Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Tud-e valaki egy olcsó, Magyarországon is kapható, balos/ambidexterous joyt? Mozgássérült vagyok, és a WASD eléggé igénybe veszi az ízületeimet, ezért gondoltam kipróbálni a joystick+egér kombót. Értelemszerűen ez csak egy kísérlet és az elvárásaim sem magasak a bottal szemben (4 irány, 4-6 gomb, USB, bal kézben is kényelmes), ezért nem költenék rá sokat... A Genius F17-et néztem, de annak elég hülye a formája...
Kösz!

(#602) duvi válasza Imurai (#601) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Ez a joy kimondottan jobb és balkezes használatra lett tervezve. Tetszőleges módon át lehet alakítani a kézprofilnak megfelelően: Thrustmaster T-16000M

(#603) Imurai válasza duvi (#602) üzenetére


Imurai
tag

Kösz, és ha komolyan gondolnám a dolgot, meg is venném, de így, hogy ez egy kisérlet ("tudok-e így FPS-ezni?"), így kicsit drága... 5k körül gondolkodom...

(#604) duvi válasza Imurai (#603) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos nagyon kevés balkezes joy van. 5K körül nem is tudok róla, hogy létezne :( (Persze ettől még lehetséges, hogy van, csak én nem tudok róla)

(#605) Imurai válasza duvi (#604) üzenetére


Imurai
tag

Igen, ettől féltem :) Marad a Genius, köszi!

(#606) CAB85 válasza Imurai (#605) üzenetére


CAB85
tag

Szia!

És így?
Egy próbát lehet, hogy megérne nem?

http://hardverapro.hu/apro/thrustmaster_t16000m_1

Üdv
A.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#607) Imurai válasza CAB85 (#606) üzenetére


Imurai
tag

Thx!

(#608) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a MS Flight Sim. X-hez mit ajánlanátok? Régebben volt egy Logitech Extreme 3D-m. Szerettem, tök jó volt, imádtam FSX-ezni, meg a másik kedvencem még a HAWX volt. Már bánom, hogy eladtam. Most újra rám jött, hogy megint repülnék, és gondoltam, akkor beszerzek megint egy joyt. Szóval az Extreme 3D jó, vagy azóta van esetleg jobb? Látom, amit még sokszor van említve, az a Thrustmaster Hotas X? Mondjum nekem többnyire Logitech beviteli eszközeim voltak, és sosem csalódtam. Egyébként van a FSX-nél korszerűbb, modernebb, valós szimulátor? Tengpa néztem Steam-en, hogy milyen brutális mennyiségű kiegészítő, add-on van hozzá. A világ összes pénze nem elég hozzá :D

(#609) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#608) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rábukkantam még az X-Plane 10-re. Ez jobb, mint a Flight Simulator X?

[ Szerkesztve ]

(#610) CAB85 válasza Gabesz87 (#608) üzenetére


CAB85
tag

Szia!

Pont tegnap hoztam haza a Thrusmaster T-Flight Hotas X-et ED-hez. Régebben volt jó pár játékvezérlőm, de ez messze jobb mint bármi amit eddig próbáltam. Kezdésnek ez, aztán jöhet a Saitek X52 :)

Élményre nagyon jó, minden kézre áll. Van sok gomb (de ugye abból sosem elég) és pontos is!

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#611) Gabesz87 válasza CAB85 (#610) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, ez jól hangzik. Hát, akkor lehet, hogy kipróbálom. Talán láma kérdés, de az ED melyik játék? :D Így most nem vágom.

