Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) eastsider válasza redgold (#50) üzenetére


eastsider
nagyúr

kihajtja a proci a VGA-(ka)t?

(#52) redgold válasza eastsider (#51) üzenetére


redgold
tag

Szerintem procilimites az egész! Nem hajtom a processzort egyébként!

Csak az alaplap szerintem nagyon darabos! Mióta megvettem első gépemet, azóta ez a legroszabb választásom!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#53) radírfej válasza redgold (#50) üzenetére


radírfej
senior tag

mit jelent az, hogy darabos az alaplap? mi a gondod vele konkrétan...?

a pontszámból különben úgy tűnik single az eredmény, nem két kártya ereje. a 6000+ már egy 2900xt-sem tud rendesen kihajtani, nemhogy kettőt...

pontszámoikról itt tájékozódhatsz: [link]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#54) redgold válasza radírfej (#53) üzenetére


redgold
tag

Olyan érzésem van az alaplappal, mint régen a bx chipkészlettel, ha nem az általa kedvelt memóriát kapta. Mintha eltérő időzítéseken menne proci, alaplap, ram. Lassan idulnak programok, időnként sokat "tűnődik" a gép, hogy mit is csináljon!
Ez előtt volt egy Abit AT8 32x alaplapom a 4800+os procival, azzal semmi ilyesmi nem volt! Mint a parancsolat úgy dolgozott az elvileg lassabb procival és ram-mal! Ugyan az a chipkészlet, csak az 939, és ddr1-es.
Az MSI-nél úgy veszem észre, hogy mikor a mem időzítésit auto-ra állítom a biosban, akkor 5-5-5-18 időzítésre állítja a corsair xms-2-t, ami alapból 4-4-4-12 lenne. Lehet a proci nem szereti a nagyobb mem sebességet.
Már telepítettem újra, mert nem akartam elhinni, hogy ilyen legyen! Vinyók sata2, driverek rendben a helyükön, elvileg semmi gond nem lehetne!

Érthetetlen nekem ez az alaplap!

Köszi a táblázatot!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#55) radírfej válasza redgold (#54) üzenetére


radírfej
senior tag

igen, könnyen lehet, hogy valamiféle inkompatibilitással állsz szemben, de ez elég furcsa lenne ez esetben, a corsair ramok híresen "simulékonyak"... nem véletlen, hogy a legtöbb tesztben is corsair ramokat használnak (itt a ph-n is...).

a belassulás nálam akkor érzékelhető , ha túl van húzva a rendszer... egy bizonyos határon felül minden működik, csak kegyetlen lassú...

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#56) redXIII


redXIII
senior tag

hali))most valszinü oltári nagy hülyeséget kérdek,de sli-s alaplapban is müködik a crossfire?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#57) radírfej válasza redXIII (#56) üzenetére


radírfej
senior tag

nem kérdzel hülyeséget...

a válasz elsőre elég egyszerű: nem, hivatalosan nem megy.

ez azt jelenti, hogy az aktuális gyári driverekkel sli lapokban nem működik a crossfire üzem, és fordítva is így van, crossfire lapokban sem lehet sli-rendszert használni.

buhera megoldások azonban léteznek itt is ott is, hogy pontosan milyen verzióju driverek hekkelésével miben mit lehet hajtani, azt csak a jóisten tudja megmondani, vagy talán ő sem. ha komolyabba érdekel a téma, akkor hosszas kutatómunkára készülj...

és ha van valami tapasztalatod, akor pl beírhatod ide is. :)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#58) redXIII válasza radírfej (#57) üzenetére


redXIII
senior tag

kár.pedig elgondolkodtam vna 1 crossfire rendszeren.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#59) Washwillah


Washwillah
tag

helló mindenkinek!
nekem is k9a platinum lapom van és gondolkodom, hogy a hd2600xt -m mellé veszek egy hd2400pro-t fizikai processzor gyanánt. annyi a bökkenő, h alig találok infót arról, h egyáltalán működne -e így a rendszer és milyen programok tudnák ezt kihasználni. :F vki esetleg tud vmi információt?
:R

Csigalom, nyugavér!

