Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) _Yvorl_ válasza davenport (#900) üzenetére


_Yvorl_
tag

Sajnos egyetértek ezzel a résszel is hogy azért sokesetben az átvágott megkárosított személy is nyakig kakis az átverésében.

DEhát nem lehet minden ember topon ezekbena dolgokban.
Mindenesetre mikor elöször belefutottam iylen emberekbe nem hittem el hogy iylen ''faj'' is létezik. és mindig elgondolkodtam hogy szerencsétlenek ha most nem belém futottak volna belém akkor másnap már a dunaparton vakargathatták volna atöküket lakás nélkül.

Szóval igen az emberek felelőssége is nagy de vannak akik genetikailag nem tehetnek erről és vannak akik szimplan tojnak bele

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#902) tildy válasza td (#895) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem konkrétan az elektró előadás eléggé megmaradt a fejemben, remélem ennek lesz is eredméyne a mostani elektro vizsgámon, villmérnökin.
Bár a laborral már hadilábon állok:(
Szóval nekem a villmérnöki másoddpiloma eddig tetszik:) Úgy érzem, sokkal tartósabb tudást ad.. Őszinte leszek, amit infón tanítottak abból már alig tudok valamit. Azt, hogy mit jelent az oprendszerben a véfett ''mó'' azt már el si felejtettem:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#903) net84


net84
őstag

No! Sikerült bejelentkeznem kereskedelmi tanfolyamra :) hosszas tortúra eredménye, hogy elmehetek a felvételire (remélhetőleg)... 2x kellett visszamennem a munkaügyibe, mert első alkalommal nem szóltak, hogy kellenek megint a bizonyítványaim, ezért mehettem még1x (elötte pedig hosszasan telefonlágattam napokig), és ma sikerült bejelentkeznem...igaz kellett indoklás, hogy miért szeretném elvégezni a tanfolyamot és vinnem kellett egy igazolást egy cégtől, hogy a tanfolyam elvégzése után alkalmazni kívánnak - de nem volt ez közelező, csak ennek hiányában nemsok esélyem lenne - (ez egy cseppet kamu volt - de a mai világban, amikor mindenki lop, csal, hazudik, ennyit talán én is megtehetek - meg egy másik cégnél talán lesz helyem, ha megvan valamilyen kereskedelmi vizsgám és munkaerőbővítésre lesz szükségük)

Read only...

(#904) ragazzo válasza net84 (#903) üzenetére


ragazzo
őstag

Sok sikert hozzá, remélem a tanfolyam elvégzése után sikerül elhelyezkedned. :)

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#905) net84 válasza ragazzo (#904) üzenetére


net84
őstag

thx!
én remélem, hogy már a tanfolyam alatt találok valamit...

Read only...

(#907) Linda8


Linda8
csendes tag

Sziasztok! Én munkaerőpiaci menedzser vagyok. Most találtam az oldalt, gondolom belekukkantok.

Lengl Linda

(#908) net84 válasza Linda8 (#907) üzenetére


net84
őstag

és ez a munkaerőpiaci manager mit csinál??? :)

Read only...

(#909) ragazzo válasza Linda8 (#907) üzenetére


ragazzo
őstag

Jól tetted.Majd kifejthetnéd, hogy mit csinálsz, és hol végeztél.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#910) net84 válasza net84 (#903) üzenetére


net84
őstag

tegnap du 5 óra után jött a telefon a képzési koordinátortól, hogy hétfőn reggel mehetek felvételizni, pozitívan bírálták el a jelentkezésemet :)
ha valamit nem ba**arintok el nagyon a felvételin, akkor máj.15-től újra iskolapad :O
de nehéz lesz megszokni :DDD

Le a kalappal a munkaügyi központ elött, gyorsak voltak... (na jó! némi protekció és kapcsolat az kellett, hogy eddig eljussak - dehát ez Magyarország)

Read only...

(#911) net84


net84
őstag

namivan? mindenki elhelyezkedett? csak én szedek itt munkaundor cseppet? :DDD

Komolyra fordítva a szót! Újabb hülyeségbe botlottam: bemendtem az ügyintézőmhöz, hogy jelentkezek a tanfolyamra (történet feljebb) - akkor azt a választ kaptam, hogy nem kapok a tanfolyam alatt semmijen keresetpótló támogatást, mert megszünt, cserében 100%-os térítést adnak a tanfolyamra. Errefel volt kollégám, aki szintúgy erre a tanfolyamra jelentkezett, megkapta a támogatást a 100%-os térítés mellett és a mai felvételin szembesültem azzal, hogy nagyonis, hogy van, és sokan meg is kapták...
A tanfolyam mellett dolgozni lehetetlen, mert a hiányzást nem engedik, és a péntek kivételével minden nap sacc fél 2-től estig tart (szünetek esetén akár erősen bele is nyúlhat az estébe)...
A poén az, hogy az a csajszi, aki ugyanannál az ügyintézőnél van, mint én, sziintén jelentkezett és nem kapott semmit (neki alkalmi munkavállalóija van, és heti 2 délután dolgozik), sőt, ha tanfolyamra akar járni, most még a munkát is ott kellene hagynia - node ugye pénz nélkül nem lehet megélni :) ha meg otthagyod a munkád, akkor később semmi sem lesz.

