Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) CoroStar86 válasza TESCO-Zsömle (#1649) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Hogy kinek, mire van szüksége egyéni preferencia kérdése. Mint fentebb említettem már, nekem nincs asztalom, nekem csak a székes megoldás jöhetne szóba, az meg minden kiegészítőivel együtt egy vagyon. Amúgy miért olyan magától értetődő, hogy mindenkinek van garázsa/műhelye/eszközei/ideje/tudása ilyeneket barkácsolgatni? :U

(#1652) Vesa válasza CoroStar86 (#1651) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szerintem félreértettétek egymást, Zsömle magára a karra gondolhatott, hogy relatíve nem drága. Az más kérdés, hogy kell hozzá egy rendes szék is ami önmagában is többtízezer forint, de ha az már megvolt korábban, akkor maga a szerkezet nem vészesen drága.

Ezzel együtt, véleményem szerint amit megrendeltél, az lénygesen jobb megoldás.

A tudomány a valóság költészete!

(#1653) TESCO-Zsömle válasza CoroStar86 (#1651) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem szükségről volt szó, hanem hogy a linkelt oldalon csak az drága, ami túl van árazva. Ha van odahaza egy fűrészed, azt a profilozott rudat megkapod szálra és nem kell százezreket kiadnod az előre vágottért.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1654) CoroStar86 válasza TESCO-Zsömle (#1653) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Nem értek hozzá, de amúgy logikus... :))

(#1655) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#1653) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem mindenki barkács alkat. :D
Magam részéről fával pl. szívesen dolgozom, de a fémet gyűlölöm...

A tudomány a valóság költészete!

(#1656) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#1655) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig ezeket a vackokat pont arra találták ki, hogy a vágáson kívül más dolgod ne legyen vala. Abból is csak 90°-os és kész. Minden rögzítrés a sínekbe becsúszó elemekkel és csavarokkal van megoldva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1657) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Tegnap megjött az állvány, ma délben összeraktam. Marhára nem volt semmi bizadalmam az eszközben, de valami brutális minőség az árához képest. 200 euro volt, a kiszállítás ingyenes és két nap alatt itt volt Lengyelországból. Nem vagyok szakértő, de súlyra, anyagra, tapintásra minden zsír. Betonstabil, zéró műanyag, kiváló minőségű fém- és gumianyagok. Részletes összerakási útmutató, imbuszkulcsok, villáskulcs mellékelve. Két negatívuma: a pedál nem dönthető (bár ha alá teszel egy nagyobb könyvet, már meg is van oldva, csak nem elegáns) és a billentyűzet tartókonzoljára mellékelhettek volna már egy egérpadot vagy ilyesmit, mert ez már csak házi barkáccsal oldható meg. Szokatlanul kritikus hozzáállásom mellett is erős 85%.

(#1658) Vesa válasza CoroStar86 (#1657) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Grat, ez jó hír! Köszönjük az infókat, hasznos lehet másoknak is :)

A tudomány a valóság költészete!

(#1659) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Múltkor egy héttel tolták el a Warthog érkezését, most megint két héttel... Lassan feladom... :O

(#1660) Vesa válasza CoroStar86 (#1659) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Gyártási kapacitásból eredő hiány esetén az a probléma, hogy ha a volumen később rendeződik is, legalább 1-2 hónap, mire nagyker mennyiségben kiszállítják a távolabb eső kereskedőkhöz. Bár simán el tudom képzelni, hogy ez a 290k-s ár azért ennyi, mert repülővel hozatják ami nagyon drága (ennyit azért nem romlott a forint sem). A hajó sokkal olcsóbb, de annak kell az az 1-2hónap, míg ideér. Nem tudom, mi van a háttérben.

A tudomány a valóság költészete!

(#1661) 4580693


4580693
senior tag

Még mindig joy nélküli vagyok. :( Csak nézegetem az egyre magasabb árakat, meg bújom az aprókat, nem sok sikerrel.
Erről mi a vélemény? https://hardverapro.hu/apro/elado_jo_allapotban_levo_saitek_x45_flight_stick_j/hsz_1-50.html

(#1662) z0ty4 válasza 4580693 (#1661) üzenetére


z0ty4
csendes tag

ez elég régi fajta szerintem
mekkora a keret joystickra?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/channel/UCiqthHJ4G65Wn-Qaz7d0JJQ

(#1663) 4580693 válasza z0ty4 (#1662) üzenetére


4580693
senior tag

Hát, olyan 40-50 között tudok áldozni rá.

