Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Thrawn válasza KisBundi (#100) üzenetére


Thrawn
félisten

Xpress 200 és Xpress 3200 (aka 580X)
Utóbbi fejlettebb, képes 2 teljesértékű PCI-E 16X slotot kiszolgálni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#102) KisBundi


KisBundi
őstag

Nincs valakinek eladó ATI chipsetes alaplapja? Márka mindegy. :F

(#103) uwel3168


uwel3168
csendes tag

Sziasztok!
A kerdesem az lenne hogy....
A jelenlegi gepem az alairasban olvashato, s azon gondolkozom hogy megeri e venni meg egy 2600xt-t a jelenlegi melle (kb.: 23000) vagy mondjuk 45-50 ezer korul venni egy ,,eroset,,? Vagyis megeri e a ket kartya, mind arban mind teljesitmenybe?
Elore is koszonok minden segitseget!

(#104) redgold válasza uwel3168 (#103) üzenetére


redgold
tag

Szia!

Talán Radírfej kolléga fejtegette néhány 10 hozzászólásal ezelőtt pontosan a problémádra a választ!

Tehát: az alaplapod 939-es, amibe a max proci jelenleg (és ez már nem is nagyon fog változni ha nem lészen valami csoda) a 4800+! Innen indulj ki!

A kisebb procik nem nagyon szolgálják ki a jobb (felső-közép kategóriás) vga-kat!
Ezzel az alap konfigurációval, és esetleg egy újabb 2600xt, meg a proci cseréjével nyerhetsz teljesítményt és időt is! Tehát elodázhatod (igényeidtől függően) a teljes gépcserét!
Viszont ha veszel bele egy "erőset", azzal megint az lesz a bajod, hogy vagy a nyakadon marad majd fejlesztéskor, vagy nem biztos, hogy tudsz szerezni kb 1 év múlva hasonlót! (az akkor már új procit is fogadó alaplapodba,(pci-e2, am2+ vagy intel, stb).
Bár az ATI fejleszti a hírek szerint a hybrid crossfire-t, de arról, majd máshol és máskor...

Ha költséghatékony megoldásban gondolkodol, akkor szerintem még 1 2600xt, és procicsere, ami mellet kb egy 15-20-as a zsebedben marad úgy, hogy elég komolyan nő a 3d-s teljesítmény!
Procicsere nélkül kb 30-40%, procicserével még kb 20-40% az előző értékre!

Csak mert nem szeretek írni...

Üdv!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#105) uwel3168 válasza redgold (#104) üzenetére


uwel3168
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget s hogy szántál a kérdésemre időt!

Üdv:
Uwel

(#106) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Szerintetek mennyivel dobna meg a gepem teljesitmenyet megegy 3850 (512 megas)?

(#107) leviske válasza ipavlidu! (#106) üzenetére


leviske
veterán

Játékokban (feltéve, hogy támogatja a CF megoldást) olyan + 80% átlagosan. :)

(#109) mariowii


mariowii
csendes tag

Sziasztok

Vki tudna mondani egy normális CF lapot?

Ja és ha egy alaplapon a az egyik foglalat 16x a másik pedig csak 4x az mennyi teljeítmény vesztéssel jár? egyáltalán megéri ilyet venni? :(

thx előre is :R

(#110) leviske válasza mariowii (#109) üzenetére


leviske
veterán

Ha kimondottan cf-hez kell... akkor szerintem nem éri meg olyat venni, amin az egyik 16x, a másik meg csak 4x...nagyon visszafogja. :)

Mivel ASUS fan vagyok, ezeket tudom javasolni:

ASUS Maximus Formula ~60.000- Intel X38 chip
ASUS Blitz Formula (már nehéz fellelni) Intel P35 chip
ASUS P5W DH Deluxe (ezt sem a legkönnyebb beszerezni) Intel 975X chip

És természetesen a P5E sorozat nagy része, ami Intel X38-ra épül és hamarosan csatlakozik még a csoporthoz a:

ASUS Rampage Formula (árát még nem tudni) Intel X48 chip

[ Szerkesztve ]

(#111) hardvery válasza leviske (#110) üzenetére


hardvery
csendes tag

Sziasztok!Szerintetek az ASUS p5k alaplapal lehet jól crossfirezni? :F

(#112) radírfej válasza hardvery (#111) üzenetére


radírfej
senior tag

mit értesz "jól" alatt?

ha egy lap támogatja a crossfire rendszert, akkor a legtöbb esetben működik is a crossfire üzemmód, és onnantól kezdve a VGA-k vannak főszerepben, no meg a driverek.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#113) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Valakinek van már 2 db hd3870-e, esetleg akár 1x16, s 1x4 slotban az egyik illetve a másik?

