Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Brenyo válasza Zsubi (#650) üzenetére


Brenyo
tag

Találtam még egy ilyet , ami szimpi lenne : MS790FXGD70

Közben eszembejutott mégvalami: CF hidat csak külön lehet beszerezni? Mert boltban sem láttam még és egy vga-hoz sem kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#652) Zsubi válasza Brenyo (#651) üzenetére


Zsubi
őstag

Elméletileg a VGA-hoz vagy az alaplaphoz kellet(kellene) kapnod :U
Az MSI-t nem ismerem annyira de én inkább Asus v. Gigabyte-t ajánlom :R

(#653) Brenyo válasza Zsubi (#652) üzenetére


Brenyo
tag

Igen , én is gigát szeretem , de nemszimpik a színes lapjaik , feketét szeretnék mert most nagyon megyek a kinézetre (full fekete házba nem nézne ki jól egy szivárványszínű lap) :))
Az a baj , hogy AMD + CF párosításba semmilyen csúcslap nincs , de most mindenképp AMD-t szeretnék , mert i7 már nagyon drága kategória.
Nemtudom hogy jobban járnék-e ha megtartom a 260gtx em és veszek mellé még1et + Crosshair III Formula lapot, ha már lehet kapni.

Most nagyon vacilálok hogy mitcsináljak , bár még van pár hetem hogy eldöntsem :))
Mindenesetre köszönöm , hogy segítettél! :R

(#654) kisza25 válasza Zsubi (#652) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia azt nem tudod véletlenül ASROCK A780GXH/128M- ba mi az elosztása cf-nek
mert manualban azt írja 2*pci-e 2.0 *16
a lap oldalán meg ezt:
2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, orange @ x4 mode)
akkor most mi?16+4 cf esetén :U
válaszod előre is :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#655) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!

Érdemes lenne összerakni egy 4890CF-et a konfigomba? Esetleg most valamit kellene cserélni? (előbb vagy utóbb úgyis cserélem i7-re - ha el jön az ideje ;] )

[ Szerkesztve ]

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#656) leviske válasza Randall1017 (#655) üzenetére


leviske
veterán

Nem hiszem, hogy a PCIE2.0 8x visszafogná a HD4890-et, tehát cserélni nem kell szvsz semmit. Ha meg közeleg az i7-re váltás, akkor amúgy is mind1. :DDD

(#654) kisza25: Igen, akkor az CFX esetén 16x + 4x, mint anno a P35-ös lapok esetében.

(#657) Randall1017 válasza leviske (#656) üzenetére


Randall1017
tag

:R

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#658) kisza25 válasza leviske (#656) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és a pci-e 2.0 4x az 4670-et visszafogná, vagy azt még nem?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#659) leviske válasza kisza25 (#658) üzenetére


leviske
veterán

Ha abból indulok ki, hogy elvileg a PCIE2.0 8x a PCIE1.x 16x-nek felel meg, így a PCIE2.0 4x feltételezem a PCIE1.x 8x-nek felelhet meg... talán nem fogná vissza. Ha jól emlékszem, akkor a HD3800-asokat és HD2900-asokat sem fogta vissza a PCIE1.x 8x.

(#660) creed13


creed13
tag

Hello Mindenkinek!

