Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) ragazzo válasza fixi (#1450) üzenetére


ragazzo
őstag

Egyelőre annyi ami a linkben van. Amúgy ha AM könyvvel dolgoztál, akkor adót is fizettek utánad. Erre szolgál a közteherjegy.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1452) ragazzo


ragazzo
őstag

Up.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1453) cromex


cromex
tag

Munkanélküliség :( :O

(#1454) ragazzo válasza cromex (#1453) üzenetére


ragazzo
őstag

Van benne igazság. Hamar elfogy a segély aztán meg üres lesz a zseb. :O

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1455) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Igen ha 40 év körűl vagy és túl vagy alúl képzett vagy ha 50 körüli, akkor kezdheted mo -on átképezni magad kasszafúrónak, mert munkát nem találsz... :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1456) lorcsi


lorcsi
veterán

up...

(#1457) K3NZO válasza lorcsi (#1456) üzenetére


K3NZO
senior tag

Csak csatlakozni tudok ehhez az UP-hoz hátha az én sorsom is dob egy UP-ot. . .

"Per aspera ad astra"

(#1458) ragazzo válasza K3NZO (#1457) üzenetére


ragazzo
őstag

Neked mi a problémád?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1459) Newyorker


Newyorker
addikt

Dorog, Sanyo gyár + 600 munkahely

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1460) K3NZO válasza ragazzo (#1458) üzenetére


K3NZO
senior tag

Akadnak, van egy pár végzettségem illetve szakmám de november óta nem találok munkahelyet. Mostanra pedig minden anyagi tartalékomat feléltem, komolyan gondolkodom már olyan dolgokon amik eddig meg sem fordultam a fejemben és talán ez a legrémisztőbb az egészben.

"Per aspera ad astra"

(#1461) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1462) K3NZO válasza lorcsi (#1461) üzenetére


K3NZO
senior tag

És a java még hátra van. Most, hogy a görögök bedőlni látszanak jönnek a spanyolok, majd az olaszok. . . Mikor lesz ennek vége nem tudom, de hogy nem fog jól elsülni - pláne a kisembernek - az tutifix.

"Per aspera ad astra"

(#1464) ragazzo


ragazzo
őstag

Én úgy látom és olvasom hogy még mindig bocsátanak el embereket, de mintha megindult volna valami a munkaerőpiacon. Egyre többen tudnak elhelyezkedni. Mondjuk nem az Express újságból ahol van vagy 10 álláshirdetés a régebben előforduló több oldalhoz képest....

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1465) legiaap válasza ragazzo (#1464) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nem úgy veszem észre, hogy javulna a helyzet. Se a párom se én nem a szakmánkban dolgozunk és így napról napra élünk sajnos. Ő védőnő én építőmérnök. Még a válság előtt jól kerestünk és nem jelentett gondot, naponta több ezreket költeni, most viszont nagyon is.
Teljesen kilátástalan a helyzetünk és szerintem még sok embernek is.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1466) tildy válasza legiaap (#1465) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mitől lehet, lehet függ a szakmától is. Válság évében vettek fel, és tavaly jöttem ki.A leghosszabb időszak amíg nem volt munkám 3 hónap.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1467) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]

ki a pöcsöm keres ennyit ?!??

mi most kaptuk meg hogy pofa befog és örül a 94-nek :(( :O

ja: [link] hogy midnenki tudja menyni az annyi

[ Szerkesztve ]

(#1468) bandus válasza lorcsi (#1467) üzenetére


bandus
veterán

wow, én oroszlányi vagyok, elég jól állunk :D mondjuk elég nagy ipari park van nálunk, és van amikro elég jól is megy a gyáraknak. amikor 2008-ban az egyiknél voltam gyakorlaton, akkor mindennel együtt (vagyis cafetéria+túlórák) valamivel 6 számjegy felettire jött ki a pénz amit kaptam. szal műszaki területen elég jól el lehet ott helyeszkedni, mindig keresik a mérnököket, így ez szerintem jó karrierlehetőség lehet. az igazat megvallva én se nagypn számítok netto 200k alatti fizura majdan...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1469) bundilolo


bundilolo
tag

Röviden leírom milyen rossz is munkanélkülinek lenni. :( Szóval rendszergazda, illetve mechatronikai technikus vagyok, mindkét szakmában pályakezdő. Egyszerűen sehol sem alkalmaznak, mert vagy nincs meg a megfelelő tapasztalatom, vagy vissza sem írnak. Pedig az utóbbi képesítésemmel elég sok helyen el tudnék helyezkedni, illetve van is állásajánlat belőle, de 6 hónapja kitartóan üldözöm a munkát. ha valakinek van számomra egy állásajánlata ne habozzon. :)

(#1470) K3NZO


K3NZO
senior tag

Nincs mese, össze kell pakolni és irány a nagyvilág. Mostanra a baráti társaságom mintegy 60% ment ki külföldre és mindenki talált munkát, igaz ezek mind kétkezű egyszerű munkák. Mosogatás, karbantartás és hasonlók. Igaz ha valakinek derogál az, hogy gépészmérnök diplomával és sok éves szívás után csak karbantartónak alkalmazzák akkor inkább maradjon itthon. . .

