Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) baphomet válasza Venyera7 (#750) üzenetére


baphomet
senior tag

+1 a T.16000M-re.

És bár ezzel már lehet, hogy elkéstem, de, ha tudsz várni, vagy nem gond külföldről rendelned, akkor válaszd inkább az új, ráncfelvarrott T.16000 FCS Flightstick névre hallgató változatot. Kívülről annyiban más csak, hogy zöld helyett Elite Dangerous-ösen narancssárga színezést kapott (plusz egy tök felesleges és kikapcsolhatatlan ledes világítást :F ), és a gombokra került némi textúra, hogy VR-ban is kitapogathatóak legyenek. Ezen felül a TM becsszóra állítja, hogy a belbecs is változott, bár azzal nagy gond nem volt a régi változatnál sem, tudtommal.

(#752) szekto


szekto
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van a csapatból Trust GXT 555-ös joystick-ja? Ha igen, mik a vélemények róla?

Elsősorban DCS: World-höz keresek valami alap/kezdő joystick-ot.

Hálásan köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M-DS3H // AMD Ryzen 5 2600 // 2*8 GB Kingston FURY DDR4 2666 MHz // Gigabyte RTX 2060 Gaming OC 6 GB // 1*Kingston FURY Renegade 500 GB nVME M.2 SSD // 500 GB + 1 TB WD Blue HDD

(#753) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

az x és y tengelyeknél adnak meg a gyártók felbontást, vagy minden joystick ugyan olyan ilyen szempontból?

(#754) Highground


Highground
aktív tag

Üdv!

Gyors segítséget kérnék választásban!

A= Használt Saitek X52 25-ért
B= Alig használt, szinte új Thrustmaster T.16000M FCS HOTAS 35-ért
C= Új Thrustmaster T.Flight Hotas X 17-ért

Casualban használnám szimulátorokhoz. DCS és hasonlók.
Nos?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#755) Vesa válasza Highground (#754) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nehéz kérdés....

A T.1600M HOTAS egy új cucc, de ami a legfőbb, HALL szenzoros! Ez igencsak jót tesz neki. Van rajta Z axis rotate is a gázkaron hátul, ez űrszimulátoroknál biztos jól jön.. .

X52-ből a sima változat kicsit gyengébb minőség, erre figyelni kell. Mivel használt, látatalnban nehéz megmondani, hogy megéri-e. A Pro verzió biztosan megérné ha nincs lelakva, de a sima is megérheti ha jó állapotú, keveset használt darabról van szó.

A harmadik versenyző a HOTAS belépőszintje, fentiekhez sem minőségben, sem tudásban nem mérhető, cserébe azért teljesen jól használható, új, olcsóbb és full garis.

Választani helyetted nem akarnék, de magam részéről azt hiszem a T.1600M HOTAS mellé tenném a voksomat, ha nekem lenne...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#756) BoB válasza Vesa (#755) üzenetére


BoB
veterán

+1 T.16000M HOTAS

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#757) Highground


Highground
aktív tag

Utólag is köszönöm a tanácsokat! Meg is lett a T16000m FCS HOTAS! Nagyon király :C Bár mivel rég szimulátoroztam, vissza kell rázódnom :DDD A DCS-ben a frogfoot-al, le már nem tudok szállni :DDD
Viszont a joyt csak ajánlani tudom mindenkinek! Csak sajna ezt a típust itthon még nem lehet kapni :( Mármint csak a sticket lehet, a gázkart nem. Ez s amcsiban lett véve. De hál'istennek tényleg szinte vadiúj. Csak kipróbálásig volt használva.
Az elite dangerous-el próbálkoztam az imént épp, de kicsit rakoncátlankodik a vr nézet benne :(( Rossz helyre tesz be eleve a játékban. Már kezdésképpen az ülés háta mögé teszi a nézetet. Az első indításnál még működött az F12-es nézet resetelés, a másiknál már nem... nem tudom miért. Így mára meguntam a "szenvedést" :)
De azt hiszem elleszek egy darabig a DCS-el meg az Elite Dangerous-el is ha sikerül megszoknom/beállítanom :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#758) Vesa válasza Highground (#757) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Gratulálok a vételhez! :C (láttam aprón már egy pár napja, szerencséd volt vele!)
Magánvéleményem szerint, jól döntöttél, hogy ezt vetted!

A beállítási gondok szinte biztos, hogy driver problémák, esetleg a játékon belül kell beállítani. Az Elite ilyen szempontból nagyon jól konfigurálható, ha ott nem tudod belőni, akkor máshol kell keresni a hibát (driver, winfos stb.).

A tudomány a valóság költészete!

(#759) baphomet válasza Highground (#757) üzenetére


baphomet
senior tag

Rémlik, hogy másoknak is voltak hasonló gondjai, a TrackIR-ral is összeakad. Nézd meg itt, hátha van valami megoldás.

