Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Shim


Shim
őstag

Logitech Extreme Digital 3D



sajna kontakthibás, balra húz. hol lehetne megjavítattni? vigyem ell logitech szervízbe? gari nincs hozzá. mennyibe kerülhet egy ilyen kijavítása?

egyébként nagyon fullos joy, remek érzékenységgel, gameport-->usb átalakítóval. megéri a pénzét (10 rongy). ilyet vegyetek ha még lehet kapni

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#52) BaLee válasza Shim (#51) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ennek az újabb változata amit javasoltam SZVSZ azt érdemesebb már megvenni, mivel újabb, designban is szebb és több gomb van rajt ránézésre. És az ára 9k.

A Herta a hivatalos logitech nagyker, tőlük kérdezd meg mit tudsz csinálni vele. Biztos tundnak ajánlani szervízt ahol meg megmondod mi a gond és megkérdezed mennyiért csinálják meg.

(#53) b.bone válasza BaLee (#49) üzenetére


b.bone
senior tag

Néztem ezt a Joy-t. legalábbis azthiszem ez volt az. míg a cordless-es 23k volt ez 19k. scerébe több gomb ahogy mondtad. szal nem tíz alatt volt...akkor most hogy is van ez?:F
amugy mediamarktban néztem.:U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#54) b.bone


b.bone
senior tag

Ja és végül ezt a Saitek Cyborg 3D Rumble Force-t vettem.

3d rudder,rakat gomb meg minden nyalánkság. a Rumble force meg annyit takar hogy nem feedback-es csak rángatózik. ergo nem dolgozik ellen csak szétrázza a kezem ha mondjuk sok a turbolencia:)
egyenlőre működik. minőségével nincsenek bajaim. nem az a tipikus gagyi olcso gombokkal meg silány műanyaggal. szal sztem jo. 12k volt.

bár majdnem megvettem a cordlesses Logitech-et.:DD csak ne lenne annyira drága...

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#55) BaLee válasza b.bone (#53) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Valamit elnézhettél akkor. Ha megnézed a logitech.com-on ott is annyi az ára euróban, ami kb. 9000ft körül jön ki. A hertában nézted?
Nekem vidékre hozták le (nem tudom honnan) 9200-ért szóval pesten sincs több, sőt...
Valami nagyon drága helyet nézhettél, mert itt a boltban kint van egy cordless freedom jópár hónapja, rá is kérdeztem, 19k körül adják. Pedig vidéken minden drágább.
Ja azt még nem is mondtam, hogy amikor megrendeltem a joyt amit írtam és meghozták addig amig bementem érte kint volt a pulton. Minimum 3-an elvitték volna az eladó szerint a pár óra alatt. :)

Én is néztem a Rumble Force-ot meg előtte a Saitek Gold-ot, mindkettő jól nézett ki és én valószínű Gold-ot vettem volna csak sajnáltam rá a 9900-at (ennyi itt a tescoban) mivel 7k körüli a reális ára és kinézetre szépnek szép de a logitech egy igazi ékszer. :)
Rumblevel én is szemeztem de azt hittem FFB-s és mondták, hogy csak vibrációs.

[Szerkesztve]

(#56) Grey


Grey
tag

Logitech Wingman Extreme Digital 3D.Csak ajánlani tudom!Massziv,pontos és jó érzés hozzányulni!:DD

(#57) zaba


zaba
tag

Még mindig megvan a Genius Maxfighter 31D-m 4,5k-ért eladó!

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#58) Tyrus


Tyrus
csendes tag

Nekem is Cyborg 3D-m van, viszont én nem vagyok megelégedve vele.
2 éve nyüstölöm, és már kezd pontatlan lenni és nagyon rángatja a repülőt, ha középen van. RealFlight-ot már lehetetlen irányítani :(
Más is észlelt ilyen problémát? Van rá megoldás?

(#59) becso13 válasza Tsaba (#16) üzenetére


becso13
aktív tag

Mennyiért szerezted?

(#60) becso13 válasza becso13 (#59) üzenetére


becso13
aktív tag

Bocs, már látom.

