Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) vaakuum


vaakuum
addikt

SC-hez agyalok a dupla joy-os megoldáson. A Hotasok gázkarja helyett több fantáziát látok a bal kézzel is egy megfelelő joy használatában. A jobb kéz lehetne a tengelyek mentén tekerő mozgatás, a bal meg a slide.
Konkrétan a bal kézre:
Version 1)
előre: gyorsít (slide előre), hátra: lassít (slide hátra) bal:balra oldalaz, jobb: jobbra oldalaz. Plusz két gomb kell az emelkedéshez és süllyedéshez. ezen kívül minden más gomb mehet targetolásra

Vagy version 2) bal kézre
előre: gyorsít, hátra: lassít, balra: függőleges tengely mentén balra fordul, jobbra:függőleges tengely mentén jobbra fordul. Egy D-pad kell az emelkedéshez-süllyedéshez, balra-jobbra oldalazáshoz. többi gomb a targetoláshoz használható.

Létezik normális, legalább egy D-paddel + 3-4 egyéb gombbal ellátott balkezes joy?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#552) TESCO-Zsömle válasza vaakuum (#551) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy veszel egy komolyabb HOTAS-t, aminek a gázkarján van analóg stick és arra teszed az oldalazást meg az emelkedést/süllyedést. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#553) vaakuum válasza TESCO-Zsömle (#552) üzenetére


vaakuum
addikt

X52-t eladtam, a pöcökegér szerintem használhatatlan rajta, és maga a gázkar sem nyűgözött le nagyon. A mutatóujj alatti görgő sem volt az igazi, azt is nehezen lehetett használni, valamiért késleltetve és mesterségesen lassítva működött. MEg az egyéb gombjai sem nagyon álltak kézre.
Akkor inkább egy logitech keypad, ha valahol rá lehetne tenyerelni, hogy a pöcök mennyire esik kézre.

[Bár az ultimate megoldás ez lenne]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#554) TESCO-Zsömle válasza vaakuum (#553) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

X52 10+ éves design. Nekem X65F van/volt míg be nem krepált az egyik tengely, az így néz ki. Az X55 Rhino, amire a CS-t fejlesztik, az ennek a tovább/visszafejlesztett változata.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#555) vaakuum válasza TESCO-Zsömle (#554) üzenetére


vaakuum
addikt

Feltételezem, hogy SC-t akartál írni.
Tényleg erre fejlesztik? A bot tetszetős, de a gázkar ránézésre itt sem bejövős :(,
A sebességet az elmozdulás határozza meg, előre tolod, ott marad, és annak megfelelő sebességre beáll. Nekem jobban tetszene, hogy amíg tolom gyorsít, középállásba magától visszaáll és tartja a sebességet, hátrahúzva lassít. Ezt meg egy joy tudja igazából. Vagy oldalmozgást is lehetne rá tenni, ha oldalra lehetne mozgatni. De gázkart nem lehet :(

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#556) TESCO-Zsömle válasza vaakuum (#555) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem állítom, hogy minden gomb a legkényelmesebb helyen van, de speciel az analóg kar az rohadt jól kezelhető. Illetve -nem tudom X52-nél volt-e ilyen- a gázkarnak vannak akadási pontjai. Van egy 15%-nál, ami az alapgáz és van egy 100%-nál, ahonnan tovább lehet még tolni 110%-ig, ami repülésnél a harci-sebességet jelentené.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#557) vaakuum válasza TESCO-Zsömle (#556) üzenetére


vaakuum
addikt

x52-nek is voltak ilyen akadási pontjai, de nekem nem volt kényelmes. Harc közben nekem túl sokat kellett rángatni, és elég gyorsan, amire az analóg megoldást nem találtam ergonomikusnak számomra. Inkább az autós gázpedál szerű megoldás a bejövős: amíg nyomom, gyorsít...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#558) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Mi az az SC? :R Megvan. :B

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#559) repvez válasza TESCO-Zsömle (#554) üzenetére


repvez
addikt

Már megbocsáss,de honnan vetted ezt az infót, hogy egy hardwert kimondottan egy játékhoz fejlesztettek?
Főleg egy űrszimulátorhoz,mert ha azt mondod hogy a Trustmaster Warthogot az DCS:A-10C-hez akkor még el is hinném ,de még az sem igy van.

