Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) tildy válasza radírfej (#1200) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt meg tudod nezni, hogy levelezos hallgato jogosult/e ra?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1202) AMD Power válasza radírfej (#1200) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Ha mondjuk a haveromank egy hónappban átlagban mondjuk 120K bruttó volt a pénze. Ami kézhez kb 90 akkor annak a 60%-át adják. 54K kb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1203) radírfej válasza tildy (#1201) üzenetére


radírfej
senior tag

tudtommal igen, jogosult, csak a nappali tagozat a kizáró ok.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#1204) radírfej


radírfej
senior tag

szóval igen, csak a nappali a kizáró ok:

Álláskeresőnek az a személy tekinthető, aki

''munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik ( a szabad beutazási és tartózkodási jogával rendelkező személy álláskeresőként akkor is nyilvántartásba vehető, ha Magyarországon engedély alapján végezhet munkát),
oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat,
öregségi nyugdíjra nem jogosult,
az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll és egyéb kereső tevékenységet sem folytat,
elhelyezkedése érdekében az állami foglalkoztatási szervvel együttműködik,
az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántartja.''

mod: a forrás: [link]



[Szerkesztve]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#1205) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mai terv, mivel szerda van, és ekkor van 6-ig nyitva a munkaügyi központ, és a hét dereka van, munkakeresés.

A munka fut előlem, de én futok utána. Előbb-utóbb csak leesik valami nekem is.

Kell a pénz, erre a lelkileg mocskos, kapitalista, szolgáltatás alapú emberi létre...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1206) lorcsi


lorcsi
veterán

mi az a multitasking-képesség ? :F

(#1207) Gösser válasza lorcsi (#1206) üzenetére


Gösser
újonc

Az operációs rendszer több task egyideju futtatását végzi.
Megkülönböztethetjük a multitasking két különböző módját, a valós és az ál-multitaskingot.

1 processzor-> látszólagos multitasking.
Több processzor-> valós multitasking.

/A valós multitasking esetében lehetséges(elméletben), hogy egy-egy folyamatot egy bizonyos processzor futtasson.
( AFAIK gyakorlatban is: több architektúrán meg lehet adni a ''preferált'' processzort).
Az ál-multitasking lényege, hogy egy processzor végez több feladatot. Ennek a működésére példa a Windows operációs rendszer. (Meg az egyprocesszoros gépen a Linux is) /

[Szerkesztve]

(#1208) raver


raver
aktív tag

Pályakezdő munkanélküli lettem. És szerintem az is meradok jó ideíg, mert egyszerűen semmi olyan melót nem találtam ami a végzettségemhez passzol. Mondjuk olyant sem nagyon amihez nem.

Szar ez az egész.

(#1209) student


student
őstag

mi az csak nem mánáger vagy? ;] esetleg művelődésszervező vagymi :D

(#1210) decibel válasza raver (#1208) üzenetére


decibel
aktív tag

Hol és mit végeztél?

"you are a monkey poo-poo"

(#1211) raver válasza decibel (#1210) üzenetére


raver
aktív tag

Dombóvár, Apáczai Csere János SZKI.- ban Műszaki Informatikai Mérnökasszisztens.

student : ez nekem jött? :U

(#1212) N1 válasza raver (#1208) üzenetére


N1
tag

Kőművessegéd esetleg?
Ilyenkor szezonja van..

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1213) raver válasza N1 (#1212) üzenetére


raver
aktív tag

Nem vicces :((

Bár álltalában jobban keresnek, mint a szakmában dolgozók....

(#1214) student


student
őstag

ja há vazze nincs diplomád mit vársz?
még diplomával se érsz el sokmindent de az alap...

(#1215) raver válasza student (#1214) üzenetére


raver
aktív tag

Nem vitatkozok biztos igazad van :C

(#1216) student válasza raver (#1215) üzenetére


student
őstag

sajnos ez igy müködik ma
nekem is akarsz tovább menni valahova mérnökinfora?