I am having fun staying poor.

(#114) hetyo


hetyo
tag

Sziasztok!

Kis segítségre, infóra lenne szükségem.
Összeállítanék egy Crossfire konfigot Asus M2R32-MVP alaplappal (2db x16 PCI-E,
AMD 580X chipset) és 2db Gigabyte HD3850 -et raknék bele.

A Gigabyte-nál nem jelölik, hogy melyik kártya a Crossfire Ready (slave) és hogy
melyik lehet Crossfire Edition (master). Vagyis két tök egyforma kártyát tudnék
összepárosítani és belső híddal összekötni. Természetes tudják a crossfire
üzemmódot. Gigabyte kártya: GV-RX385256H-B
[link]

Szerintetek működne így? Köszi.

A sok év alatt gyüjtött ph piros pontjaim mind elszálltak ? Vatera pozitívjaim: hetyo666 >190 :)

(#115) radírfej válasza hetyo (#114) üzenetére


radírfej
senior tag

igen, működne.

a hd 2xxx szériától felfele már nincs "master", meg "slave" kártya. a dolog hasonlóan működik mint az sli-nél, azaz két ugyanolyan felépítésű kártya kell (gyártó nem fontos hogy egyezzen).

elvileg hibrid rendszer is kiépíthető (más gpu, eltérő generációs kártyák, memóritipus, eltér, stb...) , de erről még élő ember nem nyiltakozott ebben a topikban, hogy mit mivel és akkor mi történik.

létezik egy softvare-s cf is, összekötő híd nélkül, értelem szerűen lassabb néhány %-al legalábbis hd2600-asok esetében.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#116) Echoes


Echoes
csendes tag

Hali!

Lehet oltári nagy baromságot fogok mondani, de ugye a crossfire-x-el nem csak azonos kártyákat lehet összekötni. Az olyan chipsetes lapokkal, amik ezt támogatják összeköthető egy 3850+3870. Ezek azonos gpu-ra épülnek(r670). Megoldható lenne olyan is, hogy két különböző gpu (r670, r600), vagy extrémebb esetben különböző arhcitektúrájú gpu (r670, r570) üzemeljen cf módban? Valaki világosítson fel, legyen olyan szíves.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

(#117) radírfej válasza Echoes (#116) üzenetére


radírfej
senior tag

elvileg lehetséges. ATI demózott is ilyen asszimetrikus rendszert. gyakorlatban meg nem tudjuk mi van, hogy hogyan is viselkednek a kártyák,milyen szoftveres támogatást kaptak, stb.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#118) Echoes válasza radírfej (#117) üzenetére


Echoes
csendes tag

Kösz a választ.

"És mindenki boldogan élt, amíg meg nem halt....kivéve Kylet, akit két héten belül elvitt az AIDS. - Hogy rohadjál meg zsíragy!"

(#119) tomcat33


tomcat33
tag

Sziasztok! Egy nagyon láma kérdésem lenne: SLI-s alaplap + 1 HD3850 és 1 X1950Pro ezekből lehet működő CF-et csinálni? Ha igen szoftvereset is vagy kell a 2 db CF híd?

AMD Ryzen 7700X, Asus TUF Gaming B650 Plus , G.Skill 2X16GB 6000MHZ Flare X5, AsRock Phantom Gaming RX6900XT O.C. , MSI Vampiric 011C AMD Edition. , Zalman ZM1000-GVM 1000W, Samsung S34E790C

(#120) Speed® válasza tomcat33 (#119) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tényleg láma kérdés..többszörösen az. SLIs alaplapban akarsz CFet. Az egyik cica, a másik krumpli. Magyarul: felejtős. A másik része, a hybrid CF. Tudtommal csak a HD karik között működik, az előző generációval nem. És hidat is, szoftvert is igényel a teljesértékű működéshez.

(#121) szacsee válasza Speed® (#120) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köhömmm!
A hybrid CF X1000-es szériától támogatott!
A softveres CF (híd nélküli) a HD szériával elérhető...
X1000-es radeont ha jól tudom híddal össze lehet kötni és menni fog a hybrid CF, akár HD-szériával is..vinszont minden esetben CF-es lap kell alá.

