Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) Mawyx válasza kpal (#1600) üzenetére


Mawyx
senior tag

Próbáld meg és számolj be róla ez melyik átverés volt :D Sok jóra ne számíts és ne fizess előre!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1602) kpal válasza Mawyx (#1601) üzenetére


kpal
veterán

fizetni soha az alap :D

(#1603) kraftxld válasza kpal (#1600) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha bízol a 0.01%-os esélyedben, ennyi fölös szabadidőd meg pénzed van akkor hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1604) eTrade válasza Eliot Anders (#1569) üzenetére


eTrade
tag

Ezek sajnos nem egyedi esetek, testvéremnek volt olyan munka-interjúja, hogy utána az "arc" ígért neki egy telefonos visszahívást még aznapra... azóta is hívja. :o
Már tényleg azt hiszem ezek a HR-esek valami "bunkóképzőbe" jártak. :(((

(#1605) Eliot Anders válasza eTrade (#1604) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Egy év után jött válasz. ;]

(#1606) eTrade válasza Eliot Anders (#1605) üzenetére


eTrade
tag

:K Észrevettem.

(#1607) Buster17


Buster17
addikt

Nem hirdetés nem kamu nem átverés csak segíteni szeretnék meg nem akarom a munkahelyemet ember nélkül (sz@rba) hagyni.

Havonta minimum 1000euro megy kézbe (én 1050-1070et kaptam) bejelentett tiszta munka. Adnak szállást meg napi 2xi étkezést. Hogy mit kell csinálni és hol? Ausztriában egy jó étteremben mosogatni. :B Nem egy leányálom, de kezdésnek meg megismerni a külföldi életet arra pont tökéletes és nagyon minimális az induló költség. (Én csak az utazást fizettem)

Ha bármi kérdésed van itt kérdezhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#1608) eTrade válasza Buster17 (#1607) üzenetére


eTrade
tag

Az említett minimum fizetés bruttó vagy nettó?
Ez csak idénymunka, vagy egész évben foglalkoztatnak majd?

(#1609) huntiger válasza Buster17 (#1607) üzenetére


huntiger
tag

üdv,
ez aktuális még?

(#1610) sinya85


sinya85
senior tag

Kirúgtak.
Hétfőtől Péntekig napi 9.5 órát dolgoztam és szombatra vettem ki egy szabit.
le lettem ugatva mit képzelek magamról stb és kirugtak.
Szerintetek?
Nem vagyok köteles aláírni a felmondási papírt ha jol tudom van 1 hónapos felmondási idő. Jól tudom?
Ilyenkor kell adni végkielégítést is nem? 2éves munkaviszonyom van.
ezenkívül hivatalosan csak 8órát dolgozunk, annyira vagyunk bejelentve is.
Undorító

ஜ۩۞۩ஜ

(#1611) Dorien válasza sinya85 (#1610) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, 0-3 év munkaviszony esetén 30 nap a felmondási idő. [link]
Ahogy olvasom, végkielégítés csak 3 év után jár... [link]

"Példa: a munkáltató a munkavállalóval 2 év és 11,5 hónap után felmondást közöl, a munkavállalóra 30 napos felmondási idő irányadó. A munkaviszony megszűnésének időpontjában a munkavállaló munkaviszonya meghaladja ugyan a 3 évet, azonban az új szabályozás értelmében a munkavállaló nem lesz jogosult végkielégítésre, mivel a törvényben meghatározott és a végkielégítésre való jogosultságok megalapozó minimum 3 éves időtartam nem a felmondás közlésének időpontjában állt fenn."

