itt :O ,pedig jó lenne tudni mi a tuti joy

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#339) Pulsar válasza zazahoho (#338) üzenetére


Pulsar
veterán

logitech attack 3 a legjobb :)

(#340) Taurus-1047


Taurus-1047
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Saitek X52 Flight Control System nevezetű Joystickot. Sajnos az első pár napunk nem úgy sikerült ahogy vártam. A driver és az SST szoftver telepítése sikeres telepítése után amikor kipróbáltam máris egy gondba ütköztem. Először letöltött profilokkal próbálkoztam FSX-hez és Il2 1946-hoz. A gond az volt, hogy egyes gombok megnyomása esetében lefagyott az egész, a kijelzőn a lenyomott gomb felirata beragadt. Csak az USB-ből való kihúzás és újra csatlakoztatás segített. Ahogy próbálkoztam saját profilokat készíteni arra jutottam, hogy azoknál a gomboknál jelentkezik a hiba melyek túl sok karakterből állnak és nem tudta megjeleníteni őket. Javítottam, rövidítettem a feliratokat, így ez a probléma eddig megszűnt.
Viszont most az a bajom vele, hogy hiába csináltam magamnak profilokat az említett játékokhoz, nem igazán akar rendesen működni. Van, hogy csak kiírja, hogy az a gomb mi lenne, de nem hajtja végre, van, hogy teljesen mást csinál, vagy egyáltalán nem is csinál semmit sem. Többször átellenőriztem a kiosztásokat, sehol nincs egyezés, hiány stb. Többször újratelepítettem (többféle) drivert és SST programot is, de sajnos a hiba továbbra is fenn áll. :F
Akinek van tapasztalata X52-vel találkozott hasonló dolgokkal? Szoftveres, vagy hardveres a hiba? Ha szoftveres mivel akadhat össze? Mellette van egy G25-öm, de nincs is csatlakoztatva a géphez. Az oprendszer 64 bites Win7.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#341) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy mezei joystickhoz lehet szerintetek valamilyen pedált csatlakoztatni? Vagy létezik külön pedál? Nekem egy régebbi, de nagyon megbízható Logitech joystick-om van, amihez szeretnék egy pedált fabrikálni...

köszi!

Bogyóka

(#342) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy mezei saitek st 50es joystickom (game portos). win 7 ultimate 32 bit rendszeren meg tudtam csinálni, hogy egy kis patchel hozzáadtam a vezérlőpulthoz egy game controllers menüt, mint amilyen az XPben volt, és ott manuálisan hozzá tudtam adni a joyomat, és tudtam használni. azóta viszont váltottam 64bitre, és ott nem mükszik ez a patch. van valakinek valami ötlete erre, hogy rendszer újratelepítés nélkül meg tudjam úszni a dolgot.
köszike előre is! :R
csak hogy egy kis kihívás is legyen a dologban: az első díj egy balatonszelet annak, aki ezt a problémámat megoldja :K
üdv :R

www.brczart.hu

(#343) grunge válasza zazahoho (#338) üzenetére


grunge
addikt

MS ForceFeedback2 :) ez optikai, ha találsz használtan ne habozz:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#344) deathtania


deathtania
senior tag

senki sem tud megoldást??? :O

www.brczart.hu

(#345) epoch


epoch
csendes tag

Sziasztok.Vettem egy Genius MaxFighter F-16u joystickot,win7 felismerte de valahogy a játékok nem látják. A játékvezérlőt kalibráltam. Segítség kellene.

(#346) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Éppen repülőgépes világháborús játékos korszakomat élem, és szeretnék venni egy olcsó, de használható szerkezetet.
Van valakinek valami javaslata, modjuk a pécéiksz kínálatából?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#347) ISZOLE válasza escape (#346) üzenetére


ISZOLE
senior tag

[link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#348) Tacsika válasza escape (#346) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szia!
Vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#349) Tacsika válasza escape (#346) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szia!

Írtam privit, (levettem a hírdetést az asszony nem engedte eladni) :W

(#350) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok.

A segítségetekre lenne szükségem, létezik -e olyan program amivel a joy irányait, hozzá tudom rendelni a billentyűzet gombjaihoz??sima játékokat szeretnék joy-al játszani, ezért lenne szükségem ilyesmire.
Próbáltam a GTA-t beállítani, de valami miatt állandóan körbe körbe forog a kép ha rádugom a joy-t.

A válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv:Zoli

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.