Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) zsolt1129 válasza Tigermaster (#700) üzenetére


zsolt1129
addikt

Pl: ez.

(#702) Tigermaster


Tigermaster
csendes tag

gondolom ez azért jobbmit a 9600gt m :)

680w spire táp elég lenne ?

[ Szerkesztve ]

Tigermaster

(#703) zsolt1129 válasza Tigermaster (#702) üzenetére


zsolt1129
addikt

Egy picivel :DDD
De a tápod az abszoltút a nem ajánlott kategóriába tartozik. Ilyen VGA-t,már nem biznék rá,az biztos.

(#704) Tigermaster


Tigermaster
csendes tag

amugy mi a problem vele ? :(

Tigermaster

(#705) zsolt1129 válasza Tigermaster (#704) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az hogy eggyáltalán tudja-e azokat az értékeket,ami fel van rajta tüntetve. Megy eggyáltalán semillyen védelemmel nem rendelkezik. Szóval elég egy kis túlfesz,és"viszi magával" az egész konfigot. [link]

(#706) Tigermaster válasza zsolt1129 (#705) üzenetére


Tigermaster
csendes tag

aha vágom és akk milyen lenne jó ? van ,q6600,4gb ram, 1Tb vinyo ,dvd iró, meg a p45 alaplap+3 12cm venti meg 9600gt de ugye azhelyet lesz hd4890 !

[ Szerkesztve ]

Tigermaster

(#707) zsolt1129 válasza Tigermaster (#706) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ha komolyabb tuning lesz a procival,akkor Corsair HX/VX 450. Ha minden kötél szakad és nincsen rá ennyi keret,akkor Gigabyte Superb 460.

(#708) Tigermaster válasza zsolt1129 (#707) üzenetére


Tigermaster
csendes tag

http://www.spirecoolers.com/main/product_detail.asp?ProdID=698

amugy menyiért vannak azok a tápok ??

amugy menyiért lehene eladni spirét ??

[ Szerkesztve ]

Tigermaster

(#709) zsolt1129 válasza Tigermaster (#708) üzenetére


zsolt1129
addikt

A Corsair kb 18-21k körül mozog, a Giga 10k környékén. Hogy mennyiért lehet eladni a Spirét azt nem tudom,sokmindentől függ. Pl: mennyi idős, garis ? stb...

(#710) Tigermaster válasza zsolt1129 (#709) üzenetére


Tigermaster
csendes tag

2 honapos de csak 1 haonpja megy gari még van rá 2 év !

Tigermaster

(#711) Tigermaster


Tigermaster
csendes tag

szomszédnak 21 000ft spiért szerintem eltudnám paszolni simán !

Tigermaster

(#712) Telefunen válasza zsolt1129 (#699) üzenetére


Telefunen
őstag

Tévedés, az X38-ban mind2 PCIe 16x-os. A különbség mindössze annyi hogy az X38 PCIe 1.1-es, míg az X48 PCIe 2.0-ás.

mod2 stalker2331: Ott a pont. 2x16x@PCIe2.0 :R

[ Szerkesztve ]

(#713) stalker2331 válasza Telefunen (#712) üzenetére


stalker2331
csendes tag

Ez is tévedés. ;) Az X38 két slotja is PCI-E 2.0.. :K

(#714) No-kia


No-kia
őstag

Hello! ha jól értelmezem akkor egy 3850 és egy 3870 tud együtt menni crossfireben?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#715) Tigermaster válasza No-kia (#714) üzenetére


Tigermaster
csendes tag

:K Helló elvileg igen

[ Szerkesztve ]

Tigermaster

(#716) creed13 válasza TomiLi (#696) üzenetére


creed13
tag

Hello!

Itt van egy jó kis összehasonlító teszt ha a sebesség különbségek érdekelnek. ;)

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#717) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Van nekem egy Giga P35-DS4-es lapom, egy Giga 4850-es és egy Asus X1950Pro kártyám.
Ezeket öszze lehet kötni CF-be illetve lenne értelme?

