Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) arthur3d


arthur3d
tag

Sziasztok,

A kerdesem nem pont CF, de majdnem... :)
A kovetkezot szeretnem: van 2 monitorom, egy 24" es egy 19" Tft. 2db ATI kartyat akarnek rakni a lapomba es kulon meghajtani a monitorokat (nem kotnem ossze a 2 kartyat). A 24-esen 3D-s munka megy, mig a 19-esen csak 2D-s igy nem kellene draga 3D-s kartyabol megegyet vennem. Szerintetek mukodtetheto-e igy? Op.rendszer: WinXP 64bit es Linux. Annyit talan biztosnak gondolok, hogy a FireGL kartya melle nem tudok betenni Radeon kartyat a driver kulonbozosege miatt...de meg ez sem biztos, igazabol ez lenne a legjobb megoldas mert akkor eleg lenne egy olcsobb Radeon kartya is.

Elore is koszonom. :R

...

(#152) Perry-sama


Perry-sama
tag

Hali annyi kérdésem lenne, hogy ha cf-be szeretnék kötni 2 ati kártyát akkor teljesen meg kell egyezniük? itt nem a szériára gondolok, hanem a gyártóra. (nekem sapphire 3870 d4-em van)

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#153) Kutasz válasza ricsy888 (#147) üzenetére


Kutasz
csendes tag

Hello!

Akkor a CF-et felejtsem el?

Üdv!

(#154) ricsy888 válasza Kutasz (#153) üzenetére


ricsy888
senior tag

Szerintem nem a legtutibb a CF/SLI. Legalábbis egyenlőre. Talán évek múlva megéri, de egyenlőre nem. Szerintem ez a 8800GTS jobban fog teljesíteni mint a CF-ben lévő karik, és egy jó darabig elég lesz ez a kártya magas felbontáson.
A lényeg, hogy ne G80-as GTS-t vegyél. ;)

(#155) katt777 válasza radírfej (#112) üzenetére


katt777
félisten

Ezt cáfolom, saját tapasztalataim alapján. Már nem az üzemmódot a lapban, az műxik, hanem hogy maga a CrossFire üzemmód (VGA-kkal együtt) automatikusan működne, ha a lap már OK.
Eddig csak Witcher, Prey, és CoJ ment CrossFire-rel (UT3 2. VGA 2D módban), az összes többi játéknál hatástalan (vagy negatív a hatása, azaz lassul a megjelenítés). Ezek is csak olyan mértékben (60% körül), hogy egy 8800GTS-szel jobban (és olcsóbban) jártam volna. Egyedül 3DMarkban volt 99%-os a gyorsulás 2 karival.
Szóval az egész CF egy nagy átverés, a neten fellelhető tesztekkel együtt, amelyeket gondosan megválogatott hardvereken és játékokkal futtatnak, aztán az egyszeri felhasználó jól pofára esik, amikor a saját gépétől várja ugyanazt a teljesítmény-növekedést.

ricsy888: :K Évek múlva sem, mert a mai játékokat (és a régebbieket) nem fogják CF-képessé tenni. Persze, ha valaki csak eldobható játékokkal játszik, annak mindegy, de én szeretem a régieket elővenni, vagy egy Oblivionnal pl. sztem évek múlva is játszani fogok.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#156) Kutasz válasza ricsy888 (#154) üzenetére


Kutasz
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#157) Macka válasza katt777 (#150) üzenetére


Macka
veterán

És a 3870X2??? Az ugyebár az 2 mag 2 nyákon. Ott sincsen gyorsulás?

