Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Des1gnR válasza t420s (#1649) üzenetére


Des1gnR
őstag

Itt nincs kérdés, már rég keresned kellene az új helyet szvsz :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1652) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Az tudja valaki esetleg, hogy a munkanélküli segélyt egy részletben is ki lehet kérni, vagy csak a 3x1 havi részletfizetés működik?

(#1653) Ryder62 válasza dangerzone (#1652) üzenetére


Ryder62
őstag

Csak havi bontásban adják pont azért mert ha közben találsz munkát akkor ugye nem fizetnek tovább.

(#1654) KAMELOT válasza Ryder62 (#1653) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1655) Narxis


Narxis
nagyúr

Vannak még munkanélküliek?

Thanos was right.

(#1656) #04441088 válasza Narxis (#1655) üzenetére


#04441088
törölt tag

Csak voltam, pár hete.

dangerzone: Bár már gondolom nem aktuális. Ha találsz munkát munkanélküliség közben és beviszed a munkaszerzodest, akkor a hátralevő összeg 80 %-át lehet igényelni egyben.

[ Szerkesztve ]

(#1657) Narxis válasza #04441088 (#1656) üzenetére


Narxis
nagyúr

Milyen az új munkahely?

Thanos was right.

(#1658) #04441088 válasza Narxis (#1657) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hasonló, mint az előző. Az is gyár volt, ez is az. Csak sajnos nálam 12 órás munkán kívül más nem jöhet szóba. Így majdnem a fél hónap szabad és járok hetente minimum 1 napot Pestre, plusz olykor egy rágcsáló, rovarirto céghez. Mint rendszergazda, nulla IT területen szerzett tapasztalattal nem sok helyre mehetnek, ami jó lenne ott már vannak ITsek bőven, és megvan az utánpótlás is. Plusz 8 órában hétfőtől péntekig 170 körüli nettó volt a legtöbb, amit ajánlottak. Ha csak a hétvégém szabad kiesik a másik két beugrós melóm...
Nem szerettem az előző helyen sem dolgozni, és valószínűleg ez sem lesz a szívem csücske. 2 hét nappal, 2 hét éjszaka. Egyik héten 5 x 12 óra, másik héten viszont csak 2 nap. 230 nettó. Székesfehérvár.
Kellene is vennem max 20-25 körül valami kényelmes munkavédelmi cipőt bentre, mert a céges egy ganye, fáj és belerohad az ember lába.

[ Szerkesztve ]

(#1659) Narxis válasza #04441088 (#1658) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, hogy leírtad, IT területén én is ezt tapasztaltam, sőt inkább programozókat keresnek ha IT-s állást hirdetnek. Nagyon sok rossz állás van ebben az országban, fizetés meg olyan, hogy éhenhaláshoz sok, megélhetéshez már kevés ahogy egy volt kollégám szokta mondani.

Thanos was right.

(#1660) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Munkanélküli jàradék segítség kéne. Tavaly tavasszal felmondtam 10 év utàn előző helyemen, majd kihasznàltam és 90 napig munkanélkülin voltam. Október elején új munkahelyre menntem. Kérdés, ha idén október elején (figyelve, hogy meglegyen a 360 nap) visszamennék munkanélkülire mennyi ideig lehetnék azon?

[ Szerkesztve ]

