Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) tiv61us válasza Rick (#669) üzenetére


tiv61us
őstag

figyelj tangaarcu!
mondtam mar gagyi a dumad, osszevissza soderolsz, kozben a bolhapiacon arulod a telebugyikat a millios fizudbol
mar alkalmazottkent is 4 millert kerestel, voltal munkanelkuli, most egyik pillanatban 1 orat dolgozol, masik pillanatban 24-et, kozben sajnaltatod magad, hogy az egy oras melodba belerokkansz nem lesz tappenzed, de nem fizetsz adot, mert az a Gyucsany tankolja a kocsijaba.......meg ilyen baromsagok

ps. nekem nincsenek jelenleg problemaim, remek boxeralsokeszlettel rendelkezem

sorry ezt rick 2-nek kellett volna mert az egy mar nincs :DDD

de azert nincs harag remelem, csak tanulj meg kulturaltan viselkedni, es ne verd magad ha eladtal 2 kg tangat ;]


[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#752) net84 válasza kraftxld (#750) üzenetére


net84
őstag

nyáron a németet 10 év tanulás és 6-8év kihagyás után újra felhozom középszintre Párom segítségével (de egyelőre csak szóban)...angol annyi, ami a szakmai részéhez kell, meg esetleg egy kicsivel több.
Hosszútávon erre volna most szükségem...azt amit ott ''tanítanak'' 80%-ban tudom (előző munkahelyemen volt szerencsém megtanulni mindent, ami a kereskedelemmel kapcsolatos), de a papír a lényeg :DDD

Read only...

(#753) net84 válasza tiv61us (#751) üzenetére


net84
őstag

sorry ezt rick 2-nek kellett volna mert az egy mar nincs - látom jól informált vagy :DDD

Én egy takarítást kérnék Don Vittorio-tól, ha lehet... számomra egy kicsit ''szemetessé'' és átláthatatlanná vált a topic :(

Read only...

(#754) tiv61us válasza net84 (#753) üzenetére


tiv61us
őstag

igazad van, az enyemek is mehetnek a levesbe, csak megint megtolta az agyamat
ez a ''sírni akarsz vagy megoldást keresni a problémáidra? na te kellettél még ide...''
duma
mar en is majdnem leirtam mennyit keresek havonta :DDD

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#755) bobsurf


bobsurf
senior tag

Ezt a topicot olvasva azért kicsit megdöbbentem. A környékemen elég kevés a munkanélküli, inkább úgy váltogatják a melójukat az ismerőseim, mint más a ''bugyit'':))

Jelenleg én is 2 állás között állok, de aszem váltok. Viszont ha az új hely nem jön be, akkor én is munkanéküli lehetek...

(#756) Thyb válasza tiv61us (#754) üzenetére


Thyb
senior tag

a baj pont az ilyen nagypofáju Rick-ekkel van, akik lecsalják az adót, mig másokat minimálbéren dolgoztatnak, és ha valami nem ugy megy ahogy Ők eltervezték akkor menesztik Őket. Lehet, hogy rogyásig keresi (hogy finoman fogalmazzak) magát, de az embereknek akik bejönnek ebbe a fórumba nem arra van szükségük, hogy ''ilyen jellegű'' vállalkozók kioktassák és lenézzék őket, hanem segitség. Önéletrajzban, bátoritásban, magabiztosságabn intrjukban való viselkedésben és egyéb segitségben. Tudod az ilyen alakoknak addig nő az arcuk, mig le nem szakad, de valahogy nem tudom ezért sajnálni őket, max felköti egy tangával. Ha mindenki neki állna lopni, akkor mindenki elképzelheti, hogy hova jutna ez az ország. Szal sebaj Rick, de nyiss egy totyikot magadnak, vagy szerintem egy bloggal jobban járnál, ahol kifejtheted, hogy kitől mikor mennyit vettél le.
És sok szerencsét a bugyikhoz.