(#122) Speed® válasza szacsee (#121) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lehetséges tudtommal jelenleg tök különböző karik "keresztezése".
Az X1950esek óta van beépítve a CFvezérlő, ezért mehet híd nélkül is a móka, de lassabb így a dolog mint híddal, szóval továbbra is javasolt azzal.

Az "igazi" HybridCF az RS780as chipkészlettel is csak úgy működik, hogyha az integrált RV610el egy HD34x0 karit kötsz össze. Szerintem a GPUknak stimmelnie kell, a többi az ami nem lényeg. Így lehet CFezni pl 3850+38570 karival.

Az Ati féle demós RV670&RV570 CF is halott ügy, nincs driver hozzá.
Meg úgy általában, szerintem az egész CF/SLI is az, de ez másik topic..

(#123) tomcat33 válasza Speed® (#120) üzenetére


tomcat33
tag

Azért vetődött fel bennem a kérdés mert olvastam itt pár hsz-ban , hogy lehetséges SLI-s alaplappal is a CF.

AMD Ryzen 7700X, Asus TUF Gaming B650 Plus , G.Skill 2X16GB 6000MHZ Flare X5, AsRock Phantom Gaming RX6900XT O.C. , MSI Vampiric 011C AMD Edition. , Zalman ZM1000-GVM 1000W, Samsung S34E790C

(#124) Speed® válasza tomcat33 (#123) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van rá megoldás javarészt az nForce chipsetes lapoknál, de macerás. Főleg úgy, hogyha ráadásnak két tök különböző karit szeretnél keresztezni. Driveroldalon nem hinném, hogy találsz ilyesmire megoldást. Mellesleg meg sem éri, eladod a két karit és veszel egy újat az árukból ami gyorsabb és kevesebbet fogyaszt/fűt/zajoskodik..

(#125) tomcat33 válasza Speed® (#124) üzenetére


tomcat33
tag

Igazán csak azért érdekel , hogy addig amíg nem találok vevőt az X1950re , addig sem a dobozába álljon.

AMD Ryzen 7700X, Asus TUF Gaming B650 Plus , G.Skill 2X16GB 6000MHZ Flare X5, AsRock Phantom Gaming RX6900XT O.C. , MSI Vampiric 011C AMD Edition. , Zalman ZM1000-GVM 1000W, Samsung S34E790C

(#126) tomcat33


tomcat33
tag

Lehet valmi baja attól az alaplapnak vagy a kariknak ha kipróbálom a szoftveres CF-t egy SLI-s lapban?

AMD Ryzen 7700X, Asus TUF Gaming B650 Plus , G.Skill 2X16GB 6000MHZ Flare X5, AsRock Phantom Gaming RX6900XT O.C. , MSI Vampiric 011C AMD Edition. , Zalman ZM1000-GVM 1000W, Samsung S34E790C

(#127) horux


horux
csendes tag

tudtok mondani körülbelüli százalékot, hogy CF-ben mennyivel lassabb a 16x + 4x a 16x + 16x kombinációnál? megéri érte alaplapot cserélni? (asus p5k-m van)

mindenki mondja, hogy lassabb, de azt senki nem tudja, hogy mennyivel... ha 50 fps helyett csak 46-ot tud egy játék, azt voltaképp lesz**om...

de lécci ne tippeljetek, mert az senkinek nem jó

Project Torque-ban vice néven körözök

(#128) Speed® válasza horux (#127) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

[link]

tomcat33
Semmi baja nem lesz, csak nem fog működni. Valszeg nem is érzékeli majd a 2. vidkarit a driver. Próbáld ki, ha van felesleges időd rá, az a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#129) tomcat33 válasza Speed® (#128) üzenetére


tomcat33
tag

Kipróbálom már csak kíváncsiságból is. Valszeg nem fog működni , de megnyugtatja a lelekem , hogy megpróbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 7700X, Asus TUF Gaming B650 Plus , G.Skill 2X16GB 6000MHZ Flare X5, AsRock Phantom Gaming RX6900XT O.C. , MSI Vampiric 011C AMD Edition. , Zalman ZM1000-GVM 1000W, Samsung S34E790C