(#1661) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ! Remélem jó helyre írok, tanácsot szeretnék kérni .
Azt tudni kell rólam hogy jelenleg tűzoltó vagyok fő állásban . Másod állásban szakács .
Nem tudom mennyire követitek a tűzoltók meg alázását ,de némileg én is bele fáradtan főleg hogy 2 munka kell hogy meg éljek .
Szóval jelenleg 2 út van előttem ebben kellene tanács.
Most ahova járok másod állásba az egy 4 csillagos étterem ,helyi viszonylatban eléggé felkapott.
Ide jönnék fő állásba .
Ez úgy nézne ki anyagilag : 270 ezer nettó .
Ha van lagzi akkor kb 5-10k HUF plusz alkalmanként .ez inkább a nyári szezon lenne , máskor ebből a szempontból pangás lenne a többi hónap .
Lakó helytől ez oda vissza 60km lenne ,ez kb havonta 22 nap meló .
Üzemanyag térítés nincs ,kaja pénz nincs , valamint állandó talpalas 22kor szinte soha nem tudunk haza menni .
Viszont melette szólna hogy sok tudást tudnék magamba szívni meg később jó referencia lenne máshol is a hely .plusz később lehetne magasabb fizetés is .
Kicsit árnyalja a képet hogy a többieket zavarja hogy beugros vagyok ,és néha úgy veszem észre hogy ebből vannak problémák . Kérdés lenne hogy ez fő állás esetén el simulna e ,vagy maradna ez a hozzá állásuk .
Csütörtök megyek próba egy gyári menza konyhára próba nap .
Fizetés első fél évben br 250 lenne plusz 13e szép kártya, következő fél évtől270 br lenne. Plusz kaja ha vinni akarok haza 40%ot kell fizetni csak .
6-2ig és 2-22 ig lenne meló.
Kaja azt eszek amit akarok ,busz hoz visz , menüzés van tök nyugis meló az ala carte hoz képest . Minden hétvége szabad .
Szamolgattam nagyjából és amivel többet kereseknék a másik helyen az elmegy kb gázolajra meg kajára ...
És akkor még sose érek időbe haza ,nincs ünnep stb stb .
A két munka helyet fel kell adni mert kezdek szét esni , és még gyerek sincs .
Ha első helyet választom akkor később nagyobb fizu lehet ,esetleg szakmai meg becsüles és lehet még bármi belőlem még ennél sokkal jobb fizu is.
Viszont ha lesz gyerek így 2 autót kellesz is tartani emiatt .
Ti hogy döntenétek ?

[ Szerkesztve ]

(#1662) _drk válasza batai15 (#1661) üzenetére


_drk
őstag

Szia

Műszakpótlék és túlóra nélkül a gyári melós br250 majd a br270 kb 170-190k hufra jön ki.
Délutáni műszakpótlékra jó ha kapsz egy hónapra + pár ezret.
Annyi hogy az sokkal lightosabbnak tűnik.

A másiknál az +100k ami azért nem mindegy, plusz a szakmai továbblépéshez se lenne szerintem mindegy, ha komolyan váltani akarsz a vendéglátásra. 30km szerintem nem egy nagy eget verő táv. Kell egy kis fogyasztású kocsi. A beugrósként szerintem alapból nem úgy néznek az emberre, de ez már beilleszkedés kérdése, de ha így is eltudtad végezni a munkád, tehát kollégák kevésbe vannak ráhatással akkor jó. De én nem b*szakodnék egy tűzoltóval :D

Viszont tényleg vendéglátásra akarsz-e váltani? Akiket ismerek és tényleg visznek is haza pénzt, sok életük nincs. Most egyik "újabb" kolléga inkább eljött egy gyárba gép mellé, mert annyira kiégett.

A másik kérdés, hogy most egy light-osabb munkát akarsz, kicsit megpihenni, belerázódni persze kevesebb pénzért?
Vagy egyből belecsapsz hardcoreba? Ahol több a fizu (ami már most nem rossz pénz bp-n kívül), de mivel mindenhova keresik a vendéglátósokat is így innen is lehet dobbantani amit ez a hely még elő is segítene.

(#1663) batai15 válasza _drk (#1662) üzenetére


batai15
félisten

Évek óta másod melozom ,nem most kezdtem ebből van elegem .meg kellene találni az arany utat a fizetés és szabad idő mellett mert így kb kb 4 napot vagyok othol havonta. Gyári menzán azt mondta a dobok hogy 210 plusz 13 ezer szép kártya így jön ki a pénz .
Ehez érték . főzés és vezetes .