(#60) radírfej válasza Washwillah (#59) üzenetére


radírfej
senior tag

na ez a téma engem is érdekel, mostanában lesz a közelemben egy kisteljesítményű vga, olyan x1300 körüli..., ki akarom próbálni a hd2600xt melett, hogy mi történik...

ha ki tudod próbálni, akkor ne fogd vissza a tapasztalatokat!

egyenlőre úgy tűnik ati hanyagolja az asszimetrikus crossfire rendszereket. driver támogatás is kell, meg a programoiknak is kéne támoganiuk a dolgot...

mod: redXIII:azért még nem kell feladnod. kiváló crossfire lapok vannak a piacon...:)

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#61) Washwillah válasza radírfej (#60) üzenetére


Washwillah
tag

vannnak játékok amik támogatják a ppu használatát mint pl az UT3. viszont az is igaz, hogy ezek inkább az Ageia által gyárott Physx kártyát támogatják, nem pedig az ATi által preferált Havok fejlesztést... sajnos nekem is úgy tűnik, hogy ez a ppu dolog még nagyon gyerekcipőben jár az ATinál, arra meg én nem fogok kiadna Xtízezer forintot, hogy legyen egy ageia physx... amúgy nekem van egy tartalék vga-m, nevezetesen egy geforce 7600gs. nem tudom az alaplap hogyan boldogulna a 2600xt mellett ezzel a karival.. :F

Csigalom, nyugavér!

(#62) radírfej válasza Washwillah (#61) üzenetére


radírfej
senior tag

a válasz egyszerű... sehogyan! :)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#63) zeix


zeix
senior tag

Most tervezem átalakítani a jelenlegi konfigomat egy
GIGABYTE - GA-P35T-DS3P lappal plusz még egy Sapphire HD2600XT-vel.
A jelenlegi lapomat beleszámítják majd az újba úgyhogy kb. 30k-ba fog fájni az átalakítás.
Mennyivel lesz gyorsabb játékoknál a gép?
Szerintetek érdemes?

(#64) redXIII válasza radírfej (#57) üzenetére


redXIII
senior tag

azér kérdem,mert nem igazán találokcrossfire-es am2 es alaplapot... pedig akkor összehoznék valahogy 1 1900gt rendszert))

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#65) radírfej válasza redXIII (#64) üzenetére


radírfej
senior tag

pedig van pár jó lap... rd480-ra épül az asusnak is lapja, asrocknak is, ráadásul ez útóbbi pofátlanul olcsó... (igaz némi kompromisszumot megkíván...), aztán ha nagyon jót akarsz akkor valamelyik rd580-as lap... csak ne az msi, arról jókat nem nagyon lehetett olvasni, bár van akinek bejött.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#66) radírfej válasza zeix (#63) üzenetére


radírfej
senior tag

ezt nehéz megmondani... nagy általánosságban 0 és 85% között. de felbontástól, játéktól, driververziótól is függ.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#67) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

hali mindenkinek.
röpke kérdésem lenne : lehet-e kapni, és ha igen akkor hol crossfire hidat (vagyis kettőt, mert ugye annyi kell a karikra)

azért érdekelne, mert vettem mostanába egy HD2600XT-t és nem kaptam hozzá, aztán most haverom meg akarja venni tőlem, mert neki is ilyen van, de sajna kábel nélkül nem nagyon fog menni a CF.

plíz HELP. köszi előre is, bye

(#68) je_ki


je_ki
tag

sziasztok

két darab X1800GTO kártya működne szoftveres crossfire üzemmódban (master kártya nélkül)

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#69) SaiyanJin


SaiyanJin
csendes tag

Sziasztok,

Meglett a 2db Asus 1950pro 256mb egy Asus P5W DH Deluxe-ban.
Következők a tapsztalataim a CF-el kapcsolatban:Nvidiás játékoknál nemigazán aktiválható a CF fagyás nélkül lásd Bioshock.Azoknál a játékoknál ahol már a readme ban írják hogy nemtámogatja a többkártyás rendszereket egyből fagy.Lásd Medal of Honor Airborne.
Továbbá komolyan kell venni a leírtakat miszerint két 1950pro nak kell legalább 550W.
Elgondolkodtató mivel rakás Nvidia játék van ezért aki többkártyás rendszert akar az jobban
jár szvsz egy SLI-vel.

SLI-t csak Nvidiás chipsetes lapban teremthetsz.
CF-es chipsetet csak Intelben találtam.Ezeket külön feltüntetik a gyártók oldalán.

Rakhatsz 1db Gefet CF-es lapba természetesen, és fordítva.

