Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) Fisha válasza Rick (#597) üzenetére


Fisha
őstag

Es hany eve kezdtel bele, nomeg hogyan? Mikor, mitol futott be igy a dolog?

(#602) amargo


amargo
addikt

Én még nem tudom mennyire van létjogosultsága annak, hogy ide írok, de tegnap bejelentették, hogy 3x is befuccsol a projek, amin dolgozom. A vicc az egészben, hogy csak ez: ''idéglenesen befagyasztják'', tudom kormányváltás.. nehézségek.. stb.. aztán most beakarnak szervezni más területekre is, ''mert elveszíteni nem akarnak'' jelligével.. de persze mentem inteview-ra mintha mostkezdenék.. atya világ én állítottam be a gépeiket és hoztam össze a kétrendszert.. erre megkérdik: ''mit gondolok mennyire vagyok tapasztalt?'' persze hozzá tették, csak azért kérdezték meg, mert meg kellet.. kellet?

Leginkább az dühít, hogy mindez a kormány váltásnak és a vezetőinknek meg a megrendelő vezetőinek köszönhető... lehet a kármokodós topickba kellet volna írni, kicsit szaftosítva.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#603) Rick válasza mahatma (#600) üzenetére


Rick
tag

idéznék magamtól:


tehát, mégegyszer mondom, tisztelem és becsülöm azt, aki 200 órát dolgozik 70 ezerért



mégegyszer. nem tartom nagyra magamat, és tisztelem azt aki becsületesen dolgozik. miről beszélünk??? :F lehet, hogy tényleg túlérzékeny vagy..én ezzel senkit sem szerettem volna megbántani, sőt, továbbmegyek, esetleg ötletet adni, vagy valami kis szikrát gyújtani ott, ahol lehet.

(#604) Rick válasza Fisha (#601) üzenetére


Rick
tag

a szerszám több, mint egy éve megy, messze van még a befutástól, a ruhanemű biznisz másfél éves dolog, a banki dolgok meg január 4én alakultak, előtte persze mindig volt más olyan dolog, amit érdemes volt csinálni, de mostanára ezek lemorzsolódtak. én nem azt mondtam, hogy halálra keresem magam, csak azt, hogy sokkal többet keresek, mint egy átlagfizetés. persze, ma már másképp látom a sokat keresni kifejezést, de higyjétek el, 3 éve volt még, hogy 25 ezret kaptam karácsony előtt fizunak. ekkor kezdtem besokallni. de azt mondhatom,, bárki bármit csinál, csak jobban jár, mintha másnalk dolgozik.

és azt gondolom, nem a japán kukásról kell beszélni, aki lazán összedolgozik havi 1-1.5 milla értékű jent, évente 2x nyaral valahol, mindene zsír új, 2 évente autót cserél....meg a német melósról, aki 8 óra alatt annyit keres, mint itt 2 heti fizu? beszélj a nagymamáról, aki 25 ezret kap nyugdíjnak, és a tejespult mellett majszolja a kiflit, mert nincs pénze megvenni.

(#605) Fisha válasza Rick (#604) üzenetére


Fisha
őstag

Okok. Csak azert erdeklodom ilyenekrol, mert szerintem egy vallakozasnak az a legnagyobb problemaja, hogy munkat/keresletet kell talalni. Nagyon joleso erzes lehet belegondolni, hogy fu dejo lenne ezt-azt eladni, ezt-azt megicsnalni/megcsinaltatni, es mindezt ugy, hogy kozben a magam ura vagyok, es minden egyes filler az en zsebembe vandorol. Csak aztan ott omlik ossze a dolog, mikor az ember raebred, hogy hat a kutya sem kivancsi ram, a kutya sem akarja megvenni a cuccaimat, pedig masok ugyanezzel a cuccal, hogy meggazdagodtak. Szoval annyival nehezebb egy vallakozo dolga, hogy neki meg kell dolgozni azert is, hogy dolgozhasson. Persze ez ''csak'' eleinte problema, de hat pont ezen a szakaszon bukik el a legtobb ember. Ha mar beindul a dolog, akkor szepen muzsikalhat akar alkalmazottakkal is, es csoroghet a penz fagyizas kozben is akar.
Na ezert vagyok en oly' kivancsi erre a bevezetesi szakaszra.

(#606) Newl válasza Rick (#597) üzenetére


Newl
tag

Hi Rick!

Köszi hogy konkretizáltad a dolgot. Így már értem.
Elolvasva a hsz-ed arra gondoltam hogy biztos jó most neked de ahhoz amiket itt leírtál meglátásom szerint szükség volt komolyabb önerőre az induláskor. Itt arra gondolok hogy pl. addig nem adnak el nekem értékesítésre semmit amíg előre ki nem fizetem. Ahhoz meg hogy be tudjak lépni a piacra kell egyfajta induló termékkínálat. Szóval azt hiszem nem vagyok egyedűl a kijelentésemmel hogy sajnos sok jó ötlet van itt az emberek fejében de nem tudják elkezdeni a megvalósítást indulótőke hiányában. :((
A bankos topicban is volt hogy rémálom de igaz, csak akkor kapsz kölcsönt ha már van rá fedezeted - azaz van pénzed. Tehát akinek nincs pénze az nem juthat pénzhez. Akinek meg van, az meg még több pénzhez is hozzájuthat. :(((
De mindenesetre gratula a cégeidhez. Viszont szt se felejtsd el hogy más teetséges embereknek sokszor sanszuk sincs belekezdeni a fentebb említett okok miatt egy nagy haszonnal vihető vállalkozásba.