Még nemtudom, hogy mi lesz ezzel az egésszel, de reménykedem, hogy a mostanában beadott pályázatok közül valaki valami pozitívat visszajelez... :(

Read only...

(#912) ragazzo válasza net84 (#911) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát mindenképp csináld végig. Az a biztos.Egyébként nem értem, hogy miért van ez a megkülönböztetés.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#913) net84 válasza ragazzo (#912) üzenetére


net84
őstag

egyelőre csinálom (amennyiben nem voltam annyira analfabéta, hogy elkúrtam a felvételit) :DDD de ha kapok valami normális állásajánlatot, akkor hagyom a fenébe, és keresek valami felsőfokú (vagyis már találtam is, csak a költségek térítéséhez egy normálisabb cég és fizetés kellene) képzést és nekilátok annak önköltségen...
no de azért valamiből meg kellene tudnom élni :( így azért elég nehéz, hogy még melózni sincs lehetőségem mellette
mai nap próbáltuk átszervezni a ''maszek'' melókat, amik várhatóan a tanfolyam elkezdése után lesznek esedékesek, hogy azokat azért meg tudjuk csinálni...

Ha ma nem kapok választ mail-ben a munkaügyi központtól, akkor holnap asztalt borítok.

Read only...

(#914) bandiras2


bandiras2
senior tag

Naemberek képzeljétek találtam munkát 4 hónap után.
2 szakmával, nyelvvizsgával, érettségivel akkumulátorokat dobozolok.
Lendületben az ország...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#915) net84 válasza bandiras2 (#914) üzenetére


net84
őstag

gratulálok :F a semminél gondolom több

abban biztos vagyok, hogy lendület van, de pénz nincs
én máig nem találtam semmit :( a régióban még a multik is leépítenek és a ferdeszemüekhez költöznek ki, mult héten bejelentette az egyik nagy multi, hogy 400 főt fog elküldeni egyszerre hamarosan...és ez csak egy a sokból

Read only...

(#916) ragazzo válasza bandiras2 (#914) üzenetére


ragazzo
őstag

De legalább te találtál valamit.Sok ezer embernek viszont egyáltalán nincs kilátás a munkanélküliségből.Az a véleményem, ha valaki egy éven belül nem tud elhelyezkedni, akkor már nem is igen fog.Ez tapsztalat.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#917) Linda8 válasza net84 (#908) üzenetére


Linda8
csendes tag

Szia! Munkaerő-piaci menedzserként tréningeket tartok munkanélkülieknek itt Sombereken a Cartias Központban. Ezek a tréningek 3 naposak. Az első nap számtech, második készségfejlesztés, önismeret, harmadik nap pedig álláskeresési technikákat oktatunk (szakmai önéletrajz, kísérő levél, állásinterjút lejátszunk...). Szerintem hasznos dolog, és szeretem is csinálni. Utána is tartjuk a résztvevőkkel a kapcsolatot, és ha találunk a számukra megfelelő munkalehetőséget, akkor közvetítjük nekik. Ha esetleg van köztetek Baranya megyei, akkor szóljatok, mert mi itt Baranyában 14 településsel állunk kapcsolatban.
Egyéb tréningeket is szeretnénk szervezni. Kérlek írjatok nekem, hogy szerintetek mire lehet még szüksége egy munkanélkülinek, min vennétek ti részt szívesen.

Lengl Linda

(#918) Linda8


Linda8
csendes tag

Tényleg írjatok légyszi hogy mire mennétek el szívesen. Most nem konkrétan tanfolyamra gondolok, lehet az pár napos képzés mint az eddigi, vagy teljesen más is. Itt már kérdeztek tőlem ilyent, hogy gazdaasszonyképzés.... Csak egy kis fantázai kell hozzá. Meg én azért is vagyok egy kicsit bajban ezzel, mert én még nem voltam munkanélküli, nem tudok a ti fejetekkel gondolkodni. Írjatok nekem, ha van valami jó ötletetek! Ezzel sorstársaitokon segíthettek.
Ja, kérdeztétek, hogy hol végeztem: Baján az Eötvös József Főiskolán végeztem művelődésszervezőként, utána Pécsen végeztem egy felsőfokú OKJ-s szakképesítést munkaerő-piaci menedzserként, valamint Balatonon, Alsóörsön egy ''Coach'' tréner képzőt.