[Szerkesztve]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#757) Fisha válasza Thyb (#756) üzenetére


Fisha
őstag

''És sok szerencsét a bugyikhoz''

Szerintem mindenki erre vagyik. ;)


[Szerkesztve]

(#758) bobsurf válasza Thyb (#756) üzenetére


bobsurf
senior tag

Hogy a témához is szóljak, kicsit beszélnék az általam helyesnek gondolt interjú viselkedésről:

A legfontosabb: NINCS 100%-os módszer. Mindig függ a felvételiztető személyétől/elvárásaitól/megpályázott munkakörtől...
Ezt egy olyan ember mondta nekem, aki ilyen tréningeket tart.

És az én példám is alátámasztja. Eddig 3helyre vettek fel életemben és mindenhol az volt a nyerő hogy magamat adtam.
Mivel a stilusom állítólag elég flegmának/érdektelennek tünik, ezért általában próbáltam szerepet játszani, de ott sosem lett jó vége. Pedig próbáltam a ''csendes bológatóst'' a ''viccelődni próbáló sokatbeszélőst'' a ''csak a kérdésre felelőst'' és még az ''mind3at váltogatóst'' is.

Most ahova pénteken felvettek, ott adtam magam és BINGÓ. Pedig az interjú szakmai része ezt a döntést nem nagyon alapozta meg! De a fickó (vele fogok dolgozni) szemében végig volt valami hamiskás csillogás, mintha azt mondta volna a szemeivel, hogy ''én sem tudom miért, de ő kell nekem'':)
A 2. fordulóban méglazább voltam (megtehettem, mert volt 1 fix munkám, tehát veszteni valóm nem volt)...

Szal szvsz add magad még ha ez sok helyen nem is vezet eredményre. De ha úgy vesznek fel hogy szerepet jáccottál, akkor lehet nem is téged kerestek.

Ez a tanács, csak hosszútávú keresésnél megfontolandó, mert rövidtávon leginkább csak a pénz számít:(

(#759) Thyb válasza bobsurf (#758) üzenetére


Thyb
senior tag

Van benne amit mondasz, bár az tuti, hogy az interjut befolyásolja a pályázott munkakör. Van ahol a rámenősség számit, van ahol a szakmai referenciák, van ahol a sima szaktudás. Ez mindig cég, pozició és persze az interjuztatást végző személytől függ.
Nem szabad nagyon elrugaszkodni, mert tudok cégeket, ahol készül felvétel az interjuról, és bár szakmai szinten a HR-est a legtöbb szaki meg tudja vezetni, ha azt egy szakmabeli visszanézi, akkor ha kacsa is volt benne akkor simán bukta. Vigyázni kell ki mit mond.
A másik nagyon lényeges szabály, ami még ennél is fontosabb, hogy akármennyire rosszuk megy x hónapja, éve nincs munkád stb, ezt nem szabad felhozni. Szánalomból senki nem vesz fel, vagy ha igen akkor bármilyen sz@r szerződést a nyakadba varnak. Sosem legyél letört. Azt szeretik, ha magabiztos vagy (de csak egy egészséges szintig, ne légyflegma, vagy pökhendi), lássák azt, hogy az a munka amiről beszélsz lelkesit(csillogtasd a szemed, mint azt az eslő randin tetted), mondj célokat, példákat a multbeli gyakorlatodból, legyen jövő képed amiben van tanulás, előrelépés, fejlődés. Soha ne hozd fel, milyen rossz neked, ne kezdj el sirni mert ott véged. Belemehetsz némi tulzásba, de vigyázz hol a határ. Ha van extra tudás azon kivül ami a munkaköröd volt, akkor azt belecsempészheted, de vigyázz, hogy ne rugaszkodj el tulzottan, és ilyen bele a szotriba amit előadsz magadról. Mindig csak az odaillő előző munkahelyeket hozd fel, hisz egy számtech poziba, az hogy füvet nyirtál, tehenet fejtél, vagy zsákoltál a kutyát nem érdekli.
Szal ezeket érdemes megjegyezni. Az önéletrajzodat 2x olvasd el mielőtt bemégy és 1 példányt vigyél magaddal, és az interjuztató személynek is. Voltam már olyan helyzetben, hogy nem tudta kinyomtatni és én adtamneki ott helyben 1-et. A felkészült alanyokat szeretik. Legyen nálad szükség esetére 1 fénykép is. És vigyél tollat papirt és jegyzetelj, hogy mit mondott, de legalább is tegyél ugy. Ha kérdez akkor csak bruttó bérezést mondj, a legjobb ha évesben fogalmazol, ez meg szokta őket lepni, de célravezető.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#760) Goose-T válasza bobsurf (#758) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezeket én is alá tudom támasztani. Amikor a jelenlegi munkahelyemre felvételiztem, akkor a második körben (assessment center) volt egy srác, aki nagyon megjátszotta magát, nem is vették fel. Volt egy másik srác, ő pedig izgult, ő sem került be. Ezzel eljutottunk a másik fontos dologhoz: nyugodtság. Voltam interjún sok kisebb-nagyobb cégnél, végül mind közül a legnagyobbhoz, legkomolyabbhoz vettek fel, ahova az esélytelenek nyugalmával mentem. :D

