Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) tildy válasza J.R.Ewing (#1397) üzenetére


tildy
nagyúr

Khm.
Azért nem egészen.
Én is igent mondtam anno pl.a vizitdíjra. Ennek több oka van: tényleg az megy dokihoz, aki beteg, és nem mindenféle csipp csupp ügyekkel trónol ott.
20 alkalmat -6000 ft- kellett volna MAX fizetni a többi visszajár.
Külföldön -pl. németország- tud ez jól müködni.

"egy társadalomban igenis adókból kell biztosítani az ellátást mindenkinek, és semmilyen közvetlen díjfizetéssel nem szabad akadályozni az orvoshoz jutást."
Szerintem meg nem. Igenis kell, hogy az egyén is részese legyen valamilyne módon az ellátásnak, különben az lesz mint most van, több ellátottra jut kevesebb befizető.

De legalább azt megcsinálhatták volna, mint a nyugdíjpénztáraknál is: választható egészségügyi biztosító . Az egyén dönthetett volna, marad államiban, állami ellátásért, vagy részben állami (alapellátás) mellett fizet megfelelő arányban pénztárba is , persze ekkor is ugyanannyi maradt volna a befizetett összeg, csak az egyén dönthette volna el, hova rakja .

ez a nehogymáazénadómból mentalítás nagyon gusztustalan.
Ez csak részben gusztustalan. Addig még igazad is lenne, amíg egyeseknek nemcsak jogai de köteleségei is lennének, és ezt betartanák. KÖZteherviselés. Ha mond valamit.
De ez sajnos nem így van.

Érdemes a témával kapcsolatban ezt elolvasni .
(Meg lehetett volna anélkül oldani egyébként ezt, hogy egy rákbeteg horribilis összegeket fizessen, vagy egy műtét 300 ezerbe kerüljön , nemcsak az amerikai példa -amit én sem tartok elfogadhatónak itthon- létezik. )

Nagyon gáz, hogy itthon normális ellátást csak akkor kap az ember ha fizet. De könyörgöm, ha én havi több tízezer forint tb-t fizetek, akkor lássak már vissza belőle valamit . Ne másnak, magamnak és a családomnak legalább.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1402) biker válasza tildy (#1401) üzenetére


biker
nagyúr

e könyörgöm, ha én havi több tízezer forint tb-t fizetek, akkor lássak már vissza belőle valamit . Ne másnak, magamnak és a családomnak legalább.
itthon így kapsz vissza: [link]

amúgy itthon azért bukott meg a vizitdíj, mert szart se kaptál a 300-600-1000Ft-ért (nem csak 300Ft volt ám...)
ugyanúgy várni kellett, vagy még többet a fizetős ablaknál, ugyanúgy leszarták a fejed, és semmi pluszt nem jelentett.
ilyen alapon hülye, aki többet fizet.

ha arról lenne szó, hogy extra nélkül ennyi jár, extrával annyi, akkor én örömmel fizetnék extrát

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1403) Vladi válasza tildy (#1401) üzenetére


Vladi
nagyúr

"és nem mindenféle csipp csupp ügyekkel trónol ott. "
Azért a magyar mentalitás leginkább arról szól, hogy max félholtan megyünk orvoshoz, mert szégyelljük. A csip csup ügyes dolgok azért ritkák.

"genis kell, hogy az egyén is részese legyen valamilyne módon az ellátásnak, különben az lesz mint most van, több ellátottra jut kevesebb befizető."
Egyrészt már most is részese, hiszen azért fizeti az adót, meg az egészségügyi hozzájárulást. Sőt nem is fizeti, hanem kötelezően elveszik tőle.

Másrészt ami most van, nem egészen ennek a témának a része.