(#1664) Vesa válasza 4580693 (#1661) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Jófogáson láttam egy sima X52-t...Ismered a véleményem, de ha már mindenképp gyorsan venni szeretnél és a kettő közül választanom kéne...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1665) 4580693 válasza Vesa (#1664) üzenetére


4580693
senior tag

Ismerem a véleményed, ezért nem ugrottam rá az x52-re.

(#1666) CoroStar86 válasza 4580693 (#1665) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Ha még pár tízest hozzá tudsz tenni (és nem ódzkodsz a külföldi rendeléstől), a német ebay-en van Thrustmaster 16000, postával 200 öjróért. Nem olcsó, de legalább lehet kapni. Amazonon van Logitech Rhino is, de az már 270. Itthon kb semmit nem kapni amúgy sem.

Vesa: karácsonyra azért ide érhetne, majd jól meglepődnék. :) Amúgy szerintem a "hajós" megoldásban utazik a darabom, mivel nekem "csak" 170K-ba fáj a mutatvány.

[ Szerkesztve ]

(#1667) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Hujj, még jó, hogy ránéztem. Tovább csökkent az ára és már nem december 17-i beraktározási dátum szerepel náluk, hanem december 7-i kézbesítési dátum. :D Na jó, nem élem bele magam...

(#1668) Vesa válasza 4580693 (#1665) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én is csak azért írtam mert úgy tűnt, az X45-ön gondolkodsz. Akkor meg már inkább a sima X52.

CoroStar86
Na ez már jobban hangzik. Az ár is és a dátum is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1669) 4580693 válasza Vesa (#1668) üzenetére


4580693
senior tag

Jaj, dehogy. Csupán számomra ismeretlen volt.
Na meg 10 ezer forintért nem veszek hotast, mert az annyit is érhet.
Van fent a prohardveren egy warthog 109 ezerért, amin elgondolkodtam gyorsan, de aztán elengedtem a témát, mert ha minden igaz, akkor a joyt nem lehet tekerni, így elveszik egy tengely. Az meg kellene nekem, mert az ED-hez venném.

[ Szerkesztve ]

(#1670) Vesa válasza 4580693 (#1669) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igen, a Warthog esetén mindenképpen kell rudder pedál is.

A tudomány a valóság költészete!

(#1671) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez inkább ajánló, de kis tanácsra van szükségem.

Az előbb előkaptam, a félretett T.16000M FCS Hotas rendszert, hogy repkedjek vele, azonban azt tapasztaltam, hogy a joystick Z tengeje (amikor tekergeted jobbra-balra a botkormányt) teljesen meg van hülyülve.
Próbáltam különböző USB portban, de kevés a siker.
Van valami trükk, mit lehetne még kipróbéálni, vagy mehet vissza gariba? :W

Köszönöm válaszotokat :)

(#1672) CoroStar86 válasza likeaRAINBOW (#1671) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Első körben mindenképp lehúznám az utolsó drivert/firmwaret/TARGET-et hozzá. Szükséges lehet továbbá magában a játékban is megfelelően beállítani a joyt. Ha kalibrálás után se működik megfelelően, mehet a szervizbe gariba.

[ Szerkesztve ]

(#1673) likeaRAINBOW válasza CoroStar86 (#1672) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

driver, FW frissítés megvolt, de a win-ben is látszik, hogy a Z tengelyen az érzékelő meg van hülyülve teljesen. Ugrál, alapállapodban üres a skála, ami azt jelenti, hogy jobbra van elforgatva, mikörben hozzá se érek a joy-hoz :(

Ahogy elnézem a helyzetet, csere, illetve alternatívák se nagyon vannak, mert elég nagy a készlethiány itt is :((

(#1674) CoroStar86 válasza likeaRAINBOW (#1673) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Na az már gáz. :((( Nekem kb 10 éve az akkori kormányom viselkedett hasonlóan, de már nem emlékszem, hogy mitől javult meg. A helyedben még elvinném kipróbálni egy szomszédhoz/haverhoz egy másik PC-re. Ha azon se jó, akkor szerviz. Bár valóban kérdéses, hogy a készlethiány miatt mikorra lenne kész a javítás. Német ebay-en és amazonon van még pár darab hotas (Thrust és Logitech). Semmivel sem olcsóbb, mint az itthoni árak, de legalább lehet kapni őket.