(#130) horux válasza Speed® (#128) üzenetére


horux
csendes tag

Köszi a linket, azóta találtam egy frissebb cikket, igaz, angolul.
[link]

Ezek szerint egy modern videokártya 25-33%-kal lassabban működik egy 4x-es PCI-E slotban, mint egy 16x-osban. Nagyszerű, tehát ha hatékony CF-et akarok, alaplapot kell cserélnem X38-as chipsetűre, de azok meg még jóval 30e felett vannak... :(

Project Torque-ban vice néven körözök

(#131) mike1


mike1
csendes tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy ha a meglevő inno 3d 7600Gt kártyám mellé veszek még egy kártyát, akkor a 2 kártya négy kimenetét tudom-e 4 monitorral használni, dual illetve itt "quadro wiew"-ban valahogy?
Nekem nem fontos az SLI funkció (már arra gondolok, hogy nem a gép illetve VGA kártya teljesítményét akarom fokozni, (nem játszom) hanem 2 nagy monitort, egy vetítőt és egy kisebb monitort szeretnék használni úgy, hogy legalább a 3 monitoron keresztül tudjak ablakokat elrakosgatni.....
Matroxnak van ilyen kártyája de nem akarok venni olyat egy vagyonért....

Várom a válaszokat....
Előre köszi..

Mike

(#132) WiZARD


WiZARD
addikt

2600xt-hez hol tudok crossfire kábelt szerezni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133) rolko


rolko
őstag

Hali!
Épp tesztelnénk 2db 2900XT-t Gigabyte P965DS4-be és ha elindítjuk a 3Dmark 06-ot elkezd hullámozni a kép de mint állat, valami megoldás?

(#134) rolko válasza rolko (#133) üzenetére


rolko
őstag

Megoldva :K

(#135) tomcat33 válasza Speed® (#128) üzenetére


tomcat33
tag

Na kipróbáltam. Természetesen nem működött. :) . Az eszközkezelő még látja a másik karit , de a driver már nem. Kíváncsiságom kielégítve. :) Mostmár csak az a kérdés , hogy két egyforma Ati megy-e CF-be SLI-s lapban? :F . Ha megy akkor lehet gondolkodnom még egy 3850-en. Ahogy elnéztem egész szépen muzsikál CF-ben.

AMD Ryzen 7700X, Asus TUF Gaming B650 Plus , G.Skill 2X16GB 6000MHZ Flare X5, AsRock Phantom Gaming RX6900XT O.C. , MSI Vampiric 011C AMD Edition. , Zalman ZM1000-GVM 1000W, Samsung S34E790C

(#136) Washwillah válasza tomcat33 (#135) üzenetére


Washwillah
tag

helló!
nem megy 2 ati crossfire-ben sli-s lappal... tegnap vettem egy crossfire hidat és a boltos rákérdezett, h milyen alaplapom van. mondom k9a platinum. de mért? válasz: mert már vittek vissza úgy videókártyát gariba, hogy nem megy a crossfire... sli-s lapban... :DDD

szóval, ha valakinek netalántán van egy fölösleges crossfire híd valahol a polcon vagy fiókban vagy tudomisén hol, akkor legyen oly kedves és szóljon nekem, mert szükségem lenne még 1re. megboltolnánk baráti áron :U

Csigalom, nyugavér!

(#137) v.tom


v.tom
őstag

Nah, csináltam egy "brutális" rendszert. 2 db x1650pro crossfire-ben. Kíváncsi vagyok mit nyomnak így ketten. Várnék egy +60%ot legalább.

(#138) Sam_26


Sam_26
csendes tag

Sziasztok!

Valaki próbált már Sappire HD3870 et crossfire-ban régebbi kártyával? Pl HD2600XT vel? Szerintetek működne a dolog?

Mivel van 2 db Sappire HD2600XT -m s az 1ik helyére gondolnűm az új karit. :U
Csak jó lenne tudni róla valamit :))

THX

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#139) radírfej válasza mike1 (#131) üzenetére


radírfej
senior tag

tudod használni... csak miért a crossfire topikban, khm.

v.tom: van ahol meglesz, sőt, még több is. de azért ne lepődj meg ha nem, vagy alig tapaztalsz bizonyos helyeken gyorsulást.

