Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) hoolla


hoolla
aktív tag

Hali all!

Van egy olyan problematikám, hogy adott két 4850 összekötve enabledezve, 8.7ezve.

Elinditom a 3dmark06-ot és olyanokat csinál, hogy az elsö tesztnél látni a gyorsulást (majd 100 %-os) viszont a másodiktól végig visszalassul szimpla kártyás sebességre. :Y Plussz ha mindez nem lenne elég rángatózik a kép, de ezt elejétöl a végéig. Olyan mintha vissza-vissza ugrana egy 1000-ed másodpercre. Dirtnél ugyan ez az ugrálás áll fenn. HL2 epizod 2 nél is World in Conflictnál is Gridnél szintén stb. De használja a két kártyás sebességet, mert a Dirt 1600*1200-ban fullultrán megy mint a golyó (söt még a cccben is fel vannak húzva a dolgok) a golyó alatt 60- 70 fps-t értek.
Van egy srác egy másik topicban aki azt ajánlotta, hogy próbáljam ki másik fajta XP alatt, mert nekem egy lecsupaszitott fajta van fent. De egyenlöre nincs kedvem ezzel baszkódni hátha lesz megoldás.

Tehát használva van a CF csak ugrál a kép és ez nekem nem tetszik :U Sokkal élvezhetöbb lenne ugrálás nélkül.

Vajon mi lehet a baj????

Tápom elég lapom fasza
A CF-nek mi a baja??? :(((

Help pls!

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#252) leviske válasza hoolla (#251) üzenetére


leviske
veterán

A 3Dmark hotfix fel van rakva? :) Amugy javaslom, hogy próbáld meg a Catalyst 8.8bétát, ha az sem segít, akkor rakd újra a rendszert. :K

[ Szerkesztve ]

(#253) TTomax válasza hoolla (#251) üzenetére


TTomax
nagyúr

Catalyst AI-t próbáld megy kikapcsolni...ha az sem akkor akkor csak le kell cserélni a buherált XP-t,mert nem fut rajta a Catalyst...a 8.8b drivert is kipróbálhatod...de ha már a 8.7-el se ment akkor nem hiszem hogy változni fog...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#254) adam770


adam770
csendes tag

Valaki segítsen ! Van 2db 4870esem mind2 sapphire, csak a doboza más, és nem megy Crossfireben, külön mind2 működik.
8.8 as beta driverrel próbáltam, és a crossire hidakat azonos irányba
(felirat teteje a kártya dvi csatlakozója felé néz) tettem rá mindkettőt.
Amikor bekapcsolom a cf-et lefagy.
valaki tapasztalt már hasonlót ?

(#255) syC válasza adam770 (#254) üzenetére


syC
addikt

Tápod elég erős a CF-hez?

(#256) Benji21th


Benji21th
tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok, a hybrid crossfire-ről szeretnék informálódni, melyik alaplapok, videókáryták alkalmasak rá, és hogy van-e egyáltalán haszna/értelme.
A válaszokat köszi, ha rossz helyre írtam bocsi

(#257) syC válasza Benji21th (#256) üzenetére


syC
addikt

Szia!

Kezdésnek olvasd el ezt. :R

(#258) Benji21th


Benji21th
tag

Szóval akkor a 780g-hez és a 790gx-hez is legfeljebb egy 3450-es radeon csatlakoztatható, ha ilyet szeretnék :F

(#259) syC válasza Benji21th (#258) üzenetére


syC
addikt

Végülis igen, valamint ide tartozik az új 8.8as cata driver:

"
Hybrid Graphics Support for Windows XP
This release of Catalyst introduces Hybrid Graphics support. Hybrid Graphics delivers a significant 3D performance boost for systems featuring an AMD 780G/780D integrated graphics motherboard and an ATI Radeon HD 3400 Series or ATI Radeon HD 2400 Series graphics accelerator. It also provides support for up to four independent displays.
"

(#260) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok!

Van 2db 2600XT-m, ha cf-be szeretném kötni őket akkor mind a 2 cf kábellel össze kell kötni őket? vagy elég csak egyel?