Üdvözlettel:

Newl

[Szerkesztve]

Mondom, Meseországban élünk.

(#607) erdey_a válasza Rick (#603) üzenetére


erdey_a
őstag

Megpróbálom vázolni, mi is az én problémám néhány hozzászólásoddal.

Az cseppet sem zavar, hogy neked nagyon jól megy. Örülök, hogy sikeres vagy és megteheted amit szeretnél.
DE:tisztelem és becsülöm azt, aki 200 órát dolgozik 70 ezerért

A 200 órát 70 ezerért dolgozó emberkék jellemzően sütit majszoló sétálgató vállalkozóknál dolgoznak, akik ''megvalósították önmagukat''. Csak azt elfelejtik, hogy a sütirevalót a 200 órát 70 ezerért dolgozó emberkék termelik meg. Lehet őket baleknak, szerencsétlennek vagy akárminek nézni, de tetszik vagy nem, te is, mások is, tőlük függenek.

Ha minden 200 órát 70 ezerért dolgozó emberke vállalkozna, akkor nem lenne senki, aki ''elvégezné a munkát''.

Akinek erre van ihletése, hogy vállalkozzon, hát tegye. Sok sikert kívánok. De a beosztottjait ne dolgoztassa 200 órában 70 ezerért.

Vagy lehet hogy akkor nem maradna sütire...

(kiegészítés: A fentieket nem (csak) neked szánom, mivel semmiféle információm nincs a vállalkozásodról és lehet (bízom benne), hogy te azon kevés emberek közé tartozol, akik megbecsülik a munkásaikat. Tapasztalatból mondom, ilyenből van kevesebb.)

Vérboci

(#608) tildy válasza regent (#579) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért megrt sok ember nem tudna jó vállalkozó lenni. Én sem. Túl sok dologra kell figyelni, amit egy cégnél megcsinálnak helyetted. (pl. bérszámfejtés, stb....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#609) Rick válasza erdey_a (#607) üzenetére


Rick
tag

látom, hogy mi a problémád, ezért mondtam, hogy akinek van kicsi esze, ne másnak dolgozzon. régebben én is így láttam a dolgokat mint te, vagyis most is látom, és ezért mondom, hogy keresse mindenki a kiutat...beszélnek itt a tvben 100ezres minimálbérről meg mindenről, de a nagy lóvé már sok zsebben benne van...pont erről beszéltem én isa, hogy aki sütit majszol, az más munkájából él. miért ne élhetne mindenki, ill. azok akik tudnak vállalkozni a saját munkájukból.

(#610) Rick válasza Newl (#606) üzenetére


Rick
tag

én azt gondolom, mindenki félre tud tenni kis pénzt, régen, mikor alkalmazott voltam, és 50-60Kért dolgoztam, az augusztusi 10 napos szabim alatt elmentem dolgozni, és volt olyan, hogy reggel héttől hajnal 1 ig nyomtuk,, utána reggel héttől megint este 10ig. nem volt hónapokon keresztül 1 pihenőnapom sem, mert 4kor befejeztem a melót, mentem este 8-9ig a másikba, hét végén megy minden nap nyomtam. akkor az a lehetőség volt adott, tehát mint mondtam és nem vagyok különb senkinél, és tudom honnan jöttem. szal, ha van az embernek 100-200 ezre, kis munkával van rá lehetőség, hogy havi 30-40%t kamatoztassa...

(#611) net84 válasza erdey_a (#607) üzenetére


net84
őstag

én átlag 180-190 (néha még többet is) órát dolgoztam 75-85k-ért...megelégeltem, hogy a főnököm sütimajszolására én keresem meg a lóvét (a bejelentésről meg ne is beszéljünk). Most próbálok én is ''előrelépni'' :(

A vállalkozással annyi a bibi, amit tildy is leírt, hogy sokmindenre kell odafigyelni, igaz a bérszámfejtést, adó és egyéb járulékszámítást, stb. célszerű egy könyvelő cégre bízni. Amit Newl kolléga is megemlített, az a pénz. Ugyanis mint az én is fentebb leírtam, 2 vállalkozási tervem is van. Az egyikhez akár tegnapra megvan a társ, de még mindig ott a kezdőtőke problémája. Úgy látom, ahhoz, hogy eliduljon valaki a piacon, az elején pénz-pénz-pénz és szakmai hozzáértés kell. Sajnos nekem csak ez utóbbi van meg, a többivel hadilábon állok. :( 1 misivel és 2 társsal már én is be tudnám röffenteni a szekeremet...de a bank szóba sem áll velem - nem mindha eddig is szóba állt volna velem :)

Read only...