Ja és részvétem... :(

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1612) sinya85 válasza Dorien (#1611) üzenetére


sinya85
senior tag

:(

ஜ۩۞۩ஜ

(#1613) Dorien válasza sinya85 (#1612) üzenetére


Dorien
veterán

Mindenesetre a papírt ne írd alá, ha a 30 napról nem esik szó benne...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#1614) Amershan


Amershan
csendes tag

Hátha valakinek segít:

Nemzetközi projektekhez fejlesztőket keresünk az alábbi pozíciókba:

Android fejlesztő
iOS fejlesztő
Unity3D programozó
Tesztautomizálási mérnök
Ruby on Rails fejlesztő

http://redsteedstudios.com/careers.html

Linken részletes leírás a pozíciókról és az elvárásokról

(#1615) nRu3


nRu3
addikt

Holnap megyek segélyt kérni , most nem tudom mi a pontos neve mert ügye mindig minden változik , kíváncsi vagyok simán megkapom és pontosan menyit és leghamarabb mikor utalják a zsetont :D
Ha minden etnikum megkapja akkor én is, folyamatos 6év bejelentet után csak kapok valamit :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1616) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Üdv a topikban :D
9 év után közös megegyezéssel hagyom ott a jelenlegi munkahelyem (pályakezdő voltam). Az ok elegem van ebből az egész országból. :)
Most egy kis pihi 5-6 hónap , egy kis nyelvtanulás utána pedig irány külföld. :)
Ma beviszem a papírokat az munkaügyi központba utána meg lesz valami.

Egy olyan kérdésem lenne ,hogy közös megegyezéssel jöttem el a cégtől és a 30 napos felmondási időt ilyenkor kifizetik vagy nem fizetik?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1617) sinya85 válasza Daniel Alves (#1616) üzenetére


sinya85
senior tag

kifizetik, de ennyi év után jobban jártál volna ha kirugnak és kapsz végkielégítést

ஜ۩۞۩ஜ

(#1618) Pearla válasza Daniel Alves (#1616) üzenetére


Pearla
csendes tag

Közös megegyezésnél, nincs felmondási idő, így nincs mit kifizetni. Év közben való kilépésnél részarányosan jár szabadság, és ha abból marad még ki nem vett rész, azt kell csak szabadságmegváltás címén kifizetnie a munkáltatónak.

"Emberi tudás és hatalom egy és ugyanaz" - F. Bacon -

(#1619) nRu3 válasza Pearla (#1618) üzenetére


nRu3
addikt

Nekem a paraszt fönököm se a tavalyi és az idei szabimat sem fizette ki csak a végkielégitést tudtam kikényszeriteni, söt még meg is fenyegetett hogy feljelent az apeh-nál , mivel minimálbére voltam bejelentve és az után adóztam, persze tőle többet kaptam de a különbözetet én nem jelentetem be és az után nem adóztam ! 10év után ez a hála a munkámért , ez Magyarország ma !

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1620) Pearla válasza nRu3 (#1619) üzenetére


Pearla
csendes tag

Hát ez elég fura, mert szerintem neki nagyobb baja lenne belőle. Az ő kötelessége annyi bruttóval bejelenteni amit a neked adott nettó-nak felel meg. Ő követett el adócsalást (Fekete kifizetést). Nem a munkavállalónak kell befizetni az adót és a járulékot. És bevallani is azt kell amit ő igazol le. És még ő fenyegetőzik. Nem mondom szép kis emberek vannak.

"Emberi tudás és hatalom egy és ugyanaz" - F. Bacon -

(#1621) nRu3 válasza Pearla (#1620) üzenetére


nRu3
addikt

Én tisztába is vagyok, de ezzek szerint ő vagy nem vagy csak butaságokat beszél feleslegesen és magát járatja le, ahelyet hogy inkább csendben maradna. Na de mindegy, Találtam új munkát kényelmesebet jobbat, ő meg forduljon fel ha ien ostoba.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1622) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#1616) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Na úgy néz ki ,hogy eddig tartott a munkanélküliség mivel felvettek egy másik céghez. :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1623) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyire érdemes OKJ -s CNC gépkezelői tanfolyamba belekezdeni? Valóban van az ilyen képzettségűekre kereslet?

