Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) old gray válasza Redbullking (#550) üzenetére


old gray
addikt

Ha nem felejtem el szólok. :B

De majd figyeld a 4830 topikot, amint meglesznek a vga-k természetesen leírom a tapasztalataimat.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#552) Redbullking válasza old gray (#551) üzenetére


Redbullking
tag

ok köszi egyébként ténleg jobb egy hd4870nél mert azt olvastam

(#553) leviske válasza old gray (#549) üzenetére


leviske
veterán

- A HD4830 CFX-hez bőven elég a két PCIE2.0 8x slot. :)
- CFX hidat itt is kapsz a HA-ban. Tudtommal nem változott a bevezetése óta... :)
- Driverektől függ... Valószínűnek tartom, hogy fog működni.
- Az utolsóra nem tudom a választ, sajnos nem vagyok CFX tulaj. :DDD Érdemes nézegetni az AMD oldalán a Hotfix-eket a bug-ok ellen. Komolyabb bugról nem hallottam mostanság, a HD4850CFX-el volt annó, megjelenésük környékén probléma...

[ Szerkesztve ]

(#554) Egzee


Egzee
őstag

nem elég a 2x8... a tökéleteshez minden rohadt esetben 2x16x-kell, ez körülbelül 10-15% teljesítménykülönbségben nyílvánul meg. (nálam 10) csinál bugokat pl far cry 2ben nekem crossfire bekapcsolásánál a növények levelei szép nagy átláthatatlan textúrákból lesznek. Jó a crossfire, melegen ajánlom, mert ár/érték bajnok egy 4830 vagy egy 4850CF. Vista használata nállam kék halálhoz vezet, az életbe még 1x fel nem rakom...

[ Szerkesztve ]

(#555) Egzee válasza Egzee (#554) üzenetére


Egzee
őstag

Jó... Semmi... Far Cry 2 azért bugolt mert aktiválva volt catalystban valami szépítés... Levettem, most jó, de azért vicces, hogy második legjobb minőségi beállításoknál 1280x1024-ben lemegy 20FPS alá... :(((

(#556) Egzee


Egzee
őstag

lol 3dmark06-ban kajakra nekem se változnak az értékek 1 vagy két kártyához képest... Valszeg most elmegyek és felvágom az ereimet! :DDD :DDD :DDD

(#557) old gray válasza Egzee (#556) üzenetére


old gray
addikt

Ezek ellenére büszke 4850 CF tulaj vagy? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#558) tzsolesz válasza Egzee (#556) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Már ne hari, de nem vagy te egy kicsit bizonytalan magadban? :DDD

Percről percre változik a Cf-ről alkotott véleményed, az még semmi. De hogy percről percre egyszer működik a CF, egyszer nem működik. Erre rá, pedig van amikor a 2x8 PCI-E slot visszafogja a teljesítményt, majd egyszer már nem. :U
Ott valami gond lesz. Szerintem az életben nem működött a CF nálad. :DD :R :R

(#559) Egzee válasza tzsolesz (#558) üzenetére


Egzee
őstag

igen... lehetséges, hogy hülye vagyok és 1ik pillanatról a másikra 160-ról 250fpsre hízik a cod4-es fps... az hogy nem műxik a 3dmark 06alatt az hidegen hagy...

(#560) tzsolesz válasza Egzee (#559) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem mondtam hogy hülye vagy, csak azt hogy lehet egy kis galiba ott. Ami nem biztos, hogy a te hibád. :N

A 3Dmak-ot meg sz@rd le, nagy ívben. Nem az a lényeg, hogy ott menjen a CF, hanem az hogy a COD4-ben, és ott ugye megy is. :R

(#561) leviske válasza Egzee (#559) üzenetére


leviske
veterán

3DM06-ban szerintem a proci foghat vissza... Már ha tényleg 6400+-al nyomod. :) Szerintem komolyabb beállítások mellett sem csökkenne egy darabig.

De lehet, hogy rosszul gondolom, vagy csak az adatlapodat értelmezem félre. :)

(#563) Egzee válasza leviske (#561) üzenetére


Egzee
őstag

télleg azzal nyomom... egy 4850hez tök elég de 2-höz nem... cod4 alatt a legtöbb fpsem valahol 500 környékén volt minimumon... valszeg a proci miatt...

(#564) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Sziasztok, egy Asus 3870 cf, Giga P45 DS3-ba? Ezt tervezem most, az egyik kari már megvan, hétfőn jön a másik. Jó lehet?

Alister from Hell

(#565) szacsee válasza Alastair' (#564) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen!
A 3870 CF-et még nem fogja vissza a PCI-E 2.0 8x-os sávszélessége, hiszen az 1.1-es PCI-E x16-os sebességének felel meg.