(#612) erdey_a válasza net84 (#611) üzenetére


erdey_a
őstag

Na de mindenki nem vállalkozhat!!! :Y

A gyárakba kétkezi munkások kellenek. Nem az a megoldás, hogy a jelen cégemnél dolgozó 3000 ember mind vállakozó lesz. Ugyan mire vállalkozna?
Tisztességes fizetést kell adni nekik és kész.

Ha az összes butikos eladó szőke phitsa vállalkozó lesz, akkor ki fogja eladni a flitteres toppot? Miért nem értitek meg, hogy munkásra szükség van? Ez nem valami büntetés, vagy szerencsétlenség, hogy valaki dolgozik valakinek.
Csak meg kellene becsülni. Tisztes fizetést adni neki.
A vállalkozó egyen egy sütivel kevesebbet és azt adja oda a munkásnak és a végén mindegyik jól fog járni.

Vérboci

(#613) net84 válasza erdey_a (#612) üzenetére


net84
őstag

ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy jelenleg is alkalmazotti munkát keresek - egyébként nem vállalkozó szeretnék lenni, hanem céget alapítani (és ott dolgozni) társtulajdonosokkal
tudom nagyon jól, hogy ''munkásokra'', alkalmazottakra mindig is szükség lesz

Tisztességes fizetést kell adni nekik és kész.

ez így van!
de be kell látni, hogy Mo-n élünk! és amíg a főnökeink nagyot akasztanak és lehúzzák az állambácsit, meg mindenféle uniós támogatást igénybe vesznek, addig mi kisemberek minimálbérért dolgozunk napi 9-10 órát :(

és miért is jó az alkalmazotti viszony? Mert akkor minimális költségráfordítással másodállásra vállalkozóit váltanák ki...és igaz kicsit más formában, de kb ugyanazt tudnám csinálni, mintha cégbe lennék társtulajdonos és alkalmazott...igaz így a befolyt összeg is kevesebb.

Csak meg kellene becsülni. Tisztes fizetést adni neki.
A vállalkozó egyen egy sütivel kevesebbet és azt adja oda a munkásnak és a végén mindegyik jól fog járni


azzal, hogy kapok egy sütit a vállalkozótól, nem vagyok kisegítve :(
egye meg a sütijét! Nekem megy adja oda az árát :DDD

akik itt vitáznak, inkább próbálják ki, hogy milyen 200órát dolgozni 70k-ért, némi fizetésemelést kieszközölni, hogy legalább az inflációt és az árakat kövesse a bére...
természetesen nem kapsz, mert ha felmondasz lesz helyetted másik ember (balek) aki megcsinálja ennyiért - sajnos ez van !!! :(

Read only...

(#614) net84


net84
őstag

az imént hívott a ''kedvenc'' fejvadász cégem :DDD
anno hozzájuk adtam be először arra az ominózus műszaki rajzoló pozícióra a pályázatom, de a cég visszadobta, mert munkatapasztalatom nincs a programokkal (az elismertem, hogy a kért programoknak csak az egyikét ismerem 100%-osan, de mint kiderült a másikat majd csak most fogják bevezetni)

1-1,5 hete a cég személyesen meghírdette a helyi újságba szintén ezt a pozíciót...én meg voltam olyan gonosz ;] hogy beadtam ismét a pályázatom, igaz már személyesen nekik.
Mostmeg a fejvadászos csajszi közli, hogy felhívta őket a cég, ugyan igaz, hogy akkor elutasítottak, de most hogy megint beadtam a pályázatom az újságos hirdetés alapján, ezért mégis behívnának próbarajzolásra...
no majd meglássuk, mit is akrnak :)

Read only...

(#615) ragazzo válasza net84 (#614) üzenetére


ragazzo
őstag

Ha már behívnka, akkor a fél siker.Sok szerencsét arra a napra!

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#616) Predator...


Predator...
tag

Üdvözletem,sziasztok...

Idekerültem hogy ebbe a totyikba írjak....igen..''munkanélküli lettem'' azért tettem idézőjelbe mert pár napja jelentkeztem ki a suliból...nem ment úgy minden ahogy kéne és a szakma sem érdekel ezért nem is értem igazán h miért jelentkeztem erre a szakmára de már mind1....van egy szakközépiskolában szerzett érettségim...informatikai szakon.
Az ok nem az informatika volt amiért eljöttem a suliból hanem a technikum ami nem ifno hanem elektrotech baromság volt...na mind1...Linux-on kívül vágom a számítógépet...windows összes....hálózatok...meg minden egyéb....
a következő suliban ami szeptembertől kezdődik videó operatőr szakra megyek (ha felvesznek :F )...tehát munkát kéne addig találnom...ha valaki tud ebben segíteni kérem jelezze...

Előre is köszöntem...bye


UI.:(nyelv vizsga nincs)

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#617) regent válasza erdey_a (#612) üzenetére


regent
aktív tag

Igazad van, mindenki nem vállalkozhat. De talán van néhány ember itt a fórumon is aki jelenleg alkalmazottként dolgozik, valószínüüleg sokat, kevés fizetésért. A jelenlegi magyar (és európai) munkaerööpiaci helyzetben gyakorlatilag mindenféle biztonság nélkül. Ertem ez alatt, hogy hiába dolgozol ma egy cégnél (gyakorlatilag bármilyennél), nem tudhatod, hogy két év múlva ugyanitt fogsz-e dolgozni, esteleg egyáltalán lesz-e munkád.