Alapból az analóg stickre van bindelve a headlook, lehet, hogy, ha azt kitörlöd, meg is oldja a problémád.

Én idestova már két hónapja használom az Elite-hez és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy X52 Pro-t váltott és nem bántam meg a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#760) loscsaba86


loscsaba86
újonc

Sziasztok!

Van egy T16000M joystickom. Nagyon meg vagyok elegedve vele. Ha megnezem a kis "gömböt", amin forog a stick, akkor azt latom, hogy olyan, mintha kicsit olajos lenne. Ez gondolom a sima iranyitas miatt (is) van...

A kerdes: kell-e ezt utanolajozni, ha igen, akkor milyen olajjal? Sorry, ha hülye a kerdes, de szeretnem, ha ez a sima iranyitas, jo jatekelmeny mindig megmaradna, es szerintem ennyi odafigyelesnek siman bele kell fernie.

Koszi a valaszokat!

(#761) Vesa válasza loscsaba86 (#760) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szerintem amíg nincs baja, nem nyikorog, addig ne nyúlj hozzá! A "sima járása" annak köszönhető, hogy nem potméteres érzékelőkkel dolgozik, hanem mágneses szenzorokkal (HALL).

Más: Egy rendkívül "igényes" MOD :W :Y

A tudomány a valóság költészete!

(#762) This_is_Ice válasza Vesa (#761) üzenetére


This_is_Ice
tag

Nem ezt érdemli az a szegény szett 🙁

(#763) BoB


BoB
veterán

Beszereztem én is egy Thrustmaster T.16000 HOTAS-t, mert a kedves VKB még mindig nem dobott piacra modern joy-t. (Eddig egyszerű Saitek Cyborg-om volt)

Hát mit mondjak, az érzékelő jó benne, de a kapcsolók valami hulladék. A gázkar meg szerintem ogréknak készült, olyan bazi nagy. Sőt, trolloknak. Ekkora kezű ember egyszerűen a világon nem létezik :U

Mindegy, amíg nem lesz tetszetős VKB joy, ez marad.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#764) Vesa válasza BoB (#763) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem volt még a kezemben ez a joy, de videók alapján nem tűnik nagyobbnak a többinél. Minden HOTAS gázkar méretes. X65, X56, Warthog, mind nagy...Különösen a 2 karosak. Ezen a videón az X52 gázkarnál még kisebbnek is tűnik, bár teljesen más forma a kettő, így lehet, hogy a fogása mégis kényelmetlenebb.

X56 gázkar jóval nagyobb, itt vannak egymás mellett. (a Warthogom meg szinte biztos, hogy sokkal nagypbb).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#765) wbali


wbali
csendes tag

Sziasztok!
Édesapámat szeretném meglepni egy új joystickal. Kettő közül kéne dönteni: a THRUSTMASTER T.Flight Stick X vagy Hotas X. Casual játékokra lenne használva, mint IL2, Blazing Angles, HAWX... Ezekhez mérten, nem tudom melyik lenne jobb választás. Esetleg ha van még valami más ezen a kettőn kívül szívesen ránézek. Max 15 ezret szánnék rá. Tudtok segíteni?

Köszönöm,
wbali

(#766) Vesa válasza wbali (#765) üzenetére


Vesa
Topikgazda

IL2 nem annyira causal, a többi tényleg az. Mindenképpen HOTAS-t javaslom a szeparált gázvezérlés miatt! Ezen az áron Hotas X-et, vagy Hotas 4-et (a kettő kvázi egyforma, de a 4 újabb és PS4 kompatibilis, ha ez számít esetleg).

A tudomány a valóság költészete!

(#767) wbali válasza Vesa (#766) üzenetére


wbali
csendes tag

Nem fontos a PS4es kompatibilitás, szal akkor maradok az X-nél. Köszönöm a gyors választ! :)

(#768) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Itt gondolom repülő szimulátor rajongók vannak. Én most az IL-2 BOS-dal játszom és az a gondom, hogy túl hirtelen reagálnak a joystick (Hotas X) mozdulatokra a gépek. Tehát, ha egy mm-t mozdítom csak el, akkor is nagyot mozdul a repülő, sokszor túlhúzom, célozni se valami könnyű így.
Próbáltam a holtteret állítani a tengelyeknél (a settins > key mapping(?) menüponton belül van), illetve a "zajszűrést" (settings > input devices) felvettem 1-re, de akkor meg van, hogy nem is reagál semmit. Nem jöttem rá, mi a jó beállítás. Valakinek sikerült már beállítani normálisan?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#769) BoB válasza petymeg (#768) üzenetére


BoB
veterán

Nem játszottam még ezzel, nincs közvetlen a játékban joy beállítás? Curvature - ez kell neked. Itt lehet az "érzékenységet" állítani.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#770) petymeg válasza BoB (#769) üzenetére


petymeg
addikt

De a játékon belül értettem. Elég sokféle beállítás van, ezt a videot találtam, de itt is csak próbálkoznak, semmi eredményt nem mutatnak a végén... komment sincs hozzá.
[link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#771) BoB válasza petymeg (#770) üzenetére


BoB
veterán

Ott van a videón is.. Mit nem értesz ezen?