Lengl Linda

(#919) net84 válasza Linda8 (#918) üzenetére


net84
őstag

nekem a tanfolyam kiválasztásával a legnagyobb gondom az volt, hogy rájöjjek, hogy mi lesz jó nekem...milyen ágazat lesz az, ahol a tanfolyam végaztével el tudok helyezkedni. Valahogy ezért is nem a könnyűgépkezelő mellett döntöttem (pl. targonca), mert kaptam egy választ egy raktárosi munkakőr megpályázásáról. Abban jelezték, hogy mivel raktározási, készletnyilvántartási tapasztalatom nincs, ne is álmodjak ilyen munkahelyről...

középfokú informatikai végzettséggel, minimális szakmai tapasztalattal, nemigazán van esélyem elhelyezkedni egy túltelített területen
informatikai képzések nincsenek a tanfolyamok között, maximum a számítógép használói tanfolyam...tehát felsőfokú (akár okj-s) tanfolyamra, ami segítene az elhelyezkedésben, nincs lehetőségem

Anno szerettem volna motorkerékpár szerelő tanfolyamra jelentkezni...a munkaügyi támogatta volna, de mivel 2 éve csak 1 jelentkezőjük volt, ezért nemindítanak ilyen tanfolyamot, legközelebb csak győrben. De ha találok olyat, aki akreditált képzést tud folytatni, akkor szívesen támogatnak, akár egyedi rendszerben is...nesze semmi fogd meg jól

Hamarosan megszűnik a munkaügyi központoknál a mostani képzési rendszer és kizárólagosan a Lépj egyet előre elnevezésű program fog menni. Ennek az a lényege, hogy az unió hatalmas lóvét nyom bele, de ha már valakinek szakképesítése van, akkor csak ráépülő képzésre jeletkezhet.
Tehát az én esetemben semmire...bezzeg akinek 6-8 oszt. általánosa vagy egy érettségije van, az akár Logisztikusnak is tanulhat. Ja és mindemellett ösztöndíjasak a képzések.
Én meg dögöljek meg, nekem semmi nem jár a tanfolyam idejére...
A minap amikor bentvotlam a munkaügyiben, egy 52 éves úriember szeretett volna vagyonőr tanfolyamra jeletkezni, de mivel ez már csak ebben az új programban indul, így semmi esélye nem volt, hogy bekerüljön. Van neki egy középfokú technikumi műszaki eladói végzettsége, dízel/akkumulátoros targoncavezetői jogosítványa. A kora miatt nem veszik már fel sehova és még tanfolyamra sem mehet (az ő szakmályára sem épül semmi).

Egy normális tanfolyam/képzés rendszert szeretnék, semmi mást :(((

Read only...

(#920) ragazzo


ragazzo
őstag

Minden álláskeresőnek érdmes ezt a lapot is nézegetni [link]. Sok hasznos cucc van rajta.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#921) Linda8 válasza net84 (#919) üzenetére


Linda8
csendes tag

Kedves Net84!
Írok neked egy e-mail címet, ahol rákérdezhetnél sokmindenre: egylepes@lab.hu
Ez a Sztáv rt. címe, ők is indítanak képzéseket. Kérdezz rá a téged érdeklő dolgokra.
Biztos ismered az álláskereső honlapokat, de azért leírok egy kettőt:
jobmonitor.hu
jobpolot.hu
allas.lap.hu
bmmk.hu
Melyik megyében laksz? Hallottál már az Új Esély Egyesület / ''ÉlőLánc'' - hálozati együttműködés a foglalkoztathatóság javításáért ingyenes munkahelykereső szolgáltatás/ -ról? A te megyédben is biztosan létezik ilyen.

Lengl Linda

(#922) net84 válasza Linda8 (#921) üzenetére


net84
őstag

Köszi!
van már egy xy@lab.hu-s ''kapcsolatom''... töle kaptam eddig a legtöbb felvilágosítást a tanfolyamokkal kapcsolatban...
az említett oldalakt ismerem...sőt szvsz egy hozzászólásban össze kellene szedni őket...
Aki tud még ilyet pls írja be ide...

erről az egyesület dologról még nem hallottam, de valahol már láttam ezt az Élőlánc valamit kiírva, talán a munkaügyi központban :F

Egyelőre gész jól haladok a kereskedő-vállalkozó tanfolyam elkezdése felé... ma felhívtam az ügyintézőt, hogy a kollégájával beszéltem és ő azt javasolta, hogy kérvényezzem a Keresetpótló támogatást - ma megyek be kitölteni a kérvényt....

Read only...

(#923) net84


net84
őstag

Álláskereséssel foglalkozó site-ok:
jobmonitor.hu - [link]
jobpilot.hu - [link]
jobinfo.hu - [link]
profession.hu - [link]

allas.lap.hu - [link]
epalya.hu - [link]
emma185.hu - [link]

Megyei Munkaügyi Központok:
Baranya megye - [link]
Bács-Kiskun megye - [link]
Békés megye - [link]
Borsod-Abaúj-Zemplén megye - [link]
Csongrád megye - [link]
Fejér megye - ?
Főváros - ?
Győr-Moson-Sopron megye - [link]
Hajdú-Bihar megye - [link]
Heves megye - ?
Jász-Nagykun-Szolnok megye - [link]
Komárom-Esztergom megye - ?
Nógrád megye - [link]
Pest megye - ?
Somogy megye - [link]
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye - [link]
Tolna megye - [link]
Vas megye - [link]
Veszprém megye - [link]
Zala megye - ?

