Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) ragazzo válasza Algieba (#249) üzenetére


ragazzo
őstag

Az biztos hogy nem gyakori.Akkor elégé meglehetnek szorulva,vagy valóban te kellesz nekik.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#252) regent válasza Algieba (#249) üzenetére


regent
aktív tag

Próbálj meg velük kitöltetni egy kérdööívet az interjú elején, amiben olyan kérdések szerepelnek, hogy:
1. Gyöözzön meg egy legfeljebb 3 mondatban, hogy nekem az ön cégére van szükségem.
2. Mi a kedvenc színe?
3. Sorolja fel az ön cégének legnagyobb hibáit.
4. Sorolja fel az ön cégének legnagyobb erényeit.
5. Ön egy jó vesztes?
6. Ön boldog?
7. Hol áll az energiaszintje?
8. Gondolja, hogy ön versenyképes?
9. Ön már volt olyan pozícióban, hogy embereket bocsáthatott el?
10. Miért rúgta ki azokat az embereket?
11. Meséljen nekem arról az időről, amikor gondjai támadtak a döntésképességével!
stb...
Ha valóban téged akarnak ez a legkevesebb. :)))


<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#253) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Voltam az állásinterjún, de (hüh, de finyás leszek tartós munkanélküliként) a pékségtől alig 5 méterre van egy másik pékség, velük szemben egy büfé, és tőlük 50 méterre meg a Tesco.
Hááát, mekkora forgalomra lehet ilyen helyzetben számítani? Meg tud-e élni a bolt vagy sem?

Inkább visszatérek a kertembe, és zöldbabot termesztek észt vesztve. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#254) Algieba válasza regent (#252) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Elmentettem a kérdéseket, legközelebb elsütöm őket. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#255) ragazzo válasza Algieba (#253) üzenetére


ragazzo
őstag

Ezek szerint nem sikerült a dolog?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#256) net84 válasza regent (#252) üzenetére


net84
őstag

egyébként hülyeség vegyítve némi pszichológiával, nagyon sok helyen alkalmaznak ilyen és ehhez hasonló kérdéseket...
Velem a 4. kérdésig nem lenne gondjuk (ha nekem tennék fel egy állásinterjún), onnantól lehet, hogy megismernék, hogy milyen egy hirtelen haragú ember...

A Párom anno jelentkezett egy fejvadász céghez valami kapcsolattartó/ügyintéző munkakörbe. Nem szolt akkor, mikor ott voltunk, csak mikor hazaértünk, hogy olyan kérdésekre kellett válaszolnia, hogy milyen a szexuális beállítottsága vagy hogy milyen a szexuális igénye, stb. meg volt mellette ezeközül a baromságok közül jópár, meg jópár más hülye kérdés. Na akkor nagyon felnyomták bennem a pumpát...
Egyesek mit képzelnek magukról? Azt hiszik, hogy ők szarták a spanyol viaszt és én csak egy lúzer munkanélküli vagyok...na tegyen fel egy ilyen kérdést és nemhogy spanyolviaszt, hanem egy 46-os bakancsot is kényelmesen ki fog tudni szarni!!!

Read only...

(#257) Algieba válasza ragazzo (#255) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy hogyan sikerült. Majd visszahívnak. :DDD
De a délelôtti óta még egy ''interjú'' beugrott. Presszóba mehetnék napi 4.000-ért plusz az aprós.
Na, azért ez milyen dolog. Egyik 5-18h-ig két nap, a másik 8-22-ig váltva a napokat. Izé, és hol van a napi 8 óra munka?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#258) deniro2 válasza Algieba (#257) üzenetére


deniro2
senior tag

A napi 8 óra már régen volt, vendéglátóiparban meg soha. A napi 4000 + jatt nem rossz, ha forgalmas a hely, haverom 30 ezer/hó kap hivatalosan egy kávézóban (nem tom hány órára van bejelentve) és 130 körűl visz haza.

(#259) ragazzo válasza net84 (#256) üzenetére


ragazzo
őstag

Ezeknek a számodra is hülye kérdéseknek nagyon is van értelmük.Sajnos én sem tudom, hogy mi,de a kiválasztás során feltehetnek ilyeneket.Ez pszichológia a javából.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#260) net84 válasza ragazzo (#259) üzenetére


net84
őstag

a pszichológiai felfogásom ne firtassuk...
a lényeg, hogy megfelelő felkészültséggel akár egy pszichológus is irányítható
igazából ilyen kérdésekre lehet olyan választ adni, hogy elbírálásnál pozitív legyen
azt nem mondom, hogy engem nem lehet csőbe húzni, de ahhóz nagyon jó kérdések kellenek... :DDD
a válaszok is lehetnek pusztán pszihológiai alapúak...tapasztalat... nem egyszer voltam piciológusnál beszélgetni és van tapasztalatom benne...

egyébként nem hülye, hanem felháborító a kérdések nagy része!