"Per aspera ad astra"

(#1471) tildy válasza lorcsi (#1467) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert ez bruttó. Ez nettóban 208 ezer. Mondjuk kezdő bérnek én is sokallom, inkább 2-3 év utáni diplomás bér.
k3nzo : nekem derogált volna, csak midnen kötél szakad alapon vállalom el. Én küzdöttem, hogy a szakmámban dolgozhassak 3 hó után sikerült is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1472) Vangelis válasza lorcsi (#1467) üzenetére


Vangelis
nagyúr

orvosok 150e ez a vicc. legkevesebb-

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1473) Zewa


Zewa
senior tag

Ejj, munkát találni Baranyában diákként szinte lehetetlen. Kivétel ez alól a kukorica címerezés. :O
Április óta keresek munkát de egyszerűen nincs olyan aminek van realitása.
Mind emellett olyan disznó módon lehúzzák az embert hogy örülök ha 300ft marad a végén 1óra munkámért. :(

ps.: Csak lenne már meg a jogsim... Álom melónak számítana a futárkodás...

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1474) K3NZO válasza Zewa (#1473) üzenetére


K3NZO
senior tag

Dolgoztam a GLS futárszolgálatnál és hidd el nem álom meló sőőt. Még nagyobb lehúzás mint amikben idáig volt részed. . .

"Per aspera ad astra"

(#1475) ragazzo


ragazzo
őstag

Az a lényeg hogy a futárokat valóban nem nagyon fizetik meg. Elég necces egy ételfutárnál is hogy visszatartják a fizut amit csak több héttel később kapsz meg. Volt rossz példa hogy a figura lelépett a heti bevétellel. Aztán keményített a cég. Azt már nem tudom melyik volt.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1476) fixi


fixi
csendes tag

Meg tudna mondani nekem vki, hogy testvérem még középiskolás. Aug. 1-jétől olyan szabályozás lép be, hogy ezután (2010.08.01 után) aki 18. életévét betölti rendelkeznie kell magánnyugdíj pénztárral. De tesóm csak középiskolás.

(#1477) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok,

van itt olyan aki jól beszél németül érdekli az IT és esetleg Debrecen körül lakik? Keressen meg engem rövid kzedéssel tudok meglehetősen korrekt munkát, magyar átlaghoz képest meglehetősen versenyképes fizetéssel...

P

(#1478) ragazzo


ragazzo
őstag

Olvastam valamelyik újságban hogy ebben a hónapban már stagnál a munkanélküliség. Hát nem is tudom. Még mindig 11% körül van ami elég magas és a gazdaságon sem venni észre azt a nagy száguldást ami új munkahelyek létrehozásával járna.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1479) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Sajna munkanélküli lettem.Megállapítottak nekem napi 2940 ft-ot.Ez ugye naptári és nem munkanapra vonatkozik?Mennyit vonnak még le ebből mire megkapom?Pl nyugdíj..

A logikában semmi sem véletlen!

(#1480) rien válasza hoby36 (#1479) üzenetére


rien
senior tag

Naptári napra jár.
A decemberi napok után 9,5% nyugdíjjárulékot vonnak (jövőre ez 10% lesz).
Szja köteles is, durván 70eFt feletti összegnél már azt is vonnak belőle (az a 70eFt csak dec. hónapra igaz, a 2011 szabályok szerint ha jól számoltam már 60eFt-től szja-zik családi kedvezmény nélkül).

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1481) Dorien válasza K3NZO (#1474) üzenetére


Dorien
veterán

Én úgy hallottam, hogy a DHL-es futárok jól keresnek és kihalásos alapon lehet bekerülni. Havi 160e nettó talán és du. 2-kor leteszed a lantot (kocsit).

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1482) vikvuk válasza Dorien (#1481) üzenetére


vikvuk
aktív tag

ahhoz képest pofátlanul nem akarnak visszaadni

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#1483) fatallerror


fatallerror
addikt

itt lehet reklámozni magam? munkát keresek, fősuli utsó évében vagyok és már kevés az órám jöhetne vmi 8 órás :K

don't tell me what i can't do!

(#1484) MaciG válasza Dorien (#1481) üzenetére


MaciG
addikt

2 kollégám is van akik futárként dolgoztak (meg nem mondom melyik cégnél) és azt mondták, hogy inkább itt kevesebb pénzért buszt vezetnek, minthogy visszamenjenek futárnak.