A héten végre nekem is összeállt az a bizonyos CrossfireX rendszer.Mégpedig egy 3870+3870X2 személyében.Hogy őszinte legyek, kicsit szívtam vele.Egy ASUS P5E lapom van, amin Rampage Formula bios van a jobb húzási teljesítmény miatt.Amikor az elsődleges pcie slotba raktam az x2-es kártyát, akkor a gép bekapcsolt, de a monitor fekete maradt, be se kapcsolt.Rosszabb esetben 3-at pittyegett a gép és annyi.Ezután fogtam magam és a sima 3870-et raktam az első helyre, ekkor már minden tökéletesen ment.Amíg be nem bootolt a windows, mert ott egy kis meglepetés fogadott.Természetesen felpakoltam a Vistát, driver, ccc, nem is volt gond.Reinstall és már fogad is a képernyő, hogy több videokártya dolgozik a gépben és a cf engedélyezve van.Szuper - mondtam.Akkor nézzük kicsit jobban meg a beállításokat a ccc-ben.De láss csodát, a 3870x2, ami a másodlagos kártya nem látszik ccc-ben.Ha a gpu diagnosztikára nyomok, nem csinál semmit.Az információs központnál a grafikus hardverek között ott van, de semmi több, se húzni nem tudom, se bármit beállítani, mintha nem is lenne benne a gépben.Everest is érzékeli és ki is írja, hogy cf támogatva és engedélyezve.Ezek után lefuttattam egy 3dmark06-ot.Szerencsére a cf valóban müxik, mert majdnem dupla annyi pontot kaptam, amikor ccc-ben engedélyeztem a cf-et.Nem tudom mi lehet a gond, talán a bios? :F Találkozott valaki már ilyennel vagy ehhez hasonló dologgal?

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#661) monosz válasza creed13 (#660) üzenetére


monosz
őstag

Az asus lapot nem ismerem,sőt a BIOS-át sem,de nekem GIGA lapnál ki lehet választani a bios-ban,hogy melyik PCI-E slotban van a VGA,ill a monitor.Én 2Db 3870x2-est használokCFX-be,és a biosban nekem a PCI-E 2-re(PEG2) van beállítva,és a monitor is a Második VGA-ba van csatlakoztatva.Így használom és iszonyatos teljesítménye van.Egyébként jól raktad be a VGA-kat,mert 1.slot:3870,2.slot:3870x2 így kell! :C

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#662) creed13 válasza monosz (#661) üzenetére


creed13
tag

Nekem ez újdonság, hogy a simát kell az első slot-ba rakni, x2-őt meg a 2. slot-ba.De ha így is van, és most így van, miért csak így hajlandó menni?Mert ha 1-es slotban van az x2 be se kapcsol a moncsi.Nem értem miért nem látja a ccc az x2-est egyáltalán... :U

[ Szerkesztve ]

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#663) monosz válasza creed13 (#662) üzenetére


monosz
őstag

Valami fórumban olvastam én is, hogy a sima 3870-et,és az X2-t ebben a formában kell belekakni az alaplapba,de már sajna nem emlékszem hogy hol.Egyébként ha az X2 az 1.slotban van ,akkor a monitorod melyik kártyára van csatlakoztatva?(crossfire híd)rajta van a kártyákon? lehet hogy hülye kérdés. :F

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#664) kisza25 válasza leviske (#659) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi a választ! még úgy sem aktuális, de jó tudni, hogy esetleg ilyen lehetőségem is van :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#665) kimi02


kimi02
őstag

Sziasztok ! 2db 4870 512mb-os karit érdemes CF-be kötni? Mert akkor vennék még egy darabot! Szerintetek meg érné?? Játékok alatt mekkora gyorsulás lehetne úgy átlagba ?? :F

(#666) creed13 válasza kimi02 (#665) üzenetére


creed13
tag

Szerintem nem igazán van olyan game most a piacon, amihez egy ilyen kártya kevés lenne, nem hogy kettő... :U Persze ha 1280x1024-nél nagyobb felbontásban játszol, akkor lehet, hogy megéri befektetni, de még akkor sem biztos szerintem.

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#668) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Bele szeretnék kostólni az ati világába, mert régi emlékeim szerint bizonyos játékoknál az ati kártyák szebb képet biztosítanak (élesebb, konturosabb, tisztább ua. beállítás mellett...)ugyanolyan teljesítmény mellett , mint a zöld ellenfelük..... (ezt más forumon alá is támasztották az atis kollégák, akiknek volt szerencséjük nvidiás konfiggal is kipróbálni a játékot.)
Én azt szeretem, ha minden full-on van egy játékban....és nem szaggat... tehát ilyen konfigot szeretnék, felső kategoriás kártyákban gondolkozom (csak nem ismerem őket...)
Érdekelne a crossfire technológia - milyen kártyákat érdemes crossfirebe építeni? A két 4870x2 az már túlzás? Nem tudom mennyire macerás egy quad rendszer??? vagy jobb, stabilabb egy 4890 crossfire-ben? Még az lenne a kérdésem, hogy milyen proci, alaplap párosítást ajánlanátok? Még az LGa 775-s lapokra gondolok, az X58 még túlzás lenne (főleg anyagilag.....)