(#261) syC válasza Piero89 (#260) üzenetére


syC
addikt

Elég csak 1.

(#262) SassDawe


SassDawe
csendes tag

Hi!
Van nekem egy hd2600xt-ből épített cf rendszerem, mikor összeraktam nem volt gond vele csinált a gépem egy driver frissítést és azóta villognak egy kicsit a textúrák a crysisban csak a távoli fák, a cod2ben az egész mindenség. Ha letiltom a cf-t akkor megy rendesen a játék. Szerintetek?

Skills

(#263) TTomax válasza SassDawe (#262) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem jó a lapod,nekem P45-ben csinálta amióta X48 van ilyet nem látok...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#264) SassDawe válasza TTomax (#263) üzenetére


SassDawe
csendes tag

gigabyte ga-ma790x-ds4-m van, papíron jó, más ötlet esetleg?

Skills

(#265) Invi


Invi
aktív tag

4850 CF rendszert akarok kialakítani. A lapom egy Gigabyte EP45-DS3R. Mik ezzel a tapasztaltok? Abból lesz-e gond, hogy két PCIE VGA sín van rajta, de az egyik 16x, a másik 8x?

Utsó: Gainward 4850 Golden Sample karim van, ehhez nem adtak CF bridge-t... honnan tudok ilyenkor venni?

Köszi!

(#266) TTomax válasza Invi (#265) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem ajánlom,nekem előtte az volt sok nyűg baj volt vele....

(#264) SassDawe
Ja jó,hát ahogy érzed.Papiron az én volt Giga P45-ös lapom is CF ready,az más kérdés hogy a slave kártya folyamat 2D-ben maradt,X48 ban meg nem...De hát majd megtippelik neked még párszor az alaplapod a 8X második sinnel.... :DDD
Nagyon félválrol vetted a véleményem,de hát ahogy gondolod....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#267) Invi válasza TTomax (#266) üzenetére


Invi
aktív tag

Pontosan ilyen lapod volt? Milyen BIOS-sal? MIk voltak a gondok? Mi az, hogy 2D-ben maradt?

(#268) SassDawe válasza TTomax (#266) üzenetére


SassDawe
csendes tag

bocsi nem félvállról akartam venni a véleményed, csak jobban örülnék valami kevésbé drágán megoldható problémának.
És ha hozzáteszem, hogy cod4et próbálva nincs meg a villogás? Akkor sem lehet más a probléma?

Skills

(#269) TTomax válasza SassDawe (#268) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én CoD4-ben úgy látom nem is megy a CF... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#270) Invi válasza TTomax (#269) üzenetére


Invi
aktív tag

Pedig a netes tesztek szerint megy. :S

(#271) TTomax válasza Invi (#270) üzenetére


TTomax
nagyúr

netes tesztek.... :o

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#272) Invi


Invi
aktív tag

A próba megvolt. Nem jön elő a Crossfire opció a CCC 8.8-ban (vista64). Mi lehet a gond?

(#273) Invi válasza Invi (#272) üzenetére


Invi
aktív tag

Közben már megoldódott. Eddig semmi hiba. Érezhet a gyorsulás, WoW alatt ki kellett kapcsolnom a CF-t, mert ahogy TT is írta beröcög és olyan, mintha laggos lenne. :U

(#274) Piero89 válasza SassDawe (#268) üzenetére


Piero89
aktív tag

A Crysis-es villogások a peccs és a hozzá tartozó hotfix telepítése után nekem elűntek!
Talán a létező leggyengébb Cf-es lapom van ;] mégis vhogy rohadtul begyorsult minden mikor a második kártya bekerült a gépbe,úgyhogy sztem lapoddal semmi gond.

(#275) Invi válasza Piero89 (#274) üzenetére


Invi
aktív tag

Na az általad javasolt fix-el javult minden és 1680x1050-ben megvan az átlag 26FPS.

(#276) TTomax válasza Invi (#275) üzenetére


TTomax
nagyúr

az nagyon kevés... a szóló karim is többet csinál...az elején még 35 FPS,és onnan meg szépen le 28 az anyahajón,,és DX9 high mod, natural mod,meg minden felpakolva úgy néz ki mint vistán...mondom egy kártya jobban dolgozik... próbáld csak ki...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#277) Invi válasza TTomax (#276) üzenetére


Invi
aktív tag

Egy kártyával 20 és ez a Timedemo MAXON AA-stől mindenestül DX10 alatt. Ez egy normális eredmény.