A másik ,meg miből gondolod, hogy a X55öst visszafejlesztették a 65F-hez képest?

(#560) vaakuum válasza repvez (#559) üzenetére


vaakuum
addikt

"Az X55 Rhino, amire a CS-t fejlesztik, "
Nyilván nem a Rhinót fejlesztik az SC-re, hanem fordítva, és ő ezt is írta.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#561) repvez válasza vaakuum (#560) üzenetére


repvez
addikt

igy is ugyis marhaság . Mi olyan dolog van amit egy játékban egy teljesen általános joystikhoz kell fejleszteni?
Max adnak ki hozzá egy profilt ,amit kb az első adandó alkalommal megváltoztat a felhasználó , hogy neki mi esik kézre jobban.
Ez ugyan olyan hülyeség mintha azt irnád, hogy a FIFa15-öt az logitech gamepadjához fejlesztik.

(#562) laci12234


laci12234
tag

van egy USB-és xbox 360 karom és minden játék felismeri a cod b.o.2 a cod Ghost minden csak a battlefield 4 nem ez miért van ??

(#563) vaakuum válasza repvez (#561) üzenetére


vaakuum
addikt

Mondjuk az, hogy pl. az általad használt joy-okat alapvetően légköri repüléshez használták, ahol a gravitáció, meg oldalszél miatt triggerlapokat meg egyéb olyan dolgokat lehet/kell vele állítani, aminek pl. az űrben, légmentes térben konkrétan semmi értelme. Légkörben egy egyszerű kanyar is máshogy néz ki, mint az űrben. És az űrben nincs fent-lent, meg hasonlók.Más fizika, más irányítási módok/feltételek.
De ismétlem, ha nem vetted volna észre, az eredeti hsz, aminek a tartalmát nekem tituláltad, nem tőlem származik :DDD

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#564) tikshow


tikshow
addikt

Sziasztok,

CH Fighterstick USB -t, illetv CH Pro Throttle USB-t Magyarországon lehet valahol kapni, ha nem akkor EU-n belül valahol? Itt találtam, de kicsit drágácska, ha ettől tudnátok jobb árat annak nagyon tudnék örülni. Amazon kilőve, ott Amerikából hoznák plusz 30.000ért.

(#565) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Joystikhoz tapadókorongot külön lehet kapni valahol? ( Saitek X52 -ről van szó).

Köszönöm!

(#566) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

A fiam ezt nézte ki magának karácsonyra : Trust GXT 39 Wireless gamepad for PC and PS3.
Csak pc-n használná, ezért nem tudom, érdemes-e ezt megvenni neki. Vagy tudtok ajánlani valami hasonlót 7-10k közötti árban? Gondolom az is lényeg, hogy ne vezetékes legyen.
A választ előre is köszönöm.
Üdv,

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#567) tikshow válasza garcia66 (#566) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem inkább egy Xbox360 controllert válasszatok.

(#568) Chrys_ válasza Gaborka30 (#565) üzenetére


Chrys_
addikt

Passz, de szerintem amúgy is gyenge hozzá ez a rögzítés. Valami kis állvány jobb lenne, amire fel lehet csavarozni két oldalt a vezérlőket.

(#569) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok vettem egy MaxFighter F-17 USB joyt (tudom nem a legjobb de nekem ez megfelelne) [link]
w7 alatt hol tudnám bekalibrálni? drivere elméletileg nincs/nem találom. Játéknál fel ismeri (battlefield 4) de kalibráció nélkül csak kamikaze pilótaként tudok érvényesülni. :D
Tudtok segíteni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#570) Gaborka30 válasza Chrys_ (#568) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszi. Az álvány nem rossz ötlet... csavarral az asztalhoz rögzíthetően.. az az igazi valóban...