Egyelőre ennyit találtam, aki tudna még hozzá valamit pls ossza meg velünk...
...vagy ha vamelyik linket elcsesztem, azt is :)

[Szerkesztve]

Read only...

(#924) ragazzo válasza net84 (#923) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem maga az allas.lap.hu tartalmaz szinte minden lényeges linket.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#925) net84 válasza ragazzo (#924) üzenetére


net84
őstag

na látod ezt még sosem néztem... megelégedtem a munkaügyi központ honlapjával és a nagyobb álláskereső portálokkal...
de magamból kiindulva, szvsz sokan vannak, akik nem egyből az allas.lap.hu-n nézelődnek

Read only...

(#926) Linda8


Linda8
csendes tag

Sziasztok! Nem írt még senki hozzászólást a 05. 09-ei kérdésemre. Ha valakinek lenne valami jó ötlete, annak nagyon örülnék.

Lengl Linda

(#927) lorcsi válasza Linda8 (#918) üzenetére


lorcsi
veterán

Szerintem nem az a legjobb megoldás hogy a munkavállaló próbálja kitalálni mit akar majd tőle elvárni a következő munkahely, és erre próbál felkészülni. Nem tudhatja előre biztosan, ezt csak a munkahely tudja mit vár el a dolgozójától, nekem nagyon kitalálósdnak tűnik.
Sokkal jobb lenne ha a munkahelyek fektetnének energiát (pénzt) a felvett merő fejlesztésébe
Persze ez is egy megoldás amit te javasols ill. kédezel

(#928) net84 válasza Linda8 (#926) üzenetére


net84
őstag

egyet kell, hogy értsek Lorcsi kollégával...
egyébként ajánlom figyelmedbe a #919-es postot

sajnos a munkaügyi központok sem állnak megfelelően a képzésekhez
a régi (jelenleg még valamelyest működő) rendszerben választottál valami tanfolyamot, képzést, és jelentkeztél rá, elbírálták, aztán ha többen voltak a támogatott létszámnál, akkor felvételiztél...
az új programban viszont csak a szakmára épülő képzésre lehet jelentkezni...tehát, ha valakinek van az IT területére valami végzettsége, az ne is reménykedjen, hogy bármilyen államilag támogatott átképzésen részt vehet, hiába nem tud elhelyezkedni a szakmában...nem lesz belőle ívhegesztő, hiába keresnek abból akár 20főt...

el kellene jutni arra, hogy a munkanélkülit segítsék elhelyezkedni, ha kell tanácsadással, ha kell olyan tanfolyamra/képzésre valo ''beiratással'', hogy el tudjon utánna helyezkedni...
és mindezt ne úgy, hogy az ügyintézőnek lövése sincs a tanácsadáshoz, csak annyit tud, ami neki is le van írva a papírra...tessék a ''szakembereket'' odaültetni a munkanélküliek elé, és had segítsenek. aki hülye, ugysem fogja fel, de az nem is akar dolgozni, aki meg végighallgatja, felfogja, annak meg sokat segíthet...

Ha nekem valaki anno 1 hónappal korábban mondja, hogy raktárosnak alkalmatlan vagyok, mert mindenhova szakmai tapasztalattal keresnek embereket, akkor nem várok ennyit a tanfolyamra jelentkezéssel :(
vagy, ha nem azt kapom vissza mindenhonnan, hogy nincs kereslet motorszerelőre, ezért nem tartanak ilyen tanfolyamot, meg ha nem ''keressen akreditált képzőt és akkor tudjuk támogatni'' választ kapom...most meg sorra botlok bele olyan cégekbe/kereskedésekbe, ahova nagyon is, hogy kellene a motorszerelő, mert hiány van belőle :(((

Ez az egész rendszer így ahogyan van, szar!

Read only...

(#929) Linda8 válasza net84 (#928) üzenetére


Linda8
csendes tag

Én is egyet értek veletek, de nekem kicsit más a problémám. Azt nem tudom eldönteni, hogy milyen tréningeket lehetne még szervezni azon munkanélküliek számára, akik részt vettek már nálam a három napos tréningen. Tehát volt készségfejlesztés, önismertet, megtanult szakmai önéletrajzot írni, tudja mi várja majd az állásinterjún... Min vennétek még részt, ha ezeket már tudjátok?
A másik hozzászólásra is reagálnék: Én pontosan tudom miről beszéltek. Én nem hagyom magukra a munkanélkülieket a tréning után mint aki jól végezte a dolgát. Folyamatosan visszahívom az embereket, és csoportos beszélgetés keretében álláskeresési klubot tartok. Egymásnak elmesélik tapasztalataikat az emberek, motiválják egymást. Megbeszéljük ki mit csinált az elmúlt időben, ki mihez ért, ki milyen területen szeretne dolgozni.... Ezután állást keresünk interneten, újságban.... Ha valaki talál egy jót magának, felhívjuk vagy megírjuk az önéletrajzot közösen, be is borítékoljuk, neki már csak póstára kell mennie.
Na és ezen felül mit tudunk még adni nekik? Tényleg írjátok meg ha van valami ötletetek! Lehet hogy csak időtöltésnek találjunk ki nekik valamit? De mit? Nem kell konkrétan képzésre gondolni. Néhány embernek már az is jól esett, hogy társaságban volt, nem depresszióskodott otthon. Személyes konzultációink is vannak, ahol általában ezekkel az emberekkel vagyunk, vagy azokkal, akik nem igazán tudják merre meddig.
A tréningek pedig 5-6 fős csoportokban zajlanak.