[ Szerkesztve ]

(#158) katt777 válasza Macka (#157) üzenetére


katt777
félisten

Amelyik játék képtelen kezelni a 2 GPU-t, ott sem lesz (ezeket is kiválogatva, az ezt támogató játékokkal tesztelik). Én nagy CF mániás VOLTAM a különféle teszteket látva, de saját tapasztalataim alapján azt kell, mondjam, ha gondtalanul akar játszani az ember, 1 GPU-s VGA-t vegyen egy 1 PCI-EX16 slotos alaplapba (SLI-sek is szívnak nem keveset), azaz lényegében nV-t. Ez fáj nekem ATI fan-ként. Persze, ha csak olyan játékokkal játszol, amelyekkel tesztelnek (és persze olyan konfigon is, amely általában drága Intel lap és proci), akkor lehet értelme a CF-nek/X2-nek, de mihelyst nem támogatott game kerül a kezdebe (előbb-utóbb fog), abban a pillanatban pofára estél, ahogy én az Oblivionnal, pedig a sok mod miatt éppen annak kellett volna leginkább a gyorsulás.
Egy egyszerűbb lap/proci és egy gyors 1 GPU-s VGA sokkal olcsóbb megoldás, és ugyanolyan hatékony.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#159) ricsy888 válasza katt777 (#155) üzenetére


ricsy888
senior tag

Ebben igazad van. A mostani játékokban nagyn rosszul szerepel a kétkártyás rendszer. :(
Se a driverek se a programok nem túl jó ehhez. Persze pár év múlva gondolom ez javulni fog, de akkor is csak az új gamekben. :O

(#160) katt777 válasza ricsy888 (#159) üzenetére


katt777
félisten

A régiekben is, csak mondjuk egy F1Challenge-nél mindegy, hogy 60FPS-szel, vagy 60FPS-szel fut a game. A konklúzió persze ua.: fölösleges a 2. kari, illetve a 2 db.
Ahol mondjuk 15 és 30 FPS lenne újabb játékoknál, ott komoly szívás a CF, mert a 30-at várod, aztán 15 marad, max 22, de mindkettő játszhatatlan. Pl. Ha CF rendesen működne Crysis-ben, szinte FULL VH-n és Natural Moddal játszható lenne 1600-on, azaz minimális kompromisszum kéne hozzá. Én azért a 60-80FPS-es C teszteken is jót mosolygok, ahol valahol apró betűvel szerepel a 800x600 v. 1024x768-as medium v. high beállítás, a gamerben viszont csak az FPS érték marad meg, aztán rohan valami béna VGA-t venni (esetleg rögtön 2-t is). ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#161) ricsy888 válasza katt777 (#160) üzenetére


ricsy888
senior tag

:D Igazad van. Egyszóval nem éri meg se a CF se az SLI :O

(#162) katt777 válasza ricsy888 (#161) üzenetére


katt777
félisten

Na, 3870 topicban kaptam egy újabb válogatott tesztet, hogy "pedig de". Mulatságos ez a kényszeredett próbálkozás, megint csak ugyanannak a pár működőképes játéknak a segítségével.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#163) katt777


katt777
félisten

Catalyst 8.3 hotfixek!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#164) katt777 válasza katt777 (#163) üzenetére


katt777
félisten

A hotfixekkel a 8.3 ugyanolyan rossz, mint előtte. Vsz csak AGP-s javítások vannak benne.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#165) v.tom válasza Macka (#157) üzenetére


v.tom
őstag

Igazából a 3870 X2 két mag 1 nyákon. Normál értelemben véve 2mag 2 nyákon a 9800gx2 és a 7950gx2, és társaik.

Egyébként én attól függetlenül, hogy mivel játszottam, tapasztaltam gyorsulás a játékoknál cf-ben. Tudom hogy igazából nem éri meg, de nekem nagyon tetszenek a több karis rendszerek. (Már voodoo2 karikat is küldtem sli-ben :) ), és Crossfire rendszert s használtam már. Sajnon most épp nem az van, de ha minden jól megy akkor jön a cf-es héten a 3850-em, és hamarosan érkezik a testvére is. Szerintem hamarosan sokkal jobb lesz a kétkaris és 2 chipes/magos videorendszere támogatása, mivel nagyon ezirányba haladnak a gyártók is. (Egyébként én anno 2 db x1650 pro karival sok helyen elértem 2x sebességnövekedést is.)