Köszönöm

(#1624) net84 válasza nzozz (#1623) üzenetére


net84
őstag

Keresnek ilyen végzettséggel időnként embereket...nem egy rossz szakma, de érteni is kell hozzá. A legtöbb helyen tapasztalattal rendelkezőt keresnek. Ha pedig jó a kezdő, ott is megválogatják egy teszt-el (próbamunka vagy becsapnak egy CNC-st az interjúra és kérdezget okosakat) a jelentkezőket. Szakközepes koromban a gépészeknek volt ráképzési lehetősége CNC-re. Akik nem tanultak tovább és volt ilyen végzettségük, azok nagy részét felszipkázták a gyárát.

Read only...

(#1625) nzozz válasza net84 (#1624) üzenetére


nzozz
aktív tag

Jelenleg gimnáziumban tanulok, erős műszaki érdeklődéssel és arra gondoltam, hogy ha találnék itt helyben ilyen képzést akkor nekifutnék és az érettségi mellé már lenne valami szakmám, amivel esetleg átmenetileg is el tudnék helyezkedni.

(#1626) net84 válasza nzozz (#1625) üzenetére


net84
őstag

OKJ kimenet esetén mennyi idő a képzés? Van a környékeden olyan gyár, cég, aki alkalmaz nagyobb számban is CNC szakit?
Jó szakma, ha belemélyedsz a 3D szerkesztésbe is, akkor pedig határtalan a lehetőség. A kiegészítő "tanulmányok" (anyagismeret, minőségbiztosítás, egyéb gépészeti ismeretek) megléte még nagyon fontos. Ha csak gyorstalpalós CNC, akkor az nem sokat ér. Habár nem hiszem, hogy ilyen OKJ-s kimenettel létezne.

Read only...

(#1627) nzozz válasza net84 (#1626) üzenetére


nzozz
aktív tag

Nem tudom pontosan milyen képzési- és munkalehetőségek vannak itt, az viszont biztos, hogy ez a megye (Nógrád) az ország pöcegödre szinte bármilyen szempontból....

(#1628) net84 válasza nzozz (#1627) üzenetére


net84
őstag

Ha találsz jó képzést és a későbbiekben hajlandó lennél utazni/költözni, akkor nyugati irányba el lehet indulni. Kis tapasztalat szerzés szakmailag, idegen nyelvileg és lehet menni még nyugatabbra.

Én anno szemellenzős informatikás voltam. A gépészet közelébe sem akartam menni, azonban a szerkesztés/tervezés nagyon érdekelt. Kikerültem az iskola padból, kis idő múlva elkezdtem informatikával foglalkozni (voltam közben eme topik lakója munkanélküliként), majd kb. egy éve megcsömörlöttem (ez köszönhető volt a munkaadónak). 6,5 év után otthagytam a munkahelyemet.
A mostani munkám is kapcsolódik az IT-hez, de egyre kevésbé. A tervezés - ami mindig is érdekelt - egyre több időmet tölti ki...és haladok a CNC irányába, igaz nem a gépészeti oldalon, hanem kicsit elvontan, de a gépek és a tervezés mind-mind azon alapul.

Read only...

(#1629) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Mától beléptem a csoportba... :C
Esetleges külföldi munkát bevállalnék, vendéglátó technikus végzettséggel és 3 év pékségben töltött idővel.
Angol nyelv felvett szinten megy(nagy részét megértem, válaszolni tőmondatokban tudok).

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1630) flash-


flash-
veterán

szeretnék érdeklődni hogy munkaügyi hivatalba szeretnék jelentkezni munkakeresőnek(ugyanis megszünt az állásom) szükség van a legutóbbi munkahelyen kapott "kilépő " papírokra?
az a baj hogy én semmi papírt nem kaptam se munkaszerzüdésem nem volt
a tb-t azt fizették ügyfélkapun néztem,de semmi papírom nincs.
ebben az esetben mit tegyek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1631) sinya85 válasza flash- (#1630) üzenetére


sinya85
senior tag

ezek szerint nem voltál bejelentve, segélyt sem fogsz kapni.
Igazábol szerintem semmit nem tudsz tenni.

