Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) TomBoy1986 válasza jbalint (#200) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hát elvileg ha van fent CCC-d, akkor abban be kell pipálni. Ezen felül meg a Catalyst AI-val kell játszogatni, hogy működjön.

Fontos az is, hogy a lehető legújabb driver legyen fent mindig, mert a CF teljesítményén igyekeznek folyamatosan javítani.

Ha 3DMark06-ban sincs semmi teljesítménynövekedés, akkor bizony szoftveres bugod van.

Feltételezem összekötve össze vannak :)

Amúgy a COD4-ben van egy opció is, amit be kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#202) jbalint válasza TomBoy1986 (#201) üzenetére


jbalint
csendes tag

Szia! Még amikor írtam ide, akkor este feltettem 1 új ccc-t és a crossfire enable megjelent! Sőt a colin dirt-ben és a cod4-ben több mint 50% növekedést tapasztaltam de semmi másban, sőt még ebben is hol megy hol nem! Nincs valami patch vagy bármi cucc amivel a játékokkal fellehet ismertetni a cfet?

(#203) izzsi


izzsi
csendes tag

Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy crossfireban tudom hogy a frekvenciáknak(ram,gpu,ramdac) egyezniük kell, de azt nem tudom, hogy azonosnak kell e lennie a ram méretének.
A mostani Sapphire HD2600XT(256MB GDDR3)-m mellé akarok majd még egyet, de hogy 512MB-os lehet-e??

Értem én hogy benzin, de mi hajtsa?

(#204) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Sziasztok!

Valaki mondja meg, hogy miért nem tudom cf-ben műkdötetni egy giga hd3870 512ddr3 mast és egy sapphire 3850 256ddr3 -mas? elősször catalyst 8.4-essel próbálkoztam, engedélyeztem a cf-t ccc-ben, de gpu-z disabled-et mutat. omegával hasonló, sőt omega azt írja ki cf engedélyezsénél, hogy "invalid value name!CFEnabled!" Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#205) syckaloz válasza syckaloz (#204) üzenetére


syckaloz
aktív tag

GPU-z azt írja, hogy disabled, de működik :) nemértem...

(#206) syckaloz


syckaloz
aktív tag

(#207) syckaloz


syckaloz
aktív tag

SM2 /SM3 -eredményeknél van különbség :) Procit még húzhatnám :U

(#208) syckaloz


syckaloz
aktív tag

(#209) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Húúú mennyi CF rajongó van PH!-n :U

(#210) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Szerintem volt gyorsulás CF-ben. Igan nem 100%ékos, de 50%os minden esetben. :U

(#211) radírfej válasza izzsi (#203) üzenetére


radírfej
senior tag

elvileg az általad sorolt paramétereknek sem kell egyezniük. gyakorlatilag meg nem tudni, ki kell próbálni. és ha van tapasztalat, megírni.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#212) radírfej válasza syckaloz (#210) üzenetére


radírfej
senior tag

ez alapján azért nem lehet kijelenteni, hogy minden esetben van 50% os gyorsulás.

a CF hatásfoka sok tényezőn múlik. általánosságban sajnos csak azt lehet állítani, hogy 0 és 95% között működik. szintetikus programokban inkább jobb hatásfgokkal, mint gyakorlati alkalmazások (játékok) esetében.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#213) gombcomp válasza radírfej (#211) üzenetére


gombcomp
senior tag

Teljesen mindegy az órajel a CrossfireX kapcsolat esetében (a "régi" CF-nél nem volt az
mivel a lassabb kártya órajelén ment a cucc).A lényeg,hogy a kártyák képesek legyenek
erre az üzemmódra! CFX :K
ui.: Az alaplapnak is támogatnia kell,ezért Nvidia Chipsettel ne próbáld! :C

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#214) radírfej válasza gombcomp (#213) üzenetére


radírfej
senior tag

köszi a tájékoztatást. :)

nem véletlenül említettem meg, hogy gyakorlati tapasztalatokra van szükség, mert elméletben minden nagyon optimálisank tűnik.

csak aztán van néhány szereplő, ahol elcsúszhat a dolog.

gondolok itt alaplap -vga közötti inkompatibilitásra, rosszul megírt bios verzióra, stb stb.