Egyébként meg a 300 forintos vizitdíj hogy is alakult mondjuk krónikus betegeknél?
Simán lett belőle havi 5-10000 forint.

biker:
"ha arról lenne szó, hogy extra nélkül ennyi jár, extrával annyi, akkor én örömmel fizetnék extrát"
Nyugodjál meg. Ez már most is így van. Csak fehér borítékba tedd az extrát. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1404) deedee


deedee
őstag

üdv

hazajöttem ausztriából,ahol idénymunkás voltam.itthon semmi meló és ottkinnt is nagyon lecsökkentek a lehetőségek a válság miatt.már az osztrák is elvállalja az "alja" munkát,mert kénytelen

hogy ne ücsörögjek itthon tétlenül,jelentkeztem biztonsági őr képzésre :DDD
2 hónap alatt lesz mégegy szakmám....ki tudja mikor lesz jó és használhatom majd

eddig ennyi a rövidtávú válságkezelő tervem....

tudom,hogy egy "őr" sz@rt se keres,de az is több mint a 9 nónap utáni nulla segély....
enni kell...

két szakmával azért mégiscsak több az esélyem valami munkát találni :U

(#1405) J.R.Ewing válasza tildy (#1401) üzenetére


J.R.Ewing
tag

Én is igent mondtam anno pl.a vizitdíjra.

ezt hagyjuk is itt abba. én is tudom, te is tudod, hogy pártpolitikai hovatartozásból mondtál rá igent.

Ennek több oka van: tényleg az megy dokihoz, aki beteg, és nem mindenféle csipp csupp ügyekkel trónol ott.

ezt a demagógiát meg hagyjuk a polfórumokra, felesleges ennél jobban belemenni.

De legalább azt megcsinálhatták volna, mint a nyugdíjpénztáraknál is: választható egészségügyi biztosító

persze, hogy a TB befizetéseink bankokban landoljanak, mint most a hospinvestnél.
profitérdekelt magántőkének semmi keresnivalója az EÜ-ben.

Érdemes a témával kapcsolatban ezt elolvasni .

és akkor érvnek bemásolsz egy MSZP-s .....t. mindezt 2009-ben. hol élsz te?
mondom, itt hagyjuk is abba ezt a vitát, amúgy is másnak írtam, amit írtam, hogy rávilágítsak arra, hogy mit jelent a tibi666 félékkel egyetérteni, és miért alkot az ember közösséget, és miért lesz a közösségekből társadalom.

a pártpropagandát meg hagyjuk Tildykém. ez nem az a fórum, nem az a topik...

De könyörgöm, ha én havi több tízezer forint tb-t fizetek, akkor lássak már vissza belőle valamit . Ne másnak, magamnak és a családomnak legalább.

lehet költözni az antarktiszra, ott senki nem fog elvenni a tiedből. én soha egy forintot sem szeretnék viszontlátni a TB befizetéseimből. ez a különbség közöttünk. házi orvosom sincs 1x éve. inkább fordítsák arra a pénzem, hogy ne legyen TBC-s csöves a BKV-n...

UI: ha túl nyersnek és túl közvetlennek vélnéd az írásomat, annyit elárulok, hogy fórumoztam én itt már 2003környékén is, csak akkor másik néven. utána sok évig nem, és mikor 2006-ban megint erre jártam( venni meg eladni akartam vmit), már se a jelszóra, se az emailre nem emlékeztem, így lett ez. mondjuk így is elég ritkán járok ide. jah, és ugyanarra a főiskolára jártunk.
de ha nem ismernélek évek óta, az MSZP-s link akkor is elárult volna mindent...

részemről téma lezárva. nem azért említettem meg ezt a dolgot példaként, hogy arra egy pártpropagandista ráharapjon.

minden jót

(#1406) J.R.Ewing válasza rien (#1392) üzenetére


J.R.Ewing
tag

"Nos asszem én leszek az egyedüli aki részben egyet ért veled."

mármint a nagymellényű 13millás verdára feszengő tibi666-tal. legfőképpen ezért, de inkább úgy általánosságban értettem a 'nehogymáazénadómból' mentalítára, és nem a te személyed volt a célpont, mégha a te hozzászólásodra is volt ez a válasz.(mert ezeket a sorokat olvasva fogalmazódott meg bennem)

mondom: inkább egy felfogásnak szólt a hsz-em - amit pl az iménti hozzászólásomban kritizált másik fél is erőteljesen képvisel - mint a te személyednek.