Lengl Linda

(#930) lorcsi válasza Linda8 (#929) üzenetére


lorcsi
veterán

nem tűnik nagyon rossz megoldásnak ez sem, sőt. Még nem voltam ilyen tréningen, de ha jók az előadók és érdemi problémákra keresitek a megoldást nagyon hasznos is lehet. sajna ilyenről a környékemen nem tudok :(
Az önéletrajzos dodogban megkereslek majd :)

(#931) net84 válasza Linda8 (#929) üzenetére


net84
őstag

amit én nagyon fontosnak tartok, az a testbeszéd, arcmimika... az istennek sem találom meg a könyv címét és szerzőjét, pedig már párszor megmondták (talán ebben a topicban is)
Anno volt egy tanárom, akinek hála valamelyest megtanultam önéletrajzot, kisérőlevelet írni (a különféle szerződések, adásvételik mellett). Ennek a tanárnak mániája volt a testbeszéd, mimika (mellékesen valami bírósági szakértőként is dolgozott). Rengeteg hasznos dolgot tanultam meg az alatt az 1 év alatt az emberek viselkedéséről.
Egy állásinterjún ez is fontos lehet...szvsz. 5-6 fős csoportnak 1-2 óra alatt el lehet magyarázni a főbb dolgokat, esetleg meg lehet nekik mutatni a könyvet (akit komolyabban érdekel, ugyis megveszi/elolvassa). Utánna pedig lehet ''szimulálni'' a helyzeteket. :DDD

Read only...

(#932) ragazzo válasza Linda8 (#929) üzenetére


ragazzo
őstag

Vagyis strukturált csoportfoglalkozásokat tartasz.Ez szép dolog.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#933) Linda8 válasza net84 (#931) üzenetére


Linda8
csendes tag

Én is fontosnak tartom a testbeszédet, a nonverbális kommunkiációt, mert az állásinterjún ugye nem csak arra figyelnek, amit mondunk, hanem ahogyan mondjuk, és bármilyen hihetetlen ez utóbbi a fontosabb.
Ez is benne van a tréning menetében. Először szavakban, majd képek alapján beszélünk a testbeszédről. Majd egy filmrészletet is megnézünk (állásinterjú), ott is figyelünk a testbeszédre. És amikor lejátszunk állásinterjút, akkor is. Tehát ez benne van a tréningbe. De köszönöm hogy írtál. Azért nehéz, mert úgy érzem minden fontos dolgot beraktam már a tréning menetébe. Akkor ezeknek az embereknek, mit tudok még adni egy pár napban? Írjatok, ha tudtok valamit!
Alan Peace: Testbeszéd című könyvére gondolsz? Meg van még egy: annak nem tudom a szerzőjét, de a címe ''Gesztusnyelv''.

Lengl Linda

(#934) Ivan15 válasza Linda8 (#933) üzenetére


Ivan15
senior tag

Erről mi a véleményed szakmabeliként:
Szerintem kétféle állásinterjú létezik: az egyik a naív-balekoknak -fiataloknak, fiatal diplomásoknak szól. Ennél a testbeszédet, csoportos feladatok megoldáskor a dominanciát nézik. Annak ellenére, hogy mint tudjuk a munkavégzés -általában- nem a testbeszédről és a dominanciáról szokott szólni...az ilyen munkahelyeken a munkavállaló abszolút kiszolgáltatott helyzetben lesz. Sajnos.
A másikféle interjú során ezek nem számítanak.
Tényleg érdekelne.