Az AtiX1950 es szériánál és szerintem az összes X1xxx-es szériánál híd is szükséges a kártyákra 2db.Minden gyártó kicsit más.Asus CF-es kártyát gyárt és ahoz ad 1 hidat.Ami 2 vga vásárlásánál lesz meg.A CF-es vga-n található 2db csati a hidaknak.Nem CF-es vga-n nincs ilyen csati.Hallotam van olyan gyártó aki csinál egy Cf-et és nem kell mégegy hanem segédkártya kell.Ezt nem ismerem.

A HD szériájú Atiknál már nem kell híd, PCI-X en megy az adat.Csak Catalystban kapcsolsz.

X800 -as szériánál állítólag sikerült már hybrid CF-et alkotni.

És van Intel fronton egy olyan ahol 3vga van.Asusnál ez Cf-esnek minősül.Lényege hogy kell bele egy középkategóriás vga pl x1600ami a fizikai számításokat végzik és két erősebb pls x1950 ami pedig a textúrák betöltéséért és megjelenítéséért felelős.
Elvileg feloszlanak a teendők és gyorsabb lesz minden.

SZVSZ. ezek nem kiforrott dolgok főleg eza 3vga-s rendszer, viszont ezt megnézném.
Egyébként cserélem el a CFrendszert inkább intézek 1 De erős vga-t az a biztos.

(#70) radírfej válasza SaiyanJin (#69) üzenetére


radírfej
senior tag

"CF-es chipsetet csak Intelben találtam"

ezt az egy mondatodat nem értem... ugye nem azt akartad mondani vele, hogy crossfire csak intel alá létezik? :)

merthogy AMD vonalon pl rd480-as chipset, rd580-as, hogy két régebbi, már piacon lévő chipsetet említsek.

HD szériánál is kell híd, avval ugyanis némileg gyorsabb a cf, mint szoftveres üzemmódban, bár nem mindenhol érzékelhető a különbség.

az "nvidiás" játékok egy részénél valóban nem aktiválódik a második kártya ereje, de azért van olyan amelyikben igen...

a konkluzióddal egyetértek... kétkártyás rendszert csak az inyencek építsenek, mindenki más jobban jár az egykártyás rendszerekkel.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#71) SaiyanJin


SaiyanJin
csendes tag

Hmmm. meglehet AMD fronton nem vagyok képben igazán, de akkor ezek szerint létezik.
Intel chipseteknél feltüntetik külön hogy CF-et támogat-e vagy sem.De SLI -re vonatkozó támogatást nem találtam.

Sapphire-oknál úgy mondják plug and play Crossfire , most néztem utánna, bocsi, tényleg rosszul mondtam, VAN híd.Megzavarhatott eza a plug and play kifejezés:).

Üdv,
S

(#72) Zé_Mester válasza Zé_Mester (#67) üzenetére


Zé_Mester
őstag

[link]
errre valaki????? :U

[ Szerkesztve ]

(#73) radírfej válasza Zé_Mester (#72) üzenetére


radírfej
senior tag

esetleg a piacon próbálj meg keresni, hátha valaki eladja neked a nem használt cf hídját. szeparáltan megvenni újonnan nem lehet.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#74) v.tom


v.tom
őstag

Hali! Kezdő vagyok cf-ben, örülnék ha valaki segítene nekem. Annyit ki tudtam venni a cikkekből(remélem jól), hogy az rd580(ATI CrossFire CFX3200) chipes alaplapokal lehetőség van master-secondary kártya meg összekötő-kábel nélkül rendszert csinálni. Ha jól sejtem ez csak az x1*** kártyákal müxik, (pl x800-al nem) és nem szükséges hozzá két ugyanolyan kari.
Ha ezek megfelelnek a valóságnak akkor elvileg lehetséges hogy a mostani asus eax1650pro gamer edition karim mellé berakok pl. egy x1300-at, és az crossfire-ben fog működni?

Előre is köszi a választ! :R

v.tom

(#75) radírfej válasza v.tom (#74) üzenetére


radírfej
senior tag

elvileg lehetséges. gyakorlatban nem tudjuk mi fog történni. jó lenne már valami gyakorlati tapasztalat is, úgyhogy ha véletlenül megépíted az asszimetrikus rendszert, akkor beírhanád a tapasztalatokat.

viszont amiről beszélsz az a szoftveres cf, elvileg lehetőség van a régebbi kártyák ilyen együttműködésére is... a HD sorozatnál azonos chipek biztosan üzemelnek szoftveres üzemmódban, bár sok helyen lassabb, mint összekötő híddal. (összekötő kábel az x800as kártyáknál kellet, ahol a "master cf kártyát kellet összekötni a másik delikvenesel, azóta már hasonló merev híd van, mint az nvidia sli megoldása esetében.)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#76) v.tom válasza radírfej (#75) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi a választ. Remélem jövő héten megjön a DFI Lanparty UT CFX3200 DR-G alaplapom, azon az info szerint támogatja az ati chip ezt a fajta CrossFire megoldást. Már csak valahonnan kell szereznem egy másik videokártyát is tesztelem is.