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#761) bobsurf válasza Thyb (#759) üzenetére


bobsurf
senior tag

Igen, az önéletrajzod elolvasása mindig jól jön:)
Kerültem olyan helyzetbe, hogy kérdezett valamit, én meg nem tudtam honnan veszi ezt a baromságot... Erre nem benne volt az önéletrajzomba:DD

(#762) net84


net84
őstag

én a mai napon a 2 órából, ha 5 percet beszéltem emberrel, az is kb. annyi volt, hogy mikor az illetékes átkísért az iroda részből egy gyárcsarnokon keresztül egy másik irodarészbe, addig elhadarta, hogy mit kellene most csinálnom, oszt otthagyott egy irodában...mikor visszajött és visszavezetett akkor már csak azon ''morgott'', hogy 4 kínai ''vendégmunkás'' elkóborolt és neki meg ebédelni kellene vinnie őket :DDD
Ja meg az elején beszéltem a személyzetissel, ő fogadott, majd elhúzott, hogy majd jön a technikai vezető várjam meg :)

Igazából ez volt az első ilyen multis állásinterjúm - neméppen győzött meg - megint be kellett látnom, hogy nekem a kicsi cég sok-sok meló, de ''szabadság'' való...

Amióta Thyb-nek köszönhetően egy kicsit pofásabbra átírtam/szerkesztettem az önéletrajzomat, azóta én sem nagyon tudom, hogy mi van bent :DDD - meg is kell néznem

[Szerkesztve]

Read only...

(#763) Rick2 válasza tiv61us (#751) üzenetére


Rick2
senior tag

ismételten csak gratulálni tudok a topic színvonalának emeléséhez... :F kicsit infantilis, hogy még mindig ezzel vagy elfoglalva. ha elolvastál volna minden sort amit írtam, rájönnél, hogy hülyeségeket beszélsz.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#764) net84 válasza Rick2 (#763) üzenetére


net84
őstag

[link]

Tessék ide átmenni, ezt meg abbahagyni!!!! MOST! :((( :((

Read only...

(#765) Rick2 válasza Thyb (#756) üzenetére


Rick2
senior tag

barátocskám, ha nem lennél ilyen buta, nem írnál ide hülyeségeket. az itt a baj, hogy jössz a szép elveiddel, de azért nem gondolsz bele, hogy hazudozol itt mindenkinek. ha állítasz valamit, gondolom, bizonyítani is tudod. lám, megint a szép magyar mentalitás: rugjunk csak bele valakibe, aki lehetőséget ajánlott, hogy ne kelljen szar melóért szar pénzért gürizni. neked is ajánlom a topic végigolvasását.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#766) Rick2 válasza net84 (#764) üzenetére


Rick2
senior tag

oksa, rendben, de úgy golndolom ami igazságtalan, azt nem hagyom. ha bárki igazat állít, és én voltam, bevállalom, de ez azért kicsit sok. :R

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#767) vtechun


vtechun
veterán

na. Kellene valami nagyon profi stratégiai játék (nemtom, hogy kivitelezhető lenne-e egyáltalán) amiben lehetne egy jelenkori államot szimulálni. Na ott bevezetném azt, hogy eltörölnék minden adot, csak az ÁFA-t hagynám meg. Viszont azt jelentősen megemelném. Mittomén 40-50 %-ra. Franc tudja. Aztán kiderülne, hogy milyen hatása van. Szerintem mindenképpen megérne egy kisérletet.