ha nem érzékeltettem megfelelően ezt, és félreérthető voltam, akkor elnézést. gondolom veled is volt már olyan, hogy 1-2 mondatról eszedbe jutott vmi a 'big picture'-ről

(#1407) tildy válasza J.R.Ewing (#1405) üzenetére


tildy
nagyúr

Nehagyjuk abbam, ugyanis ami legjobban gyűlölök, ha hazugságoit próbálnak adni a számba.
Te tudod melyik az az irányvonal (nem párt ) amelynek elveit a magaméhoz közelállónak tartom?
Segít ha azt mondom , kettős állampolgárság ügyében igennel szavaztam? Miközben a vizitdíjra is? Ha azt hiszed mszp-s akkor nagyot tévedsz :DDD :D
Nolátod. Bocs, de hülyeséget beszéltél és feltételeztél rólam.

A bankos dolgodra meg, csak annyi kérdésem lenne : magánnyugdíjpénztári tag vagy-e? Ha igen a válaszod, akkor gondolkozz kicsit el azon amiről beszélsz.

Amit bemasoltam nem is figyeltem a webcimet. Hozhatok mas peldat is
[link]
[link]
[link]

Legmeggyőzőbb azonban bolondember nevű fórumtársunk elbeszélése volt, ő dolgozott kinn, leírta mi történt egy kinn dolgozó kollegájával, akit kb egy hét alatt talpra állítottak , hogy haza tudjon jönni, és ellátták...

Mindegy, gondolj amit akarsz, politika amúgy sem idevaló, csak gondoltam jövöm védeni magam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1408) J.R.Ewing válasza biker (#1402) üzenetére


J.R.Ewing
tag

"ha arról lenne szó, hogy extra nélkül ennyi jár, extrával annyi, akkor én örömmel fizetnék extrát"

de erre van lehetőség. vannak magánklinikák, tehát akinek futja 13millás verdára, az hidd el, hogy ilyen helyre jár, és fizet az orvosnak 50ezret számlával, ha a náthával elviszi a gyerekét az orvoshoz.

de azt hiszem abban egyetérhetünk, hogy ez nem mehet a társadalom minden tagjának alanyi jogon járó ellátásának a rovására, és nem lehet cél az, hogy mindenféle díjakkal akadályozzuk az orvoshoz jutást/fordulást, mert úgyis csak poénból járnak ovoshoz.

a bicska kinyílik az ember zsebébe, amikor ilyen demagó magyarázatokkal akarják megmagyarázni a megmagyarázhatatlant :)

mondom: lehet azt játszani, csak én úgy gondolom, hogy a társadalom szerveződésének ezen formáit már párezer, de legalábbis párszáz éve meghaladtuk.

szerintem már xy fáraó is tisztában volt vele, hogy se 1 piramis, se 10 tonna arany nem menti meg őt a fertőző betegségektől, ha a társadalom legaljából járványszerűen kezd el terjedni.

én eddig azt hittem, hogy ez a 'mindenki gondoskodjon magáról, ahogyan tud', és a "legalább nekem és a családomnak" felfogás már csak az állatvilágban van jelen, és az evolúciónak hála pármillió éve túljutottunk ezen. :) (persze makroközösségi léptékben. ezt nem cáfolja az egyén, vagy mikroközösségek önzősége)

no de elég a társadalomfilozófiából :p dolgom is van.

l8r

(#1409) J.R.Ewing válasza tildy (#1407) üzenetére


J.R.Ewing
tag

magánnyugdíjpénztári tag vagy-e?

igen,és még van egy pár hónapom, hogy visszakérjem magam.
vissza is fogom. jó nagy hülyeség. 10 év hozama illant el. az állami rendszerre vetítve ez olyan, mintha a nyugdíjad fele ugrott volna. jó biznisz.