[Szerkesztve]

Read only...

(#261) ragazzo válasza net84 (#260) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát valszeg engem is felháborítana az hogy mennyi életet élek a feleségemmel egy héten, vagy a f...om mérete,stb.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#262) SPDeluxe1.0 válasza net84 (#260) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Totál behalok azokon amiket leírtok,ilyenek vannak egy ilyen felvételin??Még soha nem jártam ilyenen,egyszerűen odamentem a 'kiszemelt' (inkább ajánlott) céghez,és ennyi.Pár szó a humánerőforrás igazgatóval.Ha megfeleltem nekik jó,ha nem,akkor fityma,go egy másikhoz.Most egy húzósabb,de fasza beosztásom van,és hálistennek eléggé jó lóvéval is el vok látva a beosztás mellé :) ,egy alkatrészraktárban logisztikai teendők napiszinten való ellátása,és az összes fém-műanyag-színesfém alkatrész gyártásának nyomonkövetése a feladatom.Kimondott jövőképem itt sincs,hiszen manapság nem lehet/szabad alapozni biztos munkahelyre,és Superman hozzászólása is jó példa arra,hogy gyakorlatilag ilyen nulla indokkal is kirakhatnak valakit.Lehet mákostészta vagyok,és azért jött össze mindig idáig ? (és persze ezután is :) )Nemtom,de hajlok afelé hogy azt higgyem,hogy Győrben télleg jóval több munkahely van mint az ország keletibb felében,és szvsz ez is közrejátszik a könnyebb munkahely szerzéshez.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#263) corlagon válasza SPDeluxe1.0 (#262) üzenetére


corlagon
senior tag

Multinál picit máshogy megy azért a dolog, főleg ha felelősséggel járó pozícióra jelentkezel, alap dolog h ilyen kérdésekre felkészülsz.
Ez sem csodaszer egyébként, össz arra szolgál hogy a nem megfelelő embereket (pl. hirtelen haragú :) ) kiszórják már első körben, ne kelljen időt vesztegetni rájuk az interjún / AC-n.
Olyat, hogy pl. milyen a szexuális beállítottságod, komoly helyen úgysem fognak kérdezni, ha igen, akkor meg elhárítod a választ.

(#264) amargo válasza SPDeluxe1.0 (#262) üzenetére


amargo
addikt

Nálunk tavaj volt egy eset, ahol az egyik - mellesleg vezető beosztású - kollegám, majdnem elszólta magát egy megbeszélésen és olyan infókat adott volna ki, amit nem lett volna szabad az alvállalkozó felé. Utána beszélgetés volt Vele és megemlítették, hogy nem sok kellet, hogy másnaptól ne kelljen jönnie.

Sajnos nagyon tisztában kell lenni egy múltinál, hogy kinek mit mondasz és legfőképpen, hogyan - kivéve, ha nem Te vagy az atyaúristen ott, mert itt nálunk az a személy mindenkit lenéz.. - ezért és ilyenekért kell mihamarabb kiismerned magad a cégen belül.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#265) net84 válasza corlagon (#263) üzenetére