(#768) Rick2 válasza vtechun (#767) üzenetére


Rick2
senior tag

van egy olyan játék, hogy rat race, a mostani szituációk megvannak benne, itthon is van már ahol lehet játszani, olyan modern kori gazdálkodj okosan. a pénzügyi intelligenciát fejleszti. és nagyon jó. rendszeresen szoktunk játszani.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#769) net84 válasza vtechun (#767) üzenetére


net84
őstag

szvsz ezt úgy is meg lehetne nézni, ha okos elemzők megnéznének számokat a bevételi oldalakon állambácsinál (pl a 2005-ös adatokat, igaz nemtom, hogy mennire hozzáférhetők) és megnéznék, hogy milenne, ha.... és a végeredményt össze lehet hasonlítani

Read only...

(#770) Rick2 válasza vtechun (#767) üzenetére


Rick2
senior tag

ezzel meg az lenne a baj, hogy a kereskedelmi lánc végén jönne egy külföldi állampolgár, és jól kivinné a terméket az országból, ezért visszajárna neki az áfa. mindenki csak nyerne..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#771) Thyb válasza Rick2 (#765) üzenetére


Thyb
senior tag

Nézd amit az adók be nem fizetéséről irtam azt pont nitt találtam meg, olvasd vissza az utsó mondatodat: [link]
És lehet, hogy mi vagyunk a birkák, meg az az x ezer ember aki nálad vásárol, de akkor mielőtt vesznek tőled valamit akkor szolj rájuk, hogy birkán a tanga kb olyan mint tehénen a gatya. És ezek után várd meg tőlük mig megint vásárolnak nálad vagy a párodnál, aki idejött kioktatni bennünket, mert te mindenkit aki nem értett egyet veled azt lebarmoztad.
Jöttél azzal, hogy voltál munkanélküli, én is voltam. 13 év alatt többre vittem mint oly sokan és alkalmazott voltam mindvégig, aki nem másokon szedte meg magát, hanem leadózott mninden forintot és erre én marha még büszke is vagyok. Akik ezt a topikot elkezdték, azoknak nem tündér mese kell, hogyan préseljünk tangából miliókat, hanem hogyan találjon munkát, amivel a családot vagy önmagát el tudja tartani.
Vagy adj nekik rendes tanácsot, hogy hogyan juthatnak tisztességes melóhoz, vagy valóban jobban tennéd ha mellékelnéd a topicot. :(((
Köszönöm.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#772) Thyb válasza vtechun (#767) üzenetére


Thyb
senior tag

Nem sokra mennél vele, mert az ÁFA a jelen törvények között a többi adóval ellentétben visszaigényelhető a válallkozói szféra részéről, igy az állam markában nem maradna semmi. :(

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#773) Thyb válasza Rick2 (#770) üzenetére


Thyb
senior tag

Igy van, majd vámmentesen visszahozná, és árulná ÁFÁ-s áron.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#774) tiv61us válasza Rick2 (#763) üzenetére


tiv61us
őstag

en eddig meg nem hulyzetelek le de, most akkor valaszul az infantilisra es a hulyezesre kozlom veled, ha nem lennek uriember, akkor egy kis hazudos k........ mondanalak, de mivel uriember vagyok igy nem mondom ezt
es tenyleg befejezhetnenk, mert ez a topik nem errol szol, de nem is arrol, hogy te mennyit keresel
oksa?
annyira uriember vagyok, hogy meg ki is huztam :DDD

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#775) Rick2 válasza Thyb (#771) üzenetére


Rick2
senior tag

persze. én magam vállalkozás kültagja vagyok, semmilyen tevékenységre nem kötelezett, csak megbízási szerződés alapján. a cég persze számláz, amit természetesen adózás követ. de addig, míg lenyeli az állam a pénzt, minek adjak én bele? de komolyan. amíg alkalmazott voltam, nem volt mese, muszáj volt. de ha magam után nem fizetek járulékokat ilyen módon, akkor fel tudok venni egy embert abból a pénzből, ill. rendezni tudom a járulékait, és máris adtam másnak munkát. nagyban persze más, de én nem 100 fős céget építek.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#776) Rick2 válasza tiv61us (#774) üzenetére