asszimetrikus crossfire tapasztalatok meg szinte egyenlőek a 0 -val, bár egy időben ment a demozgatás az amd részéről.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#215) chokeee válasza gombcomp (#213) üzenetére


chokeee
aktív tag

szia! a táblázat szerint mit jelent az "internal crossfire inreconnect" ?

gumiczuczli

(#216) chokeee válasza chokeee (#215) üzenetére


chokeee
aktív tag

elég gyengusz kérdés volt.
rájöttem :D

gumiczuczli

(#217) MC Pite


MC Pite
veterán

HCF-es kérdés ide is jöhet/él vagy a sajátjába?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#218) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
- 2db 2600XT összekötéséhez 1 vagy 2db híd szükséges?
- Crossfire-ös rendszer esetén mindkét kártyát húzni mivel lehet? CCC?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#219) baleee89


baleee89
aktív tag

hi all [link] lenne ez a lapom egyik pci-e csak 8x menyibe fogná ez mega cf-t?

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#220) TomBoy1986 válasza baleee89 (#219) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Miből akarsz CF-et?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#221) baleee89 válasza TomBoy1986 (#220) üzenetére


baleee89
aktív tag

nem valószinü hogy cf lesz! csak még is ha rá fanyalodnék vagy a kiváncsiság! menyire hátráltatna engem ez a dolog?

[ Szerkesztve ]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#222) TomBoy1986 válasza baleee89 (#221) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nem akarok hülyeséget mondani, tapasztalatból annyit tudok, hogy egy 7900GS Supert már a 4xPCI-E komolyan determinál, ami annyit tesz, hogy a teljesítménye 10%-nál jobban lecsökken. De ez 4x-esre vonatkozik és olyan esetre főleg, amikor már a rendszermemóriához hozzá kell nyúlni :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#223) jbalint válasza TomBoy1986 (#222) üzenetére


jbalint
csendes tag

Csákány!
Nekem is kérdésem adódott a 2darab 2600xt-mel és akkor találtam ezt a videót!
http://ati.amd.com/technology/crossfire/howitworksdemo.html
E szerint 2 darab "szalagkábel" kell közé! Csak azt nem értem h a karik teljesítménye összeadódik és 2*800 mHz lesz a procijuk és 512 ram lesz a 2 256os kariból?
A windows ezt 1 kártyának foglya látni és 512 rammal? Mert az enyém csak 256 nak látja a kép tulajdonságoknál!

Üdv: -Bálint-

(#224) jbalint válasza jbalint (#223) üzenetére


jbalint
csendes tag

Je és még valami a ccc azt írja h a cf enabled a GPUz szerint meg disabled! Most akkor mi van? A 3D Mark szerint meg 3000pont növekedés cf-el!

(#225) TomBoy1986 válasza jbalint (#223) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na nálam működik a dolog - bár nem minden esetben. Ha valamelyik játékban nem veszel észre különbséget, akkor a Catalyst AI-n kellene változtatni (standard/advanced).

Nem egy kártyaként látja, hanem többként. Ebből következik, hogy nem adódik össze az órajel sem és a memória sem.

A CF-nek a CCC-ben meg Enablednek kell lennie.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#226) jbalint válasza TomBoy1986 (#225) üzenetére


jbalint
csendes tag

Heló!
Olyan problémám adódott h elővettem a colin dirt-öt és a racedriver grid-ot gondolom nem kell a 2 játékról beszélnem! (Ugyanarra az alapra épülnek)

Dirtben cf nélkül 800*600medium grafikán fut a game 30fps körül
cf-el 1024*768 high grafika 40 fps (gyanúsan durva teljesítmény növekedés)

Grid: cf nélkül 1024*768 ultra grafika 25-30fps között szaladgál
cf-el alig éri el a 10 fps-t

és semmi racionális magyarázatot nem látok rá h miért

egyébként 2 asus eah 2600xt kötöttem össze 1 asus P5KC lapban
számíthat az h a 2. pci-e csati elvileg 4*es csak vagyis nem is igazán tudom mert elég zavarosan van leírva a könyvében h mikor hogy működik de a neten mindenhol 2*16osnak írják

hát ez jó hosszúra sikeredett

Üdv: -Bálint-

(#227) vackor81


vackor81
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már elhangzott, de nem tudtam minden hsz-t végigolvasni:

Crossfire esetén működnek azonos gyártó azonos családjának a különböző fantázianevű brandjei?

Pl.:
Sapphire HD3870 Full Vivo
Sapphire HD3870 Sapphire Edition
Sapphire HD3870 Toxic Edition,stb...