Romani ite domum.

(#718) SipiBcs válasza ZCoyote (#717) üzenetére


SipiBcs
őstag

Azt hiszem túl nagy a különbség.
Ha mégis menne, akkor az 1950 visszafogná a HD4850-et. Szerintem nem javulna a teljesítményed.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#719) szacsee válasza ZCoyote (#717) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem menne egyáltalán.

(#720) ZCoyote


ZCoyote
őstag

A francba :((( . Köszi.

Romani ite domum.

(#721) creed13 válasza ZCoyote (#717) üzenetére


creed13
tag

Az x1950Pro-t és a 4850-es kártyát nem tudod összekötni, csak azonos szériákat tudsz.Itt van a kompatibilitási lista.

Látom kicsit lemaradtam válaszban... :D

[ Szerkesztve ]

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#722) ZCoyote válasza creed13 (#721) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem baj, azért köszi. A szándék a fontos :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#723) sakal83 válasza ZCoyote (#722) üzenetére


sakal83
addikt

Lenne egy láma kérdésem.

Most veszek egy gigabyte x38-as lapot, és van hozzá egy msi 4850 quadpipe-os vga-m.

Ha crossfire-t akarok, akkor bármilyen 4850 megfelel, vagy ugyanolyannak kell lennie?

+FSP Bluestorm (nem II-es verzió) 500 W táppal próbálkozzak?

Köszi a választ előre is :R

(#724) creed13 válasza sakal83 (#723) üzenetére


creed13
tag

Elvileg bármilyen márkából összerakhatsz CF-et.Nekem is az egyik kártyám Sapphire a másik Powercolor.Végülis 500W elég lehet, persze ez függ a wincsik, meghajtók, ventik vagy egyéb kiegekt számától is, de szerintem vinnie kellene... :U

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#725) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Lehet, hogy már elhangzott, de most nem tudok keresgélni: 790gx chipset-es alaplap /hd3300 integrált vga/ val milyen vga-val megy a HybridCrossfire ? valahol olvastam, hogy hd3450, de már régi hír volt, jelenleg mi az állás, mivel megy illetve mivel érdemes még párosítani /tehát nem crossfirex hanem hybrid crossfire. azt tudom, hogy csak vista alatt megyeget...

(#726) Auser


Auser
csendes tag

Helló az lenne a kérdésem, hogy összekötnénk egy Gigabyte EP45-DS4 deszkában, egy HD4870est és egy HD4850est. Ezzel eddig nincs is probléma, hogy elég hozzá egy darab Crossfire bridge? Mivel a 4850eshez nem adtak. Vagy hogy is megy ez pontosan, valaki homályosítson fel, köszönöm!

Elkészült az http://users.atw.hu/eliteclockers/index.html gyertek, nézzetek szét és regisztráljatok! ;)

(#727) mijoe


mijoe
csendes tag

Hali mindenki! Nagyon kéne a segítség!!! Nem akar életrekelni a crossfire a gépemben!
Alaplap: Asus Rampage formula
VGA: Gigabyte 4870 1g
Op.r.: W. Vista Ultimate 64 bit
A rendszer látja a a két kártyát az eszközkezelőben, a ccc is látja, de az egyikket tilotttnak írja és nem jelenik meg a crossfire engedélyezés! kipróbáltam több drivert is! Bios is friss! Nem tudom, hogy kell,e még adat a problémáról! Ha valakinek van ötlete, kérem írja meg!! :O :O :O Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Mindenből kicsavarni a maximumot!