(#166) katt777 válasza v.tom (#165) üzenetére


katt777
félisten

Viszont 38xx-ekkel nem fogsz. Tudod, hányan állnak már abban a sorban, hogy majd csak jön egy jó driver, meg hogy a gyártók ebbe az irányba haladnak? Marketing kamu az egész. Még az 1 GPU-s rendszerek hibái sincsenek kijavítva! De rühellem ezt a "feljesztést"!
3870CF 1 alkalmazásban produkál közel 100%-os növekedést: 3D06-ban, azon kívül jó esetben +60%, azaz 8800GTS olcsóbb és jobb (hát még az 1 PCIE-X16-os alaplapok!).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#167) Komplikato válasza katt777 (#166) üzenetére


Komplikato
veterán

Na igen, én nagyjából az ATI Rage MAXX óta várom a több GPU-s javulást. ;]
Egyébként gyártottak anno 2 és 4 GPU-val R200 (Radeon 8500) kártyákat szimulációs rendszerekbe, én fizetnék a fejlesztőcégnek egy zsák pénzt az ATI helyében, hogy írjanak már nekik is működő multi GPU drivert, ráadásul azok ugye OGL-t használtak, tehát az OGL-es hátrányt is ledolgozhatnák. Ehhh, álmodik a nyomor.

Nem olvastam az előzményeket, mert kismillió oldal, de a driverpakolgatásnál az előzőt azt gondolom leszeded valamivel?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#168) katt777 válasza Komplikato (#167) üzenetére


katt777
félisten

:K ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#169) v.tom válasza katt777 (#166) üzenetére


v.tom
őstag

Értem. Gondoltam hogy nen lesz valami kiváló befektetés. igazából se az sli sem pedig a crossfire nem az manapság. Csak annak van értelme beruházni ilyen rendszerekbe akit felvet a pénz, vagy nagyon elfogult. Én az utóbbi kategóriába tartozom:)

(#170) katt777 válasza v.tom (#169) üzenetére


katt777
félisten

Nem vet fel, csak spóroltam, hogy majd hosszú távon milyen jó lesz. Ezért vagyok mérges, nem kicsit. Játékból és driverből agyon grafolt (+ egy rakat grafjav mod) Oblivion nagy felbontásban 25 FPS, CF-rel szintén. Milyen ász lenne, ha működne a CF? :Y :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#171) v.tom válasza katt777 (#170) üzenetére


v.tom
őstag

Nem rád értettem hogy felvet a pénz. Nem bántó szándékkal akartam írni. Az Oblibionnal nekem nem volt nagyon bajom, mondjuk te biztos nagyobb felbontásban nyomod mint én(1440x900). Kíváncsi leszek hogy majd mit tudok elérni egy 3850-el, vagy kettővel.

(#172) katt777 válasza v.tom (#171) üzenetére


katt777
félisten

Kérlek alássan: 1680x1050 QTP3 + Natural Enhancement + Atmospheric Weather System + Better Cities + 7-es megjelenítési távolság (alap 5 helyett, hogy legalább lássam, mi mellett lovagolok el) + apróbb javítások + egy rakás mod. Játék grafikából (Launcher + game) minden a maxon HDR-rel, driverből kényszerítve a többi: 8XAA Edge-Detect + temporal AA, 16XAF, Spec. Cat. AI, MipMap minőség, Vsync, Adaptív AA minőség.
Nem apróztam el, ugye? ;] Ha már állítólag jó a VGA, hadd szóljon! Nézz képeket itt a Programok szekcióban, főleg a vége felé, ahol már minden kép agyig maxolva készült. És ezért kéne (lenne király) a CF, mert ez megy átlag 25FPS-szel, azaz néha tud akadni, főleg QTP3 miatt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#173) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség a következő dologban:
Lehet-e egy x1900aiw és egy x1900cf karit crossfireben hajtani?
Mert ügye az aiw kari csak 256mb-os a cf kari 512mb-os,és a frekik sem egyeznek,de elméletileg a frekik a lassabb karihoz igazodnak?!?
A 2gpu ugyan az úgyhogy kb ugyanazt kell bírnia az aiw karinak mint a cf karinak,a gond a memóriánál lehet,de ha a cf kari bioszát átírom az aiw frekikre akkor menne?
És cf-ben hajtot cucc esetén müködne a tv tuner?
Előre is köszi a segítséget!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#174) katt777


