Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) TTomax válasza xbombs (#300) üzenetére


TTomax
nagyúr

akkor inkább bele se kezdj... X38,vagy X48...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#302) xbombs válasza TTomax (#301) üzenetére


xbombs
csendes tag

mást ne is?:S

(#303) Clone_73


Clone_73
csendes tag

Sziasztok

CF el kapcsolatban lenne olyan kérdésem, GByte X48 DS4 es lapom van, benne egy
Asus 4850 essel.

szeretnék mellé még egy 4850 est. Mennyire kell ugyanolyan típusunak lennie, ugyanolyan gyártótol? Vagy elég ha csak 4850 és kész?

Másik, van valami olyan program amivel megbízhatóan meg tudom nézni, hogy pontosan mennyit fogyaszt a kártyám???

Köszi

:R

Vagyok aki vagyok, élek ahogy élek, s míg tép a szél érzem, hogy élek

(#304) Clone_73 válasza xbombs (#298) üzenetére


Clone_73
csendes tag

Szia

Nézz körül a bazárokba, P5Q prot sztem találsz olcsón.

X48 tol betojsz olyan árba van (40+ os a gigybyte)

....tom, sajna :)

Most vettem, de elég állat, Mindig Asus t favorizáltam, de Jóóó kis okosság a Giga

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki vagyok, élek ahogy élek, s míg tép a szél érzem, hogy élek

(#305) radírfej válasza Clone_73 (#303) üzenetére


radírfej
senior tag

ugyanolyan családba kell tartoznia chipeknek, és az sem árt ha egyezik a memória tipusa (gdr3) és mennyisége (512 jelen esetben)

a gyártó mindegy.

a fogyasztásról információt itt a ph-s tesztben is kapsz.azaz itt

külön program nincs a komponensek szeparált fogyasztására, egyébként sem valószínű, hogy, megbízható lenne.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#306) radírfej válasza xbombs (#302) üzenetére


radírfej
senior tag

nem érdemes x38 nál gyengébb chipsetet választanod, mert fontos, hogy legalább 8x pcie sávszélesség álljon rendelkezésére a HD3870-nek.

PXX chipek kiosztása 16x és 4x, bár fizikailag mindkettő 16X-néz ki.

a 4x sávszél már okozhat teljesítményveszteséget, noha nem sokat: 10-20% legrosszabb esetben.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#307) xbombs válasza radírfej (#306) üzenetére


xbombs
csendes tag

bocs csak 2 3850 lessz még igyse yo gyengébb lap?

(#308) radírfej válasza xbombs (#307) üzenetére


radírfej
senior tag

elég, csak tudnod kell, hogy az egyik kártya, és általa az egész rendszer bizonyos helyzetekben korlátokba ütközik.

10-20% os teljesítménycsökkenés bizonyos helyzetekben itt is borítékolható.

különben meg azt mondom, hogy olcsóbb alaplap, valamelyik giga p35 + 1db 4850 -essel jobban jársz és még pénzed is marad.

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#309) xbombs válasza radírfej (#308) üzenetére


xbombs
csendes tag

akor 2 3850 mellé mien lapot javasolsz?
nem HC tuning meg 3d markt verseny
csak szimplán akarok egy crossfire rendszert de persze nem a legolcsóbb lappal de nem is a legdrágábbal

(#310) radírfej válasza xbombs (#309) üzenetére


radírfej
senior tag

itt már írtam, mit javasolok

de ez egy picit drága.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#311) xbombs


xbombs
csendes tag

vazz 46k?:S
inkább haggyuk :))

(#312) radírfej válasza xbombs (#311) üzenetére


radírfej
senior tag

én is azt gondolom, hogy jobban jársz egy egykártyás rendszerrel.

ha mindenképp ki akarod próbálni a crossfire-t, akkor esetleg még egy olcsóbb x38-as lapot nézel, ezek már vannak 30 körül, picit felette.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#313) TTomax válasza radírfej (#312) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bizony igy van..mondjuk egy HD3850CF-et meg lehet probálni egy P45és lapban,menni fog de én 3850CF-et amugy sem épitenék..egy sima mezei 4850 jobb nála és az mindig megy... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#314) radírfej válasza TTomax (#313) üzenetére


radírfej
senior tag

azért most, hogy az MSI HD3850 256MB OC verziója 14 alatt megy újonan, elgondolkodtató a hd3850 crossfire.

27 környikén megáll a dolog, és van ahol jobb, mint a 4850 (igaz sok helyen össze sem lehet hasonlítani, annyira lassabb, crossfire és a játékok című rövid történet...)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#315) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Konfig: 780G és 3470.
Néhány kérdés mert nagyon el vagyok veszve. (Próbálkozom már vagy két napja de nem sok eredménnyel, már olyan is volt, hogy a kikapcsolt HCF mellet volt gyorsabb.)
1. Melyikre dugjam a monitort?
2. Milyen GPU/memória órajeleket kell beállítani?
3. Ha több monitort is szeretnék használni akkor lehet-e bekapcsolt HCF-el és hogyan?