[ Szerkesztve ]

(#1664) #38075904 válasza dugynok (#1660) üzenetére


#38075904
törölt tag

Nekem 7 év után egyszer volt 3 hónap munkanélküli, aztán 1 év 1 hó után ilyen 6 hét munkanélküli. A nettó fizetésed fele kb addig. Vagy annyi se. Legközelebb be sem mennék ezért mert nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#1665) szjoci válasza #04441088 (#1656) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Ezt tutira ki lehet fizettetni?
Nemtudom hogy járható-e és mennyire pofátlanság: nov.12-én járt le a felmentési időm (9 év után megszűnt a tevékenységi köröm, így végkielégítéssel el lettem küldve), 13-án bejelentkeztem online a munkaügyibe. Felmondási időm alatt küldözgettem önéletrajzokat, és ma visszaszóltak egy helyről hogy jövőhét közepe felé kezdhetek.
Akkor ha lejelentkezem hivatalosan akár erre a pár napra is, fel tudnám venni a három havi segély 80%-át? :B

[ Szerkesztve ]

(#1666) grizlisandor válasza szjoci (#1665) üzenetére


grizlisandor
addikt

Álláskeresős topikban is írta Ryder1[link].

Profession-on(katt) is cikkeztem róla.

Kormányablak-on(katt) az ide vonatkozó rész.

(#1667) szjoci válasza grizlisandor (#1666) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

A profession-ös cikkben határozott idejű munkaszerződésről írnak, a kormányablakban határozatlanról. Voltam ma bent regisztráltatni magam, az ügyintéző hölgy ki is emelte, hogyha találok állást a nekem 90 napig járó segélyezésem alatt, akkor 15 napon belül köteles vagyok lejelenteni, és ha határozatlan idejű munkaszerződéssel vettek fel, akkor a maradék segély 80%-át kifizetik.

(#1668) grizlisandor válasza szjoci (#1667) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tiszta vizet öntöttél a pohárba.

Az új helyre legalább határozatlan idejű munkaszerződéssel vesznek fel téged?

(#1669) szjoci válasza grizlisandor (#1668) üzenetére


szjoci
őstag

Ez majd kedden kiderül, akkor megyek szerződést aláírni. 3 hónap próbaidő van, de ettől függetlenül lehet határozatlan idejű a munkaszerződés.
Megírom majd mire jutottam, elég jó "talált" pénz lenne :B

(#1670) gyuren1


gyuren1
friss újonc

Sziasztok, van köztünk olyan, akit érdekelne műszaki promóteri, vagy mobil promóteri munkalehetőség? Országosan több helyre is keresek kollégát prémium kategóriás márka képviseletére. Azonnal kezdhető munka. :C

(#1671) Narxis


Narxis
nagyúr

Hogy állunk a munkanélküliséggel?

Thanos was right.

(#1672) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Ha megszűnt a munkaviszonyom a tegnapi nappal hol kell jelenteni a munkaügyi központ honlapján? Úgy tudom,ha ma lejelentem már mától él a folyósitás..

(#1673) grizlisandor válasza Remekelek28 (#1672) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szia!

Szerintem itt tudod az nfsz holnapján találtam rá.

Minél hamarabb lejelenteném, mert anno, én úgy jártam, hogy pénteken véget ért a munkaviszonyom, rákövetkezendő kedden mentem be. Mint kiderült, hogy az ideális az lett volna, ha még aznap bemegyek lejelentkezni, mivel a munkanélküli (segély,díj, járadék vagy milyen címen fut) jár minden napra, nem csak munkanapra.

Hónapra rá találtam munkát, így 28 nap munkanélkülit kaptam, ha még aznap pénteken jelentkezek, akkor 31 napot számoltak volna el. Nem tudom, hogy ezen változtattak-e az évek során.

(#1674) Remekelek28 válasza grizlisandor (#1673) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen tudom én is igy jártam 3 éve. Mondták,h neten kellett volna jelezni,ha bemenni nem tudtam. Köszönöm a segitaéged.

(#1675) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Kaptam kiközvetítést október 28-án kell megjelennem a hivatalban. Az lenne a kérdéssem,hogy ez áll a papiron

Egyéb,máshova nem sorolható egyszerü szolgáltatási és szállitási foglalkozású (Hosszú II) munkakörben állást ajánl.