(#1675) Vesa válasza likeaRAINBOW (#1673) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Kicsit visszaolvasol, vagy rákeresel a fórumban, számos esetben volt már róla szó. Típushiba, az RZ axis potija sz*r, porosodik, kontaktos lesz. Ha garis, vissza tudod küldeni. Ha nem, és érzel magadban némi barákács hajlamot, megpróbálhatod a tisztítást. Ehhez azonban szét kell szedni, és kontakt spray-el befújni. Az esetek 90%-ában orvosolja a problémát.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1676) likeaRAINBOW válasza Vesa (#1675) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Köszi, nézegettem közbe neten, elég sok a hibás darab. Gari lesz, nincs fél éves a joystick :O

Ha esetleg pénz visszafizetés van, mit lehet érdemes beszerezni? főleg SC-t játszom.

(#1677) CoroStar86 válasza likeaRAINBOW (#1676) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Logitech X56 Rhino. Mást nem is nagyon lehet kapni (itthon meg semmit).

(#1678) Vesa válasza likeaRAINBOW (#1676) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem javaslom a pénzfisszafizetést most, mert hiány van joyokból, főleg HOTAS nincs se égen, se földön. Többen panaszkodtak már itt is, hogy hónapok óta nem tudnak venni semmit mert nincs, vagy ami van, az irreálisan drága. A T.16k egy jó vezérlő, ez egy sajnálatos típushiba benne, de együtt lehet vele élni, mert amúgy nincs vele sok gond. Ebben az árkategóriában nem nagyon van más, talán csak az X52Pro, aminél szintén előjöhet ilyesmi idővel (bár ott ilyen sokszor nem látjuk, főleg nem iilyen hamar). Sajnos amiben poti van, ott a porosodás és kontakt hiba lehetősége megvan. A T.16k-nál sajnos átlagon felül jön ez elő, vélhetően hibás konstrukció miatt (könnyen bejuthat a por), vagy gyengébb minőségű alkatrész miatt. Jobbat azonban nem tudok ajánlani ezen az áron...csak sokkal drágábban.

A tudomány a valóság költészete!

(#1679) Vesa válasza CoroStar86 (#1677) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az X56 nem való SC-hez, a lomha gázkar miatt! Kicsit olvass utána a témának, mielőtt tanácsot adsz!

A tudomány a valóság költészete!

(#1680) likeaRAINBOW válasza Vesa (#1678) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

köszönöm :R ÉS ha ráfizetnék, mi lenne a következő lépcső?

(#1681) CoroStar86 válasza Vesa (#1679) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Semmi mást nem lehet kapni, csak azért írtam. Ha itt és most kell egy hotas, más lehetőség nincs... (A Warthogomat is már megint tologatják, minden nap egy-két nappal...)
Amúgy, akkor egy kérdés: 16000 vs. X56-ban melyik a jobb? Nem kötözködés! Azt tudom, hogy amikor a Logitech felvásárolta a Saiteket kb semmit nem tett hozzá a fejlesztésekhez, de a 16000-ról is hallottam hideget-meleget...

(#1682) Vesa válasza likeaRAINBOW (#1680) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem tudom, milyen árat fizetnének vissza, mert az utóbbi hónapokban nagyon felmentek az árak, tehát ha korábban vetted, akkor nem járnál jól. Így nehéz belőni, mi a következő lépcső. Kb. hasonló szint az X52Pro, de nem nagyon kapható, Alzánál jelenleg 70k, de nem tudom van-e raktáron. Új termék Tm TCA, aminek a stick részéhez a T.16k-t használták donornak, de a throttle része nem igazán SC-hez való, ez dedikáltan egy Airbus replika, ennek megfelelően polgári repszimekhez ajánlott inkább. X56-ot már írtam, hogy neked nem a legjobb lenne SC-hez. Innen már csak a Warthog van, és az igazi csúcsot jelentő Virpil, melynél már valóban full fém a mechanika, de ezeknél már nagyon zsebbe kell nyúlni (170k-tól 300-350k-ig).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1683) Vesa válasza CoroStar86 (#1681) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Persze, ezt értem, csak írta a kolléga, hogy SC-hez kell, ahhoz pedig sokba kerül, hogy aztán szívja a fogát, hogy minek vette meg, mert nem az igazi. Nem rossz termék, csak harci szimekhez nem igazán ideális.

