Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Vesa válasza repvez (#1298) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az igen, rendesen szét lett kapva! :D Micsoda potik a 90-es évekből, és a vicc az, hogy még bírják. Az enyémen minden működött amikor a gameport támogatás megszűntével nyugdíjaztam, pedig volt terhelve az évek alatt rendesen. Érdekes, pedig full műanyag volt ez is, de bírta a rángatást 10+ éven át. Azóta már a TM sem a régi, romlott a minőség.

Vettem hozzá korábban gameport-USB átalakítót, kétfélét is, az egyikkel el sem indult, a másikkal elég jól ment, de pár gombot nem látott és persze a "mini egeret" sem. Én nem vesződöm az USB átalakítással, helyette azt találtam ki, hogy összerakok egy retro gépet amivel teljes mértékben működni fog, és feldobom rá a klasszikus nagy szimulátorokat, melyekkel évekig játszottam. Van egy SB Live! hangkártyám, azon még van Game Port, csak ramokat kell vennem még innen apróról, hogy teljes legyen a kép. Néha elkap a vágy, hogy újra játszak egy kis Falcon 4-et vagy FS 2004-et, IL2-t, netán még régebbi címeket (pl. EF 2000, F117A stb.). Csak még helyet kéne neki csinálnom, mert külön asztalon, külön hangrednszerrel lenne ütős, ráadásul akkor az FLCS-t is fixálni tudnám a helyén, nem kéne pakolgatni...

A tudomány a valóság költészete!

(#1302) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! Azt jól látom, hogy a mai joystick-eknél már egyáltalán nem "divat" a force feedback?

(#1303) BoB válasza DEJVID (#1302) üzenetére


BoB
veterán

Jól.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1304) DEJVID válasza BoB (#1303) üzenetére


DEJVID
őstag

Akkor nincs is semmi visszajelzés a gép felől? Vagy, hogy kell elképzelni? Utójára egy logitech wingman strike force 3d-t használtam, nem tudom, milyenek a maiak.

(#1305) BoB válasza DEJVID (#1304) üzenetére


BoB
veterán

Nincs. Olyan mint az egér meg billentyűzet, azok sem jeleznek vissza :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1306) DEJVID válasza BoB (#1305) üzenetére


DEJVID
őstag

Játszani milyen velük? A kormányok is visszajeleznek ugye. Itt nem hiányzik?

(#1307) TESCO-Zsömle válasza DEJVID (#1306) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A játékoknál azért nem fog hiányozni, mert támogatás sincs már hozza, az igazi szimulátoroknál meg szerintem a támogatott eszközök ára lesz a bibi.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1308) BoB válasza DEJVID (#1306) üzenetére


BoB
veterán

Kormányok közül sem minde jelez vissza. Normális játszani velük :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1309) DEJVID válasza TESCO-Zsömle (#1307) üzenetére


DEJVID
őstag

Igazából apukámnak vennék egy Ravcore Javelint régi Star Wars játékokhoz. Csak ez a force feedback téma bizonytalanít kicsit.

(#1310) Darkness válasza DEJVID (#1309) üzenetére


Darkness
aktív tag

milyen SW játékokhoz?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1311) DEJVID válasza Darkness (#1310) üzenetére


DEJVID
őstag

Racer, X-Wing VS Tie Fighter, Rouge Squadron.

(#1312) Darkness válasza DEJVID (#1311) üzenetére


Darkness
aktív tag

hmm, akkor valami strapabíróbb kellene... tapasztalatból mondom.
megszállott X-Wing, X-Wing Alliance és Tie Fighter nyúzó vagyok. eddig 4 db Joy -t nyírtam ki, mióta a GOG.com -on elérhetővé tették W10 -re is. főleg a elsődleges tűzgomb ami megadja magát. :)

S ahogy elnéztem ennek a tűzgombját... egy hevesebb csata, megviselheti. Vagy rosszul tudom? majd kijavítanak.