Sensitivity = érzékenység. Látod ahogy a csúszkát tologatja változik a görbe. az a curvature.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#772) Vesa válasza petymeg (#770) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szia,

Más programmal is próbáltad? Kizárandó a joy hibáját? Nekem más fajta joy-om van, azzal nincs gondom az IL2-ben (bár 100éve nem játszottam már vele, de anno jól működött)
Ha a sensitivity állítgatása nem hoz eredményt a játékon belül, akkor nem sok ötletem van.
Ezzel be kéne tudnod állítani a megfelelő érzékenységet.
Esetleg még driver gond lehet. Meg kéne nézni a control panelben, hogy a stick mozdítására nem akad-e ki max-ra a pozíció értéke. Ilyet már láttam, bár nem joy esetén hanem kormánynál. Ott driver probléma volt, amit egy frissítés megoldott.

A tudomány a valóság költészete!

(#773) petymeg válasza Vesa (#772) üzenetére


petymeg
addikt

Szia!

Köszi. Tegnap este volt egy szabad félórám, próbálgattam ezt a görbés dolgot és határozottan javult a helyzet, egy bevetésen 3 légi győzelem (FW 190-nel 1 Pe-2, 1 LaGG-3, 1 La-5), ami egy ilyen nehéz szimulátornál nem kis teljesítmény. :DDD

A többi játéknál: Pl. Il2 Dover, Rising Of Flight nem volt ilyen gondom.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#774) beci43 válasza Vesa (#761) üzenetére


beci43
senior tag

Ez mi a ló...sz?Ilyen gány munkát...

(#775) sebixxx


sebixxx
tag

Udv!

Xbox 360 wirelesses kontroller mennyire jo? Pc-hez vennek egy kontrollert es szimpi az xbox360as..

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#776) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
A thrustmaster t.flight hotas 4 milyen szenzort használ? :R :R

Shadow&Dust.....

(#777) Vesa válasza conqver (#776) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Hát, nem HALL-t az biztos...

A tudomány a valóság költészete!

(#778) conqver válasza Vesa (#777) üzenetére


conqver
aktív tag

Valaki találkozott már az alábbi problémával: Földobtam a Gépre az IL2 BOS-t és hozzá beüzemeltem (szerettem volna) Saitek X-65F HOTAS-t.
A következő hibajelenséget produkálja: Amikor Bedugom az USB aljzatba az egérkurzor önálló életre kél és elvándorol a kijelző bal-felső sarkába.Bármit csinálok nem javul meg ( másik usb port, usb átalakítóval, másik egérrel, program újra telepítése ) stb.

Ötlet?

(#777) Vesa Köszi!

Shadow&Dust.....

(#779) Vesa válasza conqver (#778) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az X65F-en is van "egér emulátor" (mouse stick vagy trackball, ahogy jobban tetszik), ami az egérvezérlést hivatott a hotas-ról is elérhetővé tenni. Ez egyrészt összeakadhat driver szinten, másrészt rossz profil esetén hibásan konfigurlja a mouse stick-et. Ha használsz Saitek config utility-t, akkor elsőként ott nézd meg, hogy nincs-e rákonfigolva a mouse stick valamilyen funkcióra vagy tengelyre. Ugyanezt nézd meg az IL2 beállításai között is.

A tudomány a valóság költészete!

(#780) conqver válasza Vesa (#779) üzenetére


conqver
aktív tag

Elég csak bedugni az X65F-et a gépbe és máris használhatatlan az egér :O

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#781) Vesa válasza conqver (#780) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Már windows-ban is? Mert akkor driver probléma lesz. Esetleg hibás a kontroller.

A tudomány a valóság költészete!

(#782) conqver válasza Vesa (#781) üzenetére


conqver
aktív tag

Valami a gázkaron vérzett el.Van rajta egy mini "Joy" ha azt megmozdítom vége van.
Mielött elcsomagoltam szétszedtem a gázkart mert lógott kicsit.Aztán ki sem próbáltam és úgy raktam el.
Szerintem én szúrtam el valamit.
Ismertek valakit aki ezeknek a javításával foglalkozik?

Shadow&Dust.....