(#61) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Részemről jólenne, ha egy kicsit beindulna megint a topic, mert szeretnék a közeljövőben egy joy-t venni.:))

A lényeg, hogy az ára kb. max 11000 legyen, és persze ezen belül minél többet nyújtson jó minőségben. Tulajdonképpen két modell maradt a tarsolyban:
-Logitech Extreme 3D Pro (8000-9000 Ft között)
Bővebben: link
-Saitek Cyborg evo (10000-11000Ft között)
Bővebben: link

Tapasztalatok érdekelnek mindkettővel kapcsolatban:
Leginkább a tartósság és a kényelmes használat felől érdeklődnék a tulajoktól. Személy szerint a Saiteket részesíteném előnyben, mert nagyon jól kézre állítható, jobbak a gombok elhelyezései a boton, viszont a Logitechben meg azt találtam kényelmesnek, hogy eleve jobban előre van döntve a bot, úgyhogy kevésbé töri meg a csuklót, kényelmesebb pozícióban tartja azt. Kinek mi a tapasztalata ilyan téren?

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#62) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Valaki használja a fentiek közül bármelyiket legalább fél éve?

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#63) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

UP!

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#64) Kain


Kain
senior tag

Nekem van egy Microsoft Sidewinder 2-es joy-om.Meglepődve tapasztaltam h ha szoftvert nem is tudnak késziteni,de joyt igen.Sztem nagyon faja,többféle gémmel is szuper játékélményt nyújt (Battlefield 1942: Desert Combat,NFSU2,FIFA).
Van rajta 8-10 gomb,plusz HAT,FFB-s,és még magát a kart is lehet forgatni (vagy 5 nap játék után jöttem rá :DDD ).

Csak ajánlani tudom.

Ja,most mennyi lenne ennekaz ára?Mert már nem mai darab.

(#65) Mic ACE válasza Kain (#64) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Kösz a tippet, mejd ennek is utánaszagolok.

Továbbra is várom a fenti kérdésre a válaszokat!

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#66) ISZOLE válasza Mic ACE (#61) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Logitechet semmiképpen ne vegyél, a kialakítása valóban jó de szörnyen pontatlan és hamar megadják magukat a kis pici potmétrek amik benne vannak. Nekem úgy félév után kezdett el szarakodni és miután meguntam az állandó kalibrálgatást meg szenvedést szétszedtem hátha lehet segíteni rajta. Bármivel próbálkoztam csak rosszabb lett. Összeraktam és gariban visszavittem. Most egy Cyborg Evot használok helyette. Ergonómiailag egy fos a másikhoz képest de baromi pontos. A Saitek orosz szájtján találsz rengeteg képet a szétszedett joyokról, azokon látszik milyen poti van bennük. A Cyborgban ugyanaz mint a legdrágább cuccban, normálisabban néznek ki mint a Logitech vackai, remélem sokkal tovább is fognak tartani.
Én egyébként az IL2 FB-höz használom.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#67) Mic ACE válasza ISZOLE (#66) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Kösz, az infót. Én is ilyesmiket szűrtem le ahogy körülnéztem a neten. Én is IL2-höz, meg LockOn-hoz használnám. Mostanság akarok újra szimultátorokkal nyomulni, mert régen a kezdetlegesebb szimulátorokat mindig nagyon túrtam, csak aztán sokáig nem volt hozzá elég erős vasam, úgyhogy majd 5 éves a lemaradásom. Egyébként az EVO nekem elég ergonomikusnak tűnt, miután beállítod, csak bot dőlhetne kicsit jobban előre alapállásban. A ruszki oldalt meg mindjárt megnézem. Mi a tapasztalat az optikai érzékelős joy-okkal, mert a Sidewinder Precision pl. ilyen. Tényleg olyan jó az érzékenységük, mint a potisoknak?

[Szerkesztve]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#68) ISZOLE válasza Mic ACE (#67) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az EVO ergonómiájáról csak annyit, hogy eleve kétkezesnek tervezték de egy ember vagy jobbkezes vagy bal tehát a talp másik oldalán levő gombokat gyakorlatilag soha nem tudja használni. A kéztámasz ugyan állítható de ha a HAT kapcsolót éred el kényelmesen akkor az alatta levő három tűzgombot csak a hüvelykujjad tövével fogod nyomkodni és fordítva. A kéztámasz előre egyáltalán nem nyúlik át. A bot átmérője is kicsi, nem tölti ki az ember kezét, pedig a vad manőverezés közben azért szorítani szoktam ami így kicsit kényelmetlen. Csak hát ugye ami benne van az meg nagyon király, szóval meg kell szokni a többit.
(A Logitech sehova se állítható viszont mindezek a hibák mégsincsenek rajta. Bele kéne szerelni az EVO belsejét.)
Mást még nem használtam.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#69) Mic ACE válasza ISZOLE (#68) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Tipp: adják ki a Logitech EVO-t! :DDD Tényleg, miért nem vásárolja fel a Logitech a Saitek-et? :D

[Szerkesztve]

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#70) Mic ACE válasza ISZOLE (#68) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Apropó, az EVO-nak van autamata kalibrációja, mint a Logitechnek, vagy muszály mindig kézileg beállítani?