katt777
félisten

Bioshockban (megnéztem, mert tesztekben szerepel, és talán Jerichot is meg tudom) műxik a CF. Hatásfoka +44%. :O Magyarán, még ha pár kiválasztott játékban funkcionál is valamennyire, egy általában és mindenben gyorsabb 8800GTS a jobb választás.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#175) katt777 válasza Robi BALBOA (#173) üzenetére


katt777
félisten

Ne CF-özz.
Úgy rémlik, pár hónapja valaki írta 1950XT topicban, hogy nem megy a 2 együtt, mert az aiw egészen más.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#176) v.tom válasza katt777 (#172) üzenetére


v.tom
őstag

Hát nem aprózod el tényleg:D Sajnos nem éri meg a CF(mondjuk az SLI rosszabb ;] ). Megszokásból is építek egy ilyen rendszert ha törik ha szakad. Olyan üresnek érzem a gépem hogy csak 1 kari van benne. :)

(#177) katt777 válasza v.tom (#176) üzenetére


katt777
félisten

Na, ez nem fog kárpótolni a csalódásért.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#178) v.tom válasza katt777 (#177) üzenetére


v.tom
őstag

Sajnos nem. De szerintem annyi sebességnövekedést el fogok majd érni, hogy legalább érzékelhető legyen. Majd kiderül.

(#179) katt777 válasza v.tom (#178) üzenetére


katt777
félisten

NEM, NEM FOGSZ.
Néhány játékban mehet +50-60%-kal (lásd a tesztoldalamon), azaz kb. egy 8800GTS szintjén, a többi nem kezeli le, ezért a 2 VGA miatt lassulást is tapasztalhatsz majd (párhuzamosítás miatt). Én már ráfizettem, de ha gondolod, próbálkozz vele te is. Amúgy azokkal a játékokkal tesztelik, amelyekben van eredmény, ha mással akarsz játszani, felejtsd el.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#180) katt777


katt777
félisten

Na megnéztem a teszekben működő (bár nem írják a hatásfokot) Jericho-t. Az még hagyján, hogy AA-val fekete árnyjáték lesz az egész, de hogy 1 VGA-val 35 FPS, 2-vel meg 36, az simán hibahatáron belül van. Szóval +1 CF NOT ready game

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#181) v.tom válasza katt777 (#180) üzenetére


v.tom
őstag

:O Sajnos ez kellemetlen. Én mindenépp is ki szeretném majd próbálni a cuccot több game alatt. Majd csinálok teszteket is reményeim szerint. Kipróbálni mindenképp ki fogom a 3850-eket CF-ben, max ha nem tetszik a dolog akkor eladok egyet.. Igaz hogy bukok rajta, de legalább megpróbáltam.

(#182) ricsy888 válasza v.tom (#181) üzenetére


ricsy888
senior tag

Vevő leszek az egyikre. :DDD

(#183) katt777 válasza ricsy888 (#182) üzenetére


katt777
félisten

3870 nem kell? 2 hetes, garral.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#184) ricsy888 válasza katt777 (#183) üzenetére


ricsy888
senior tag

Mennyiért? Mert most veszek új kártyát. Igaz már kinéztem egy 9600GT-t. :)

(#185) katt777 válasza ricsy888 (#184) üzenetére


katt777
félisten

pü. ment

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#186) katt777 válasza katt777 (#185) üzenetére


katt777
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#187) R.B.Riddick


R.B.Riddick
csendes tag

A CF totál értelmetlen. nV rulez. Majd ha az ATI gyárt gyors 1 GPU-s VGA-t, akkor talán.

"Richard B. Riddick. Szökött fegyenc és gyilkos."