(#77) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Én holnap veszem a 2dik asus2600xt-met és ki is probálnám a cf modot csak hát 400w mercury táp 1nek is kevés de mivel az elsőt gar.cserével kaptam a második már nem akkora kiadás. tápot meg turok itt a PH-n. 500w remélem elég. ja 3700 sandiego fog szolgálni alatta + 1gb ram. Tudom hogy x2es jobb lenne az is úton van. Ha ezek összejöttek midenről beszámolok.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#78) radírfej válasza Jon Mathias (#77) üzenetére


radírfej
senior tag

na... nem a 400w a kevés hanem a Mercury. minőségi tápegységet vegyél, 400-as elég bőven. a két kártya csúcson fogyaszt úgy 100-110w-ot. tehát nem egy éhes fajta.

3700 san diego alapon 1gb rammal kevés egy ilyen kártya rendes kihajtásához.. az újabb gamék-nél pedig még 3ghz-en is... merthogy azok már nagyon támaszkodnak a több processzor adta lehetőségekre. (ez mondjuk igaz a nem annyira új oblivionra és korabeli játékokra is)

a tapasztalatok jöhetnek minden mennyiségben. próbáld majd ki átkötő híddal is, meg szoftveresen is a cf-et. kiváncsi vagyok hol mit tapasztalsz.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#79) Sam_26


Sam_26
csendes tag

Hello!
1 komoly gondom van, crossfire módban szeretném használni a 2 ati karimat, de nem boldogulok, átnyálaztam sok - sok fórumot néztem ati leírást, s még teljesen 1értelmű leírást sem találtam, főleg nem az én gondomra....
van 1 ASUS P35KC lapom hozzá 2db Sapphire Radeon HD2600XT -m mind2 db 256MB DDR3 as memóriával (tök 1formákm de itt olvastam hogy kell a 2 kábel: http://ati.amd.com/technology/crossfire/howitworks.html ),
az egész azzal kezdődött, hogy alig tudtam kábelt szerezni hozzá, az 1ik boltban azt mondták az alaplaphoz kéne lenni, a másikban azt hogy, a karikhoz adják, lényeg hogy 1ikhez sem volt.... közel 3 hét alatt megszerztem a 2db kábelt, összeraktam a gépet s a következő van:
windows látja hogy két kari van a gépben, a tálcán lévő ATI ikonra kattintva látszik hogy több kari van benne mert 1-4 ig van az ati radeon hd2600xt beállításai(gondolom a kártyákon lévő dual DVI miatt).
A Control centerben viszont nem tudok vállasztani (master - slave, vagy legalább 2. megjelenítő stb ..) csak 1 alapértelmezett kártyát lát, hiába kapcsolom be a crossfire módot, semmi.....
Mit kellene csinálnom, hogy működjön a dolog??????
a 2kari benne van a gépben, kábellel összekötve, legújabb catalyst van fönt amit újra telepítettem miután a második kari is belekerült a gépbe.
Kell valahol a biosban állítanom, vagy valahol máshol valamit még hozzá?
Az EVEREST azt mondja 2 kártya van mind2 tudja a crossfirét de letiltott üzemmódban van.... érdekes, mert engedélyezetm....
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#80) redgold válasza Sam_26 (#79) üzenetére


redgold
tag

Helló Sam!

Én a helyedben nem aggódnék, mert a crossfire működik, ha a ccc azt írja ki neked! Ha valami problémát észlel, akkor nem engedi bekapcsolni, ill a kis kockában nem jelenik meg az enable crossfire kockában a pipa!
Egyébként fizikálisan két kártyát észlel, de egy vezérlőként kezeli crossfire módban a veztérlőszoftver.
Nem is kell neked válasszál, hogy mester vagy szolga kártya, mert azt az alaplapban elfoglalt helye, valamint a szoftver dönti el: itt semmi dolgod!!

Everest: csak a legújabb 4.20-as észleli megbízhatóan az új chipsetes ATI kártyákat! A Megjelenítés/GPU funkciónál írja (nekem), hogy: támogatva, engedélyezve!