A Logitech az X56-on pont változtatott némileg, szinte az egyetlen korábbi Saitek termék, ahol ezt megtették. A leginkább kritizált részekhez nyúltak hozzá, pl. cserélték a kábelköteget ami hajlamos volt a szakadásra (egyébként tipikusan ott is az RZ axison), a rugóknál is történt változás, elsősorban a gyártási folyamatokban, tehát a minőséget illetően a Saitek verzióhoz képest jobb lett. A gázkar mozgatása viszont továbbra is nagyobb erőhatást igényel, annak ellenére, hogy állítólag másfajta zsírt alkalmaznak mint korábban, ami gyors mozgatást igénylő játékoknál (repülő/űr harci szimulátorok), nem előnyös.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1684) likeaRAINBOW válasza Vesa (#1682) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

annyit fizetnek ilyenkor vissza, amennyiért vásároltad, ez nálam 40 pénz.

még valamelyik nap szembejött a VKB-SIM GLADIATOR MK.II, erről mik a vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#1685) Vesa válasza likeaRAINBOW (#1684) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha eredeti Gladiator (tehát nem a Javelin), akkor az is egy minőségi termék. Én azért, nem ajánlottam, mert az nem HOTAS, az csak egy stick, tehát nincs külön gázkar. És sajnos a VKB-nek mai napig nincs a kínálatában sem. Persze később vehetsz mellé másfajta gázkart is, nincs olyan megkötés, hogy azonos gyártótól kell legyen. Viszont így még drágább lesz a szett.

A tudomány a valóság költészete!

(#1686) likeaRAINBOW válasza Vesa (#1685) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Azt honnan lehet tudni, hogy Javelin, vagy eredeti?

(#1687) Vesa válasza likeaRAINBOW (#1686) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A licencelt változat neve Jacore Javelin. Az eredeti pedig VKB Gladiator. Ez így egyértelműnek tűnhet, de láttam már Gladiátorként hirdetni Javelint. Mondjuk a Javelin forgalmazása azt hiszm véget ért már.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1688) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

(#1689) TESCO-Zsömle válasza CoroStar86 (#1688) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Annyiért már inkább x56 és valamit kezdeni a gázkar gátlójával, ha nagyon zavaró.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1690) CoroStar86 válasza TESCO-Zsömle (#1689) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Találtam X52 Pro-t 200-ért is, bár az meg "Usually dispatched within 1 to 3 months...". Van egy olyan érzésem, hogy ez a joy-mizéria tavasz közepe-vége előtt nem nagyon fog visszatérni a normál kerékvágásba. Érthetetlen, hogy ennyire szűk a gyártók előállítási kapacitása. És nyilván az olcsó/középkategóriában tart majd a legtovább az ínség, többszáz K-s cuccokért eddig se nagyon kapkodtak, nyilván ezután se nagyon fognak.

[ Szerkesztve ]

(#1691) CoroStar86 válasza TESCO-Zsömle (#1689) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Egyébként nem tudom, mennyire lehet zavaró az a gázkar. Ebben a videóban, 3:15-től egy T.Flight 4 gázkarját mutatják, ránézésre botrány.

(#1692) TESCO-Zsömle válasza CoroStar86 (#1691) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az ellenállásával van baj, attól eltekintve patent.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1693) Vesa válasza CoroStar86 (#1688) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Brutál...

T.Flight 4 abszolút belépő szint, ennyit tud. Hozzáteszem, játékon belül ez a "könnyű járás" nem sok vizet zavar, a funcióját ettől még ellátja.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1694) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#1692) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Teljesen jó vezérlő igen, kár a gázkarért. Nekem már a kék is bejött amit még mi vettünk anno, de elvileg a Logis szürke minőségibb is lett valamivel. Olvasgattam fórumokat, ott továbbra is azt írják, hogy hiába veszik le nullára az ellenállást, még úgy is viszonylag nehéz tologatni. Nem tudom, mit lehetne kezdeni vele, nem szedtem szét X56-ot, de gondolom ez konstrukciós probléma lesz. Polgári szimeknél nem zavaró.

A tudomány a valóság költészete!

(#1695) CoroStar86 válasza Vesa (#1694) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Az a kék, amit említettél, nem az X65 véletlenül?