Rick (értelmezésem szerint) azt propagálja, hogy aki nincs megelégedve ezzel a helyzettel, az változtasson rajta. De ne úgy, hogy elmegy egy másik céghez, ahol esetleg többet fizetnek, hanem hogy csináljon egy vállalkozást, találjon ki valamit, valósítsa meg, dolgozzon a saját ötletén, a saját zsebére.

Megbocsáss, de én a butikos szööke phitsánál igenis többre tartom magam. Azért mert nekem a világ nem a szoli-fodrász-pláza-lila müüköröm körül forog. (most eröösen sztereotipizáltam) Nem mintha szükség esetnén derogálónak érezném, hogy eladóként dolgozzak egy butikban, de egész egyszerüüen többre vágyom ennél, és hajlandó vagyok tenni is érte. Nyelvet tanulok, képzem magam. stb...

Eszembe jutott egy vicc, hátha valaki még nem ismeri:
Piros lámpánál egymás mellé kerül egy trabant, meg egy tüzpiros farrari. A trabant vezetööje, egy öreg szaki átszól a ferrarit vezetöö szööke, nercbundás, csinos csajnak.

-Kisasszony engedje meg, hogy megkérdezzem. Honnan van magácskának ez a gyönyörüüszép kocsija, ilyen fiatalon? èn ugyanis negyven évet dolgoztam keményen a csepeli csöögyárban, mégis csak ezt a használt trabantot tudtam megvenni.
-Hogy honnan? Hát orális szex-el kerestem rá a pénzt. -válaszolja a csaj
-Ne haragudjon, hogy megkérdezem, de ugye az magyarul a szopás? -kérdi a bácsi
-Nem szakikám, negyven év a csepeli csöögyárban, az a szopás!


<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#618) ragazzo válasza Predator... (#616) üzenetére


ragazzo
őstag

Első körben meg kellene tudni, hogy mi az érdeklődési köröd, milyen hobbid van, hogyan szeretsz dolgozni(munakmód),stb.Mondjuk engem érdekelne az is, hogy milyen hatásra jelentkeztél jelentkeztél szakközépbe informatika szakra,de ez mehet privibe is. Másodszor pedig kérdés, hogy mit tudnál találni addig is.Mondjuk van újságkihordás, esetleg egy számtech boltba beadni egy jelentkezést, hogy valamit konyítasz hozzá.Hátha felvesznek.Bújni kell az újsághirdetésket, és járatni a profession.hu álláshírlevelét.Ennyi ju teszembe hirtelen.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#619) Predator... válasza ragazzo (#618) üzenetére


Predator...
tag

Első körben;) érdeklődési köröm...informatika - Televízió és film...
namost hobbim az hogy egésznap ülök a gép előtt kb...azért jelentkeztem info szakra mert az érdekel...de érettségi után maradtam a suliban...Mechatronikai Technikusi szakon....ez volt az első évem és tegnap előtt kiléptem....későn kapcsoltam h jah....ez nemis olyan szak hogy gépeket szerelünk/javítunk meg ilyesmi hanem heggesztünk...műszaki rajzokat csinálunk CAD/kézzel...fémesztergálunk...tehát mindenből kapunk egy kicsit ami után eldönthetem h melyik ágon megyek tovább felsőfokon...namost már érettségi előtt is forgott a felyemben a kamerázás...és ezért megyek át szeptembertől videó-operatőr szakra.
Eddigi munkahelyi nézelődéseimmel oda jutottam h raktárban vagy jobb esetben számtech. boltban tudnék elhelyezkedni...biztos máshol is...de ez az ami jól fizet(raktárban) vagy pedig érdekel és élvezem(számtech. bolt vagy talán helpdesk, vagy ilyesmi...) remélem értesz;)

számtech boltba beadnám e jelentkezésem de eddig még nem találtam olyat hogy álláslehetőség van számtech boltban....egyik ismerősöm kérdez rá ma egyik volt munkahelyén(sztech. bolt)

ha te is tudsz ilyesmit akkor privi jöhet vagy hsz.....vagy msn: predator880@hotmail.com

köszeee

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#620) net84 válasza ragazzo (#615) üzenetére


net84
őstag

köszi!
ez egy pozitívum erre a hétre, mert már-már a béka hátsó fele alatt voltam és igazából semmihez sem volt már kedvem

Read only...

(#621) net84 válasza Predator... (#619) üzenetére


net84
őstag

esetleg küldj önéletrajzot a számtech. boltoknak...igaz nagyon ne éld bele magad, mert ahol éppen nincs kereslet, oda a mostani időszakba nehéz bejutni, mert most indul lassan a nyári pangás (még a húsvét és majd a ballagások, érettségi egy picit lendít, de azt minimális léccámmal is el lehet bírni) - majd másfél évet lehúztam így

egyébként valami hasonló rendszerben sikerült nekem is otthagynom a sulit (csak én műszaki számítástechnikai technikusnak készültem - régiesen elektrotechnikus), de van mellette egy szoft. üzemeltetői és egy CAD tervezői vizsgám
Ha pedig majd lesz az ablakon feleslegesen kidobható pénzem, akkor jelentkezek valami felsőfokú képzésre.

