Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) Mr X válasza tibi666 (#1346) üzenetére


Mr X
veterán

Megnéztem az iwiw adatlapod. Aszerint 24 éves vagy. Szóval hogy is volt az a "vannekemlóvém" duma? Mert hogy ennyi idősen tuti nem munkával kerestél annyit, hogy 10+ millás kocsid legyen. Ha egyáltalán van...

Szánalom...

[ Szerkesztve ]

(#1352) Bibby válasza Mr X (#1351) üzenetére


Bibby
addikt

Hagyd, az erdélyes mondata után teljesen nyilvánvaló mit szeretne itt mutatni magáról.

Ελευθερια η θανατος

(#1353) fekeandras válasza lorcsi (#1349) üzenetére


fekeandras
őstag

Mondtam a munkaügyis csajnak, hogy "estleg valami számviteli átképzés, tanfolyam vagy valami?" "Semmi képzés nem indul.Várjon, de műköröm építő az igen" válaszolt mosolyogva. .nyád...

Hát ez van. Jelenleg a fekete gazdaságot erősítem. Nem mondom, hogy jól van ez így de ez van. Kényszerhelyzet... Valamiből élni kell. Nem vakarózhatom otthon. Szívesebben végezném a munkám bejelentve, adózva, tb-zve de jelenleg itt a térségben csak ilyen lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#1354) lorcsi válasza fekeandras (#1353) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem még kérdezni se kellett, mikor beléptem az oktatási irodába egyből nagy hangon vinnyogta a csaj, hogy az összes képzésük betelt semmire nincs már hely és majd csak ősszel lesz valami. ennyit a segítőkészségről :DDD
nem mintha még mindig tanulni akarnék, mert akkor sem lesz gyakorlatom. max angolt tanulnék, de azt meg itthon is tudok
egy haverom ment volna angolra...vagy 30-40-en jelentkeztek a képzésre majd szociális rászorultság alapján a legrászorultabbakat választották ki -asszem nem kell mondanom kik kerültek be a képzésre. nekik pont nem az angol volt a legfontosabb megtanulnivaló :U

[ Szerkesztve ]

(#1355) fekeandras válasza lorcsi (#1354) üzenetére


fekeandras
őstag

Hát ha leírnám a véleményem a rászorultságról az egész naprendszerből bannolnának...Végleg. :B
És anno megfogadtam, hogy az "érzékenyebb" témákba nem folyok bele pl.: magyarellenes politikai felfogás, cigánybűnözés, segílyen ingyen élés stb...
ehhez tartom magam.

[ Szerkesztve ]

(#1356) J.R.Ewing válasza lorcsi (#1354) üzenetére


J.R.Ewing
tag

engem is ezzel fogadtak anno a munkaügyiben: most semmilyen képzést nem tudunk támogatni.

elmentem áprilisban: azt mondták következő eligazítás május eleje. mondom pké, annyit még kibírok. elmentem májusban, kaptam egy pecsétet, júni 18. "anyád" gondoltam magamban.

adtam nekik még1 esélyt: elmentem júniusban: kivártam a sorom, leültem az ügyintézőhöz, gondoltam most végre eldumálgatnak velem, hogy mit végeztem, mi érdekel stb stb.

leültem, odaadtam a kiskönyvet, nő pecsételt bele egyet: szeptember 7, és kész.

kérdezem. ennyi az egész? igen.

azóta nem is mentem vissza....

[ Szerkesztve ]

(#1357) AMD Power válasza Mr X (#1351) üzenetére


AMD Power
titán

24 évesen már biztos kidolgozta a belét és kurv* sok mindent elért már az életben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1358) lúzer


lúzer
veterán

Hogy legyen egy pozitív példa:
Én is munkanélküli voltam, el tudtam menni egy tanfolyamra, gazdasági informatikus végzettséget szereztem.
előtte csak szakmelós voltam + egy cnc kezelőit letudtam

A suliban rendesen odatettem magam, ott tanultam meg az alapokat (otthon addig nem volt szgép), délután bennmaradtam programozni vagy akár csak wint bűvölni.

aztán a suli igazgatónője beajánlott egy céghez azzal hogy mennyire szorgalmas stb. vagyok, azóta (sok éve) ott nyomom, és klassz, bár most már látszik a válság

lényeg: egy esélyt bárki megérdemel

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1359) juliabrilke válasza J.R.Ewing (#1356) üzenetére


juliabrilke
addikt

Stimmel.

Én is így jártam, amikor 4-5 éve be kellet mennem oda és adott időközönként vártak vissza.
Az ég világon nem segítettek semmit, csak az egyik nő volt az, aki adott 2-3 helyet, hogy próbáljam meg. A többiek pecsételtek egyet és közölték, hogy mikor kell visszamenne. (pedig lehetőség lett volna és nem is 8 általános végeztem)

Ez a munka és segítség nullát ér. :W

(#1360) lúzer válasza juliabrilke (#1359) üzenetére


lúzer
veterán

az hagyján, de mikor voltam ott, tanúja voltam egy telefonnak:
- Te figyu, nincs ismerősöd, keresnek xx állásra valakit, nehogy már ezek kapják meg!
szó szerint így, jó megvető hangsúllyal

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1361) J.R.Ewing válasza lúzer (#1358) üzenetére


J.R.Ewing
tag

és most programozóként melózol?