Egyébként gondolom nem valóságos kábeleket használsz, hanem a kártyák tetején lévő 2 db. cf hidat! Igaz? (amit valóban ad a Sapphire a karikhoz, nekem legalábbis) A kábeles megoldás a régebbi kártyák sajátja volt!

Bár az alaplapot nem ismerem közelebbről, de kétlem, hogy a biosban lenne cf enable funkciós!

Üdv!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#81) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Hali megvettem a 2dik kártyát de még tápot nem. én kaptam öszzekötö hidat mind a 2. amint meglesz a táp ficcen is bele. beszerzek még x2 est azzal jobban ki lesz hajtva. Inteleseknek nincs szerencséje a cf-el nekem a biosba lehet állitani:dual graphics mode. Msi rd480 neo-m van. Hát igen mégiscsak AMD.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#82) barnam_ válasza Jon Mathias (#81) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pedig Intelnél is van CF a 975-s chipsettől felfele.

(#83) Sam_26 válasza redgold (#80) üzenetére


Sam_26
csendes tag

Hi!

Belső kábelt használok. Akkor így hagyom, de sajna nem vettem észre gyorsulást... Volna még 1 kérdésem, ati support videon ( http://ati.amd.com/technology/crossfire/howitworksdemo.html ) azt láttam, hogy az alsó kártyát kell csatlakoztatni a monitorral, nekem ott nincs kép, csak a felső kártyánál. Ez így OK?
Tuningolni lehet ha crossfire mod engedélyezve van? :)) ;] S ha igen akkor mivel?

THX Sam :R

[ Szerkesztve ]

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#84) redgold válasza Sam_26 (#83) üzenetére


redgold
tag

Szia!

A gyorsulás crossfire esetében kb 35-45%-os az egy ugyan olyan kártyás megoldáshoz képest. Emelett jelentős képminőség javulást garantál azoknál az alkalmazásoknál (játékoknál) amik támogatják a technologiát! Amik nem, azok el sem indulnak a crossfire alatt, ilyenkor sajna ki kell kapcsoljad a ccc-n!

Nekem is a felső kártyán jön a jel, az alsó nálam sem produkál képet! Mindenestre igen sajnálatosnak tartom az ATI-AMD-nél, hogy egy ilyen költségvonzatú beruházásnál kiszúrja a T. User szemét egy rendkívül elnagyolt és silány technikai-szerelési útmutatóval!

Én nem szoktam a VGA karikat tuningolni, mert ha "túl jól" sikerül, akkor majd jön a nagy sírás-rívás, meg köntörfalazás a szervízben! Tapasztalatom szerint ezeket a rendszereket kevés processzor tudja teljesen kiszolgálni, így inkább ennek szentelj figyelmet! Még a 6000+ procit is simán kiröhögik a 2900xt-k, de lehet hogy még a 2600xt-k is!
A ccc-ben is van tuning lehetőség, de ott van az ATI-tool is pl.! Ezekkel nincs tapasztalatom, talán valaki más...

Ha elfogadod: a jó minőségű, és kellő teljesítményű táp szerintem elengedhetetlen! Sokan mondják, hogy így meg úgy stb.! Szintén tapasztalat: ha nincs elég erőtartalék a tápban, akkor nem kérdez, nem lassul, simán leáll! (komoly 3d teljesítmény kifejtése alatt persze!)

Üdv!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#85) Sam_26 válasza redgold (#84) üzenetére


Sam_26
csendes tag

Köszi a választ ;)

Aszem hétvégén újra rakom a rendszert, mert sajna valamiért a 3dmark-ok sem indulnak el, az első kis nyitóablak bejön aztán slussz... :O (3dmark03,05,06)
hhh
kezd elegem lenni ....
De hajt a kíváncsiság, + a kidobott pénz :U

Csaó!

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#86) redgold válasza Sam_26 (#85) üzenetére


redgold
tag

Hali!

3Dmark-nál hajtsd végre a MSI K9A platinum topik 114-es válaszában foglaltakat, vagy töltsd le a Futuremark oldaláról a kb 1 hónapja kiadott patch-et!

1 jó kis géptelepításnél alig vannak dolgok, amik kellemesebbek! :) :) De legalább "tiszta" rendszered lesz!

Üdv!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#87) -=Andrew=-


-=Andrew=-
csendes tag

Hi mindenki!