(#278) TTomax válasza Invi (#277) üzenetére


TTomax
nagyúr

nem tudom ilyen procid van...akár lehet az is...ja és,hogy huztad-e az egy szem kártyát...de akkor is kicsit kevés a single...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#279) Invi válasza TTomax (#278) üzenetére


Invi
aktív tag

Ezt E8400-al mértem alap 700/2200-on. Vista alatt lassabb a Cry, ezt ne feledd

(#280) Invi


Invi
aktív tag

Az normális, hogy a main kártya mindig melegebb?? Pedig az van a jobbanszellőző helyen és annak rézcsöves a hűtője, míg a másiknak ránézésre alu.

Ez azt jelenti, hogy idle-ben 47-40fok a két kari. Terhelve 4-5 óra után 50% RPM-el 52-46.

(#281) radírfej válasza Invi (#280) üzenetére


radírfej
senior tag

felső kártya mindig melegebb, mert az alsó hője megreked a két kártya között, és jócskán felmelegíti a felsőt.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#282) diegho


diegho
nagyúr

sziasztok

lenne egy hülye kérdésem: a crossfire összekötő csak egy hosszúságban létezik? A probléma az, hogy ha netán bejönne a cf nekem (még nem teszteltem le) és netán mindkét kártyán accelero s1-et szeretnék használni, akkor mivel magasabb az S1 mint a kártya, így a cf híd nem fog átérni a másik kártyára.

(#283) radírfej válasza diegho (#282) üzenetére


radírfej
senior tag

elvileg nincs szabványos hossza, a legtöbb összekötő híd 3"slot"-nyi helyet tud áthidalni.

ennél hosszabb nem tudom, hogy van-e.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#284) TTomax válasza diegho (#282) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tessék , vagy még itt látod.. így át tudod füzni a lamellák között egy nagyon picit törik csak meg a híd,ez a szabvány CF híd,tudtommal van hosszabb híd is,de S1-hez felesleges...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#285) diegho válasza TTomax (#284) üzenetére


diegho
nagyúr

köszi. már csak mégegy kártya és egy szabvány cf híd kell :D

(#286) radírfej válasza TTomax (#284) üzenetére


radírfej
senior tag

az átfűzés nagyon ötletes megoldás!

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#287) TTomax válasza radírfej (#286) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#288) Freel


Freel
tag

Sziasztok. Segítsetek please. Beszereztem 2 db Sapphire HD 2900 XT-t. Crossfire lenne a téma :) Csontra ugyanaz a két kártya. Először is. Nézegettem lapokat alá. Mindenképp X38-X48 lenne a 2x X16 teljes sávkezelés miatt. De... Az ABIT-ról nem olvastam sok jót, sőt semmit. Az ASUS kínlódik a DDR3-mal, meg őszintén, nincs is rá szükségem... A GigaByte maradt mint lehetőség, vagy esetleg az MSI, de azt végképp nem ismerem.
- Tehát, melyik lap lenne tutiszuper a két kártya alá?
A másik, hogy riogatnak a fogyasztás miatt, állítólag kegyetlen fogyasztása lesz a két kártyának.
- Milyen az a táp, ami illene ide és nem rögtön az 1000W-os Chieftek akármivel kezdve?

Írjatok please, hetek óta nem merek belevágni a herdvervásárlásba ( a két kártyát még eltudom passzolni), mert valami soha nem stimmel: alaplapi bios sz@rakodik, ramkezelési problémák, táp kevésnek bizonyul... :(

HELP!!!