(#1362) lúzer válasza J.R.Ewing (#1361) üzenetére


lúzer
veterán

nem, úttervezés ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1363) juliabrilke válasza lúzer (#1360) üzenetére


juliabrilke
addikt

A vicc nálam az volt, hogy jelentkeztem oktatásra, de szereztem munkát. (persze a munkaügyi központnak nem sok köze volt hozzá)

Beadtam a papírokat, hogy felvettek és hogy vegyenek ki az álláskeresők névsorából. 3 hónapra rá hív egy csaj, hogy a honvédség keres embereket és kiküldte a régi címemre a papírt és most hogyan képzelem ezt, hogy bontottan visszaküldöm nekik. :W

Szerintem kár beléjük a pénzt fecsérelni. :(

(#1364) tibi666 válasza Mr X (#1351) üzenetére


tibi666
senior tag

fent sem vagyok iwiwen

bankszférában dolgozom, 32 éves vagyok

mellélőttél picit mester :)

[ Szerkesztve ]

(#1365) J.R.Ewing válasza tibi666 (#1364) üzenetére


J.R.Ewing
tag

bankszférában dolgozom

és melót nem tudsz, hogy vmi konstruktivítást is produkálj itt? ;)

(#1366) lorcsi


lorcsi
veterán

van kiút?
vagy ez is csak duma ?

(#1367) J.R.Ewing válasza Bluegene (#1312) üzenetére


J.R.Ewing
tag

engem érdekelne.
dobok egy privit.

(#1368) J.R.Ewing válasza lorcsi (#1327) üzenetére


J.R.Ewing
tag

műszaki menedzser

te is elb@sztad :D
én is...
bár lehet ezzel a végzettséggel is melót találni, ha van csókos...

(#1369) Mr X válasza tibi666 (#1364) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor nem a te adatlapod néztem. :B

Ettől még áll a dolog, hogy hülyeségeket írsz.

(#1370) Vladi válasza Mr X (#1369) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó hülyeségeket ír, de ő nem politikus. Nem muszáj meggyőzni. :)

Más:

A munkanélküliség nagyon le tudja amortizálni az embert. A semmittevés és haszontalanság érzése főleg. Ezért én azt tanácsolom mindenkinek aki munkanélküli, hogy ne adják fel az aktivitást. Nagyon fontos, hogy valami hasznos tevékenységgel el tudják ütni az időt. Nem szabad passzivitásba süppedni.
Érdemes minden napra valami értelmes feladatot találni. Ha van kert, ott motoszkálni, vagy segíteni ismerősöknek bármiben. stb.

Nekem volt olyan időszak, hogy hetente kétszer takarítottam ki a lakást. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1371) Superman válasza tibi666 (#1364) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor biztosan az a típusú öltönyös bróker/yuppie figura vagy, aki az anyját is eladná egy kis haszonért. Aki gondolkodás nélkül elfordul a barátjától és meg sem akarja ismerni, ha nehéz helyzetbe kerül. Az a fajta ember, aki sikeresen kifejlesztette azt a "patkány" ösztönt, hogy mindig odaálljon, ahol éppen csurran-cseppen valami és ezért gondolkodás nélkül keresztülgázol bárkin.

A többiek már elmondták mit gondolnak rólad és az elveidről, de az "életképtelen egyed" fogalmát itt nem hangsúlyoznám a helyedben, mivel áttételesen köthető bizonyos náci fajvédő eszmékhez. Egyébként az eszedbe sem jutott, hogy te is kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor elveszted mindenedet? Igaz, persze, hogy nem gondoltál rá, az ilyen emberek sosem teszik.

Tudod, találkoztam a fajtáddal elég sokszor és mindig hányingerem volt tőlük. Politikai babérokra nem pályázol? Biztosan nagy sikered lenne.

Vagy van még egy lehetőség: egyszerű provokátor vagy, aki hazudozik össze-vissza. Mindkettő rossz.

[ Szerkesztve ]

(#1372) Superman


Superman
nagyúr

Hogy mondjon valamit ez az "életképtelen egyed" is: a cégemet a múlt év végén söpörte el a válság, azóta nem találok megfelelő munkát, de úgy vagyok vele, hogy már bármit elvállalnék, de Miskolcon esély nincs erre. Két diplomával meg pláne. A másik "életképtelen egyed", édesanyám betegeskedik, egyszóval teljes a boldogság. Más kiút nem lévén kénytelenek vagyunk Pestre menni, költözni.

[ Szerkesztve ]

(#1373) fekeandras válasza Superman (#1371) üzenetére


fekeandras
őstag

"Egyébként az eszedbe sem jutott, hogy te is kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor elveszted mindenedet? Igaz, persze, hogy nem gondoltál rá, az ilyen emberek sosem teszik."