KöszönömSzépen előre is a segítséget!

Bogyóka

(#670) TomiLi válasza Mammoth (#669) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen, sokat segítettél, mert igazából pont az általad említett két típus között vaciláltam....!
Valószínű akkor a 4890CF megoldást fogom választani.
A Quad örület csak egy ötlet volt, de jó hogy megerősítettél abban hogy letegyek róla...
Engem különben sem érdekelnek a rekordok, nekem inkább az a fontos hogy az az egy-két játék amivel játszom (Armed Assault I - lassan majd a 2. rész, Race driver Grid, és nemsokára Operation Flashpoint)full grafikai beállítással menjen....Nekem sima HD felbontású monitorom van és a tv is csak HD amin néha filmet nézünk...
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget! :R

Bogyóka

(#671) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Hali, nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen és mekkora értelmes táp kell egy 3870 CF kiszolgálásához egy tuningolt E7300 és egy Giga EP45 társaságában? (jelenleg egy FSP 350 PNF van, persze nem ezzel használom a CF-et, de a két Asus kari már megvan, és nem szeretnék értelmetlen és olcsó, vagy túl drága tápot se venni.)

Alister from Hell

(#672) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Lenne pár apró de annál bagatelebb kérdéseim. Adott 1 Sapphire X1950Pro (GT nyákkal):
1: Vegyek mellé még 1 X1950pro-t és CF
2: Cseréljek 3850/70
3: Megtartom az X1950pro-t és veszek mellé egy 3850-et. Működne?
Gépem az adatlapomon

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#673) Alastair' válasza FRENK1988 (#672) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az X1950 CF annyit sem tud mint 1 db 3870.
Nem menne az a CF.
DX10.1!!!! Az XP-t elfelejtheted, azért van a Win7!

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#674) FRENK1988 válasza Alastair' (#673) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkor csinálok hirdetést az x1950Pro-mnak :) És cserélek egy 3870-re :) Nem is használok már XP-t csak a 2. gépemen :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#676) Alastair' válasza Mammoth (#675) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem még semmi gondom nem volt a Win7-el. Ne általánosíts.

( valamiért azt érzem, hogy egy kizárt akárki klónja vagy)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#678) monosz válasza Alastair' (#671) üzenetére


monosz
őstag

Hi!
Annó 3870X2-t használtam,Giga EX38-DS4,E8500,4Giga ram-1066,2 vincsi,2 DVD író,és gond nélkül vitte egy 550W-os Chiftec :K
Üdv.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#679) Alastair' válasza Mammoth (#677) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"Nem tudom kire gondoltál, de most regisztráltam először. :U"
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#680) zsolt1129 válasza monosz (#678) üzenetére


zsolt1129
addikt

Persze hogy vitte. Én is annó egy 3870x2-őt meg egy 3.4GHz-n járó Q6600-at hajtattam egy FSP BS 500-al,minden gond nélkül.

(#682) zsolt1129 válasza Mammoth (#681) üzenetére


zsolt1129
addikt

Na akkor te sem kispályázol :C Majd tapasztalatokat tessék leirni :D .

(#683) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az évek során változtak-e a CF hidak? Konkrétan maradt itthon egy X1950-ről egy CFhíd, az felhasználható-e egy 4850 CF-hez?
Van tippem, de szeretnék 100%-ra menni. :)
Előre is köszi! :R

(#684) zsolt1129 válasza D1Rect (#683) üzenetére


zsolt1129
addikt

Természetesen igen :K

(#685) D1Rect válasza zsolt1129 (#684) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi :R
Még valaki? :U

(#687) Brenyo


Brenyo
tag

Ezen a lapon elfére egymás alatt 2db 4890 Toxic? Mert nekem úgytűnik , hogy magasabb Toxic mint a refhűtéses :F

(#688) D1Rect válasza Mammoth (#686) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi, megvan a 3 szavazat az enyémmel együtt. Igen azért tettem el az X1950-ről, hogy még OEM második 4850-nél is legyen 2 db. :))

(#689) zsolt1129 válasza Brenyo (#687) üzenetére


zsolt1129
addikt

Egymás alatt elég necces lesz :B . De ha kihadsz egy helyet és az eggyel alattiba rakod? Ugy tuti elfér..

