Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Darkness válasza BoB (#1100) üzenetére


Darkness
aktív tag

köszönöm válaszodat. :R
akkor dobva a Ravcore.
Marad az általad ajánlott VKB és a Thrustmaster Hotas Warthog Flight Stick.
elkezdek nézelődni ezek felé.
a nyomtatást, meg szerintem ejtem. nem túl kifizetődő, főleg ha 5K ért tudok szerezni komplett joyt.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1102) Vesa válasza Darkness (#1101) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A Ravcore-t én sem ajánlom, bár az árához képest annyira nem rossz.
VKB jó minőség, de esetleges gariztatás ügyben nekem nincs tapasztalatom -a VKB-t itthon nem forgalmazzák tudtommal, tehát csak külföldi rendelésről lehet szó-, talán ezzel kapcsolatos infókkal BOB kolléga tud segíteni.

Nekem HOTAS Warthogom van, azzal jók a tapasztalataim, nekem bírja a strapát már évek óta. Ellenben, volt itt valaki, akinek elhasalt 2 hét után, de ennél nem volt gond a garizás, azonnal cserélték.

A tudomány a valóság költészete!

(#1103) BoB válasza Vesa (#1102) üzenetére


BoB
veterán

Hivatalosan forgalmazzák az EU-ban (közvetlen gyártótól lehet rendelni), van garancia csak akkor vissza kell postázni (tehát csak webshop van).

Viszont a KG12 grip most nem is kapható, meg nem igazán egy árkategória mert ahhoz még base is kell.

https://flightsimcontrols.com/

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1104) Vesa válasza BoB (#1103) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igen erről már beszéltünk, csak mivel hazai forgalmazó nincsen, nem tudtam mennyire megbízható a gariztatás, vagy mennyire kifizetődő (szállítás)? Mert ahogy most is írod, néha akadozik az ellátás még a kapható típusokból is, akkor vajon mi lehet egy már kiszaladt modellnél? Vagy ha még futó modellről is beszélünk, és a kereskedő is korrekt a garanciával, akkor is tartanék kicsit a VKB-től amiatt, hogy készlethiány miatt nem fogják cserélni, csak esetleg hetek/hónapok múlva. Akkor pedig megette a fene az egészet.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1105) BoB válasza Vesa (#1104) üzenetére


BoB
veterán

Ha nem tudják cserélni vissza kell hogy térítsék a vételárat. Én sokat rendelek mindenfelől mindenféle cuccot. Küldtem is már vissza, nekem egy ilyen rendelés teljesen hétköznapi dolog.

A VKB pedálok is gyorsan megjöttek és kiváló minőségűek, igazi blamázs lett volna letenni a rendelésről csak azért mert "jajj mi lesz ha".

De megértem hogy nem mindenki olyan "modern" felfogású, mint én.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1106) TeeBee73 válasza killbull (#1089) üzenetére


TeeBee73
addikt

Köszönöm!

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#1107) Vesa válasza BoB (#1105) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem a kinti rendeléssel vannak fenntartásaim, én is sokszor vásárolok onnan. Itt kifejezetten a VKB kapcsán volt ez kérdés, mivel rettentő kiszámíthatatlan az áruellátásuk. Az meg azért nem mindegy, hogy probléma esetén mennyi ideig maradok vezérlő nélkül. Volt mar garos problémám külföldi rendeléssel, de ott csak azt kellett megvárni, amíg a futár fordul egyet köztem és a kereskedő között, mert volt raktáron csere darab.

A tudomány a valóság költészete!

(#1108) BoB


BoB
veterán

Nem tudom volt-e már:

A VPC következő generációs base-e (jelenleg előrendelhető): VPC WarBRD Base

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1109) BoB


BoB
veterán

Virpil MT50 Throttle Detailed Review

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1110) Vesa válasza BoB (#1109) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Erről sajnos süt a szubjektivitás! A másik korrektebb, objektívebb teszt volt szerintem. A warthog szar plasztik ez tény, ég és föld a két vezérlő mechanikája. Csakhogy a throttle esetében ez korántsem olyan lényeges, mint a stick esetében. A gázkar tized olyan terhelésnek nincs kitéve, mint a joy. Márpedig hiába a full fém mechanika, ha a gázkar útja rövid, a végállások meg nem jól vannak megoldva, nem különülnek el markáns módon, ahogy a "hulladék plasztikon" ezek tökéletesen meg vannak oldva. Élmény szempontból szerintem egy gázkarnál ez sokkal lényegesebb, mint a fém szerkezet. Igazából a kettőből kéne gyúrni egy igazán jót. Egyik sem tökéletes sajnos.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1111) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Il2 Sturmovikhoz mit ajánlotok 20K-ig?

