Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) Kassadin válasza dangerzone (#1543) üzenetére


Kassadin
addikt

Politikusnak kell menni, vagy nagyban utazó bűnözőnek. :K

(#1552) Genius007


Genius007
őstag

Lenne egy kérdésem a hozzáértőbbek számára.
Majdnem 2hónapja dolgozok egy helyen, és még van 1hónapom a próbaidőből. Szerződésem van, hogy ott dolgozom, viszont nekem kellene a munkahelyemről egy munkáltatói igazolás.
A kérdésem az lenne, hogy próbaidő alatt is kérhetek ilyet?
Vagy meg kell várnom amíg letelik a próbaiidő (3hónap) és csak utána kérhetek?
Véleményem szerint mivel munkaszerződés van, hogy ott dolgozom (próba idő ide vagy oda) "kötelesek" munkáltatói igazolást adni, ha kérek.

Várom a hozzáértők válaszát.

Üdv.

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1553) concret_hp


concret_hp
addikt

kicsit off, de tlaán elfér :)

mi a helyzet a fizetésn nélküli szabival? teljes mértékben megállapodás kérdése, vagy a munkáltató köteles adni valamennyit, ha a dógozó jómunkásember kéri?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1554) sztikac válasza kraftxld (#1524) üzenetére


sztikac
őstag

Van egy csomó hót egyszerű fél-egy órás meló 20-30$-ért :Y Mellékesnek nem rossz :U
A linux tesztjük félálomban kitöltve:

Test Score % Rank Duration mins
Redhat Linux 9.0 General Test 4.50 74% 698 15

[ Szerkesztve ]

(#1555) kraftxld válasza sztikac (#1554) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha keményen nyomod szépen lehet vele keresni. Én most kicsit lassítottam mert már besokalltam a sok melótól.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1556) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Dolgozik itt valaki fővárosi pizzériában?

(#1557) lanw válasza Genius007 (#1552) üzenetére


lanw
aktív tag

Véleményem szerint próbaidő alatt nem kapsz munkáltatóit semmilyen esetben...Gondolj csak az egyéb juttatásokra (pl cafeteria,szabadság).Legalábbis a multiknál így megy!

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#1558) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Mással is előfordul vagy csak velem, h semmilyen reakció nincs az elküldött önéletrajzokra?
Pedig a mail ingyen van.

Más.
Arra miért nincsen törvény, h a hirdető köteles legyen válaszolni?
Szerintem kötelezni kéne rá őket, h adják meg a cég nevét, az órabért és a helyet ahol a munka lesz, mert sokszor csak annyi van, h "Sofőrt keresünk. 0630....."

(#1559) Eliot Anders válasza SzalaiG (#1558) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Szia!

Kb. 5 % válaszolt nekem is az e-mailben elküldött önéletrajzokra. :W

(#1560) SzalaiG válasza Eliot Anders (#1559) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezért lenne jó, ha törvényben lenne ez is szabályozva.
Ha kötelesek lennének válaszolni, akkor legalább lenne dolga a sok kocsog HR-esnek.

(#1561) kraftxld válasza SzalaiG (#1560) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aztán állítsuk fel az állami központi emailfigyelő bizottságot, majd pedig az ECDL-t végzett szakértők verbuválásával hozzuk létre a munkacsoportot ők minden email-t ellenőríznek az országban, kiértékelik, kockás füzetbe szépen bevezetik az eredményt, majd másik csapat digitalizálja és ügyfélkapun elérhetővé teszik :DDD
Kicsit abszurd az amit szeretnél. Ha nincs válasz az azt jelenti, hogy a futottak még kategóriát se sikerült megütni :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1562) Eliot Anders válasza SzalaiG (#1560) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Egyet értek veled. Még egy sablon e-mailt sem képesek írni, hogy nem önnek sikerült a pályázat.

(#1563) SzalaiG válasza kraftxld (#1561) üzenetére


SzalaiG
addikt

Emberség. + nem vársz hiába. Nem reménykedsz.