Az eredeti kérdést bővíteném: kinek van tapasztalata Sidewinder Precision 2 joy-jal? Hosszútávon milyen, beválik-e a potmétereket felváltott optikai érzékelő?

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#71) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Még mindig várom a tapasztalatokat, aki ide talál és tulaj az írjon!
(Saitek, Logitech, Microfos)

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#72) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

No, mára is egy up! Hátha pont most nézi majd meg egy tulaj a topikot.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#73) ISZOLE válasza Mic ACE (#70) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Van.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#74) Mic ACE válasza ISZOLE (#73) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Kösz az infót.

A többieknek pedig UP, de azt hiszem utoljára!
Pedig azt gondoltam több Saitek, Logitech, Microsoft joystick tulaj lesz. :(:O

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#75) rumkola


rumkola
veterán

Ma vettem egy saitek EVO Wireless-t. Este kis Xwing azt beszámolok...

(#76) rumkola


rumkola
veterán

Nahát, ez az EVO wireless szuper. Minden kézre állítható rajta, rengeteg gombbal rendelkezik. kalibrálni nem kell.

Negatívum: kicsi a kezem, és legkissebre állítva is éppenhogy elérem az 5. 6. gombokat. Valamint a joy egy picinkét lehetne vaskosabb, mert a nagy adrenalin pumpáló akcióban ahogy szorítom, érzem, hogy kicsit vékony...

Amúgy iszonyatjó, egy álom a 3ezer forintos szarok után.

(#77) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Kicsit fölhozom ezt a topikot.
A Cyborg Evo-m autokalibrációja szarakszik. Van valaki aki megoldott már hasonló problémát?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#78) rumkola válasza ISZOLE (#77) üzenetére


rumkola
veterán

Mit jelent az hogy szarakszik? Félrehúz? Az elem nem merülget benne??
Vagy vedd ki az elemet (reset), és tedd vissza....

(#79) ISZOLE válasza rumkola (#78) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Sajnos elem nincs benne, ez sima drótos.
A szarakszik azt jelenti, hogy a gép bekapcsolásakor kalibrálom, minden OK. Megyek két kört az IL2-ben (kb. tíz perc) és már hiába húzom hátra a botot nem éri el a maximális értéket. A többi irány jó. Többször kalibabrálni meg nem lehet csak ha kihúzom.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#80) General Salee


General Salee
tag

Sziasztok!

Tudom, nem a meghatározott árkategóriába tartozik, de azért írok egy kis Saitek X45 tesztet ide.

Alapjában véve egy kicsit elfogult vagyok a saitek gyártmányaival szemben, mert szerintem rendkívül jól összerakott, minőségi termékek, amiknek a szoftver (driver) elllátotsága is kiváló. Nekem volt már jópár joyal dolgom, lévén lelkes Xwing rajongó, és azt kell mondanom hogy eddig egyetlenegy saitek joyt se kellett hardveres probléma miatt ''leírnom'', kizárólag upgrade miatt.

Jelenlegi joyom az: X45.
(Aki nem tudná ez egy külön tolóerőszabályzóval ellátott úgynevezett Flight Control System)

Bővebben: link

Kialakítás:

Ergonómikus és masszív. Nem recseg ropog az ember kezében látszik, pontosabban érződik, hogy minőségi anyagokkal dolgoztak a tervezők. Illetve habár nincs a cuccon olyan eszköz, amivel az asztallaphoz lehetne stabilan rögzíteni, nem csúszkál, lévén mindkét komponens meglehetősen nehéz. A boton található gumiszerű anyag pedig még hosszabb X-Wing Alliance skirmish menetek esetén sem csúszik. (aki játszott már ezzel a game-el az tudja, hogy eléggé izzad az ember tenyere :D ) Fantasztikusan kézreáll minden, pedig egy eléggé nagytenyerű ember vagyok. Külön pozítívum hogy a ''Throttle Controller'' mechanikai ellenállását egy csavarral lehet növelni vagy csökkenteni, gondolva az izmosabb és puhább kezű játékosokra is. Két komoly hátránya van:
1. Szigorúan jobbkezes (balkezes vagyok)
2. A rejtett ''launch'' gomb takarólemeze iszonyatosan igénytelenül lett megoldva.