Ha azonos memóriával (GDDR4,512) rendelkeznek, csak az órajel különbözik akkor is rendben működnek CF-ben?
Van valakinek hasonló konfigja?
Előre is köszi a válaszokat!

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#228) 14adam válasza vackor81 (#227) üzenetére


14adam
addikt

igen müködnek,de ha az egyiknek lassab az órajele akkor az lasitani fogja a másik kártyát is

(#229) Blaciousm


Blaciousm
csendes tag

Sziasztok :)

Lenne egy hülye kérdésem. Lehet-e két különböző videokártyát SLi be kötni?
GIGABYTE GV-NX96T512HP 9600GT és GIGABYTE GV-NX86T256H 8600GT

Az én logikám szerint a válasz nem lehet, de remélem. :):)

(#230) 14adam válasza Blaciousm (#229) üzenetére


14adam
addikt

nemlehet

(#231) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

a cf támogatja (és viszont), a dirt/gid-et?

mert az én sli-om nem.... majdnem minden játékban hozza a bekapcsolt sli a +50%-ot, de az előbb említettekben nem.

és lehet, hogy augusztusban kivágom a francba a 2*8800gt-ket, és valami cf, vagy x2 vagy x2cf lesz. de ha a cf-sem hoz ezekben gyorsulást, akkor maradok.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#232) syckaloz válasza 14adam (#228) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Üdv. Nálam csak a memóriát vette vissza! Volt (van:D) egy 3850 256mb-os és egy 3870 512 mb os kártyám. Mind2n csak 256mb-ot használt cf-ben, viszont a gpu cloclkot és a memót is külön tudtam állítani.

:)

(#233) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Na. Haladok a tervvel. És tényleg bejön amit gondoltam annó, hogy 48xx -as széria megjelenésével, úgy eik az 3870X2-es kártyák ára , mint a .. szóval nagyon. :C

(#234) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Igen ez is igaz.
De a 4850 is elég olcsó én ebből is gondolkozom cf-ben.

Van egy p35 lapom ami támogatja a crossfire-t elvileg. Tudom hogy régebben volt ilyen, hogy crossfire edition a kártyákból, de olyan már nincs nem? Veszek 2db sima 4850-es és menni fog a crossfire? Ilyen összekötő kábel vagy valami az minden kártya dobozában megtalálható?

[ Szerkesztve ]

(#235) jbalint válasza Sztojcsi (#234) üzenetére


jbalint
csendes tag

Csá! Srácok! Én azt tapasztalatam h az sli-vel szemben a játékok 90%-a nem támogatja a cf-et! Mintha kicsit összeesküdtek volna az ati ellen! Vagy még nem forrt ki a dolog! Nállam a dirt nél megvolt a több mint 50% növekedés, de a grid-nál csak -50% volt kb! 1 karival csúnyán jobban futott! Szóval sztem a 2 kari árából vegyetek 1 durva felsőkategóriás kártyát és nem lesz hiba a játékokkal!

De ez az én egyéni tapasztalatom, és véleményem! Én így tettem!

Üdv: -Bálint-

(#236) Hunter2 válasza jbalint (#235) üzenetére


Hunter2
addikt

Próbált már valaki sli-s lapban CF-et?

(#237) r-chee


r-chee
őstag

Én olyat láttam már, hogy CF-es lapban tökéletesen ment két 8800GT SLI-ben, de arról nem tudok, hogy SLI-s alaplapban mükszene a CF.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#238) SzlobiG válasza r-chee (#237) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen volt régebben módosított NV driver amivel ment, de nem volt vmi jó...

(#239) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv, adott nálam egy szitu..E8600 vs Q9450.
Melyik illene CF alá?
Q9450 kb 3400-3500Mhz-n ketyegne, E8600 meg mittomén 4-4,2Ghz minimum.
Tapasztalatokra illetve tesztekre lennék kiváncsi...nem olyan hsz-okra, hogy vegyé kvadot bázz, mert köll oda az...
Szerintem elég lenne CPU szempontjából egy 4Ghz-es C2D is, de nincs a neten összehasonlító teszt új VGA-kkal és ilyen sebességű procikkal.
Vélemények?
Kösz a választ előre is! :R

(#240) leviske válasza szacsee (#239) üzenetére


leviske
veterán

A legtöbb játékban még jobban kell a MHz, mint az a +két mag. :) Nézd meg a PH! "Legyen két maggal több?" tesztjét és rájössz, hogy azonos órajelen nagyon minimális a különbség.

