Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) 4580693 válasza z0ty4 (#1699) üzenetére


4580693
senior tag

Mire megnéztem, eljegesedett.
Sajnos, nincs más hátra, mint rendelni. Azt hiszem, külön veszem meg, nem szettben. Először egy jó fajta joy, majd után egy jobb thruster. Meg is néztem a vkb oldalát, de ott nem lehet rendelni, csak értesítést lehet kérni, ha lesz egyszer raktáron. :(

(#1702) Vesa válasza CoroStar86 (#1700) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A Virpil a legjobb jelenleg. Gázkart vehetsz mellé Warthogot is.
Egyébként Alzánál még van Warthog Stick, csak gázkar nincs.

A Saitek-et a Mad Catz csak megvásárolta 2006-2007 környékén, nem az ő brandjük volt eredendően.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1703) TESCO-Zsömle válasza CoroStar86 (#1700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sajnos kérészéletű volt a cucc az említett hibái miatt, de maga a szerkezet igen robusztus volt. Látszott rajta, hogy a Saitek nagyon nagyot akart gurítani a Warthog ellen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1704) CoroStar86 válasza Vesa (#1702) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm, tudom, hogy van. Csak ha már százezres tételekről beszélünk, inkább várok még egy kicsit és akkor már legyen a legjobb. Warthog Stick 110K akciósan, 130-140K körül meg már kihozok egy Virpilt, akkor már inkább az (ha egyszerre veszel náluk base-t meg sticket, mindkettőből lejön 10%). Amúgy tud valaki valamit arról, hogy a vám meg ÁFA meg STB. hogy alakul Virpiléknél? Orosz cég, európai honlap, árak euróban, ext. VAT... Most akkor mivel kell számolni? Ottani fórumokon nemigen olvasni ilyen témákról (bár azt elcsíptem, hogy valakinek még "back order" státusz alatt is megküldték egy hónapon belül, Fedex-szel). Szerintem az ár euróban + ÁFA + az egészre még a vám, de javítson ki, aki jobban ért hozzá. Egyébként a két base között van bármi különbség a felfogatáson kívül? Az olcsóbbik a fapadosabban szerelhető desktop változat, a másik meg az ilyen-olyan kiegészítőkkel bárhogy rögzíthető típus, de a belsejében van különbség? A honlap szerint speckókban kb megegyeznek. Előre is köszi, ha valakinek van infója!

(#1705) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

No, hát én felhúztam magam, és vettem egy VKB Gunfighter Mk.III ‘Space Combat Edition’, pénteken remélem meg is jön.

Ha érdekel valakit, írok majd róla, vagy alkalomadtán átjöhet megtapicskolni.

(#1706) Vesa válasza likeaRAINBOW (#1705) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Gratula! :)
Érdeklődéssel várjuk a tapasztalatokat! (külön gázkar hiánya nem okoz majd gondot a HOTAS után?)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1707) Vesa válasza CoroStar86 (#1704) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A Virpil valóban jobb vétel. Azt nem tudom sajnos, hogy pontosan milyen költségek jönnek rá.

A tudomány a valóság költészete!

(#1708) likeaRAINBOW válasza Vesa (#1706) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Köszi :R Remélem pénteken megjön, kíváncsi vagyok rá.

Egyelőre a Thrustmaster T16000M FCS HOTAS nálam még, így két opció áll fenn:

- ha HOTAS, akkor használom a TM gázkart
- ha HOSAS, akkor használom a TM 16000M-et, a Z tengelyt meg nem bindolom fel. Van itthon kormány, másnem a pedálját használom a Z tengely kiváltásra
Ebben a felállásban nem kell a garival szarozni.
Más gondot amúgy se láttam ezzel a joy-al, csak hogy a Z tengely beszarik. Arra sincs gari, hogy a kövi nem szarik be pár hónap után, és nem csinálok mást, csak viszem vissza a joy-t.

Ha mégis gariznék, akkor megpróbálom azt, hogy csak a joy-st teszem be a dobozba, a gázkar marad otthon, és tudok játszani :DDD :DD

Éjjel én is Virpil - VKB-t néztem, ahogy néztem a Virpil olyan 450 euro-ra jött ki, szállítással együtt. Ebbe az alap base és az Alpha grip volt.

[ Szerkesztve ]

(#1709) BoB


BoB
veterán

Végre!!!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1710) Vesa válasza BoB (#1709) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Na ez neked való! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#1711) tijstijs


tijstijs
tag

Sziasztok,

talált valaki olyan EU boltot ahol a teljes Thrustmaster T.16000M szett van készleten?
Képtelen vagyok találni...