állam mindig lesz vmilyen formában, és vmilyen formában lesz gondoskodás is.
egy profitérdekelt magántársaságnál meg úgy tűnhet el a pénzed, mint ahogy a Hospinvestnek jutó TB befizetések a CIB-nél...

ha meg valaki ki akarja egészíteni ezt, az öngondoskodásnak ezer más lehetőse van.
én is meg tudom azt csinálni, amit a magánnyugdíjpénztás. akár jobban és olcsóbban.

(#1410) rien válasza J.R.Ewing (#1406) üzenetére


rien
senior tag

:) sejtettem én, hogy valamit elnéztél és megnyugodtam mert az eleje egy kicsit erős volt :D én egyáltalán nem erről beszéltem amit te válaszodban fejtegettél

és igen ismerős a 'big picture' rám a felületes olvasás jellemző

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1411) tildy válasza J.R.Ewing (#1405) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem is az antarktiszra de máshova megyek.
Ott is van önrész, igaz az ellátás és a szociális háló jóval jobb, ahogyan a társadalmi teherviselés is (nem úgy mint itthon, ahol az emberek alig 20%a tartja el a teljes lakosságot):

- A kórházi ellátásért a betegnek napi önrészesedést kell viselnie, ami kor szerint van lépcsőzve: a 20-64 éveseknek az 1.-től a 60. napig napi 8,74 eurót kell fizetni, 65 éven felül 7,10 eurót. A 40 éven aluli korai nyugdíjasok az 1.-től a 30. napig 4,37 eurót.
Ezek azonban csak az összköltség 3%-át teszik ki. Eleve mentesek az önrészesedés alól a 19 éven aluliak. Évi maximumok vannak megállapítva.
- A gyógyszerek önrészesedése a rendelés mértékétől függ. 97 euróig 100%-ot kell téríteni 12 hónap alatt az első vásárlástól, 50% önrészesedést 97 és 183 euró között, 25%-ot 183 és 356 euró között és 10%-ot 356 és 463 euró között. Bizonyos betegségűeknek vagy bizonyos gyógyszercsoportokra, mint az inzulin, csak évi 194 eurót kell fizetni.

Munkanélküliség esetén is kb napi 10-20 ezer forintnak megfelelő összeget fizet munkanélkülieknek az említett ország -persze meg kell lenni a jogosultsági időnek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1412) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

Újabb blogot indítottam ami álláskeresőknek szól. Egyelőre egy bejegyzés van, de majd bővítem. Akit érdekel nézzen be.

http://allastkereso.blogspot.com[link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1413) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1414) glutamin válasza J.R.Ewing (#1408) üzenetére


glutamin
őstag

A vizitdíjnak volt ésszerű forgalomkorlátozó szerepe is. Most abba nem akarok belemenni, hogy úgy abban a formában, ahogy volt nem volt jó, de ami "ingyen van" azzal az emberek sosem bánnak jól. Legalább egy jelképes önrész kell, hogy a kreténeket visszafogja.

Vladi: Havi 20 alkalomnál maximalizálódott a vizitdíj, de elég körülményesen lehetett ezt érvényesíteni. Valóban nem volt egy "kiforrott" dolog. sokkal jobban át kellett volna gondolni az egészet még a bevezetés előtt. Mert inkább a valóban betegeket büntette. Az igazán kreténeket (akik abszolút indokolatlanul jártak sűrűn orvoshoz) nem tartotta vissza.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#1415) tildy válasza glutamin (#1414) üzenetére


tildy
nagyúr

Évi volt az a 20:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1416) fordfairlane válasza biker (#1402) üzenetére


fordfairlane
veterán

amúgy itthon azért bukott meg a vizitdíj, mert szart se kaptál a 300-600-1000Ft-ért

A vizitdíj politikai okból bukott meg, viszont önmagában szakmailag nem volt jelentős hatása. Egy nagyobb rendszerátalakítás keretében talán több értelme lett volna, így meglehetősen prekoncepció nélküli másolásnak tűnt valamelyik külföldi egészségügyi közszolgáltatás rendszeréből.