Rick2
senior tag

ha meg ilyen uriember vagy, akkor meg bocsánatot kérek tőled, a macska is karmol, ha támadják, pedig lehet, hogy simogatás lett volna. :R

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#777) tiv61us válasza Rick2 (#775) üzenetére


tiv61us
őstag

az allam nem lenyeli a penzt, hanem szetosztja
namost ha megszunik az adozas, akor nincs koltsegvetes, es akkor osszeomlik az orszag, eu-stol, kozbiztonsagtol kezdve minden
na ezert kell adot fizetni
aki adot csal az masokat rovidit meg, tehat lop
nem vagyok naiv, tudom, hogy otthon sokan ra vannak kenyszerulve, kisvallalkozok, de Te pl amilyen szepen keresel nyugodtan leadozhatsz, sot neha meg jotekonykodhatsz is


ps. jo, haggyuk a temat

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#778) vtechun válasza Thyb (#772) üzenetére


vtechun
veterán

nem csak hipp-hopp gondoltam, hanem természetesen a szabályokat megfelelően modositva. Mert pl. a legnagyobb faszság a munkaadói járulék szerintem. Meg örökösödési adó... meg stb, at kellene gondolni ezeket a dolgokat.

(#779) Thyb válasza vtechun (#778) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha az ÁFÁ-hoz hozzányulsz, akkor azt megteheted mint country of Origin, de ha már egyszer ide be lett vételezve, akkor nem igazán tudsz vele mit játszani. Nem ez szerintem, igy hogy az Unióhoz csatlakoztunk már nem lehet téma. Azért elég sok mindenbe beleszólnak kint, és gondolj csak bele itthon 40-50 ÁFA, a szomszédban meg 12-20% Simán kimennélmegvenni, mert ugye a Vám az meg el lett törölve, vagy akkor valami regisztrációs adót kellene minden termékre bevezetni, hogy ne vám legyen a neve. Az itthoni boltok mind tönkre mennének. Ez nem járható ut. Az adőkat át kellene szabni, de nem a csucs áfa a megoldás.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#780) Rick2 válasza tiv61us (#777) üzenetére


Rick2
senior tag

nem sajnálom én senkitől, csak tényleg látnám...oksa, amit én keresek, rakom vissza a vállalkozásba, mert épp egy turisztikai programon dolgozunk, kell egy kisebb tőke, mert talán megint lesz pályázat, vissza nem térítendő. szal most megkeresem, de nem élem fel, forgatom vissza. ez évek múlva fog hozni igazán...a hét végén megjégkrémeztettem egy kis kéregető barna bőrű gyereket a tescoban....még túró rudit is kapott.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#781) vtechun válasza Thyb (#779) üzenetére


vtechun
veterán

jó persze most ez így kivitelezhetetlen. de ilyen akkoris baromsag, hogy munkaadói járulék

(#782) Thyb válasza vtechun (#781) üzenetére


Thyb
senior tag

A baj, hogy az EU-ban is vannak szabályok amiket be kell tartani, márpedig ezek kötnek bennünket. Amugy a 40-50% ÁFA sokkal kevesebb bevételt biztositana mint a jelenlegi adók szummázva.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#783) regent


regent
aktív tag

Ha ezt az adótémát még sokáig folytatjátok eszembe jut majd egy mondás:
Milyen kár, hogy akik tudják hogyan kell ezt az országot vezetni, mind hajat vágnak, vagy taxit vezetnek.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#784) vtechun válasza regent (#783) üzenetére


vtechun
veterán

haha, nem mondtam, hogy tudnám, csak kivancsi lennek, hogy mit eredményezne. Mert valami olyasmi kellene ami alol nem konnyu kibujni. Meg ne is legyen kedve az embereknek kibujni az adoterhek alol.

(#785) bobsurf válasza vtechun (#784) üzenetére


bobsurf
senior tag

a nyilvános kivégzések (Adócsalás miatti) sokat lendithetnének az adófizetési morálon:DD

(#786) Thyb válasza bobsurf (#785) üzenetére


Thyb
senior tag

lenne is 1-2 tippem a kivitelezés módját illetőleg. ;]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#787) sasa311


sasa311
veterán

Nekem csak 1-2 szösszenet jutott az eszembe ezt olvasgatva, OFFba is rakom, mert nem topictéma.