(#612) Gabesz87 válasza CAB85 (#610) üzenetére


Gabesz87
addikt

Közben megtaláltam, hogy Elite Dangerous, valami ürszim. Sosem hallottam még róla :P

(#613) CAB85 válasza Gabesz87 (#612) üzenetére


CAB85
tag

Zseniális darab, rég szippantott be így egy játék :)

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#614) Gabesz87 válasza CAB85 (#613) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahogy olvasom az ED topic összefoglalóját ill. a kapcsolódó cikkeket, egyre jobban tetszik nekem is! :)

(#615) CAB85 válasza Gabesz87 (#614) üzenetére


CAB85
tag

Érdemes belekóstolni, megjelent most ugyan egy kiegészítője, de ha csak az alapjátékot veszed meg Steamen, összvissz pár ezer Ft-ba kerül. Ennyit nagyon megér, aztán ha rákap az ember meglehet venni a kiegészítőt is a következő akcióban :))

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#616) Gabesz87 válasza CAB85 (#615) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az az összvissz pár ezer Ft olyan 5800 Ft! Legalább is a G2A-n, Steam-es formában. Jó lenne valami közeli várható akció :) Na de ennyi az OFF, mert még rám szólnak.

(#617) CAB85 válasza Gabesz87 (#616) üzenetére


CAB85
tag

Ohh, valóban :( akkor vége az 5 eurós akciónak sajna

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#618) Gabesz87 válasza CAB85 (#617) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na megrendeltem a Hotas X-et tegnap :DD :C Remélem ma már el is hozhatom. Már csak az volna király, ha lenne valami akció az ED-re...de ha már meg lesz a Hotas, akkor azt hiszem, nem fogom kibírni, hogy várjak! :D Na, a mai melónak lőttek, egész nap ED-s kezdőknek szólól cikkeket, összefoglalókat fogok olvasgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#619) CAB85 válasza Gabesz87 (#618) üzenetére


CAB85
tag

Üdv a klubban. :-) nálam ugyanez volt...

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#620) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Megvan a Hotas X! Még nem próbáltam ki, csak az asztalra kitéve ismerkedem vele, viszont elsőre kissé semleges a kép....a stabilitásával van némi problémám. Ha előretolom a kart (nem a gázkar, hanem a botkormány), előre bukik az egész egység, felemelkedik a hátulja.. Szóval nem érzem elég nehéznek. Ez normális? A másik meg a gombok a gázkar egységen. Eltérő nyomásérzékenységűek. Van amelyik kattanós, van amelyik nem. 6, 7, 9 kattanós, a többi nem. De ez nem is zavar annyira, mint a felemelkedő joystick. Tudom még folytatni: a kábelbújtató a gázkar alatt teljesen jó, ott marad a vájatban, megfogják a fogak, ellenben a joystick alatt egyszerűen nem. Onnan valamiért tök könnyen kijön, ha felemelem, szinte ki is ugrik. Ezek normális dolgok, vagy kifogtam valami rossz példányt?

(#621) TESCO-Zsömle válasza Gabesz87 (#620) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért az árért ne is várj csodát. A T16000-et szokták mondani abszolút belépőnek repüléshez, ez meg ugyanannyiért HOTAS. Más kérdés, hogy nincs alternatívája, mert felfele a következő cucc már 100+...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#622) Gabesz87 válasza TESCO-Zsömle (#621) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Szomorú. Ez a dülöngélés röhej. Kb. olyan érzés, mintha nem sík lenne az alja, vagy nem is tudom...
A Logitech Extreme 3D-mmel anno ilyesfajta elmotdulás max. nagyon erőteljes mozdulatoknál volt. De mindegy. Valahogy megpróbálom megszokni ezt, vagy kitalálok valamit majd, hogy "lerögzítsem".

(#623) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Most a Control Panelben nézegetem a gombokat, és az 5-ös nem reagál. Nyomom, de nem villan fel. A többi jó.

(#624) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#623) üzenetére


Gabesz87
addikt

Játékban sem tudom beállítani az 5-ös gombot. Nem érzékeli :( Remek. Vihetem vissza. Köszi iPon.

