Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) norbi19884


norbi19884
tag

Hali!

Még új vagyok cf témába lenne egy két kérdésem 2900pro cf-be. Na akkor beraktam őket csak egy cf kábelem van az elég vagy kettő kell, van rajtuk vmi kapcsoló amin van egy 1-es és egy 2-es a második kártyát 2-es-re raktam ezeknek hogy kéne állni? Ja és egy 460-as gygagbyte tápom van ez elégnekik vagy cseréljem nagyobbra?Conrol center kiírta hogy cf-be van meg ilyenek és a menüjébe is ott cf ahol kilehet kapcsolni őket.

(#502) taaz válasza norbi19884 (#501) üzenetére


taaz
aktív tag

Szia!
A két darab kapcsolo a kártya hátulján az csak tv-ot PAL NTSC vagy mi a szösz kapcsolo, Felesleges állitgatni cf alatt én is kapcsolgattam ,de nem variált semmit.
A HID-bol jo ha kettö van, h frankon menjen szinkronban. Nálam volt egy kisseb gyorsulás mert a 2. PCIe foglalatom 4x-es.
460W táp ....... :F Én az 29xt-ket 15A ill 16A-t adok nekik "másik táppal" . Meg kell nézni h hány amperes a tápod 12V ágai.

(#503) norbi19884


norbi19884
tag

Hali!

Ja és még ezt akartam kérdezni hogy a másik miért csak négyszeres mert elvileg 16x-os Asus p5kc lap és ha csak egy a másik pcix-be akkor tudja a 16x-et ez mitől lehet és az gáz ha egy másik tápról nyomatom a másodlagos kártyát?

(#504) norbi19884


norbi19884
tag

Ja és a ccc-be a cf fülnél van egy olyan hogy identify gpu ez mi?

(#505) taaz válasza norbi19884 (#503) üzenetére


taaz
aktív tag

Ahogy elnéztem a lapodat az is olyan felálásban használja a Vga-kat mint az enyém.
Fizikailag 2db 16x pci-e de az also csak 4x elektromosan.
Saját felelöségre kokányolj a tápokkal. Nem lesz amugy baja, mert nekem már 5 honapja igy megy. Meg lehet kapni ilyen megoldást ami csak a vga-t táplálja.ITT

(#506) taaz válasza norbi19884 (#504) üzenetére


taaz
aktív tag

Nem biztos de valoszinü h az elsödleges monitorvezérlöt mutatja meg, azonositja.

(#507) 14adam válasza misi46 (#500) üzenetére


14adam
addikt

Persze :K

(#508) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Erősen gondolkodok egy Crossfire rendszer kiépítésén. De előtte lenne pár kérdésem
1. Mennyire stabilak ezek a rendszerek? ( 2db 4850-ről volna szó)
2. Jobban megérné egy 2 magos csúcskártya ( GTX 295, 4870X29

Üdv.: Marci

(#509) gfefe


gfefe
őstag

Úgy néz ki, hogy olcsón tudnék szerezni egy 3870 es karit a jelenlegi rendszerembe így kiépitenék egy crosfirex et...

(gépem az adatlapomban)

Szerintetek kb mennyi előrelépést hoz teljesítményben? érdemes? (13E ft lenne tehát tényleg olcsó :B )

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#510) 7600 GS


7600 GS
addikt

Ide is sűrűn járnak :DDD

(#511) leviske válasza 7600 GS (#508) üzenetére


leviske
veterán

Stabilnak stabil, bár régebben lehetett hallani problémákat a HD4850CFX rendszerekkel kapcsolatban, de már jó ideje nem.

Ha azonos áron tudod venni, akkor a HD4870X2 jobb választás, de gondolom ez a helyzet nem áll fenn. :DDD A lapod jó CFX alap, nem hiszem, hogy akadályozna. :)

(#509) gfefe: Attól függ mivel játszol. 2 HD3870-essel már szerintem a HD4850 teljesítménye körül lehetsz, ahol működik a CFX. Bár biztos van ahol fölötte és van ahol alatta... Nem nagyon láttam ilyen témát boncolgató teszteket.

(#512) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 4870+4850 CFX rendszernél milyen különbség van egy X48-as és egy EP45-ös deszkánál?