Anno egy Thrustmaster Hotas Warthog Flight Stick szerettem volna ráakasztani, hogy megnézzem mit bír, de sajnos, az ára nem igazán volt jó. :D

Esetleg első körben egy olcsóbb Jpy nem jöhet szóba? Próbaképpen, hogy mily' intezitással éli bele magát a harcba... aztán majd kiderül, mi lehet végső megoldás.... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1313) Vesa válasza DEJVID (#1309) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Felesleges az FFB! Nyugodtan vehetsz olyat, amiben nincs, ma már nem is nagyon van más. Használtan talán még kapsz FFB-s verziót, de őszintén szólva, engem mindig is inkább idegesített, mint élményt jelentett volna az a teljesen felesleges rezgés.

A tudomány a valóság költészete!

(#1314) section9 válasza Darkness (#1312) üzenetére


section9
őstag

X-Wing Alliance-hez te mit ajanlanal maximum 20 ezerig? :R

(#1315) DEJVID válasza Darkness (#1312) üzenetére


DEJVID
őstag

Mindenképp valami újat szeretnék (apám szülinapja), kb 20-ig. Az olcsó Thrustmasterek kicsit bóvlinak tűnnek, egy Logitech van még ebben a kategóriában, meg amit először írtam. Tanácstalan vagyok. :F

(#1316) Vesa válasza DEJVID (#1315) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezt szoktuk ajánlani ebben az árkat.-ban.
Nem FFB-s ez sem, cserébe mágnes szenzoros, elég pontos, jobb/balkezes használatot is lehetővé tesz, viszonylag sok gomb, mini "gázkar" is van rajta és vállalható minőség.

Esetleg még ő, bár az eredetije (VKB Gladiator) volt igazán jó, de ez sem rossz. Szintén HALL szenzoros. Mondjuk a hátsó tűzgomb ennél nem mindenkinek áll kézre.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1317) Darkness


Darkness
aktív tag

Vesa megadta az útirányt.
én csak az olcsóbb és régebbi Joy -okal nyomultam, mivel nem sok "zs" áll rendelkezésemre, és abban a kategóriában azok voltak az elérhetőek, amik elég gombbal rendelkeztek, hogy kézre álljanak.

majd későbbiekben, ha bejönnek a dolgok, akkor tudok részletesebben tájékozódni, milyen Joy-ok felelnek meg ezekhez a játékokhoz. (sajnos mindent az F15 tallon -hoz hasonlítok).

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1318) Piftuka válasza jakkrisz (#1284) üzenetére


Piftuka
veterán

"A botkormámy fel-le mozgatásnál, közel a végponthoz egy kattanás hallatszik minkét irányban, ami részemre elég zavaró. Jobbra-balra ez nem tapasztalható."

Én most vettem egy használt "Logitech Attack 3" botkormányt, ami az "Etreme 3D" oldalkormány nélküli változata.

Ugyanezt a jelenséget produkálja, éppen ebben a formában. Szerintem is valami mechanikus kopás lehet, ám kalibrálásnál "beton stabil", és játék közben igazából fel sem tűnt.

"Aquila non captat muscas."

(#1319) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy a komoly, repszim joystick-ok, HOTAS rendszerek világában nagy "guruk" vagytok... :K

De van itt közöttetek olyan, aki elég jól ismeri a Force Feedback-es botkormányokat, és tudna nekem tanácsokkal segíteni, kérem tiszteletel? ;)

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#1320) DEJVID válasza Vesa (#1316) üzenetére


DEJVID
őstag

Pont ezt írtam, hogy a Trustmasterek bóvlinak tűnnek, úgyhogy a Ravcore maradt, csak erre Darkness írta, hogy gyenge lehet a ravasza.

(#1321) Vesa válasza DEJVID (#1320) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Semmivel sem bóvlibb a T.16000M, mint a ravcore!

A tudomány a valóság költészete!