(#728) creed13 válasza elttiL (#725) üzenetére


creed13
tag

Hello!
Én ennyit találtam a témával kapcsolatban az ati honlapján.Remélem segít valamennyit. :U

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#729) creed13 válasza Auser (#726) üzenetére


creed13
tag

Hello!
Ezt olvastad már?Szerintem tőle lenne érdemes megkérdezned.De szerintem tuti nem elég 1 cf híd. :U

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#730) creed13 válasza mijoe (#727) üzenetére


creed13
tag

Hello!
Olvastam sajnos már olyat, h valakinél egyszerűen nem ment a cf.Pedig azonos márkájúak voltak, jól voltak bekötve, minden rendben felvolt telepítve, külön-külön mind a 2 slotban mentek, de együtt egyszerűen nem. Sajnos meglehet, h te is azon kivételeket képviseled, amikor minden adott, de mégsem akar menni... :(

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#731) mijoe


mijoe
csendes tag

Köszi, de sajna nem sokat segített! Sok mindent megtettem már, másik op. rendszer(sima 32 bit-es xp) de a jelenség ua, az! Én arra gyanakszom, hogy a vistában lekk valami tükköt bevetni, de nem jövök rá!
Vagy az alaplap biosában, de ot sem találtam erre utaló lehetőséget, mint pl. a multi gpu engedélyezése vagy hasonló! Az tudom állítani, hogy melyik legyen az elsédleges, alsó v, felső slot! Hátha valakinek ue. vagy haonló rendszere van és tudja a megoldást:-)! Körübelül így érzem magyam :W :W :W :Y

Mindenből kicsavarni a maximumot!

(#732) creed13 válasza mijoe (#731) üzenetére


creed13
tag

A vistában nem kell semmit állítani, mert nekem is az van, és gond nélkül megy.Vagyis nekem csak vista alatt megy a cf. :(((

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#733) duduati


duduati
aktív tag

HAli

Valakinek esetleg tud erről valamit?

[link]

(#734) finest válasza duduati (#733) üzenetére


finest
őstag

Szerintem a 450-es táp elég lesz. A másik tápot rákötni a karira elég nagy bátorság, én nem kísérleteznék vele.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#735) duduati válasza finest (#734) üzenetére


duduati
aktív tag

Értem. Köszönöm a segítséget. MAjd megosztom veletek az eredményt ha minden összejön:D
Üdv

(#736) marcias


marcias
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem!
Haveromnak van egy HD4850 CF-e, és nagyon belassult (állítása szerint régebben gyors volt). A 9.6-os Catalyst van rajta. Azt mondja, pl a Prototype-t 1600-as felbontásban csak mediumon tudja játszani mert high-on szaggat. COD4-ben pedig ha kikapcsolja a multi-card opciót, gyorsul a játék. Van valami tipp, hogy mi lehet a gond? :R

Ja, Vista 64bites rendszeren fut, E8400-as proci, meg P45-ös lap.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#737) creed13 válasza marcias (#736) üzenetére


creed13
tag

Hello!

Szerintem a haverodnak szétkéne nézni mondjuk más topikokban, mert asszem pl valamelyik cod-ban ha valamit ccc-ben állít, akkor tökéletesen fog menni a cf, és nem lassulni fog, hanem gyorsulni.Na ezt jól megasszontam. :DDD De sajna vannak gamek, amik nem bírják a 2 kártyás rendszereket és inkább lassúlnak, mintsem gyorsulnának.Nekem momentán a Prototype-val semmi gondom, igaz én 1280x1024-ben tolom.... :U

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#738) marcias válasza creed13 (#737) üzenetére


marcias
őstag

Köszi! Esetleg azt nem tudja valaki, hogy "el tud romlani" úgymond? ;] Mert a kellő sebesség töredékét nyújtja a rendszere. Most a win újratelepítése került terítékre.