(#513) taaz válasza WildDaemon (#512) üzenetére


taaz
aktív tag

Szerintem nem sok. Az árkülönbséghez képest elenyészö SZERINTEM.
Ha valakit érdekel 2900xt CF

(#514) leviske válasza WildDaemon (#512) üzenetére


leviske
veterán

Nem sok. A P45-ös lapok átlagban 2db 8x PCIE-t tudnak nyújtani kártyánként, ami dualCFX esetén bőven elég jelenleg. Viszont sok értelme nincs összekötni a két kártyát, max, ha az 50-es szalad a 70-es órajelein. Más esetben vagy egy tiszta 70 CFX, vagy egy tiszta 50 CFX ajánlott. :K

(#515) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Mindenkinek!
Nem tudtok olyan linket adni, ahol felsorolják azokat a játékokat, amelyekben működik a crossfire?
A crossfire működése mitől függ egy játékban?
Drivertől, vagy a játéktól? Ergo egy nem cf támogatott játék a későbbiekben lehet cf támogatott? :F :R

(#516) Tomate válasza szacsee (#515) üzenetére


Tomate
veterán

A játék megírásától függ. Drivert hiába írnak hozzá nem fog menni. Esetleges patchben orvosolhatják a 2-4gpu-s dolgot a játék készítői ha alapból nem tették bele CF kompatibilitást.
Itt egy pár....

[ Szerkesztve ]

(#517) szacsee válasza Tomate (#516) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Ti mint tulajdonosok nem tudnátok pár játékot leírni, amit az 1. hsz-ba lehetne gyűjteni?

(#518) Egzee válasza WildDaemon (#512) üzenetére


Egzee
őstag

Írtak már elfogadható választ, de szerintem a legjobb válasz számokban kifejezve az, hogy 10-15% különbség van egy 8-8x és egy 16x-16x-os crossfire között. Valahol, valamikor egy tesztet olvastam, az írta... Nekem is 8x-8x van egy 4850CF és asszem valami 10500pontot kapott a grafikai számításra a gép vantage alatt míg egy 4850X2 11500 pont. Elvileg ha 16-16x-ba lenne akkor megelőzné valamivel a 4850x2-őt, de itt mutatkozott meg a 8x-8x és nem is érdekel mert bagatel a különbség ahhoz képest amibe egy 790FX (kb 40ezer) alaplap kerülne a 790X-emhez (kb 25ezer) képest... Nem is nagyon adogatnak már ki 790FX-es alaplapokat, csak a régről megmaradtak vannak piacon horror áron...

(#519) newgamer válasza szacsee (#515) üzenetére


newgamer
aktív tag

Játéknak kell támogatnia a CF-et mindenképp és egyéb mást is pl: 2mag, 5.1 stb...
sztem érdemesebb egy VGA-t venni, de az jó legyen.
Amugy ti szerintetek, mikor érdemes CF-et használni és mi használja ki igazán, nem csak játékokra gondolok.

(#520) Egzee válasza newgamer (#519) üzenetére


Egzee
őstag

Sztem csak akkor érdemes CF-et venni, ha annak teljesítménye magasan a legjobb ár/érték kategóriában van és még ezt is olcsóbban szerezted a piaci árához képest... én 51ropit szurkoltam le összesen 2db 4850-esért... ennyiért kaptam egy 60ezer forintos gtx260 és azonos árban egy 4870-et csúnyán verő kombót...

(#521) TTomax válasza Egzee (#520) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tiszta haszon,főleg ha hozzászámolod a széles mosollyal közeledő villanyszámlást, a drágább alaplapot,tápot,a nyári kánikulai extrafütést,és a szuper driveres támogatást... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#522) Abu85 válasza Tomate (#516) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CF-et lehet driverből is működtetni. Az SLI-hez kell mindenképp programkódszintű támogatás.
Ha a program támogatja a CF-et, akkor még driver profil sem kell a működéshez.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#523) szacsee válasza Abu85 (#522) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alacsony fogyasztást szeretnék IDLE és megfelelő teljesítményt, akkor a 4770CF ha jól sejtem megfelelő választás lesz majdan.... :F
Elég kacsintani is, ha igen.. :D

(#524) Egzee válasza szacsee (#523) üzenetére


Egzee
őstag

inkább egy, de normális kártyát vegyél...

(#525) szacsee válasza Egzee (#524) üzenetére


szacsee
nagyúr

Értelek, de ahogy nézem pl a 4830 CF leveri a 4870-et, mint vak a poharat, ráadásul a 4870 IDLE 76 W körül fogyaszt, terhelve pedig 158W körül.
A 4770 fogyasztása teljes terhelésen CF-ben a HD4870 fogyasztásával lesz egyenlő, viszont IDLE szerintem a 2 kártya nem fog többet enni 40W-nál.
Tudom ha 7/24 megy a gépem, akkor sem jelentős összeg, de ha jól látom amikkel játszom támogatják a CF-et. :)

(#526) TTomax válasza szacsee (#525) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hol látod te,hogy ilyen jól megy a CF?Tesztekben?Egy de jó kártyát vegyél,hidd el nem véletlen írjuk... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#527) szacsee válasza TTomax (#526) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt láttam amúgy...
Miért 1 kártya?
Ennyire rossz a CF?