x gon' give it to ya

(#1417) glutamin válasza fordfairlane (#1416) üzenetére


glutamin
őstag

Azért volt némi hatása. Pl körzeti orvosi rendelőkben jelentősen csökkent a napi vizitek száma.

amúgy itthon azért bukott meg a vizitdíj, mert szart se kaptál a 300-600-1000Ft-ért

Nem is erről szólt volna. Szarul is kommunikálták az egészet. Összességében így ebben a formájában jogosan bukott meg.

tildy: igazad van. Tényleg évi 20 volt. Ausztriában azt hiszem az egy problémához kapcsolódó vizitekért csak az első alkalommal kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#1418) rien


rien
senior tag

Ez kemény :( [link]

Egyre többen ragadtatják magukat kétségbeesett elhatározásra Spanyolországban, ahol a munkanélküliség a legmagasabb az eurozónában. Több tucat olyan hirdetés olvasható az interneten, amelyekben emberek szerveiket kínálják eladásra - írta az MTI.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1419) fordfairlane válasza glutamin (#1417) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem semmi köze nem volt a rossz kommunikációnak ahhoz, hogy megbukott a vizitdíj, itt színtiszta politikai érdekek döntöttek ebben a kérdésben, de nem akarok ennél jobban belemenni a témába. Ez teljesen független véleményem attól, hogy önmagában hasznos volt-e, illetve hasznos lehetett-e volna a vizitdíj az egészségügy szempontjából, az egy másik kérdés.

x gon' give it to ya

(#1420) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1421) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]

jó kis kommentek vannak lent..

(#1422) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Egy kis jóhírt hozok... :)
Egy emberrel - azaz velem - kevesebb álláskereső lett a mai napon.
Sikerült végre elhelyezkednem.
Természetesen nem az államunk által "finanszírozott klub" (munkaügyi központ) ;] segítségével, és megtámogatásával.
Sajnos ez a rendszer nem úgy, és nem olyan hatásfokkal működik, mint amilyen az elvárható lenne.
Totális szemléletváltás kellene, hiszen a központtól a majd fél éves álláskeresési járadék folyosításának időtartama alatt mindössze egy, azaz 1 db címet kaptam, amin meg kellett jelennem, mint állásinterjú, és kiderült, az is csupán egy fejvadász cég bemutatkozása volt... Na bumm... :W

Ennek nem így kellene működnie. Nagyon nem.
Tudom, és tapasztaltam, hogy nehéz manapság jó állást találni. Jó állást, kihangsúlyozom, mert csak sima állás annyi van, mint a szemét, ami többnyire üzletkötői munkakör Zep*er-nél, telefonos centerekben meg a biztosítóknál...
Ezek finoman szólva is csak állások, és nem jó állások.
Bejelentés, hosszútávú stabil kereset nem ez a súlycsoport.
Legyél egyéni vállalkozó, csináld meg ezt a tanfolyamot, fizzess be 100 ezret, és majd 2-3 hónap múlva jön a jutalékod. Ja, az sem baj, ha van kocsid is... :(

Ugye sokaknak ismerős?

Egyszerűen nem értem, miért fizetünk éveken át olyan mértékű adót/adókat, hogy amikor szükségünk lenne állásra - hogy ismét adót fizethessünk :D - akkor az, aki hivatalból segíthetne ül a babérjain.
Igaz, kiutal valami nevetségesen alacsony összeget havonta (aztán meg még kevesebbet) álláskeresési járadék gyanánt, de az a törekvés, hogy az állampolgár újra dolgozhasson, az nincs meg.
Pedig én sem - és sokak velem együtt - a segélyekre hajtok, én sem a többi adófizetővel kívánom magam eltartatni... Egyszerűen dolgozni szeretnék, hogy élhessek.

Végszóként, minden álláskeresőnek kitartást, felfelé tekintő arcot (fel a fejjel! :) ) és elszántságot kívánok!