Telepítés:

A Windows XP (gondolom a 2000 is) azonnal felismeri és kezeli. Azonban különböző kompatibilitási problémák miatt ajánlott feltenni először a bothoz kapott, vagy a netről letöltött SST programming software -t ez tartalmazza az éppen aktuális frissített meghajtóproggit is. A telepítés viszonlag fájdalommentes és gyors. Az egyetlen meghökkentő tényező, hogy telepítéskor mindenféleképpen fel kell rakni a Saitek által írt billentyűzet és egér drivert (2500 gombos multimédiás billentyűzetek és egerek tulajdonosai hátrányban :D . Nekem is ilyen van úgyhogy nagy fekete pont), enélkül nem hajlandó rendesen működni a ''hancúrléc'' programozhatósága. Telepítés közben a proggi kéri, hogy dugd be a joyt. Mivel a bot teljesen ''digitális'' (ez tök hülyeség, mert akkor mért vannak benne analóg potik) ezért semmiféle kalibrálást nem igényel (nagy pirospont) és a további használat során sem állítódik el.

Használatba vétel:

A ''feeling'' nagyon ott van. Pontos, pecíz. Persze a bénaságot (tapasztalatból beszélek :D ) ez sem ellensúlyozza, de nagyon sokat segít rajta. A sok programozható gomb miatt egyetlen egyszer sem kell a billentyűzethez nyúlni játék közben és ez, szerintem, nagyon sokat dob a játékélményen. Az X-wing (és úgy tudom még nagyon sok más repszim) a legalább egykézenharmincujjú mutánsoknak készült. Egyszerűen minden irányítás (értsd: szó szerint) a kezedben van.

Összefoglalás:

Nagyon jó kis bot ez. Csak a fentebb említett, inkább design-ban vétett hiba miatt nem kiváló. Aki kicsit is komolyabban veszi a repülőgép szimulátorok világát annak kötelező darab. A konkurrens Thrustmaster HOTAS (Hands On Throttle And Stick) rendszerével (ami szerintem az abszolút király) szemben hatalmas előnyei:
1. Mo.-i beszerezhetőség
2. Relative alacsony ár. (Én használtan jutottam hozzá innen a PH! -ról 18K áron)
hátrányai:
1. A fentebb említett két konstrukciós hibán kívül, a szoftver bill. ill. egér drivere.
2. Nehézkes programozhatóság (elsőre kicsit kuszának tűnik az egész, de ha belejössz... :D )
3. Újonnan meglehetősen húzós ára van Mo.-i viszonylatban (btto. 25K körül)

Remélem sikerült egy jó tesztet írnom. Ha kérdés van forduljatok hozzám bizalommal.

Jó repülést mindenkinek!

Üdv.

G.S.

(#81) ISZOLE válasza General Salee (#80) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az én EVO-m is nagyon pontos volt, meg eddig a kalibrációval se volt probléma. De azóta eltelt 2-3 hónap....

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#82) General Salee


General Salee
tag

Új SST-t próbáltad hozzá?

(#83) ISZOLE válasza General Salee (#82) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az SST eredetileg fönnt volt de nem használtam semmire, azt a három gombot az IL2-ben beállítottam, amikor újratelepítettem a frissen leszedett meghajtót az SST-t vissza se raktam. Biztos bennem van a hiba de nem igazán jöttem rá mire is kellene.

(Bájdövéj szerintem a csoda X45-ön baromi rossz helyen vannak a tűzgombok pedig ha valami akkor a lövöldözés gyakran kell.)


[Szerkesztve]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#84) rumkola válasza ISZOLE (#83) üzenetére


rumkola
veterán

Tényleg, probálj újabb drivert feltenni. Az sst-t sztem meg uninstalláld (egér és bill drivert is tesz fel..).

(#85) General Salee válasza ISZOLE (#83) üzenetére


General Salee
tag

Az SST azé köll, mer az föltolja a joy legfrissebb drivereit is, ha jól tudom.

X45: nemtom, lehet, hogy nekem van furcsa kezem (nem kizárt :D ) de nekem pont úgy jó ahogy van.