(#1322) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok, kezdő játékos vagyok az űrlövöldék és a szimulátorok terén. valójában annyira, hogy még azt sem teljesen tudom milyen játékhoz keresek beviteli eszközt. Bármi legyes is az, a hajók szabad irányításához valami joystick mindenképpen jó lenne kezdésnek, de sokat olvastam a hotas rendszerekről, lehet ez jobb lenne. bár van egy pilóta haverom aki szerint elég egy jobb joystick is ha van rajta rendes tolós gázkar/poti
Jó lenne 30 ezer alatt megoldani, de mindenképpen valami tartósabb darabot szeretnék, ne essen már szét pár hónap után.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1323) m0h0senator válasza 3.Aragorn (#1322) üzenetére


m0h0senator
őstag

30k körül a t16000m van és esetleg ennek a gázkarral egybe csomagja 40k körül. [link]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1324) 3.Aragorn válasza m0h0senator (#1323) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez mennyivel tud többet mint a sokat emlegetett Thrustmaster T.Flight HOTAS X/One?
Az összefoglalót elolvastam ugyan, de mivel semmi tapasztalatom nincs ezek terén abszolút meg vagyok lőve. :(

Nem minden vándorút céltalan...

(#1325) Vesa válasza 3.Aragorn (#1324) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A HOTAS X/ONE az gyengébb kategória. A t.16000M HALL szenzoros (mágneses elven működő érzékelőkkel működik), precízebb, jobb/balkezes használatot is lehetővé tesz és a HOTAS verziójához járó gázkar fém csúszósines, lényegesen jobb mint az X/ONE-é.
Egy külön gázkarral ellátott rendszer lénygesen jobb választás! Más az élmény faktor és a gázvezérlés is sokkal precízebb mint a sticken lévő apróó kis tolópotis kar esetében.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1326) 3.Aragorn válasza Vesa (#1325) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem, köszi. Ha veszek, akkor ez lesz. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#1327) 3.Aragorn válasza Vesa (#1325) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Még annyi kérdés, hogy a t16-os joystick rugója milyen erősségű?
Azt olvastam hogy más típusoknál problémát jelent a gyenge rugó és utófeszíteni kell.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1328) Vesa válasza 3.Aragorn (#1327) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez egyéni ízlés kérdése, nincs ilyen sztenderd. Létezik olyan vezérlő, aminek cserélhető a rugója (pl. ez), itt 4 különböző erősségből lehet választani, de ez a megoldás ritka. Ki kell próbálni a t.16000m-et, hogy neked mennyire felel meg. Talán MM-ben van kitéve és meg tudod nézni, vagy valamelyik forgalmazónál, de ha nincs, akkor neten kell megrendelni egy normális kereskedőtől, mert így 14 napon belül indoklás nélkül visszaküldheted, tehát van időd tesztelni (persze vigyázni kell az eszközre és a dobozára, hogy visszavegyék).

A tudomány a valóság költészete!

(#1329) BoB válasza Vesa (#1328) üzenetére


BoB
veterán

Sőt olyan is amiben nem csak a rugó cserélhető hanem a "cam" is (nem jut eszembe magyarul).

Meg olyan is ami abban a pozícióban megáll amiben hagyod.

Tudom tudom, az drága :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1330) Vesa válasza BoB (#1329) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Igazad van, de itt ugye behatárolja a tanácsadást a kolléga által behatárolt és rászánt összeg! De köszönöm a kiigazítást, így pontos valóban! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#1331) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Köszi srácok, meg lett rendelve a Thrustmaster T.16000M FCS Hotas, mákom volt mert a boltban ahol vettem volt egy úgynevezett felbontott darab (elvileg kiállítva volt csak és nem tekergetve), így 39k helyett 32,5k-ért hozzá tudtam jutni, aztán majd holnap amikor megjön kiderül hogy mennyire volt ez mák :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#1332) m0h0senator válasza 3.Aragorn (#1331) üzenetére


m0h0senator
őstag

Így leírva jól hangzik. Remélem így is lesz. :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1333) BoB válasza m0h0senator (#1332) üzenetére


BoB
veterán

Csak nem neked lesz ajándékba?