BANZAII

(#1485) csoki-


csoki-
csendes tag

jelenleg munkanélküliség van, majd lesz valami :(((

(#1486) MaciG válasza csoki- (#1485) üzenetére


MaciG
addikt

Azért ez annyira nem igaz így. Inkább azt mondanám, hogy kevés a jó munkahely... :(

BANZAII

(#1487) csoki- válasza MaciG (#1486) üzenetére


csoki-
csendes tag

Magamra értettem, Hát igen kevés a jó munkahely, de azért lehet találni márha ilyen egyetemi meg olyan főiskolába járt... :(

(#1488) Kassadin


Kassadin
addikt

Mivel esti tagozatos suliba fogok járni, így már diákmunkát nem lehet vállalni, keresnem kell "felnőtt" munkát, amivel az a gond hogy teljesen más súlycsoport mint a diákmeló. Szóval mondhatni hogy most már munkanélküli vagyok/leszek valamilyen szinten... :(
Fogalmam sincsen találok-e állást, de jó lenne minnél előbb mert a suli fizetős+szeretnék valami anyagi biztonságot is teremteni a családomnak.
Nem adom fel ez a lényeg, és bízakodom! :)

[ Szerkesztve ]

(#1489) ragazzo válasza Kassadin (#1488) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát annyi biztos, hogy mostanában az álláskeresés ideje 1-3 hónapról megnőtt fél évre is. A diplomássokkal nem vagyok tisztába de a középfokú végzettségűek bizonyos szakmákban rendesen szenvednek. Lásd eladó, szakács, felszolgáló, stb. Az elmúlt évben a bankok és a biztosítók is rendesen nyomták ki az embereket. Ahogy beszélgetek ismerősökkel, vidéken nagyon rossz a helyzet de itt Pesten sem a legrózsásabb. Persze itt munka van csak meg kell találni.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1490) Kassadin válasza ragazzo (#1489) üzenetére


Kassadin
addikt

Mivel még nincsen szakmám, a legtöbb munka egyből ki is esik, a szakmunka tapasztalathoz meg még túl fiatal vagyok(20), szóval nem igen tudok burkolni, normálisan festeni stb stb. Szóval nem tudom mi lesz, beadtam sima eladó melóra az önéletrajzom, és bízakodom, hátha összejön.

(#1491) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Nem találtam túl sok topikot, ahol feltehetem kérdésem, de ez nem áll tőle olyan messze. Tehát:

Állást keresgélek jó ideje és behívtak állásinterjúra. Nem igazán vagyok képben a dolgokkal. Szóval arra lennék kíváncsi, amikor a bérigényről kérdeznek, mennyit merjek kérni? Túl keveset se akarok meg túl sokat sem. Részmunkaidős állás lenne egy sportboltban... Igazság szerint abban sem vagyok biztos, ha pl 500Ft-ot mondok, akkor mennyit fogok kézhez kapni... Tehát hogy netto vagy bruttó pénzit fognak kérdezni. :B

Szerintetek? Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#1492) zsoltinnó válasza RootRulez (#1491) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Az attól függ hány órát dolgozol?És hány órára leszel bejelentve?500ft az rendben is van!Többet kérsz lehet nem is vesznek fel!"Nem mintha nem jönne jól a több pénz!"De perpill ürüljünk ha tudunk melózni! :O Én 400ft/ó kukoricát lapátoltam! Vagy elfogadom vagy elballagok! :U

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#1493) RootRulez válasza zsoltinnó (#1492) üzenetére


RootRulez
félisten

Heti 20... Azóta nézegettem minimálbéreket miegymást és havi 50-et fogok kéni kézbe. Erre mondhat vagy 45-öt és akkor bőven meglesz a nettó 500Ft/ó :K Szerintetek?

═════════════════════════════════════════

(#1494) zsoltinnó válasza RootRulez (#1493) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Mondj neki összeget hogy pl:havi 45ezret szeretnél keresni!Mert kitudja most mennyi megy el adóba a végén!

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#1495) RootRulez válasza zsoltinnó (#1494) üzenetére


RootRulez
félisten

Azt fogom tenni... Szem az a netto 500párforint korrekt lenne. :K És majd lenne egy komolyabb meló a későbbiekben (akár emellett, mert nem összeegyeztethetetlen), de legalább lenne vmi addig is...

═════════════════════════════════════════

(#1496) zsoltinnó válasza RootRulez (#1495) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

500ft az korrekt! :K Remélem sikerülni fog! :K

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#1497) Kassadin


Kassadin
addikt

Holnap állásinterjú, meglátjuk mit sikerül összehozni. :DDD

(#1498) zsoltinnó válasza Kassadin (#1497) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Milyen meló?

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#1499) kovsol válasza ragazzo (#1489) üzenetére


kovsol
titán

diplomával is simán fél év vagy több ha nincs ismeretség és nagy mázlija az embernek, mert a pályakezdőkért nem kapkodnak túlságosan, persze ha már van egy év tapasztalat teljesen más a téma

May the Force be with you!

(#1500) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Egy haverom mérnök-informatikus a végzettsége és nem tudja mit kezdjen vele. Tudom szomorú, de ez olyan nesze semmi fogd meg jól. Vállalatirányítási rendszerekbe nem akar belefolyni, programozni se tud, angolul is csak makog. Nem tudok neki mit tanácsolni. Annyit mondtam, hogy specializálódnia kellene. nézte a Cisco tanfolyamokat, de nincs több százezre. Ti mit kezdenétek helyébe? Köszi a választ előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.