net84
őstag

Olyat, hogy pl. milyen a szexuális beállítottságod, komoly helyen úgysem fognak kérdezni, ha igen, akkor meg elhárítod a választ. - egy országos hálózattal rendelkező nagynevű fejvadász cég... télleg nem komoly hely, álhárítani meg nem lehet, ha kapsz választási lehetőséget is...
pl. hirtelen haragú - az általános kérdésekkel nem húznak fel, max egy kicsit megbolygatom az elméleti elemzését a válaszokkal (ez a pszichológia oda-vissza működik)
egyébként az általam kifogásolt kérdésekre (és itt nem csak az általam említettek vannak) 3 ''reakció'' van:
1. az alany válaszol, de megaláztatva érzi magát, és ez látszik is rajta (tökéletes beosztott, mert egyszerűen irányítható)
2. az alany válaszol, szemrebbenés nélkül, mintha neki ez egy természetes kérdés lenne, nem foglalkozik a tartalmi részével (megfelelő kis és középvezetői szerepre)
3. az alany nem válaszol, és itt viszont megint külömbséget lehet tenni:
a. sértődötten távozik, talán kikéri magának a kérdést (labilis, később lehet belőle 1. vagy b. / c.)
b. felháborodik a kérdésen, számonkér, mivel a kérdezők nagy része erre nincs felkészülve, a meglepettség rajta is látszódik, vagy válaszol vagy nem, de az alany távozik (alkalmas lehet akár felsővezetésre is)
c. gúnyosan/durván visszakérdez, ha a b variációra fel is készült a kérdező, erre szinte lehetetlen... (multinál munkára gyakorlatilag alkalmatlan, de cégvezetésre - nem multi, de akár saját, akár más tulajdonú - alkalmas lehet)

Egyre jobban azon vagyok, hogy multinál nem fogok (eddig sem nagyon akartam, de hát a szükség nagy úr) elhelyezkedni... egyszerűen nem illik bele az én ''munkamorálomba'' ! Nem sokmindent tűrök el a ''felettesemmel'' szemben, max annyit, amennyit a törvény is megenged neki.
Munkaidőn (nem a cég területén) kívül pedig nem a felettesem, hanem egy egyszerű hétköznapi ember...

...le lehet hülyézni, lehet mondani, hogy nem vagyok normális, de ez az én véleményem...minden ember más, van akinek megy, van akinek nem...
nincs bajom azokkal, akik multinál dolgoznak, nekem csak a rendszerével van gondom

Egyébként nemtom mennyire lehet még előásni, de lehet érdemes lenne rákeresni a guglival:
''Szombathely, verés, alkalazott/dolgozó, multi/multinacionális, felettes''
nemrég olvastam, hogy lezárult a ''dolog'' és a céget erősen megviselte a végeredmény anyagilag

sorry a hosszaságért, de nem áll szándékomban többet erről nagyon beszélni

[Szerkesztve]


Jelenleg olyan döntés elött állok, hogy könnyűgép kezelő képesítést szerezzek (és a szakmámtól eltérő munkát vállalok, de jó fizetésért) vagy kereskedő-boltvezető tanfolyamra jelentkezek (fél év) és akár vállalkozást is indíthatok, vagy résztvehetek egy számítástechnikai cég megalakulásában...
a másodikat a hossza miatt egy kicsit rizikósnak tartom, az elsőről még nemtok semmi részleteset.

[Szerkesztve]

Read only...

(#266) corlagon válasza net84 (#265) üzenetére


corlagon
senior tag

egy országos hálózattal rendelkező nagynevű fejvadász cég... télleg nem komoly hely, álhárítani meg nem lehet, ha kapsz választási lehetőséget is...

Egy fejvadász cég ******, én sokezres multik HR-eseire gondoltam, na azok tennének fel ilyen kérdést, rögtön agyvérzést is kapna a külföldi főnök (főleg ha politikailag hú de korrekt országból való).
Miét ne lehetne elhárítani? Én amikor a jelenlegi helyemre jöttem, simán visszaadtam az interjún egy kérdést (persze full udvariasan), a leendő főnököm főnökének a szeme se rebbent.

Semi gondom nincs a hsz-ddal egyébként, a multi tényleg nem mindenkinek való. Ha úgy gondolod hogy nem éreznéd jól magad, akkor minek erőltetni.

(#267) ragazzo


ragazzo
őstag

Van olyan valakiközöttünk, aki azt a feladatot kapta a munkaügyitől hogy kis füzetecskével rohangáljon cégekhez, és ''gyűjtsön'' pecséteket?Mert különben nem működik együtt kellő képpen.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#268) net84 válasza ragazzo (#267) üzenetére


net84
őstag

nekem van :DDD
havi kettő a minimum amit le kell adni, abból egy saját keresésű, nem lehet meghírdetett állás :( de nem kell pecsételtetnem, csak be kell írni a cég nevét, a kapcsolattartó/az a személy akivel beszéltem, dátum, a cég elérhetősége (telefon-mail-cím-stb), munkabeosztás
pecsét csak akkor kell, ha kiközvetítenek valahova, de akkor nem számít bele az a fenti kettőbe...

Read only...