[Szerkesztve]

(#1217) raver válasza student (#1216) üzenetére


raver
aktív tag

Megyek tovább, csak nem mérnökinfóra. Inkább a pénzügy területére. Levelezőre megyek.
A mérnökinfót nem erőltetem, mert elég sok ilyen végzettséggel rendelkező ismerősöm van, és hát hogy is mondjam.... Egyik sem ért sokkal többet a gyakorlati dolgokhoz mint én. Diploma + munkanélküli, vagy egyáltalán nem ezen a területen dolgozik.

Csóró világban élünk. a Diplomásnak meg többet kell(ene) fizetni. Ezért is választottam az OKJ-t. Mondjuk számtech boltokba esélyes vagyok.
Meg igazából ''melóm'' is van, de ott tényleg nevetséges összegekért hajtanak. Le sem írom, hogy menyit kerestem egy év alatt.

Tehát szerintem ez a diplomás mizéria már nem is anyir akifizetődő. Ha találnék valami biztos melót, lehet h egyetemre sem mennék....

(#1218) N1 válasza raver (#1213) üzenetére


N1
tag

Nem viccelek!
Az alap órabér 450-500ft. Egy hét alatt össze lehet szedni 30 ezer körül.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1219) raver válasza N1 (#1218) üzenetére


raver
aktív tag

Vagy olyan környéken laksz ahol nem fizetik meg őket, vagy rosszúl tudod. Családban van 2db kőműves. Tudom mi mennyiért megy.
És néha már bánom is, hogy miért nem tanúltam azt. Amikor egy fűrdőszoba lapozásáért 2xx E HUF-ot elkérnek, akkor .....
Bár lehet hogy te a kubikosokra gondoltál. Azok kb tényleg enyiért húzzák az igát.

Most van egy számtechbolt, ahova keresnek embert. Hétfőn megyek be. Majd meglátjuk mi lesz. Ezt a nyarat mindenképp álláskereséssel fogom tölteni. Ha nem jön össze, írány a méhészet. Ott nagyságrendekkel több pénzhez lehet jutni. A baj csak az. hogy nagságrendekkel nehezebben, és nagyon meleg van ;]

(#1220) AMD Power


AMD Power
titán

1 év folyamatos munka viszony után jár a munkanélküli úgye?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1221) Kicker válasza AMD Power (#1220) üzenetére


Kicker
senior tag

igen, kb fél évig... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1222) AMD Power válasza Kicker (#1221) üzenetére


AMD Power
titán

Csak azért kérdezem mert nekem most fog lejárni az 1 év. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1223) N1 válasza raver (#1219) üzenetére


N1
tag

Én a mellék-segédmunkásra gondoltam, amihez semmi képzettség se kell.
Most verjük szét a fél házat, pont képben vagyok.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#1224) raver válasza N1 (#1223) üzenetére


raver
aktív tag

Végülis a fizikai munkától sem riadok vissza. Sőt néha jobban is szeretném. Ha más nemlesz, akkor maradok a méheknél. Minden ismerősöm azt mondja, inkább csináljam azt. Több pénzt lehetne vele keresni.

Majd meglátjuk.....

Holnap megyek egy-két számtech bolthoz, meg szervízcéghez. Kideűl mire jutok.... :DD

(#1225) td


td
senior tag

Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne. Voltam interjún, megjelöltem egy intervallumot, amikor a fizetést kérdezték, aztán másnap felajánlottak a tetejénél tízezerrel többet. Namost nekem már az interjú után az volt az érzésem, hogy többet is kérhettem volna, úgyhogy a kérdés az lenne, hogy lehet-e még ilyenkor, szerződés aláírása előtt alkudozni valamennyit? Vagy várjam meg a próbaidő végét, és inkább akkor? Vagy már semikor?

Nem mondtam még rá semmit, csak gondolkodási időt kértem. És nem az sugallja, hogy többet is kérhetnék, hogy rátettek egy tizest (bár attól még lehet, csak ezt máshol is tapasztaltam már korábban), hanem maga a munkakör.