(#1112) Vesa válasza csongi (#1111) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ebben az árkategóriában túl sok lehetőség nincs.

Sima joystockból a Thrustmaster T. 16000M javasolható leginkább, ez már mágnesszenzoros.

HOTAS-ból csak a belépőszint jön ki ennyiből, Thrustmaster Flight Hotas X . Használható, van külön gázkar, de csodákat ne várj tőle, kicsit nyikorgós az olcsó műanyagok miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#1113) csongi válasza Vesa (#1112) üzenetére


csongi
veterán

Azon gondolkoztam veszek esetleg használtan, és később hozzá pedig pedált.
Az oldalkormánynál ez a csűréses dologgal nem barátkozik a kezem sehogy.
Most tákolgattam meg egy Genius-t, mindene száraz volt. Most picit jobb, de egy hullaék ehhez.
Ráadásul fordítva kezeli az irányokat.

(#1114) Vesa válasza csongi (#1113) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Repszimhez -ha realitás közeli élményt szeretnél-, mindenképpen fontos egy rendes pedál, amivel a csűrőlapokat tudod mozgatni. Én mondjuk polgári repszimes vagyok, FSX-hez és X-planehez használom a pedált, de ott már létezni sem tudnék nélküle.
Pedálból sincs túl sok lehetőség, bár szerencsére létezik mindeféle árkategóriában és minőségben. Van a Thurstmasternek is Rudder Pedal szettje, létezik a Saiteknek is (újabban Logitech), vagy a CH products-nak is. Utána pedig jönnek a szörnyek, teljesen fémből, ilyenek a VKB megoldásai, vagy mondjuk a Slaw Device RX Viper. De ezek már drágák, érthetően.

Használtban jó lenne kifogni egy Saitek X52-őt, az néha megcsíphető a HardevrAprón. Vagy volt legutóbb egy VKB Gladiator is, az eredeti. De a T.16000M is kifogható néha. Noname gyártókat felejtsd el.

A tudomány a valóság költészete!

(#1115) BoB válasza Vesa (#1114) üzenetére


BoB
veterán

Ezt kiegészítve: én DCS-ezek (vagyis katonai repülés) merev- és forgószárnyasokkal. Utóbbiakkal lehetetlen játszani pedál nélkül (esetleg joy csavarás, de azzal sok tapasztalatom nincsen mert csak próba szinten néztem, nagyon jó nem lehet szvsz). Előbbiekkel el lehet lenni pedál nélkül is de bizonyos esetekben ott is elég fontos (anyahajóra leszállás, rácsapás füldi célpontokra, stb)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1116) z0ty4 válasza BoB (#1115) üzenetére


z0ty4
csendes tag

a pedál is olyan mint a trackir.
ha megszoktad nem tudsz nélküle játszani.

http://www.youtube.com/channel/UCiqthHJ4G65Wn-Qaz7d0JJQ

(#1117) csongi válasza Vesa (#1114) üzenetére


csongi
veterán

Koszi. :)

(#1118) BoB


BoB
veterán

törölhető

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1119) beci43


beci43
senior tag

Urak,TM Warthogról mik a vélemények?

(#1120) Vesa válasza beci43 (#1119) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Vegyes...Nekem is az van már évek óta, én elégedett vagyok maximálisan, ugyanakkor most volt egy srác, akinek zsinórban kettőt kellett cserélni, mert 1 hét alatt valami zűrjük lett. Lehet, hogy rossz szériát fogott ki, nem tudom.

A tudomány a valóság költészete!

(#1121) beci43 válasza Vesa (#1120) üzenetére


beci43
senior tag

Köszi a választ! Most viszonylag jó járon rendeltem egyet,remélem nem lesz gond vele.