Szép kis lecke lenne. Úgy akkor talán átértékelné kicsit a dolgokat.Bár ... :U

(#1374) Boxer001 válasza Superman (#1371) üzenetére


Boxer001
veterán

Egyébként az eszedbe sem jutott, hogy te is kerülhetsz olyan helyzetbe, amikor elveszted mindenedet?
Sajnos ilyen általában csak a filmekben fordul elő. :U

(#1375) Superman válasza Boxer001 (#1374) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajnos igen, erkölcsi tanúságtételként. Az életben nem sokszor, sőt....

De én nem kívánom ezt senkinek. A probléma az, hogy az ilyen ember sosem értékeli át a felfogását. Nekem is volt egy ilyen öltönyös "barátom", aki azóta még a hívásaimat sem fogadja, mióta "életképtelen egyed" lettem. Persze azelőtt teniszezni, piknikezni, stb. hívott.

[ Szerkesztve ]

(#1376) biker válasza Superman (#1371) üzenetére


biker
nagyúr

hagyd rá, bankos...

én tegnap olvastam egy bankos forrás alapján írt cikket, hogy ma mennyire megéri devizahitelt felvenni, mert kicsi a kamat, és mostmár erősödni fog a forint.
háááát, vegyen akinek hat anyja van.

a mi forintos lakáshitelünkért annó lehülyéztek.
5%-os támogatott kamat, akkor volt a devizahitel induló kamata 3,99%.
akkor fizettünk 59.000Ft-ot havonta, euroban fizettünk volna 52.000-et.
ma fizetünk 56.000-et, euroban kiszámoltam a törlesztőt, 113.000Ft lenne, mert ma ugyanez a kamat 8.5%, és az euro elment.
most nem lennék munkanélküli, de lakásom már nem lenne, az fix.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1377) Kobe válasza Superman (#1371) üzenetére


Kobe
veterán

én speciel kamunak tartom az egészet, amit a csóka ír.....logikailag is, ugye legtöbb bankban nem éppen alulképzett, hanem felsőoktatásban tanult emberek ülnek (saját tapasztalat, dolgoztam bankban elég ideig), a felsőoktatásnak és a modern kiválasztási módszereknek (AC pl) meg megvan a maga szelektív előnyük, hogy az ilyen radikális nézetekkel bírókat szépen a sor végére pakolja....nem tudom, milyen kapcsolotokról beszélt amit sikeresen kiépített, de kétlem, hogy komoly ember szóba állna egy ilyen véleményen levő emberrel....szóval kamu a csávó ahogy van. Ha meg nem, akkor 2 dolog lehetséges :

-lehet bankban dolgozik, de vetített egy óriásit, mert ilyen hozzáállással még egy használt skodára sem lehet összegyüjtögetni, nem hogy 10+ milliós kocsira. Éljen az internet leple :)

-ameddig az összes bank a spontán csőd szélén áll, mert ugye ott állnak, hála a kreatív könyvelésnek, addig én szép csendben befognám a pofám, mert igen hamar úgy járhatok, mint a Lehman Brothers középvezetői, akik végül az utcakereszteződésben osztogatták az önéletrajzukat :) Egy potenciálisan veszélyeztetett, csődfenyegetettséggel bíró szakma képviselőjeként én tán meggondolnám, hogy milyen hangnemben nyilatkozok arról a társadalmi rétegről, amelynek, még ha csak papíron is, van statisztikai valószínűsége, hogy a tagjává válok, megtakarítások ide vagy oda :)

(#1378) fekeandras válasza tibi666 (#1339) üzenetére


fekeandras
őstag

"na, nem tépem a számat, akinek nincs munkája, az úgyis tartja a markát segélyért, ami érthető is, meg akar élni valamiből. de azt ne várjátok el, hogy jó képet vágjak ehhez."

Ne általánosíts!Nem minden cigány bűnöző csak mert van köztük az is.Nem minden munkanélküli kér segélyért.Nyílván van aki igen, de én pl. elmentem segédmunkásnak is régen mikor nem volt más lehetőség, nekem sosem kellett ingyen semmi.Tudod azthiszem azért is lettem normális ember mert anyu-apu sosem tolt előre és nem tömték belém a lóvét két kézzel.Ezért óriási köszönettel tartozom nekik.Ha valami kellett meg kellett érte küzdenem sosem esett az ölembe semmi.És ez így van jól.Az én értékrendem szerint ez a normális.

(#1379) Superman válasza Kobe (#1377) üzenetére


Superman
nagyúr

Igaz, neked is biker barátomnak is igaza van. Hagyjuk ezt, fontosabb dolgok is vannak...:)

(#1380) tildy válasza tibi666 (#1339) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne haragudj, de a munkanelkuli csak akkor kap támogatást, ha egyszer már beadott valamit a közösbe, konkrétan :

200 napos munkaviszony
A jelentkezéskor azt is vizsgálni kell, hogy a munkanélküli a munkanélkülivé válását megelőző 4 éven belül rendelkezett-e legalább 200 nap munkaviszonyban töltött idővel. Az említett példánál maradva, ha április 1-jén jelentkezik a munkanélküli, az ettől visszaszámított 4 év a vizsgálandó időszak. Ez ugyan elég hosszú idő ahhoz, hogy legalább 200 nap munkaviszonyban töltött idő összejöjjön, de előfordulhat olyan eset is, amikor csak alkalmi és egyéb, hosszabb-rövidebb időtartamokból tevődik össze a 200 nap, amelyet rövidít a példabeli 3 havi kiesés.