(#188) Thrawn válasza R.B.Riddick (#187) üzenetére


Thrawn
félisten

Aha. Akkor meséld el hogy az SLI miért kevesebb játékban fejti ki áldásos hatását :D Szerintem az SLI értelmetlen, ATI/AMD rulez!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#189) katt777 válasza Thrawn (#188) üzenetére


katt777
félisten

Azt nem mondta, hogy az SLI-nek van értelme.
A CF nálam 4-5 játékban fejtett ki 3D-ben érzékelhető hatást (15 másikban semmit), 30-60%-os töblettel (Viszont X2 is akörül teljesít, így az sem éri meg az árát), tehát máris bukta a kétszeres ár. A fogyasztás viszont valóban duplája az 1 VGA-s rendszernek. ;] :C Jut eszembe, 3D06-ban megvolt +96%, tehát a rendszerem OK. Én nagy ATI mániás voltam, de a CF, és a 8.3-as szaralyst erősen elgondolkodtatott, nem kéne-e visszatérnem nV-ra, amellyel több mint 1 évtizedig semmi problémám nem volt.

Én óvok mindenkit attól, hogy kiválasztott programokkal, kiválasztott konfigokon futtatott tesztek alapján CF-be (vagy SLI-be) ruházzanak, mert azokon kívül szívás (én is bedőltem, pedig csak általam addig mérvadónak tekintett oldalak tesztjeinek adtam hitelt). Mondjuk még azok közül is néhányban, mert Jericho hivatalosan támogatja a CF-et, de a programok többségéhez hasonlóan hiába dolgozott mindkét VGA, mint állat, a grafikus teljesítmény 1%-kal sem volt jobb a single módnál. Nekem mondjuk legnagyobb szívás az Oblivion, mert HQ beállításokkal éppen kéne a CF teljesítménye a folyamatos játékhoz, viszont csak 1 VGA teljesítményét kapom.

1 GPU RULEZ! :DD :R

Egyébként kitiltották, mert azt hitték, hogy én vagyok más néven.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#190) Thrawn válasza katt777 (#189) üzenetére


Thrawn
félisten

Persze, nem mondta, de egy CrossFire topikban mire gondolhatott?
Ajánlom neki, hogy legyen Vista-ja és két 8800GT-je ;]

lol, nem láttam, hogy kirakták. Egy másik topikban is elkezdtem választ írni egy hasonlóan tartalmas hszére, de inkább hagytam a fenébe.
Biztos nem te voltál? ;]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#191) katt777 válasza Thrawn (#190) üzenetére


katt777
félisten

Nem én, csak a haverom. És az én tapasztalataim alapján biztosan nem lesz több gpu-s rendszere.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#192) Thrawn válasza katt777 (#191) üzenetére


Thrawn
félisten

Ennyire ne kiabáld el, még 5 év és nem is lesz más :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#193) katt777 válasza Thrawn (#192) üzenetére


katt777
félisten

Akkor úgy csinálok, mint a haverom, aki még mindig Millenium-ot használ egy 2GHz-es Celeronnal, mert egyrészt a játékai 3/4-e nem fut XP alatt semmilyen módon, másrészt meg az azóta kiadott játékok nem felelnek meg a kényes minőségi ízlésének. Nem grafikában persze, hanem játék-minőségben (persze ő stratégiai és SW flysim mániás). Ahogy elnézem, ma sem nagyon adnak már ki olyan játékokat, amelyek ne csalnának egyre pofátlanabbul, bármilyen stílusról legyen szó (tisztelet a nagyon-nagyonkevés kivételnek), szóval ha így próbálják lenyomni a torkomon a sok szar game-et, 5 év múlva talán nem is fog érdekelni egy sem, majd újrajátszom inkább sokadszor a mostaniakat meg a még régebbieket. ;] A sok szemét meg jó lesz azoknak a kölyköknek, akik ilyen vacakon nőttek már fel (lásd még: mp3, fogalmuk sincs, mi a ZENE).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#194) katt777


katt777
félisten

Állítólag Oblivionban működésre lehet bírni a CF-t, és nem úgy, ahogy nálam, hogy 1 kari sebességén menjen. Tudtok erről valamit? Csak mert én minden elképzelhető beállítást végigpróbáltam.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#195) Benhill


Benhill
senior tag

Emberek!

Valaki aki pro segítsen már!