(#269) ragazzo válasza net84 (#268) üzenetére


ragazzo
őstag

Tudom, hogy szükség van erre,de annyira megalázó lehet kuncsorogni a cégeknél.Meg mi az hogy nem lehet meghirdetett állás?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#270) net84 válasza ragazzo (#269) üzenetére


net84
őstag

szerencsémre eddig mindig volt olyan, hogy ismerős segítségével jelentkeztem olyan helyekre, amik nem voltak meghírdetve, nomeg szépen körbelevelezem a környék minden cégét, akik a számítástechnikában valamennyire is érdekeltek...
az is egy poén, hogy nem csak nem lehet meghírdetett állás, hanem csak a megjelölt formában kereshetem fel a cégeket (még szerencse, hogy bejelöltettem mindent: személyesen, telefonon, levélben, faxon, interneten), és csak a megjelölt munkakörökben kereshetek. Tehát hiába jelentkezek portásnak egy irodaházba, nem fogja elfogadni az ügyintéző, mert nem a megjelölt munkaköri besorolásba van (az-az nem a végzettséghez tartozik).

A mostani ügyintézőm meg egy bal*asz. Multkor azért kaptam lebaszást, mert egy nappal korábban hívott be (nekik a számítógépes rendszerben előre meg kell adniuk, hogy kit mikorra hívtak vissza), mint amit nekem a könyvembe bepecsételt... nomeg teljesen úgy néz ki mikor tölti ki a papírt a lejelentett munkákról, mintha egész hónapban arra a kettő állásra adtam be pályázatot...
ja és a legjobb, hogy most jár le a 3 hónapom, utánna már nem kapok elhelyezkedési támogatást (régen munkanélküli segélynek hívták), de havonta meg kell jelennem és bemutatnom a 2 munkahelyet...
jövő hét elején megyek be hozzá, és kiverek belőle valami tanfolyamot, amit végre támogatnak és nem nekem kell oktatót keresnem...

egyébként most eljutottam arra a szintre, hogy nemérdekel, hogy nem tud alkalmazni, de legalább had adjam be az önéletrajzom és írjam be, hogy jelentkeztem...

[Szerkesztve]

Read only...

(#271) tiv61us válasza net84 (#270) üzenetére


tiv61us
őstag

Te egykoru vagy a gyerekemmel, O hetfon kiment a semmire Londonba, holnap mar dolgozik, nem konyvecskekkel rohangal
jo par ev amerika utan...
no offens, ha pl mar van csaladod akkor plane nem:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#272) net84 válasza tiv61us (#271) üzenetére


net84
őstag

mi a párommal csak a szomszédba készültünk (ausztria/németo.), de neki most sikerült elhelyezkednie, tehát egyelőre ez most kilőve
ha egyedül lennék, valószínű, hogy dobbantanék én is... így viszont most maradok :(

Read only...

(#273) tiv61us válasza net84 (#272) üzenetére


tiv61us
őstag

Ertem, tenyleg nem offense volt, de sokszor az az erzesem, hogy mindenki ott akar dolgozni ahol eppen lakik, pedig ott kell lakast keresni ahol munka van, igy gondolom

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#274) net84 válasza tiv61us (#273) üzenetére


net84
őstag

igaz engem is sokat kellett győzködni, de bentlettem volna egy költözésben... közben nézegettem máshol is, nem kizáró, ha utazgatni kell a munka miatt, bentvolt a költözés országon belül is, de Pest fele nem akartunk menni, Gy-M-S megyében az elmult hónapokban 2 állást találtam, ami kb. jó lett volna a végzettségem alapján, abból az egyik kiesett, mert 3 külömböző nyelvet kellett volna tárgyalóképesen beszélni/írni (még a németet megoldom kb fél év alatt, az angollal megértetem magam szóban most is ha nagyon kell, de még 1 nyelvet megtanulni, na az már nekem kicsit sokk) a másik lehetőség meg valami olyan településen lett volna, ami rajt sem volt a térképen normálisan...

Read only...