Ráadásul ezt is csak ideig óráig kapja, a neve amúgyis valami álláskeresési támogatás.
A hőn szeretett németországodban, Hollandiában, és Svédeknél is létezik ilyen támogatás, és szerintem szükséges is.

Az összeg pedig olyan kevés - most kb 45 ezer forint körüli , ezt talán max 9 hónapig kaphatja az ember a munkaviszonyának függvényében - hogy nem ettől fogsz te szívni.Sok ember ennyit havonta adóban is simán befizet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1381) Mr X válasza fekeandras (#1378) üzenetére


Mr X
veterán

Azért az ingyen dologra annyit, hogy amíg dolgozol, az állam vastagon beszedi tőled azt a pénzt, amit munkanélküliként esetleg kapsz. Tehát a segély sem ingyen van, én inkább "előtakarékosságként" jellemezném.

(#1382) TexT-BoY válasza Kobe (#1377) üzenetére


TexT-BoY
addikt

édesanyám a politikában és ugyancsak bankszférában dolgozik. Előbbi kizárólag az emberi kapcoslatoknak köszönhető nem volt csak egy fémforgácsoló szakmája amikor elkezdte, utóbbi pedig a pedagógus diplomája után vált elérhetővé. Gondolom érzed hogy eggyik sem politológia és nem is pénzügyi szakirány:D.
Sőt volt pár bróker gyerek aki megfordult felénk, és hát a kedvencem az a Brokernetes kisgyerek volt aki nálam (19) kb 2-3évvel volt idősebb, 1db öltönye volt és a Wallisnál volt autószerelő fő állásban :Y .
Szóval részemről hihető, bár sok olyan okostojást láttam aki mesterséges egzisztenciát teremtett maga köré, (Citi bankban dolgoztam) és voltak képzéseink, amikor láttad hogy ki miből él valójában...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1383) spirit007 válasza Superman (#1372) üzenetére


spirit007
senior tag

A mamádnak jobbulást , a másik "út" pedig jó választás lesz . El kell menni abból a városból , akkora képmutató urambátyám világ máshol nincs is talán az országban .
Aztán az ottmaradt kiskirályok majd okoskodjanak 10-20 év múlva mikor 1bit-es emberekkel és "borulattal" lesz tele az egész város ...

(#1384) Kobe válasza TexT-BoY (#1382) üzenetére


Kobe
veterán

a Brokernetet hagyjuk, a legutóbbi állásbörzén az embereik szószerint az utcáról vadászták össze a jöttmenteket, mondván, mivel ti szépen mosolyogtok, meg állásbörzén nézelődtök, jók lesztek brókereknek....azért itt a kiválasztási rendszer nevetségessége érződik....én szemály szerint röhögtem rajtuk egyet és megköszöntem a "lehetőséget", jeleztem hogy a névjegykártyájuk tetszik ugyan de a fellépésükön csak röhögni tudok...

régen még elment, hogy bármilyen felsőfokú papírral vagy kapcsolódó szakképesítéssel be lehetett kerülni a bankszakmába - idősebb kollégák jórésze mérlegképest, vagy banki szakügyintéző végzett csak, és branch vezetői poszton is inkább a nem túl ismert főiskolák gazdasági végzettsége jelent meg. nyílván aki ilyennel került be, az benn is tudott maradni, viszont manapság még a gyakornoki pozícióba is csak folyamatban levő felsőoktatási tanulmánnyal, vagy pedig a képzőintézmény által megkövetelt szakmai gyakorlattal lehet bekerülni - magyarán OKJ-s képzés, stb ha ilyesmit tanulsz, akkor is csak úgy mehetsz el oda gyakorlatra, ha viszed a papírt hogy már pedig neked ez kötelező....
Ismerek olyan embert is aki bölcsészdiplomával lett regionális vezető egy banknál, nyílván ez azzal is összefügg, hogy régen még az a fajta papír is ért valamit, akkoriban valahogy az embernek iparkodnia és komolyan tennie kellett azért, hogy olyan szegénységi bizonyítványt állítson ki magáról diplomával a zsebében, mint tibi666 barátunk itt 2 hozzászólás alatt.

A takarékszövetkezet pl más eset, mert ott valamivel alacosnyabb általában a követelményrendszer, de a nevesebb bankoknál igencsak megugrott...