Nem ilyenre gondolok, h ellenőrizni, büntetni, de a multik csak betartanák.

(#1564) SzalaiG válasza Eliot Anders (#1562) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ennyi.

Az zavar leginkább, h nem tudod hová jelentkezel. Lehet, h oda ahol éppen dolgozol....
Személyiségi jogok? Úgy vagy kénytelen kiadni adataid, h nem is tudod/tudhatod mi lesz vele.

(#1565) kraftxld válasza SzalaiG (#1563) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A munkaerőpiac sohasem az emberségről szólt :)
Mostanában az ingyenemail korában legalább 100-150 jelentkező van egy-egy állásra, a HR-es naponta több álláshírdetést kezel, neked lenne erőd ennyi jópofizó email-t szétküldeni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1567) SzalaiG válasza Kalandor (#1566) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K

(#1568) kraftxld válasza Kalandor (#1566) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, lehet, de én kb így látom a dolgokat: ha 3 napon belől nincs válasz az egyenlő a nem nyert üzenettel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1569) Eliot Anders válasza kraftxld (#1568) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Ebben a 3 napban is van igazság. De volt már nekem olyan is, hogy ígérték péntekig a választ, nem írtak, nem hívtak és kedden behívtak személyes interjúra. Közben sikerült másik helyen állást találnom és mondtam nekik, hogy részemről nem aktuális és nekik állt feljebb, hogy miért nem szóltam. :N Ő nem szólt az ígért időben de nem is akartam már bele menni vitatkozásba. :U

(#1570) freaghill


freaghill
őstag

Engem érdekelne Németországi, vagy Ausztriai meló, ha tudna valaki valamit. Nyárra kéne csak.

(#1571) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Nem tudom ez-e a megfelelő topic, de kérdésem van:
Megszűnt a munkahelyem, 2011.05.27-től 2012.04.06-ig volt munkaviszonyom. Előtte nem volt bejelentett munkaviszonyom. Jár ilyen esetben valami munkanélküli?

(#1572) Dorien válasza barnam_ (#1571) üzenetére


Dorien
veterán

Régebben 200 munkanap kellett a segélyhez, ami a te esetedben meglenne.
Ma nem tudom, hogy mi a feltétele.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1573) barnam_ válasza Dorien (#1572) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is erről tudok, de nem hivatalos az információm.
Még annyit, hogy a felmondásnak egyoldalúnak, vagy közös megegyezésnek kell lennie? Leépítés miatt küldtek el.

(#1574) Kassadin válasza Dorien (#1572) üzenetére


Kassadin
addikt

Az régen volt, már biztos, hogy sokkal több kell. Pontosan én sem tudom, viszont több helyen is azt írják, hogy rendelkezned kell 365 munkanappal.

(#1575) Eliot Anders válasza barnam_ (#1571) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

"az álláskeresővé válását megelőző 5 éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel "

forrás: [link]

(#1576) barnam_ válasza Eliot Anders (#1575) üzenetére


barnam_
nagyúr

Értem, ezek szerint segély már nincs, csak állás keresési járadék.

(#1577) Eliot Anders válasza barnam_ (#1576) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Érdemes minél hamarabb regisztrálnod a helyi munkaügyi kirendeltségben.

(#1578) FlashPlayer


FlashPlayer
tag

Sziasztok!
Picit off, de budapesten tudtok valamilyen diákmelót ajánlani? Ahol nem húznak le, és azért megéri mondjuk 2 hónapig csinálni?

Kb mindegy, hogy milyen területen, most 11.es vagyok, 18 éves, és informatikát tanulok, bár, szerintem IT téren nem keresnek diákmelósokat. :U

(#1579) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Mi alapján számolják most ki a 3 hónapig kapható munkanélküli segélyt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1580) Kassadin válasza FlashPlayer (#1578) üzenetére


Kassadin
addikt

Kicsit megkésve, bár lelkesedésem nem törve, válaszolnék tapasztalataim alapján.