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#140) radírfej


radírfej
senior tag

ez a crossfire összekötő híd téma már többször feljött.. elvileg a kártyákhoz adják, bár több gyártó kispórolja, pl a sapphire a lite verziókból elhagyja.

ezek után boltokban lehet kuncsorogni, előfordul, hogy megszámíccsák olcsón. hivatalosan tudtommal nem lehet külön venni.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#141) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Sziasztok. Igazabol vegiglapozva az eddig irtakat es olvasgatva itt ott nem igazan tudtam 100%osra kivenni hogy mi is van ugyhogy megkerdeznem konkretizalva ama dolgot ami erdeklodes targyat kepezi szereny szemelyemnel:
Lehet kulonbozo fajtaju (mind ATI es mind cossfire tamogatott) kartyakat krosszba kotni??
Pl HD3850 es egy radeon 1950pro. Rendesen hiddal. Hukodik ez a konstrukcio vagy felejtos az otlet is???

(#142) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Üdv!

Szerintetek hd2900pro CrossFire-nek mennyire van értelme mostanság, mennyire lesz jó ez a konfig mondjuk 1-2 év múlva is? A másik kvescsön: p35 vagy x38as alaplap kellene hozzá? x38as pont 10ezerrel drágább. Megéri? :U

(#143) syckaloz válasza syckaloz (#142) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Hűha de hulla szag van :(

(#144) ricsy888


ricsy888
senior tag

Sziasztok!
Adott lenne egy GIGABYTE GA-MA69G-S3H lap.
Ugye ez támogatja a CF-et, igaz a második PCI-e csati csak 4x-es. Szóval gondolkodtam rajta, hogy veszek 2 db HD2600XT-t. Mivel ugyis 16k körül vannak. :)
A kérdésem az, hogy ez megéri -e egyátalán, úgy, hogy a második kari csak 4x-esen tud menni.
A másik kérdés pedig az, hogy mi szükséges a CF-hez? Gondolom egy CF híd, természetesen egy CF-es lap :D , meg szoftveres támogatás. És ez bele van integrálva a driverekbe, vagy külön van hozzá driver? :F

(#145) Kutasz


Kutasz
csendes tag

Hello!

Tanácsra lenne szükségem.
Most raktam össze egy gépet egyedül a VGA nincs meg.
Crossfire-s alaplap.(Asus Maximus Formula)
Mit érdemes belerakni: Nvidia 8800GTX egyedül vagy 2 Ati 3870-es összekötve?

Üdv!

(#146) Kutasz


Kutasz
csendes tag

Az előző kérdésemből nem a 3870-t hanem a 3850-t gondolom.

(#147) ricsy888 válasza Kutasz (#146) üzenetére


ricsy888
senior tag

Szerintem inkább vegyél egy 8800GTS 512(g92)-es karit. Ez olyan 60-65k körül van és hoza a GTX teljesítményét. ;)

(#148) katt777 válasza radírfej (#140) üzenetére


katt777
félisten

Nem a gyártó spórol, hanem a magyar kereskedelmi rablóláncban tűnik el (már a nem lite), ahogy némely komolyabb autós újságból a nagyméretű poszterek, ezeket veheted meg utólag +1x, és ezért nem lehet hivatalosan venni. Tolvajország, így működik.
Becsületes egyéni importőröknél valahogy mindig megvan a CF híd, mert nekik nem érdekük vevőt veszíteni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#149) katt777 válasza Kutasz (#145) üzenetére


katt777
félisten

CF-rel csak óvatosan! (Lásd köv. hsz.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#150) katt777


katt777
félisten

A gondom a következő:
Van a lapomban 2 db 3870 (lásd: adatlap).
3DMark-ban szépen hozza a csaknem 100% javulást is, aztán vége. Oblivionban semmi, CMDirt-ben semmi (mindkét kari teljes terhelésen dolgozik), UT3-ban a 2. kari alap-órajelen dolgozik (de ennyi + azért kijön belőle), Witcherben még elmegy, bár ott is csak kb. 60%-ig megy fel. Részletek a tesztoldalamon. Működik egyáltalán valamelyik játékban normálisan? Ja, Crysis DX10-ben is csak +25% volt.
Több driverrel is próbáltam (8.3 ment a szemétbe, mert az síxar), x86 XP és x64 Vista alatt is, eredmény ugyanez. Tesztekben meg ott a 70-100% növekedés.
Az 580X chipset, az MSI, vagy sziplán az ATI ennyire szar? Vagy nagy átverés a sok netes teszt, direktbe válogatott hardverekkel?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.