érdekes történeteket tudnék mesélni 1-2 bankról, nevet inkább nem mondok, de jó példa a foglalkoztatási hozzáállásukra, hogy

- adott egy fiók X városban, ahol a heti 20 órás gyakornoki bért a heti 20 óráért kapod meg, míg ugyanez a bank másik városban, másik fiókban ugyanezt a bért a heti 30 órás gyakornoki melóért fizeti ki, úgy, hogy ott kicsit pezsgőbb ügyfélkör van és ennek emgfelelően arányosan többet kell melóznod...éljenek a pályakezdők, dolgozz többet, kevesebbért. hasonló példa, hogy onnatól kezdve hogy te kimondod, hogy még tanulsz, cska gyakornok jöhet szóba (hiába vagy levelezős és dolgoztatják le veled a napi 8 órát természetesen gyakornoki éhbérért)

-ugyanez a bank, amikor beköszöntött a válság, röhögve szüntette meg a gyakornoki pozíciót és küldött el minden frissdiplomást, tanulót. Nincs ezzel semmi baj, persze, le kell építeni, csak pl az elküldött alkalmazottak tetemes része már legalább 1 éve állt munkaviszonyban velük, átvenni, véglegesíteni természetesen nem akarták. Jobban mutat a reklámkampányban, hogy mi nem rugtunk ki senkit (csak országos szinten több száz, ha nem ezer gyakornokot)

nekem speciel a tököm teli van a bankrendszerrel, én jórészt csak lehúzást és balfékeskedést láttam, így hiába van vonatkozó képesítésem, mesze kerülöm őket.

[ Szerkesztve ]

(#1385) Superman válasza spirit007 (#1383) üzenetére


Superman
nagyúr

Köszi a jókívánságokat és teljesen igazad van, ez egy ilyen város. Korrupt és nagyon szegény. Életem jó részét itt éltem le, tudom, miről beszélek.

Egy jellemző példa (bár ez máshol is megeshetett volna) az itteni álláskeresésre. beadtam a pályázatomat a helyi rendőrség gazdasági osztályára, ahová "informatikust" kerestek. Azért írom idézőjelben, mert sok mindenhez volt már szerencsém, de ilyesmihez még nem. Elmentem, közel 1 órás várakoztatás után fogadni méltóztatott egy 50-es úr, egy kiscsaj és egy fiatalabb srác. Az úr elmondta, mit is kellene csinálni (náluk nincs olyasmi, hogy központi adatbázis, illetve ők nem férnek hozzá, írni kellene egy olyan programot, ami mondjuk egy több tízezer rekordos, vagy ömlesztett fájlból kiválogatja mindig azt, amire neki személy szerint szüksége van, tehát egyfajta toldozás-foldozás lenne és persze az ilyenkor szoksásos rendszergazdai feladatok), eddig minden a szokásos forgatókönyv szerint zajlott le. Én visszafogott voltam nagyon, ha voltak is ellenérzéseim, vagy ellenvetéseim, nem mutattam, mert hát kellett volna a munka. Itt kezdett azonbana beszélgetés rossz irányt venni (az urat nevezzük "F"-nek a Főatyaisten rövidítéseként):

F: -Tudja én mindenkiről azonnal pontosan megmondom, hogy tudja-e a szakmát.
S: -Valóban? Jó Önnek, hogy ilyen megérzései vannak.
F: -Ez nem megérzés kérdése kérem. Ez tény. Én 99%-ban megmondom, hogy ki alkalmas a feladatra és ki nem.
S: -Értem. Azt viszont nyilván tudja, hogy ez nem egy biztosítós szakma, itt 5 percen belül kiderül, ha valaki nem ért hozzá.
(Kínos csönd és hallgatás.)
S. -Mégis, mit akart ezzel mondani?
(Nincs válasz, kis idő után...)
F: -Hozott magával fejlesztőkészletet?
S: -Micsodát??
F: -Nem mondta a titkárnő?
S: -Nem, mégis miről van szó?
F: -Arról, hogy lemezen hoznia kellett volna fejlesztőkészletet magával. Én mondok itt azonnal Önnek egy feladatot, amelyet 10 perc alatt meg kell oldania.
S: -Ezt most komolyan mondja? Csak mert ha hozok egy Visual Studio-t, akkor azt én feltelepíthetném az Önök valamelyik gépére? És megvárnánk, amíg települ, majd ezután jönne a feladat? Vagy hogyan gondolta?
F: -Nem, a mi gépeinkre semmi szín alatt nem telepíthet semmit.
S: -Akkor ezt mégis, hogyan gondolta?....(hallgatás)..Esetleg notebook-al megoldható volna, de arra gondolt már esetleg, hogy nem minden jelöltnek van notebookja?
(Hallgatás...) És esetleg mondana valamit erről a 10 perces programozási feladatról?
F: -Én mindenkiről pontosan megállapítom, hogy alkalmas-e a feladatra. (Ezt már mondtad, anyád...) És magáról nem hiszem el, hogy meg tudná oldani a feladatot.
S: -Aham..értem. Akkor zárjuk rövidre a dolgot. Küldje el a feladatot emailben és én visszajuttatom Önnek még ma.
F: -Kérem, nem küldök semmit. Itt kell megoldania előttem. Azonnal....Tudja azt mondják, hogy merev ember vagyok, de én nem tartom magam annak.
S: -Tudja mit. Tényleg nem túloztak, sőt.

Ez csak egy zanzásított változat volt, mert ennél jóval abszurdabb volt a beszélgetés és a benne résztvevők modora is a végletekig irritáló volt.