;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1334) 3.Aragorn válasza m0h0senator (#1332) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha valami botrányos állapotban van, úgyis visszaküldöm. De ha csak tényleg annyi hogy ki lett bontva, meg lett fogdosva egy kicsit vagy bolti vitrinben állt, akkor nagy veszteség nem ért. Ha igaz amit mondtak, minőség ellenőrzésen átment, és a gari ugyanúgy él rá mint a bontatlanra.

Nem minden vándorút céltalan...

(#1335) 3.Aragorn válasza m0h0senator (#1332) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Teljesen jó vétel volt, mert a kábeleken még rajta volt a gyári kötöződrót, valószínűleg kipróbálva se volt, max kiállítva, az egyetlen hiba a doboz egyik sarkának benyomódása. Egy kevésbé jó kartondoboz pedig megér nekem ennyit :C

Tegnap fölraktam a War Thundert, viszont ennek a játéknak az irányítása enyhén szólva "overwhelming". 3 órás beállítgatás/finomhangolásés gyakorlás után is képtelen vagyok repülőt becélozni és lelőni.
Tudtok valami egyszerűbbet, amiben lehet használni ezt a hotas-t?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1336) Vesa válasza 3.Aragorn (#1335) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én mostanában nem játszom harci szimekkel, de a DCS pl. elég jó!

A tudomány a valóság költészete!

(#1337) BoB válasza Vesa (#1336) üzenetére


BoB
veterán

Csak a DCS meg az IL-2 van ami harci repülő szimulátor, úgyhogy sok választás nincsen :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1338) Vesa válasza BoB (#1337) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Pedig régen milyen rohadt sok volt. F15 Strike Eagle, Falcon 4.0/Allied Force, EF2000, Jane's F-15, USAF és F/A-18, stb.

A tudomány a valóság költészete!

(#1339) Piftuka válasza Piftuka (#1319) üzenetére


Piftuka
veterán

Somebody, anybody? Pleeeease....! :)

"Aquila non captat muscas."

(#1340) Deer76 válasza 3.Aragorn (#1335) üzenetére


Deer76
aktív tag

Nekem nem HOTAS van, de T.16000M és tényleg nagyon jó kis joystick. a War Thunder nekem sem igazán megy vele úgy. Mostanában az FSX-ben használtam.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#1341) Vesa válasza Piftuka (#1339) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem kérdeztél semmit! :)
FFB-s joy-okról nemrég volt szó, olvass kicsit vissza. Ha nem találsz választ, akkor írd meg a konkrét kérdést.
Nem sokan használunkm már itt FFB-s joyt, de hátha lesz valaki...Nekem utoljára a 90-es években volt ilyen vezérlőm.

A tudomány a valóság költészete!

(#1342) Urna


Urna
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Saitek Pro Flight Yoke System-mel kapcsolatban.
Még a régi Saitek gyártmány van meg és újra lett rakva alatta a win10. Igen tudom hogy a Windows 10 enyhén szólva morcos de nem nagyon volt választás. A probléma hogy semmiféle drivert nem tudok hozzá találni ami működik. A Logi saját oldalán amit kidobott nem települ ( szürkével van a telepítőben a gomb, léptetni se tudom), a win maga meg ismeretlen USB eszközként látja.
Találtam az interneten egy régebbi telepítőt is ami ugyanúgy szürke gombos volt ámde települt (??) szintén nem segített a problémán. Több helyen olvastam köztük a hivatalos Logi fórumon is hogy a az eszközkezelőben a helyi driver keresés megoldja , nem tette. A gázkar-modulon a led nem világít és a szarvkormányon se a kijelző, win sehogy se látja. Ezen a ponton jelenleg használhatatlan a cucc, habár volt időszak ( pár hónapja az előző win10-en) amikor működött.
Erre bármi tanács? Külön meghajtó és Win 7 csak a szim miatt megfordult a fejemben de hát .. sok macera lenne (én használom ) meg nem tudom hogy az tutira működne -e.
Ha bármi ötlet van szívesen fogadom :)

S10 + Galaxy Watch 3

(#1343) Piftuka válasza Vesa (#1341) üzenetére


Piftuka
veterán

- A "Logitech Strike Force 3D" joystick (a széles talapzatú változat) érdekel.