(#86) ISZOLE válasza rumkola (#84) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Mint írtam volt a legfrissebb meghajtó telepítve, SST leszedve. Hiba ugyanaz.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#87) ISZOLE válasza General Salee (#85) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Telepítéskor direkt megkérdezi, hogy csak a drájver kell vagy az SST is, tehát nem az SST teszi föl a drájvert.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#88) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Senki?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#89) General Salee válasza ISZOLE (#87) üzenetére


General Salee
tag

Brocsesz erre nem figyeltem. Igazad van. Esetleg nem lehet, hogy az usb vacakol? Másik portba dugtad? Esetleg frissebb usb drájver?

Nekem anno a cyborg evo II összeakadt a bluetooth kulccsal és azért nem működött rendesen. Lehet, hogy egy másik eszköz kavar be?

[Szerkesztve]

(#90) ISZOLE válasza General Salee (#89) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A másik portot megpróbálom, USB drájverem nincs , az XP tudja.
Az a baj, hogy nehéz tesztelni. Ha nem nyúlok hozzá egy óra múlva is jó, ha repülök 10 percet elromlik. Szimulátor nélkül meg még nem próbáltam ilyen sokáig tekergetni.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#91) General Salee válasza ISZOLE (#90) üzenetére


General Salee
tag

Azért gyanús,hogy nem a joy a ludas, mert ha ő lenne akkor rögtön csinálná szerintem. (esetleg lehet, hogy a benne lévő USB illesztő ic melegszik el, de nem valószínű). Inkább valami szoftveres problémára gondolnék első körben.

(#92) ISZOLE válasza General Salee (#91) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A következő fejlemények okkurálódtak.
1. Kipróbáltam másik USB portban, a hiba ugyanaz.
2. Írtam a Saitek supportjának, igen gyorsan válaszoltak, nyilván ilyet még nem láttak mert az a javaslat, hogy cseréltessem ki.
Egyébiránt jelenleg már én is valami szoftveres genyára gondolok, mint kiderült amíg szabin voltam a kölkök fölraktak valami új játékot (talán GTA n+1) meg egy alcoholt hozzá. Ebben az új csodában billentyűről játszanak, a beállítások szerint le van tiltva a joy, mégis időnként bezavar. Néha ki is húzzák mert ''akkor jól megy''. A kérdés ezek után hogy tudnám ezt kideríteni?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#93) General Salee válasza ISZOLE (#92) üzenetére


General Salee
tag

Nos én úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha fognál egy másik usb-s joyt és kipróbálnád a géppeddel, illetve ezt a botot kipróbálnád egy másik gépen.

(#94) Padree


Padree
senior tag

Üdv!

Problémás Genius F22X: első joy-om (leszámítva a C64-es Quickshot-ot), analóg, game port-os, 4 axis, 4 button, 4ir. POW hat. A talp alján két csúszka amivel az X és Y tengelyeknek lehet ''elhúzást'' állítani (nemsok értelmét látom, mindig elmozdulnak és újra kell kalibrálnom). A gond az hogy ha lassan elhúzom a botot valamelyik irányba akkor nem egyenletesen kúszik a ''jel'' (+ pöcök kalibrálásnál) hanem ''ugrál'', hirtelen jobban kitér majd vissza, közben fokozatosan halad azért a megfelelő irányba csak ugrándozik, igen jelentősen, pl. 1/3os részről elugrik akár a végéig is. Ez játékban úgy jelentkezik hogy enyhe jobb bedöntés helyett bevágja a gépet jobbra - gondolhatjátok, jó vele vadászni. Mondhatjátok hogy mit várok egy 2000Ft-os joysticktól - de szerintem ezt nem kellene ennyire durván csinálnia, régebben nem csinálta, nem volt húde precíz de nem rángatott ennyire. Ellehetett vele repülgetni (még mostis jó vele csak azok a fránya ''széllökések''). Vindóz reinstall - ugyanaz, másik gépen is próbáltam - ugyanaz. Garancia idő lejárt. Szétszedjem? Meglehet/megkell ezeket valahol takarítani/olajozni? Ja és ugyanezt csinálja egy Trust kormány (egy harmadik gépen), az USB-s, eleinte jó volt, most pedig ugyanaz mint az én joyom - mi a fene okozhatja?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#95) pbalu


pbalu
aktív tag

Szerintetek melyiket érdemesebb +venni:
Logitech Wingman Attack 3 avagy Genius F-23. Melyik strapabíróbb?
Nem vok nagy repülős, csak néha kedvem szottyan levadászni a Birodalmiakat.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#96) Padree válasza pbalu (#95) üzenetére