A segítséget elöre is köszi.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#316) leviske válasza ISZOLE (#315) üzenetére


leviske
veterán

1. szerintem érdemesebb az alaplapba, de az a legbiztosabb, ha kipróbálod két féle képpen is...

2. Erről fogalmam sincs. :DDD (nem mintha a többiről lenne)

3. Elvileg annyi monitort használhatnál, ahány csatlakozó összesen van az alaplapon és a VGA-n együtt... Másként a CFX-et nem tudták volna 8 monitorral demózni annó...(4db HD3870 segítségével)

[ Szerkesztve ]

(#317) monosz


monosz
őstag

Sziasztok.

Jelenleg,Gigabyte EX38-ds4-es lapom van.Figyel benne 1Db MSI R3870X2-es Vga.
Azt szeretném megtudni,hogy működik-e CFX ben 48xx-as szériás VGA-val?
Ha esetleg van aki próbálkozott,kérem jelezzen!
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#318) trucsi


trucsi
csendes tag

Sziasztok.
Még kezdő vagyok ezen a crossfire téren és akadt egy kis gondom.
2db 4830-ast kötöttem össze először egy majd két kábellel (mennyivel kell?) és azt tapasztalom, hogy bár a ájtékok jól mennek netezés közben sokszor beremeg a kép. Mintha hullámozna. Nem mindig de azért zavaró. Egy 4870-nél ezt nem tapasztaltam.
Van valami ötletetek?
Köszi :U

(#319) TTomax válasza trucsi (#318) üzenetére


TTomax
nagyúr

1 hiddal kell,és ha netezel akkor kapcsold,ki a cf-et,ha mégis vibrál akkor ellenőrizd a képfrissítést...

(#317) monosz

NEM!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#320) Abu85 válasza TTomax (#319) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A teljesítmény szempontjából mindegy, hogy egy vagy két híd. Az overdrive viszont csak akkor szinkronizálható, ha mind a két híd ott van a karin. ;) Ergo ha van két CF híd akkor érdemes használni is.

Amúgy összefutottam az első CF problémámmal kérem. :D
Megkaptam az AMD-től a 8.12-es drivert. Azt előzetesben elmondom, hogy a Rivatunert most kezdtem használni, mert felnyomtam egy picit a venti fordulatszámát. A drivert nem bírtam a megszokott Atis uninstallal eltávolítani nem tom miért, így lenyomtam az eszközkezelőből. 8.12 fel és látszatra minden rendben ... CF menüben pipa bent és ennyi. Viszont az FC2 elégé lassult. Lekapcsoltam visszanyomtam ... semmi változás. Aztán kiütöttem a Rivatunert az automatikus indítások közül ... eddig semmi, de az újraindítás után már működött a CF. Visszanyomtam a Rivat és jó maradt. Érdekes jelenség, hogy az Everest nem jelentette meg a Crossfire módot, de amikor már jól működött a rendszer, akkor ott volt az GPU menüben.

Ennyi a történet ... szóval elméletben a Rivatuner bezavarhat, ... és ha az bezavarhat, akkor más program is problémás lehet. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#321) TTomax válasza Abu85 (#320) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Az overdrive viszont csak akkor szinkronizálható, ha mind a két híd ott van a karin"

Nem,a funkció működik egy híddal is... 4850CF-nél ment P45-ös és X48-as lapban is... 8.9-es catalystig...Tapasztalatból mondom...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#322) Abu85 válasza TTomax (#321) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem azt mondta, hogy a funkció nem elérhető, hanem azt, hogy nem szinkronizál az órajelbeállítás. Ergo hiába húzol a CF rendszeren, programindításkor a BIOS órajel lesz visszaállítva. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#323) trucsi


trucsi
csendes tag

Köszi a tanácsokat egyenlőre most kivettem a két 4830-at és betettem a 4870-et mert nagyon hangos volt a két sapphire. Azt olvastam az Msi talán halk. Mivel kát kártya dupla venti számomra nem mellékes.
Amúgy a 4870 könyvében a rajzon két kábellel van összekötve de nem vitatom amit írtatok.