(#571) tikshow válasza Gaborka30 (#570) üzenetére


tikshow
addikt

Duplaoldalas ragasztó?

(#572) Chrys_ válasza tikshow (#571) üzenetére


Chrys_
addikt

Én a helyében oldható kötésen gondolkoznék. Ha jól tudom, akkor vannak átmenő furatok a vezérlő egységeken (nem emlékszem, már egy ideje becsomagolva várnak az eladásra).

(#573) Sonja válasza aram01 (#569) üzenetére


Sonja
veterán

Start menű -> Eszközök és nyomtatók, majd jobb gomb a vezérlő ikonján -> Játékvezérlő-beállítások -> Tulajdonságok -> Beállítások fül -> Kalibrálás. Máris be tudod kalibrálni. ;)

Ehhez nem kell driver.

Egyébként szerintem egy picit többért inkább a Thrustmaster USB Joystick-ot kellett volna venned. Én legalábbis azt vettem volna. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#574) aram01 válasza Sonja (#573) üzenetére


aram01
nagyúr

na majd ha ennek kitekerem a nyakát :D

Köszi az útbaigazítást :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#575) Gaborka30 válasza Chrys_ (#572) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Mindenképpen oldható kötés kellene... és a duipőlaoldalas ragasztó sem megoldás, mert nem fix helye van....

(#576) Chrys_ válasza Gaborka30 (#575) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez egy egyszerű de nagyszerű megoldás.

(#577) Gaborka30 válasza Chrys_ (#576) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Nem rossz.. nagyon nem...

(#578) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Ajánljatok már valami alapvető (amit már érdemes megvenni) Joyt. A keret nem túl nagy, 5-10k között van ilyen?
Köszönöm előre is!

(#579) vaakuum


vaakuum
addikt

Azon gondolkodom, hogy helikopterekhez milyen botkormány használható?
Ha jól tudom, az igazi szúnyogok vezérlésénél nincs olyan mechanika, ami középre hozza a kormányt, az mindig marad abban az állapotban, ahová tolták. Vagy nem jól tudom? :F
Létezik egyáltalán helikopteres szimulátor?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#580) duvi válasza Bertiee (#578) üzenetére


duvi
nagyúr

Nézd meg ezt a joyt: THRUSTMASTER T.Flight Stick X Máshol lehet olcsóbban is venni, de figyelj a 2 év garanciára!

(#581) Bertiee válasza duvi (#580) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi a választ, végül lett egy használt Saitek joy ócsóé,,,, :)

(#582) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Megtetszett ez az 1-2 héten belül megvásárolható űrben zajlódó játék: Elite Dangerous
Milyen Joystickot javasolnátok hozzá?
Sosem játszottam sem Joy-al, sem repülős játékkal, azt hiszem megpróbálnám. Logitech a kedvenc márkám, de 1db-ot látok a weboldalukon. Valami más best buy darab esetleg a tapasztaltaktól?
Árban max 30-40.000.-

Köszi! :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#583) oldbone'76


oldbone'76
tag

Sziasztok.
Logitech extreme 3d pro, vagy Thrustmaster t-flight hotas x?
Bf4, esetleg Gta v.

(#584) oldbone'76 válasza oldbone'76 (#583) üzenetére


oldbone'76
tag

Esetleg Gödöllő-Aszód vonalon van valakinek extreme 3D pro vagy thrustmaster hotas x egy próbára?

(#585) duvi válasza oldbone'76 (#583) üzenetére


duvi
nagyúr

A különálló gázkar miatt én a Hotas X-re szavaznék. Elite: Dangerous alatt használtam és nagyon bevált.