Read only...

(#622) ett válasza Predator... (#619) üzenetére


ett
aktív tag

Csatlakoznék én is, bár már nem vagyok munkanélkuli, de voltam. Egyébként én is info-s vagyok, rendszerinformatikus. Rengeteg helyre beadtam az életrajzomat, 90 százalékban fel se hívtak, aki felhívott beszélgetett velem kicsit, aztán viszlát. Most pedig a ''mi autonk''-at ellenorzom betanított munkásként alvázellenorként dolgozok a végellenorzo soron informatikus létemre. Nem a legrosszabb melo a gyárban, de a végzettségemhez semmi koze. Meg eléggé rosszul is esik, hogy minek tudok én ennyit, ha nem kellek sehova. Két muszakban kínlodok, akkor járok haza éjjel, amikor más már régen alszik, stb. De akkor minek tanultam ennyit? Amúgy mellette fosulira járok, elég kemény, de muszáj valamit kezdenem. Nem akarok itt megrohadni. Csak azért írom ezt neked, mert sajnos ilyenbol is sok van. Hiába érdekel valami téged, ha olyan munkakorben nem kapsz állást. Hú de hosszúra sikeredett. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#623) ragazzo válasza net84 (#620) üzenetére


ragazzo
őstag

Én szeretek foglalkozni az emberek lelkével is.Örülök hogy örülsz.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#624) ragazzo válasza ett (#622) üzenetére


ragazzo
őstag

Ez tipikus példa arra, amikor a realitás, és az ember vágya nem találkozik.Sajnos...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#625) tildy válasza net84 (#611) üzenetére


tildy
nagyúr

NEmcsak kezdőtöke, hanem az is, hogy na mit is csinálj a vállakozásodban, mibe kezdj bele. Pl. mi mihez értünk párommal, szoftverfelesztéshez, iiylesmi melókhoz. De valahogy jobb érzés az, hogy midnen nap van betevő falatod, nem kell gürizdned aon, jaj holnap lesz-e megrendelés, stb. Én nem szívesen lennék válallkozó, mégha többet kereshetnék, akkro sem. Számomra túl kockázatos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#626) Rick válasza tildy (#625) üzenetére


Rick
tag

ez sajnos az alkalmazottak 90%ának a hibája, nincs elképzelése sem, hogy mit csináljon, ha holnaptól nem mondja meg neki valaki, hogy mit csináljon. egyszerűen hiányzik az önmenedzselés. azt szokták mondani, találd ki önmagad, vagy találj ki valamit, amire mindenkinek szüksége van. ha te értesz valamihez, és gondolkodsz rajta, hogy kik azok, akiknek szüksége lehet egy olyan termékre, szolgáltatásra, vagy akár munkára amit te tudsz, akkor csak egy dolog van hátra, ezekben az emberekben tudatosítanod kell, hogy te értesz hozzá, és meg tudod csinálni. az a baj, hogy sokkal egyszerűbb bemenni valahova 8-4ig, ledolgozni a napi 8ast, mint hogy kis kreativitást vigyél az életedbe. mi a vállalkozást 10 ezer forinttal kezdtük, ennyi volt az asszonykám vállalkozói engedélye. most is azt mondom, legalább 3-4 féle dolog van a fejemben, amihez tulajdonképp egy fitying sem kell. csak akarat. sokaknak biztosabb a havi 70, ami a zsebben van, de a kockázatot nem hajlandó vállalni. persze mi a kockázat? nagyon elrontani nem lehet, egy vállalkozásból is ki lehet 70-80at venni havonta, a többit visszaforgatni. de sztem nehéz úgy csinálni, hogy ennyi maradjon csak. egy cimborám reklámgrafikus, egy jó cégnél dolgozott, jó pénzért. asszonykája ugyanott. kigondolták, hogy menne ez nekik is, saját céget alapítottak. ugyanlyan jól dolgoztak, mint előtte, még talán többet is, de ugye nem tudták eladni magukat, a potenciális megrendelők nem is tudták, hogy ők a világon vannak. 2 év után visszament a jóember a céghez, visszavették, mert jó munkásember volt ( nem Árpád a neve). most jól elvan, neki ez így megfelel, tulajdonképp maradt a cég, de olyan 500ezer körül számláz havonta, semmi egyéb dolga. szal így is mehet a buli, de ez ugye nem mindenkinek jön be..részemről ennyi hirtelen.

(#627) qtrica válasza Rick (#626) üzenetére


qtrica
aktív tag

Véleményem szerint az alkalmazott azért alkalmazott az esetek többségében, hogy megmondják neki hogy mi a dolga.Nem tudom mit szolnának a vásárlók, ha a csemege pult mögött nem egy eladót találnának, hanem egy kreativitását ott kiélő embert.