(#935) Thyb válasza Linda8 (#929) üzenetére


Thyb
senior tag

Szeretünk Lindus! :D
De tényleg, örülök, hogy vannak még ilyen emberek akik hajlandóak segiteni másoknak. Próbálj meg tesztlapokat felhajtani, sok esetben nekem is kellett kitölteni, és legfőképpen ezeknek a kiértékelésének módját kellene megértetni az emberekkel. A másik 2 fontos dolog ami zavaró lehet számukra a stressz interju, ami elég görény dolog, valamint a zavarba hozós taktika. Az emberek többsége fél és tart az interjuktól, persze mert általában nagy a tét. Ezért alapból zavarban van. Sok esetben azt alkalmazzák, hogy elkezdenek veled beszélgetni az önéletrajzodban szereplő dolgokról, majd amikor az önéletrajzod egy kényesebb (mélyebb) témájához értek, akkor bedob egy kérdést csak ugy mellékesen a családról. 1-2 mondat, majd hirtelen visszakapcsol és az utsó részt ujrakezdeti veled,hogy vajon belebonyolódsz-e, vagyis vissza tudod-e időzni önmagad, vagy zavarba jössz. Neked ugy tűnik, hogy őt ez a rész nem is érdekli, ugyanakkor pont ez a rész az ahol meg akar fogni, hogy amit irtál a valóság-e, vagy csak kamu. Szal az önéletrajzban lehet meséket irogatni, de vigyázni kell, hogy ne gyere zavarba. Sok esetben mondat felénépl váltat veled angolra. Szal ezt is érdemes gyakorolni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#936) Thyb válasza Ivan15 (#934) üzenetére


Thyb
senior tag

Interjunál mindig számit a testbeszéd. Mint az előbb irtam abból nagyon sok minden leszürhető, hogy valaki hol kamuzott az önéletrajza során stb. Sok esetben majdnem felér egy hazugság vizsgálóval. Kezeid lábaid sohasem legyenek keresztbe, mert az vagy zárkózottságra, vagy valaminek az eltitkolására utal. Ne feszengj, mert az az idegesség jele, a széknek a közepére ülj, ne hátra és ne előre. Ha tulzottan hátra ülsz az a félelem, ha tulzottan előre, az az agressziv támadó stilust jellemzi. Ne légy görcsös. Ha megkinálnak egy pohár valamivel nyugodtan fogadd el. Ez arra is jó, ha feltesznek egy olyan kérdést ami kellemetlen, akkor már a kérdés első felénél nyulj a poharadért (vagy ha egyáltalán ugy érzed most 1-2 másodperc kell, hogy össze szedd magad) igyál nyugodtan 2-3 kortyot, majd megfontoltan folytathatod. Szal a testbeszédnak minden interjunál fontossága van. legfőképp a fejvadásznál aki szakmai alapon nem tud megitélni, csak a viselkedésed alapján. Első időszakban amig nincs szakmai multad alapján akkor azért mert csak a viselkedésedf alapján tud dönteni, később pedig azért mert azzal szűri ki, hogy amit irtál az mennyire lehet valós vagy mese.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#937) Ivan15 válasza Thyb (#936) üzenetére


Ivan15
senior tag

''Sok esetben majdnem felér egy hazugság vizsgálóval.''
Megnézed, milyen papírjai vannak. Nem másolatokat kérsz, hanem eredetit.
Miben hazúdna? Amit nem támaszt alá papírral, fenntartásal kezeled (nem hiszed el) és kész. De lehet, hogy tévedek :F

(#938) Ivan15 válasza Thyb (#936) üzenetére


Ivan15
senior tag

''..Szal a testbeszédnak minden interjunál fontossága van. legfőképp a fejvadásznál aki szakmai alapon nem tud megitélni, csak a viselkedésed alapján. ...'' :U :Y

(#939) Linda8 válasza Thyb (#935) üzenetére


Linda8
csendes tag

Köszönöm szépen, hogy írtál, mert fontos dologra tértél rá. És mivel én is nagyon fontosnak tartom az interjú gyakorlását, ezzel is foglalkozunk a három napos tréning során. Először egy kedves főnököt játszunk, ahhoz mennek interjúra. Majd egy nagyon szigorú főnököt alakítok. Sokan azt sem tudják hogyan zajlik egy állásinterjú, de aki tudja is nagyjából, az is sokszor megrökönyödik. ''Egyszer majd neked is lesz annyi eszed, mint nekem'' főnököt alakítok, aki minden áron zavarba akarja hozni a másik felet. Nagyon érdekes dolgokat szűrök le ezekből. Az emberek nagy többsége nem mer leülni a beszélgetés alatt, és én ilyenkor csak elhalmozom a furcsa kérdéseimmel, sok csendszünetet alkalmazok, és ilyenkor nagyon zavarba jönnek. Utána rászólok, hogy űljön már le. Aki meg helykínálás előtt űl le, attól meg megkérdezem, hogy ki mondta, hogy leűlhet. Erre felugrik, és jön az előző módszer. A csend nagyon zavaró különben, mert nem tudják, hogy most arra várok-e hogy ők mondjanak valamit, vagy nem szimpatikusak nekem.... Csomó kérdést teszek fel nekik, amiben van egy-két csapdát rejtő is. Pl.: Mik a gyengeségei? Ezt is szokták kérdezni különben. De erre a z alapjában negatív kérdésre lehet pozitív módon is válaszolni. De ezt gyakorolni kell, hogy valóban spontán legyen. Aztán az abszolút zavarba ejtő szitu jön: Egyre közelebb megyek a klienshez, magyarán szólva behatolok az intim zónájába. Ez marha zavaró. Találkoztatok már ilyennel? Egy-két kliensünk már találkozott ilyen főnökkel és nem tudták kezelni a helyzetet. Pedig aki ebben a szituban helyt áll, az már tud valamit. Rohadt zavaró, mikor már pár centire vagyunk egymástól. A nők általában a plafont nézik ilyenkor, erre én megkérdezem: ''Asszonyom! Kihez beszél?'' Rohadt kínos egy helyzet. Egy kliens annyira zavarba jött, hogy felállt. Aki nem is jött annyira zavarba (általában férfiak) azok sem tudtak már a kérdésekre koncentrálni. Ilyenkor jön a következő baki. Megkérdezem, hogy van e még kérdése az állással kapcsolatba. Nekik 90%-ban nincs. Ekkor aláiratok velük egy papírt szimbolikusan. Ők persze azt sem tudják mit írnak alá, mivel annyira zavarban vannak, és azt hiszik, hogy ''dejó, engem vettek fel a sok ember közül''. Aztán közlöm, hogy holnap reggel 4-kor találkozunk, 12 órás munkaidő és 16.000 ft-os fizetés. Mért? Hát aláírta a papírt.
Na szóval ez egy rohadt helyzet. Kicsit kisarkítva játszom el, hogy érezzék a súlyát, meg így jobban tudatosodik az emberekben. Általában a többiek az asztal alatt vannak az interjú közben a nevetéstől, és nagyon tetszik nekik ez a kis szerepjáték. A játék végén pontról potra megbeszéljük kérdéseket. Mire hogy kell válaszolni, hogy fekészültek legyenek. Meg megbeszéljük hogy kezeljék a szituációt. Ezeket írásban meg is kapják.