(#528) TTomax válasza szacsee (#527) üzenetére


TTomax
nagyúr

E szerint a teszt szerint még a GTX280-at is elveri a 4830CF.Szerintem ez nem fedi a valóságot... no de mindegy...Nekem sok gondom volt a CF.el igaz 8.8-as catalysttel teszteltem.Akkor megfogadtan ,hogy soha többet amikor a fél monitor villogott jó néhány játékban.Nekem egy videokártya kell egy GPU-val,amin megy is a powerplay és teljesít rendesen....Nézz be a 4870X2-es topicba mit szenvednek a mai napig a powerplay-el,gondolod sima CF-ban ez jobb lesz?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#529) Abu85 válasza szacsee (#523) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az elég jó kombó lesz ... most én is valami olyasmiben gondolkodok. Ha kijön a HD 4890 árán, akkor best buy. Bár ha nagy felbontásra kell, akkor talán az 1 GB memó miatt jobb a HD 4890.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#530) szacsee


szacsee
nagyúr

Köszi Mindenkinek! :R

(#531) leviske válasza szacsee (#517) üzenetére


leviske
veterán

Nem túl egyszerű egy ilyen listát összegyűjteni. Már csak két okból is:

- Első: A régebbi CF több régebbi játékot támogatott, amiket a CFX már nem támogat, így a régebben felállított listákból csak részben lehetne kiindulni.

- Második: Mikortól veszed támogatottnak egy játékban a CrossFireX-et? Mikor már 1-2FPS-t gyorsulást tapasztalsz, vagy pedig ha minimum 30%-ot gyorsul?

Már csak azért sincs szerintem értelme felállatni egy ilyen listát, mivel az AMD sok esetben csak később küszöböli ki a CFX problémákat egyes játékoknál. Arra meg nem sokaknak van ideje, hogy folyton böngésszék a Catalyst-ok leírásait.

Amelyik játékokhoz szükség van CFX/SLI-re, azok úgy is szerepet kapnak a tesztekben. :)

(#532) Egzee válasza szacsee (#530) üzenetére


Egzee
őstag

jó-jó igazad van... pont én mondok ellent a cf-re mikor nekem is 4850CF-em van... Szacsee akkor legalább 1GB-os karikat vegyél... Ennyit még fogadj meg... Én nap mint nap azon gondolkozom, hogy rohadjon meg, azért 1920-as felbontásban maxon még mindíg lemegy a cod4 60fps alá :DDD (kocsirobbanás előttem smoke-al támogatva)
én sokat játszok cod4-et és igenis sok különbséget érzek cf bekapcs és kikapcs közt... pl kikapcsolva általában 160fps körül mozog, bekapcsolva meg többet látom 250fps-en a mérőt mint alatta :) igazából az a lényeg ki mivel játszik... ha van valamelyik játékhoz addikciója és számít hány fps-e van akkor vegyen cf-et... én sok problémát nem nagyon észleltem vele kapcsolatban...

(#533) Egzee


Egzee
őstag

most meg xp van fent az meg ati2dvag hibával kékhalálozik... komolyan mondom nem hiszem el... a folding@home kiírja, hogy valami miatt leállt és ha újra elindítom és displayre teszem kékhalál... most kivettem a 2. vidkarit és nem kékhalál... most felrakom a cod4-et, leszedtem a f@h-t és ha az is kifagy kékhalállal akkor kitépem az egyik karit... ha úgyis kifagy akkor felcserélem, ha úgyis kifagy kibaszom a gépet a kertitóba...

(#534) Baryka007


Baryka007
őstag

Sizasztok van kettő db HD4850 1GB X2 esem magyarán összesen 4gb videó kártya CF el egybe kötöm és nincs kép mikor indítom a gépet csak vga módban indul el ami az alaplap videó kariját használja

pedig mindent jól csináltam ez a gépem most

3.0 Ghz Quad CPU
4GB RAM 1066
Asus P5Q Pro alaplap
2DB HD4850 X2 1GB

vmiért nemindulnak el ja és 1200w os tápom van márkás

(#535) Egzee válasza Baryka007 (#534) üzenetére


Egzee
őstag

Nah öregem... Rádugtad a hidat? :DDD Egyébként jó nagy pénzkidobás volt, már bocs...