(#1386) biker válasza Superman (#1385) üzenetére


biker
nagyúr

őszintén, adatbázishoz a f...nak kell fejlesztőkészlet?
vagy megy a query, vagy nem.
ne bánd, hogy nem jött be

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1387) Vladi válasza Superman (#1385) üzenetére


Vladi
nagyúr

De mázlista. Behívtak... Nálam a dolog úgy nézett ki, hogy a pályázatok felére semmilyen válasz nem jött. Másik felére írtak valamit, hogy sajnáljuk, meg balbla. De kaptam már e-mailt, sms-t sőt egyszer még fel is hívtak, hogy értesítsenek -e ki arról, hogy nem nyertem.
Á hagyjátok a francba, már van egy készletem ilyen levelekről. :DDD

De az sem ritka, hogy a megbeszélésen ilyen abszurd feladatokat adnak.
Én ha 2 helyen találkoztam korrekt hozzállással.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1388) RoyalFlush válasza Superman (#1385) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én is jelentkeztem arra az állásra. A megbeszélt időpont előtt néhány perccel érkeztem az interjúra. Körülbelül 45-50 percet kellett várakoznom, míg egy hölgy felkísért az általad is említett csapathoz. Nem szívesen írnám le a véleményemet még árnyaltan sem, attól tartok erős lenne.

szerk: ez év márciusától sajnos magam is a munkanélküliek táborát gyarapítom. A lehetőségek meglehetősen korlátozottak, a kilátások egyenesen elkeserítőek.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1389) lúzer válasza RoyalFlush (#1388) üzenetére


lúzer
veterán

mi a végzettséged?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1390) RoyalFlush válasza lúzer (#1389) üzenetére


RoyalFlush
őstag

[link] ;] :D

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1391) lúzer válasza RoyalFlush (#1390) üzenetére


lúzer
veterán

ez azért feltűnt az interjún, gondolom ezért nem jött be! :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1392) rien válasza tibi666 (#1339) üzenetére


rien
senior tag

Nos asszem én leszek az egyedüli aki részben egyet ért veled. Nem az életképtelen egyedre gondolok, mert maga a megfogalmazás is undorító.....és tudatlanságot feltételez.
De valóban egy feneketlen kút ami Mo-on az ellátások terén van. Kegyetlen amit a munkáltatókra, egyéni vállalkozókra rónak ki terheket és tényleg lófasz cserébe. Ebben igazad van.
Bár nem világos, hogy te munkavállaló vagy-e csak nagy fizetéssel, vagy egyéni vállalkozó, vagy valamilyen gt. tagja és hogy hány embernek adsz munkát?
Magamtól egyéni vállalkozót tippelnék, alkalmazott nélkül.
De a szociális hálóba nem a munkanélküliek, munkanélküli ellátásban részesülők tartoznak. Azok a gypsyk akik fogantatásuk pillanatától az anya terhes ellátása --- gyermek ellátása, óvoda, iskola --- étkezés, tankönyv full ingyenes mert van 3 gyerek, meg rászorult, --- nem dolgozik a gyerek gyereke se hanem újabb gyereket szül és szedik és szedik és szedik..... befelé a pénzt folyamatosan, betenni egy forintot se tesznek. Ezt képtelenség tömni, meg kell vonni, NINCS csak munkaviszony után jár és nem a végtelenségig mert pottyantott 5-6 palántát akire nagyívben....és életük végéig tartják őket az adó és járulékfizetők. Ez nem mókuskerék hanem harakiri.........szerintem.

Adó és járulék között kurva nagy az eltérés. Elvileg az adót csak fizeted de lufasz cserébe.......ebből lesz a szociális ellátás is.
De a járulék az biztosítási alapú. Biztosítás tehát fizetsz és ennek fejében kapsz ellátást bizonyos káresemény bekövetkezésekor, mint például az általad említett munkanélküliség esetén. Maga a társadalombiztosítás közös kockázatvállaláson alapuló kötelező biztosítási rendszer. Tehát mindenkinek kötelező fizetni aki dolgozik, biztosítás mert ha bajba kerülsz a kockázati eseményre mint jelen estben munkanélkülivé válás fizet.........ezért fizetsz......tehát ez az általad kérdéses mire fel kap pénzt.......azért mert az egyén míg dolgozik fizet, pont ezért.
Jelen esetben 1,5% munkavállalói járulékot [OFF]ha te vállalkozó vagy akkor te a 4% vállalkozói járulékot fizetsz/OFF] a munkaerőpiaci alapba azért, hogy reprodukciós zavarhelyzet, munkanélküliség esetén ellátásban részesülj, kapjál valamit, púúúr nép álláskeresési járadékot, te vállalkozói járadékot fog kapni.
Álláskeresési járadék a biztosításban töltött idő ötödére jár ha ez elmúlt 4 évben legalább 365 nap biztosítási jogviszonyod van, (365 napnál kőkemény 73 nap ellátást jelent).
Kurva sok :U Ennek a mértéke az átlagkereseted 60%-a, amiből még vonnak ezt-azt és ez max. 91 napig. Ha netán több napra járna az alapvetően is max. 270 napig járó járadék a 92. naptól már csak a mindenkori minimálbér 60%-a jár perpill. 71.500*60%= 42.900Ft fog járni, hiába kerestél és járulékoltál előtte 500 ezer forint után...vállalkozói járadéknál más tészta, de nem jobb a helyzet.
És van az álláskeresési segély is ami per.pill (71.500*40%=) 28.600 Ft és 90 napig jár, 50 év felett 180 napig ha nem volt meg a 365 nap biztosítási időd de legalább 200 nap igen és e gyéb ok miatt, de szintén járulékfizetőknek. Na ebből éljél meg. És hidd el van akinek muszáj, mert nem talál munkát. De akkor sem ők a munkanélküliek, akik előtte dolgoztak ás dolgozni akarnak lopnak 13 millás autót....ők azon vannak, hogy legyen meló = megélhetés.