Lengl Linda

(#940) Thyb válasza Ivan15 (#937) üzenetére


Thyb
senior tag

Sok esetben, az hogy ki hol dolgozott, milyen munkahelyen milyen szakmai tudást tudott felhalmozni, milyen a gyakorlati háttere az csak az önéletrajzból derülhet ki. Ma a piacon azt mondják projektvezető, ez a mai elvárásoknak is igényeknek megfelelően is vagy minimum 40 különböző állást takar. Szal ha valaki valahol már dolgozott mint projektvezető, akkor az korántsem biztos, hogy mindenhová megfelel. Amikor elkezdenek arról beszélgetni, hogy mit is csinált akkor derülnek ki, hogy valójában milyen környezetben, mennyit és milyen szinvonalon dolgozott az adott illető.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#941) Linda8 válasza Ivan15 (#934) üzenetére


Linda8
csendes tag

A munkavégzésnél is fontos úgy érzem a testbeszéd és a domonancia. Itt vagyok például én. A tréningek során nagyon fontos szerintem az én testbeszédem, hogy hitelesnek tünjek. Vezető beosztánál is nagyon fontos dolog.
Az interjún pedig szerintem is minden esetben fontos a testbeszéd. Manapság nagyon ráálltak erre. Azt én sem értem, hogy pl egy varrónőnek mért fontos ez. Talán azért,hogy rátermett e az illető. Ha több ember jelentkezik egy állásra ugyan olyan végzettséggel, akkor valami alapján dönteniük kell. Általában a felkészült, legrátermettebb embert veszik fel, akiben látnak valami fantáziát a jövőre nézve.
A legfontosabb, hogy felkészülten menjen az ember egy állásinterjúra, még akkor is, ha 8 általánosa van valakinek. Mert lehet hogy benne látnak valamit. Na és mi erre készítjük fel az embereket. Pl. fontos egy varrónőnek is, hogy rátermett legyen, érdeklődjön az új dolgok iránt, fejleszthető legyen. Nagyon összetett ez a dolog. Fontos a felkészülés.
A nehéz helyzeteket is megviszgáljuk. Pl. akinek túl alacsony a végzettsége, vagy túl sok helyen dolgozott már, vagy túl általános a végzettsége, vagy nincs tapasztalat.... tehát hogy ők hogyan írják meg önéletrajzukat, miket válaszoljon az interjún a kérdésekre....