(#275) tiv61us válasza net84 (#274) üzenetére


tiv61us
őstag

en meg most is boven a vegzettsegem alatt dolgozom itt amerikaban, de dolgozom, van penzem, elek, szoval en ugy vagyok vele, inkabb itt, vagy akarhol melo, mint segely
raadasul meggyozodesem, hogy tulkepzes van otthon, igy egyre nehezebb lesz elhelyezkedni
bartenderkent is lehet dolgozni, es tudnad milyen jol fizet:)
meg hat lehet varni az igazi melora, csak kerdes meddig

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#276) net84 válasza tiv61us (#275) üzenetére


net84
őstag

gondolom, nem azért a pénzért dolgozol kint, mint itt dolgoznál hasonló munkakörben :DDD

Dolgoztam az építőiparban évekig, nem bánom, szerettem csinálni és jó pénz volt, még akkor is, mikor egy egyszerű sm voltam...később meg már elég sokminden ment és csináltam is (falazás, hidegburkolás, beton/vakolóanyag keverés, előkészítés, és megtanultam festeni apósom révén). A gáz az, hogy ott sincs most semmi lehetőség, eléggé pang az is, én meg 1,5 évet kihagytam, hely nemnagyon van..

Nem várok már régóta az igazi melóra...most vagy kereskedő boltvezető képzést újítok be (lássuk be, hogy ezzel sem biztos, hogy sokat segítek magamon, de később még jól jöhet) vagy pedig könnyűgépkezelői képesítést szerzek és elmegyek targoncázni egy raktárba (erre most elég sok embert keresnek normális fizetéssel, de feltétel a targonca vezetői engedély)

Read only...

(#277) tiv61us válasza net84 (#276) üzenetére


tiv61us
őstag

GO WEST!

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#278) net84 válasza tiv61us (#277) üzenetére


net84
őstag

egyszer biztos :D

Read only...

(#279) ragazzo válasza tiv61us (#273) üzenetére


ragazzo
őstag

Teljesen igazad van.Ezt már én is írtam egyzser,de nem aratott osztatlan sikert.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#280) tiv61us válasza ragazzo (#279) üzenetére


tiv61us
őstag

Igen, van egy erdekes jelenseg a Foldon, amit meg 20 eve sem gondoltam volna /mondjuk 15 mar igen:)/ amit ugy hivnak globalizacio. Az unokad szerintem mar ugy fog allast keresni, hogy feljon a netre es ha eppen Sidneyben talal maganak kedvere valot, akkor masnap odarepul.
Ma meg otthon a tobbseg kinyitja a helyi nepujsagot, es ha nincs az utcajaban melo, akkor var tovabb, pedig mar fel europa szabad melo szempontjabol.
Itt az USA-ban nem problemaznak, ha van valami kedvezo lehetoseg kiberelnek egy kamiont, bepakolnak, oszt gyerunk.
/ mondjuk munkanelkuliseg itt is van, mert amerikai meg nem vallal be mindent/

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#281) ragazzo válasza tiv61us (#280) üzenetére


ragazzo
őstag

Ezek szerint te kint élsz/dolgozol?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#282) tiv61us válasza ragazzo (#281) üzenetére


tiv61us
őstag

yeahh

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#283) qtrica válasza tiv61us (#280) üzenetére


qtrica
aktív tag

Most akkor megint jöjjön a kalandozások kora?Nem kellene itthon megteremteni a jólétet?Esetleg Európa közepének lakatlannak kellene lennie a globalizáció miatt? :(

Yoda Jr.

(#284) tiv61us válasza qtrica (#283) üzenetére


tiv61us
őstag

hat nem igazan ertetted mit akartam mondani, valszinu rosszul fogalmaztam
szoval tegyuk fel, hogy en kisparnahajtogato akarok lenni, ez a vagyam, ehhez ertek, ez eletem celja
de alsopaplanon nincs ilyen allas
felsopaplanon sincs
most megvarhatom a joletet, vagy elmehetek nagydunnyhasra, mert ott eppen engem keresnek, bar lehet kicsit messze van
aztan azt is tehetem, hogy alsopaplanon vallalok be valamit, amit nem szeretek, de csak az van es kell a penz
ma mar lehet valasztani es ez nem kis dolog
ps. europa kozepe sosem lesz lakatlan, Europa es az USA tolja elore a vilagot, de a mai vilag megkovetel valamennyi mobilitast, vagy alkalmazkodast, ez van.

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#285) qtrica válasza tiv61us (#284) üzenetére


qtrica
aktív tag

Tiszteletem mondandódnak.Szvsz a probléma gyökere ott van, hogy idehaza lenne igény szakemberre minden szinten, de nincs igény az ellentételezésre.Valakik évtizedek óta azt hiszik, illetve szeretnék elhitetni Velünk, hogy nem igazán vagyunk piacképesek mint munkavállalók.Lépten nyomon olvasom, hallom hogy szakember hiány van, mégsem tudnak elhelyezkedni az emberek.Aki munkát talál, azt pedig bőven alul fizetik.