Rengeteg iskolaszövetkezet van pesten, így kapásból tudnék tízet mondani. Beírod gugliba, hogy diákmunka, és kb. az első 20 találat csak iskolaszövetkezetet fog kidobni neked. Mindenhol lehúznak, ez nem Máltai szeretetszolgálat, az alja munkákkal nettó 450-500 között lehet keresni óránként. IT területen is szoktak keresni diákokat, csak gondolom van valami elvárás is velük szemben.

(#1581) ragazzo válasza AMD Power (#1579) üzenetére


ragazzo
őstag

Szia!

Az elmúlt három évet veszik figyelembe. Azon belül kell 360 nap munkaviszonyodnak lenni. Az összeg a munkaviszony megszűnését megelőző zárt négy negyedév átlagkeresete. Ez nem lehet több a mindenkor hatályos minimálbérnél.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1582) AMD Power válasza ragazzo (#1581) üzenetére


AMD Power
titán

Szia!

Köszi! Csak azért mert az előző munkahelyemen (6 évig) kb 60-70 Bruttóval többre voltam bejelentve mint most. Most itt csak 2 hónapja vagyok de nem nem biztos ,hogy maradok... így ezért kérdeztem mert nem mind1 pl: 110e bruttóra kapok munkanélküli segélyt vagy 200e-re.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1583) AMD Power


AMD Power
titán

Újból emelkedett az álláskeresők száma

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1584) tajcsi


tajcsi
senior tag

Örülök, hogy van egy ilyen topic. Bár egy kicsit kibeszélhetem magam, mert kezd tele lenni a tököm ezzel a szar helyzettel. Én GDF-t fejeztem be kemény 7 év alatt (sajnos a diplomamunka elhúzódott egy évig, a 3ik év után meg szméályes gondokkal küzködtem), műszaki menedzser szakot. Kicsit elgondolkodom mostanság, hogy talán bármi jobb lett volna mint ez...viszont, ha megnézem, hogy mennyi munkanélküli van, legyen szó akár közgazdászokról tanárokról vagy bármi egyébről akkor meg azt mondom egymindegy, hogy mit fejezel be, kicsi az esélye, hogy munkát találj.
Ma feltettem magamnak a nagy kérdést, hogy ha egy szempillantás alatt megváltoztathatnék valamit, akkor orvos szeretnék lenni, nem azért, mert azt szeretném csinálni, hanem mert azok kapnak munkát.

Amugy a helyzet külföldön még szarabb, legalábbis szerbiában-romániában-horvátországban. Egyáltalán azt sem tudom mik a mostani trendek, melyik szakmák a keresett szakmák az ilyen programozókon kívül...

Ha lenne zsetonom tuti folytanám a sulit, hogy legalább egyetemi szintű legyen a diploma, hogy kiutat találjak ebből a pontból, bár ismét az a nagy kérdés - vajon ettől jobb lenne -e az anyagi helyzetem, vagy csak a lelkiismeretemnek lenne jobb...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#1585) ragazzo válasza tajcsi (#1584) üzenetére


ragazzo
őstag

Még mindig keresettek a különböző mérnökök és ahogyan írtad a programozók is. Az IT-Services honlapja tele van ilyen hirdetéssel. Keresnek még HR-eseket is, meg elég sok mindent fel lehetne sorolni.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1586) AMD Power


AMD Power
titán

Beálltam én is a sorba. Mondjuk nem küldtek el. Magamtól jöttem el, de nem bántam meg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1587) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1588) AMD Power válasza lorcsi (#1587) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos én az ilyen storykon meg se lepődök. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1589) spanyoll


spanyoll
addikt

Ismeritek a LinkedIn-t? Nemrég regeltem és érdekes oldal, bár a nemfizetős része eléggé gyér, hogy őszinte legyek...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1590) biker válasza spanyoll (#1589) üzenetére


biker
nagyúr

hát, nem ott fognak felkarolni, de nem rossz dolog

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1591) spanyoll válasza biker (#1590) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem ismerem annyira, így nem is látom át, hogy milyen lehetőségeket rejt vagy éppen nem rejt, de egy próbát szerintem minden esetre megér.
Amúgy miért mondod, hogy nem onnan karolnak majd fel?
A számomra kevésnek tűnő magyar cég miatt vagy miért?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1592) haligábor


haligábor
tag

Sziasztok!