Gyerekek... 1 hete nem játszottam, mert folyton kékhalálom volt... XP random újraindult, Vista a driverre hivatkozva kékhalálozott... Nah mondom ilyen nincs és a 4. Windows reinstall után kikaptam az egyik vidkarit... Hát mondom így megy... Berakom a másikat, bekapcsol a monitor és ahogy futnak a fehér feliratok a felirat mentes területet betöltötte magának random $ meg mindenféle karakterekkel... Nah mondom itt a ludas... Ma már ütöttem mindent... A gép előtt az asztalt a kertben amit értem a fürdőkádban a vizet... Már ott voltam, hogy eladom az egészet és veszek egy Xboxot aztán telerakom jó hűtéssel a gépem árából... El voltam keseredve... Most nézhetek új vidkari után, hogy milyet kérjek a boltban gariztatás után! :)

[ Szerkesztve ]

(#536) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ha a mostani konfigurációmba belelőnék még 1 X1950Pro-t akkor kb milyen VGA szinten lennék?
Baryka007: Nem az alaplap lesz a ludas??

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#537) leviske válasza FRENK1988 (#536) üzenetére


leviske
veterán

Itt egy teszt. Ebből egy megközelítő eredményt le lehet vonni. :)

(#538) Egzee válasza leviske (#537) üzenetére


Egzee
őstag

és az a hulladék Gigabyte EP45-DS3 ami neki van az 2x 16x CFX-ben?

(#539) FRENK1988 válasza Egzee (#538) üzenetére


FRENK1988
veterán

2x8. Nem de mivel PCI-e 2.0 ezért elég sávszél áll rendelkezésre hogy jól működjön a CFX. Szerintem nem szokás más gépét/alkatrészét lehúzni.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#540) Egzee válasza FRENK1988 (#539) üzenetére


Egzee
őstag

nem úgy gondoltam... csak azt hittem intelben olcsón lehet kapni 2x16-ost... azt nem tudnám feldolgozni... egyébként az mind1, hogy 2.0-ás ha csak 8x8x-os akkor csak annyi az előny, hogy több tápot ad. 10-15% különbség van a 16x16x közt és a 8x8x közt.

(#541) TTomax válasza Egzee (#540) üzenetére


TTomax
nagyúr

A francokat, a 2.0 PCI-E sávszélességes is a duplája az 1.0-hoz képest... A P45-ös lapban a CF pontosan ugyanakkora sávszélt kap mint egy 975-ös ben...
Gyakorlatilag egy HD4850CF-ig semmit sem lassít egy HD 4870CF-et pár százalékkal egy HD4970X2 CF-et talán már mérhető mértékben is lassíthat egy P45-ös lap...
Te inkább azt próbáld meg feldolgozni,hogy a te lapod is CF-ben kétszer 8X-os sávszélességet ad,és bizony drágább a lapod mint az inteles... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#542) FRENK1988 válasza TTomax (#541) üzenetére


FRENK1988
veterán

:C :R :C

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#543) Egzee válasza TTomax (#541) üzenetére


Egzee
őstag

igen... a pci2.0 sebessége 32x-es... és ha 8x-os akkor szerinted mi van? nem fogja vissza? 11500pont egy 4850x2 vantageben az én 4850cf-em meg 10500pötty... akkor visszafogja?

(#544) szacsee válasza Egzee (#543) üzenetére


szacsee
nagyúr

Há mer Intel kell alá.. ;] :DDD

(#545) Egzee válasza szacsee (#544) üzenetére


Egzee
őstag

flémeljé még :D

(#546) szacsee válasza Egzee (#545) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez nem flém volt.. :U
Akkor lett volna az, ha a smiley-k helyére is írok: nem AMD. :D

(#547) Egzee válasza szacsee (#546) üzenetére


Egzee
őstag

mert egyébként sok más desktop cpu gyártó van még ugye? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#548) Egzee


Egzee
őstag

Mivan? Meghót a topic?

[ Szerkesztve ]

(#549) old gray válasza Egzee (#548) üzenetére


old gray
addikt

Úgy tűnik, de pont rosszkor, mert hamarosan CF tulaj leszek és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

A lapom: Gigabyte 790X-UD4 2db x16 PCIE 2.0 slot van rajta, de CF esetén x8-at tudnak.

- 2db XFX 4830 lesz, a lap CF "tudása" elég lesz hozzájuk?
- Sem a laphoz, sem a vga-hoz nem jár CF-híd, hol tudok olcsón beszerezni egyet, illetve mindegy, hogy milyen a híd? (gondolok itt arra, hogy pl. a régi CF csatik nem u.olyanok mint az újak).
- Vista x64 alatt is fog működni normálisan?
- külföldi tesztek szerint minden játékban jól teljesített a 4830 CF, de van olyan alkalmazás amiben a CF használata miatt bugok lesznek?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#550) Redbullking válasza old gray (#549) üzenetére


Redbullking
tag

én is pont ilyen lapot akarok venni és két hd 4830at hozzá ha meglesz akkor szolj már hogy milyen koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.