Lengl Linda

(#942) Thyb válasza Linda8 (#939) üzenetére


Thyb
senior tag

Ez a közeledős dologgal egyszer találkoztam, de már felhozták előtte. Egy nálam 10 évvel fiatalabb igen reprezentativ leányzó akart igy megszivatni. :DDD nem jött össze. Ahogy közelebb jött, erre én egy határozott mozdulattal mellé huztam a széket, és az előttem lévő önéletrajzon kezdtem el neki mutogatni dolgokat, hogy mennyire összefüggő az előrehaladásom, és ez milyen értékessé tesz. A kiscsaj zavarba jött, gyorsan ugy tett mintha elolvasná amit mutattam, majd egy villám mozdulattal visszahuzott a helyére. Amit ezek után én is megtettem. Szal tudni kell gbátornak lenni. Már irtam korábban, hogy egy önéletrajz mindig legyen a pályázó előtt is, és minimum 3 példányt vigyen magával. Sok esetben futottam bele, hogy nem volt az interjuztatónál, és akkor ez arra utal, hogyfelkészült vagy. Legyen jegyzettömb, legyen ceruza, és érdemes jegyzetelni. Az igényelt béred az legyen meg havi és éves bontásban is, minden esetben bruttót kell mondani. De összegről csak az egyéb juttatások kitárgyalása után szabad beszélgetni. Mert lehet, hogy te görcsösen ragaszkodsz egy bruttó bérhez de a cég stratégiája más,m és az egyéb juttatásokkal sokkal többet kaphatsz egy alacsonyabb bér mellett is, mint ami amugy általános. És kérdezni kell. Aláirni elolvasás előtt semmit. Inkább 2-3-szor is át lehet olvasni, főleg a kinos részeket. De az sem szokatlan ha azt mondod, hogy ezt otthon egyeztetned kell, mert ezek olyan uj feltételek amikkel eddig nem számoltál. Ha jó vagy és megfelelsz akkor megvárnak, nyugi.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#943) Linda8 válasza Thyb (#940) üzenetére


Linda8
csendes tag

Egyet értek teljes mértékben Thybával!

Lengl Linda

(#944) Thyb válasza Linda8 (#941) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha valakinek csak 8 általánosa van, az szerintem nem gáz. Az a valaki ugy sem olyan pozit akar betölteni, amit diplomásoknak szántak. Ugyanakkor a szakmai gyakorlat és a tapasztalat sokkal többet nyomhat latban egy olyan pozinál ahol nem pályakezdőt keresnek. Itt lehet utalni a gyakorlati tudásra, sőtt lehet viccelődni, akár a magyar felsőoktatás rovására is, de csak módjával. Ha az ember el tudja adni magát akkor nyert ügye van.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#945) Linda8 válasza Thyb (#942) üzenetére


Linda8
csendes tag

Thyb nagyon fontos dolgokat írtál le, köszönöm! Ügyesen kezelted a helyzetet, gratulálok! Felkészültnek tűnsz! Hogyhogy nincs állásod?
Az emberek nagy többsége viszont nem tudja kezelni a hasonló helyzeteket. Ezért gyakoroljuk ezt.
A bérezésre csak akkor térjünk rá, ha kérdezik! Ez fontos. Bár vannak olyan cégek, akik már az önéletrajzban kérik.De a jegyzetelést nem mindenki szereti.

Lengl Linda

(#946) Linda8 válasza Thyb (#944) üzenetére


Linda8
csendes tag

''Ha valakinek csak 8 általánosa van, az szerintem nem gáz. Az a valaki ugy sem olyan pozit akar betölteni, amit diplomásoknak szántak. Ugyanakkor a szakmai gyakorlat és a tapasztalat sokkal többet nyomhat latban egy olyan pozinál ahol nem pályakezdőt keresnek. Itt lehet utalni a gyakorlati tudásra, sőtt lehet viccelődni, akár a magyar felsőoktatás rovására is, de csak módjával. Ha az ember el tudja adni magát akkor nyert ügye van.'' -
TELJES MÉRTÉKBEN EGYET ÉRTEK!

Lengl Linda

(#947) Linda8


Linda8
csendes tag

Nincs köztetek Baranya megyei?

Lengl Linda

(#948) Thyb válasza Thyb (#942) üzenetére


Thyb
senior tag

Annyit azért hozzá tennék, hogy van 2 tipusu lojalitás. Azt mondhatod, hogy te lojális jellem vagy ezért nem áll módodban munkaidő alatt interjura menni, de azt sosem hozd fel a bértárgyalás után, hogy akkor ezt felhozod a volt cégednél, és megtárgyaljátok, mert ez arra utal, hogy bizonytalan vagy abban, hogy el szeretnél jönni. Nem egy béralku után neked már tudnod kell, hogy váltasz vagy sem. A volt cégnél nincs alku, legalább is a felmondási időt illetőleg ha a kezdésben már megeggyeztél az uj munkaadónál, vagy ha ilyen van hogy kötelezhetnek hosszabb időre, akkor ne igérj be semmit, hanem a várható felmondási idő határokat határozd meg. Olyan cégeknél ahol projektek mennek, ott lehet olyan, hogy a projekt valamely fázisát határozzák meg. Igy ezt kell tudatni az uj munkaadóval. Ne akard átvágni, mert annak sosincs jó vége. Elvégre Ők sem szereretik, ha valaki tőlük a nem elvárt módon távozik, ezért nem is várnak el ilyesmit(na jó általában, mert görény munkaadók azért akadnak a piacon).

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#949) Linda8 válasza ragazzo (#932) üzenetére


Linda8
csendes tag

Én is ugy gondolom, hogy szép dolog. Szeretek emberekkel foglalkozni. És jó érzéssel tölt el, ha valakinek tudok segíteni!

Lengl Linda

(#950) Linda8


Linda8
csendes tag

Na van valami ötletetek a problémámra? Most már nagyjából tudjátok miből áll a három napos tréning. Mit tudnék még ezen emberknek adni?

Lengl Linda

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.