(#690) Alastair' válasza zsolt1129 (#689) üzenetére


Alastair'
nagyúr

És van olyan hosszú CF híd?

Alister from Hell

(#691) Brenyo válasza Alastair' (#690) üzenetére


Brenyo
tag

Most néztem körbe és SLI híd van olyan hosszú , AMD ből még nemláttam

(#692) zsolt1129 válasza Brenyo (#691) üzenetére


zsolt1129
addikt

A CF hid is van olyan hosszú,úgyhogy aggódnod nem kell :K .

(#693) Brenyo válasza zsolt1129 (#692) üzenetére


Brenyo
tag

Ilyet adnak hozzá , nemhiszem hogy elég lenne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#694) zsolt1129 válasza Brenyo (#693) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nekem is ilyen volt annó. Volt 2db 3870-em és elért. Mondjuk tényleg jó lenne tudni az adatokat,hogy milyen hosszú a CF hid és a két PCIe foglalat közötti távolság. Esetleg kérj meg valakit a lap topikjában,hogy mérje le neked,és igy elkerülhető a későbbi bosszúság.

(#695) Brenyo válasza zsolt1129 (#694) üzenetére


Brenyo
tag

Jólvan , el fog férni 2 közvetlenül egymás alatti slotban :K
Köszi a segítséget!

(#696) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok! Ismét én!
A leendő Crossfire rendszeremhez szeretnék lapot választani, de két típus közül nem tudom melyik legyen??? Tudnátok ebben segíteni???
Az egyik az ASUS Maximus extreme X38; a másik ASUS Rampage Extreme X48....
egyértelműen ha pénz ékszer nem számítana, akkor az x48-as lenne a kiválasztott....
Arra lennék kíváncsi, hogy melyiket ajánlanátok és miért....nem igazán tudom mi a különbség x38 és x48 között, rddigi vélrmények,amiket kaptam pont csak elbizonytalanítottak a választás terén...
G.Skill memóriáim vannak, gondolom azzal egy asus lapban nem lesz gond (még a striker II-ben is hibátlanul ment)

A CF szempontjából, számomra nem derült ki egyértelműen, hogy az x38-as lapban ha két VGA-t rakok bele, akkor most a PCI-E slotoknak mekkor a sebessége? 8x; vagy 16x
(Két kék, és egy fehér csatoló van :F )
Segítségetek előre is köszönöm!!!!

Bogyóka

(#697) Tigermaster


Tigermaster
csendes tag

Helló ga-p45t-ds3r deszkám van cf szeretnék 2 hd4830-at crossfire 2 pci-e 8szoros lesz és ez nem lasitja le a kártyákat ???

Tigermaster

(#698) TomiLi válasza Tigermaster (#697) üzenetére


TomiLi
addikt

Elméletben lassabb, de amikor sli témában kérdeztem, akkor én azt a választ kaptam, hogy gyakorlatilag nem észrevehető a sebesség különbség....
Ennek ellenére azért én jobban szeretem ha olyan lapom van, amiben egy SLI, vagy CF összes alkotó eleme a max.-ot tudja....

Bogyóka

(#699) zsolt1129 válasza TomiLi (#696) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az X38-as lapban az egyik PCIe slot 8x-os a másik 16. Az X48-ban mind a kettő 16x-os.

(#700) Tigermaster


Tigermaster
csendes tag

helló

ati kártyát szeretnék vásárolni a p45 deszkába 60k ft körül mit ajálanátok
1680x1050 felbontásba kéne nem tudom mit vegyek :F

[ Szerkesztve ]

Tigermaster

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.