(#1122) Vesa válasza beci43 (#1121) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha gondolod, írd majd le a tapasztalataidat.

A tudomány a valóság költészete!

(#1123) beci43 válasza Vesa (#1122) üzenetére


beci43
senior tag

Mindenképpen! 11-12-ke körül érkezik,megosztom majd a tapasztalatokat.
Pedált milyet ajánlotok? Max. 30-40 ezer Ft-ért.

(#1124) Vesa válasza beci43 (#1123) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Sok verzió nincs sajnos...
Ennyiért gyakorlatilag a Thrustmaster van, a Saitek(Logi) már drágább. Innentől csak felfelé van, pl. a kevéssé ismert CHt, és persze a szörnyetegek full fémből (VKB, RX Viper)

A tudomány a valóság költészete!

(#1125) beci43 válasza Vesa (#1124) üzenetére


beci43
senior tag

Köszi!Egyenlőre TM,aztán ha lesz egy kis pénzmag,egy professzionális után nézek.

(#1126) Vesa válasza beci43 (#1125) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem tudom, mennyire van értelme. Persze ez főleg attól függ, mennyi időt tölt valaki szimulátorozással, mert ha extrém sokat, akkor megéri egy full fém cucc, ami az idők végezetéig bírja a strapát. Egyéb esetben meggondolandó a nem kevés többletköltség, bár ha az ár nem gond, akkor nyilván nem kérdés..

A tudomány a valóság költészete!

(#1127) beci43 válasza Vesa (#1126) üzenetére


beci43
senior tag

Minden attól függ,mennyire bírja a strapát.Elég sokat szimezek, (DCS) úgyhogy lenne értelme.Persze ha beválik,később még tudok venni egy ugyanilyet,még mindig olcsóbb.

(#1128) BoB válasza beci43 (#1127) üzenetére


BoB
veterán

A különbség nem csak az élettartam. Keress rá hány reddit bejegyzés van amiben kenőanyagot keresnek a műanyag belsőnek mert tapad. Jobb lesz tőle de közel sem lesz olyan mint a fém.

A másik például hogy ezeknek a "komolyabb" gimbaloknak állítható a center mechanizmusa, köztük olyan opcióval is egyes g-nél hogy nincs center, vagyis a joystick ott marad ahova húzod (ez abszolút nem ugyanaz mint amikor egy olcsó joyból kiveszed a rugót, hiszen az beesik abba az irányba ahol elengeded).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1129) beci43 válasza BoB (#1128) üzenetére


beci43
senior tag

Teljesen igazad van.Ahhoz is el kellett telnie pár évnek,hogy a Warthogot berendeljem.De mostanra kicsit kiköltekeztem, (Oculus Rift,TM Warthog,+16 gb memória) úgyhogy a profi pedál a holnap zenéje,tavaszig biztos nem fejlesztek már.

(#1130) BoB válasza beci43 (#1129) üzenetére


BoB
veterán

Egyelőre nekem is csak a pedálom fasza (VKB), a joy+gáz TM tizenhatezer.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1131) beci43 válasza BoB (#1130) üzenetére


beci43
senior tag

Akkor nálad fordított a dolog...

(#1132) BoB válasza beci43 (#1131) üzenetére


BoB
veterán

Igen mert helikopterhez mindenképpen kell, az előző meg annyira szar volt hogy mégegyszer nem akartam abból a kategóriából vásárolni (saitek rudder pedals).

Még csak nem is mágneses szenzoros volt, és az is belekerült 30 ezer forintba. Lehetetlen volt vele pontosan irányítani, olyan volt mint egy bunkósbot :D

Ebben a TM joyban viszont legalább a szenzor jó.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1133) beci43 válasza BoB (#1132) üzenetére


beci43
senior tag

Ennyire xar a Saitek?

(#1134) BoB válasza beci43 (#1133) üzenetére


BoB
veterán

Ezen kívül nekem még a Cyborg joy volt tőlük, na azzal is voltak problémáim :D

A center mechanizmusa rettenet, túl erős a rugó és a megoldás következménye hogy amikor pont középen áll, nehezebb kibillenteni. Sajnos azon a modellen nem cserélhetőek a rugók.