Thx.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#1226) g@bo válasza td (#1225) üzenetére


g@bo
nagyúr

utólag alkudozni nem célszerű....

(#1227) qdak


qdak
addikt

melot győr környékén, jöhet A, SK is v itthon, érettségim van
help :O

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1228) raver válasza qdak (#1227) üzenetére


raver
aktív tag

Azt hiszem én irányitottalak ide. de ezt inkább ide kéne [link]

(#1229) qdak válasza raver (#1228) üzenetére


qdak
addikt

ott is jelen vok de semmi :O nem kell a munkaerőm ez van

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1230) karyo válasza td (#1225) üzenetére


karyo
senior tag

szerintem ha már megegyeztetek, nem túl etikus. nem lesz pozitív visszhangja a munkáltató oldalán. Inkább próbálj beilleszkedni, és ha jól dolgozol, pl fél év után már odamehetsz, és nagyobb eséllyel kapsz is majd.

Enjoy the silence.

(#1231) raver válasza qdak (#1229) üzenetére


raver
aktív tag

Üdv az álláskeresők között. Nem lesz egyszerű feladatod. De lassan kezdődik a suli nem? Vagy nem mész tovább?

(#1232) qdak válasza raver (#1231) üzenetére


qdak
addikt

ki akarok hagyni 1-2 évet kell $$$ végulis ennyi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1233) AMD Power


AMD Power
titán

Ha nekem átlagosan havi 120-130K a bruttóm egy hónapban ( A szerződésemben csak 110 van de + vannak be jelentve extrák) akkor kb mennyi munkanélküli segély járna nekem kb egy hónapban?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1234) tildy válasza AMD Power (#1233) üzenetére


tildy
nagyúr

A maximális összeg valami 43 ezer forint körül lehet, de lehet már 50 , nem tudom.
2 éve én 40et kaptam, az volt akkor a max.
kicker:
Nem jár szerintem fél évig. Én 2.5 -3 év munkaviszonyra kaptam vagy 4 hónapnyi ''segélyt''.

Radírfej: És ez akkor is jár, ha mondjuk dolgozom diákszövetkezetnél, de levelezős vagyok? Vag y akettő kizárja egymást, vagy hogy is van pontosan?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1235) AMD Power válasza tildy (#1234) üzenetére


AMD Power
titán

40K Az elég kevés. Haverom minimálbér után kap most 33-t :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1236) tildy válasza AMD Power (#1235) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondom, én két éve kaptam, korábbi havi nettó 90-170 ezres fizura ennyit. Most max 50 lehet, kb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1237) AMD Power válasza tildy (#1236) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon gáz. Kicsit többre számítottam. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1238) tildy válasza AMD Power (#1237) üzenetére


tildy
nagyúr

[link]
Itt amit ír, a napi majdnem 1500ft munkanélküli járadék (vagy hogy hívják ma) . Ez havi 45 ezer körüli összeg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1239) AMD Power válasza tildy (#1238) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus! Ez elég gáz. De persze a semminél az is jobb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1240) tildy válasza AMD Power (#1239) üzenetére


tildy
nagyúr

Elég gáz? :F :F :F Szerintem a ''semmitevésért'' igen szép kis összeg. Főleg, hogy nagyon sokan alig kapnak többet TÉNYLEGESEN úgy, hogy még dolgoznak is ...

Bandus: ezt valami álláskeresési vagy milyen járadéknak hívják. Szerintem jó, hogy van, de sírni érte, hogy mennyire kevés (NEM AZ! Ahhoz képest, hogy ''szinte '' semmit nem kell érte tenni ) szerintem nem éppen helyes :U :U