(#586) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
A napokban vásároltam két playstation ds4 joyt és hozzá hama 4.0+edr-s bluetooth adaptert. Adott programokkal szépen lehet xbox360 joyoknak feltüntetni. Viszont vezeték nélkül (win 8.1-n) egyszerre a kettőt nem tudom összehozni. Ha mind a kettő vezetéken van vagy 1 és a másik vezeték nélkül, akkor sima ügy. Viszont amint a 2.-at akarom vezeték nélkül, csatlakoztatja és rögtön ledobja. Miért? Valakinek tapasztalata esetleg?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#587) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Joystick-et keresek a következő játékokhoz
Warthunder
Star citizen

Mindkettőnél simulator módban.

20-30 ezer forint környékéig mit tudtok ajánlani teljesen kezdőnek?
Utólag lehet majd veszek komolyabbat, de először egy belépő szintű joyra gondoltam

Öcsém vett egyet [link]
de ennek nagyon nagy a holtjátéka a kezdetnél és így nem is igazán lehet normálisan irányítani.

Mit ajánlotok?

Köszönöm! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#588) duvi válasza drmazsi (#587) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
THRUSTMASTER T.Flight Stick X vagy inkább a nagy testvérét THRUSTMASTER T.Flight Hotas X. Ezek után már hatalmas árrés van. A következő versenyző már 50.000 Ft körül van: SAITEK X52 Flight Control System.

(#589) drmazsi válasza duvi (#588) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi!

Akkor hotas X és annyi.

Don't hate the player, hate the game ...

(#590) Vesa


Vesa
Topikgazda

Üdv,

X52 Pro szofverében az istennek nem tudok profilt feltölteni a stickbe...Nem ír ki semmit, nem csinál semmit.
Van valakinek ötlete?

A tudomány a valóság költészete!

(#591) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok! Van egy Saitek X52-m. Szeretném lecserélni a tapadókorongjait. Hol tudnék rávaló korongokat beszerezni?

Köszönöm!

(#592) ViZion


ViZion
félisten

MWO-hoz (kb. mint a WoT) érdemes joyt venni?
Mik az ajánlottak kb.?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#593) vaakuum válasza ViZion (#592) üzenetére


vaakuum
addikt

Valahogy nehéz elképzelnem, hogy a célzás élmény lehet bottal...
Ha viszont arra gondolsz, hogy az alsórész irányítása bottal, a felsőé meg egérrel, abban lehet ráció...csak akkor meg valami ügyes kis balkezes bot kell (feltéve hogy jobbkézzel egerezel)
Technikai kérdés, hogy az irányításban a WASD igazából analógra van tervezve az MWO-ban? Mert ha arra, akkor nagy élménykülönbséget szerintem nem fog okozni a joy...

(én az SC miatt agyalok egy olyan lehetőségen, hogy egy nagyonsokgombos balkezes joy, plusz az egér jobb kézben jó lehet a repüléshez... ha találsz valamit, engem is érdekel)

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#594) ViZion válasza vaakuum (#593) üzenetére


ViZion
félisten

Magam sem tudom, h jobb lenne-e.
Alapból itt van a láb és a torzó ami forog (mint WoT-ban a lánctalp és a torony), valójában a bill-es rész a macera, fordítani a lábakat, közben menni és fegyókat/equipmentet is váltani... Kölcsön joy lehetne a megoldás, egyet tesztelni kellene.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#595) duncanx


duncanx
csendes tag

szevasztok

Van nekem egy Logitech extreme 3d pro.
Kb. 3-4 óra használat után lötyög (a kar tetején kb 1-1,2 cm kitérés) és a holt térben nem is érzékel.
Nem durvultam vele, mert még csak a tutorialokat csinálom az Elite: Dangerous-ban
kérdések:
- kapjam szét és javítsam/alakítsam át valahogy;
- mit és hogyan alakítsak át benne;
- van e bármi tapasztalatotok, hogy mit és hogyan javítsak a helyzeten;
A neten csak az általános szerelésre találtam videót.

köszönöm

(#596) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki játszik vagy játszott World Of Warplanes-zel Joystickkel?