Előnye mondjuk az volt hogy nekem elég ergonomikus volt, főleg hogy állítható volt a magassága és a "fej" állásszöge.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1135) beci43 válasza BoB (#1134) üzenetére


beci43
senior tag

Igen a Cyborgról én se hallottam túl jókat.

(#1136) Vesa válasza beci43 (#1133) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A Saitek joy-ok között van szórás, az X52 elmegy, az X52 Pro jónak mondható (árkategóriában term.), X55-öt hagyjuk, X56 jobb lett, de messze nem tökéletes. Különösen a gázkar "szorossága" okozott problémát, főleg olyan játékoknál, ahol gyorsan kellett változtatni a tolóerőt (harci/űrszimek stb.). Nekem van X52 Pro, és vettem akciósan egy X56-ot is, még a kéket (az még Saitek volt). Nekem mindkettő hozta amit elvártam tőlük, bár az X52 gázkaron anno modoltam egy kicsit, hogy pöpec legyen.
X56-ot azóta módosította Logitech, elvileg javították a gyerekbetegségeit, de kezemben még nem volt ilyen.

A tudomány a valóság költészete!

(#1137) duvi


duvi
nagyúr

Sziasztok! Haverom pár hete vett egy új X-56 Rhinot (már a Logitech változat) és a joy tekeréskor elkezdett nyikorogni. Lehet/érdemes valahol kenéssel javítani ezt a problémát? WD40-re vagy szilikon zsírra gondoltam. Ettől eltekintve jól működik a hotas.

(#1138) beci43 válasza Vesa (#1136) üzenetére


beci43
senior tag

X-52-őt nyúztam évekig,a gázkart most is használom.Viszont joynak vettem egy Javelint (hall szenzoros) tavaly áprilisban,amit azóta is megelégedéssel használok.Sokkal jobb,mint az X-52 joy!Pontosabb,precízebb.
De eljött az idő,végre megérkezik hétfőn a Nagy szerelem a Warthog képében...

[ Szerkesztve ]

(#1139) Vesa válasza duvi (#1137) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Kívülről szerintem nem tudod rendesen megkenni, valószínű belül nyikorog valami. A szétszedés viszont garanciavesztéssel jár, de ha kívülről próbálkozik, akkor is kérdéses, hogy a WD40 nem okozna-e maradandó nyomot a műanyagon, ami miatt esetleg nem vennék vissza gariban. Ha nagyon gáz, inkább cseréltesse.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1140) duvi válasza Vesa (#1139) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a választ! :R Én is erre tippeltem.

(#1141) Vegetto


Vegetto
csendes tag

Üdv!

Elolvastam az ajánlót, de ettől függetlenül megkérdezném, hogy űrszimulátorokhoz (Tie Fighter, Wing Commander, Freespace stb.) melyik megfelelő, lévén úgy látom sok funkció az eszközön ezeknél a játékoknál csak "dísz" szemben a polgári-harci repülő szimulátorokhoz képest.
Elkapott a retro feeling 20 év után ismét "repkednék" de most már valami normális termékre beruházva, anno azok a műanyag csodák egy nagyobb Tie Fighter dogfight közben reccs és kuka.
Eleve ezek a régi játékok támogatják e azokat az új funkciókat, amit a jelenlegi joystickok tudnak?
Teljesen laikus vagyok a témában, a fentieket kéretik így kezelni.

Választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1142) Vesa válasza Vegetto (#1141) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szia,

Ezekhez a régi címekhez bármi jó, nem kell HOTAS sem, de egy kis gázkar mindenképp ajánlott (feltéve persze,hogy tudod konfigolni egyáltalán), pl. a Logitech Extreme 3D Pro (vagy más hasonló kaliber) is tökéletes a célnak.
Hogy támogatják-e a komolyabb rendszereket, az játékfüggő. Én anno használtam már HOTAS-t a TIE fighterhez, ami ugye DOS alatt futott még, de akkoriban egy szintén DOS-os Thrustmaster F16 FLCS-em volt, amit elég bénán lehetett programozni, makrókat kellett írni, hogy működjön. Viszont működött, a külön gázkar biztosan ment, rengeteget toltam régen így.