(#566) Alastair' válasza szacsee (#565) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok a dologra, milyen tápot kell venni alá minimum? Azt sejtem, hogy a 350-es FSP PNF kevés lesz. :O
64-es Win 7, remélem jó lesz neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#567) szacsee válasza Alastair' (#566) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát szerintem határeset, itt látni.

(#568) Egzee válasza Alastair' (#566) üzenetére


Egzee
őstag

én nem kísérteném Murphyt azzal a táppal... 550W-ost vegyél valami normálisat... Enyimet lehet olcsón kapni (monnyuk szerintem kb15ropi vagy több nem mindenkinek olcsó) vagy Cooler Mastert...

(#569) VipJoco


VipJoco
tag

Hali! beírok ide is hátha 2 topic-ból kapok választ :)

Lenne egy nagy kérdésem, mégpedig:
Ti véleményetek alapján mennyi érné meg vásárolni 2darab SAPPHIRE HD3650 512MB DDR4 PCIE VGA-t persze dual-ba rakni a gépben?

Mivel így 31ezer környékén kijönne és gondolom a dual vga csak jobb mint egy hasonló árkategoriás sima kártya. Avagy ha tudtok ilyesmi árban 1király kártyát arról is jöhet infó.
Ahogy elnézem ez a SAPPHIRE HD3650 512MB DDR4 PCIE GPU és memoria órajele is egész magas a többi kártyához képest, de ez betudható a ddr4-nek. (persze ezt ebben az árkategoriában írom)

Új vagyok az ATI világában, eddig mindig Nvidia volt és gondoltam most váltok mivel ugye AMD-m van.

Jah és ha dual VGA akkor szerintetk mennyire lesz hozzá jó az az alaplapom? ASUS M2N-E SLI
Többi:AMD64 5600+ Athlon X2
4giga ddr2 800MHZ kingmax

+1 hülye kérdés ha az alaplap azt írja, hogy SLI azaz 2vga akkor amit az ATI ír mint hogy Crossfire kártya akkor összefér a dolog, avagy miben különbözik?
Válaszokat köszike előre is

(#570) TTomax válasza VipJoco (#569) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 3650 CF árábol vegyél egy 4830-at kb azonos árban vannak és sokkal erősebb a 4830,más választásod nincs,mert az alaplapod az Nvidia féle SLI-t támogatja,az ATI CF-et nem.A procid miatt amugy is pont ez lenne a legjobb választás,mármint a 4830,vagy esetleg NV oldalról egy 9800GTX+...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#571) Egzee válasza VipJoco (#569) üzenetére


Egzee
őstag

inkább a 4830 vagy használtan valahol egy 4850 ajánlott! :K

(#572) atish15


atish15
aktív tag

valakinek személyes tapasztalat 4890 cf ről?

(#573) Tomate válasza atish15 (#572) üzenetére


Tomate
veterán

Nézz be a 4890 topicba és ott keresd serito hozzászólásait!

(#574) atish15 válasza Tomate (#573) üzenetére


atish15
aktív tag

thx a tippet :R

(#575) Egzee válasza atish15 (#574) üzenetére


Egzee
őstag

sztem 4870x2 2gb-al jobban jársz...

(#576) Egzee


Egzee
őstag

gyerekek... nekem kajakra semmi különbség nincs, ha kikapcsolom a crossfire-t meg vissza 3dmark 06-alatt... Vantage-be jó volt... (10500) Valaki help?

(#577) Egzee válasza Egzee (#576) üzenetére


Egzee
őstag

megoldódott, egyik kari a ludas...

(#578) THOFU8


THOFU8
csendes tag

Hello! 2 db Gigabyte HD4670 GV-R467D3-1GL videókártyám van , és ezeket szeretném CrossFireX -be kötni , de nem tudom sokat segít-e nekem ha párba kötöm őket GTA IV szempontjából, ugyanis nekem FULL HD monitorom , van és max grafikával szeretném játszani , ehhez elég a 2 db pába kötött 1 GB-os HD4670? elöre is kösz!

(#579) taaz válasza THOFU8 (#578) üzenetére


taaz
aktív tag

Szia.
A GTA4 szerintem inkább proci és memoria igényes "szerintem". Én 3ghz hajtott e2160 procival és 2900xt-vel ,2gb rammal nem ment elég jol , se 1024x768ban ill 1680x1050ben sem. Ugyan ugy szaggatott. 4magos procival 2900xt is vitte simán ugy átlag 30fps.
Szerintem Full-ban nálad kevés lesz , de nem vennék mérget rá. :N
Várjuk meg h valakinek van e ötlete ill tapasztalata rajtam kivül.