Yoda Jr.

(#628) ett válasza ragazzo (#624) üzenetére


ett
aktív tag

Ez igaz. Pedig mennyivel jobb lenne azt csinálni, amit szeretek. Most ez jutott nekem.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#629) net84 válasza tildy (#625) üzenetére


net84
őstag

ez a példa is jó arra, hogy bármely irányzatból nem lehet vállalkozást elidítani (vagy nem egyszerűen)
a volt programozás tanárom főállásban tanít egy középiskolában, mellette számtech. tanfolyamokat tart és egy főiskolán is programozást tanít és mindezek mellett van valami programfejlesztő vállalkozása... ezt szvsz így lehet csinálni, mert ha nincs megrendelés, akkor is ott van neki a főállása

Rick - azt remélem te is belátod, hogy egy számítástechnikai vállalkozást, akár programfejlesztés, akár szervíz vagy bármi hasonló, nem tudsz 10k-ból beindítani. előszor is meg kell venned a jogtiszta programokat, nem csak az oprendszert, hanem mindent, amivel dolgozol, amit használsz (esetleg még egy szgépet is, hogy a céges ne az otthonin menjen, de ez nem lényeges). Ez a minimum, de ha pl szervizelsz, akkor kellenek alkazrészek a tesztre, cserére, bővítésre....ezeket nem lehet 10k-ból összehozni.
Valamint a befuttatáshoz is pénz kell. Reklámok, hírverés...és ha már megvan egy minimális ügyfélköröd, akkor már csökkenthetsz a reklámon. Számítástechnikában olyan nincs, hogy nem reklámozol. Folyamatosan hirdetni kell, jelen kell lenni. A mai ember hozzászokott, hogy megnézi a hírdetéseket az újságba és másnap az alapján megy el körülnézni, vásárolni és szvsz nem csak ez az ágazat működik így.

Én úgy látom, hogy:
van amiből nincs értelme vállalkozást csinálni, mert alkalmazottal kifizetődőbb a cégeknek, mintha megbíznának egy vállalkozót
van amiből lehet, de komolyabb tőke kell hozzá és rengeteg munka
és van amiből minimális ráfordítással és jó hozzáértéssel lehet profitálni.

Read only...

(#630) ragazzo


ragazzo
őstag

Ha már a vállalkozásoknál tartunk, akkor érdemes beszélni a franchise rendszerekről.Ugye ott mindent megkapsz készen,mindenről részletes leírásod , sőt utasításod van.Ezekeből jól lehet profitálni, mert neked már nem kell görcsölnöd, hogy mit hogy csinálj.Már kitalálták előtted.''Csak '' sok pénz kell az induláshoz.Vegyük példának a Fornettit.Ugye mindenki ismeri.Az is egy kis cég volt.És most?Már ők osztják az észt.Akinek pénze van, az beszálhat.El kell mondani, hogy sokan jól megélnek belőle.De ez csak egy példa.Az a lényeg, hogy én csak ilyenbe mernék beszállni.De nincs pénzem hozzá..

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#631) regent


regent
aktív tag

Nem tudom mennyire megy még magyarországon, de közvetlen mielöött eljöttem (1 éve) nagyon ment az ''ingyenes'' számtech oktatás felnöötteknek. A fickó aki csinálta nagyon okosan kezdett hozzá. Nem volt neki gyakorlatilag semmije. Feladott hirdetéseket a helyi lapban (bár a legelsöö tanfolyamra szerintem még a szomszédnénit is beszervezte :) )
Aztán kibérelte annak az iskolának ahol tanítottam a számtechtermét, de azt csak olyan feltétellel használhatta, hogy külsöösök nem taníthattak, azaz az iskolából kellett tanárt toboroznia. Egy kollégámat és engem. Nagyon korrekt fizetést adott, a második turnustól már ismertük egymást, tehát zsebbööl zsebbe.
Az öö dolga az volt, hogy összeállított egy tanfolyami anyagot. (Meglehetöösen jó, jól tanítható anyag volt amúgy.) Aztán feladta a hirdetéseket, megszervezte a csoportot, és ha összejött a megfelelöö számú ember, beindította a tanfolyamot, meg beszedte a pénzt.

Szerintem ha 200 ezret kockáztatott a legelsöö tanfolyammal akkor sokat mondok. Es én csak azokat a csoportokat láttam akik nálunk tanultak.
A vállalkozása jövedelemhez juttatott két ''alkalmazottat'', és nyilván öö is ki tudott belööle venni egy kis pénzt.
Miután beindult a dolog az öö dolga nem volt más, mint feladni a hirdetéseket, felvenni a telefont, beszedni a pénzt. ( meg sütiket enni rogyásig :) )
A beindításhoz kellett egy kis kezdöötööke, egy nagy adag bátorság, és néhány tárgyalás az iskola gazdasági igazgatójával, a terembérletrööl.