Padree
senior tag

Az F-23 <3ezer Ft, a Logitech W.A.3 meg (ha jól emléxem) 6-8e körül van. Páréve teszteltek joystickokat egy lapban, köztük volt az F23 is meg Logitech W.A. is (lehet nem a 3as - de gondolom nem lett rosszabb). Akkor a tesztgyőztes az F22X lett (ami nekem is van), a cikk szerit repülhetőség-érzékenység/viselkedés szempontjából az F22X és az F23 ugyanaz, ''már apró mozdulatokat is jól visszaad a bot'', kezdő joynak ideális. Akkoriban gondolom azért nem az F23 nyert meg kétszerannyiba került mint az F22X, illetve mint a mostani ára - akkor 5ezer körül volt. Gondolom utánnanéztél mivan rajta, deazért leírom - had lássák mások is, elvégre szvsz. a low-end best-buy joystickról van szó (Genius F23): 4 tengely: X,Y valamint gáz és oldalkormány (ezek kis tekerőkerekek - én szeretem őket az F22X-en), 4 tűzgomb, egy 8 állású POW-Hat, 4 gomb a talapzaton. Ezalatt a felszereltség alatt nem érdemes joy-t venni, szükség lesz a kezelőszervekre. A Logitech-hez nem volt szerencsém (sajnos), amit írtak róla hogy precíz meg minden (deezt a tulajok jobban tudják, majd megírják), gonodlom a minősége is jobb, de a Genius sem egy utolsó sufni kisiparos. A két joy között nagy az árkülönbség (2-3x-os). Ha hobbi szintre kellene akkor én inkább az F23-at venném, de várjuk meg a Logitecheseket.

Én inkább vadászok Mustangokra egy Messzerrel, fehér keresztekkel a szárnyakon. Salute!

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#97) pbalu válasza Padree (#96) üzenetére


pbalu
aktív tag

Köszi a gyros választ!
A Genius 2ezerbe fájna, a WingMan Attack 3 pedig 4-be. Mondjuk 5x jobban is néz ki, de ez nem egy fontos szempont. Erősen hajlok a F-23 felé, főleg ha strapabíróságban nincs különbség.

Egyébként a HAT kapcsolónak mi a lényege, hogy műkszik, ill. mire lehet általában használni?

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#98) Padree válasza pbalu (#97) üzenetére


Padree
senior tag

A strapabírásra nemfeltétlen mondom hogy egykutyák, a Logitechnek szerintem tartósabbnak illene lennie - deez csak következtetés. Nameg biztos pontosabb, kérdés azon mennyi kezelőszerv van?

A POV-Hat: ''Point Of View'' - Hat = nézőpont kapcsoló, ''Hat'' mer sapka. Általában a nézőpontot- irányt programozzák rá (de asszem bármit ráprogramozhatsz - mondjuk ez progi függő is), kényelmesen nézelődhetsz vele repülés közben, álltalában a hüvejkujjra esik kényelmesen, egy pöccintés és egy húzott fordulóban kilesel felfelé anélkül hogy elengeded a botot meg a gázt-oldalkormányt - és ez nyolc irányba, igen hasznos, arra érdemes figyelni hogy ne csak 4 irányos legyen - az F22X-em csak annyit tud, kevésnek érzem, oldalakra-előre is gyakran kellene pillogni, a 8as jobb az F23-an olyan van. A Logitechen nemtudom.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#99) Gregorius válasza Padree (#96) üzenetére


Gregorius
őstag

Voltam tulaja mindkettőnek (F22X és F23), bejön a fogása nagyon, csak az volt velük a bajom, hogy egyszerűen nem tartják meg a középpontjukat, vagyis kimozdítom, visszaengedem, és elkezd a gép oldalra húzni (TIE Fighter Collectors és XW-Alliance a két célgém, amihez kellene) :(
Esetleg van olyan szuperholttutibiztos joy, ami ilyen tünetet nem mutat (és mellesleg szétrángatásbiztos)?

[Szerkesztve]

(#100) pbalu válasza Gregorius (#99) üzenetére


pbalu
aktív tag

Nna megvettem az F23-at. Előszőr nekem se tartotta a középpontot, aszittem kivágom mellettem az ablakon (épp nyitva volt) Aztán újrakalibráltam, azóta (2napja) tökéletes (kopp, kopp)

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.