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1423) spirit007 válasza mrlujoak (#1422) üzenetére


spirit007
senior tag

Sok szerencsét az új melóhoz !
A munkaügyi központos dologgal teljesen egyetértek

(#1424) kételkedem válasza spirit007 (#1423) üzenetére


kételkedem
addikt

Én pedig mind két mondatoddal :)

mrlujoak: csak a lényeget hagytad el. Hogyan és milyen munkát sikerült találnod? Természetesen nem kell pontos cégnév és beosztás, csak körvonalakban. :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1425) mrlujoak válasza kételkedem (#1424) üzenetére


mrlujoak
veterán

Volt munkatársnőm férje ajánlott be a cégnél.
Épületgépészeti üzletlánc egyik telephelye.
A munkakör elég összetett.
Ügyfél/vásárló fogadás- számlázás, raktár-kiszolgálás...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1426) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Sziasztok Topiktársak! :D

Hallottam valami vállalkozás-segítő hitelről, amit a "cégtől" lehet felvenni - tudtok erről valamit? Asszem cégalapításhoz, vagy betársuláshoz is lehet igényelni, s nagyon kedvező feltételekkel. A mikéntje, az összeg (mintha ~2 millka lenne), veszélyei, meg úgy egyáltalán...van valami infó, netán tapasztalat? :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1427) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#1426) üzenetére


tomcsi23
veterán

Up a témának, pénteken jelenésem van a cégnél. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1428) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ezen lehidaltam: :D Takarításra keresnek munkaerőt elvárások középiskolai érettségi (gondolom nyelvismeret) esetleg előny vendéglátói végzettség. Jóhogy üvegfújás vizsga nem kell mert seprűvel kell dolgozni. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1429) ragazzo válasza zoltanz (#1428) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát igen. Sajna manapság már "univerzális"emberkék kellenek. Olyan meg nincs. Mivel kevés az állás és sok a munkanélküli, a munkáltatók is vérszemet kaptak. Most szinte bármit meg lehet tenni a munkavállalóval.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1430) aphra2 válasza ragazzo (#1429) üzenetére


aphra2
aktív tag

Hát igen.. barátom a BKV-nál dolgozik , és mondta ,hogy "nem is gondolnád" hány diplomás buszvezető van a cégnél,... ja és a sofőr állásokra is csak kihalásos alapon lehet
bejutni , ...felvétel az nincs :D, ...viszont jó hosszú várólista az igen.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1431) ragazzo válasza aphra2 (#1430) üzenetére


ragazzo
őstag

Ezt annyiban cáfolnám, hogy voltam egy állásbörzén a VIII. kerületben, és ott volt a BKV képviselője is. Autóbusz sofőröket kerestek. Ezen kívül a Metropol napi szintem tele van ilyen hirdetéssel. Ettől függetlenül még lehet hogy csak kamu az egész.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1432) AMD Power


AMD Power
titán

Lenne két számomra nagyon fontos kérdésem.... Remélem tudtok benne segíteni.

Az első. Mi a helyzet akkor ha én mondjuk szeptember 1-től nincs munkám. De én csak december elején megyek be a munkanélküli központba ,hogy szeretném igényelni a munkanélküli segélyt?!

A második pedig a passzív táppénz. Tudom ,hogy max a felmondás után 3 napon belül lehet "igényelni" és azt is tudom ,hogy max 45 nap. Gondolom 60% fizetnek.... az előző munkahelyi béredhez képest... illetve csak munkanapra adják szóval H-P-ig. Így a 45 nap akkor ha jól számolom körülbelül 2 hónap... mármint addig lehet ezt kapni!?

Tisztelettel! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1433) Boxer001 válasza AMD Power (#1432) üzenetére


Boxer001
veterán

Üdv!
Nincs akkor semmi, nem lesz belőle hátrányod, ha később igényeled.
A másik felére nem tudom a választ.