[ Módosította: Foglalt név ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1393) Flashcash válasza tildy (#1380) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Munkanélküli segély más országokban.

------------
Egyébként a magyaroknál jól megfigyelhető az alaptalan dögöljön meg a szomszéd tehene, gyülölködő, undorító hozzáállás amire a topicban is láthatunk példákat.

Valójában igen egyszerű lenne meghatározni, hol megy el a pénz, hiszen vannak pozitív példák nem messze tőlünk pl. szlovákiában. Náluk az idei év egyik híre az volt, hogy a rokkantnyugdíjasok száma 39ezerre nőtt. Magyarországon ez a szám 650ezer fő. Nálunk semmilyen tényleges lépés nem fog történni ebben az irányban.

Szlovákiában, már a gazdasági válság előtt 6 évvel, amikor maguktól elkezdték a megszorításokat, azonnal bevezették azt, hogy segély jellegű ellátásokat csak a megszokott összeg feléig nyújtanak, ha valaki 100%-ot szeretne kapni, akkor el kell mennie közmunkában dolgozni. Nálunk semmilyen lépés nem fog történni ebben az irányban.

Szlovákiában és magyarországon ránézel az adófizetői jövedelemszerkezetre kiderül, hogy nálunk kétszer annyi minimálbéres van mint ott, ezzel kapcsolatban sem lépnek majd.

A megszorításokról olvasva, nálunk jelenleg a családok azon belül a gyermekvállalásra hajlandó adófizetők, és az adófizetői réteg megsarcolása fog következni, megszorítás helyett. A hosszútávú hatások pedig katasztrófálisak lesznek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1394) PazsitZ válasza rien (#1392) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen valahol úgy látom, hogy pont ez a gond Tibikénél.
Fogja és egy kalap alá vesz mindenkit.
Azokat akik, nem is akarnak dolgozni, csak a leszázalékolás, rokkant nyugdíj, x gyerek után kapott pénzekből akarnak megélni és semmit nem is tesznek ez ellen. Rájuk még talán ráhúzható az "életképtelen" kifejezésed.
Továbbá azokat, akik igenis dolgoztak-dolgoznának, de így-úgy elvesztették az állásukat, mert manapság sajnos ez elég gyakori.

Szvsz most pedig pláne nem húzható rá az elbocsájtásokra, hogy a tudásuk, hozzáállásuk vagy munkájuk minősége miatt bocsájtanak el tömegesen embereket.

Csak, hogy mondjak példát is:
A városunkban egy autóiparba bedolgozó kábelgyár működött. Nem diplomás emberek dolgoztak ott, de tisztességes emberek, akik nem segélyeken akartak tengődni. Jó ideje csak fél műszakokban ment már a gyár és most már az egész megszűnt.
Korábban 5-600ról most már a teljes bezáráskor 250-300 ember állása szűnt meg, akik nem jókedvükben élnek ezentúl munkanélküliből/álláskeresési járadékból.

Egy vezető pozícióban dolgozó embert megbíztak azzal, hogy szépen építse le a részleget, amit vezet. Mivel látta, hogy ez csak a piszkos munka elvégzéséről szólna, majd ő is repülne, így ő mondott fel és lépett ki.
Nem jókedvében csinálta ezt 5x évesen, csak nem volt kedve 50-100 emberrel közölni, hogy ennyi volt. Nem azért rúgták volna ki végül, mert "életképtelen". Egyszerűen a gyár ott tart, hogy le kell építeniük vagy bedől az egész cég. :(

Egyébként én is pont jókor kerülök ki a munkaerőpiacra és keresek állást. Bár jelenleg úgy tűnik jól alakulnak a dolgok és remélhetőleg lesz, hol dolgoznom, aminek nagyon örülök. De inkább nem kiabálom el a dolgot, hiszen még nem 100%. :U

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1395) Superman válasza lúzer (#1391) üzenetére


Superman
nagyúr

Az interjún semmi sem tűnhetett fel az 50-es pasasnak, mivel:

1.Nem olvasta az önéletrajzokat. Tőlem többször megkérdezte, hogy tudom-e követni az ő fél-szakmaiságról (szándékosan nem félműveltséget írtam, mert ez nem a műveltség hatóköre) tanúskodó okfejtéseit.

2. Autokrata volt az illető, aki elvárja, hogy egy szóra pattanjon az alkalmazott. Továbbá mindig neki van igaza, más vélemény szóba sem jöhet. Két évig voltam az informatikusi állás melltt még HR-es is, ki tudom szűrni az ilyesmit, körülbelül az ötödik perc tájékán már tudtam, hiába ülök ott.