Yoda Jr.

(#286) tiv61us válasza qtrica (#285) üzenetére


tiv61us
őstag

nezd qtrica neked vegulis igazad van, csak az a helyzet, hogy mi nem csak az elmult 50 ev kommunista multja miatt vagyunk lemaradva, meg meg a 2 vilaghaboru,nem beszelve ipari forradalom, parizsi forradalom,/ezek csak cimszavak/ de mar eleve akkor jottunk ide, amikor mashol mar a keresztenyseg viragzott, mi meg nyilaztunk.
ettol meg kereshetnenk annyit mint londonban ,de nem keresunk
hogy egyszer utlerjuk-e amit akarunk, abban sem vagyok biztos, mert van aki meg minket akar utolerni, mert azert boven vannak mogottunk
en ugy dontottem nem varom meg a vegeredmenyt, a Szozatot ismerem, a Himnuszt megkonnyezem, de nekem csak 1 eletem van, azt mar itt elem
akit meg alulfizetnek az megerdemli, mennyen oda ahol megfizetik

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#287) tiv61us


tiv61us
őstag

ja es ne gyere azzal, hog akkor magyarorszag kiurul, itt dolgozik amarikaban fel mexico
a penz megy nekik haza, igy aztan meg tobb gyereket vallalnak, stb...

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#290) qtrica


qtrica
aktív tag

Maradjunk talán ebben a totyik témában, hogy idehaza miért nem működik a munka adás-vállalás.Külföldi okosságokra van másik totyik.
Kiváncsi lennék olyan véleményre ami a magyar nagyvállalkozói kőrből kerül ki pro és kontra.Érdekes lenne belelátni, hogy miért ilyen a nyereséghez képest a bérviszony.
Az azthiszem tagadhatatlan, hogy vannak nagy nyereséggel működő cégek, mint pl. a MOL.Mennyire tartja fontosnak a megbecsülést a dolgozói felé?

Yoda Jr.

(#291) tildy válasza net84 (#272) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos hadd írjak én is egy-két dologt.
Párom most váltott munkahelyet, rögtön 2 hónap németországi betanulással kezd. Az egy dolog, hogya fizu több, de világot is lát. Én ha szerencsém lesz, jövő évbnen már Amerikában (vagy Angliban) dolgozom. Párom nemhogy enged, hanem szinte küld is, hogy ''csináljam meg a szerencsém''. Pedig nagyon szeretjük egymást, lassan 8. éve, hogy egytt vagyunk.
Ebből 7et élettársként éltünk. Ha valamelyikünknek sikerül kinn elhelyezkedni, akkor nemsokkal rá menni fog a másik is. Itthon nem lehet jutni egyről a kettőre normálisan:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#292) ragazzo válasza tildy (#291) üzenetére


ragazzo
őstag

Annyi biztos, hogy itthon csak azok jutnak valamire, akik törtetnek előre, és mindenkit eltaposnak.Meg akik jól tudnak sikkasztani, és másokat átverni.Szomorú,de ez van. Nem tudom, hogy azok a ''szimpatikus fiatalemberek'' akiknek 5cm vastag lánc lóg a nyakukban, és 25MFt-os mercivel járnak, vajon miből van nekik erre?Biztos nem a napi nyolc órából...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#293) qtrica válasza ragazzo (#292) üzenetére


qtrica
aktív tag

Igazságod vagyon! :C Esetleg szeretnénk tudni a módját, hogy hogyan csinálják?Nem hiszem hogy a munka szó a klasszikus értelemben fedné a tevékenységüket. :(

Yoda Jr.

(#294) net84 válasza tildy (#291) üzenetére


net84
őstag

hasonló rendszer nálunk is felmerült, de most a Páromnak sikerült találnia egy jónak nevezhető munkát (egy autókereskedelmi cégnél a német beszerzésért felelős)...
most én is itt keresek valami főállást... és nem kifejezetten a szakmámba

ragazzo - nem, az ilyen emberek ált. napi nyolc órát sem dolgoznak...

Read only...