Azt a +6-700MHz-et jobban fogod érzékelni. ;) Téged ismerve meg ugysem 2év+-ra tervezel, tehát a +2mag csak visszafogna tuningban... :K

(#241) Qru válasza Sztojcsi (#234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem minden kártyához adnak, általában az alaplapokhoz is szoktak adni. (Sajnos tapasztaltam olyat, hogy a kivették a dobozból, majd külön alarták eladni a CF hidat a boltban +pénzért. :((( ) P35-el az a gond, hogy a másdodik PCI-E sin csak 4x módot tud, ami eléggé visszafoghatja a második kártya teljesítményét.
Ma már nincs CF edition, két egyforma kártya legyen (márka mindegy ilyen szempotnból) és menni fog a CF.

#nincsbennetarcsi

(#242) gombcomp válasza Qru (#241) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nem kell hogy teljesen "egyformák" legyenek! ATI_CFX

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#243) r9550


r9550
senior tag

Hali azt szeretném tőletek megtudakozni hogy az msi k9a platinum támogatja-e a cfx-et mert lehet hogy akkor inkább hd2600xt-t vennék a pro-m mellé amugy nekem nincs semmi gondom a lappal a ujjab biosok sokat segítettek a lapon gigás 800-as kingmax ramma semmi baja ujj biossal lehet állítani a ht-t mindkét vga-t is normálisan kezeli igaz hogy mégcsak mindakettő pro(havertol kért az egyik addig amígy nyaral :DDD ) válaszotokat előre is megköszönném :R

(#244) Tomate


Tomate
veterán

Megvolt a 2900Pro CF "teszt" :W

Átjött fv82-tagtárs, hozta az 1:1-ben ugyan olyan 2900-ast mint az enyém, biostól kezdve az utolsó porszemig minden egyezett. Beraktuk mind a 2-t. Molexet ráraktam alaplapra. Mind 2 CF-híd rákerült mindkettőre rádugtam a tápot. Indítás>Működnek a kártyák de a CF nem megy. GPU-Z látja mind a 2 kártyát. Az elsődleges síneben lévőt normálisan állapítja meg, ami meg a másodlagosban van, olyanokat ír rá, hogy 4gb-ram, 512bit, 1mhz GPU-2mhz Memory.
Catalyst 8.7 csak 1 kártyát lát. Utána két kártyát megcseréltük, ugyan az, utána megnéztük egy híddal, megnéztük híd nélkül, megnéztük alaplapi molex nélkül, külön külön mind két slotban a kártyákat, biosban , ctrl+F1 kombóval az összes PCI-E es beállítást ami disableden volt autóra tettünk. Semmi, ugyan az és az.... Átmentünk tesóm gépéhez. Ugyan az az alaplap mint az enyém, és ugyan az volt a probléma mint az én gépemen. Sehogy se jött össze :( Ha valaki tud valami okosat ne tartsa vissza!

(#245) AMATŐR válasza Tomate (#244) üzenetére


AMATŐR
őstag

Valaki írta a másik topikban, hogy a Catalyst 8.6 kell feltenni! :U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#246) r9550 válasza AMATŐR (#245) üzenetére


r9550
senior tag

ez csak ennél a karinál van vagy az összesnés mert én 8.7 beta-val próbáltam annó és azzal tökéletesen ment 2db 2600pro-val msi k9a platinumba gpu-z is látta faszául kiírta hogy cf enabled 2 gpus gyorsulás is volt devil may cry-ben 2X-es mohairborne-ben 2X-es 3d mark 2005-ben 2X-es vagyis majdnem

(#247) AMATŐR válasza r9550 (#246) üzenetére


AMATŐR
őstag

Erre gondoltam:[link]

Állítólag mindnél! :F

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#248) -pooshy-


-pooshy-
tag

A 2*8 as cf elég egy 4870cf nek?

(#249) -pooshy-


-pooshy-
tag

Közben megtudtam...igen.

(#250) fv82 válasza AMATŐR (#245) üzenetére


fv82
tag

Tomate azt el is felejtette írni, hogy 8.6os drivert is feltett, amikor a legelején azt írta, hogy a másik kártyához nincs driver.

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.