(#1434) AMD Power válasza Boxer001 (#1433) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Mert ez még egyenlőre nem aktuális de egyre jobban benne van a pakliban... Ha jól tudom a munkanélküli központ minden ember ha jól tudom 1x elküldhet-támogathat valami tovább képzésben is!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1435) Boxer001 válasza AMD Power (#1434) üzenetére


Boxer001
veterán

Igen, szoktak indítani tanfolyamokat, amik ingyenesek, ezt az aktuális központban kell megérdeklődni, mert mindenhol változó.

(#1436) spirit007 válasza AMD Power (#1432) üzenetére


spirit007
senior tag

Szia!

Part1
Nem lesz semmilyen hátrányod , akkor jelentkezel be amikor akarsz .
Viszont arra "holt" időre is amíg semmilyen jövedelmed nincs , fizetni kell az egészségbiztosítási alapba napi 145 Ft-ot . (hogy kapjál ellátást ha baj ér) . Ezt a helyi APEH irodában teheted meg : bejelentkezel > kapsz csekket > fizetsz .
Ezt érdemes nem elsunnyogni , mert egyrészt egy baleset esetén röpködnek a 100K -s számlák , másrészt az APEH igencsak figyeli a delikvenseket , hogy történt-e befizetés és ha nem bírsággal együtt behajtja

Part2
Passzív táppénz ügyben mindenképp a háziorvosoddal kell egyezkedni . A legtöbb esetben ugyanis 30 nap után kötelező felülvizsgálatra küldenie ... ami okozhat némi kellemetlenséget :B

(#1437) AMD Power válasza spirit007 (#1436) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm.. azon a 4K már nem múlik semmi sem... és még én is nyugodtabban alszok. Az a 30 nap se rossz azért... 6 hét az 6 hét!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1438) rien válasza AMD Power (#1432) üzenetére


rien
senior tag

Ne kalkulálj a 45 nappal :( Változott. Az augusztus 01. után kezdődő keresőképtelenség esetén a passzív táppénz már csak 30 napra jár és naptári napokra jár, tehát szombat, vasárnapra is. Az alapja normál esetben a 2008-as jövedelem. A mértéke ha van két éves folyamatos biztosításod akkor 60% ha nincs akkor 50%.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1439) AMD Power válasza rien (#1438) üzenetére


AMD Power
titán

Értelek.... 60% lesz így akkor szinte biztos. Végül is ez az egy hónap is "ajándék" valamilyen szinten.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1440) Cs.Orsolya válasza AMD Power (#1439) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A munkanélkülire szinte azonnal add be a bejelentkezésedet, mert kapsz álláskeresési támogatást - ami a régi munkanélküli segély jogutódja -, és az is pénz, amit utólag nem adnak meg. (Mármint a táppénzes időszakod után azonnal.)

A passzív táppénzzel többet kapsz. Az a legjobb, ha már a munkaviszony megszüntetése előtt táppénzre mész pár nappal. Ilyenkor még beleférsz abba a keretbe, ami nem táppénz, hanem betegszabadság. Erre nagyobb százalékban jár pénz, viszont nem lesz feltűnő később, hogy passzív táppénzen vagy. Ez azért ideális, mert nagyon rászálltak az ellenőrzésekre a táppénzeket illetően. Ráadásul, ha marad szabid, akkor azt is kifizetik.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#1441) AMD Power válasza Cs.Orsolya (#1440) üzenetére


AMD Power
titán

Én arra gondoltam ,hogy ha eljön az idő ,hogy passzív táppénz és utána a munkanélküli. De remélem a munkanélküliig nem "jutnék" el.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1442) Boxer001 válasza AMD Power (#1441) üzenetére


Boxer001
veterán

Én is azt hittem, hogy nem jutok el...