A következő problémával fordulnak hozzátok, adott ez a rendszer: Gigabyte GA 965p-DS4, Intel Q6600, 4gb ram, 2db Asus HD2900Xt 512mb összekötve crossfire hidal, Zalman 850W tápegység. A gondom az, hogy akármit csinálok XP alatt nem látható a crossfire lehetőség a CCC-ben ( driver a 7.10 és 11 béta), vista alatt ez a funkció ugyan elérhető és be is kapcsolható de nem hogy nőne de inkább csökken jelentősen a teljesitmeny. Vajon mit bénázhattam el?

(#88) redgold válasza -=Andrew=- (#87) üzenetére


redgold
tag

Szia!

Ennek az alaplapnak a biosában nem kell engedélyezni a 2 kártyás üzemmódot?
Külön-külön megy mindkét kártya rendesen? Nem hibás egyik sem?
Benne vannak a slot-ban? Crossfire hidak (2 db) rendesen érintkezneK?
Tákábelek rendesen csatlakoztatva? Táp azt adja amit kell?

Egyenlőre...

Ha nem javul, van méééég!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#89) redgold válasza -=Andrew=- (#87) üzenetére


redgold
tag

Egyébként ez az első működése a gépnek összerakás után, vagy korábban már ment rendesen?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#90) -=Andrew=- válasza redgold (#89) üzenetére


-=Andrew=-
csendes tag

A biosban nem leltem semmilyen beállítást a 2 kártyás üzem módhoz. Összerakás után 2 hónapig 1 vga kártyával használtam, nemrég raktam be a másodikat. Amúgy ami gyanús az hogy a második kártya mintha csak 1x el menne legalábbis a CCC info panelja szerint és nincs lehetőségem ezt állítani. Külön külön hibátlanul működik mindkét kártya, 8 és 6 érintkezős csatival kapnak tápot szépen, elvileg a crosslink hidak is érintkeznek mivel vista látja.

[ Szerkesztve ]

(#91) redgold válasza -=Andrew=- (#90) üzenetére


redgold
tag

http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/articles/cid/1/y/191.html

Ezek szerint nem teljesértékű a 2. pci-e sín (4x)! Esetleg ez lassíthatja, bár sokak szerint nincs különösebb hátránya!

Nincs hozzá szoftvered, ami a két pci-e sínt 8x-8x-ra osztja le?

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#92) radírfej válasza -=Andrew=- (#90) üzenetére


radírfej
senior tag

ha az egyik kártya 1x-es pci express sebességén van, ahogyan írtad, akkor egyértelműen az a hátráltató tényező . neki kéne futnod szintetikus programokkal (is) tesztelni, hogy valóban lásd a különbséget, ha van lassulás, vagy gyorsulás.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#93) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Lehet vennék még egy karit a motani mellé.
A lapom második slotja csak 4x-es, ez nagyon befolyásolja?

"Csak úgy mondom"

(#94) Rover623 válasza Csapi007 (#93) üzenetére


Rover623
félisten

Határeset...szintetikus tesztekkel már kimérhető csökkenés.

primus inter pares

(#95) Csapi007 válasza Rover623 (#94) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem 3dmarkra hajtok. :U
Játékokban a kettő mivel lenne egyenlő?
Procim elég hozzá?

Ja és MSI-t sehol se látok már, nem baj ha más gyártó?

"Csak úgy mondom"

(#96) Rover623 válasza Csapi007 (#95) üzenetére


Rover623
félisten

kb. X2900GT
Proci elég.
Mindegy a gyártó...elvileg...:DDD

primus inter pares

(#97) Csapi007 válasza Rover623 (#96) üzenetére


Csapi007
veterán

H-h elvileg? :F
És CF hidakat honnan lehet külön szerezni?

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

(#98) Nyalos


Nyalos
csendes tag

Milyen lapot tudnátok ajánlani crossfire kiépítéséhez? 2 db 3870-s lenne benne. Én a gigabyte 790fx dq6-os lapot néztem, de ugye enenk a lapnak az árát is megkérik :) ja és am2-es vagy am2+-os lap jó csak

(#99) redgold válasza Nyalos (#98) üzenetére


redgold
tag

Az MSI-nek is megvan a 790FX lapja, nevezetesen K9A2. 36 rugó körül láttam valahol, de már nem tom merre...
Csak attól tartok, nem sokat javítottak a K9A-hoz képest, ahogy láttam!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#100) KisBundi


KisBundi
őstag

Tudja valaki mi a külömbség az Xpress 200 és az Xpress 3200 között? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.