Üdv

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#597) Dark Wander


Dark Wander
tag

Mcray: Az 1 hulladék, kipróbáltam de nem lehet rendesen irányítani a gépet, mintha 1000 t vagont kéne mozgatni.
Terveztem hogy ide a Joystick-os topicba írok néhány véleményt, az általam letesztelt/játszott repülős játékokról, hogy mennyire jó vagy s.r.

(#598) Dark Wander


Dark Wander
tag

Thrustmaster T.Flight Hotas X joystick-m van. Meglepett mikor kibontottam a dobozt és találtam 1 magyar használati útmutatót a dobozba. Sok terméknél nincs magyar útmutató, nem mintha ezen múlna a beüzemelése, csak csupán jó érzés, hogy nem néznek bennünket levegőnek.
Maga joystick kényelmes nekem, 16 k volt és nincs benne a force feedback. De szerintem nem is baj.
Lényeg hogy amilyen játékot tesztelek/játszom leírnám a véleményemet róla röviden hogy mennyire jó vagy s...
Kezdem a leggyengébbel:
World Of Planes: Vadász géppel repültem ami a legkönnyebb és legjobban manőverezhető de ennek ellenére is siralmas. Mintha több másodperces késés lenne a joystick-nál, és fordulni is nagyon lassan akar, gázkarra meg alig reagál. Látszik hogy billentyűzetre és egérre lett optimalizálva, de ezzel meg az a baj hogy 1 repülő mozgást nem tud olyan finoman és gyorsan lekezelni ahogy kéne. FELEJTŐS!! 5/1
Air Conflicts Secret Wars: Kellemes meglepésben részesültem. Még az első része 2006ban jött ki, akkoriba ha jól emlékszem csak bill. illetve egérrel volt játszható. Secret Wars rész a 2., valami nagy változás esett. Lényeg hogy ez arcade repülős, de ki lehet választani hogy bill+egér vagy 1 botos joystick vagy hotas rendszerű joystickot akarnák használni. Teljesen jól működik hotas-sal is, wop szembe a gázkarra AZONNAL reagál! Repülők között van különbség, ezt érezni is hogy 1 bombázó lassan fordul és lassú a végsebessége míg vadászgépek meg ellenkezője, de pl bf109 és Spitfire között nincs olyan eget rengető különbség mint a War Thunder-ban. Összességébe 1 nagyon jó arcade repülős játék lett. 5/4
War Thunder: Ez a játék a legjobb amit eddig nyomtam joystick-kal. Szerintem az összes híres joystick megtalálható benne, és beállítása részletes. Elvileg akinek Saitek-hez van műszerfala azt is belehet állítani!
Repülő gépek egyes típusai közt is nagy a különbség, érezni lehet, nem úgy mint pl Air Conflicts Secret Wars.
Összességben elmondható hogy minimum 1 botos joystick-kal nyomjátok a játékot, mert aki bill. + egér- rel nyomja az hoppon maradhat "lassú" irányítás miatt. Kiváló 5/5

Még csak ezzel a 3 játékkal játszottam, ha újabbat kipróbálok akkor majd írok.

(#599) Dark Wander


Dark Wander
tag

Air Conflicts Pacific Carriers: Erre nincsenek igazi szavak, annyira botrányos!! Secret Wars- szembe játszhatatlan! Arról van szó hogy felszállás után vagy ha a levegőből indul a játék akkor azt csinálja a gép hogy 1gyik irányba fordul a gép és hirtelen lefelé zuhan. Semmilyen mozgatásra nem reagál!!! Tudorial pályát se lehet így végig vinni. És külföldi véleményeket is olvastam, és ők is erre panaszkodtak!!! WOP-tól még sza...bb! 5/1 :W :W

[ Szerkesztve ]

(#600) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Olyan joystick-ot keresek, ami bináris, vagyis ha valamelyik irányba mozdítom, azonnal veszi a változást.
Magyarázatként annyit, hogy "Pac Man" típusú játékokhoz kellene, ahol fontos az azonnali reakció.

Köszi
Üdv YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.