(#289) radírfej válasza Freel (#288) üzenetére


radírfej
senior tag

alaplapnak GIGABYTE GA-X48-DS4 az, amit javasolok. korrekt cucc.

táp ügyben érdemes komolyan venni a két kártyát, darabonként kb 180-200W-ot számolva az már igen ütős.

legalább egy 500W-os minőségi ! darab ajánlott, corsair, cooler master, ízlés szerint más is.

de csak akkor vágj bele ilyen rendszer építésébe, ha tényleg elszánt vagy.

egy hd4870-essel minden szempontból jobban jársz.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#290) Freel


Freel
tag

Köszönöm a tippet radír, majdnem így gondolom én is. Két hete bújom a netet, hogy megtudjak mindent a CF-emről. Picit elhagyatottnak tűnik ez a totyik, de azért leírom amit megtudtam, hátha segítek ezzel kapcsolatban valakinek.
A lényeg tehát: a két darab teljesen megegyező SAPPHIRE RADEON HD 2900 XT, egy olyan lapban ami mindkét kártyát X16-tal hajtja, állítólag iszonyatos teljesítményre képes, ennek az iszonyatos fogyasztás az ára. A 975/P35/P45 chippekkel valami nem stimmel a CF miatt, sokan panaszkodtak. Állítólag a sebességkülönbség miatt. X4/X8 a másik X16. Így akár 25%-kal is lassabb lehet a CF! Utánnajárva sokan a GA-X48-DS4-et javasolják, én is azt szemeltem ki. A DDR2 most már elég gyors 4-4-4-12 időzítésekkel, van a lapon IDE csatlakozó és jó minőségű lap. Így erre esett a választásom. Nemszeretnék kínlódni a DDR3-mal. A problémám a táppal volt. Külföldi és PH-s tesztek alapján a 2db szörny kártya a géppel együtt 2560x1920 mellett élsimítások, minden szűrő bekapcsolva, full terhelés mellett 560-580W-ot eszik. A külföldi teszter azt írta, hogy min egy 800W-os táp kell neki ami lead 45A-t a 12V-os ágakon. Ennek ellenére a PH-s tesztben egy 550-es Cooler Master simán kinyögte az 580W-ot és szépen vitte a két XT-t. Ezt még nem teljesen értem, hogy miért... :F
Így árban és teljesítményben is az arany középutat választottam. 17k-ért lehet kapni HKC 630W USP 7630-at. 630W-os és a 12V-os ágon 20A-t ad le darabonként, összesen 40A-t. Úgy döntöttem elég lesz, márcsak azért is, mert én egy 32"-os SONY Bravia LCD TV-t vettem, amit 1366x768-ba tudok használni 60Hz-en. A tervem az, hogy ebben a felbontásban 4xAA és 16xAF és minden full mellett a jövöbeni játékok szépen menjenek. Elméletem szerint 500W-nál nem lesz több a teljesítmény felvétel.
A jövő héten vásárolom meg a hardvereket, így konkrétumot még nem tudok. Akit érdekel írjon és válaszolok, hogy mennyit teker a 3DMark06 :))
Ilyen lapban, 2.0-s PCI-E be két darab 1.1-s PCI-E-s kártya fullon hajtva tesztet még nem találtam sehol, így nagyon kíváncsi vagyok... Szeretném átlépni a 20k-s határt evvel a rendszerrel...
Szerintetek???

U.I.: Először én is MSI 4870 OC-be gondolkodtam, de 18k-ért nem adom oda az XT-met, még minden játékot szépen elvisz. A másik, hogy most 21-ért szereztem be hozzá még egy kártyát, még árban ígyis jóvagyok. Egy jó minőségi tápra már úgyis vágytam, így nagyon-nagyot nem bukok a rendszerrel ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket...

U.I.2: E8400-at veszek mellé és 3,60-on 1600-as FSB mellett hajtva... Nekem elég lesz...

Üdv...

[ Szerkesztve ]

(#291) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Gigabyte GA-MA78GM-S2H (780G chipset) alaplap integrált Radeon HD3200 VGA-ja van egy Sapphire Radeon HD3450 256Mb DDR2 VGA-val CrossFire módban.

Eddig a COD4-et, Crysis Warfare-t, World In Conflict-ot és a FIFA09-et próbáltam rajta, és meg kell mondjam, hogy ahhoz képest amilyen jókat írtak a neten erről a kombóról, nem vagyok elájulva. A játékok eléggé akadoznak 1024x768-on, a FIFA09 se teljesen gördülékeny, pedig annak nem valami nagy a gépigénye.

