Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#824) regent


regent
aktív tag

Na egy off mert éppen eszembe jutott, de aztán térjünk vissza a munkanélküliségre.

Apukám súlyosan megbetegedett, nem panaszkodhatom a második kórházban már rendes ellátást is kapott. Oda akkor vittük, mikor az elsööben gyakorlatilag csak elfektették. De a kezeléséhez szükség volt egy külföldi nagyon drága gyógyszerre, amit persze a TB nem támogat, csakis ha a beteg külön kérvényezi. A gyógyszerbööl egy adag félmillió Ft-ba kerül, és egy kezeléshez legalább 6-8 adag kell. A doktor persze odaadta nekünk a formanyomtatványt, amivel igényelni kell a támogatást, azzal, hogy töltsük ki, majd ha végeztünk öö aláírja. Nem hagytuk annyiban, adtunk neki egy bélelt borítékot 50 ezerrel. Rögtön jött is, hogy hagyjuk azt a papírt, majd öö kitölti, nekünk majd csak alá kell írni a végén. :)
Persze olyan jól töltötte ki, hogy megkaptuk a támogatást, így apukám megkaphatta a kezelést, jelenleg is egészséges. Ezúton köszönöm mindenkinek, aki a TB-be fizet járulékot, hogy segítette apukám gyógyulását.
Csak azért írtam ezt, hogy rávilágítsak, jelenleg is pont olyan a helyzet, mintha egy egésszégügyi privatizáció után lennénk. Akinek van pénze megfizetni a drágább orvost/kezelést az meggyógyul, akinek meg nincs, az vagy meggyógyul vagy nem.
De mindenképpen kevesebb esélye van a gyógyulásra. Csak ezt most álságosan senki nem vallja be. Most sem jár ugyanis mindenkinek egyenlöö ellátás, ahogy tapasztaltam. Ha nem adunk hálapénzt elööre (azaz gyakorlatilag nem hálapénzt adtunk, hanem megvettük a doki megkülönböztetett figyelmét, szaktudását, kapcsolatait) akkor teljes nyugalommal hagyta volna hogy magunk igényeljük a gyógyszert. Sejtem miféle eredménnyel.



[Szerkesztve]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.