Steam: marcias88

(#739) creed13 válasza marcias (#738) üzenetére


creed13
tag

Szerintem annak a letesztelésére, hogy elromlott-e a cf rendszer nálla a legjobb módja a 3dmark 06 vagy (vista esetén) vantage futtatása.Először tesztelje le úgy, hogy ne legyen bepipálva ccc-ben a multi gpu mód, aztán úgy, hogy be van.Legalábbis én így csináltam. :K

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#740) marcias válasza creed13 (#739) üzenetére


marcias
őstag

Na, tegnap voltam nála, és megnéztem mi a helyzet. 9.6-os Catalyst volt fenn, és minden játék akadt mint a veszedelem. COD : OU pl! COD4 1024-ben szaggatott medium beállításokkal. Mondom itt vmi nagyon nem jó. Letöröltem csontig a meghajtót, majd újra az egész, semmi nem változott. :F Kicsit meg voltam lőve, letöröltem újra, majd csak úgy poénból elindítottam egy játékot, úgy, hogy látszólag nem volt feltelepítve meghajtó. Amikor elindult a játék, felvilland a crossfire logó a jobb felső sarokban, ami már eleve gyanús volt. Majd COD4 1600x1200-ban, minden highon 180fps. :DDD Erre mondjon vki vmit...

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#741) TTomax válasza marcias (#740) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez olyankor van amikor össze-vissza vannak a meghajtók telepítve.És addig nincs baj amig mind a gyári ATI,akkor kezdődik igazán amikor egy Extreme-G,vagy hasonló driver is telepítve van/volt...Szerintem a te barátod gondja is akkor kezdődött amikor felrakta a mostani 9.6-os Catalystet,csak erről mélyen hallgat...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#742) marcias válasza TTomax (#741) üzenetére


marcias
őstag

Na persze napokig (hetekig?) hallgattam hogy mekkora szar az ATI. :N
Ez az Extreme-G mit takar?

Steam: marcias88

(#743) Calibos


Calibos
addikt

Sziasztok.
Van egy sapphire4870 és egy Giga4850 kártyám, Amd phenomII 720BE@3500 lenne a CPU. 1db Winchester+2db Író.
Szerintetek elég hozzá egy 500wattos enermax táp, vagy inkább a 600wattos enermaxot tegyem be??

(#744) roland.75


roland.75
tag

Hali!
Jól értettem azt, hogy az XP alatt a 2db 4870X2 CrossffireX nem ér semmit, mivel az XP a 4 magot már nem tudja kezelni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#745) marcias válasza roland.75 (#744) üzenetére


marcias
őstag

Nagyobb probléma a 32bites OP-rendszer. Egy ilyen konfighoz már 64 bites Vista/7 illene.

Steam: marcias88

(#746) TTomax válasza marcias (#742) üzenetére


TTomax
nagyúr

Olyan buherált driver mint az Omega,csak pl amikor le akarod szedni néha dob egy kék halált ha CF-ed van...aztán marad belöle ez meg az a következő driver telepítéskor és az akad az új driverral.. :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#747) roland.75 válasza marcias (#745) üzenetére


roland.75
tag

Köszönöm a segítséget.

(#748) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!
Annyi kérdésem lenne, hogy vettem egy ASUS notit, amiben Puma platform muzsikál. Az alaplapi 3200-as integrált GPU mellé be van téve egy 3470-es saját 512MB rammal, hogy alkalmasint a CFX-en keresztül működjön. Mivel mindig a 3200-as VGA-t "látja" a rendszer, honnét tudok meggyőződni róla, hogy a 3470-es is "besegít"? Mer igazából, ha letiltom a 3470-est akkor sem érzek változást. Magyarán ugyanolyan rohadt lassú minden. Tudom, hogy a 3470 nem az nVidia legkomolyabb fejfájása, de gondolom azért a HL2 EP2-t vinnie kellene riccenés mentesen.
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#749) marcias válasza KillHates (#748) üzenetére


marcias
őstag

Csak nem egy F8Tr? :U

Steam: marcias88

(#750) KillHates válasza marcias (#749) üzenetére


KillHates
nagyúr

De. (jaj, valami rosszat sejtek... :( )
És baxik se működni a 3470-es, mert ha letiltom, ugyanazokat az eredményeket produkálja. Gyanítom, hogy nem kellene kétszeresére ugrani az FPS-eknek, de hogy egyet sem javul a rendszer azért az kétséggel tölt el...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.