(#625) CAB85 válasza Gabesz87 (#622) üzenetére


CAB85
tag

Érdekes a dolog, nekem volt egykét necces manőverem, de a joy teljesen stabil maradt, nem bukott előre egy alkalommal sem. A kábel sem jön ki a helyéről. Ár érték arányban nekem bevált. A Saitek X52-ese lenne a következő lépés 60 környékén, de már nemnagyon lehet kapni sajna.

A gombok minegyike jó nálam...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#626) Gabesz87 válasza CAB85 (#625) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hm, hát ez valóban érdekes. Olyan, mintha, nem is tudom, kispórolták volna belőle a súlyt. Keresgélve találtam EZT a képet. Az enyémnek nem teljesen ilyen az alja. A kábel nem onnan jön ki, hanem kb. középtájról, ahol a felső gumiláb van. Mondjuk lehet, hogy ez egy korábbi kiadás? Az enyémnek a talpán a címkén V2 van. Már bánom, hogy az iPonban vettem meg. Azért választottam a hardverker helyett, mert 2 év gari volt rá, és kb. 500 Ft-al olcsóbb is volt. A hardverker meg itt van a szomszéd utcában! Nem kéne most rohangálnom garancia ügyintézés miatt. :W

(#627) TESCO-Zsömle válasza CAB85 (#625) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig még gyártják és támogatják is őket, csak itthon nem lehet beszerezni, de EU-n belül bárhonnan rendelhetsz.

Akinek nem sürgős, az esetleg megvárhatja a Star Citizen HOTAS-t. Az egy átdolgozott X52-es lesz. Mármint az olcsóbbik, mert lesz egy kigyúrt X65-ös alapra épülő, öntött alumínium cucc is, ami a Warthog ellen megy majd.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#628) CAB85 válasza TESCO-Zsömle (#627) üzenetére


CAB85
tag

Az a célom, ez amolyan kezdésnek van nálam, hogy ráérezzek, vagy ha mégsem jönne be a progi, játék hosszú távon akkor ne bukjak olyan nagyot rajta :) de ebből X52 lesz :) vagy amit írtál, most felkeltette a figyelmemet. Az X55 meg 65 már túl brutális számomra, ráadásul a dupla tolóerő szabályzók is indokolatlanok nekem. Az már akkor is túlzás lenne, ha beleköltöznék a gépbe és a fejemre kötném a monitort.

De köszi a tippet, szemmel tartom! :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#629) CAB85 válasza Gabesz87 (#626) üzenetére


CAB85
tag

Az enyém is olyan, mint a tied a leírásod alapján. Ez a V2-es verzió. Csak hát, nálam hibátlan hála égnek

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#630) duvi válasza Gabesz87 (#622) üzenetére


duvi
nagyúr

Legyengítheted a bot ellenállását a szabályzóval és akkor finom mozdulatokkal is tudod irányítani a joyt.

(#631) Dark Wander válasza Gabesz87 (#612) üzenetére


Dark Wander
tag

Nekem is v2 van. Nekem először mozgott elég rendesen. Aztán elolvastam a magyar használati útmutatót, abba írták hogy összeszerelve stabilabb, érdemes úgy használni. A kábelt be kell gyömöszölni ami nem könnyű és a két csavart meg kell húzni, a joystick alján (nem a gázkar) van 1 kis imbusz kulcs. Azzal tudod meghúzni a csavarokat és akkor nem jön szét. Nekem összeszerelve még nem ért hozzá a jobb kezem balhoz, így is hagyom.

(#632) Gabesz87 válasza Dark Wander (#631) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igazából a feszesség szabályzóval lazára vettem a mozgást, ahogy duvi is írta lentebb, szóval most nem billeg, mert nem kell erőteljes mozdulatokat tenni. Meg így kényelmesebb azért, hogy a két egység közt van a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#633) Dark Wander