(#1712) Vesa válasza tijstijs (#1711) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Teljes szett alatt nem tudom mit értesz, mert többféle csomagban elérhető. Ha a komplett csomagot keresed (Joy+gázkar+pedál), akkor úgy nézem, ennél a Belga kereskedőnél még "In Stock".

Bár fura, mert a leírásban nem említi a pedált, a képen viszont szerepel...Szóval meg kell kérdezni, mit is árul pontosan.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1713) tijstijs válasza Vesa (#1712) üzenetére


tijstijs
tag

igen, teljes szett alatt a három részből állót értettem, ránéztem köszi amit küldtél, de sajnos a legalján ott van, hogy "Set enthält: Joystick", úgyhogy valószínű még csak a gázkar sincs benne :/

(#1714) Vesa válasza tijstijs (#1713) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Van még ez a francia shop, de nem tudom, hogy szállítanak-e ide is. Mondjuk veszett drága, Akkor már érdemesebb a németektől rendelni, ott sincs mondjuk, de találtam olyat, ahol január 26-re írják a beérkezést, az nem vészes. Cserébe jobb áron van.

A tudomány a valóság költészete!

(#1715) tijstijs válasza Vesa (#1714) üzenetére


tijstijs
tag

köszi király vagy, ránézek a német boltra!

(#1716) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok! A thrustmaster T16000m jostick Rz axisa teljesen behalt bő fél év alatt.
Ezen már a deadzone se segít. Vagy tudok valamit tenni? Alzás a termék.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1717) Vesa válasza cintula187 (#1716) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Típushiba...Ha garis, akkor csere vagy javítás (ezt nyilván az Alza eldönti, bár amilyen hiány van jelenleg, nem hiszem, hogy tudják cserélni, de ki tudja), ha nem garis, akkor némi barkács vénával saját kezű tisztítás jöhet szóba (a szétszedés garivesztéssel jár). A problémát a szenzor "kontakthibája" okozza, porosodik.

A tudomány a valóság költészete!

(#1718) cintula187 válasza Vesa (#1717) üzenetére


cintula187
addikt

Értem. Evvel a módszerrel is hozzá lehet férni? Legalább nem kell szanaszét szedni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1719) cintula187 válasza Vesa (#1717) üzenetére


cintula187
addikt

Hihetetlen de a rövid videós alkohollal tisztítós is komoly javulást hozott. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1720) cintula187 válasza cintula187 (#1719) üzenetére


cintula187
addikt

Hát kb eddig tartott :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1721) Vesa válasza cintula187 (#1720) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ahogy látom, így is hozzá lehet férni valamilyen szinten, bár gari szempontból tulajdonképpen nem jobb. Mivel tisztítottad meg?

A tudomány a valóság költészete!

(#1722) cintula187 válasza Vesa (#1721) üzenetére


cintula187
addikt

Fültisztító és gyógyszertári alkohol. P3D ben rossz. Ott szabályosan be van akadva jobboldalra. MSFS2020 ban viszont néha viselkedik.
De kalibrációs szoftver szerint is hülyeségeket mutat. A throttle -on a mutatóújjnál levő gombot tudom használni helyette...

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1723) Vesa válasza cintula187 (#1722) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem egyszerű...Sokadikként jelzed itt ezt a hibát ennél a típusnál, de külföldi fórumok is tele vannak vele sajnos. Normál esetben cserélni szokták a boltok, de most hiány van a termékből, így ez kevésbé opció. Ettől függetlenül próbáld meg szerintem, hátha sikerül cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1724) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vállal itt valaki gamepad javítást? Nem is az, hanem mik a tapasztalatai, melyik kontrollerek belseje vannak nagyon gagyi anyagból? Lehet olvasni 30 ezres xbox kontrollerekről beragadt gombokkal. Nem is merek venni replikát, sem újan sem használtan, hisze nem tudok megbizonyosodni a származásáról, lehet hogy egy teljesen gagyit kapok ami 1 hónap alatt szétkopik vagy szétmegy. Az itteni ajánlások mi alapján történnek?

(#1725) Vesa válasza bobalazs (#1724) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez joystick topik, kontrollerekről nincs tapasztalat sajnos. Nem tudom van-e külön topikja a témának, esetleg a konzolos csoportokban érdemes érdeklődni.

A tudomány a valóság költészete!