(#580) zsolt1129 válasza THOFU8 (#578) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az csak simán CF nem CFX,de teljesen felesleges :K Egy jó bika 4 magos proci kellene neki.

(#581) taaz válasza zsolt1129 (#580) üzenetére


taaz
aktív tag

Kösz. :R

(#582) Egzee válasza THOFU8 (#578) üzenetére


Egzee
őstag

jó lesz az, legalább a memória mennyiségre nem fog panaszkodni! :) :C

Nemtom... mindenki sír, hogy lassú a gta 4... nekem tök játszhatóü volt 4giga ramma 6400+-al és egy 4850-essel... jah... és olyan max grafon amennyit csak bírt a kari memóriája...

[ Szerkesztve ]

(#583) leviske válasza THOFU8 (#578) üzenetére


leviske
veterán

Nagyon nagyon alaplapfüggő a dolog... Bár meg kell jegyezni, hogy elvileg GTA4-ben inkább -mint ahogy taaz is írta- inkább a proci és a memória mérete számít.

De egyébként érdemes meglesni pár tesztet előbb, hogy működik-e egyáltalán a CFX. :F

(#580) zsolt1129: Ne kavarjuk össze a népet. Tudtommal hivatalosan már csak CrossFireX van és annak van X2, X3, X4 fajtája.

Tehát az, ha valaki megszokásból CF-et használ, azt nem kell megkövezni, de a CFX a helyes kifejezés.

(#584) monosz


monosz
őstag

Hali mindenkinek!
A GTA4-el kapcsolatban írnék egy pár sort.Adott egy konfig:
Gigabyte EX38-ds4 ,E8500 C2d @4,2Ghz, 2*2Giga Geil Evo ONE 1066Mhz, 2Db 3870x2 CFX-be, Vista x64 sp2, egyszerűen játszhatatlan.15-25 FPS-ig tud felmenni,pedig elvileg műxik a CFX,mer a logója ott figyel a jobb felső sarokban. :F Lehet hogy nálam van a hiba valamivel,de sajna ez van.(minden más game F@sza) :K
---------------------
Valaki megtudná mondani,hogy a 3870x2 CFX-hez melyik lenne a legtutibb Catalyst?Amivel az X2 is,meg CFX is jól működik?
Köszi. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#585) TTomax válasza monosz (#584) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem a catalyst okozza a problémád.Söt,nem is az ATI...

A játék (GTA4) masszív processzorfüggő,és hát igen az első olyan játék ahol megdőlni látszik az hogy egy jól meghúzott kétmagos proci elég "mindenre".Igen egy quad ajánlott hozzá... az érem másik oldala,az hogy sajnos akárhány 3870X2-t raksz a gépedbe,akkor is csak 512 VRAM-al fogsz tudni gazdálkodni,ez sajnos a multiGPU átka,és hát ebben a játékban sajnos ez megint csak hátrány.Egy négy magos Phenommal meg egy 1G-os HD4850-el több FPS-t lehet produkálni ebben a játékban mint a te konfigoddal.Tudom ez most téged nem vigasztal,sajnálom... :(

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#586) monosz válasza TTomax (#585) üzenetére


monosz
őstag

Az a szörnyű dolog,hogy lassan egy nyolc magos proci,nyolc magos VGA-val kevés lessz egy 3D-s tetris-hez.No de hát haladni kéne a korral,csak sajna nem mindenki teheti meg. A gamek pedig úgy vannak megírva,hogy a legújabb hardverrel éppenhogy ne szaggassanak (vajon miért)?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#587) TTomax válasza monosz (#586) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos teljesen igazad van... én is fontolgatom a konzolt...de ez már nagyon off...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#588) Egzee válasza TTomax (#585) üzenetére


Egzee
őstag

Nem baj, hogy a 3870X2 1GB-os? :F Egyébként nem tudom mit sír itt mindenki... Nekem ezzel a "fos AMD" procimmal tökéletesen futott olyan magas grafikai beállításokon amennyi csak belefért a VGA Ramjába... Akkor meg még egy darab 4850-em volt... Nem tudom és nem is értem, hogy mi lehet sokaknál a baj... 1x 2x fps ingadozás volt, mondjuk komolyabb kanyaroknál oldalranézve, de megszoktam... Végig is játszottam és nem úgy emlékszem meg a GTAIV-ről, hogy jahj de szemét volt, nem ment a gépemen, hanem úgy, hogy nah annak a játéknak minden egyes perét élveztem! :C Egyébként sajnos a 3870X2CFX-eddel nem mész sokra mert talán a játékok 25%-a támogatja a Quad-GPU számításokat. Add el inkább és végy két darab 4850-est. De azt csinálsz amit szeretnél, csak ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#589) TTomax válasza Egzee (#588) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem a 3870X2 2X512 MB-os... Jó lenne ha utána néznél ezeknek a multiGPU-s dolgoknak mert már pár dolgot írtál ami nem igaz...
A GTA4-röl....
Az,hogy neked azon a beállításon,és felbontáson alig akadt az általad használt OS-en az akkori konfigoddal az az égvilágon semmit nem jelent.... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#590) Egzee válasza TTomax (#589) üzenetére