(#783) Vesa válasza conqver (#782) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az a "mini joy" hivatott az egérfunkciókat ellátni, amiről korábban beszéltem. Ha mozgatásra abbamarad és utána működik, akkor esélyes, hogy kontaktos és fals jelet küld ki, ettől ugrik el a kurzor.
Szervízről nem tudok itthon...Esetleg hardveraprón nézz körül, ott vannak szakik, akik ha nem is kifejezetten joy-okkal, de más hardverekkel foglalkoznak. Egy próbát megér, hátha valaki bevállalja.

A tudomány a valóság költészete!

(#784) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

No, akkor egy csavart labda: Létezik botkormány analóg ravasszal? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#785) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#784) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Ravasszal" még csak-csak, de gondolom most a "kontaktos" egér stick-re célzol.. :-)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#786) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#785) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom milyen az a kontaktos egér stick. Nekem olyan botkormány kéne, amin a ravasz olyan, mint egy modern xbox kontrolleren.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#787) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#786) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az elsődleges "tűzgomb" szinte minden joy-on olyan (feltéve hogy egyről beszélünk, és az Xbox controlleren a hátsó gombokra gondolsz).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#788) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#787) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom jobban leírni annál, hogy analóg és hogy ravasz. Arról beszélek, amin mindkét kontrolleren a mutatóujjad van, és ami a nálam eddig járt botkormányokon mind mikrokapcsoló, az xbox kontrolleren meg egy elmozdulás függvényében változó kimenetelű -analóg- valami, amire tipikusan a gázt/féket szokták tenni. Na, ez az utóbbi kéne nekem botkormányra, hasonló megfontolásból.

Bár, ahogy a 3D nyomtatás áll, lehet jobban járnék custom megoldással, de nem vagyok mérnök,
nem valószínű, hogy meg tudnék tervezni egy ilyen komplex cuccot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#789) BoB válasza TESCO-Zsömle (#788) üzenetére


BoB
veterán

Nem hiszem hogy létezne ilyen botkormány, hiszen általában vagy lősz, vagy nem lősz de átmenet nincs.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#790) Vesa válasza TESCO-Zsömle (#788) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ja értelek.
Olyanról nem tudok én sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#791) Szaszati


Szaszati
tag

Sziasztok guruk!

Egészen olcsón (kb. 2500 HUF) akarnak eladni egy Saitek X52 throttlet, de joystick nélkül. Érdemes ezt így? Lehet venni mellé más, értelmes joyt, amivel kompatibilis?

Köszi előre is!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#792) fulton


fulton
addikt

sziasztok 20e ft alatt milyet ajánlanátok repülős szimulaciokhoz?
nézegettemm a thrustmaster t. 16000m de ennek van egy újabb FSC valtozata(ez is mágnesszenzoros?) melyket ajánlanátok vagy esetlag más alternativa?

[ Szerkesztve ]

(#793) CAB85 válasza fulton (#792) üzenetére


CAB85
tag

Én 20e Ft alatt a Thrustmaster Flight Hotas X-et ajánlanám. A Hotas elképesztően nagyod dob az élményen. A Thrustmaster T.16000M FCS Hotas változata pedig 35 körül indul itthon. Hallani jókat hallottam róla. (belsejéről nincs infóm)

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#794) Vesa válasza fulton (#792) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A T.16000M Hall szenzoros. Jó kis joy, de nincs külön gázkar.

A T.16000M FCS Hotas, szintén Hall szenzoros joy, de már külön gázkarral (ennek megfelelően jóval drágább, nem jön ki 20k-ból).

A Hotas X és a Hotas 4 külön gázkarral van, de nem Hall szenzorosok. Ezek belépő szintű Hotas-ok, kezdésnek tökéletes, de csodákat nem lehet várni tőlük (kicsit nyikorognak, stb.). 20k alatt vannak.

Ha nem feltétel számodra a külön gázkar, akkor a T.16000M a jobb választás, mert a Hall szenzor miatt precízebb és tartósabb kialakítás. Ha külön gázkaros HOTAS kell, akkor viszont csak a Hotas X/Hotas 4 jöhet szóba 20k alatt. A következő kategória HOTAS-ból 65k körül mozog.

A tudomány a valóság költészete!

(#795) fulton válasza Vesa (#794) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm az infokat

(#796) BoB


BoB
veterán

Na végre:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#797) TESCO-Zsömle válasza BoB (#796) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Érdekes... (virpil)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#798) BoB válasza TESCO-Zsömle (#797) üzenetére


BoB
veterán

Nem kitalált forma hanem való életben létező, ezért hasonlítanak ennyire.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#799) Vesa válasza BoB (#796) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Jófélének tűnik! Már csak egy jó Throttle kéne mellé...

A tudomány a valóság költészete!

(#800) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#799) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amellé nem csak throttle kell, hanem egy "bázisegység" is, amire ezt rászereled, mert ez csak a grip. Nem komplett botkormány.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.