(#1726) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Kedden rendeltem egy Logitech X52 Pro HOTAS-t (Tegnap már házhoz vitték, de csak ma tudtam átvenni). Bár tudom, hogy nem feltétlenül a legjobb űr szimulátorhoz, de abszolút kezdőként szerintem így is élvezni fogom a dolgot. Szeretnék valami Desk Mount-ot venni hozzá, ami leszerelhető, mert fix helye nem lesz. Idehaza lehet ilyet kapni? Nem vagyok barkácsolós típus, jobb szeretem megvenni a kész minőségi termékeket.
Külföldi oldalon láttam német gyártmányt, valami hasonlóban gondolkodom. Talán MonsterTech?

Ha ismertek ilyen hazai terméket vagy forgalmazza valaki idehaza a Monsteres verziót, akkor kérlek, osszátok meg velem.
Nagyon köszönöm.

Üdv: Attila

U.i.: Azért tettem offtopikba, mert ez már nem a joystick vásárlásról szól, de más témát nem nagyon találtam.

(#1727) Vesa válasza Katsu (#1726) üzenetére


Vesa
Topikgazda

X52 Pro teljesen jó űrszimekhez!
Mount forgalmazót itthon nem tudok. Egyszerűbb kintről rendelni.

A tudomány a valóság költészete!

(#1728) Katsu válasza Vesa (#1727) üzenetére


Katsu
aktív tag

Köszönöm. Akkor neki futok a kinti rendelésnek.
Onnan esetleg tapasztalat valakinek?
Kitől érdemes?

(#1729) DarthTailor válasza Katsu (#1728) üzenetére


DarthTailor
újonc

Ez megfelelne? https://ipon.hu/shop/termek/thrustmaster-tm-flying-clamp/1867096

(#1730) djfantom


djfantom
tag

Sziasztok.Retro emulátor játékokhoz akarok 1pár controllert vanni.PSX,N64,GBA,SegaSAturn és régebbi Játékokhoz.Valami olcsót ami használható. A következőket néztem.
Gembird JPD-UDV-01 Gamepad, kontroller [link]
NATEC Fury Patriot (NFU-1027) [link]
GEMBIRD - DOUBLE PC USB DUAL VIBRATION GAMEPAD 2DB/CS - JPD-UDV2-01 [link]
OMEGA OGP85 [link]
Esperanza Warrior EG102 [link]

(#1731) Vesa válasza djfantom (#1730) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szia,

Ez joystick topik! Itt kérdezz rá.

A tudomány a valóság költészete!

(#1732) djfantom válasza Vesa (#1731) üzenetére


djfantom
tag

joystick-ot,coontrollert akarok venni.Ugyan az.Ki hogyhívja.

(#1733) Vesa válasza djfantom (#1732) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Joystick. - Controller (Gamepad).

Két teljesen különböző vezérlő eszközt takarnak az elnevezések...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1734) cintula187 válasza djfantom (#1732) üzenetére


cintula187
addikt

Nagyon két külön dologról van szó. :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1735) Katsu válasza DarthTailor (#1729) üzenetére


Katsu
aktív tag

Szia,

fogalmam sincs, hogy megfelelne-e. Ha lehet rá csavarral rögzíteni az x52-t, akkor szerintem meg. Bár darabja ennek is 26 volt, akkor már lehet, hogy fogcsikorgatva, de megveszem a monstertech verziót.

nem tudom. Teljesen döntésképtelen vagyok. :-D

(#1736) Vesa válasza Katsu (#1735) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem olcó...Szerencse, hogy örökéletű, ez nem fog elavulni. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#1737) repvez


repvez
addikt

találtam ezt az oldalt és arra lennék, kiváncsi, hogy ezeket lehetne használni a cougar vagy warthoghoz mint tartalék vagy csere gombokat? ha igen akkor melyiket lennének a jó választás?

ahogy nézem ez az eredeti vagy legalább is katonai minösitéső gombok.
[link]

Az egyedüli ami zavar , hogy a legtöbbhöz 28 voltot irnak, nem tudom, hogy attól müködnének e 5v on is?

(#1738) Vesa válasza repvez (#1737) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezt így nehéz lesz megmondani. Méreteket kéne tudni az adott vezérlőnél hasnzált gonbok esetén. Bár már szedtem szét az enyémet, de fogalmam nincs, pontosan milyen gyártó gombjai vannak benne és mik a paraméterei. Esetleg külföldi fórumokon lehetne keresgélni, a Cougart sokan barkácsolják (mondjuk nem tudom, mennyire aktívak még ma is, elég koros vezérlő már). A feszültség kérdést pedig a forgalmazónak kellene feltenni, vagy a gyártónak. Az a legbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1739) Domi1957


Domi1957
csendes tag

Thrustmaster T-16000M FCS Hotas Joystick RZ potméterek teljesen meg adták magukat.
Vennék helyette LOGITECH G SAITEK X56 RGB THROTTLE & STICK SIMULATION CONTROLLER, de erre is sok a panasz. DCS szimulátorhoz lenne.
Mi a tapasztalat? Vélemények?