Viszont a mai rendszerekkel kicsit macerásabb, de nem lehetetlen, itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1143) BoB


BoB
veterán

Okóber 19-től újra készlet a Virpil-nél!

WORLDWIDE STORE OCTOBER RESTOCK

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1144) Darkness válasza Vegetto (#1141) üzenetére


Darkness
aktív tag

Szia!

eddig én csak Saitek cuccal nyomultam az elmúlt 2-3 évben, de nekem bejött. igaz a távoli, precíziós célzás és nagyon pixelnyi mozgások felejtősek, de kibírhatóak. A Cyborg Evo és az X Cyborg volt nálam "tartós" tesztelésen.
Én a SW szériában toltam velük. Az EVO előnye, hogy sokkal több gombot lehet kézközelbe programozni mint az X Cyborgon. Az XC -n viszont alapból a gázkarját lekezeli a program finoman. + a fejen van egy görgő ami egységnyin lehet állítani a a sebességet + / - viszonylatban.
mindketten rúgós távtartóval vannak ellátva. ami egy idő után elhasználódik.
én nekem jobban bejött a C EVO, hiába csak 0, 1/3, 2/3, 1 -ben lehet a gázkart állítani - ellenben a X el, amin folyamatosan emeli vagy csökkenti a sebességet - a több programozható gomb nagyobb előny ebbe a helyzetben. de azért figyelni is kell, mivel az elülső tűzgomb könnyen törik. tapasztalatból tudom... :(

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1145) Vegetto


Vegetto
csendes tag

Üdv ismét, elnézést a kissé megkésett válasszal köszönöm az ajánlásokat, akkor maradok egy "átlagosabb" darabnál lévén nálam csak retro space simek pörögnének.

[ Szerkesztve ]

(#1146) BoB


BoB
veterán

Saitek x-55, VKB MCG méret összehasonlítás: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1147) Vesa válasza BoB (#1146) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Hehe :D , ruszkiknál minden ilyen nagy, a böszme orosz kezekhez van méretezve. Cserébe tök jó ez a stick, tele van gombokkal. Kicsit nekem az egyéni ízlésemhez vékony a karja, de ki tudja, lehet, hogy élőben tökéletes lenne.

A tudomány a valóság költészete!

(#1148) #45997568 válasza Vesa (#1139) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nyomtan en abba mindent mindenhova, csak nem hagyta abba, visszakuldtem es jott is refund :K A masodik X56-ot is visszakuldtem, eleg hanyagul vegzik a Logiteches QA-sek a munkajukat...

Most ket opcio van az asztalon:

Warthog - ez van raktaron, masnap kihozza Amazon.
Virpil - ezt nem tudom milyen gyakran van nekik, szoval ez lutri.

Virpil-rol van tapasztalat milyen gyakran kerul keszletbe grip, base meg throttle?

udv, rupszi :R

(#1149) TESCO-Zsömle válasza #45997568 (#1148) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A korai (raktár) X56-ok még régi MadCatz gyártásúak, nem tudom a Logi mikor végez/-zett az áttervezéssel és küldte gyártósorba az újakat, de reálisan nézve idő, míg a régi készlet kikopik.

Warthog nem 3D, kell hozzá a pedál, illetve a mechanika műanyag. Alkatrésszel nem tudom hogy állnak.

Virpil új, de komolyan veszik magukat. Nagyjából a VKB útját járják, csak talán jobb ellátottsággal. Full fém "heavy duty" mechanika, műanyag minden más. Nagyon masszív, igazi szim kategória, viszont ebből is jön, hogy ezt már nem lehet asztalra tenni, ehhez mount kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1150) BoB válasza TESCO-Zsömle (#1149) üzenetére


BoB
veterán

"ezt már nem lehet asztalra tenni, ehhez mount kell"

A T-50-hez kell mount, a WarBRD-hez (az új gimbal) nem kell mert kifejezetten úgy lett tervezve hogy asztalon is használható legyen.

A T-50 kifutóban van, nem fogják tovább gyártani.

rupszi: Virpil-nél pont most fogyott el a készlet, szerintem idén már nem biztos hogy lesz megint.

Webshop: https://virpil-controls.eu/


WarBRD belső

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.