(#324) TTomax válasza Abu85 (#322) üzenetére


TTomax
nagyúr

Érdekes,amikor erről szólt a vita te magad is az egy hidat ajánlottad arra hivatkozván ,hogy akkor 3kártyát hogyan raknál cf-be...meg hogy állítólag akkor a mikro akadások elmaradnak mert nincs szinkronizációs hiba... :(((
Én pedig amúgy mégiscsak úgy emlékszek hogy bizony emelt órajelen futottak le a tesztek,mentek a játékok egy híddal...mert ha ez nem igaz akkor honnan jött a teljesítménytöbblet? :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#325) Abu85 válasza TTomax (#324) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy ilyet mondtam volna. Nekem régóta megvan az AMD CF dokumentáció ... abban azt írják, hogy ha van lehetőség két hidat használni, akkor ajánlott is megtenni ... nyilván működik egy híddal is a dolog.
A doksi szerint egy híddal overdrive szinkronizációs problémák vannak. Ha a két kártya órajele eltérőre lesz beállítva, akkor a gyorsabb kari órajele nem szinkronizál a lassabbhoz, hanem levágják az órajelüket BIOS defaultra. Ez belső tesztek szerint már 1 MHz-es órajeleltérésre is előjöhet, de jellemzően 2-3 MHz amikor biztos fennáll. Nyilván az, hogy beállítsz egy értéket a szoftverben az nem jelenti, hogy tényleg annyi lesz beállítva a kártyán ... ez okozza a kellemetlenséget, mert 1-2 MHz eltérés előfordulhat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#326) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
Lehetséges kiíratni egy 3870x2-nél hogy adott program alatt (vmi game ) megy-e a crossfire ?
Tudom hogy hardwares cf de érdekelne.

(#327) monosz válasza TTomax (#319) üzenetére


monosz
őstag

Hi!
Köszi a választ.Akkor próbálkozok 3870x2-el CF-be!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#328) taaz


taaz
aktív tag

sziasztok!
Kérdésem annyi h a 2900xt-t 2900prot lehet e CF-be kötni?
Mind kettö 512mb-os. Válaszokat elöre is köszönöm

(#329) zsolt1129 válasza monosz (#327) üzenetére


zsolt1129
addikt

:R Majd irj eredményeket.

(#330) monosz válasza zsolt1129 (#329) üzenetére


monosz
őstag

Hi!

A konfig:

Gigabyte EX38-ds4,C2D E6600,@2800 Mhz,Geil Ultra DDR2-800Mhz 4x1GB.
CAS,4-4-4-12.
2x MSI Radeon-R3870x2 Cfx.Thermaltake toughpower 850w.
Vista_x64_Sp2

4870 X2-es VGA-t akartam venni,de marhára drágálottam.Így,gondoltam veszek egy 3870x2-est a másik mellé.(35K)volt,szerintem megérte.

A játékok zömében,nagyon jól működik a CFX.(majden dupla FPS-t hoz) Pl: DIRT,COD4,COD Waw,CRYSIS. Úgy gondolom,hogy nem bántam meg!!

3DMARK Vantage eredmények:
Score: 9061
Cpu: 4995
Graphics:12437

Űdv. "monosz"

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#331) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! tervezem a CF-rendszer beiktatását azaz még egy kártya vásárlását! az a kérdésem hogy honnan a jó bánatosból tudom meg hogy most hány *-os a PCI-e foglalatom? mert az egy dolog hogy az alaplap gyártó oldalán 16*-nak írják mind a két foglalatot de én ebben nem hiszek! valami ötlet? :F

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#332) taaz válasza Joci?? (#331) üzenetére


taaz
aktív tag

szia!
Szerintem 4x mert nekem is p35 gigam van és abba is 4x csak 16os foglalat van h jol fogja a második karit.

(#333) zsolt1129 válasza Joci?? (#331) üzenetére


zsolt1129
addikt

A gyártó honlapján. Ha azt irják hogy 2x16,akkor annak annyinak is kell lennie.

(#334) Joci?? válasza taaz (#332) üzenetére


Joci??
senior tag

Szerbusz! igazad van sajnos szinte az összes P35-ös chip nem tud 16x-ost kezelni csak 4 esetleg 8x-ost!

zsolt1129
Nehezen de megtaláltam a honlapon jól eldugva zárójelben hogy első slott 16x a második 4x! :(

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#335) taaz válasza Joci?? (#334) üzenetére


taaz
aktív tag

Hát ez a marketing. ;]
Én is amugy utána lestem mert nem voltam benne biztos, de jol emlékeztem.
8x +4x felállás , nem gyenge egy CF cumohoz?
Én is összepakoltam 2900xt-pro CF-t de csak 1000 pöttyel csinál többet 3dmark06-ban mint csak az XT-vel. :O
Meg aztán röccen a kép fps is meg van ahoz jogy ne akadjon :S Hát én mindig megszivom ezt a 2 kártyás üzemmodot :O

(#336) Joci?? válasza taaz (#335) üzenetére


Joci??
senior tag

most én kinéztem egy gigabyte x38-at 30k-ba ami viszont már tényleg 16x-an kezeli a második kareszt is na azzal már lehet valamit kezdeni!