A driverek a legfrissebbek vannak fent, ami viszont kicsit furcsa, hogy az ATI Catalyst-ban a CrossFire résznél a lenyíló menüben viszont csak a HD3200 Graphics-ot lehet látni, HD3400-at nem, ha itt kipipálom az Enable CrossFire opciót, akkor elvileg CrossFire módban kellene lenni a két VGA-nak?

3DMark-nak a végeredménye valami 2000 körüli pont lett, a teszt alatt max 8fps-t bírt produkálni.

Van esetleg valakinek ötlete?

(#292) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Van nekem 2db Gainward HD4850-em, új szériás hűtősek, de az egyik 8, míg a másik 6 pines tápcsatival rendelkezik (elöbbin egyel régebb bios volt, de flasheltem azt is az újabb verzióra).
Nos a kát kártya bekerül a Gigabyte EP45-DS3P alaplapomba, megkapják a maguk CF hídját, majd a rendszer indul, érzékeli a 2 kártyát, azonban GPU-Z -nél azt írja, hogy CF disabled, illetve nem is érzem, hogy gyorsabb lenne tőle bármilyen alkalmazás.

A kérdésem az lenne, hogy vajon GPU-Z igazat ír és tényleg nincs CF? Vagy ha a gép megy, akkor már kell lennie?
Ha nincs, mivel bírhatnám működésre?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#293) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#292) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Végül egy alapos driver pucolás és újratelepítés segített rajta.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#294) radírfej válasza nexuspolaris (#291) üzenetére


radírfej
senior tag

Az integrált 780G kategóriájában jó választás, de még hd3450-essel kiegészítve sem lehet tőle elvárni, hogy az új gépigényes játékokat simán futtassa.

azaz pl a crysis warhead low beállításokkal esetleg 1024-ben... csak úgy mint a WiC, vagy a COD4...

ez nem játékplatform, hanem multimédia elsősorban.

crossfire üzemmódban sem szabad sokat várni játékok terén.

3Dmark melyik verziót futtattad? mert pl 03-nál kevés, 06-nál ok.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#295) nexuspolaris válasza radírfej (#294) üzenetére


nexuspolaris
tag

Köszi az infót.

Főleg HD filmek lejátszására és grafikára használom a gépet, arra tökéletes, néhanapján egy kis játék. 3Dmark06-on teszteltem egyébként, de akkor legalább tudom, hogy nem a konfigommal van a baj.

Azt nem tudod véletlenül, hogy FIFA09-nél számít-e a crossfire?

(#296) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali van nekem egy Gigabyte P35 DS4-es alaplapom azt kérdezném hogy az menyire fogná vissza a CF-et két 4850-es esetén? Tudom nem valami jó lap de nem szeretnék cserélni alaplapot mert OM Vistam van.
Vagy ez esetben csak a két GPU-s kártyáké a járható út?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#297) radírfej válasza nexuspolaris (#295) üzenetére


radírfej
senior tag

Őszintén szólva nem tudom, hogy hogyan reagál a FIFA09 a crossfire felállásra.

de ha van egy kis időd letesztelhetnéd.

fogoda fraps-ot, és megnézed onboard vga-val, diszkrét vga val sé a kettővel együtt, és összehasonlítod az eredményeket!

Cyberpunk:

a lapod visszafogna két hd4850-est a második fizikailag 16x-os valójában csak 4x pci-e sin miatt. szerintem nem érdemes crossbar rendszert kiépítened, akkor már 1db hd4870-essel vagy ha a csúcsot akarod 4870 X2-essel jobban jársz!

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#298) xbombs


xbombs
csendes tag

helló!
milyen cf es lapot ajánlotok 2db 3870 mellé meg intel 5200 as proc mellé?
olyan 20-30között

(#299) TTomax válasza xbombs (#298) üzenetére


TTomax
nagyúr

35körül egy asus p5e

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#300) xbombs válasza TTomax (#299) üzenetére


xbombs
csendes tag

de nekem 20 -30 körülkéne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.