(#295) gaben válasza ragazzo (#292) üzenetére


gaben
aktív tag

Szerintem bérelik :D

(#296) regent válasza ragazzo (#292) üzenetére


regent
aktív tag

Van igazság abban amit mondasz, de azért ne menjünk bele ebbe a mindig mások a hibásak szövegbe!
Tapasztalataim szerint nagyon sokan elkezdik ezeket a mantrákat amint nem sikerül valami úgy ahogy elképzelték.
Ilyenkor jön az, hogy nem azért nem kaptam meg a munkát, mert alkalmatlan vagyok, hanem azért mert az a másik benyalt a föönöknél, vagy rosszabb esetben jönnek a judeobolevista öszeesküvés elméletek, amik (az összeesküvések) mind azt hivatottak megakadályozni, hogy ÈN munkához jussak.

Csak azt akarom mondani, hogy ez bizony vastagon önsajnálat/sajnáltatás. Tapasztalataim szerint nem jellegzetesen magyar jelenség, de nálunk (is) bööven terem. :)

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#297) tiv61us válasza Kalandor (#288) üzenetére


tiv61us
őstag

''egyszerre irigylem és ''megfejcsóválom'' azt, amilyen gyermeki egyszerűséggel (korod ellenére) tekinted a világ kérdéseit.''

muhaha, ez kulonostn tetszik :DD :))

ja es annyit a lenyegrol, teljesen tisztaban vagyok vele, hogy mindenki nem mehet ahova akar, akinek kisbabaja van, beteg szulo, ezer akadaly, csak amit en visszaolvastam par oldalt, ott fiatal eleteros emberek nyafogtak, hogy nincs melo, meg mert a baratnom, meg stb. innen indult, ma mar a lehetosegek szinte korlatlanok, regen ki sem mozdulhattal az orszagbol erre akartam felhivni a figyelmet
es ha mar szemelyeskedtel a gyermeki egyszerusegemmel kerultem olyan helyzetbe 30 folott, hogy kijottem ugy, hogy 2 szot tudtam angolul yes, es no, de a masodikat nem is jol, mert azt hittem nem -et jelent, de kiejtve azt jelenti, tudom.:)
pedig maradhattam volna, biztos talaltam, volna elobb utobb melot, de akkor nem volt, megszunt az ujsag ahova irtam, olyan ujsagnal nem volt hely ahova mehettem volna, barmelyikhez meg nem mentem.
most meg itt tartok, ahol.
tovcabbi jo munkahelykeresest mindenkinek, nincs is szarabb mint melo nelkul, raadasul konnyen hozzaszoksz

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#298) ragazzo válasza regent (#296) üzenetére


ragazzo
őstag

Köszönöm hogy aggódsz értem, szerencsére van munkám.Csak azért írtam, mert dühít a dolog. A feleségem 6+5év tanulás után is csak nettó 100-at keres, míg egy ilyen senkiházi napi 100-at. A fekete munkával foglalkoztatott kőművesekről nem is beszélek.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#299) net84 válasza tiv61us (#297) üzenetére


net84
őstag

''2 szot tudtam angolul yes, es no, de a masodikat nem is jol, mert azt hittem nem -et jelent, de kiejtve azt jelenti, tudom''
akkor mehetek én is, ennyit tudok én is :DDD (na jó kicsit többet)
már pumpálom a gumicsónakot...

''nincs is szarabb mint melo nelkul, raadasul konnyen hozzaszoksz''
az első pár hétbe télleg örültem a nyugalomnak, főleg, hogy kihagyhattam a karácsonyi és a két ünnep közötti idegeskedést (mikor érek haza, mennyi marha akar ilyenkor még vásárolni, stb.)

2 hete viszont már egyszerűen nem bírom itthon, ma is a falat kapartam...igaz, hogy megcsináltam/megcsinálok minden elmaradt itthoni munkámat, de már nincs pénz, hogy folytassam :(

Csütörtökön megyek a munkaügyibe, keresek valami rövid ''továbbképzést'', hát az segít valamit...ha az sem, akkor megyek ipari alpinistának, vagy favágónak... :DDD

Read only...

(#300) ragazzo válasza net84 (#299) üzenetére


ragazzo
őstag

Teljesen természetes folymat amit írsz.Először az ember szabadnak érzi magát mint a madár,de aztán elfogy az otthoni munka-na meg a pénz-, és akkor már jó lenne dolgozni.Lehet hogy rögtön jobb, ha elmész favágónak, mert a munkaügyis képzések nem sokat érnek.Vagy célszerűbb lenne egy nem támogatott képzésre beiratkozni, amivel legalább eltudsz helyezkedni.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.