Szóval jó, legyen olyan ember, aki nem fizet adót, de akkor:
- Fizesse be az iskoláztatásának az összes költségét (8 év általános + 4 év közép + egyetem, ha kapott rá bármit)
- Semmiféle juttatást ne várjon az államtól (mint a vissza nem térítendő támogatás, családi pótlék, gyed, gyes, és még az a pár millió....)
- Csak magánnyugdíjpénztárba menjen
- Ne siránkozzon, hogyha kiraboják a lakását vagy agyonverik az utcán, hiszen neki nem jár a rendőrség munkája....
- Ha nem fizet TB-t sem, akkor menjen magánkórházba (meg persze ne kapjon egy fillér támogatást se a gyógyszerekre). Ha összeesik az utcán dögöljön meg, magánmentő még nincs.
- Ha a környékén közterületen építenek valamit (pl játszóteret a háza elé, parkot, parkolót, stb...) akkor abba arányosan fizessen.
- A háza előtt ne legyen közvilágítás (vagy ha van küldjék ki neki a villanyszámlát)
- Bírósághoz akkor mehessen, hogyha fizet jó sokat, még ha megnyerne egy pert, akkor sem csak a vesztes fél fizessen (merthát ugye a bírák is állami alkalmazottak)

Biztos van még jó sokminden, de most hirtelen nem jut eszembe több...
Amúgy ezen akkora hülyeség vitatkozni.. Abba kéne már hagyni :(

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#788) ragazzo válasza sasa311 (#787) üzenetére


ragazzo
őstag

Teljesen igazad van, és valóban ezt kellene bevezetni. Mondjuk én azt csinálnám mint ami az USA-ban van, hogy akinek nincs biztosítása, az ne kapjon csak fizetősen orvosi ellátást.Természetesen a sürgősségit megkapná,de utána benyújtanák a számlát. És bevezettetném azt is, hogy ha valaki hajnal négykor megy be a városi ügyeletre, mert ''csíp a pisije'' (magyarul semmi baja csak unatkozik), akkor fizessen valamennyi ügyeleti díjat. Mint a gyógyszertárban is kell ha záróra után megy valaki. Nem értek egyet azzal sem, hogy az emberek nyakra-főre íratják az orvossal a sok gyógyszert, amit a TB meg támogat,de minek? Megy a kukába néhány év múlva, mert nem szedi be a páciens. És erre is a mi adónk megy el, nem?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#789) vtechun válasza ragazzo (#788) üzenetére


vtechun
veterán

ja, nekem nem egy olyan év volt amikor egy szem gyoghyszert nem vettem be, pedig azert elofordult, hogy megfaztam vagy fajt a fejem stb.

(#790) net84


net84
őstag

Gépjármű értékesítőnek szeretném beadni a jelentkezésem :DDD
Namármost - valami kísérő levél részlet kellene arra vonatkozólag, hogy nincs szgk jogosítványom (erre szeretném őket rávilágítani, hogy ha ez feltétel, akkor ne is húzzuk egymás idelyét a személyes meghalgatással, hírdetésben támasztott elvárások: jó kommunikációs képesség, min. középfokú végzettség, idegen nyelv tudása előny - ezekkel nincs baj, előző munkahelyemen megtanultam az ''emberekkel'' bánni, ezt szépen ki is elemzem nekik)
Valaki pls help me...

Read only...

(#791) Thyb válasza net84 (#790) üzenetére


Thyb
senior tag

Mikorra tudod lerakni a jogsit? Ezt fel kell vázolni mint lehetőséget, és célt, mert tudom, hogy fontos ebben az állásban. Irj mailt, még remélem megvan a cimem.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#792) net84 válasza Thyb (#791) üzenetére


net84
őstag

természetesen megvan, mail már ment is...mai nap kicsit inaktív leszek (felnit takarítok és cseréltetek rajt gumikat), de amennyire időm engedi, nézem a fórumot és a mail-eket is
Köszi! :R

[Szerkesztve]

Read only...