ஜ۩۞۩ஜ

(#1632) flash- válasza sinya85 (#1631) üzenetére


flash-
veterán

de be voltam jelentve.
mert ügyfélkapun megnéztem és azt mutatta hogy biztosított voltam.
sőt nav ellenőrzés is volt nálunk és ezt a részét rendben találták:)

a munkaszerződés és a bejelentés két külön dolog

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1633) sinya85 válasza flash- (#1632) üzenetére


sinya85
senior tag

érdekes. ha bevoltál jelentve kellett hogy legyen munkaszerződésed határozott vagy határozatlan idejű.
amugy igen ha elmész a munkaügyi központba reggelni, kellenek a papírok amit kilépéskor kaptál.
feltéve ha igényled a pénzbeli támogatást ami ugyebár folytonos munkaviszonyhoz kötött. "ezért is kell a a papir amit kilépéskor a cégnél kellett volna adniuk)

ஜ۩۞۩ஜ

(#1634) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

A mai nap folyamán átmentem esti gimire mert szeretnék menni dolgozni valahová ahol felvesznek.

Az lenne a kérdésem ha véletlenül hosszabb ideig nem sikerülne munkát találnom, a tbt fizeti a munkaügyi hivatal? Vagy a hivatalnál lehet valamilyen kedvezményt kérni rá.

[ Szerkesztve ]

(#1635) Eliot Anders válasza jenei1994 (#1634) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Önkormányzat fizet egy évet utánad ha kéred.

(#1636) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e de megpróbálom.

Munkanélküli segélyt mikor kaphat az ember?

Itt azt írja hogy "az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik"
Ahonnan elbocsáltottak onnan ezt a papírt kaptam.[link] Ez alapján jár nekem ? Egybe kell 360 napnak lennie?
Csak mert a 17. pontban lévő leírás nekem nem igazán világos. Nem értem hogy jött ki 11,77 hónap. Mikor 2014.04.01-es kezdtem és 2015.05.31-el fejeztem be.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1637) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv.

Szerintetek mennyire érdemes webfejlesztést, esetleg Java-t (OKJ) vagy Mudbox-ot (Autodesk Certified) tanulni?

Cél: otthonról végezhető munka, min. 130-150k bejelentett fizetés.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1638) F34R válasza Synthwave (#1637) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha valakinek bedolgozol es van mellette rendes portfoliod, referenciad akkor igen. Persze akkor sem az OKJ-sat.
Rendes certifikacio az persze mas teszta.

[ Szerkesztve ]

(#1639) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Azt hol tudom leellenorizni,hogy a munkáltatóm bejelentett e? És,h hány órába.
Köszönöm.

(#1640) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok
Biztos feljött már de megkérdezem mert telorol vagyok

Hogy megy a munkanélküli járadék osztása? Mennyit kaphatok hogy lehet kiszámolni?
Ha jól tudom 3 hónapig jár, bármikor lehet kezdeni ezt a 3 hónapot?

Xbox One: bandymnc

(#1641) #31600896


#31600896
törölt tag

Én is erősítem a munkanélküliek táborát 1 éve. 2 diplomával ez van...
27 évesen egy fillér nélkül ebben a pénzéhes világban nagyon kellemetlen élni. Kb 350 helyre jelentkeztem már, de hiába...

(#1642) sandró60 válasza #31600896 (#1641) üzenetére


sandró60
addikt

Álítólag sokan mennek 2-kezi munkásnak.Próbáltál te is valami ilyen tovább képzést?Lehet,hogy most nincs arra a diplomára szükség.Én egy 45-évet ledolgozott esztergályos szakmunkás vagyok.Most 70-évesen is néha beugrok dolgozni.A 90-es évekbe voltak a gyár bezárások még akkor is találtam munkát.Rugalmasnak kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Ryder62 válasza bandi0000 (#1640) üzenetére


Ryder62
őstag

Szia!

365 ledolgozott napod kell hogy legyen az utolsó 3 évben. Minden 10. ledolgozott nap után 1 járadék nap jár. Legfeljebb 3 hónapig fizetnek járadékot.