Mint írták többen, elvileg nekem is járna. De diákmeló mellett nincs pofám felvenni...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1241) bandus válasza tildy (#1240) üzenetére


bandus
veterán

Ebben veled értek egyet :R igaz aztsem értem, hogy azért miért kell fizetni az államnak, mert az ember nem dolgozik..:U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1242) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! a véleményeteket kérném! Pár hete lettem én is munkanélküli,tegnap megkaptam a levelet hogy álláskeresési járadékra vagyok jogosult. pont egy évet dolgoztam 365 napot és 100.000 bruttót kerestem mind a 12 hónapban. Azt állapitották meg hogy 37 napra 2031 és 36 napra 1310 Ft-t fogok kapni. Namost tudtam nemkapok vmi sokat, de az időtartammot kicsit keveslem. Ez kb 2,5 hónapig jár. Barátnőmnek tavaly 345 napja volt és kapott 4 hónapig 30 bruttót kb(igaz az álláskeresési segély volt). A kérdésem az lenne hogy most ha letelik ez a 2,5 hónap és nincs melóm akkor már nem kapok pénzt? Vagy esetleg "átesek" egy másik csoportba és onnantól kb én is 4 hónapig kapok még álláskeresési segélyt pluszba? Vagy ez hogy megy pontosan, valakinek tapasztalat illetve hol lehetne ennek utánnajárni??!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#1243) dabadab válasza tildy (#1240) üzenetére


dabadab
titán

1. A munkanelkuli segely az nem fizetes, vagyis nem a "semmittevesert" kapja.
2. Nem csak szinglik vannak a vilagon, ha egy negyfos csalad egyetlen keresoje veszti el a munkajat, akkor o is ennyit kap - probalj meg ennyibol enni adni nekik.

Bandus: es azt erted, hogy a nyugdijasokhoz miert nem zavarjak el a korhazakbol? :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1244) Bzzz válasza Bzzz (#1242) üzenetére


Bzzz
senior tag

Ebbe tud valaki segíteni,valakinek "tapasztalat" ??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#1245) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Sziasztok!

Sajnos én is munkanélküli vagyok lassan 1 éve
itt vidéken nagyon nehéz munkát találni főleg olyat amit szeretsz is csinálni :(

pedig az önéletrajzomba hazudtam 1 keveset is

[ Szerkesztve ]

(#1246) lajafix válasza tildy (#1240) üzenetére


lajafix
addikt

régi már a postod, de gondold át, hogy miért fizeted a havi 1,5% munkavállalói járulékot? lásd a fizupapírod ezen sorát, ezért vezették be. Hogy munkád esetleges elvesztése után legyen némi bevételed.

Rock'n Roll

(#1247) lajafix válasza MaSzKa (#1245) üzenetére


lajafix
addikt

Veszprém megyében is? Mihez értesz?

Rock'n Roll

(#1248) tildy válasza lajafix (#1246) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem olyan sor nincs (most) .
Mindezek mellett kaptam már ilyen járadékot, és tudom, hogy azért, mert előtte dolgoztam már x napot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1249) lajafix válasza tildy (#1248) üzenetére


lajafix
addikt

szóval a magad helyzetéből vontad le a világ működését újra Tildy? :DD (nem tudtam kihagyni, sorry)

Rock'n Roll

(#1250) tildy válasza lajafix (#1249) üzenetére


tildy
nagyúr

szóval a magad helyzetéből vontad le a világ működését újra Tildy?

Félreértettél valamit.
-tudom, hogy a munkanélküli j. nem fizu
-tudom, hogy azért kapja az ember, mert korábban már dolgozott, és fizetett ilyen 1,5% munkavállalói járulékot
-az , hogy már fél éve nem fizetek ilyet, nem jelenti, hogy sose fizettem.
-amire irtam, hogy semmitevésért kapja az ember: volt itt valaki aki keveselte, holott mikor ezt kapja az emebr, azonkivul hogy havonta bemegy a munkaugyibe, nem kell tennie semmit. Ezenkivul sokan rendes munkaval is alig kapnakk többet, ahhoz képest SEM keves ez az osszeg. Persze megélni kevés belőle, de itt nem erről volt szó.

Néha el kéne olvasni azt a hozzászólást is, amire reagálok, nemcsak kiragadni belőle dolgokat:U
Igy megkérdem mire érted " magad helyzetéből vontad le a világ működését újra Tildy"-t? MErt ez azért elég független az én helyzetemtől.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.