(#1443) ragazzo


ragazzo
őstag

Na emberek, akkor leírom mi a helyzet. A passzív táppénz valóban változott, és csak harminc napra jár. Az is igaz, hogy a munkaviszony megszűnésétől számított három napon belül lehet igénybe venni.
Amennyiben a négy éven belüli munkaviszony elérte vagy meghaladta a 200 napot, akkor ebben az estben álláskeresési segély jár. Ez a minimálbér 40%-a, max 3 hónapra. Ha viszont 365 vagy annál több napod volt, akkor álláskeresési járadék üti a markod, ami az első három hónapban az átlagkereset 60%-a. DE! Maximalizálva is van, tehát cirka nettó 80-nél nem lesz több. Azt ezt követő időszakban pedig max 170 napig a minimálbér 60%-a jár.
További hasznos infók itt: [link]
Ajánlom figyelmedbe a legutolsó bejegyzést is.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1444) fixi


fixi
csendes tag

Munkavállalói kiskönyvvel vaok. Valahogyan "megúszhatom" a közteher bélyeg díját (400Ft):F Pl.: ha jön az ellenőr, akkor úgy lehetne csinálni. Hogy gyorsan az az napi dátumot írom be:F A többi adat rublika természetesen kitöltve. Csak a dátum kitöltetlen. Sőt! A hónapot írom be és a napot kitöltetlen lenne, a gyorsaság érdekében. Hogy zajlik le az ellenőrzés:F Sarkamban lesznek, amikor megyek a kiskönyvért:F

(#1445) ragazzo válasza fixi (#1444) üzenetére


ragazzo
őstag

Én nem kockáztatnék. Nem vagyok munkaügyi felügyelő, de elég necces a dolog. Amúgy a közteherjegy beragasztása a MUNKÁLTATÓ dolga lenne nem a tiéd. Ha sok pénzed van és szereted a magas adrenalinszintet, akkor kockáztass szaros 400Ft miatt. Szerintem nem lesz időd beírni a dátumot, mert véleményem szerint mennek utánad, vagy rögtön a főnökhöz. Akkor meg már édesmindegy.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1446) ragazzo


ragazzo
őstag

A tegnapi híradóban volt, hogy már elérte a 10%-ot a munkanélküliség. Véleményem szerint egyes megyékben ennél jóval több is lehet. Felmerül még a kérdés, hogy ha senki nem dolgozik, akkor miből lesznek bevételek. Mert a kiadások csak nőnek a munkanélküli ellátásokra (is).

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1447) aphra2 válasza ragazzo (#1446) üzenetére


aphra2
aktív tag

A munkanélküliség mellett, a környezetemben, a 8 órásból 4-6 órásba átmenők száma is nővekszik,( kevesebb befizetni való) nem tudom ,hogy ez mennyire országos tendencia.

OFF:(#1431)
Csak most olvastam a választ :D
a BKV-s soför állásokra majd rá kérdezek, szerintem fő állásban nincs felvétel csak un: beugrókat kereshetnek)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1448) Kobe válasza ragazzo (#1446) üzenetére


Kobe
veterán

a regisztrált, országos szintű munkanélküliség 9,9% a KSH szerint. Ebben benne van az ország vízfeje is, a főváros, de pl. Baranyába 22% körül van. A tetőzés jövő év tavaszára várható országos szinten 11,5%-kal.

Engem sokkal inkább aggaszt, hogy egy 10 milliós nemzetből 3,8 millió ember dolgozik - 10ből 6 ember otthon ül - és ez a szám fog jövőre olyan 3,7re csökkenni

(#1449) ragazzo


ragazzo
őstag

Újabb jó hír (vagy valakinek rossz), hogy megszűnik az alkalmi munkavállaói könyv. Elég sok visszaélés volt vele, és gondolom a minisztérium megelégelte. Jön az elektronikus bejelentés. [link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1450) fixi válasza ragazzo (#1449) üzenetére


fixi
csendes tag

Igen. Speciel ez nekem (nekunk) rossz hír. Mert heti 2x-3x segítek anyáméknak. De nem azért hogy kolbászból legyen a kerítésunk :( Épp, hogy a "vacsora" meglegyen. És még ezt a szerény "vacsoránkat" is megadóztatják. Menjenek már!. :((( :(

Mit lehet tudni részletesen erről az új AM felváltó rendszerről:F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.