Dark Wander
tag

Tom Clancy's HAWX: Neki estem a játéknak de k. nagy csalódás. Nem is tudom hogy mire gondolhattak amikor kiadták.Irányítás meg a fizika rendben van de ami röhejes hogy nem lehet leállítani a turbinákat, mert a gép kb 900 km környékén vissza gyorsul. Így meg nem lehet gyorsan megfordulni. És nem értem hogy lehetett így megcsinálni 1 AAA kategóriás játékot?! Mer a készítők szerint "szimulátoros" repülős játék ez, csak közelébe sincs, (hp élet, több 100 rakéta stb..) Hirdetik hogy a joystick-hoz "ezt a hawx játékot" de játszhatatlan így. Nem azé, de az air conflicts secret wars játék 100 jobb volt, és ott gond nélkül le lehetett venni a propeller sebességét akár 0-ra is! Felejtős gamma ez HAWX, hiába hogy a joystickhoz ajánlják, nem ér semmit!
Wings of prey: Csak a demót próbáltam ki és kicsit fel is vidított a HAWX után. Ez már szimulátor játék, kérem szépen! Sok mindent be lehet állítani, most nem sorolom fel, de az hogy Hp élet még easy szinten sincs. Ugyan azt tudnám elsorolni mint a War thunder-ban, elvileg 1 készítő banda csinálta a 2 játékot. Viszont olvastam pcguru 1egyik hírébe hogy a wings of prey szerverei nem működnek és nem tudom hogy ez igaz vagy nem. Mert még 1-2 helyen kapható, de 1 játékos kampány nem izgat, inkább a multi ami érdekel.

(#634) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

ismételten szeretnék visszatérni a Joy világába. Régebben egy F15E Tallon volt a szolgálatomba az X-Wing és a Tie Fighter -hez. Nagyon meg voltam vele elégedve. aztán teltek múltak az évek és már csak dísz lett. Tavaly kihozták a GOG -on az X-Wing és társaik "felújított" változatát. Egyből megszereztem magamnak és, hogy ne legyen nagy csalódás vettem hozzá egy F-17 USB kütyüt. nem kell mondanom, elég rövid időn belül "kiakadtam", mennyire nem lehet vele távolra pontosan lőni, mivel elhúz arra amerre ő akar. s hogy eme bevezető után a lényeg... valami hasonló kaliberű Joy-t keresnék mint anno az F15E -volt. Programozható, stabil és pontos és nem húz semerre...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#635) CAB85 válasza Darkness (#634) üzenetére


CAB85
tag

Szia!

Sajnos ebben az árkategóriában ugyanez volt a tapasztalatom. Egy fokkal feljebb, használtan már belehet szerezni egy Logitech Extreme 3D-t (5-6k körül indulnak használt de jól kinéző darabok) Nekem anno bevált, régi recept és megbízható volt. ED-hez most egy THRUSTMASTER T.Flight Hotas X-et használok. Imádom, sok gomb, tolóerő szabályzó és pontos nagyon, állítható rugó (feszíthető joy) Kicsait hajlamos nyikorogni, de az könnyen orvosolható... Ez jelenleg 15e körül van újonnan, de gyakrran feltűnik használt, jó állapotú fele ennyiért.

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#636) Darkness válasza CAB85 (#635) üzenetére


Darkness
aktív tag

Szia!

Nézegettem az általad ajánlott Jot -t. valahogy nem vagyok megbékélve a kinézettel. :) na, de ez szubjektív dolog. a gáz kar az ami igazán zavar. gondolom nem lecsatlakoztatható. Az említett játékokhoz nem is igen tudnám használni... :) nagyon kézre áll az a 2-3 gomb a billentyűzeten, a többit felprogramozni a Joy -ra.
Tovább nézegettem a kínálatot, nagyon kevés olyant találtam, amibe nincsen "vibra" motor és valami kinézete is van. ami igazán bejött az már nem olcsó: THRUSTMASTER HOTAS Warthog Flight Stick.
csak még nem találtam hozzá valami jó leírást tesztet.
lehet, hogy beáldoznék rá, ha tényleg bírná a gyűrődést...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#637) twi452 válasza Darkness (#636) üzenetére


twi452
senior tag

Teljesen nem lehet lecsatlakoztatni mert össze van kötve kábellel nyilván :D
De egy kisebb méretű billentyűzetet be lehet tenni a joy és a gázkar közé a hotas x-nél.
Én war thunder-hez vettem anno és szeretem :)

illetve létezik belőle csak joystick változat is ha annyira zavar a gázkar

még a T.16000M-ről hallottam jókat, hogy nagyon pontos és finom műszer, nálam a gázkar győzött végül :)