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#337) zsolt1129 válasza Joci?? (#336) üzenetére


zsolt1129
addikt

Érdekes :F Utánanéztem és tényle igazad van. Először csak úgy futólagosan néztem át,akkor 2x16-ot láttam.

(#338) taaz válasza zsolt1129 (#337) üzenetére


taaz
aktív tag

jaja , mindenki elsönek azt látja h 2db 16-os van.
Tegnap találtam meg h hogyan lehet bekapcsolni az ATI Overdrive opciot a catalisban.
Nálam a 8pin-es tápdugasz kell és máris engedi. Én sufnisan megoldottam, volt ithon ATX táp kábelem ,azt szétvágtam meg alakitottam rajta h bele tudjam dugni a 6pines mellé. Azt a két kábelt meg GND-re kell "fekete kábel" rákötni.
Nálam 1 kártyával ment a tuning, 2 kártyával meg nem akart menni. Nem tudom azonos orajelekre belöni 2 két kártyát. :(
Valakinek van ötlete h milyen progival lehetne huzgálni a CF rendszert?

(#339) syC válasza jbalint (#223) üzenetére


syC
addikt

Elvileg 2 kell hozzá, azonban gyakorlatilag 1-el is tökéletesen működik

(#340) syC válasza vackor81 (#227) üzenetére


syC
addikt

Ugyan azon magos vgák között működik.

(#341) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Összeszeretnék kötni két ATI HD2900PRO 512Mb 256bit-es videókártyát!!!Nem tudom hogy ez milyen teljesítménnyel bír?!Mert most egy ilyen kártyám van és vennék hozzá mégegyet csak nem tudom megérné-e!!!??Inkább adjam el és vegyek egy HD4850-et??

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#342) taaz válasza Kornel213 (#341) üzenetére


taaz
aktív tag

Szia!
Ha ilyen választás elött állnák akkor biztos cserélném.
Nem lenne CF hibák, kevesebb lenne a fogyasztás, ezzel kisebb zaj, dx10.1, sp-ban joval több mint 2db hd29.
Én is csak kisérletezek, ha nem jön össze akkor megy a PRO a faternak.

(#343) Kornel213 válasza taaz (#342) üzenetére


Kornel213
tag

Oké köszönöm én is azon voltam hogy lekéne cserélnem de azért megkérdeztem!
Köszi!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#344) trucsi


trucsi
csendes tag

Most már kipróbáltam pár kártyát CF-be de sajna a gondom ugyan az. Néha (eddig mindig csak 2d-ben történt játék alatt soha) el kezd össze vissza ugrálni hullámozni a kép.
ha kikapcsolom a cf-t akkor rendszerint jó lesz és ha vissza kapcsolom akkor is de azért elég zavaró.
Mikor egy kártya volt a gépben ez soha nem történt meg.
Volt már valakinél ilyen? Giga ep45-ds3 lapom van és egy chieftech 650-es táp, tehát nem jiszem hogy az lenne a gond.
Vagy váltsak vissza egyszerüen 4870-re?

(#345) zsolt1129 válasza trucsi (#344) üzenetére


zsolt1129
addikt

Sajnos ilyen előszokott fordulni. Melyik driverrel csinálja ezt? Ja és 2db 4870-ed van?

(#346) trucsi


trucsi
csendes tag

A 811-el is csinálta és most a 8.12-vel is.
2db 4830-am van. Egyszer tesztre volt benne 2 4870 is de azt nem volt időm sokáig a gépben tartani.
Lehet hogy mondjuk 4850-el nem fordulna elő?

(#347) trakesz


trakesz
csendes tag

a sli vs. CFx teszben olvastam hogy az összekötött VGA-k memóriái nem adódnak össze.
most egy sapphire 4870-em van 512 megás. Ha beszereznék mellé egy 1 gigás változatot akkor az 512-es memóriáját használná a CF, vagy az 1gigásét?

mindenki **zi aki nem táncol!

(#348) bogyó73


bogyó73
tag

hali
cf-be akartam összekötni két egyforma 3850-et ,de ha a catalystban rányomok a cf-engedélyezésre,akkor letiltja az eggyik kártyát.
esetleg ötlet hogy mi lehet a probléma?

Marquee 9000 LC

(#349) zsolt1129 válasza bogyó73 (#348) üzenetére


zsolt1129
addikt

Melyik driverrel?

(#350) bogyó73 válasza zsolt1129 (#349) üzenetére


bogyó73
tag

köszi,már megoldódott :) újra kellet raknom a gépet és jó lett. viszont játéknál lassulást okozott,egyedül a 3dmark volt gyorsabb :K , de azzal nem érek semmit :U úgyhogy el is adtam az eggyiket :K

meg az is zavart, hogy csak az eggyik kártyán tudtam állítani a ventit :U

( 8.12)

Marquee 9000 LC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.