Ha nem fogadom ell 3 hónapig törölnek a nyílvántartásbol.

Most ez utca seprés lenne ? :F

(#1676) Narxis válasza jenei1994 (#1675) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt azt írja, hogy illemhely kezelő de csak nem... [link]

Thanos was right.

(#1677) jenei1994 válasza Narxis (#1676) üzenetére


jenei1994
addikt

923 Egyéb egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozások
9231 Portás, telepőr, egyszerű őr
9232 Mérőóra-leolvasó és hasonló egyszerű foglalkozású
9233 Hivatalsegéd, kézbesítő
9234 Hordár, csomagkihordó
9235 Gyorséttermi eladó
9236 Konyhai kisegítő
9237 Háztartási alkalmazott
9238 Parkolóőr
9239 Egyéb, máshova nem sorolható egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozású

köszi az oldalt az még nem biztos,hogy illemhely. oda általában a nőket hivják be.

(#1678) Narxis válasza jenei1994 (#1677) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na melyik lett? :)

Thanos was right.

(#1679) jenei1994


jenei1994
addikt

Egyikse. Azt mondták betelt a munka. Néztem is egy nagyot. :D

(#1680) Narxis válasza jenei1994 (#1679) üzenetére


Narxis
nagyúr

De szemetek... :(

Thanos was right.

(#1682) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

itt is felteszem, bocsi attól, aki a jogász topikba is jár: Nem vagyok járatos a témában, Magyarországon mik egy regisztrált munkanélküli kötelezettségei? Ha ex-gyárigazgató, akkor is el kell fogadnia ha elzavarja a hivatal a covid-osztályra wc-pucolni, árokpartot vakarászni v hasonlók? A 3 hónap alatt hányx kell megjelenni valahol pl beszámolni arról h hova jelentkeztem?

A következő melóváltásba beiktatnék egy kis szünetet és a német munkanélkülit kiadják Mo.-gon is, csak tudtommal a magyar szerveknél is regisztrálni kell. Bónusz lenne, hogy ha lehet mindent online intézni a lakcímbejelentéstől kezdve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1683) grizlisandor válasza t72killer (#1682) üzenetére


grizlisandor
addikt

Annyit tudok, hogy a külföldi munka után is jár munkanélküli(vagy most minek hívják) 3 hónapig, minimálbért kapsz. Szerencsére a többiről tudok infót, sajnálom.

(#1684) t72killer válasza grizlisandor (#1683) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én vhol olyan infókat láttam, hogy a rendes kinti összeget küldik át. Ha ebből a magyar fél magyar minimálbért csinál (:Y), akkor bukta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1685) grizlisandor válasza t72killer (#1684) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ismerősék tavaly év végén jöttek haza angliából, bekértek tőlük minden bérpapírt és ennyit kaptak. :U

Az még 10+ éve volt, nekem is anno a bérem után számolták a munkanélkülit.

Itthon szép és jó minden, de sajnos ezt, hogy a munkanélkülit(vagy bárhogy is hívják) és lassan leépítették minimálbérre, és igenis jöjjenek haza a külföldön dolgozó magyarok. :DDD