[ Szerkesztve ]

(#638) CAB85 válasza Darkness (#636) üzenetére


CAB85
tag

Szia!

Mint írták, lecsatlakoztatható :) A kinézet valóban szubjektív. Nálam pont a tolóerő szabályzó kar volt a döntő. Nem vagyok nagy szimulátoros, de az ED meggfogott. Viszont ez a kialakítás annyira megdobja az élményt játék közben, hogy más kialakítású játékvezérlő már szóba sem jöhet nálam :) Viszont annyit em játszom, hogy egy 30-40-50 ezres vezérlőt újítsak :)

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#639) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Végignéztem mit ajánlottatok. a TM T-16000M -et kihagyom, nem igazán jön be a kinézete. A másik kettő TM -ről néztem néhány videót a Tecsőn. egészen barátiak.
Most már csak testközelből kell megszemlélnem, hogy melyik fog bejönni jobban. :) Azután, lehet, hogy nem csak az X-W, TF, lesz terítéken... :)

THX

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#640) Darkness


Darkness
aktív tag

Szereztem ma egy Saitek Cyborg Evo -t. :) Első küszködések után, mire sikerült rájönnöm, hogyan kell kalibrálni X-Wing alatt és beállítani a bill. eket.eléggé... hmm... nagyon elegáns a dolog. nagyon stabilan tartja a középpontot és van ellenállása. mondjuk nagy teszt nem volt, mert közben jöttek hozzám, na de majd... holnap... :) egyenlőre elégedett vagyok vele.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#641) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#627) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Tisztelettel, a Warthog ellen nem lesz esélye, ebben szinte biztos vagyok! A Saitek képtelen magas minőségű joyt összehozni, mondom ezt annak ellenére, hogy jelenleg is van egy X52 Pro-m (pontosabban már a fiamé), korábban meg volt szerencsétlenségem egy a X45-höz is. Jelenleg Warthog-om van és meg kell mondanom, nagyon durván más kategória. Ennek ellenére, az X52 Pro-t bátran ajánlom bárkinek, igazság szerint annál jobb ár/érték arányú HOTAS ma nem létezik. Kár, hogy a gyári szoftvere rettentő béna. A Rhino ugyan újabb, de számos ponton szerintem rosszabb az X52-nél és a dupla tolóerőszabályozó miatt igazából repszimekhez az igazi, űrszimekhez kevésbé passzol.

A Star Citizenes joy meg nekem inkább tűnik parasztvakításnak, mint komoly HOTAS-nak.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#642) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#641) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tisztelettel, aki ilyesmit látatlanba megmond, azzal nem lehet vitatkozni. A Saitek X65 igen magas minőségű darab volt, csak azt a nyomorult load cell-t nem kellett volna belerakni. Semmi szükség nem volt rá, még egy normális elektronikával is csak púp a hátadra. Na, ha azt megcsinálják rendesen, akkor lesz esélye a Warthog ellen. A "kis" HOTAS-nak meg nem is lesz tisztje a maga 170$-os árával lenyomni a Warthogot.

A dolgok margójára pedig csak annyit, hogy sokan elfelejtik: A warthoghoz még "szülni" kell valahonnan egy normális pedál-szettet, mert az csak 2 tengelyes, a Thrustmaster pedig nem gyárt hozzá. A kunzumer márkákból pedig csak a Saitek ad külön pedált repüléshez.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#643) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#642) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Véleményemet az eddigi tapasztalataim alapján írtam. Azt is kiemeltem, hogy nem rosszak a Saitek joyok, de egyelőre olyat nem csináltak, ami megközelítené a Warthogot. Az X52 Pro-t évekig nyúztam, szerettem is, de nem mérhető a mostani Warthogomhoz.