3. Az egyetemi végzettség semmit sem ér, az informatikus-mérnökök nagy része seggfej, aki nem tudja megoldani az ő által adott magasröptű feladatot. (Ilyen prekoncepció után nem hiszem, hogy bárkinek is van kedve meggyőzni arról a felvételiztetőt, hogy mégsem így van...)

4. Csak középfokú végzettség kellett. A fentiekből egyenesen következik, hogy ha fel akarom állítani a pasas jellemrajzát, az ego-ja nem tűri, hogy más intelligensebb legyen nála, vagy felkészültebb.

[ Szerkesztve ]

(#1396) RoyalFlush válasza lúzer (#1391) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Természetesen nem ez ;) de bárki aki a videóban szereplő vagy ahhoz hasonló képesítéssel pályázik erre az állásra és eljut a személyes találkozóig, az esélye arra, hogy betölthesse ezt a munkakört feltehetően közel egyenlő lett volna egy felkészült, szakmai múlttal rendelkező személyével.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1397) J.R.Ewing válasza rien (#1392) üzenetére


J.R.Ewing
tag

[OFF]a magadfajtának valami totál individualista anarchia való. vadnyugat seriff és marshall nélkül...

az ilyenek szavaztak igennel a vizitdíjra.

okoska: 25%-kal csökkent az orvoshoz fordulók száma a vizitdíj miatt pl. lehet azt mondani, hogy hát hülye, aki 300Ft miatt nem megy orvoshoz, de ha 25% ilyen hülye van, akkor alkalmazkodni kell, mivel ugyanabban a társadalomban élünk.

tudod, amikor egy ilyen hülye mondjuk TBC-vel nem megy orvoshoz a 300Ft miatt, és a BKV-n megfertőz 100 másik embert, akkor mi van?
akkor mennyibe kerül ezek gyógyítása?(volt munkatársam 16éves lánya feltehetően a BKV-n kapta el a TBC-t, 2 éve küzdenek vele...)

amikor nem megy el egy kis köhögéssel, mert minek, meg megint csak 3kiló, majd elmúlik, és félév múlva kiderül, hogy tüdőrák, és 50milliót visz el a kezelése, és meg se menthető, akkor mi van? egy társadalomban igenis adókból kell biztosítani az ellátást mindenkinek, és semmilyen közvetlen díjfizetéssel nem szabad akadályozni az orvoshoz jutást. igen, potyautasok mindig lesznek, de inkább legyenek egészséges(ebbek) a potyautasok, minthogy szarjunk rájuk, aztán egyszer ránk szabadítsanak valami tífuszt vagy ebolát...

társadalom, szolidarítás, számotokra teljesen értelmetlen fogalmak.
azért élünk közösségben, társadalomban, hogy közösen felelőséget vállaljunk egymásért, és a társadalomért. ez a nehogymáazénadómból mentalítás nagyon gusztustalan.

lehetünk individualisták ilyen fokon, de akkor gondolj bele: a te adód se fedezi mindazt, amit igénybe veszel. vagy mert előző, vagy mert következő generációk fizetik ki.

ha kimész az utcára, fizess járdadíjat, mert nehogymá többet használd a járdát, mint amire az adódból futná.
a házad előtt a villanyoszlopok meg legyenek fizetősek, mint a telefonfülke. mész haza az utcán, és minden póznába bedobsz egy 20-ast, oszt világít neked, amíg a következőhöz érsz.

így jó lesz?
de akkor minek ország, minek állam, minek társadalom?
költözz az antarktiszra, és senkivel nem kell megosztanod a munkád gyümölcsét.

jaa, hogy itt az is mások adójából valósult meg, hogy neked egyátalán munkád van? az, hogy itt vagyunk a 21. században, 1100év generációinak a munkája, nem a nulláról indultunk...
a társadalom és a szocializáció túl komplex folyamatok eredménye, mintsem te azt átlásd...[/OFF]

(#1398) rien válasza J.R.Ewing (#1397) üzenetére


rien
senior tag

:F eh, ezt most miért? idéz már be légyszi melyik mondatomra írod ezt :U
hol és mivel sugalltam én ilyet? nem vagyok képben mi juthatott át neked a mondandómból

vizitdíj? nem emlékszem a pontos dátumra de azt hiszem 2008. április 01-el eltörölték

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1399) biker válasza J.R.Ewing (#1397) üzenetére


biker
nagyúr

személy szerint cc 1,5 hónappal hosszabb táppénzre szorultam szeptember vége óta az ilyen olyan várólisták és egyebek miatt, és lett volna +1 hónap, ha nem fizetem ki az MR-em.
ezzel közel 200k pluszt vettem ki a kasszából. logika van benne?
kíváncsi lennék, mennyit spóroltak ezzel a plusszal :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1400) fekeandras válasza Mr X (#1381) üzenetére


fekeandras
őstag

Persze, minden szavaddal egyetértek.Az "ingyent" sem úgy kell érteni a mondandómban.Csak barátunk kicsit hülyén látja a dolgokat.Erre írtam, hogy nem mentem munkanélkülire hanem inkább elmentem egy szar helyre szar munkát végezni.Nem mindenkinek a segélyen élés az életcélja mint ahogyan azt ő gondolja. :)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.