(#793) net84 válasza Thyb (#791) üzenetére


net84
őstag

:R :R :R :R :R :R :R :R :C :DDD
Nagyon jó lett! Köszönöm!

Read only...

(#794) Thyb válasza net84 (#793) üzenetére


Thyb
senior tag

Remélem segiteni fog. ;)

Esetleg valaki aki most sirásó és üzletvezetői pozira szeretne váltani? Segitek a motivációs levélben. :))

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#795) _Yvorl_ válasza Thyb (#794) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én inkább hullamosó vagy boncnok szeretnék lenni ahoz is tudsz nekem segíteni motivációs levéllel? ;] :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#796) Ariadne válasza sasa311 (#787) üzenetére


Ariadne
őstag

Én is abszolút egyetértek. Eszembe jutott erről egy távoli ismerős, aki nagy Ámerikában élt és dolgozott évek óta, amikor egyszercsak rosszul lett és elvesztette az eszméletét egyik pillanatról a másikra - kiderült, hogy agydaganata van. :Y Bevitték kórházba persze, műtétek, ilyesmi, de egy idő után nem tudta fizetni a költségeket, ezért hazajött, most itt kezelik. Persze iszonyatos tragédia egy ilyen betegség, ezt megértem, de ennek a lehetőségére előbb is gondolhatott volna, nem csak amikor baj van. Most meg kb. az én pénzemen (járulékaimból) gyógyítják itt, pedig egy kanyi fillért sem fizetett az utóbbi jó pár évben, hát szép... :(

Persze, kell segíteni szolidaritási alapon azokat, akik nem tudnak járulékot fizetni valamilyen okból, nyilván kell gyógyítani őket, de ennek is kellene legyen egy határa (mondjuk igenis számlázzák ki neki itthon is a költségeket, aztán ha meggyógyult, kiderül, tudja-e fizetni), és pont ezt nehéz meghatározni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#797) Superman válasza Ariadne (#796) üzenetére


Superman
nagyúr

''de ennek a lehetőségére előbb is gondolhatott volna, nem csak amikor baj van.''

Nem tudom felfogtad-e, mit írtál. Vannak itthon is olyan gyógyszerek, amiket nem támogat a TB és rengetegbe kerülnek (egy hónapnyi adag gyakorlatilag majdnem egy minimálbér). ha dolgozik/dolgozott az illető, de súlyos beteg lett és már nem tud dolgozni és fogyóban a pénze, akkor eszerint dögöljön meg, vessük a szeméttelepre, mert már semmire sem jó és mi, akik keresünk sajnáljuk tőle azt a pár fillért, ami a gyógyulásához lenne szükséges, hogy esetleg, újra egészséges legyen és dolgozhasson.

Másfelől, akkor te is gondolhatnál előre arra, hogy agyrákod lesz mondjuk öt év múlva és elkezdthetnél spórolni a műtét költségeire, amelyet előreláthatóan csak az Egyesült Államokban tudnak elvégezni. :( Hihetetlen ez a mentalitás (itt most nem a gazdasági részéről van szó a dolognak), de sajnos nagyon elterjedt........