(#1696) TESCO-Zsömle válasza CoroStar86 (#1695) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem.

X56-aosok műanyagból vannak és mozog a botkormány. X65 egy nagyon minőségi zsákutca volt, de ugyanez a betonkemény gázkar.

Saitek X65 full öntvény. A gondja egy igen komoly konstrukciós hiba. A potméteres/hall-szenzoros megoldást kiváltották egy 3-tengelyú load-cell-el (erőmérő). Ez azt jelenti, hogy a botkormány nem mozdul. Egy millimétert se. A rá kifejtett erő adja az "elmozdulás" mértékét.

Ez már önmagában is bibis, mert ha egy picit is izzad a tenyered, akkor kénytelen vagy keztyűt húzni, mert a fém öntvényház, ha nedves, csúszik. Plusz a sok gomb miatt gyakorlatilag gyűrűs és kisujjal kell tartanod az egészet, miközben konstans erőt kell kifejteni, mert ugye ez a botkormány nem enged, az erő = elmozdulás.

A másik komoly gond, hogy az elektronikát elspórolták, így nem volt mód a load-cell utólagos kalibrálására. Többen panaszkodtak, hogy gyárilag nem középen van a kereszt és ez ellen semmit nem lehetett tenni.

Én érdekesnek találtam az egészet, de izzadósként igen komoly gondot jelentett, mikor a botkormányt jobbra kellett volna húzni, mert gyak a tövénél volt 2 amúgy is relatíve gyenge ujjam, amivel konkrétan erőt kellett kifejteni. Aztán az egyik tengely megdöglött és ott vége is volt az egésznek. Pótalkatrész nincs, de ha lenne se lehetne kalibrálni...

Itteni fórumon vette meg egy tag az amúgy hibátlan gázkarért.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1697) Vesa válasza CoroStar86 (#1695) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem, az X56-nak a Saitek érában még kék volt a festése (meg egy rövid ideig még Logi is árulta így). A Logitech által kicsit "fejlesztett" verzió lett már szürke, onnan tudni, hogy az már az updatelt verzió.

A tudomány a valóság költészete!

(#1698) Vesa válasza CoroStar86 (#1688) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Érdekes egyébként, hogy az általad linkelt boltban a Mad Catz van feltüntetve gyártóként. :F

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1699) z0ty4 válasza 4580693 (#1661) üzenetére


z0ty4
csendes tag

tegnap tettek fel egy T16000M HOTAS-t
az esetleg?
[link]

http://www.youtube.com/channel/UCiqthHJ4G65Wn-Qaz7d0JJQ

(#1700) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Na akkor én most két szék közé a padlóra kerültem... Majdnem másfél hónapja ígérgették az SG-n a Warthogot, pár napja már hétfőre ígérték a kézbesítését, majd tegnap átkerült "nincs raktáron" státuszba. Rákérdeztem, hogy akkor most mi van. Válaszuk szerint be tudják szerezni, csak most már fogalmuk sincs, hogy mikor. Köszi. Thrustmaster honlapján 2021 februárt írnak, de csak a Warthoghoz, minden más sima "Out of stock". Ha korábban tudom, hogy semmi nem lesz belőle, talán be tudtam volna szerezni valami mást (akár a korábban általam linkelt amazonos X56-ot), de most már sehol semmi. Ha mégis, akkor kétszeres áron. Pedálom Angliából jött, állványom Lengyelországból, kb 150K áll most a sarokban használhatatlanul. :W Használt cuccból meg nem reszkírozok. Már a Virpilekkel szemezgetek, de ott is minden csak előrendelésben működik. Plusz az állványom furataival nem kompatibilisek a Virpil base-ek (bár némi barkáccsal gondolom megoldható lenne). Most egy VPC WarBRD Base + TM F/A-18C/valamilyen Virpil joy között gondolkodom, az ár miatt egyelőre gázkar nélkül. Ha már mindenképp hónapokat kell várnom, akkor mindenképpen a fém gimbalos megoldást választom.

TESCO-Zsömle: Gyönyörű információk, amúgy ezek szerint pár helyen tévesen jelezték a kék X56-ot X65-nek, mert a képek alapján az X65-öt itt és most láttam először.

Vesa: tíz éves emlékfoszlányok alapján a Mad Catz a Saitek valamiféle leányvállalata volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.