(#1740) Vesa válasza Domi1957 (#1739) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha már nem garis t.16M, megpróbálkozhatsz tisztítással.

X56 - A Logi eszközölt rajta pár változtatást a Saitek érához képest, de a gázkar még mindig lomha. Harci szimekhez emiatt kevéssé ideális, bár ez egyéni preferencia kérdése is, van akit ez nem zavar.

A tudomány a valóság költészete!

(#1741) Vesa


Vesa
Topikgazda

.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1742) Domi1957


Domi1957
csendes tag

Már nem lehet a tisztítással javítani. Ezek szerint csak a felső kategóriás amiből érdemes venni? Több 100 Ft.

(#1743) Vesa válasza Domi1957 (#1742) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez így azért nem igaz, meg lehet venni, de hogy neked a célnak megfelelő lesz-e az X56, azt nehéz így megmondani. Maga a vezérlő sokat tud, rengeteg gomb, két külön gázkar, sok funkció. Nekem még a kék verzió volt (Saitek éra), Elite-tel próbálgattam, de a gázkar szémomra túl lomhán járt, gyors rángatásra -ami egy harci szimulátorban azért nem ritka-, nem igazán volt jó. Viszont MSFS-ben pl. tök jó volt, már csak a két gázkar miatt is (B767-et repültem vele, meg néha C130). DCS-ben gondolom az A10-hez talán jó lehet, de egy F16-hoz már nem biztos. Az X52Pro gázkarja, -kis módosítás után- ilyen célra talán jobb (ezzel együtt, az sem a minőség csúcsa). A potik ott is szemetelnek egy idő után (ez bekövetkezhet akár több év, de kevesebb alatt is). A Virpil, VKB, mechanikai szempontból a legjobbak, full fém szerkezetek, de hogy a gombok/switch-ek mennyivel bírnak többet, azt nem tudom. A t.16M mindenesetre legendásan típushibás az RZ axison.

A tudomány a valóság költészete!

(#1744) Szepy_LC8


Szepy_LC8
csendes tag

Virpilesek:
Lassan kezdenék egy értelmesebb asztali konfigot építeni, első körben a meglévő Thrustmaster FCS Flightpack felhasználásával, később cseréjével.
Egyelőre a Virpilt látom befutónak, de csak a stickre (hosszabbítóval, asztali tartóval, stb) kicsit súlyosnak érzem a bő 200e-es árat, így vélhetően kisebb etapokban haladok majd.
Ha valakinek van asztali tartója és hozzá ilyen adaptere: https://virpil-controls.eu/vpc-desk-mount-angled-adapter-mt-50-throttle.html, megtenné, hogy leméri nekem a rögzítési sín méreteit és a két sín között távolságot? Sehol nem találtam ilyen adatot (írtam nekik, egyelőre nem válaszoltak) és érdekelne, hogy első körben a T16000 FCS rögzítésére mennyire lenne alkalmas. Annak az alján is eléggé szűkek a rögzítési pontok, de fotókon nem jön át annyira pontosan a méretarány, hogy feltétlenül beleugorjak így külön.
Persze, lehetne valami alátétet kendácsolni akkor is ha nem jók a méretek, de jó lenne látnom előbb, hogy érdemes-e belekezdenem.

Köszönöm!

(#1745) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!

SuperGamer-nél van elvileg Warthog 168-ért. [link]

(#1746) gubabela


gubabela
senior tag

Helló kosmosima :DD

(#1747) Vesa válasza gubabela (#1746) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Baba! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#1748) gubabela válasza Vesa (#1747) üzenetére


gubabela
senior tag

Tegnap èrkezett, .mèg ismerkedünk, de tetszik, precíz műszer.

(#1749) Vesa válasza gubabela (#1748) üzenetére


Vesa
Topikgazda

H lesz rá indíttatásod esetleg és már tapasztalatod is, szívesen vennék egy leírást/tesztet/véleményt róla. Minden infó hasznos, ezekből nem sok van itthon.

A tudomány a valóság költészete!

(#1750) 4580693


4580693
senior tag

Bocs, hogy ide beteszem. Nem az enyém, semmi érdekem nem fűződik hozzá. Csupán azért bátorkodtam megosztani, mert ilyen nem sűrűn fordul elő az apróban. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.