Egy olyan embert keresek aki tudna nekem egy pár kérdésre válaszolni, és pár ötletre véleményt mondani, hogy hogyan kezdjek bele egy vállalkozásba... ötletek vannak, csak a jogi utja érdekelne, hogy kivitelezhető e valahogy amit kigondoltam...

Ha van itt ilyen személy és tudna segíteni, privát üzenetbe keressen meg!

Előre is köszönöm! :R

(#1593) biker válasza spanyoll (#1591) üzenetére


biker
nagyúr

kevés a magyar cég, inkább a dolgozó emberek facebookja :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1594) spanyoll válasza biker (#1593) üzenetére


spanyoll
addikt

Ahogy nézegettem, plusz ismerősöm is mondta, ő ott talált melót és sok HR-es emberke van magyar szegmensből is. Aztán kitudja. Elválik majd :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1595) BossBoss


BossBoss
őstag

Nem tudom hallottatok-e a Lifecard lehetőségről. Nemsokára indul. Még jó is lehet.... :)

(#1596) biker válasza BossBoss (#1595) üzenetére


biker
nagyúr

Nem tudom hallottal e mar az mlm-rol?
Ez is olyan egetvero ujdonsag lesz mint a keresd magad degeszre, a magyar kedvezmeny kartya vagy a pandastart

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1597) biker


biker
nagyúr

Jókat mosolygok a mai hirdetéseken, amikor pénztáros/üzletvezető/raktárosokat keresnek, mint ez itt.

Kiírás szerint: HTML szerkesztő, tördelő

Ebből ered, hogy minimális html/js/php/jquery tapasztalatokkal rendelkező szerkesztőket keresnek, nem pedig

A pozíció leírása:
Feladatok:
Site builder feladatok végzése
Új technológiák, technikák felkutatása és alkalmazása gyakorlatban
Folyamatos, kimutatható fejlődés
Elvárások:
HTML, DHTML, XHTML, CSS1 és CSS2 területen szerzett minimum 2 éves tapasztalat
Javascript, JQuery ismeretek
Magas technikai affinitás (geek)
Kiolthatatlan tanulási vágy
Önálló munkavégzés, döntési képesség
Előny:
Native JavaScript ismeretek
XML, XSL, XSLT és XPATH technológiák területén szerzett tapasztalat
HTML5, CSS3 tapasztalatok, referenciák
Fluid és responsive sitebuilder tapasztalatok, refenciák
Mobilra optimalizált sitebuild ismeretek
Parallax működésű weboldalakon sitebuiler tapasztalatok, referenciák
Nagyvállalati CMS rendszerekkel szerzett tapasztalatok
Amit kínálunk:
Erős, megkérdőjelezhetetlen referenciák
JAVA továbbképzési lehetőség
Versenyképes jövedelem és juttatási csomag
Folyamatos fejlődés és karrier lehetősége az informatika területén
Fiatal és dinamikus csapat
Fokozott biztonságú, több milliós látogatottságú webes megoldások megismerése
Iphone és Android alkalmazás-fejlesztési ismeret megszerzése
Szakmai továbbfejlődési lehetőség
Korszerű fejlesztési módszertanok
Inspiráló szakmai légkör, nyitott vállalati kultúra
Modern irodai környezet, korszerű notebookok monitorral
Cafeteria, egészségügyi szolgáltatások
Túlórapénz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1598) kpal


kpal
veterán

Hali!
Szerintetek az otthonvégezhető netes adminisztrációs munkával valóban lehet kis +pénzt keresni ,vagy átverés ? Érdemes belevágni ?

(#1599) kraftxld válasza kpal (#1598) üzenetére


kraftxld
nagyúr

99.99%-ban kamu.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1600) kpal válasza kraftxld (#1599) üzenetére


kpal
veterán

Meg se próbáljam ?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.