Ha egy alaplap támogatja a Crossfire-t, akkor az SLI-t is???

pl. van egy gigabyte ex38 ds4 ami támogatja a crossfire-t, akkor 2 geforce fog menni sli-be???

ugye radeon összekötve crossfire...geforce összekötve sli...nagyjából

valami agytröszt segítsen má :DDD

(#196) katt777 válasza Benhill (#195) üzenetére


katt777
félisten

Nem kell ehhez agytrösztnek lenni, csak kicsit utánaolvasni. Egy lap VAGY CF-t támogat (AMD, Intel), VAGY SLI-t (nVidia). VAGY persze egyiket sem. Szóval NEM.
Vigasztaljon, hogy a CF lapom sem nagyon támogatja a CF-t.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#197) radírfej válasza katt777 (#155) üzenetére


radírfej
senior tag

szerintem nem cáfolod, hanem ugyanarról beszélünk...

mert min múlik egy kétkártyás rendszer teljesítménye?

1. hogy az alaplap képes e rá
egyes lapok között lehet néhány %os eltérés, pl az rd480 és 580 között itt ott mérhető volt az újabbik chipset javára.

2. az alaplap konfigurálása

3. a driverek megfelelően vannak e megírva
(igyekszenek, kétkártyás rendszerhez mindig a legújabb driver...)

4. a driverek konfigurálása

5. az adott program hogyan lett felkészítve a kétkáryás rendszerekre...

na most én az első (és kisebb részben a második) pontra mondtam azt, hogyha teljesül, akkor a lapon már nem múlik... . de ugye van még ezen kívül még egy két tényező...

oblivion...

nekem hd2600xt (sapphire és gigabyte) egy asrock xfire- ben ment, 8.1 kata, legújabb obi pecs. teljesítményt viszont gyanúsan dobta meg... ahol gyenge volt ott az is maradt a konfig, ahol meg nem ott olyan 35-40% között gyorsult. szóval értelme nem jött ki.

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#198) katt777 válasza radírfej (#197) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez a gond a driverekkel. 8.2 -> 0, 8.3 -> 0. 8.1-gyel már nem is néztem. Mondjuk a 8.3-as cata nagy szívatás. A Sapphire-é végre működött (amit tegnapelőtt adtak ki), de bekrepált, eltávolítani nem lehetett, Oblivion nem indult, meg még volt pár baja, szóval most 8.2 van, 2. 3870 meg vevőre várva pihen a dobozában. Bebuktam. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#199) ricsi99


ricsi99
addikt

Help My.
Van nálam 1-2 napig 2 3870-es videokari. Összeraktam crossfire be (kábelek 8.2 catalist stb) de az istennek se hajlandó elindulni, ccc kiirja hogy bekapcsolva minden ok. De semmi gyorsulást (inkább lassulást ) tapasztalok, még 3dmark05 06-ban sem.
Mit ronthatok el? 2 lapban is néztem ,egy intel ill egy amd ,mind2 crossfireos lap ,mind2 lapban mind2 kari tökéletesen megy bármelyik pci -express slotban csak cf-et nap akar az istennek sem, pedig ugyan olyanok 512 ddr4 ram stb..
ötletek?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#200) jbalint


jbalint
csendes tag

Sziasztok! Segítség kell!
Ez idáig rendelkeztem 1 eah 2600xt 256mb-os karival ami 1 asus p5kc lapban figyelt! Most vettem mellé gyorsba mégegyet hátha megemeli azt a gyenge teljesítményét amit nyújtott! De Semi változás! Vagyis ami van h a vindows 4 megjelenítőt lát. (2 kártya) De a memória 512 helyett 1024, és sehol nem látható crossfire felirat vagy a funkcióra utaló jel h menne! És a játékok 1 karival is ugyanazt hozzák továbbrais mint a 2vel.
Ja Procim Core 2 duo E4400 2GHerz 2mb cash
ram 2 gb kinhmax 800mhz és sata2es vinyóm van. A szint Cod4 1024ben max grafikán 2*élsimítás többi maxon 20-25 fps de néha le-esik 15re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.