(#1644) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Én is a munkakeresési járadékkal kapcsolatban kérdeznék. Nálam a szitu a következő: Júniusban végeztem az egyetemmel, a diákom okt 31-ig érvényes. Viszont 2,5 évet dolgoztam diákként, ahol júli végéig voltam. A kérdéseim:
1. Az igaz, hogy amíg a diákom érvényes, addig nem kaphatok járulékot?
2. Diákként való munka beleszámít az elmúlt 3 évbe?
3. Szumma-szummárum: Van-e - a fent leírtak fényében - lehetőségem járulékot kérni és a igen akkor mikor (diák lejárta után v előbb is)?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1645) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

1.5 hónapja én is meló nélküli lettem. Azóta volt bőven időm átgondolni, hogy mit is szeretnék a továbbiakban. Én valami karrier módosításon töröm jelenleg a fejem és ezzel kapcsolatban, hátha, tud itt vki tanácsot adni. :)) (Remélem jó topikba írok. :) )

29 éves vagyok, van egy közgáz diplomám szállítmányozás-logisztika specializációval, angolul tárgyalási szinten beszélek kb. E területen belül is dolgoztam 6.5 évet. Több okból is kifolyólag megvizsgálnám a lehetőségét a karrier / pálya módosításnak, és egy ismerős ajánlása végett, került a látóterembe a projekt menedzserkedés. Ezzel kapcsolatban nézegettem a képzéseket, és hogy őszinte legyek, nem igazán tiszta, hogy mit is kellene tudni / tanulni ehhez. Esetleg van itt, aki jobban képben van a kapcsolódó képzésekkel? Ilyen 2 éves FSZ és diplomázásban nem gondolkozom jelenleg, arra már nem igen szánnék rá éveket így 30 felé... :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#1646) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak érdekességként írom le, hogy ilyen is van: x embernek 8 órás, határozatlan időre szóló munkaszerződése van, főnök viszont takarékoskodni akar, és egyszer csak szól, hogy mától 4 órára vagy bejelentve. :Y

(#1647) #67688960 válasza TheProb (#1644) üzenetére


#67688960
törölt tag

munkaügyi hivatalt kérdezd
akikel én beszéltem készségesen válaszoltak

(#1648) Ryder62 válasza Fred23 (#1646) üzenetére


Ryder62
őstag

Jó főnök, akkor négy órát dolgozok. Undorító ami ebben az országban megy.

(#1649) t420s


t420s
aktív tag

Munkahely agóniája? Sorolom a jeleket-mi a diagnózis szerintetek? Meneküljünk?

Nonprofit szervezet, mely főleg állami apanázsból élt, de ez a politikai széljárás miatt elapadt, csökkent.

Mi történt tavaly óta?

- bérelt épületben van a cég, havi nem kevés bérleti díjjal, mely lassan fél éve nem kerül befizetésre, az önkormányzat fenyeget hogy kirak

- minden létező közműnek tartoznak csak idén 2x került kikapcsolásra az áram (majd vissza amikor mégis fizettek)

- a gázművek leválasztott a hálózatról is, nem csak simán elzárta a gázt

- a céges menzát adó cég szerződést bontott mert nem fizettek

- a takarító cég szerződést bontott mert nem fizettek

- több embernek felmondtak mert nem bírták őket fizetni (de az a kamu hogy erőforrás-optimalizálás folyik na persze)

- állandóan késnek a fizetések nem jön meg időben nem jön meg összegben több részletben késve-csúszva jön

-nyárra előirányzott tatarozás lett volna, lefújva, 1 vödör festéket se kapott a karbantartó

Kb ez a helyzet.

Na diagnózis? Meddig húzza még a cég?

Meneküljön aki még itt dolgozik, ne is várja meg, míg bedől az egész?

(#1650) oszi666 válasza t420s (#1649) üzenetére


oszi666
őstag

Szerintem az a kérdés, hogy az alapján amit leírtál még kérdéses hogy mennyi van hátra?..

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.