Pedál hiányához: ezt én sem értem a TM-nél, hiszen annak idején még az F16FLCS-is lehetett szettben venni egy akkori mércével mérve igen jó kis pedállal együtt. De a TM minőségéről sokat elmond, hogy mai napig megvan ez a kb. 20éves analóg HOTAS rendszerem, és annak ellenére, hogy sokezer repült óra van benne mindenféle szimulátorban, még most is tökéletesen működik. Más kérdés, hogz a gameport hiánya miatt már csak adapterrel működtethető Vistatól felfelé, de maga a kontroller gyakorlatilag tökéletes. Polcon pihen, nyudíjaztam szegényt. Saitek-nél nem nagyon láttam még ilyen minőséget, tartósságot sajnos. Bár az X52 Pro is már egészen régen bírja a kiképzést, most a fiam gyilkolja Elite alatt. Egyelőre bírja.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#644) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#643) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az X52 Pro-t évekig nyúztam, szerettem is, de nem mérhető a mostani Warthogomhoz.

Az ára se...

Vannak ennél furcsább dolgok is a világban... Pl hogy a Fanatec miért állította le a teljes mainstream palettájának gyártását. Ők voltak az egyetlenek, akik érdemben hozzá tudtak szólni anno a G25-öshöz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#645) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Saitek X-56 Rhino. 250$ Amazonon. Ez sem lesz itthon slágertermék. :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#646) TESCO-Zsömle válasza SenorGrande (#645) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyon TRON-os a design. Számomra a régi X52-est idézi. Lehetne kritizálni, de amíg egyetül a Saitek gyárt botkormányt a 20k-100k HUF kategóriában, addig szvsz semmi értelme. Nincs konkurencia, örülni kell, hogy akinek bármi komolyabb kell a full belépőszintű 20k-s cuccoknál, annak a következő lépcsőfok nem a 130k-s Warthog...

Ár/érték aránybán a Rhino-k azért fogják a vaddisznót rendesen.

Aláírásodra: eBay

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#647) repvez


repvez
addikt

Van orosz alternativa is és nem feltétlenül rosszabb mint a saitek vagy a TM.
Full fém mechanika és hall szenzoros érzékelők.
Nem egyhamar kopnak el.
[link]

(#648) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#646) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Kezdettől erről beszélek, hogy a Saitek Hotas-nal jelenleg nincs jobb ár/értek arányú rendszer. Elégedett vagyok a sajátommal is, de továbbra is szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy előállnak e egy warrthog szintű masszív minőséggel.

A tudomány a valóság költészete!

(#649) Vesa válasza repvez (#647) üzenetére


Vesa
Topikgazda

En itt nem látok Hotas-t, csak sticket. Gázkar nincs, van viszont valami pedál.

A tudomány a valóság költészete!

(#650) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#649) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Coming Soon-ba van vmi gázkarosnak kinéző cucc Gladiator Plus néven, de ha a sima stick kerül annyiba, mint a komplett Warthog, az még arra is rápakol majd árban. És akkor ott vagy, hogy pedállal együtt nem áll meg a cucc 200k alatt...

sz: Nem is néz ki rosszul a cucc makettje:

Nagyítás

Akármennyire is kevésnek tűnik az input, ha valaki tényleg komolyan gondolja ezt az új VR-dolgot, akkor neki nettó pénzkidobás lesz a Star Citizen HOTAS érintőkijelzője, de még a sokgombos pultok is. Inkább ilyesmi beviteli eszköz fog kelleni, amin jól elkülönülő, könnyen memorizálható gombok/tekerők/karok vannak, hogy a HMD levétele nélkül se kelljen keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.