Hogy összehasonlítva a "Wingman Force", és "Microsoft Sidewinder Force" típusokkal, milyen minőségű a gyakorlatban?

- A másik kérdésem, hogy bármelyikőtök a "Wingman Force" joystick-ot működésre tudta-e bírni Windos7 alatt?

A Logitech profiler szotfvere - a "Read me" file szerint - csak ezt, és a Wingman Formula Force kormányt nem támogatja.(Elmondásuk szerint ez a kettő nem "HID Compilant" eszköz. Utóbbiban egyébként az a furcsa, hogy a teljes mértékben arra épülő, Logitech MOMO Force kormányt támogatja.)

Márpedig sajnos a Windows7 még "sztenderd USB eszköznek" sem ismeri fel...

Ha van esetleg valami trükk, custom driver, stb., az szuper volna!

Köszönöm előre is!

"Aquila non captat muscas."

(#1344) Chrys_ válasza Vesa (#1316) üzenetére


Chrys_
addikt

Jó, hogy benéztem ide, most keresek egy joyt. Régen volt HOTAS, de nem sokat használtam, el is adtam. Most inkább egy egyrészes joyt akarok, ez a VKB Gladiator MK II jó is lesz, az EU-s oldalukról meg is rendeltem az utolsó darabot :)

(#1345) Vesa válasza Chrys_ (#1344) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem rossz vezérlő, grat hozzá! Amerikában május óta szintén -ismét- kapható...

A tudomány a valóság költészete!

(#1346) 3.Aragorn válasza Vesa (#1345) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valahol azt olvastam hogy a t16000m hotas throttle-jén valahogy lehet állítani a szorosságot. Tudja valaki melyik csavarral?

Nem minden vándorút céltalan...

(#1347) Stormrider válasza 3.Aragorn (#1346) üzenetére


Stormrider
tag

Az alján középen elöl van egy luk.Ha előre tolod a kart teljesen akkor látszik a csavar.

(#1348) 3.Aragorn válasza Stormrider (#1347) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hú köszi, így sokkal simábban jár, ég és föld! :R

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#1349) Mr Chapel


Mr Chapel
tag

Sziasztok

Van aki vállal logitech x52pro szervizelést Győr környékén?
Úgy néz ki megadta magát az x52prom joystickje. Garizni nem fogják mert a gázkarból eltávolítottam a kis pöcköt hogy ne akadjon a két végponton, Bár ezt nem vágom mi köze van a joystick anomáliájának ahhoz az egy darab műanyag kis pöcökhöz. A gázkar egyébként tökéletesen működik. Az ügyintéző szerint valószínű belül vmi kábel megszakadt, vagy egyéb probléma lehet vele. Még egy ps/2 kábel cserét megejtek, hátha, de nem bízok benne annyira.

(#1350) Vesa válasza Mr Chapel (#1349) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Mi a hibajelenség?
Az X52 pro karján belül van egy olyan típushiba, hogy az egyik belső késes csatlakozású kábel rövidebb a kelleténél, ezért alapból is feszül, aminek következtében idővel leesik a helyéről. Könnyen javítható, csak vissza kell dugni óvatosan. A hibajelenság ilyenkor általában az, hogy a joyon a LED-ek össze-vissza villognak ahogy mozgatod a kart, és természetesen össze-vissza adja a jelet is, végső esetben teljesen behal az egész.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.