Egzee
őstag

ezt nem értem... akkor az ilyen rosszul volt megoldva, hogy 2x512??? Nem érzékelte 1gb-nak ha egy áramkörön volt akkor sem??? szégyen...

(#591) monosz válasza Egzee (#590) üzenetére


monosz
őstag

Hát sajnos ha szégyen,ha nem ,ez van.A 4870x2-vga is 2Gigás,de magonként csak 1Giga tartozik hozzá,ígyhát a "GTA4" is csak 1Gigás VGA-nak látja,holott kettő.És az 512bit sem igaz,mert 2*256bit,és a kettő nagyon nem ugyan az.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#592) Egzee válasza monosz (#591) üzenetére


Egzee
őstag

hát akkor ezeket a kártyákat így nem toom értékelni... mé nem 4850/70/90-re raknak 2gb ramot??? ha valaki crossfirezik velük akkor legalább lenne memo... értelmetlenség... már lassan az 1gb is kevés... kajak elmegyek azt veszek két 1700mb memóriás 275-ös nvidiát a lapom meg úgyis megveszik veszek egy sli-s fost!

(#593) monosz válasza Egzee (#592) üzenetére


monosz
őstag

Sok sikert az SLI-hez!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#594) Egzee válasza monosz (#593) üzenetére


Egzee
őstag

úgyis csak fantázia... csak kiakaszt, hogy milyen logikátlan ez az egész... a képernyőt 2 egyenlő részre osztja és úgy végzi a számításokat és mind a 2 kártya a saját felét számolja a saját ramjával... akkor miért nem adódik össze?

(#595) monosz válasza Egzee (#594) üzenetére


monosz
őstag

Én nem tudom,hogy a 4 gpu-ból melyik mit számol,meg azt sem hogy a 4*512 memóból melyik mit?De azt tudom,hogy pár játékot kivéve iszonyatos teljesítménnyel bír a CFX.
(3870x2-re gondoltam CFX-be kötve.)

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#596) Egzee válasza monosz (#595) üzenetére


Egzee
őstag

Hidd el tudom. 4850-es nem sokkal gyengébb a 3870X2-nél (gyengébb, de ahhoz képest, hogy csak 1 GPU ahhoz képest bagatel az eltérés) és nekem 4850CFX-em van és engem is elkápráztat néha... A procim nem elég neki ami meglátszik egy Far Cry 2-nél, de COD4-ben 1600X1200 4xAA full maxx 250FPS akad szinte mindíg... 180-alá nem megy normális körülmények között, de ha megdobok egy kocsit füstel és felrobbantom lemegy 60fps-re...

(#597) monosz válasza Egzee (#596) üzenetére


monosz
őstag

Van egy pár játék,amiben ha kikapcsolom a crossfire-t,sokkal több FPS-t produkál.
ílyen pl: Far Cry2,Flatout ultimate,de ezek meg nem nagyon érdekelnek,

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#598) Egzee válasza monosz (#597) üzenetére


Egzee
őstag

FC2 úgy is a rakás szar...

(#599) Egzee válasza Egzee (#598) üzenetére


Egzee
őstag

Nah ma megyek hozom haza a 2. vidkarim. Megjött gariból és referencia helyett kptam vmi csudihűtőset! ;)

(#600) Pero


Pero
senior tag

sziasztok,
az volna a kérdésem, adottjelen pillanatban egy sapphire 4830 illetve egy 4870, megnéztem AMD oldalán elvileg kéne menjenek CrossfireX-ben igaz 4870en csökkentett órajellel. Catalyst észleli, engedélyezem a cfxet és valahogy mégsem sikerül plusz teljesítményt nyerni. jelenleg WIn 7et használok, ez lehet az oka? ami furcsa h pl 3dmark06ban nem kapok több pontot, de átlagosan magasabb az FPS érték, és láthatóan, játékban érezhetően gyorsabb. Vkinek vami 5let?

Ui: próbálok szerezni még 1 4830at teszt jelleggel, hátha azzal egyből megy rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.