Gyakorlatilag ezt bárki meg tudta volna csinálni, mindenféle szakértelem nélkül. Akár másodállásban is. (lehet, hogy öö is így csinálta)

és van még ilyen lehtööség számtalan, csak rájuk kell találni, és be kell indítani ööket. Miután viszont kifutották magukat, muszáj kitalálni valami mást.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#632) Fisha válasza regent (#631) üzenetére


Fisha
őstag

Öööö, en csak azt nem ertem, hogy mibol jott be a penz :F

(#633) lorcsi válasza regent (#631) üzenetére


lorcsi
veterán

Honnan jött be a pénz ha ingyenes volt a tanfolyam ?

(#634) regent válasza lorcsi (#633) üzenetére


regent
aktív tag

Na ne csináljátok már, hogy nem hallottatok erröl a dologról. Ingyenes tanfolyamként van hirdetve, de a könyveket, tanfolyami segédanyagokat meg kell venned, talán fizetned kell a számítógéphasználatért is (ez nem biztos) A végén meg vizsgadíjat kell fizetned, csak akkor vizsgázhatsz, és kaphatsz bizonyítványt. Nálunk heti 3 nap 3*45 perces órák voltak délutánonként/este, összesen kb 60 óra, ezalatt tanultak Windows-kezelést, Word-öt. Ez volt ha jól emlékszem 25 ezer Ft. Aztán volt egy másik modul ahol Excell-t meg PowerPointot tanultak, szintén kb 60 óra, szintén kb ugyanennyiért.
Sokan voltak, ahogy végetért az egyik, már kezdöödött is a másik tanfolyam. Fööleg munkanélküliek, idöösebbek jöttek akik egy kicsit érteni akartak a géphez, de ugye korukból fakadóan, soha nem tanulták.

Nem tudom máshol hogyan ment, de nálunk korrekt oktatást kaptak a pénzükért. Az más kérdés, hogy a bizonyítvánnyal (szerintem) semmit nem tudtak kezdeni. Azért a tudás az övék maradt.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#635) Fisha válasza regent (#634) üzenetére


Fisha
őstag

Hmm, hat en bevallom, nem mernek nyugdijas es munkanelkuli celkozonsegnek szolo vallalkozasba kezdeni. Persze ez csak nagyobbitja az ismerosod erdemeit!

(#636) Rick


Rick
tag

látom ez a sütimajszolás kifejezés, amit megjegyeztem egyes vállalkozókra, többeknek is tetszett, ezért gondoltam, összeboronálom a majdnem kedvenc színészemmel...

(#637) Rick


Rick
tag

ja, ha valaki szeretne a fizuja mellé rakni még egy fizut, de tizedannyi idő alatt, nézzen be ide: [link]. ha konkrét kérdés van, elárulom, hogy csinálhatsz 5 nap alatt 30% hasznot a pénzedből minden kockázat nélkül.

[Szerkesztve]

(#638) tildy válasza Rick (#637) üzenetére


tildy
nagyúr

Hú ezek bitang jól néznek ki:U Kár hogy melltartóban nem lenne szvsz a mértemben:) De ezek piszokjók::):):)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#639) Rick válasza tildy (#638) üzenetére


Rick
tag

Asszonykám volt a modell, és ugye egy 70est sem, megy egy 100ast sem tudtam volna rajta lefényképezni. na ezeket a tangákat adom 250ért, a többi se sokkal drágább. egyébként nincs minden fent, mert folyamatosan vannak dolgok, amik megszűnnek, és újabbak jönnek be. nagymama stílusú cuccok is vannak, de fullos csipke felsők is, ez az, ami a megrendelőhöz más el sem jutott, mert annyira jó.... ja, megnéztem az oldalad. hát szépek, és Te is nagyon csinos vagy. de szerintem nem lehetetlen a méretedben beszerezni ilyeneket.

[Szerkesztve]

(#640) tildy válasza Rick (#639) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet rákérdek huginál, ő koleszos, szerintem ilyen frankó butyik náluk gyorsan elkelnének akoleszos csajok közt.:U ( A franciárka szerintem nagyon lecsapnának!)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#641) #51736960 válasza Rick (#637) üzenetére


#51736960
törölt tag

gondolom fogom magam, és elkezdek házalni egy táskányi bugyival, nem?

[Szerkesztve]

(#642) Rick válasza #51736960 (#641) üzenetére


Rick
tag

ha magadnak veszel cuccot, és a barátaidnak mutatod, sztem ez azért nem egészen ugyanaz. a házalás elég rossz szó, sajnos mikor ezek a dolgok bejöttek m.o.-ra, pár emberke elég erőszakosan csinálta, és kiutálták ezt az üzleti formát az országból.. de mondjuk beszéljünk az avonról. csak az ismerőseidnek, és a szomszédaidnak mutatod meg. mennyi idődbe kerül? 1-2 óra? mi főleg lánykollégiumokba visszük, ott ugye van 100-200 csajszi egyszerre. gondold ki, ha csak 30 vásárol, és csak 1500 forintért, 2 óra alatt simán megvan, és kerestél köbö 15 ezret. el kellene gondolkodni, mert már másnál működik elég szépen.. ja és nem kell könyörögni, hogy vegye már meg valaki, neked sírnak, hogy hozzál már még.