(#1686) t72killer válasza grizlisandor (#1685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi mindenesetre, annyiért nem éri meg a cécót :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1688) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Nagyon ugy tünik, hogy 9 ev utan haza kell költöznöm, illetve relativ, hogy kell-e mert nem muszaj de sajnos az asszony (aki mar csak ex, nagyon ugy nez ki) jol keresztbe tett es vitte a gyereket is magaval mo.-ra haza.Egyelöre nem vagyok munkanelküli, pont ezt akarom elkerülni igy azert irnek ide, hogy milyen lehetösegek lennenek otthon.Az az igazsag, hogy ha nem igy alakulnak a dolgok, akkor tuti nem valtanek, mert eleg jo munkahelyem van de valasztani nem lehet a gyerek meg a "jolet" között.(illetve pont hogy lehet, nekem a gyerek az elsö) Szoval, arra gondoltam, hogy letennek meg elötte egy nyelvvizsgat meg valami informatikaval kapcsolatos okj-s cuccot es csak ugy allnek neki valami munkahelyet keresni.Tudom, ezek az okj-s dolgok semmit nem ernek igazabol de remenykedem, hogy többet fogok vele erni, mintha elmennek valahova valami betanitott melosnak.Igazabol az se baj, ha valami dragabb kepzes lenne mert per pill megengedhetem magamnak csak a vegen profitaljak belöle.Letezik valami ilyesmi, vagy ez, hogy jo kereset meg okj-s tanfolyam total nem egyeztethetö össze?Elöre is köszi.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#1689) grizlisandor válasza tibee77 (#1688) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha hazajössz, 3 hónapra igényelhetsz munkanélkülit (álláskeresési járulék vagy milyen néven fut), az aktuális minimálbért számolhatsz.
Régen voltak a Munkaügyi központoknál OKJ tanfolyamok, de most nem tudom mi van a covid miatt.
Az OKJ-t meg idéntől átalakították és több éves lett, az eddigi hónapok helyett.

(#1690) tibee77


tibee77
őstag

Jujj hat az nagyon nem egy leanyalom amit leirtal.Akkor ezt meg nagyon at kell gondolni.Köszönöm.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#1691) Nolta válasza tibee77 (#1690) üzenetére


Nolta
csendes tag

Esetleg, ha eu-s országból jönnél, akkor ott is kérheted az álláskeresési ellátást, de itthon teljesíted a jelentkezési kötelezettséged.

(#1692) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Ha találok munkát külöldön, van bejelentési kötelezettségem a munkaügyi hivatal felé?

Még 2019 nyarán megszűnt a magyarországi munkaviszonyom. Kaptam a 3 hónapnyi álláskeresési járulékot 2019. szeptember-november között, utána pár honapig magamnak fizettem még a tb-t. Tavaly nyár óta már külföldön dolgozom, a NAV-nál kijelentkeztem, van már külföldi egészségügyi biztosításom is.
Most jutott eszembe, hogy a munkaügyi hivatalnak viszont nem jeleztem külön, hogy nem vagyok már munkanélküli.
Ebből lehet valami retorzió? Vagy van annyira okos a rendszer, hogy automatikusan tudjanak erről, miután lepapíroztam mindent a Navval?

(#1693) grizlisandor válasza dangerzone (#1692) üzenetére


grizlisandor
addikt

Régen úgy volt, ha x időnként nem csekkolsz be, vagy nem mész el a kiközvetített állásinterjúra, akkor töröltek a rendszerből. Szerintem, ha az elmúlt másfél évben nem leveleztetek, akkor nem kell csinálnod semmit. Ha biztosra akarsz menni, dobj egy e-mail-t a lakóhely szerinti járási hivatal foglalkoztatási osztályához.

(#1694) dangerzone válasza grizlisandor (#1693) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, végül sikerült utánajárni. A munkaügyi központ webes felületén bejelentettem, hogy ki szeretnék jelentkezni a rendszerből, meg van már melóm. Aztán felhívott az ügyintéző, hogy ezzel nem tud semmit kezdeni, mert korábban már automatikusan töröltek a rendszerből. Az időnkénti bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt. Úgyhogy megoldódott az ügy. :)

(#1695) Nolta


Nolta
csendes tag

Ilyen törlésnél csak annyi a hátrányod esetleg, hogy csak 2 hónap elteltével tudsz újra regisztrálni.

(#1696) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

nincs vkinek up2data infoja, hogy 2024-ben hogy mukodik a munkanelkuli tamogatas? muternak 6ev utan kozos megegyezessel megszunik hetfon a munkaviszonya, gondolom az osszes papirossal irany a helyi munkaugyi kozpont?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1697) Narxis válasza dellfanboy (#1696) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, tudtommal 3 hónapig kaphat álláskeresési járadékot.

Thanos was right.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.