(#798) Thyb válasza _Yvorl_ (#795) üzenetére


Thyb
senior tag

Tisztelt Cim!
Ezuton szeretném megpályázni az önök által meghirdetett boncnoki munkahelyet. Ugy gondolom, hogy bár nem rendelkezem felsőfoku végzettséggel adott területen, de ismerve a magyar oktatásügy szinvonalát ez nem fog különösebb gondot okozni. Mint az önéletrajzomból is kiderül, Banki és pénzügyi felsőfoku szaképesitéssel rendelkezem, amely precizitás terén sokban megeggyezik az önök által felkinált munkapozicióban elvártakkal. Egy éves mérlegkészités során, épp ugy mint boncolás alkalmával a sorrend minden esetben meghatározandó, és csak ennek menetében lehet elvégezni a pontos munkát. Mig önöknél minden szervnek külön latin van, addig a pénzügyben minden költséghely számmal kódolt. Vagyis a szakmai környezet megegyezik. Amennyiben valamely szerven elváltozásokat lehet észrevenni, akkor azt tovább szükséges analizálni, amely megegyezik a pénzügyi könyvek ellenőrzésének folymatával, hisz töblet vagy hiány esetén tüzetes átvizsgálás történik a követel és tartozik oldalon, hogy a hibának okát megállapithassuk. Ugy gondolom, hogy az önök által elvárt egyik legfontosabb követelmény a jelentkezők felé a vér és belső szervek látványának elviselése, nos biztosithatom önöknek, hogy munkám során számos olyan elszámolást és mérleget láttam, amelytől több pénzügyes szakember borult volna ki, mint amennyi tagja van a magyar kórboncnokok egyesületének. Nem szeretném önmérsékletességemet tul dicsérni, vagy szivósságomat tulzottan magasztalni, de aki adott dokumentációkat hányinger, könnyek, és eszméletvesztés nélkül képes végig olvasni, az vagy nem pénzügyi szakember, vagy egy mindenre elszánt profizmussal felruházott szakember.
Bár nem szerepel önéletrajzomban, de fiatalságom alatt, több háziállatot is felboncoltam az iskolában tanultak alapján, amit nem mint brutális agresszivitás, mint inkább a szakma iránti érdeklődésnek tudható be.
Nos amennyiben Önök szerint is én lennék az adott pozicióra legalkalmasabb jelölt (ami számomra nem kétséges) ugy kérem önöket, hogy a megjelölt kommunikációs csatornák valamelyikén sziveskedjenek felkeresni.

Tisztelettel

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#799) Ariadne válasza Superman (#797) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha az utolsó bekezdést is elolvastad, amit írtam, abból látszik, hogy pont nem erre gondoltam, de nyilván mindig akad, aki félreérti... :O

Ha fizetett volna tb-t ott, akkor valszeg tudta volna fedezni a kezeléseket, de nem fizetett. Tudom, ott nem kötelező, de ennek az eredménye, hogy elég egy betegség, és lehetetlen helyzetbe kerül. Viszont itthon sem fizetett tb-t, ahogy rengetegen mások sem, de itt ezt nem ellenőrzik olyan szigorúan. És köszönöm szépen, hogy az én rengeteg befizetésemből, levonásomból gyógyítják a fél világot, aki sosem fizetett be a rendszerbe egy fillért sem. Valakinek be is kell fizetnie járulékokat, adót, ilyesmit állam bácsinak, hogy legyen miből gyógyítani, nem? :((

Megint leírom, hogy az ilyen rendszerekben természetesen kell szolidaritás, nem lehet azt mondani, hogy nincs pénzed, nem gyógyítunk meg - de ne menjen már ez hozomra, mindenféle járulékfizetés nélkül és rengeteg embernek... Olvastam egyszer, hogy állítólag olyan másfél millió tb kártya van Mo-on, ami mögött nincsen befizetés. Hmm. És vajon az EUs tb kártya igényléséhez miért kell munkáltatói igazolás? Hát azért, hogy látsszon, van munkahelyed, tehát fizetsz járulékokat...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#800) Thyb válasza Ariadne (#799) üzenetére


Thyb
senior tag

A gyógyitást nem lehet megtagadni egyetlen magyar állampolgártól sem. Azt viszont lehet szabályozni, hogy milyen ellátásban részesüljön. Van ugye 1-2-4-6-8-...ágyas szoba, jól felszerelt vagy kevésbé, függhet az ellátottság a gyógyeszerek minősége alapján, mert ugye van gyógyszer ami jobban hat van ami kevésbé. Az ételek menyisége és minősége. Azon gyógyszerek amelyekhez gyógyszertárban is hozzá juthat bárki, mert full állami támogatás van azokat kintről kérik, vagy a kórház biztositja. Valakit bent lehet tartani amig fel nem épül, van akit viszont lábadozásra már otthon is lehet ápolni. Szal rengeteg módja van, hogy azok akiknek van egy komoly biztositásuk és rendszeres TB fizetők, azok egy magasabb szintű ellátást kapjanak, mint akik nem dolgoznak, nem adóznak stb.
Szerintem ez igy egy fogyasztói társadalomban bevezethető, és erre már elég sok példa is van, csak akkor ki kellene irni, hogy igen, megnézzük ki mennyit fizetett, és az alapján eldöntjük milyen ellátásban tudjuk részesiteni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.