(#643) Rick válasza tildy (#640) üzenetére


Rick
tag

csak ízelítőnek az árak:

tanga 250, francia, teli hátú 350 sima melltartó 600, csipkés 700, trikók 750-850 mindenki nézzen körül, ezek boltban 3-4szeres áron kaphatók. errefelé ilyen bugyit 800 alatt nem láttam. nagyon jók, nem szoktak visszahozni, hogy gond lenne vele, de ha mégis akad, hát kicserélem.. de nem szeretném bugyibiizniszre ártnevezni a topicot, ezért akit érdekel, megkérem, fáradjon át ide: [link]

[Szerkesztve]

(#644) #51736960 válasza Rick (#642) üzenetére


#51736960
törölt tag

gondoltam hogy ilyesmiről van szó, de én nem ítéllek el, mindössze arról van szó hogy én nem tudnám ezt csinálni. egyszerűen elsüllyednék szégyenemben, ha a családi és baráti körömben akármilyen avon cuccot vagy fehérneműt kellene árulnom...

(#645) Rick válasza #51736960 (#644) üzenetére


Rick
tag

oksa, nincs is ezzel semmi gond. az ajánlat csak annak szól, akit érdekel. én meg elsüllyednék szégyenemben, ha nem lenne elég pénzem, és a lehetőség helyett folyton csak panaszkodnék, meg sajnálnám magam. nem vagyunk egyformák, tudod, mindenki lehet milliomos, de nem mindenki lesz az.
barátnőm anyukája is cirkuszolt, hogy hát milyen dolog ez, nem azért tanult a lánya a főiskolán, hogy most meg bugyikkal foglalkozzon, és mikor elmondtam neki, hogy hetente keres annyit, mint mikor tanárnőként dolgozott, rögtön csendben maradt...most már meg reszket, hogy milyen bugyikat hoztunk, és csak innen vásárol...
de ha nem vagy hajlandó ilyen módon pénzt keresni, mesélj nekünk, miből élsz?

(#646) #51736960 válasza Rick (#645) üzenetére


#51736960
törölt tag

jelenleg munkanélküli vagyok :)

egyébként lehet hogy hülyeség, de kezdek rájönni hogy a pénz nem minden. pár éve nagyon pörögtem, éjjel-nappal melóztam (a reklámszakmában voltam) és bizony szép pénzeket akasztottam. most valahogy már nem érdekel, hogy hánymillás kocsival járok, vagy hogy meg tudok-e venni egy inget 50k-ért.
sokkal többet ér az, hogy azt csináljam amit szeretek (már ha van éppen munkám), és tök jó ha marad időm a csajomra/anyura/barátaimra.
régebben csomót (órákat) álltam dugóban naponta, és amióta el kellett adnom a kocsit, kezdek rájönni hogy milyen tök jó a metró és a villamos. ha meg éjjel jövök haza, akkor egye fene beülök egy taxiba.

a bugyiárulással kapcsolatban annyit, hogy ez nem az én világom, de ettől még nincs problémám azzal aki csinálja. én irodában ülő típus vagyok, aki minden hónap végén megkapja a pénzét oszt jóvan. nekem valahogy szükségem van egy munkahelyre, ahol elpunnyadhatok, és tudom hogy 8-tól 4-ig ott kell lennem és ezért cserébe x összeget kapok havonta, még akkor is, ha abban a hónapban kurvára nem volt kedvem melózni, és mindent a többiekre toltam át. (és persze a munkahely fizeti a tb-met és a nyugdíjat, fizetett szabadság stb...)

mod: EZ A 666. HOZZÁSZÓLÁSOM :)

[Szerkesztve]

(#647) Rick válasza #51736960 (#646) üzenetére


Rick
tag

az előző egyszerűen ördögi hozzászólás volt. szal én meg leakasztok csomó lóvét havonta, és emellett jut időm mindenre, oda megyek ahova akarok, akkor kelek, mikor akarok. a havi 500 nekem heti 1 órámat veszi el. nem állok dugóban, és nem idegeskedek. mert nem úgy élem az életemet. szal lehet sokat keresni idegeskedés nélkül, meg minden hajtás nélkül. bizti lehetett volna neked is úgy csinálni. láttam én is olyan embert, hogy a gyereke 15 éves koráig alig látta, 45évesen megvolt a 3. infarktusa, minden baja van, hiába van autóból csak 7 db neki, meg tele a pénztárca....szal lehet, hogy igazad van.

[Szerkesztve]

(#648) #51736960 válasza Rick (#647) üzenetére


#51736960
törölt tag

ezt úgy érted, hogy havi 500.000 forintot keresel heti 1 órai munkával?

[Szerkesztve]

(#649) Rick válasza #51736960 (#648) üzenetére


Rick
tag

jesszzzzz. persze. miért, sok? :C mármint a ráfordított idő? na jó, volt már 300 is, de most 700 lesz.


[Szerkesztve]

(#650) sasa311 válasza Rick (#649) üzenetére


sasa311
veterán

Mi vagy te kurvapecér? :Y :DDD


125.000-es órabér?

Már rájöttem, Bill Gates álruhában :))

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.